RECHTZAKEN SPORT PAM BIJ DE MAANAPEN Vetduieneti I WOEfOAG 25 JIM 1941 QemengdelBeücAten TE VER IN ZEE GEGAAN EN VERDRONKEN. Gisteravond tegen tien uur is de 21-jari- ge D. B., wonende aan de Koopmans van B'oekerenstraat te Den Haag, die zich bij het baden op het gedeelte ten Noorden van den Stransweg te ver in zee had ge waagd, door den stroom afgedreven en dientengevolge verdronken. Zijn lijk is later in den avond aangespoeld en naar het Ziekenhuis Zuidwal overgebracht. VERMIST KIND VERDRONKEN. Sedert Zondagmiddag vier uur werd vermist de tweejarige H. Elzinga, wiens lijkje gisteravond drijvende in het water bij de sluis te Oostcrhoogebrug door den vader werd gevonden. Vermoed wordt, dat de kleine spelende te water was geraakt, raakt. GRASDROGERIJ UITGEBRAND. Te IJsselstein heeft een felle brand de pas in bedrijf genomen installatie van de coöperatieve grasdrogerij IJsselstein en omstreken in de asch gelegd. De brand is ontstaan in de voordrogerij, vermoedelijk als gevolg van het feit, dat het gras te droog is geweest en daardoor ontvlambaar. Het vuur greep snel om zich heen en voordat de brandweer met twee stralen het vuur meester was geworden, had het de inrichting reeds grootendeels vernield. Tien arbeiders zijn hierdoor zonder werk gekomen. Bij het blusschingswerk heeft een arbei der verwondingen aan de armen opgeloo- pen. Het bedrijf is tegen brandschade verze kerd. DOODELIJKE STEEK MET EEN MES. Te Langerak (gemeente Doetinchem) heeft Zondagavond een clubje jongelui, dat aan den weg stond, een zekeren S. en zijn vrouw, die daar per rijwiel passeer den, iets nageroepen. S. maakte zich daar over zoo woedend, dat hij van de fiets sprong, een zakmes opende en *den 25-ja- rigen Schel in den buik stak. Direct ont boden geneeskundige hulp achtte over brenging naar het ziekenhuis te Doetin chem noodzakelijk. Gistermorgen is het slachtoffer overleden. De dader, die di rect gearresteerd werd, is naar Arnhem overgebracht. INSLUIPERS TE LAREN. Tijdens de St. Jansprocessie op Dinsdag te Laren (N.-H.), heeft een insluiper ge bruik gemaakt van de afwezigheid der be woners van perceel Melkweg 34. De be woners hebben de nalatigheid gehad om twee ramen op de benedenverdieping los aan te zetten, waardoor de insluiper mak kelijk binnen kon komen. Deze heeft daar na het huis doorzocht en op de bovenver dieping, welke bewoond werd door den logé, den heer A., uit Amsterdam, een be drag van 1300 gestolen. Dit bedrag was geborgen in een portefeuille, die in een hoed was neergelegd. Terzelfder tijd heeft een langvinger zijn slag geslagen in het café van Hotel Hamdorff, waar de heer S., uit Blaricum, zijn fototoestel ter waarde van 200 had neergezet. Toen deze na eenige oogenblik- ken terugkeerde was het toestel verdwe nen. ECONOMISCHE RECHTER NIET TREFFEN VAN EEN SCHIKKING KOST EXTRA GELD. Tien kalveren van drie weken in één maand geslacht. Voor de econonmische rechtbank worden behalve de ernstige zaken, ook kleine over tredingen behandeld. Het is algemeen be kend dat men bij dergelijke kleine zaken een schikking kan treffen, waardoor men een verdere strafvervolging kan afkoopen. Vandaag stond een aantal menschen voor zulke overtredingen terecht; zij hadden dus geen gebruik gemaakt van de mogelijk heid om tot een schikking te geraken. De officier van jusitie verklaarde dat het re delijk is, dat het publiek aan deze regeling meewerkt, vooral in dezen tijd, nu de over heid met werk overladen is. Om het pu bliek te leeren dat het zichzelf in de vin gers snijdt, wanneer men, zon:'::r eenige re den, de zaak toch laat voor!:omen, vroeg hij in deze gevallen boeten die twee keer zoo hoog waren als het schikkingsbedrag. Verder stond o.a. een inwoner van Val kenburg terecht, die tot voor eenigen tijd het eerzame beroep van bloemenkoopman had uitgeoefend. Geleidelijk was daarin verandering gekomen en hoewel hij in theorie bloemenkoopman was gebleven, was 'hij in feite koopman in vleesch gewor den en in die hoedanigheid genoot hij dan ook een zekere bekendheid in zijn omge ving. Het vleesch, dat hij verkocht, had hij, zooals mien eigenlijk wel begrijpen kan, langs onreohtmatigen weg verkregen; het was afkomstig van clandestiene slachting. Daarvoor had hij zich dan ook thans voor den economischen rechter te verant woorden. In één maand tijds bleek hij niet minder dan tien kalveren geslacht te heb ben van ongeveer drie weken oud. De of ficier verklaarde in deze zeer streng te wil len optreden en eischte een gevangenis straf van zes maanden, waaraan hij toe voegde dat hij den volgenden keer onmid- delijk opsluiting zou vragen. De rechter .kwalificeerde het onttrekken aan de voed selvoorziening van dergelijke jonge dieren, die goede runderen hadden kunnen worden als een ten hemel schreiend schandaal, en veroordeelde den verdachte overeenkom stig den eisch. HAAGSCHE RECHTBANK WINKELBEDIENDE SCHOOT OP WONINGEN TE LEIDSCHENDAM. Zes maanden gevangenisstraf opgelegd. Op 16 November van het vorig jaar had de 27-jarige winkelbediende W. A. M. K. te Leidschendam uit pure baloorig- heid op eenige woningen daar ter plaatse schoten gelost, welke door louter toeval geen doel getroffen hadden. De reden was geweest, dat er eenige aan merkingen gemaakt waren op het minder goed verduisteren van de zaak, waar ver dachte werkte. Hij had zich eerst moed in gedronken en daarna zijn revolver gehaald. De Officier had tegen verdachte een jaar gevangenisstraf geëischt. Het vonnis werd: een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden. DE LEIDSCHE COURANT Benzine-diefstal. L. H. van R. te Leidschendam had zich schuldig gemaakt aan diefstal van benzine daar ter plaatse. Dit kon hij doen, omdat hij de sleutel onder zijn berusting had. De eisch was geweest vier maanden ge vangenisstraf. De uitspraak werd drie maanden gevan genisstraf. Tegen den mededader C. J. M. R. had de Officier zes maanden gevangenisstraf ge- eischt. Hij had, eveneens te Leidschendam benzine uit de pomp getapt. Hier werd het vonnis eveneens drie maanden gevangenisstraf. De melkhandelaar A. L. te L e i d s c h e n- d a m had van de vorige verdachten de benzine gekocht, wetende dat ze gestolen Wegens heling was de eisch vier maan den gevangenisstraf geweest. De uitspraak werd ook hier drie maan den gevangenisstraf. Verduistering van schrijfmachines. Een jaar gevangenisstraf had de Offi cier geëischt tegen H. M. van D., thans ge detineerd, die te Leiden van de schrijf machinehandelaren Demmenie en Brouwer te Leiden, een schrijfmachine had gehuurd en het instrument dadelijk naar de Bank van Leening bracht. Hij werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. HAAGSCH GERECHTSHOF Diefstal van eenige .varkens. J. J. den M. uit Zoetermeer had ten nadeele van v. d. W. uit Zevenhuizen twee varkens gestolen. In de schuur van v. d. W. had hij de beesten met 'n schietmasker gedood, om daarna de cadavers naar een schuur te Berkel te transporteeren, opdat ze daar verder deskundig behandeld zou den kunnen worden, zoodat het vleesch in den handel gebracht kon worden. De Officier van Justitie had tegen ver dachte twee jaar gevangenisstraf geëischt en de rechtbank had verdachte Veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Verdachte had zulks nog veel te veel ge vonden en was in hooger beroep gekomen bij het Hof. Daar voerde hij aan, dat hij de varkens niet gestolen had, maar gekocht van iemand, wiens naam hy niet kende. De procureur-gen. geloofde in 't geheel niets van dit verhaal van „de groote on bekende" en vertelde, dat verdachte eenige dagen te voren wel degelijk een bezoek bij v. d. W. had gebracht om eens poolshoogte te nemen. Verder zijn alle feiten tegen hem be wezen. Vindt verdachte de straf te hoog, spr. achtte deze te laag en eischte thans, met vernietiging van het vonnis van de rechtbank, een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden. Het Hof zal 1 Juli uitspraak doen. VOETGANGERS, een bocht naar links dient groot te zijn, een bocht naar rechts zij immer klein Vereeniging voor Veilig Verkeer. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN DE NIEUWE KOLENVOORZIENING. DeNieuweLeidscheCourant schrijft: De aangekondigde kolen voorziening brengt een verbetering, vergeleken met den voorbij geganen winter. De groote huizen, maar vooral ook de groote gezinnen zullen meer ontvangen. Juist wat dit laatste punt betreft heeft men in het afgeloopen sei zoen wel moeilijkheden gekend. Naast ver duistering dwong ook de stookgelegenheid het gehecle gezin in zoo weinig mogelijk vertrekken te verblijven, hetgeen bij ge wone huiselijke werkzaamheden als het maken van schoolwerk vrij groote bezwa ren opleverde. De nieuwe regeling beoogt hierin eenige verbetering te brengen, al zullen er na tuurlijk eenige moeilijkheden blijven. Want wij kunnen ons voorstellen, dat men in vele gezinnen niettemin, hetzij uit zuinig heidsoverwegingen hetzij uit gebrek aan stookgelegenheid, op het gebruik van zoo weinig mogelijk kamers zal aansturen. Doch iets hiervan zal men in de jaren vóór den oorlog zeker eveneens hebben aange troffen. De aangekondigde voorziening zal voorts de menschen moeten leiden tot een ratio neel gebruik van het geen men heeft. Men wordt nu gedwongen over een ruim tijds bestek zijn gedachten te laten gaan, opdat niet alles de eerste weken reeds verbruikt is, maar ook in eigen huis een eenigszins bevredigende verdeeling wordt bereikt. Over dit alles kan men al in zomer en herfst zijn gedachten laten gaan, niet op dat men langer in de zorgen zou zitten, maar opdat men straks het beste gebruik heeft van hetgeen men krijgt. Van belang zal het dan ook zijn, dat men vantevoren nog eens goed de kachels naziet of doet na zien, zoodat zij zoo goed mogelijk aan hun belangrijke taak kunnen beantwoorden. Er kunnen nog heel wat vragen rijzen rondom de kolendistributie, maar men zal in elk geval een psychologisch steuntje in den rug voelen, wanneer men, mogelijk al binnen korten tijd, de eerste hoeveel heid op de vaak reeds uitgereikte bonnen in huis heeft. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN AALSMEER. Kameraad H. W, F. Kolb aldus lezen we in het „Nationaal Dagblad" is met ingang van 1 Juli benoemd tot burgemees ter van de gemeente Aalsmeer. Met ingang van denzelfden datum is hem eervol ont slag verleend als burgemeester van Zuid en Noord-Schermer. Burgemeester Kolb werd te Den Haag geboren op 7 October 1896; nadat hij de middelbare school had doorloopen was hij van 1916 tot 1920 aan de gemeente-secre tarie van Dordrecht werkzaam; in 1920 werd hij tot adjunct-commies ter gemeente secretarie in Alkmaar benoemd; tevens was hij in die gemeente belast met het secretariaat van het georganiseerd overleg. 1 Maart 1934 volgde de benoeming tot burgemeester van de gémeente Zuid- en Noord-Scherm er. Na de opheffing van het ambtenarenver bod sloot de heer Kolb zich bij de N.S.B. aan. WIELRENNEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND OP DE BAAN 1941. Van de zijde van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescher ming kreeg het bestuur van de Nederland- sche Wielren Unie de mededeeling, dat voor het verrijden van het kampioenschap van Nederland op de baan met motorgang- mak ing de daarvoor benoodigde benzine ter beschikking van de N.W.U. zal worden gesteld. In verband hiermede zal het het kam pioenschap van Nederland achter groote motoren, hetwelk zal worden verreden op 20 Juli a.s. op de wielerbaan van het Olym pisch stadion te Amsterdam, doorgang vin den. TWEEDE BLAD - PAG. 5 Radio-programma DONDERDAG 26 JUNI 1941 HILVERSUM I. 415.5 M. 6 45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 8.25 Gra mofoonmuziek (9.159.25 Voor de huisv^uw) 11.00 Voor de vrouw 11.20 Gramofoonmuziek 12.00 Celesta- ensemble 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 1.00 Russisch orkest „Slawa" en solisten 1.40 Gramofoonmuziek 2.00 De Arn- hemsche orkestvereeniging en soliste 3.00 Voor de vrouw 3.20 Gramofoon muziek 4.30 Cyclus „Muziekcentra in het verleden" (met gramofoonplaten) 5.15 B.N.O.: Nieuw-, economische en beurs berichten 5.30 Orkest Eloward 6.15 „Afbraak en opbouw van Handel en Nij verheid: I. Het recht van staken", causerie 6.30 Ensemble Bandi Balogh 7.00 B.N.O.: Vragen van den dag 7.15 De Ramblers 7.45 Cyclus „Sport en licha melijke opvoeding" 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten 8.15 Omroepsymphonie- orkest 9.00 Nabeschouwing over den Pfitzner-cyclus 9.10 Gramofoonmuziek 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 Dans muziek (gr. pl.) 10.0010.15 B.N.O.: Engelsche uitzending: „National features of the Netherlands". HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Morgendienst (voorbereid door de Christ. Radio Stichting) 10.20 Pianovoordracht 10.40 Declamatie 11.00 Ensemble Jack der Kinderen en gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 Munodi-ensemble 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische be richten 1.00 Omroeporkest en de Roman cers 3.00 Orgelspel en zang 3.30 Vreugdestonden aan ziekensponden 4.00 Gramofoonmuziek 4.30 Voor de jeugd 5.00 Christ, lectuur voorbereid door de de Christ. Radio Stichting) 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Cello, piano en gra mofoonmuziek 6.15 Gramofoonmuziek 6.45 Reportage 7.00 B.N.O.: Pers overzicht voor binnen- en buitenland 7.15 Gramofoonmuziek 7.307.45 „Ik was er zelf bij", causerie) 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Concert voor de Duitsche Weermacht 9.40 Voor den boer 9.55 Gramofoonmuziek 10.00 B.N.O.: Nieuws berichten; sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4522.00 Hilversum I 22.0024.00 Duitsche programma. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Hollandsch programma uit sluitend voor Radio-Centrales 23.00 24.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 6.4524.00 Duitsch programma. OLYMPISCHE SPELEN. DE TOEKOMST DER OLYMPISCHE SPELEN. Een dezer dagen hield de Duitsche sport leider dr. Carl Diem te Parijs een in teres- sante lezing, waarin hij o.a. sprak over de toekomst der Olympische Spelen -in het nieuwe Europa. Hij wees er in de eerste plaats op, dat het denkbeeld der Olympische spelen in Europa ontstaan is en dat ook de weder opleving in Europa plaats had. Hierdoor heeft Europa een voorrecht, het heeft de internationale sportregels gemaakt en de geheele internationale sportwereld ziet in Europa haar middelpunt en wordt van daaruit beheerd. Wat dr. Diem over het amateursbegrip zegt, is eveneens 'belangwekkend. De sport, meent hij, speelt in het cultuurleven van onzen tijd een groote rol. Maar deze rol mag niet worden overdreven. De sport moet aan het leven worden dienstbaar gemaakt, niet het leven aan de sport. Hiertoe be hoort ook, dat het begrip van amateur moet worden zuiver gehouden, wanneer sport lieden artisten worden, valt het begrip „sport" weg. Niet de mogelijkheid geld te verdienen, ook niet het beoefenen van sport als beroep maken de toewijding en de zedelijke hoogte mogelijk, waarop de sport moet staan, die door de Olympische Spelen wordt bekroond. Het hoogste le vensgenot is het gevoel, zijn plicht te heb ben vervuld. Dit moet de grondslag voor den Olympisohen speler zijn. Dit levens genot mag niet worden overschaduwd door twijfel aan de zuiverheid van zijn bedoe lingen. 195. Nieuwsgierig volgt Pam hun gedoe en plotseling be- 196. Als een voldoende hoop steenen verzameld schijnt gint hij iets te begrijpen. Die maanapen schijnen dol op te zijn, stellen de apen zich in een kring op en weer begint steenen gooien te zyn. Dit is zeker een voorraad, die zij een wilde krijgsdans, zooals hij reeds eerder met den pro- vast gereed maken. fessor zag. FEUILLETON naar het Engelsch bewerkt door A. J. HUISMAN. 38) Dat is jammer, zei hij. De dingen zijn op de een of andere wijze in de war geloo- pen. O, ja, wij hebben een uur geleden bij na de hand gelegd op uw vriend Grell. Ofschoon hij kalm in het vuur keek, ont ging het hem niet dat de baronet een Ideine beweging van schrik maakte. En het was geen geveinsde schrik. Fairfield begreep niets Van die indirecte wijze van aanvallen. Wat? stamelde hij. Hebt u hem bijna gearresteerd? Het was luk raak, zei Foyle langzaam. Eenigen van onze mannen waren hem op het spoor gekomen en volgden hem tot hij hier was. Ze hebben hem niet hier vandaan zien komen. Wil u hiermee zeggen, dat Grell hier is geweest vandaag, hier?, vroeg Fair field, de zaak zoo spoedig mogelijk aan pakkend. Dat doe ik, zei Foyle rustig. Welnu, ik wil wel erkennen, dat Grell mij een bezoek heeft gebracht. Het eenige dat hij verlangde was geld. Hij bezit zoo wat niets meer en het optreden van uw mannen heeft hem blijkbaar zenuwachtig gemaakt Hebt u hem geld gegeven? Fairfield schudde het hoofd. Neen, ik heb absoluut geweigerd, ten zij hij uit zijn verborgenheid te voorschijn kwam en trachtte zijn gedrag te rechtvaar digen. Daarna ging hij heen. Hij is hier tusschen twintig minuten en een half uur geweest. Hij zei niet waarheen hij ging toen hfj u verliet? Neen. Foyle nam zijn hoed. Er was niets van eenig belang meer te verkrijgen door het gesprek voort te zetten. Ik ben u zeer verplicht, Sir Ralph, zei hij. Misschien wilt u mij op de hoogte houden, als zich iets voordoet? Goeden morgen. Ofi een kleinen afstand van het huis van den hertog van Burghley stak hij den weg ovet en sprak met een chauffeur, die on bewegelijk in zijn taxi zat. Vreemd ge noeg stuurden de agenten, die langs liepen dezen chauffeur niet naar de rij, ofschoon hij verscheiden uren daar had gestaan en feitelijk den weg versperde. Heb je aan den oeyrkant in den laat- sten tijd iemand zien schellen? vroeg de chef. Neen, mijnheer, antwoordde de chauf feur, levendig. De eenige was een bood schappenjongen met een briefje voor Lady Eileen Meredith. Hij vertelde mij dat het hem was ter hand gesteld in het bestel bureau te Victoria. Lady Eileen ging kort daarop uit en wandelde weg in de richting van Piccadilly. Philips heeft haar gevolgd. Mooi. Waarschuw de Yard zoodra zij terugkomt en let goed op alles. Zeer goed, mijnheer, zei de chauffeur en Foyle keerde zich om en lieo de stoep op. De lakei, die de deur opende, antwoord de, dat zoowel Lady Eileen als Zijn Door luchtigheid uit waren. Hij kon niet zeggen, wanneer zij weer thuis zouden komen. Ik geloof, dat ik maar zal wachten, zei Foyle. De zaak is dringend. Zeg eens, vriend, zei hy met schijn bare familiariteit, die den stijven lakei vlei de. Ik moet Lady Eileen dadelijk spreken als zij thuiskomt en wil niet aangediend worden. Hij knipoogde zooals de eene man van de wereld tot den andere zou doen. Je begrijpt mij, nietwaar? De lakei glimlachte slim alsof hij ver rukt was door het feit, dat de Scotland Yard-man hem in vertrouwen nam. Ja, mijnheer, ik geloof dat ik daar voor wel kan zorgen, zei de lakei. Ik kan u in haar eigen zitkamer brengen en daar gaat zij zeer waarschijnlijk heen zoodra -zij terug komt. Mooi zoo zei Foyle. Ik houd van een man, die gezond verstand heeft. Een sovereign ging van de eene hand in de andere over. Heidon Foyle werd alleen in de kamér gelaten. Een poosje zat hij stil, maar zijn oogen waren bezig. In den haard brandde een zwak vuurtje en op de smeulende ko len lagen eenige stukjes verkoold papier. Hier en daar kwam een woord, vuil grijs geworden, uit tegen een zwarten achter grond. Foyle raakte het papier niet aan voor hij had gelezen:..., beide.... gend.voldoende geld omeir naar.... Petrovraadbang.... ontijdige ont hulling moet komen. Als.... cheque gelden brengGodswilwan hopig". Foyle spitste zijn lippen, terwijl hij de i woorden in zijn opschrijfbriefje overnam. Toen keerde hij zich naar het fijne schrijf bureautje in een ander deel van het ver trek. Het was gesloten, doch dat hinderde niet. Evenals alle rechercheurs, had Foyle een zeer grooten bos sleutels bij zich en de vierde, die hij probeerde paste. Het inwendige van het bureau was leeg en netjes. Een of twee onbelangrijke brie ven lagen in een lade en die legde de chef weer neer. Een voetstap buiten deed hem snel, maar geruischloos het bureau sluiten en zijn plaats weer innemen, waar hij met gekruiste beenen stil bleef zitten. Maar de persoon ging voorbij en hij keerde naar het bureau terug. Uit een loket haalde hij een chequeboek en bekeek de souches van de gebruikte chèques vol belangstelling. In diep gepeins verliet Foyle het huis en Maxwell voegde zich bij hem zoodra hij den hoek omging. De chef zei niets, voor zij Piccadilly bereikten. Toen scheur de hij een blaadje uit zijn zakboekje en stak het zijn ondergeschikte toe. Ga naar de Metropolitan and Provin cial Bank, Maxwell. Een chèque, No. 831.076 voor 200 pond sterling, geteekend Gurgh- ley, is vanmorgen aangeboden. Onderzoek wie ze heeft geind en hoe ze betaald is. Als er bankbiljetten bij waren, vraag dan rit nummers en kom direct bij mij aan de Yard. Hij ging juist de achterdeur door, die leidde naar de bureau van de recherche, toen hij stond tegenover een jongen man, die er uit zag als een klerk en die naar buiten kwam. Hallo, Philips, riep hij uit Jij hebt immers Lady Eileen gevolgd, nietwaar? Hoe ben je geslaagd? Ik heb juist rapport uitgebracht by Mr. Green, mijnheer, was het antwoord. Zij is gewandeld naar de Metropolitan and Provincial Bank en nam een taxi toen zij er uit kwam. Ik volgde in een andere taxi, maar mijn chauffeur kreeg in het Strand een lekke band en ik miste haar. Foyle fronste de wenkbrauwen en greep den man bij den arm. Ga mee naar boven en vertel mij er alles van. Welk nummer had haar taxi? L. D. 6132, politie 28.293. Mi Ga in heeft den naam en het adres van den chauffeur gekregen van de Taxi-Maat schappij en ik ging juist heen om te zien of ik hem te pakken kon krijgen, Mooi. Vooruit dan. En vergeet niet, wanneer je weer personen op die manier misloopt, defect of niet, dat het er dan lee- lijk voor je uitziet. DRIE EN VEERTIGSTE HOOFDSTUK. Niemand in Londen is gema.kkelijker te vinden dan een chauffeur, wiens nummer bekend is. Maar toch duurde het eenige uren voor de man, dien Foyle zocht, op weg was naar Scotland Yard. Eindelijk kwam hij, met verbazing en schrik op zijn gezicht, toen hij in het ver trek kwam waar de chef en Green zaten. Er zijn vele verordeningen, waarvan het overtreden een chauffeur in gevaar brengt cn hij was niet geheel zeker dat hij niet een overtreding had begaan. Jij bent dus de chauffeur dien wij zoe ken? zei hij. Jij bent William White? Ja, mijnheer, antwoordde de man. Zoo heet ik. Best, White. Er is niets om je ongerust te maken. Je hebt vanmorge.i bij de Me tropolitan and Provincial Bank een dame opgenomen. Ga zitten en vertel ons waar je haar hebt heengebracht. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5