Weerbericht STADSNIEUWS Academienieuws Onderwijs LEIDERDORP BEKENDMAKING. OMGEVING Laatste berichten Burgerlijke Stand MAANDAG 23 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD »- PAG. 3 ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 10.06 uur Maandagavond. Zon op-5.18. uur Dinsdagmorgen, MAANSTANDEN. 23 Juni: De maan komt Maandagmorgen om 4.46 uur op en gaat Maandagavond om 8j32 uur onder. 24 Juni: De maan komt Dinsdagmorgen om 5.28 op en gaat Dinsdagavond om 9.23 onder. (Nieuwe maan). 25 Juni: De maan komt Woensdagmorgen om 6.19 uur op en gaat Woensdagavond om 10.10 uur onder. 26 Juni: De maan komt Donderdagmor gen om 7.16 uur op en gaat Donderdag avond om 10.50 uur onder. 27 Juni: De maan komt Vrijdagochtend om 8.19 uur op en gaat Vrijdagavond om 11.27 uur onder. 28 Juni: De maan kómt Zaterdagmorgen om 9.27 uur op en gaat Zaterdagavond om 11.56 uur onder. 29 Juni: De maan komt Zondagmorgen om 10.36 uur op en gaat Maandagnacht om om 0.25 uur onder. 30 Juni: De maan komt Maandagmorgen om 11.50 uur op en gaat Dinsdagnacht om 0.53 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „De Zijl" 23 gr. C. Zweminr.: „Poelmeer" 22 gr. C. ^pilOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC^ 5 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd jr moet worden tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond U U en morgenochtend: 0 ZONSONDERGANG n Q 10.06 uur. 2 ZONSOPKOMST 5.18 uur. Q 5 Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. ^OflC^JICDlICDIIOIIOIIOilOnOllcP Om dieper begrip van het sociaal-economisch leven Mag ik even de aandacht vestigen óp éen zeer bijzondere cursus, die bij genoegzame deelname spoedig in Leiden beginnen zal? Er is al enkele keeren in onze courant de aandacht op gevestigd. Het bétreft de door het Nationaal Ver bond der K.J.M.V. georganiseerde sociaal- economische cursussen van ongeveer 30 avonden met 60 lessen, Welke reeks onder broken wórdt door een weekend op den buiten. Dè bedoeling van deze cursus is bij jon gemannen met een beetje meer ontwikke ling dan de lagere school verdieping bij te brengen van de beginselquaesties in so ciale en economische zaken. De jongeren moeten in hun jongerenor ganisaties nu en voor de toekomst in de organisaties der volwassenen zorgen voor aanvulling en opvoering van het kader der leiders, die op de hoogte zijn van hun tijd en zich sterk bewust zijn van de onvergan kelijke beginselen. Daarvoor dienen o.a. ook deze cursussen, die maar in enkéle plaatsen van ons land georganiseerd worden. Deze cursussen zijn dus weer geheel anders dan die, welke met zoo mooi succes in onze stad georganiseerd worden door de Katholieke Actie op de terreinen van Apologie en Huwelijksvoor bereiding. Deze Sociaal-economische cursussen rich ten zich uiteraard tot een select gezelschap jongemannen uit Leiden en omgeving. De onkosten bedragen 12.50 voor de geheele cursus. De inschrijftermijn sluit op Woensdag a.s. 25 Juni; opgave geschiedt bij het Dis- tricts-secretariaat der K.J.M.V., Cor Zand vliet, Hoogewoerd 100 te Leiden, telefo nisch te bereiken onder nummer 21987. L. BEUNE, pr. Zoêtêrw. Singel 33. MARIA-CONGREGATIE EN VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING HARTBRUGKERK. Een lid van onze Congregatie en Jeugd beweging n.l. Maria van Vliet, Haverzak laan 12, is overleden. Daarom noodig ik langs dezen weg alle leden van onze Con gregatie en van onze Vrouwelijke Jeugd beweging uit, hedenavond om half 8 in de kerk te komen. Dan zullen wij gezamen lijk het rozenhoedje bidden voor haar zielerust, Tevens verzoek ik u allen, ook Dinsdagmorgen tegenwoordig te zijn bij de uitvaart, die zal plaats hebben om 8 uur, en, zoo mogelijk, dan ter communie te gaan. De leden nemen Dinsdagmorgen plaats in de voorste banken achter de fa milieleden. Ik zou 't mooi vinden, als de Congreganisten getooid waren met haar lint en medaille. De begrafenis geschiedt pas later. Pater BOOMS, directeur en assistens êcclesiasticus. ST. JOSEPHSGEZELLENVEREENIGING. Men verzoekt ons het volgende te mel den: Morgen (Dinsdag) avond om 8.30 uur heeft in de als kapel ingerichte bovenzaal van het gezellenhuis de recollectie-oefe ning plaats. Wij noodigen hierbij alle ge zellen uit op tijd aanwezig te zijn. Voor het examen nuttige handwerken de aan de rijkskweekschool te Den mej. J. de Haas, alhier. RECHERCHEURS KWAMEN VOOR EEN CLANDESTIENE SLACHTING. Doch vonden thee, meel en rijst van een inbraak. Zondagmorgen in de vroegte werd een deur open gevonden van het pakhuis der fa. K., op den hóek van Breestraat en Ke- telboetersteeg. De «igenaar werd gewaar schuwd, die een onderzoek in het pakhuis instelde, doch zoo op het oog geen vermis sing van goederen kon constateeren. gistermiddag werd evenwel door eenige rechercheurs, op vermoeden, dat er clan destien geslacht zou zijn, een onderzoek in gesteld ten huize van den 40-jarige J. G. K. in de 3 Octoberstraat. Hun werd even wel de toegang geweigerd, waarop een hunner een lastgeving haalde om binnen te kunnen komen. Toen deze er was en men het huis door zocht werd echter niets ontdekt, dat eenig vermoeden van een clandestiene slachting kon opleveren. Een der rechercheurs bemerkte evenwel in den tuin achter het huis een versch stukje grond en bij onderzoek kwam daar uit een blik van de fa. K. te voorschijn. Daarop werd verder gezocht in huis en men vond een hoeveelheid thee. Toen bo vendien bleek, dat de zoon des huizes, de 17-jarige F. K. in betrekking was geweest bij de fa. K. werd nij meegenomen naar het politiebureau. Daar werd hij danig aan den tand gevoeld en vertelde hij, dat de thee inderdaad van de fa. K. afkomstig was. Zijn vader bleek zioh Zaterdagavond te hebben laten insluiten in het pakhuis, waaruit hij een baal rijst, een partij meel en een zak thee had meegenomen en naar zijn woning vervoerd. Toen de rechercheurs aan de woning kwamen waren de bewoners dus wel zeer verrast geweest, maar toch ook weer niet. Den tijd, die verstreek voor het halen van de lastgeving, had K. ge:bruikt om de ge stolen goederen te verdonkeremanen. Het meel en de rijst waren over de schutting naar het naastgelegen-onbewoonde-huis ge bracht, maar dit bleef natuurlijk niet on bekend. De 17-jarige- zoon werd gearresteerd, doch zijn vader was aan de achterzijde ontvlucht. Later is hij evenwel aangehou den. VAN 6 METER HOOGTE GEVALLEN. Zaterdag is het 7-jarig jongetje J. H., wonend op de Langegracht, door 't raamp je vaii de W. C. op de le etage bovenop de W, C. geklommen. Hij viel er af en kwam op een 6 M. lager gelegen steenen binnenplaatsje terecht. Daar werd hij door zijn zusje gevonden, die hem in huis bracht. Een ontboden dokter constateerde een hersenschudding en een gebroken pols. Het ventje werd daarop naar het- Acad. Ziekenhuis vervoerd. „Dat 's wat voor U...." „Juffrouw Snip en juffrouw Snap"' heb ben de tournee met hun succes-revue „Kop op", na 10 maanden door het geheele land te zijn getrokken, beëindigd en zijn gestart met een nieuw product van René Slees- wijk's Nederlandsche Revue, getiteld: „Dat 's wat voor U.De dames Snip en Snap zullen ook nu weer binnenkort een serie voorstellingen in Lelden komen geven. Aangemoedigd door het groote succes van het vorig jaar heeft de directie besloten ook in Leiden, in tegenstelling met het vorig jaar toen slechts de kern van het ge zelschap optrad, ditmaal met de volledige revue en het hèele gezelschap, zooals dit voor de groote. steden werd samengesteld, in de Stadsgehoorzaal te Leiden te ver schijnen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 78. De Leidsche Brood fabriek, Leiden, Nieuwe Mare 1. Uittr. Comm.: Jhr. C. C. Roëll, Oegstgeest en Dr. J. J. van Eek, Leiden. 3856a M. C. Moerel, Katwijk a. Zee, Duin oord 56. Schoenwinkelier en schoenmakerij. Wijz. uitgeoef. bedrijf: schoenhandel' opge heven, thans alleen schoenmakerij. 3396. Leidsche Melkinrichting „De Sier- kan'', Leiden, Heerenstraat 96. Het filiaal dè Sitterlaan 87 te Leiden is per 19 Mei 1941 overgegaan aan H. J. Overdevest. 2333. Café „De Kroon". Katwijk Binnen, Kerkstraat 23. Overl. Eig.: H. Fennes, Kat wijk Binnen, d.d. 7 Juli 1939. B. en W. van Kampen stellen aan den baad dier gemeente, voor een internist te benoemen aan het stadsziekenhuis. Zij dragen daartoe voor W. J. Kolff, essistent aan de interne kliniek der rijksuniversiteit te Groningen en dr. D. Ir. Hulst, assistent aan de interne kliniek van het Acad. Zie kenhuis alhier. Het 11-jarige meisje J. L. uit de Sophia- straat is daar Zaterdagavond plotseling van het trottoir den rijweg opgeloopen, waar zij tegen de fiets van W. J. de W. botste. Beiden vielen, doch het meisje brak ver moedelijk het linkerbeen. Door den E. H. D. werd zij naar het Acal. Ziekenhuis overge bracht. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter H.: mej. J. van Rees, Maarn en de heer H. van Hees, R e e u w ij k doctoraal examen Rechten: mej. M. J. Herzogenrath, Wassenaar en de heer J. M. Kielstra, Amsterdam. Eindexamen afd. gymnasium R.R. ly ceum voor meisjes, 's Gravenhage. Geslaagd: voor. diploma A de dames: M. J. Blonk, C. M. J. Depoortere, M. Th. van den Heuvel, C. M. E. Klinkenbergh, H. J. M. Osse, I. A. A. Reuvers, M. C. M. Sand- fort, E. W. M. Visser. Afgewezen één cand. Verl. ex.: 7 candidaten. Geslaagd voor diploma B de dames: H. L. M. Coppes en W. J. M. Pieck. Verl. ex. één cand. UITREIKING NIEUWE DISTRIBUTIE KAARTEN. Op Dinsdag 24 Juni a.s. zal 'n aanvang ge maakt worden met de uitreiking van de nieuwe distributiekaarten A., B., P., Q. De kaarten A worden uitgereikt aan personen van 4 jaar en ouder. De kaarten B. worden uitgereikt aan per sonen van 0 t/m 3 jaar. De kaarten E. worden uitgereikt aan per sonen van 14 t/m 20 jaar. De kaarten P. worden uitgereikt aan personen van 0 t/m 1 jaar. De kaarten Q. worden uitgereikt aan per sonen van 2 t/m 7 jaar. De afkruising van de verstrekte kaarten geschiedt op de volgende vakjes van de ditsributie stamkaart. Kaart A vakje V 6. Kaart B vakje V 7. Kaart E. vakje W 1. Kaart P. vakje W 2. Kaart Q vakje W 3. Alvorens de kaarten in ontvangst te ne men van den uitreikingsambtenaar moeten de ontvangstbewijzen aan dc achterzijde van de kaarten eerst geteekend worden door diegene die de kaarten afhaalt en daar navervwijderd worden door den ambte naar. De kaarten behoeven niet persoonlijk door de gerechtigde te worden afgehaald, met dien verstande echter dat aan kinde ren onder de 15 jaar geen kaarten wor den afgegeven. Men wordt verzocht de stamkaarten naar den leeftijd te rang schikken. Dus de oudste bovenop en de jongste onderaan. De uitreiking vindt plaats Kerklaan 3, en wel op de volgende dagen van 912.30 uur en van 2 tat 5 uur: Dinsdag 24 Juni a,s, de letterr A t/m C. Woensdag 25 Juni a.s. de letters D t/m G. Donderdag 26 Juni a. s. de letters H. t/m J. Vrijdag 27 Juni a.s. de letters K t/m M. Maandag 30 Juni a.s. de letters N t/m R. Dinsdag 1 Juli a.s. de letters S t/m V. Woensdag 2 Juli a.s. de letters W t/m Z. De letters worden gerekend naar den naam van het gezinshoofd. De uitreiking Van de bonkaarten C en D (zware en zeer zware arbeid) zal nog nader bekend ge maakt worden. Pluimveehouders dienen, wanneer zij ook in de toekomst voor kippenvoer in aan merking wenschen te komen de met „eie ren" gemerkte bonnen van de kaarten „Di versen" can henzelf, inwbnende gezins leden en inwonend personeel in te leveren op dezelfde dag van het afhalen der kaar ten. Deze inlevering geschiedt Kerklaan 1, loket 2. Zij, die 'n huisslachting hebben verricht en nog niet alle verschuldigde bon. nen hebben ingeleverd, ontvangen nog van den distributiedienst per post bericht wan neer het restant der bonnen ingeleverd zal moeten worden. 8576 De leider v. d. Distributiedienst, J. H. COMMYS. HILLEGOM Priesterwijding. Op den feestdag van de Apostelen Pe trus en Paulus zal de eerw. heer G. Her mans van de St, Martinuaparoohie ihet H. Priesterschap Ontvangen in de kapel der abdij van „Notre Dame du Port Sakit" te Entrammes in Frankrijk. Op een nader te bepalen Zondag zal de jonge priester in de St. Martinus zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. LEIDSCHENDAM DIEFSTALLEN BIJ DROPFABRIEK. Bedrijfsleider stal suiker, strop en maïzena. Ten nadeele van een dropfabriek te Léidschendam zijn gedurende geruimen tijd diefstallen op groote schaal gepleegd. Vooral die artikelen, die schaarsch zijn, o.a. - suiker, stroop en maizena, worden vermist. Gebleken is thans, dat de be drijfsleider PÏ de hoofdschuldige is, maar het is zeer waarschijnlijk, dat een groot aantal personen uit Leidschendam, Voor burg en Den Haag bij de zaak betrokken zijn. De gestolen goederen gingen voor hooge prijzen van de hand; stroop bijvoorbeeld bracht één gulden per pond op en al spoe- dig_ was de zaak zóó bekend, dat kinderen thuis kwamen met de mededeeling, dat bij P. stroop te koop was. Zelfs aan de fabriek kwamen menschen die stroop wil den koopen. Ten slotte echter liep de zaak vast. Iemand, die voor een rijksdaalder gekocht had, voelde zich niet op zijn ge mak en ging met het gekochte naar de directie. De politie heeft daarop een on derzoek ingesteld en al spoedig viel nu de bedrijfsleider door de mand. Het betreft hier niet alleen gevallen van diefstal en heling, maar ook van overtredingen van prijs- en distributievoorschriften. „Vad.". ZOETERWOUDE Personalia, In verband met het ver trek van den heer J. H. Visser heeft de Burgemeester dezer gemeente tot leider van den distributiedienst aangesteld den heer J. Pols, thans ambtenaar aan dien dienst. Tot ambtenaar bij den distributie dienst alhier is door den burgemeester benoemd de heer J. A. van der Horst, Hoo ge Rijndijk, alhier. Binnenland ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. In het afgeloopen weekeinde Vlogen hier en daar Engelsche vliegtuigen boven ons gebied, Eenige brisant- en brandbommen werden neergeworpen. Naar verhouding was de schade ternauwernood vermeldens waard. Op een plaats werd een boeren hoeve door een brandbom getroffen en liep schade op. Op een andere plaats werd een winkel eenigermate beschadigd. Distributie van vaste brandstoffen De secretaris-generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat een begin zal worden gemaakt met 't beschikbaar stellen van vaste brandstoffen, teneinde de ver bruikers in de gelegenheid te stellen reeds gedurende de zomermaanden een gedeelte van het voor den aanstaanden winter toe te kennen rantsoen te betrekken. Hiertoe worden voor het tijdperk van 24 Juni 1941 tot en met 31 December 1941 de bonnen no. 01, 02 en 03 van de bonkaart „haarden en kachels" J, de bonnen no. 01, 02, 03 en 04 van de bonkaart „haarden kachels" K. alsmede de bonnen no. 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10 en 11 van de bonkaart „centrale verwarming!" L„ elk geldig verklaard voor het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. Voorts geven gedui-ende bovengenoemd tijdvak de bonnen no. 05, 06, 07 van de bonkaart „haarden en kachels" K elk recht op het koopen van hetzij 195 kg. persturf (300 stuks), hetzij 200 kg. baggerturf (450 Dtuks), hetzij 275 kg. uit de Peel afkomsti ge turf, hetzij 200 kg. overige soorten turf. Zooals bekend is aanmaakturf zonder bon verkrijgbaar. Fabrieksturf wordt uit sluitend beschikbaar gesteld voor indus- trieele doeleinden en kan niet op de ge wone bónnen worden betrokken. De bonnen, die thans alleen voor het koo pen van turf zijn aangewezen, zullen ver moedelijk later alsnog worden geldig ver klaard voor het koopen van alle soorten vaste brandstoffen, die thans 'gedistri bueerd worden, zoodat verbruikers, die hierop geen turf wenschen te betrekken, deze bonnen kunnen bewaren en ze later voor het koopen van de door hen ge- wenschte andere soorten vaste brandstoffen kunnen besteden. Voor zoover zulks mogelijk is, zullen vóór 31 December 1941 nog andere bonnen voor vaste brandstoffen worden aangewe zen. Het spreekt vanzelf, dat de brandstof- fenhandelaren niet in de gelegenheid zijn om onmiddellijk aan de Verbruikers op alle thans geldig verklaarde bonnen brandstof fen af te leveren en dat zij daarom de le vering over den zomer en najaar dienen te vendeelen. De verbruikers, die ten gevolge van on voldoende bergruimte of anderszins niet in de gelegenheid zijn reeds nu vaste brandstoffen op hun bonnen te betrekken, kunnen hiermede vanzelfsprekend ook tot het a.s, stookseizoen wachten, daar de bon. nen geldig zijn verklaard tot en met 31 December 1941. Tevens wordt er de agndacht op geves tigd, dat de bonnen gemerkt met „brand- toffen, één eenheid" van 24 Juni 1941 af tot 1 Mei 1942 recht geven op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. SLACHTOFFERS VAN DE WARMTE. De warmte heeft in Scheveningert reeds weer slachtoffers gemaakt. Drie personen werden door de warmte bevangen, waar van een vrij ernstig. De G. G. en D. D. vervoerde de laatste, de 42-jarige mevrouw P. van K.S. uit Den Haag naar het Roode Kruis Ziekenhuis. Naar den centra- len post werden vervoerd de 21-jarige E. M. Van der W. en de 14-jarige M. C. van der W., beiden uit Rotterdam. Zij konden na behandeling op eigen gelegenheid huis waarts keeren. KIND VERDRONKEN. Zondagavond te ongeveer 9 uur is aan het Keizersveer te Raamsdonk, de 9-jari- ge jongen M. S., die op de kade aan het spelen was in de rivier gevallen en jam merlijk verdronken, Niemand was van het ongeval getuige en eerst toen de grootouders, bij wien de knaap in huis was, den jongen vermisten, gingen zij hem zoeken en werd het lichaam van het jeugdige slachtoffer tusechen een paaf roeibooten in het water gevonden. Buitenland HET DUITSCHE WEERMACHTSBERICHT BERLIJN, 23 Juni. (D, N. B.), Het opper- bevel van de weermacht maakt bekend: In het Oosten verloopen de gevechten van het leger en het luchtwappn tegen het roode leger volgens het vastgestelde plan en met succes. In het Oostelijke deel van de Oostzee drongen torpedo motorbooten tot de kustwateren van de Sovjet-Unie door en brachten een kustvaartuig en vier vijandelijke koopvaardijschepen met teza men 5950 br. tot zinken. In de Zwarte Zee werd een gemeiigde Duitsch-Roemeensche formatie van lichte zeestrijdkrachten bij een verkenningstocht zonder succes door een Russische kustbatterij beschoten. In den strijd tegen Groot-Brittannië brachten duikbooten in het Noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan en Westelijk van Afrika zes vijandelijke koopvaardij schepen met tezamen 26.500 brt. tot zinken. Het luchtwapen vernietigde in het zeege bied om Engeland drie vrachtschepen met tezamen 11,00 brt. en plaatsten bomtref- fers van zwaar kaliber op twee andere groote koopvaardijschepen. Gevechtsvliegtuigen ondernamen van nacht aanvallen op havenwerken aan de monding van de Theems. Vliegvelden in Noord-Schotland en militaire doelen aan de Engelsche Zuid-Oostkust werden met goed resultaat aangevallen. Bij een vlucht van afzonderlijke Britsche gevechtsvliegtuigen onder bescherming van jagers naar de kust van het Kanaal werden in luchtgevechten overdag elf, door luchtdoel-artillerie en een patrouillevaartuig twee Britsche vlieg tuigen neergeschoten. In Noord-Afrika vielen gisteren Duit- sche en Italiaansche vliegtuigen vijandelij ke stellingen en opslagplaatsen bij Tobroek aan. In den slag bij Solloem van 15 op 17 Juni_ werden 237 Britsche pantserwagens vernietigd. Bovendien konden twaalf voor het gebruik gereed staande pantserwagens, tien stukken geschut, 1% vrachtauto's als mede talrijke handvuurwapenen en muni tie worden buitgemaakt. Verscheidene hon derden Britten werden gevangen genomen. Een sterke formatie Duitsche gevechtsvlieg tuigen bestookte in den nacht van 22 op 23 Juni de Britsche luchtbasis Alexandrië Gemeentel. Aankondiging OPENBARE KENNISGEVING. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor de persoonsbewijzen per stuk ƒ1.aan leges moet worden betaald. In geval van min- of onvermogen kan dit bedrag tot de helft worden verminderd of kostelooze uitreiking worden toege staan. Zij, die voor vermindering der leges of voor kostelooze uitreiking in aanmerking wenschen te komen, moeten een daartoe strekkend verzoek indienen. Hiervoor wor den kosteloos formulieren beschikbaar ge steld ten Stadhuize, ingang Vischmarkt (Bodekamer), op werkdagen tusschen 9 en 17 uur; des Zaterdags tusschen 9 en 12.30 uur. Bedoelde foi'mulieren moeten ingevuld en onderteekend worden toegezonden aan den Inspecteur der Gemeentebelastingen vóór 5 Juli a.s. Deze openbare kennisgeving is thans uitsluitend van belang voor de inwoners der gemeente Leiden, wier geslachtsnaam aanvangt met een der letters K tot en met O. Onder geslachtsnaam van een gehuwde of gehuwd geweest zijnde vrouw wordt verstaan haar meisjesnaam. Te zijner tijd zal nader worden gepu bliceerd, wanneer de overige inwoners der gemeente, die voor bovenbedoelde ver mindering of ontheffing in aanmerking wenschen te komen, een desbetreffende verzoek kunnen inzenden. De inwoners, wier geslachtnaam niet aanvangt met een der letters K tot en met O, zullen derhalve moeten wachten tot hun letter aan de beurt is. Forsonen. die reeds een verzoek hebben ingediend, moe ten het bericht daarop afwachten en niet opnieuw een formulier inzenden. De verzoeken moeten worden ingediend door het hoofd van het gezin voor alle in wonende gezinsleden op één formulier; door alleenwonende personen voor zich zelf. Leiden, 23 Juni 1941. De Burgemeester voornoemd, STEVENINCK. De Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst maakt aan belanghebbenden bekend, dat voortaan de spreekuren voor extra ver strekkingen (distributie) aan zieken en zwakken en ook voor versterkende midde len zijn op Maandag en Donderdag van twee tot half vier en iederen dag van negen tot tien uur. Bij aanvragen van verlenging het witte formulier eerst halen op Breestraat 117. De Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst Leiden, 23 Juni 1941. De Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst maakt bekend, dat de immuniteitsgraad te gen typhus en paratyphus als gevolg van inenting tegen die ziekten slechts dan be hoorlijk op peil wordt gehouden, Indien de inenting om het jaar wordt herhaald. Van herinenting ondervindt men, indien zij binnen een jaar na de vorige inenting geschiedt, weinig of geen last. Voor on- en minvermogenden bestaat gelegenheid zich kosteloos te dóen intenten of herinenten tegen typhus en paratyphus in het gebouw van het Instituut voor Prae- ventieve Geneeskunde, le Binnenvest gracht 22. De Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst Lelden, 23 Juni 1941 8578 LEIDEN. Geboren: Adriana d. van P. Havte- velt en J. v. d. Blom. Ondertrouwd: R. Ladan jm. 24 j. en J. M. Roozendaal jd. 23 j. J. v. d. Mee jm. 24 j. en S. M. v. Vliet jd. 23 j; B. T. G. Peterzen jm. 31 j. en J. de Leeuw jd. 21 j. H. Plezier jm. 23 j. en J. S. v. Sla- den jd. 24 j. J. de Water jm. 21 j. en E. v. d. Zeeuw jd. 20 j. W. Oranje jm. 19 j. en E. M. J. Nobel jd. 20 j. A. J. v. d. Heijden jm. 34 j. en M. J. Knotter jd. 37 j. Overleden: C. van Winkel-Treur vr. 66 j. E. Guldemondvan der Reijden vr. 24 j. met bommen van allerlei kaliber. In het ha vengebied werd,en aanzienlijke verwoestin gen aangericht. Britsche gevechtsvliegtui gen wierpen in den afgeloopen nacht een gering aantal brisant- en brandbommen in het Westelijk Rijksgebied. In Bremen en andere plaatsen ontstond schade aan gebou wen in woonwijken. Nachtjagers en lucht doel-artillerie schoten drie van de aanval lende vliegtuigen omlaag. Het roode lucht wapen wierp met zwakke strijdkrachten bommen in Oost-Pruisen zonder noemens waardige uitwerking. Luitenant kolonel Moelders behaalde gisteren zijn 72ste over winning in de lucht. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 23 Juni (Stefani). In zijn weer- machtsbericht No. 383 maakt het Italiaan- sche opperbevel het volgende bekend: In luchtgevechten boven Malta hebben Italiaansche jagers een Hurricane vlieg tuig neergeschoten. Britsche vliegtuigen werden in het centrale deel van de Middel- landsche Zee doof Italiaansche jagers tot den strijd gedwongen. Een Blcnheim-toe- stel werd omlaaggeschoten. Twee andere Blenheims werden door het luchtdoelge schut van Italiaansche torpedobooten neer gehaald. In Noord-Afrika heeft het luchtwapen van de asmogendheden- in Tobroek zijn aanvallen op ravitailleeringsinrichtingen, stellingen en barakken van den vijand voortgezet. Britsche vliegtuigen onderna men een nieuwen aanval op Benghasi. In Oost-Afrika heeft de Italiaansche be zetting van Uolchefit (Gondar) sterke vij andelijke afdeelingen op de vlucht ge-

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3