Academienieuws Laatste berichten Burgerlijke Stand WOENSDAG 25 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 K. K. VOLKSBOND. Voor de besturen der vakafdeelingen van den R. K. Volksbond werd gisteravond on der voorzitterschap van den heer J. Nijhuis de uitgestelde herdenkingsavond gehouden van de uitvaardiging der encyclieken „Re- rum Novarum" en „Quadragesimo Anno''. Er was flinke belangstelling. Het pro gramma van dezen avond vermeldde een rede van den heer J. A. Andriessen, 'voorz. van de R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph'' en de vertooning van enkele films. Na een openingswoord en een woord van welkom tot den spr., den heer Andriessen en Rector Bernefeld, sprak de voorzitter over de noodzakelijkheid van het organisa tieleven, in aansluiting waarop de heer An driessen zou spreken over „Rerum Nova rum" en „Quadragesimo Anno". Hierna was het woord aan den heer Andriessen. Spr. wilde uiteenzetten, welke plaats in deze beide encyclieken aan den arbeiden den mensch en den arbeid gegeven wordt. Uit deze encyclieken spreekt de zorg der Kerk ook voor de stoffelijke positie van den arbeider. Spr. behandelt dan de plaats van arbeid en arbeider in de geschiedenis vanaf den tijd der Grieken en Romeinen, en door de historie heen den invloed daar op van het Christendom tot in de Middel eeuwen het vrije gilde ontstond. Toen was de arbeider deel van het geheel, de arbeid was beschermd en geadeld, de arbeider werd gewaardeerd. De maatstaf waren de christelijke normen. Hierin kwam wijziging door verstarring der gilden zelf en inslui pende misbruiken, maar ook door valsche beginselen, die binnenslopen. De Fransche revolutie en het z.g. vrijheidssysteem deed een nieuwen tijd ontstaan van sociaal-eco nomische structuur. Men kwam van chris telijke beroepsordening tot de z-.g. persoon lijke vrijheid, van het algemeen belang tot het eigen belang. Zoo werd de vrije con currentie gevormd. Het systeem werd: Steeds meer en beter produceeren, slechter desnoods, maar dan goedkooper. In deze verhoudingen kan er geen sprake zijn van juiste waardeering van den arbeidenden mensch. De pausen hadden deze ontwik keling met zorg gadegeslagen en toen schreef Leo XIII nu een halve eeuw ge leden zijn „Rerum Novarum''. Spr. ontleedt in groote trekken dat krach tig pleidooi voor de belangen der arbei ders. De beteekenis ervan was, dat er een bres werd geschoten in de gangbare opvat tingen en dat de arbeiders zich de waarde van den arbeid bewust werden. Er werd een nieuw tijdperk ingeluid, ondanks een medelijdend schouderophalen. De encycliek was een klaroenstoot in de katholieke we reld. De katholieke arbeidersbeweging ont stond. Veertig jaar later kwam „Quadra gesimo Anno'". Ook deze encycliek was een wekroep tot nieuwe begeestering. De af godsbeelden van. het liberalisme werden on verschrokken omvergeworpen. Men schrok terug voor deze hoogte en beschouwde het als een utopie. Maar de begrippen werden gemeengoed der katholieke samenleving. De „heilige rechten der arbeiders" kwamen te staan in het centrum der arbeiders en veel veranderde ten goede. In 50 jaar ver anderde de positie der arbeider grondig. Nu na'een halve eeuw de vruchten ziende, brengen wij dank aan den grooten Paus Leo. Tijdens de pauze in deze rede werd een aardige natuurfilm vertoond, waarna de heer Andriessen zijn rede vervolgde met een meer diepgaande bespreking van Qua dragesimo Anno. Deze besprak de zegenin gen van R. N. en gaf de richtlijnen tot her stel der maatschappelijke orde. Hervorming van instellingen, vernieuwing ^an zeden, was het parool 'en wel profetisch drong Pius XI op spoed aan. De nieuwe nooden maakten vollediger toepassing van Leo's R. N. noodzakelijk. Uit deze encycliek behandelde spr. Pius' beschouwingen over het eigendomsrecht, vooral ten opzichte van de opeenstapeling en het despotisch beheer van kapitaal. Pius striemde het huidig economisch leven. Q, A. legde meer concreet de bijl aan den wortelj toen de vruchten van R. N. inzake de rech ten der arbeiders waren gerijpt. Q. A. stuw de naar een andere sociale en economische4 structuur, daar de bestaande economische structuur, aldus de paus, zelfs een be letsel was geworden voor den weg naar de eeuwige zaligheid. Als middelen ter ver betering noemde de paus: herstelling van zeden en hervorming van instellingen. Op het laatste: hervorming van instellingen ging spr. dieper in. Deze hervormingen behandelde spr. ten aanzien van den Staat door instelling van bedrijfsschappen. De structuur van deze bedrijfsschappen zette spr. uitvoerig uit een. Hoe deze zouden moeten zijn om aan de pauselijke richtlijnen te beantwoorden? Spr. besloot met een woord van -dank en hulde voor deze beide encyclieken, welke dank en hulde spr. wilde neerleggen aan de voeten van den thans regeerenden Paus, Pius XII met vast vertrouwen op de toe komst. De vobrzitter bracht den heer Andries sen hartelijk dank voor zijn uiteenzetting van de hooge waarde dezer beide encyclie- ken. De geestelijk adviseur, Rector F. Berne feld, wilde hierna de leiders, hier bijeen, zeggen, dat het hem aangenaam heeft ge troffen, dat zij door dit onderwerp werden aangetrokken. Maar vooral nü moeten wij ook volhouden; daarvoor moet vooral gij, vakbestuurders, propaganda maken. Win anderen voor onze christelijke maat schappij-beschouwing. Overleg samen daar toe en begin nu reeds te werken voor den komenden winter èn voor uw leden èn om nieuwe leden te werven. Werk nu reeds naar buiten en naar binnen. De voorzitter deelde nog mede, dat voor - het zomerprogramma enkele boottochten zouden worden georganiseerd. Tenslotte werd door de N.V. Gofilex voor de aanwezigen de Ned. film „De Krib- bebijter'" vertoond. De werkman bij den Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst G. Gr Vermeulen hoopt op 1 Juli den dag te herdenken dat hij vóór 25 jaren in gemeentedienst trad. Hij is onafgebroken werkzaam geweest bij den Gem. Reinigings- en Ontsmettings dienst, laatstelijk als inlader bij den op haaldienst. Voor de vierde maal stelde René Slees- wij'ks's Nederlandsche Revue en product sa men, waarin Walden en Muyselaar in. ver schillende creaties ten tooneele verschijnen met als hoogtepunt „Juffrouw Snip en Juf frouw Snap". De nieuwe revue draagt tot titel „Dat's wat voor U". Een titel waarin men heeft getracht den wensch tot uitdrukking te brengen om het publiek datgene te bren gen waar het recht op heeft: een aange name verpoozing, een daadwerkelijke po ging tot verstrooing in moeilijke dagen. René Sleeswijk's Nederlandsche Revue brengt de revue 1941 in volledige bezetting naast Willy Walden en Piet Muyselaar, Gerand Walden en Berry Kievits, zullen nog optreden het Revue orkest o.Lv. John Broekhouse-Mc Carthy terwijl voor de dans Nalda en Frans Muriloff presentee ren: „The Dancing Lovelies" de Holland- sche girltroep met Europeesche vermaard heid. Van Vrijdag 27 Juni tot en met Zondag 29 Juni zal deze revue in de Stadsgehoor zaal te Leiden worden vertoond. Triduum H. Familie Ilaagweg-kerk. De leden van de H. Familie wordei^ er aan herinnerd aan het triduum, te geven door pater Borromeus de Greeve, dat he denavond te half 9 begint. Het triduum is ook voor niet-leden toegankelijk. De kerk is koel als een schaduwrijk- bosch LUISTERRIJKE ST. JANSPROCESSIE. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Wis- en Natuurkunde: S. Broersma, Rijswijk, J. B. Alblas, Dén Haag; W. K. Walstra, Rotterdam; candidaatsexamen Rechten: A. M. Groot, Hillegom, D. Hüller, Rotterdam, Mej. E. M. Smulders, Wassenaar, Mej, M. H. de Groot, Rotterdam; candidaatsexamen Wis. en Natuurkunde, letter E.: de heeren Th. G. Scholte, Lei den, A. J. Krieger, Oegstgeest, P. F. van Velden, Den Haag; doctoraal examen rechten: mevr. F. J. KeilerKlopper, Alkmaar en' de heer M. J. M. van Kinderen, Schiedam. NIJMEGEN: Heden promoveerde aan de R. K. Uni versiteit te Nijmegen tot doctor in de let teren en wijsbegeerte op proefschrift, ge titeld „de erfelijkheid in de oudere Griek- sohe wetenschap" en negen stellingen, de- heer P. M. M. Geurts, geboren te Roer mond. Binnenland WEGENS HET VERSPREIDEN VAN VALSCHE GERUCHTEN TOT DRIE MAANDEN VEROORDEELD. De Nederlander Huibert den Hollander uit Amsterdam is, door het „S.S. und Poli- zeifeldgericht" X. tot drie maanden gevan genisstraf veroordeeld. Hollander heeft onware geruchten ver spreid, welke onrust onder de bevolking kunnen verwekken. Zijn handeling is erg laaghartig, want hij vertelde aan een moeder, dat haar beide zoons, die vrijwil lig bij de S.S. Standarte „Westland" dienen, gesneuveld waren. Gisteravond omstreeks half tien is op de Maas onder de 'gemeente Maastricht een roeiboot, waarin twaalf personen waren gezeten, n.l. acht kinderen en vier vol wassenen, en die daardoor overbelast was, omgeslagen. Allen geraakten te water. Van vele kanten snelde men te hulp. Schippers in bootjes, een Duitsch militair en verschil lende burgers pakten het reddingswerk terstond krachtig aan, en hieraan was het te danken, dat in korten tijd tien personen uit het water konden worden opgehaald. De 32-jarige G. H. D. wonende in de Haverstraat, eigenaar en bestuurder van de boot, die het gezelschap op het boottochtje had meegenomen, kon niet meer gered worden. Ook een vijfjarig jongetje A. R., wonende in de Hooge Brugstraat te Wijk'Maastricht, bleek verdronken te zijn. Het lijkje van het knaapje werd na een half uur uit de Maas opgehaald; dat van D. Driekwartier daarna. De politie, die het reddingswerk leidde, heeft hét stoffe lijke overschot der slachtoffers per bran card naar het lijkenhuis van Calvariënberg laten overbrengen. Het ongeluk had een enorme publieke belangstelling getrokken. De roeiboot is door" de politie in beslag genomen. Vast staat, dat de boot op onverantwoordelijke wijze met twaalf inzittenden overbelast was, doch daarnaast vermoedt men ook ernstig, dat de boot lek was, hetgeen het gevaar nog vergrootte. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Gisteravond te ongeveer negen uur is de 40-jarige C. van Riel, wonende te Eind hoven, die hier bij zijn schoonouders zijn vacantie doorbracht,' bij het zwemmen in de Maas verdronken. Het lijk is eenigen tijd later opgehaald en naar het ziekenhuis overgebracht. KIND IN WATERPUT VERDRONKEN. Gistermiddag is het anderhalf jarige doch tertje van de familie K. te Dordrecht in een waterput geraakt en verdronken. ONGELUKKIGE DUIKSPRONG. Maandagavond kwam de 26-jarige onge huwde B. van Leeuwen bij een duiksprong in het Picardikanaal te CoeVorden zoo on gelukkig terecht, dat hij bewusteloos door Er is in ons land wel geen enkele pro cessie zoo bekend als de St. Jansprocessie te Laren, in het schoone Gooi. Want een Sacramentsprocessie boven den Moerdijk is altijd nog iets bijzonders. Het is een eer en een voorrecht dat maar aan een enkele streek te beurt valt. Ook dit jaar is het feest van St. Jan den Dooper met groote luister en onder belang stelling van duizenden uit den omtrek in den lande gevierd. Fraai waren de ver sieringen, aangebracht door de dorpelin gen, langs straten en wegen. Kostbare bloemen waren met milde hand aange bracht langs de wegen waar de processie zou passeeren. Ook talrijke particulieren hebben dit jaar veel werk gemaakt van de versiering van hun huizen en erven. Het Joannesbeeld prijkte schier overal langs de wegen, die afgezet waren door sparren groen en wimpels in de pauselijke kleuren. Reeds vroeg in de morgen voerden tram, autobüs en fietsen talrijke bezoekers aan, die in de prachtig versierde basiliek de plechtige Hoogmis wilden bijwonen. De ze werd gecelebreerd door den Vicaris- Generaal van het Aartsbisdom Utrecht, mgr. D. Huurdeman, daarbij geassisteerd door de zeereerw. heeren W. F. Pelgrim, pastoor te Ankeveen en J. H. Koelman, pastoor te Groningen, resp. als Diaken en Sub-diaken. Als Cantofes fungeerden de zeereerw. heeren I. P. J. Kaarsgaven, pas toor te Kortenhoef en G. G. P. van Dijk, leeraar aan het seminarie Apeldoorn. Het zangljoor voerde op verdienstelijke wijze uit de „Missa in honorem Sancti Joseph" van Lodewijk de Vocht, onder leiding van den heer Willy Peters. Intusschen had zich in het centrum en het dorp een duizendkoppige menigte ver zameld, die vol ongeduld wachtte op het uittrekken der processie. Precies om 11 uur verscheen het zware massief zilveren processie kruis, geflan keerd door lantaarndragers, terwijl de zware St. Jansklokken hun klanken lieten, galmen over dorp en beemd. Langs de wegen waar de processie trok hadden zich dichte rijen van belangstellenden opge steld, om dit altijd mooie en devote schouwspel gade te slaan. De orde in het verkeer werden uitstekend geregeld door de gemeentepolitie met assistentie van de marechaussee, onder bevel van den inspec teur W. A. M. Boog. Achter het proccessiekruis volgden in lange rijen de vrouwen en vrouwen-orga nisaties met hun vele en kleurige vaandels en emblemen. De muziekvereeniging „Leo" uit Hilversum en het zangkoor van den vrouwenbond brachten afwisselend Sacra mentshymnen ten gehoore. Een der glans punten der processie was weer de groote groep aanvallige bruidjes in smetteloos witte kleedjes, bloemen en rozeblaadjes met zich voerend. Hun aantal beliep plm. 400. De vrouwelijke religieusen sloten zich hierbij aan. Vervolgens kwam de Sb Jansharmonie, die in afwisseling met het parociaal zang koor processiemuziek en -gezangen van Halier ten gehoore brachten. De burgemeester, jhr. H. L. M. van Nispen tot Sevenaer, behangen met ambts keten en met zich voerend de broeder- schapstaf, volgde daarop, terwijl een tal- rijke groep misdienaars-toortsdragers het Allerheiligste voorafging. Dit werd ge dragen door den pastoor der parochie, .de zeereerw. heer J. J. Brouwer, met de assistentie van de Hoogmis. Direct daarop schreed de Vicaris-Generaal, mgr. D. Huurdeman in de processie mede. Met eerbied werd de voorbetrekkende processie gadegeslagen. In lange rijen kwamen daarop de mannen en de manne lijke organisaties, schier te veel om op te noemen. Voorts waren er mannelijke en vrouwelijke studenten met hun corps- vlaggen, uit Utrecht, Amsterdam en Wage- ningen. Het voorbijtrekken der processie duurde.ruim 40 minuten. Op het kerkhof werd de feestpredikatie gehouden door den zeereerw. heer H. J. J. M. van Straeten, oud legeraalmoezenier te Amersfoort. Deze had als tekst gekozen „Ik ben het begin en het einde.... en zie, ik leef in alle eeuwigheid". Hierna werd de zegen met het Aller heiligste gegeven en de terugtocht aan vaard. Op den terugweg werd het Allerheilig ste gedragen door den Vicaris-Generaal van het Aartsbisdom Utrecht, mgr. D. Huurdeman. Ook nu weer hadden duizenden zich langs den weg geschaard om het oude, doch altijd weer nieuwe schouwspel gade te slaan. Bij de basiliek teruggekeerd werd door de verzamelde menigte het Te Deum en Tantum Ergo gezongen, waarna onder tromgeroffel en bazuingeschal vanaf de loggia der basiliek den zegen met het Allerheiligste gegeven werd onder eer biedige stilte van de neergeknielde menigte De plechtigheid werd besloten met het gezamenlijk zingen van het aloude en uit veertien coupletten bestaande lied van St. Joan den Dooper. Tot besluit van dezen dag werd des mid dags in de basiliek een plechtig lof ge houden werd door den zeereerw. heer dr. P. de Jong, professor aan het seminarie Rijsenburg. zijn vrienden werd opgehaald. Aanvanke lijk werd het slachtoffer naar huis ver voerd, waar hij nog even bij kennis is ge weest. Dinsdag was de toestand echter zoo, dat overbrenging naar het.ziekenhuis nood zakelijk werd geacht. Hier is de jongeman des avonds overleden. De stal, op welks bovenverdieping hooi en stroo was opgeslagen, zoomede het aan gebouwde woonhuis, branden geheel uit. Het aanwezige vee kon met moeite worden gered. Een personenauto werd een prooi der vlammen. Het vuur sloeg vervolgens over naar een hooiberg, doch dank zij het krachtdadig ingrijpen van de 'brandweer kon deze voorraad hooi behouden blijven. De brand is vermoedelijk ontstaan door een vonk uit een gasgenerator van een vrachtauto, welke voor het stalgebouw stond. De eigenaar van 'het- perceel is ver zekerd'. IN GIERPUT VERDRONKEN. Gisteren is het tweejarige zoontje van de familie Sevenhuysen aan den Tuindorp- weg te Bergen (N.-H.). in een onbewaakt oogenblik in een achter de woning gelegen gierput geraakt en verdronken. BRAND TE BAARN. Gistermiddag brak een felle brandi uit in een stalgebouw met woonhuis van den veehouder Schouten aan de Bemstraat te Baarn. In een oogenblik stond: het perceel in lichterlaaie. Bollenland HET DUITSCHE WEERMACHTSBERICHT UIT HET FiiHRER-HOOFDKW ARTIER, 25 Juni. (D. N. B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In het Oosten nemen de gevechten van het leger, van het luchtwapen en van de marine tegen de Sovjet-weermacht een zoo gunstig verloop, dat er groote succes sen te verwachten zijn. In 'het' zeegebied orh Engeland vernietig den gevechtsvliegtuigen twee vrachtsche pen met tezamen 11.000 brt. welke deel uitmaakten van krachtig beschermde kon vooien voor de Britische Oostkust. Voorts plaatsten zij bomtreffers Van zwaar kaliber op twee andere groote koopvaardij schepen. In den afgeloopen nacht bombar deerde bet luchtwapen met goed resul taat belangrijke militaire inrichtingen in hei havengebied van Liverpool. Bomvol- treffers in dokken, ravitailleeringsbedrij- ven en opslagplaatsen verwekten groote branden. Andere luchtaanvallen waren ge richt op havenwerken aan de Tyne en de monding van de Theems alsmede op vlieg velden in Zuid-Oost-Engeland. Een sterke formatie Duitsche gevechts vliegtuigen bestookte in de; r.achi van 24 np 25 Juni üe Britsche vlaotbasis Haifa met bommen van allerlei kaliber. Bij een aan val van Britsche gevechtsvliegtuigen on der krachtige bescherming van jagers op het bezette gebied werdei gisteren in de avonduren dertien Britsche vliegtuigen in luchtgevechten en twee door luchtdoelar tillerie ncergeschoLen. Britsche vliegtui gen lieten vannacht brisant- en brandbom men vallen in W jst- en Noord-West- Duifschland. De burger bev llcing leed eenl- ge verliezen aan dooden en gewonden. Er ontstond geen schade aan inrichtingen van militairen aard of inrichtingen welke van belang zijn voor de oorlogvoering. Nacht jagers en marine-artillerie schoot drie Brit sche vliegtuigen omlaag. Afzonderlijke Sovjet-vliegtuigen bom bardeerden woonwijken der steden Memel en Koningsberg. De aanvallen maakten overwegend slachtoffers oncier krijgsgevan genen. Verscheidene gebouwen werden ver woest of beschadigd. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 25 Juni. (Stefani). Het Italiaan- sche weermachtsberioht van beden luidt als volgt: In Noord-Afrika activiteit van de artille rie aan het front van Tobroek. Het lucht wapen van de as heeft op de reede voor anker liggende schepen, alsmede voertui gen, luchtafweerstellingen en munitiede- van Tobroek gebombardeerd. Onze bommenwerpers en torpedovliegtuigen hebben' vijandelijke schepen, tusschen To broek en Sidi el Barrani, aangevallen en een kruiser getroffen. In den nacht van 23 op 24 Juni hebben Engelsche vliegtui gen bommen geworpen op Benghasi en Tripolis. In Oost-Afrika. hebben onze troepen, die Gimma ontruimd hebben, zich vereenigd met de troepen, die zich in het Westelijk gebied van Galla en Sidamo genesteld had den en zetten hun hardnekkigen tegen stand voort. DE OORLOG TER ZEE. BERLIJN, 25 Juni (D.N.B.). Vliegtui gen van bet Duitsche luchtwapen hebben in den nacht van 24 ap 25 Juni 11.000 b.r.t. tot zinken gebracht en 9.000 b.r.t. bescha digd. In het zeegebied van Great-Yarmouth werden twee koopvaardijschepen van 8.000 en 4.000 b.r.t. met succes gebombardeerd. Het schip van 8.000 b.r.t. kreeg verschei dene voltreffers midsoheeps en bleef in zin kenden toestand met slagzij liggen. Het kleinere schip geraakte in brand. Voor de Sohotsche oostkust werd een koopvaardij - schip van 3.000 b.r.t. tot zinken gebracht en eep. ander koopvaardijschip van 5.000 b.r.t. beschadigd. HET VERNIETIGDE BRITSCHE PATROUILLEVAARTUIG. BERLIJN, 25 Juni. (D. N. B.). Het Brit sche patrouillevaartuig, dat, zooals giste ren gemeld is, door een Duitsche gevechts vliegtuig vernietigd is, was de mijnenveger Nogi. Twee andere mijnvegers trachtten het getroffen schip naar een haven te slee pen, doch de Nogi zonk binnen enkele mi nuten. De Britsche admiraliteit heeft van daag dit verlies toegegeven. LUCHTALARM TE HELSINKI. HELSINKI, 25 Juni. (D. N. B.). Vanoch tend te kwart over zeven werd het eerste groote alarm voor Hensinki en omgeving gemaakt. Wat later naderden op groote hoogte 15 Sovjet-vliegtuigen uit Westelij ke richting, die over de stad vlogen. Fin- sche jagers en het afweergeschut traden krachtig op. Naar verluidt zijn twee der aanvallende vliegtuigen neergeschoten. Schade van beteekenis is niet aangericht. BUITENGEWONE MINISTERRAAD IN TOKIO. TOKIO, 25 Juni. (D. N. B.). Het kabi net, dat reeds hedenochtend uitvoerig be raadslaagd heeft met het opperbevel van de Japansche weermacht, is hedenmiddag onder voorzitterschap van den minister president bijeengekomen in een buitenge wonen ministerraad. In aansluiting daarop begaf de mi riste r-prefident zich naar het j paleis van den keiiser om rapport uit te brengen. Gemeentel. Aankondiging r.G.D. doen ge- VERSTREKKING ZIEIUUVVOEDSEL. Voor het indienen Ivan nieuwe aan vrage moet menl ziek weiden tot den G. G.D.. Nieuwe Mfffe 13^-«n een formulier. Indien men relds yerf formulier heeft, doch indien dit Lernieulvd moet worden, dan dient men z|:h Bchj|ftelijk tot den G. G.D. te wenden. Wanneer iets ofl het ojide formulier ver anderd of bijileschrel'en moet worden, moet men zich e|:rst am/den Distributie- dienst, Breestraat» 117, tervoegen, het for mulier afhalen e^ daa^i|_de_verandering of bijschrijving schieden. Leiden,-25 Juni 1941.5 De Burgemies tl r van Leiden, ENINCK. CENTRALE KEUKEN. De aandacht van het publiek wordt er op (gevestigd dat een andere regeling voor het verkrijgen van knipkaarten moet worden ingevoerd als tot nu toe gebruikelijk was. Beginnende op Woensdag 2 Juli a.s, zal er uitsluitend op Woensdag .gelegenheid zijn zich van knipkaarten te voorzien. Dit zal dus NIET meer zooals tot heden ge woonte was dagelijks tijdens de uitreiking der maaltijden kunnen geschieden. De verkoop van dagkaarten echter zal wel tij dens het uitreiken der maaltijden gehand haafd blijven. Op de nieuwe knipkaarten zullen eerst 2 dagen later maaltijden kunnen worden verkregen, hetgeen dus beteekent dat op de dag nadat deze zijn uitgereikt voor het eerst hierop dagkaarten kunnen worden gekocht voor het afhalen van de maaltij den o,p Vrijdag. Men dient in het vervolg zooveel knipkaarten op Woensdag aan te schaffen, dat men gedurende een week voldoende dagkaartjes zal kunnen aankoo- pen. De omstandigheid kan zich voordoen, dat Woensdagavond de nummers van de dis tributiebonnen, welke benoodigd zijn om een knipkaart te verkrijgen in de dagbla den worden bekend gemaakt. In dit geval moeten de knipkaarten de daarop volgen de Donderdag worden uitgereikt en kan men dan dienaelfdien dag op de nieuwe knipkaarten reeds dagkaartjes koopen voor de maaltijden, die men Vrijdag hierop wil halen. Evenwel worcjAi de daarop volgen de periode de knipkaplten weer op Woens dag uitgereikt, tenzij £ich de hiervoor i melde omstan<Mghei< fweer Vervolgens taan, d.w.z. slechts geldig ken, dus voor de1 tot en met 24 Juli. nomen knipkaarten weken ap te maken te dien einde aan d r van 3 n zullen achterkant van de da tum wonden voorziA, welke het einde van de geldigheidsduur WOENSDAG' 2 bekende uitreikpo ïteekent. is er aan de vier gelegenheid tus schen 9 en 11 uur zifh\:itsl'Uitend van knip- •voor zal dus voor dien tijd gelegen- kaarten te voorzien taan eiken Woensdag heid bestaan. Men dien'lkï er vanzelfspre kend aan de bekende distributiebonnen1 ter verkrijging van kni|kaar|en mede te bren gen. Deze zijn nu voor^een/knipkaart waarop zes porties van ruim "fceif liter kunnen den gekocht: 1/2 aardappelbon, 3 vleesch- bonnen, 1/3 peulvruchtenbon en 1/4 vet- of boterbon. De verkoop van dagkaarten heeft overi gens dagelijks plaats op dezelfde uren als thans. Knipkaarten, welke vóór 2 Juli zijn uitgereikt, zijn eveneens slechts geldig, tot en met 24 Juli a.s. In de toekomst zal het menu van de maal tijden Vrijdags voor de daarop volgende week worden bekend gemaakt. Het spreekt vanzelf dat wijzigingen hierin in verband met de aanvoer van groenten voorbehou den blijven. 8625 Afd. Centrale Keuken. De Directeur van den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon. R. ROZEMOND. LEIDEN. Geboren: Irene Antoinette Elisabeth Maria d. van E. P. J. van Rijthoven en F. G. J. Hoes Margaretha d. van H. A. v. Hooidonk en H. v. Eijgen. Overleden: H. C. Hille hsvr. van: P. Hoogerdijk, 80 j. J. Atteveld, wedn., 80 j. C. Roelofs, hsvr. van: P. W. v. Ouwerkerk, 53 j. Agenda. VERGADERINGEN, UITVOERINGEN. Vrijdag Zaterdag Zondag: Stadsge hoorzaal, Snip en Snap-revue: „Dat is wat voor U", 7.30 uur. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 21 Juni 20 uur tot Zaterdag 28 Juni 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Ra penburg 9, Tel. 24807, en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oeg»tgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Correspondentie: J. v. T. te Leiden betreffend» audiëntie bij dien Se cretaris-Generaal van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Antwoord: U moet U schriftelijk wendien tot den Secr.-Generaal van het de partement van Handel, Nijverheid en, Scheepvaart, Bezuidenhoutsche Weg 30 Den Haag, met een verzoek om audiëntie en met opgave van (het onderwerp, waar over U wilt spreken. Op de enveloppe moet U vermelden: persoonlijk. U krijgt dan schriftelijk antwoord of de audiëntie wordt toegestaan en zoo ja, wanneer.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3