RECHTZAKEN KERKNIEUWS PAM BIJ DE MAANAPEN WOENSDAG 18 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Qemeng-de^ewhten OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag werd de ongeveer vijfja rige jongen F. van der B.. in de Griftstraat te Utrecht woonachtig, in de Bekkerstraat door een vrachtauto aangereden. Met ern stige hoofdwonden en een zware hersen schudding werd het kind opgenomen in het Academisch Ziekenhuis, waar het in den loop van den avond aan zijn zware ver wondingen is overleden. Toen gistermiddag de vierjarige L. Nugteren, wonende te Ridderkerk, met zijn vader op een met zand beladen wagen medereed, is hij door een schok daaraf ge vallen, tusschen de wielen terecht geko men en overreden. De kleine is na eenige oogenblikken overleden. ONGELUKKIGE VAL VAN TRAM. De 70-jarige weduwe mej. K. uit Hengst dijk, gem. Vogelwaarde, kwam bij het uit stappen uit een tramwagen van de Z. V. T. M. zoo ongelukkig te vallen, dat zij zwaar gewond naar het ziekenhuis te Groe nendijk, gem. Hontenisse, moest worden vervoerd. Kort na aankomst is zij overle den. VERONGELUKTE ZEILER OPGEHAALD Gisteren heeft men het lijk van den Woensdag j.l. op de Loosdrechtsche Plas sen verongelukte zeiler Albers gevonden. JONGEN VERDRONKEN. Gistermiddag is het 6-jarig zoontje van de familie J. C. Quak te Maassluis te water geraakt. Na zes minuten v/erd het ventje boven water gehaald, doch de levensgeesten bleken geweken. Gistermiddag is de boerderij van den heer N. C. M. Brantjes aan den Kagerweg in den Zuidwijkermeerpolder te Beverwijk door brand vernield. Met groote felheid grepen de vlammen om zich heen. in de^ met riet bedekte boerderij een goede prooi vindend. In nog geen half uur was van de fraaie boerenhoeve slechts een rookende puinhoop overgebleven. Spoedig sloeg het vuur over naar het woonhuis, en ook daar werd alles vernield. Een groot deel van den voorgevel stortte met donderend ge weld omlaag, terwijl van het huis slechts de geblakerde muren bleven staan. Met de grootste moeite konden eenige paardgn, karren en wat huisraad gered worden. Overigens zijn alle landbouwgereedschap pen en machines verloren gegaan. Drama te Lopik. Maandag ontdekte de veekoopman v. d. R., in de buurtschap De Graaf, gemeente Lopik, toen hij van de markt te Utrecht thuis kwam, dat zijn vrouw vermoord was. Zijn zoon werd dood in de schuur achter de woning gevonden. Radeloos, aldus de „Telegraaf", snelde de veekoopman naar buiten, waar juist dr. Blankenstein arriveerde, die zijn dagelijk- sche bezoek aan de woning kwam brengen, aangezien de vrouw van den veekoopman al langen tijd bedlegering» was en onder voortdurende doktersbehandeling stond. De vrouw bleek door haar zoon door worging om het leven te zijn gebracht. Sporen in de woning wezen uit, dat de achttienjarige zoon na de vreeselijke daad gepleegd te hebben door het raam is ge klommen. Daarna heeft hij in de schuur zichzelf van het leven beroofd. Men tast volkomen in het duister over de beweeg redenen, want nimmer had zich in dit ge zin een oneenigheid voorgedaan. De ver standhouding tusschen moeder en zoon was altijd zeer goed en ook de vader kon het met zijn eenig kind uitstekend vinden. De zoon werkte mee op de boerderij en, wan neer vader naar de markt ging, zorgde hij, dat alles goed verliep. Maandagmorgen, toen de veekoopm; Lopik vroeg verliet, was er niets voorge vallen, dat duidde op oneenigheid. Zooals gewoonlijk beloofde de zoon de zaken goed te behartigen. Moeder lag ziek te bed en hij was dus de eenige op wien alle verant woordelijkheid rustte. Vermoedelijk heeft de jongen twist gekregen met zijn zieke moeder en in een vlaag van waanzin haar van het leven beroofd. De chef-veldwachter van Lopik heeft het onderzoek geleid bij ontstentenis van den burgemeester en het parket gewaarschuwd. De lijken zijn door de politie in beslag genomen. VROUW MET EEN MES GESTOKEN. Dader gearresteerd. Kort na negen uur gistermorgen heeft in de Kleine Kattenburgerstraat te Am sterdam, een 30-jarige werklooze man zijn vrouw, met wie hij reeds geruimen tijd in onmin leefde, met een dolkmes zware ver wondingen toegebracht. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer naar het binnen gasthuis overgebracht. De politie heeft den dader gearresteerd. Het schijnt, dat de man het plan koes terde zich met zijn vrouw te verzoenen, en daartoe naar de woning van zijn schoon moeder op Kattenburg was gegaan, waar de vrouw ongeveer een maand geleden htfar intrek had genomen. De vrouw wilde echter niets van deze toenaderingspogingen \veten en daarop zou dan opnieu^ ruzie zijn ontstaan, waarbij de man haar met een dolkmes in borst, rug en armen vele steken toebracht en haar ten slotte nog de trap af gooide, waar de vrouw zwaar gewond bleef liggen. Na zijn euveldaad vluchtte de man over het dak naar een aangrenzend perceel, waar hij zich op de trap schuil hield uit vrees voor de buren, die op het hulpgeroep van de vrouw kwamen toegesneld. Daar Vond de' politie, die spoedig ter plaatse kwam, hem ernstig aan een knie gewond, welke verwonding hij waarschijnlijk op zijn vlucht bekomen had. De toestand van de 28-jarige vrouw schijnt iets minder zorgwekkend te zijn, dan aanvankelijk werd vermoed. De poli tie kon haar in den loop van den dag een kort verhoor afnam. De politie te Bussum is op de hoogte gebracht van eer. ergerlijk en misdadig ge val van kinderverwaarloozing. Een onge veer 30-jarige moeder, wier man in Frank rijk werkt, had Woensdag jl. haar woning te Bussum verlaten en haar kind van 1 jaar onverzorgd achtergelaten in zijn bedje zonder er naar om te kijken. Eerst Vrijdagavond kwam zij voor eenige oogenblikken thuis, waarop zij de woning wederom verliet en tot op heden nog niet terugkeerde. De schoonmoeder kwam dit ter oore. en is gisteren met een omwonen de de woning binnengedrongen. Zij trof hier de kleine geheel vervuild en uitge hongerd aan. De politie, Me van deze mis dadige verwaarloozing op de hoogte werd gebracht, stelde een dokter hiervan in ken nis. die het kind onmiddellijk in ernstigen toestand in de St. Gerardus Majelle Stich ting liet opnemen. Tegen de moeder, die zal worden opgespoord, - ordt proces-ver baal opgemaakt. BOTERDIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Reeds eenigen tijd was het de politie te Zwolle bekend, dat er boter verdween uit een koelcel van het gemeentelijk abattoir. Enkele dagen geleden was nog aangifte ge daan van diefstal van vier vaten boter. Het onderzoek in deze zaak leidde, dank zij de oplettendheid van een agent, tot resul taat. De politieman zag nl. een man op verdachte wijze in de buurt van het abat toir rondscharrelen. Op zijn fiets had hij een vat boter en toen de agent naderbij kwam, nam de man le vlucht in de omlig gende weilanden. Hij klom over hekken en prikkeldraad en slaagde er in te ontsnan- pen, ten koste echter van een scheur in zijn broek En dit kleedingstuk was het, dat den Zwollenaar H. J. S., want deze was de vluchteling, noodlottig werd. Toen hij een maal was aangehouden, viel hij door de mand, terwijl de politie hem over het gescheurde kleedingstuk aan den tand voelde. Hij bekende drie medeplichtigen te hebben gehad. n.l. de Zwollenaren H. v. d. V.. E. J. H., en G. L. Met beide eerst- genoemden had hij eenmaal ingebroken, met L. eveneens een keer. en h°t laatste zaakje had hij alleen opgeknapt. Het spoor- dat dé politie verder volgde, leidde naar vijf helers, terwijl voorts nog twee man nen ingerekend werden, die de boter naar elders hadden vervoerd, terwijl ze wisten, dat ze gestolen was. Het water van den Noord-Oostpolder wijkt steeds verder van de kusten. Dit heeft tot gevolg, dat de zee steeds meer van haar geheimen moet prijs geven. Na de gevonden steenresten, die door prof. van Giffen waardevol werden geacht, ko men thans op ongeveer een kilometer uit de kust, onder Kuinre, verscheidene boom stammen te voorschijn, die in zeer verga- Haagsche Politierechter Haar laatste kans. Mej. L. S. te Leiden had uit het kle dingmagazijn van S. en A. B. te Leiden, twee damesrokken weggenomen, hetgeen zij bekende. De Officier vond het gelukkig, dat .zij dadelijk betrapt was, misschien dat het dan een waarschuwing voor haar zal zijn. Het aantal verbalen, dat binnen komt over dergelijke diefstallen in kledingmagazij nen, is ontstellend groot en daarom zal er Voortaan gevangenisstraf geëischt worden. Thans wil spr., omdat het „van verdach te de eerste maal is, volstaan met het eischen van een geldboete van 15 subs. 15 dagen. Met de waarschuwing, dat het haar laatste kans is en dat de volgende maal gevangenisstraf opgelegd zal worden werd de uitspraak 15.subs. 15 dagen. Hij kon werk krijgen. „Ik kon werk krijgen en had geen ge reedschap", was de verdediging van H. J. L., die te Leidschendaim een kist met timmermansgereedschap had wegge nomen. „En daaron ging u het maar stelen van iemand, die zelf zijn boterham met dit ge reedschap moest verdienen", wees de Of ficier hem terecht en eischte een maand giev an gen isst raf De Politierechter wilde verdachte nog een kans geven en het nog eens met hem probeeren en veroordeelde hem tot een geldboete van 20 subs. 20 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK De Haagsche rechtbank veroordeelde gis teren een jeugdige moeder, die haar twee kinderen, van anderhalf jaar en vier maan den, bij een buurvrouw had gebracht met de woorden: „ik ga weg. breng ze maar bij de politie." De buurvrouw had gedacht, dat de moe der wel terug zou komen, maar toen zij niet meer terug kwam, had zij de politie gewaarschuwd, die voor de kindertjes een tehuis had gevonden. De rechtbank ver oordeelde de moeder, conform den eisch, tot twee maanden gevangenisstraf. Hoofdpijn-Kiespijn Oöö Tfli}nftcvidtleó Helpen vei hg en vlug Doos 10en50ct nen toestand verkeeren. Voorts worden iets verder Zuidwaarts twee formidabele keien zichtbaar. Doch het zijn niet alleen historische vondsten, die de zee prijs geeft. Even voorbij he^ stadje komt nl. een in betrekkelijke gaven toestand verkeerenden moetorvlet te voorschijn. Compleet met mo tor. Deze zal waarschijnlijk afkomstig zijn van de Zuiderzeewerken. HAAGSCH GERECHTSHOF Het voetspoor in de sneeuw. A. van L. uit H i 11 e g o m was door de Haagsche rechtbank wegens diefstal ver oordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Hij zou uit een schuit, „de Ceres", welke in de Ringvaart lag, een zak erwten weg genomen hebben. Verdachte ontkende zulks ten stelligste, maar twee feiten waren ab soluut tegen hem en wel zijn voetsporen in de sneeuw, die vanaf de schuit liepen en een zakdoek, die hem had toebehoord en die dicht bij de zak erwten gevonden was in een schuurtjè, dat aan den vader van verdachte toebehoorde. De procureur-generaal achtte het ten laste gelegde dan ook bewezen en het von nis van de rechtbank juist gewezen, reden om bevestiging van het vonnis te vragen. De verdediger pleitte vrijspraak, waar na de uitspraak bepaald werd op over 14 dagen. Oplichting. A. S., oud hoofd eener school te Bode graven, thans woonachtig in Den Haag, was door de Haagsche Rechtbank, ter 'ake oplichting van een onderwijzeres, uit de omgeving van Bodegraven, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. Het ging over een bedrag van 800. Deze zaak werd door het Hof, evenals door de rechtbank, met gesloten deuren behan- detld. De procureur-generaal heeft bevestiging van het vonnis gevraagd. Uitspraak over 14 dagen. SPO^T NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Afdeeling Leiden. Uitslagen van Zondag 15 Juni: 3e klasse A: ASC 5Leidsche B. 2 50. 4e klasse A: ASC 7Rouwkoop 3 37. 4e klasse B: AZL 2Morschkw. 3 131. Adsp. B: ASC (b)UVS (c) 10—1. R. K. Afdeeling. WATERPOLO DE COMPETITIE. Nederlagen voor Poelmeer en de Zijl. De Leidsche en Oegstgeestsche water- polo-clubs schijnen een moeilijk seizoen te zullen moeten doormaken. De nieuwe in deeling heeft haar tegenover sterke tegen standers geplaatst, terwijl Poelmeer bo vendien ernstig spelersverlies heeft gele den, zoodat de ploeg zeer verzwakt moet uitkomen. Gisteravond verloor Poelmeer met 51 van de Schiedamsche Zwemclub, zoodat de stand in de Afd. D. thans is: S. Z. C. 2 2 7—1 4 Z. I. A. N. 1 1 11—2 2 L. Z. C. 2 1—1 3—4 2 Maas 1 1 23 0 Poelmeer 2 2 316 0 Voor de Afd. N. trok de Zijl naar Haar- Haarlem V. Z. V. D. J. K. H. V. G. B. de Zijl 5—0 €—1 6—4 1—6 4—11 POELMEER—S. Z. C. 1—5. De Oegstgeestsche poloclub kwam gis terenavond in „Poelmeer" tegen de SZC uit Schiedam wederom met het verzwakte zevental, dat dit seizoen de kleuren der vereeniging moet verdedigen, uit. De op stelling van beide ploegen was als volgt: P o e 1 m ee r: de Jong. D. Timmermans L. Westen J. Ydens Slegtenhorst G. Groen H. Witte O v. d. Kuil Fijten Boer Willems v. d. Meer Onder de Linden Goederond S. Z. C. Als scheidsrechter Moonen beginnen laat, valt SZC dadelijk aan, doch de eerste scho ten gaan over en naast het doel. Bij een Poelmeer-aanval trekt Slegtenhorst er al leen tusschen uit, doch ver naast het doel ligend heeft zijn schot vanaf de lijn geen succes bij den Schiedamsehen keeper. Uit een vrijen worp schiet J. Ydens te laag op doel. SZC behoudt het beste van het spel Bij een nieuwen aanval schiet Fijten tegen de lat. maar hij vangt den bal weer op en geeft zijn club de leiding (01). Een nieu we Poelmeer-aanval wordt afgeslagen. Uit een vrijen worp van SZC plaatst v. d. Kuil aan Fijten, die den voorsprong vergroot (02) en onmiddellijk daarna heeft hij weer succes (03), welk doelpurt o.i. niet onhoudbaar was, doch de Jong stak er geen hand naar uit. Slegtenhorst forceert dan een corner, doch het schot van Jan Ydens levert geen succes. Als v. d. Kuil een schot op doel lost, stopt de Jong den bal. maar deze komt bij Fijten, die er 04 van maakt. Dan komt de rust. In de tweede helft is Poelmeer veel ac tiever, maar de resultaten zijn niet even redig aan de moedige aanvalspoginggil. Westen probeert enkele malen een aanval op het Schiedamsche doel, doch het eerste doelpunt komt pas, wanneer Onder de Lin den wegens te vroeg wegzwemmen bij een corner op het SZC-doel achter de lijn wordt gezonden (14). J. Ydens schiet nogmaals tegen de deklat, en v. d. Kuil stelt Fijten in de gelegenheid er 15 van te maken. Wes ten heeft dan nog driemaal pech met zijn schoten, waarna onveranderd het einde komt. HAARLEM—DE ZIJL 5—0. Gisteravond speelde De Zijl I haar twee den wedstrijd voor de competitie te Haar lem tegen de club van dien naam. De Lei- denaren kwamen uit een een invaller voor H. Blansjaar en verloren met 50. Rust 3—0, Benoemingen in het aartsbisdom. Z. H. Exc. de aartbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Cothen den zeereerwaarden heer H. J. M. Schocmaker en tot assistent te Groningen (H. Joseph) den weleerwaarden heer G. L. I. Stock- mann. 183. Met vereende Krachten sleepen de apen hun gevan gene naar hun verblijfplaats. Pam wil om hulp roepen, maar het geluid op de maan plant zich slechts enkele me ters voort, zoodat dit ook niet baat. 184. Zijn ademhaling gaat steeds moeilijker en hij ziel geen kans, um bij zijn zuurstoftabletten te komen. Het ziet er niet erg gunstig uit voor onzen jongen avonturier. FEUILLETON V&iduieneti naar het Engelsch bewerkt door A. J. HUISMAN. 32) VIER EN DERSTIGSTE HOOFDSTUK. Hoe sterk hij ook was, en ofschoon de ge vangene plotseling was overvallen, had Foyle de grootste moeite den man vast te houden, tot zijn kameraden hem te hulp kwamen. Toch was het geen gemakkelijke taak, en in het kleine vertrek werd gevoch ten, terwijl de politemannen aan hun ge vangene hingen als honden aan een gewon den beer. Niemand sprak een woord; men hoorde alleen de hijgende ademhaling van worstelende mannen, het schuiven van hun voetstappen, en nu en dan een hevige slag, wanneer het een of ander meubel om viel. Hun groot aantal was een beletsel in die kleine kajuit. Soms rukten handen aan Foyle, soms aan hun gevangene. De chef hield vast als een buldog, tot een plotselin ge deining zijn hoofd in scherp contact bracht met den muur. Half versuft liet hij onwillekeurig zijn greep los. De gevan gene rukte zich los en sloeg kwaadaardig van zich af. Een man viel zwaar op den grond. Een ondeelbaar oogenblik zag men een vage gestalte onduidelijk bij de deur. Bijna gelijktijdig renden Foyle. Green en Wrington hem na. Ze kwamen te laat. Een zacht geplas vertelde hun dat de man den eenig mogelijken uitweg had genomen. Pas op met die booten. Hij is over boord gesprongen, gilde Wrington. Lich ten op en maar dicht naar den oever. Met de vlugheid van menschen die ge woon waren snel handelend op te treden, gingen de detectieven in de boot dadelijk aan het werk. Een snelde weg om de vlucht aan den noordelijken oever af te snijden, ofschoon de ontoegankelijke pier van de Tower het ieder onmogelijk maakte te landen voor meer dan honderd yard ver der. De andere kruiste voorzichtig tusschen de schuiten, om te beletten, dat hij op een daarvan aan boord ging. De chef was naar den achtersteven van een schuit gerend en sprong daar in een klein sloepje, dat daar gemeerd lag. Op zijn bevel kwamen de anderen aanloopen en met Wrington aan de riemen begonnen ook zij een nauwkeurig onderzoek. Het is hopeloos, gromde Green zacht. Op een avond als dezen konden wij even goed een naald in een hooiberg zoeken. Wij geven het in elk geval nog niet op, antwoordde Foyle, buitengewoon drif tig. Wij hebben het al erg genoeg ver knoeid, maar ik geef het niet op, zoolang er nog maar een schijn van kans is hem te vinden? Denk je dat hij in staat is de rivier over te zwemmen, Wrington? Hjj zou een goed zwemmer moeten zijn ob het gekleed te doen. De stroom is vrij krachtig. Het is meer waarschijnlijk dat hij zal trachten een van de onder de brug liggende schuiten te enteren. Twee uur werd de jacht voortgezet en toen besloot Foyle, verkild in merg en been, dat het hopeloos was. Wrington riep de andere booten en de rechercheurs keer den naar de schuit terug. Een licht gewor pen in de kleine kajuit, deed te midden van allerlei dingen een open koffer vol linnengoed zien. Green haalde het boven ste hemd er uit en voelde het weefsel tus schen vinger en duim. Toen wees hij op den r.aam van een West-Eind firma op den halsboord. Ja, het is niet een ding, dat een nacht waker op een schuit gewoonlijk draagt, merkte Foyle op. Wij moesten de hand- tasch meenemen en je kunt ze op je ge mak doorzoeken. Het merk zal ons vertel len van-wien ze zijn. Jij moest hier blijven, Wrington en beslag leggen op de schuit. Laat ze nauwkeurig onderzoeken en breng mij morgen verslag uit. Zorg dat je elk, die aan boord komt, aanhoudt. Een van de motorbooten bracht Foyle en Green terug naar Scotland Yard. Bei den waren somber en stil; Foyle omdat zijn plan was mislukt op het laatste oogenblik, waarop hy den sleutel van het probleem gevonden had; Green omdat hij altijd zoo was. Het was gèmakkelijk genoeg thans te begrijpen, dat. wanneer ze maar licht had den opgestoken, er geen verwarring had kunnen plaats vinden en de man niet had kunnen ontsnappen. Evenmin maakte het bericht, dat Foyle in zijn bureau wachtte hem meer in zijn schik met den voortgang van het onder zoek. Er was een bericht per telefoon ge komen van den chef Liverpool recher che: „Man gevonden, bedwelmd, in coupé eerste klas, sneltrein van Londen heeft le- gitimatiekaart en andere documenten bij zich, waardoor hij blijkt te zij inspecteur Robert Blake van de recherche te Londen. Is nu onder behandeling van onzen dok ter en is nog niet tot bewustzijn gekomen. Niet in gevaar. Hij reisde van Londen met een modieus gekleede vrouw', donker haar, donker blauwe oogen. Tracht thans haar te vinden. Kunt u vertellen welke stappen wij moeten doen?" Woest sloeg Foyle met zijn vuist op ta fel. Zoo: Wij zijn niet de eenigen, die van daag domheden hebben gedaan, Green. Lees dat nu eens. Telegrafeer ze een nauw keurige beschrijving van die vrouw Pe- trovska, en zeg hun dat ze haar moeten aanhouden, zoodra ze haar vinden. Wij zul len haar beschuldigen van het toedienen van een vergiftig bedwelmingsmiddel en dat zal haar in veilige bewaring houden tot wij de zaak hebben opgehelderd. Als zij tracht het land te verlaten, kunnen wij vei lig veronderstellen dat wij haar zullen vin den op een der groote stoombooten. Tele grafeer onze mannen te Liverpool dat zelfde. Green ging heen. Na een poosje keerde hij terug met een papier in zijn hand. Telegram naar Liverpool is weg. O, all right. Je moest nu het eerst het linnengoed onderzoeken. Laat mij nu alleen. Ik moet nadenken. VIJF EN DERTIGSTE HOOFDSTUK. Sir Hilary Thornton was naar Heidon Foyle's bureau gekomen. De chef, met een massa papieren op zijn lessenaar voor zich, sprak snel, nu en dan een glik slaande op de getypte lijst van rapporten en verkla ringen om het een of andere punt te veri- fieeren. Een licht tikje op de deur ging het bin nentreden van een boodschapper vooraf, die een enveloppe op tafel lei en stil weer verdween. Western Union, mompelde de chei'. Dit kan iets wezen van Pinkterton, Sir Hilary. Gaat u nog niet heéh. En de enveloppe openscheurend, liep hij de kamer door en haalde het codeboek voor den dag. Binnen korten tijd had hij het ge heimschrift ontcijferd. Wij komen er dichter bij, zei hij. De Pinkerton's hebben de hand gelegd op „Billy the Scribe", die de foto heeft her kend van den dolk, waarmee de moord werd gepleegd, als een, die waarschijnlijk in het bezit was van Harry Goldenburg, toen hij hem laatst sprak. Dat mag ver beelding of fantasie wezen, of het is be langrijk. Hallo! Wat is er? Het was Green, die de conferentie stoorde. Lady Eileen Meredith, mijnheer Machin rapporteert dat zij haar woning heeft verlaten dezen morgen om vijf uur. naar Charing Cross Station is geloopen. een exemplaar van de „Wire" heeft gekocht, het haastig heeft doorgekeken en daarna iets uitwerkte in een klein opschrijfboekje. Toen is zij naar huis teruggekeerd en kwam er na een half uur weer uit en ging naar het drijvend station nai.j Waterloo Bridge. Daar vroeg zij een rechercheur te spreken en zij verwezen haar naar het hoofdkwartier te Wapping na negen uur 's morgens. Machin zegt dat hij geen kans had vroeger hierheen te telefoneeren. Zij is niet naar Wapping gegaan, voegde hij er bij toen hij zag dat zijn chef op de klok keek. Ze is regelrecht naar huis gegaan en is sedert niet te voorschijn gekomen. Een zacht gefluit kwam door Foyle's tan den en zijn blik ontmoette dien van Thorn ton. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5