Qemeng.de ffi&dcfïten Ueuluietiefi DINSDAG 24 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zondagavond was de 15-jarige zoon van B. van A. uit Liempde in het bijzyri van eenigb makkers in den Dommel aan het baden. Plotseling verdween hy in de diepte. Op het hulpgeroep der vrienden kwamen om wonende boeren toegesneld en werden di rect reddingspogingen in het werk gesteld. Het gelukte echter niet den drenkeling te redden. Eenigen tijd later werd het lichaam by het begin van het nieuwe kanaal ge vonden. DOOR ZONNESTEEK GEDOOD. Gisternamiddag is een 16-jarige leerling bankwerker uit de Korfmolenstraat, tijdens den schafttijd in de fabriek waar hij werk zaam was, door een zonnesteek getroffen en onwel geworden. Enkele oogenblikken later is hij aan de gevolgen overleden. DOODELIJKE VAL. Gistermiddag is de 16-jarige glazenwas- scher A. A. van Z. uit de Westerbaanstraat te 's-Gravenhage bij werkzaamheden aan een perceel aan de Laan van Poot, van het dak gevallen. Hij kwam in de acht meter lager gelegen tuin neer en bleek een sche- delbasisfractuur te hebben opgeloopen. In het Roode Kruisziekenhuis is hij overleden. BOERDERIJ- EN BOSCHBRAND. Te- Hoorn in de gemeente Heerde is brand ontstaan in een hooiberg achter de boerderij van de weduwe B. De vlammen tastten weldra ook de boerderij aan, een schuur en een bij die schuur staanden hooi berg. In minder dan geen tijd stond alles in lichter laaie. Een paard en eenige var kens konden met moeite worden gered. Inboedel en landbouwinventaris, alsmede een aanzienlijke hoeveelheid hooi gingen verloren. Een en ander laag verzekerd. Voorts heeft te Heerdj brand gewoed in een bij huize „Het Veen" behoorend bosch- gedeeïte. Hier is de boschbrandweer actief opgetreden, die na energiek werk er in slaagde de vlammen in hun vaart te stui ten. Ongeveer 5 H.A. bosch is verbrand. KINDEREN SPEELDEN MET LUCIFERS. Zondagnamiddag is brand uitgebroken in den hooiberg^ van den heer Vink aan den Zwarteweg te Aalsmeer, doordat een kind van zeven jaar bfj den hooiberg met lucifers speelde. De ouders waren afwezig en de vijf kin deren waren alleen met de dienstbode thuis. De hooiberg brandde geheel af en ook een daarbij staande houten stal werd een prooi der vlammen. Hierdoor gingen ongeveer 3.000 K.G. hooi verloren, terwijl voorts een aantal kostbare lanbouwwerk- tuigen door het vuur vernield werd. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, slaagde er in het woonhuis te behouden. De schade bedraagt zeker eenige duizen den guldens. De heer Vink was verzekerd. DISTRIBUTIEBOEKJES VOOR 13 PER STUK. Zondagmorgen kwam de speciale dienst van de Bredasche recherche er achter, dat een patates frites-bakker te Breda trachtte nieuwe distributieboekjes, welke in West- Brabant nog niet eens zijn uitgereikt, te gen een prijs van 13 gulden per stuk te verkoopen. Onmiddellijk werd overgegaan tot aanhouding van dezen bakker. Hij bleek in het bezit te zijn van 25 nieuwe distribu tieboekjes, welke hy, naar hy verklaarde, gekocht had tegen een gulden per stuk van den leider van het distributiebureau te Hooge- en Lage-Zwaluwe. Nog denzelfden dag werd deze leider aan een verhoor ón derworpen, waarbij hij erkende de 25 boek jes aan den bakker te hebben verkocht. Hij gaf daarbij tevens toe reeds eerder distri butiekaarten te gelde te hebben gemaakt. De' administratie van het distributiebureau bleek geheel in de war. Hij wist uit de ver schillende distributiebepalingen geen weg meer, van beroep was hij ook eigenlijk winkelier en timmerman, In verband met een en ander wordt de administratie thans door het centraal distributiekantoor onder zocht. De bakker en de leider van het dis tributiebedrijf zijn in verzekerde bewaring gesteld. 8500 K.G. MELKPOEDER TE BREDA IN BESLAG GENOMEN. Gistermiddag heeft de recherche te Bre da bij een grossier aldaar wegens prijsop drijving, een party van niet minder dan 8500 K.G. magere melkpoeder in beslag ge nomen. De grossier verkocht deze melk poeder voor 38.50 per 100 K.G. hoewel de vastgestelde verkoopsprijs f 25.50 per 100 K.G. af fabriek is. Op last van den inspec teur voor de prijsopdrijving te 's-Hertogen- bosch werd voorts bij denzelfden grossier eveneens op vermoeden van prijsopdrijving voorloopig beslag gelegd op een partij van 30.000 blikken chocolademelk. Deze gros sier is reeds eerder wegens prijsopdrijving veroordeeld alsmede voor het in den han del brengen van minderwaardige cacao te gen abnormaal hoogen prijs. Voorts heeft de Bredasche recherche te Hooge Zwaluwe een partij van 10 balen bloem in beslag genomen, juist nadat deze voor 400 aan een Bredanaar waren ver kocht. De verkooper had de bloem zelf ge kocht voor 102. Met de 10 balen bloem werden ook de juist betaalde 400 door de recherche in beslag genomen. Op grond van prijsopdrijving werd ver der bij een stoffenmagazijn te Breda in be slag genomen 100 meter whipcord welke werd verkocht voor 21 per meter, terwijl de normale maximumprijs f 7.25 per me ter was. Tevens werd voorts een hoeveelheid kalfsvleesch in beslag genomen afkomstig van een in een landbouwschuur te Terhey- den frauduleus geslacht kalf. Tegen den slager werd procesverbaal opgemaakt we gens frauduleus slachten, overtreding van de Vleeschkeuringswet en ontduiking van den accijns op het geslacht. Tegen vier per sonen, die het vleesch tegen 4 per K.G. aan den man brachten, werd procesverbaal opgemaakt wegens prijsopdrijving. „N. R. Crt" OPLICHTER GEARRESTEERD. De marechaussee te Schoonhoven heeft een 40-jarigen schilder, C. V., afkomstig uit Weesp, aangehouden, daar deze ver dacht wordt van verschillende oplichtingen, die de man gedurende een half jaar in Schoonhoven en te Willige Langerak heeft gepleegd. Hij gaf zich uit voor een slacht offer van de gebeurtenissen te Rotterdam en wist verschillende goedgeloovige perso nen te bewegen tot financieelen bijstand. Als eenige rechtmatige bron van inkom sten had V. de opbrengst van een teeken cursus, die hij de laatste maanden te Wil lige Langerak leidde. Voor het overige leefde hij van de gulheid van medelijden de slachtoffers van zijn verzinselen. Toen de politie bleek, dat men hier te doen had met iemand, die reeds eenige vonnissen wegens oplichting en poging daartoe achter den rug had, werd V. gearresteerd. PRIJSOPDRIJVING VAN HOUT. HAAGSCHE HOUTHANDEL MET ƒ40.000 BEBOET. Een houthandel te 's-Gravenhage be schikte bij het uitbreken van den oorlog over groote voorraden van verschillende houtsoorten. De directeur der naamlooze vennootschap, de heer P. P. L., liet het hout tegen veel te hooge prijzen verkoopen. Voor Amerikaansch eikenhout b.v. vroeg hy 230 per M.3, terwijl die prijs niet hoo- ger mocht zijn dan 165. De Inspecteur voor de Prijsbeheersching te 's-Gravenhage, die een vervolging in stelde, rekende verdachte L. rijn overtre dingen zwaar aan. Daar hij veel winst maakte op de oude voorraden, kon hij ook tegen veel te hooge prijzen hout inkoopen. Hierdoor berokkende hij anderen houtfir ma's, die zich wel aan de prysvoorschrif- ten hielden, groot nadeel. Daarenboven leidden de hooge inkoopsprijzen van het bedrijf er toe, dat het prijsniveau van ver schillende houtsoorten in het algemeen be langrijk werd opgeschroefd. Op grond van deze overwegingen en van de gemaakte onrechtmatige winst, is ver dachte veroordeeld tot een boete van 40.000 en tot publicatie van het vonnis. SPORT INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR DAMES TE LEIPZIG Een van de voornaamste gebeurtenissen als onderdeel van de groote sportweek te Leipzig is ongetwijfeld het internationale zwemtournooi voor dames. Behalve de bes te Duitsche zwemsters, zooals de rugslag- zwemster Lisl Weber, de crawlzwemster Lisl Bachmeyer en de schoolslagzwemster Inge Schmidt, zal ook de Deensche wereld recordzwemster Ragnhild Hveger aan deze wedstrijden deelnemen. Het is niet on waarschijnlijk, dat de Deensche haar ver blijf in Duitschland zoodanig zal weten te rekken, dat zy ook nog onze landgenooten voor de derde maal van dit jaar en thans wederom in West-Duitschland zal kunnen ontmoeten. Nog steeds staat niet vast, of de Deensche hierna toestemming krygt na afloop van haar tournée door Duitschalnd naar Neder land te reizen, om in verschillende plaatsen van ons land te starten. Zooals bekend, lag het aanvankelijk in de bedoeling nog vóór haar tournée in Duitschland een bezoek te brengen aan ons land. Daar de reisvergunning hiervoor niet tijdig genoeg kon afkomen, moest zy dit plan laten varen. VOETBAL R.K. SPORTVER. DOCOS Het bestuur heeft zich genoodzaakt ge zien in de veldtraining een verandering aan te brengen. Daarom is er besloten, deze al dus in te deelen: Dinsdagavond 7.308.30 uur de adspiran- ten onder leiding van den heer J. v. Deven ter. Woensdagavond van 7.308.30 uur de junioren en spelers, die geen aparte aan schrijving hiervoor hebben ontvangen. Om 8.30 uur alle spelers van het eerste en twee de elftal of wel diegenen, die hiervoor door de elftalcommissie zyn aangewezen en hier- voor een uitnoodiging hebben ontvangen. Bestuur en trainer vertrouwen, dat allen deze training in het belang van de club en van zichzelf trouw zullen volgen. DAMMEN Bij den aanvang van de derde ronde van deze kampioenschappen deden zich eenige onprettige dingen voor. De heer M. Zijlstra (Alphen a. d. Rijn) moest zich tot zyn spijt wegens werkzaamheden elders uit de hoofdklasse (groep 1) terugtrekken. De heer Olivier, die nu hierdoor meende ge heel kansloos te zijn, trok zich eveneens te rug, hetgeen door ae andere deelnemers een zeer onsportieve uiting werd genoemd. Wyl hy momenteel een inzinking mee maakt, had hij beter gedaan te blijven spe len en te trachten zijn inzinking te boven te komen. Het feit, dat een speler zich ge- noodzakelijk moet terugtrekken, is o.i. in het geheel geen motief om zich ook terug te trekken. De resultaten van den heer P. Olivier waren buiten dit toch van dien gard, dat de finale voor hem dit jaar niet te bereiken was. Voor dit feit is volgens het wedstrijdreglement de heer P. Olivier voor voor een jaar van deelname uitgesloten. Wij hopen, dat zich een dergelijk geval niet "meer zal voordoen. Het schaadt den goeden gang van zaken. Over de partyen het volgende: Hoofdklasse. C. J. KoreeW. Huisman. Een vlot gespeelde party. Wit geraakte in het middenspel in de opsluiting en moest na een zoo goed mogelijk tegenspel de eer aan Wim Huisman laten. Hiermede plaatste Huisman zich alreeds in de finale. Th. ZwetslootS. Kooten. Een door Koo- ten aanvallend gespeelde party. Zwetsloot, die o.i. niet op zyn best speelde, moest met remise genoegen nemen. W. v. d. BlomM. Optendrees. Ook hier na vinnig spel een puntenverdeeling. Re- A. PronkL. P. D. Nachtegeller. Een on gewone opening, nL de Poolsche 3127. De heer Pronk, die hiervan een studie maakte, probeerde deze opening nu eens tegen den nog ongeslagen Nachtegeller. Zwart bracht vele mooie lokzetjes in de party, maar wit had ze alle doorzien. De afgebroken partij is o.i. voor Pronk gewonnen. J. v. OeverenG. Zijlstra. De twee Alphe- naren en clubgenooten gaven uiting van een sportieve opvatting. Door te winnen immers zou <5ijlstra nog een kans hebben op de finale, v. Oeveren was vrywel uit geschakeld. Desondanks werd het een span nende en sportieve party, die met moeite door Zijlstra remise werd gehouden. L. F. v. SteenbergenW. Heemskerk. Een Hollandsche partij 3328. In de verge vorderde opening maakte v. Steenbergen een mooien afruil met winstkansen. Door nonchalant spel moest hij echter met remise genoegen nemen. Het pleit echter voor het goede en volhoudend tegenspel van Heems kerk, dat hij een puntje in een verloren stelling wist te bemachtigen. J. Aj. WortmanJ. H. Mertens. Een com binatie-rijke partij, die door Mertens werd gewonnen, zij het dat Wortman de remise heeft verzuimd. J .v OfwegenW. F. Olivier. De Al- phenaar komt er steeds beter in. Olivier had een moeilijken tegenspeler aan hem en bij het afbreken staat Ofwegen beter. Hoogstwaarschijnlijk zal Olivier deze partij gaan verliezen. De uitslagen waren verder a. v. Hoofdklasse. W. HuismanC. J. Koree 2 0, Th. ZwetslootS. Kooten 11, W. v. d. BlomM. Optendrees 11, A. Pronk L. Nachtegeller afgebr., J. v. OeverenG. Zijlstra 11, L. F. v. SteenbegrenW. Heemskerk 11, J. A. J. WortmanJ. H. Mertens 02, J. v. OfwegenW. Olivier afgebr. Uitgestelde partij W. HeemskerkJ. A. J. Wortman 11. Arbitraal besliste partijen: W. Huisman M. Zijlstra 20, S. KootenC. Koree 02, P. OlivierTh. Zwetsloot 11, G. Zijlstra L. Nachtegeller 02, J. v. OfwegenW. Heemskerk 1 -' H. MertensW. Olivier 0—2. Eerste kia^i^: J. KromhoutJ. Klein 2 0, P. VoorkampJ. W. v. Bemmelen 11, H. BrouwerW. Nijenhuis 02, D. Schone- veltA. v. d. Meij 20, H. VerkuilJ. de Vink 1—1. Tweede klasse: C. KlinkenbergC. Teu- nisscn 11, C. ZylstraF. Franken Sr. 02. N. WassenaarD. Ladan 20. Arbitraal besliste partij F. Franken Sr. M. v. Niehoff 0—2. BILJARTEN BILJARTCLUB T.E.P. Woensdagavond wordt voor de B-afd. gespeeld: N. Boegstraater.B. Smits, S. TuithofJ. Nijssen, P. KlutsH. Barneveld, P. Alkemade—P. Kluts. Voor de vijftallen competitie wordt ge speeld: T.E.P. III—T.E.P. I. Donderdagavond: .T.E.P. IIT.E.P. III. Woensdagavond vangen de partyen om half acht aan. Radio-programma - WOENSDAG 25 JUNI 1941. HILVERSUM 1, 415.5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7,00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgym nastiek 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gramofoonmuziek (9.159.20 Voor de huisvrouw) 10.00 Het Sylvestre-trio en gramofoonmuziek 11.00 Voor de jeugd 11.20 Omroeporkest 12.00 Puszta-or- kest 12.25 Voor den boer 12.40 Alma nak 12.45 B. N. O.: Nieuws- en econo mische berichten 1.00 Gramofoonmu ziek 2.15 De Romancers en soliste 3.00 Voor de vrouw 3.20 Pianovoordracht 4.00 Bijbellezing (voorbereid door de Christel. Radio-Stichting) 4.20 Voor de jeugd 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 B. N. O.: Nieuws- economische en beurs berichten 5.30 Voor de Jeugd 5.45 Omroeporkest 6.15 Voor de Binnenschip pers 6.30 Klaas van Beeck en zyn or kest 7.00 B. N. O.: Economische vragen van den dag 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gramofoonmuziek 7.30 Volkszang met pianobegeleiding 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Cabaretprogramma 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 Dansmuziek (gr.pl.) 10.0010.15 B. N. O.: Engelsche uitzending: „The Dutch achievements in the Netherlands Indies". HILVERSUM II. 391.5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgym nastiek 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Morgen wijding (voorbereid door het Vrijz. Prot. 10.40 Declamatie 11.00 Zang en piano 11.55 Gramofoonmuziek 12.00 Be richten 12.15 Orgelspel 12.45 B. N. O.: Nieuws- en economische berichten 1.00 De Ramblers 1.30 Celesta-ensemble 2.15 Voor de jeugd 2.30 Ensemble Bandi Balogh 3.00 Verkorte operette ,,Die Fledermaus" (gr. pl.) 4.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 5.00 Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk" (voorbereid door het Vryz. Prot. Kerkcomité) 5.15 B. N. O.: Nieuws- eco nomische en beursberichten 5.30 Orkest Eloward (6.006.15 Gramofoonmuziek) 6.45 Reportage 7.00 B. N. O.: Brabantse praatje 7.15 Gramofoonmuziek (7.30 7.45 „Belastingbetalers en belastingambte naren". causerie) 8.00 B. N. O.: Nieuws berichten 8.15 Residentie-orkest en so list (pl.m. 9.00 „De koorbanken van Oir- schot", causerie) 9.40 Gramofoonmuziek 9.55 Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 10.00 B. N. O.: Nieuwsberichten; sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4522.00 Hilversum I 22.0024.00 Duitsche programma. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Hollandsch programma uit sluitend voor Radio-Centrales 23.00 24.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 6.4524.00 Duitsch programma*. WIELRIJDERS, laat U in Uw belang toch raden: Maakt gebruik van rijwielpaden. Vereeniging voor Veilig Verkeer. PAM BIJ DE MAANAPEN iy3. v_»p een iee»ven van een van uen treden ue apen zien nu terug en Pam blyft alleen. Nieuwsgierig kijkt hij de vertrekkende dieren na. Op een flinken afstand gekomen, verzamelen ze zich. 19-*. Ei. Pam ziet, hoe zij een massa sieenen gaan verza melen. Van alle kanten komen ze er mee aandragen en alles wordt op een groote hoop geworpen. Wat zou dat moeten beteekenen?" FEUILLETON naar het Engelsch bewerkt door A. J. HUISMAN. 37) EEN EN VEERTIGSTE HOOFDSTUK. Er is een man geweest om u te spre ken, mijnheer, zeide concierge, toen Foy- le zijn kamer betrad. Hij weigerde zijn naam op te geven, maar hij zei dat hij u iets belangrijks te vertellen had, iets dat hij alleen u wilde zeggen. Hy wilde er niet van hooren iemand anders te spreken. Wel, waar is hij, Shapton? Laat hem bij mij komen. Dat kan ik niet. Hy is weggegaan, mijnheer. Hij heeft hier een half uur on geveer op u gewacht en is toen meegeno men door Sir Ralph Fairfield. Als hij niet getraind was geweest zijn gevoelens te verbergen, zou Foyle zijn op gesprongen. Nu nam hij slechts een pen houder op en speelde er luchtig mee. De man. die wel begreep dat zijn nieuws be langrijk was, was ietwat teleurgesteld. Zoo, zoo, zei de chef. Wat is er ge beurd? Sir Ralph vroeg u te spreken en werd bij den anderen man in de wachtkamer ge laten. Ze schenen beiden ietwat verschrikt en de eerste liet zijn lip hangen. Zoo, ben je hier, zegt Sir Ralph een beetje boos. Ja, mijnheer, zegt de ander en hij werd nijdig. Dit is mijn knecht, zegt Sir Ralph tot mij, ik zou graag een woordje met hem alleen spreken, als u het goedvindt. Na tuurlijk liet ik ze alleen. Na een kwar tier kwamen zij naar buiten en Sir Ralph vertelde mij dat er een klein misverstand wds geweest en dat geen van beiden u wenschte te spreken. Dank je, Shapton, zei de chef en liet zijn hoofd op zijn hand rusten. Vraag Mr. Green of hy een ©ogenblikje bij mij wil komen. In den tyd, die verliep voor de hoofd inspecteur kwam, dacht Foyle snel na. Het onderzoek van een misdaad brengt altyd onverwachte dingen en dit scheen hem wel belangrijk toe. Hij had nog niet zyn hoed afgezet of zijn jas uitgetrokken en toen Green bin nenkwam. was hij gereed zyn plan uit te voeren. Met weinig woorden had hij ver teld wat er was gebeurd en tot welke con clusies hy was gekomen. Ik wou, Green, zei hij, dat je Fair field opbelt en hem onder het een of an der voorwendsel uit den weg houdt. Houd hem vast tot ik terug ben. Ik ga eens met dien knecht spreken. Als je hem niet aan de telefoon kunt krijgen, moet je er zelf heengaan en hem hoe dan ook de deur uit krijgen. Ik heb een flinken man noodig, dien hij niet kent, om met mij naar de Al bany te gaan. Geef mij de kans daarheen te gaan voor je opbelt. Best, mijnheer, Maxwell is vrij. Ik zal hem zeggen dat ik hem noodig heb. Na een kwartier was Maxwell, een niet in het oogvallend, goed gekleed man, op zijn post en slenterde heen en weer waar hij allen kon zien, die de Albany in of uit gingen. Foyle zelf was niet zichtbaar, maar hij kon zijn ondergeschikte zien. Tien mi nuten verliepen. De goed gekleede detec tive liet den stok, dien hij in zyn vingers heen en weer zwaaide, vallen en Foyle wist dat Sir Ralph in het lokaas had ge hapt. Nu moest hy alleen nog maar weten of de knecht nog in de vertrekken was. Lang genoeg wachtend, dat Fairfield op behoorlijken afstand was gekomen, werd Foyle door de lift naar Fairfield's vertrek ken gebracht. Zijn eerste druk op de schel bleef onbeantwoord, maar bij een tweede en langer schellen stond hij voor de stijve gestalte van Roberts. De bediende uitte een lichte kreet van verbazing, toen hij den be zoeker zag. Sir Ralph is uit, mynheer, stamelde hij. Ja, dat weet ik, zei de rechercheur vriendelijk. Ik kom niet hier om Sir Ralph te spreken, maar u. U weet wie ik ben. Wilt u mij binnen laten? Hij liep de woning binnen en ging naar de zitkamer. Roberts volgde vlak achter hem. De man was blijkbaar zeer zenuwachtig. Foyle ging zitten. Nu vriend, je behoeft niet angstig te zijn. Je meester komt in den eersten tijd niet terug. Je bent vanmorgen aan mijn bureau geweest en bent vertrokken voor ik terug was. Ik ben hier gekomen om te vernemen welk belangrijk nieuws je voor my hebt. Het was een vergissing, stamelde hij onvast. Ikik Zoo gaat het niet, vriendje, zei Foyle brusk. Je weet iets dat van belang voor mij is. Sir Ralph heeft je bevolen je mond te houden. Maar je zult het my vertellen voor een van ons beiden de kamer verlaat. Ja moet nu spreken. Bedenk maar geen leugen. Zijn afgemeten toon miste zijn uitwer king niet. Roberts beheerschte zich. Best, mijnheer, ik zal u vertellen, waarvoor ik kwam. U bent een gentleman en zal mijn schade niet verlangien. Sir Ralph heeft beloofd het goed met mij te maken, als ik mijn mond hield. Dat komt in orde. antwoordde hij. Je zult betaald worden naar gelang van de waarde van je mededeeling. Dan is het dit, mijnheer, stiet Roberts uit. Mr. Grell, van v/ien u dacht dat hy dood is, leeft. Hij is een uur of twee gele den hierheen gekomen en is een heelen tijd bij Sir Ralph gebleven. Och! De rechercheur glimlachte ongeloovig en, een sigarenkoker openknippend, sneed hij het puntje van een sigaar af en stak lang zaam een lucifer aan. Je hebt een dwaas idee in je hoofd gehaald. Ik vermoed dat je je door de een of andere toevallige gelijkenis hebt laten misleiden. Ik wil er een eed op doen dat de man Robert Grell was. Je schijnt vrij zeker van jezelf. Ik ge loof dat je je hebt vergist, maar wij zul len de zaak grondig onderhoeken en je zult krijgen wat je informatie waard is. Hoe lang was die vent bij je meester? Ik weet het niet. Ik heb hem niet zien weggaan. Hij was er zoowat stien minuten toen ik wegging om u de zaak mee te dee len. Mooi. Nu zal ik hier wachten tot je meester terug is. Je kunt ontkennen, dat ik je heb ondervraagd, of dat je mij iets hebt verteld, als je daar lust in hebt. Ik zal je niet verklappen. Waar is de telefoon? Met een zucht van verlichting bracht de knecht Foyle naar een binnenkamer en wees op het instrument. Eenige seconden waren voldoende om den chef in verbin ding te stellen met Green en met snelle, zachte stem vertelde deze hem welke list hij had gebruikt om Sir Ralph buitenshuis te houden. Zal ik hem maar laten gaan? zei Green. Zijn superieur gaf een toestemmend ant woord. Toen Sir Ralph Fairfield naar zijn ka mers terugkeerde, vond hij Heidon Foyle voor het vuur zittend, verdiept in een krant en zijn voeten uitgestrekt naar den vrooliiken gloed. Goeden morgen, Sir Ralph, zei de de tective, opstaande. Ik kvam even binnen- loopen, daar ik toch in de buurt was, om u te vertellen hoe onze zaken gingen, en om te zien of u ook wat nieuwr had TWEE EN VEERTIGSTE HOOFDSTUK. Behalve dat zyn adem wat sneller ging gaf Fairfield geen teeken van den schrik v/elke de aanwezigheid van Heidon Foyle hem veroorzaakte. Hij beantwoordde den groet van zijn gast. Altijd blij u te zien, Mr. Foyle, of schoon ik vrees dat er wat mij betreft, geen nieuws is. Ik zie dat mijn knecht het u gemakkelijk heeft gemaakt. Er heeft er gens een vergissing plaats gevonden. Ik ben naar Scotland Yard geweest om op u te wachten. Zijn hoofd was in de schaduw en Foyle kon zijn gericht niet zien. Hij was niet ze ker of dr woorden een uitdaging waren en hij maakteen lichte beweging met zijn hand. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 11