STADS NIEUWS Weerbericht RIJNSTREEK GEMEENTERAAD VAN LEIDEN PAM BIJ DE MAANAPEN DINSDAG 17 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; f 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 10,04 uur Dinsdagavond. Zon op 5,17 uur Woensdagochtend. MAANSTANDEN. 17 Juni: De maan komt Dinsdagnacht om 2.01 uur op en gaat Dinsdagmiddag te 2.28. uur onder. 18 Juni: De maan komt Woensdagnacht om 2.23 uur op en gaat Woensdagmiddag om 3.30 uur onder. 19 Juni: De maan komt Donderdagnacht om 2.47 uur op en gaat Donderdagnamid dag om 4.33 uur onder. 20 Juni: De maan komt Vrijdagmorgen om 3.12 uur op en gaat Vrijdagnamiddag om 5 35 uur onder. 21 Juni: De maan komt Zaterdagmorgen om 3.39 uur op en gaat Zaterdagavond om 6.37 uur onder. 22 Juni: De maan komt Zondagmorgen om 4.09 uur op en gaat Zondagavond om 7.36 uur onder. 23 Juni: De maan komt Maandagmorgen om. 4.46 uur op en gaat Maandagavond om 8,32 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „De Zijl" 20 gr. C. Zweminr. „Poelmeer" 19 gr. C. 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11C 11 CD 11C3 11 CD 11C— Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 10.04 uur ZONSOPKOMST 5.17 uur Tusschen dezo beide tijden dient er dus verduisterd te worden. Radio-programma WOENSDAG 18 JUNI 1941 HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek - 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gewijde muziek (gr! pl.) 8.45 Gramofoonmuziek (9.159.20 Voor de huisvrouw) 10.00 Molto Cantabile en gramofoonmuziek 11.00 Voor de jeugd 11.20 Ensemble Erica Helen 12.00 Klc '-an Beeck en zijn orkest 12.25 Vt i boer 12.40 Almanak 12.45 B.l .ieuws- en economische berichten l.UU Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek 1.45 Gramofoonmuziek 2.15 Orkest Eloward 3.00 Voor de vrouw 3.20 Kwartetconcert en gramo foonmuziek - 4.00 Bijbellezing (Voorbe reid door de Christelijke Radio Stichting) 4.20 Voor de jeugd 5.00 Gramofoon muziek 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economi sche en beursberichten 5.30 Voor de rijpere jeugd 5.45 Amusementsorkest en Dameskoor Aethercharme 6.15 Voor den binnenschipper 6.30 Amusementsorkest en Aethercharme 7.00 B.N.O.: Econo mische vragen van den dag 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gramofoonmuziek 7.30 Volkszang met pianobegeleiding 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Voor den boer 8.35 Cabaretprogramma 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 Gramo foonmuziek 10.0010.15 B.N.O.: Engel- sche uitzending: Thet Dutch achievements in the Netherlands. HILVERSUM II 301.5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 10.20 Pianovoor dracht 10.40 Declamatie 11.00 Con certgebouw-Orkest (gr. pl.) 12.00 Be richten 12.15 Ensemble Bandi Balogh 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische BOSKOOP Geboren: Agatha Catharina dochter van D. M. Bouman en M. den Ouden Cornelis Franciscus, zoon van A. A. Pauw en C. v. d. Kley. Getrouwd: A. D. Scheepmaker 32 jaar en KI. van Eyk, 32 jaar. Overleden: M. M. Mastink, weo. van A. Eype, 70 jaar. LANGERAAR Personalia. Voor het Middenstands diploma is geslaagd de heer J. M. C. Mank Jos.z: (opleiding J. C. Wessenburg, Boven kerk). LEIDERDORP Ontwikkelingscursus. In een vergade ring, gehouden onder presidium van den heer F. K. Los, alhier, is besloten tot het in het leven roepen van een, cursus Handels wetenschappen, aan te vangen Sept. 1941, annex 2 lezingen op middenstandsgebied, toegankelijk voor dames en heeren. De com missie van toezicht bestaat uit 7 personen, w.o. de heer R. v. d. Hoek, hoofd Herv. School alhier, die tevens de examens voor een cursusdiploma zal leiden. Behalve door den heer H. M. Verhulst, ac countant, te Leiden, zullen de lessen, weke lijks 3 uren, gedoceerd worden door den heer F. A. Reyerse, mr. D. A. Holtz en een nog te benoemen leeraar boekhouden. Nader zal in de adv. kolommen bekend worden gemaakt omtrent datum inschrij ving, e.d. NOORDEN Personalia. Tot secretaris-penningm. bij de Coöperatieve Brandassurantie is be noemd de heer A. v. Koert, onderwijzer. Burgerlijke Stand LEIDSN. Geboren: Maria Elisabeth d. van H. S. Ites en J. M. Korenhof Anneke Jacoba d. van H. Kleibrink en A. W. Postma Willem z. van N. Blansjaar en C. C. v. d. Mee Anna Anthonia d. van H. J. Mens en J. C. Huisman Leendert Feijs z. van D. Bijland en A. L. Sol Johannes'z. van E. v. d. Zeeuw en J. J. Devilee Hendrik Maria d. van H. v. Os en C. M. Verheijck Hendrik Jacobus z. van H. J. v." d. Steen en E. Nieuwenburg Hendrik z. van H. J. Philippo en D. v. d. Meij Ineke d. van J. de Graaf en S. Calkhoven Judith d. van F. Logeman en J. Amoldus Lena Jacoba d. van L. Sip en A. Guytr Jacob Barend z. van R. J. Bijl en C. B. Smit Frans Jan z. van A. v. d. Waals en J. 't Hart Jan Tendrik z. van W. de Vries en E. M. v. Kampen. Ondertrouwd: A. M. Hoppers jm. 22 j. en P. J. de Vreugd jd. 19 j. P. Kras- senburg jm. 30 j. en N. Heuvelman jd. 21 j. Getrouwd: D. Munnik jm. en J. v. d. Laan jd. H. G. Snel jm. en C. C. Gaastra jd. Overleden: J. Arnoldus z. 3 m. A. Sloos z. 17 j. J. v. d. Berg wedn. 74 j. L. v. d. Eijkel hsvr. van J. de Mooij 60 j. Agenda LEIDEN. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst deï apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 Juni 20 uur tot Zaterdag 21 Juni 8 uur, waargenomen door: de apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. berichten 1.00 Omroeporkest en gramo foonmuziek 2.15 Voor de jeugd 2.30 Verkorte opera „Turandot" (gr. pl.) 4.00 Vierhandige pianovoordracht en gramo foonmuziek 5.00 Cursus: Het Geeste lijk karakter van ons volk" (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beurs berichten 5.30 Orgelspel en zang 6.00 Omroeporkest 6.45 Reporta?e 7.00 B.N.O.: Braban^eh praatje 7.15 Gra mofoonmuziek 7.30 .preking 7.45 Gramofoo. :ek - - 3.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en soliste (Om 9.00 Filmbespreking) 9.55 Dagsluiting (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) 10.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten Sluiting. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF le Programma: 6.4522.00 Hilversum I 22.0024.00 Duitsch Programma. 2e Programma: 6.4522.15 Hilver^im II 22.1523.00 Hollandsch: Programma uitsluitend voor Radio Centrales 23.00 24.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 6.4524.00 Duitsch Programma. Maandagmiddag te 2 uur kwam de Raad dezer gemeente in vergadering bijeen on der voorzitterschap van den burgemeester, mv R. N. de Ruyter van Steveninck. ezig met kennisgeving de heeren Pu....entier en Koole. Na afhandeling der Ingek. Stukken wordt de agenda aan de orde gesteld. Alvorens evenwel het eerste punt in be handeling kan worden genomen, vraagt de heer E s k e n s geheime zitting. De deuren worden gesloten. Na heropening der openbare vergade ring (de geheime zitting had ruim 11/2 uur geduurd) komt aan de orde: 1. Benoeming van een lid van de Monu mentencommissie (vacature: mr. R. A. Le- visson). Voorgedragen worden de heeren: le. W. Zwart, 2e. H. de Wilde Jr. Benoemd wordt de heer W. Zwart, al hier met 17 stemmen, 8 stemmen blanco, 3 op den heer mr. Levisson (aftredend) en 3 op den heer L. Roozen. Benoeming van een hoofd van de open bare bewaarschool aan het Elisabetshof. Benoemd wordt mej. W. Nijkamp, te Apeldoorn, No. 1 van de voordracht, met 26 stemmen. Benoeming van een hoofd van de open bare bewaarschool aan de Gortestraat. Benoemd wordt mej. J. Brouwer, te Santpoort, No. 3 van de voordracht, met 20 stemmen, 11 stemmen waren uitgebracht op No. 1 mej. J. S. Kapteyn. 2. Voorstel tot het bekrachtigen van de aanstelling van drs. J. W. Zwartsenberg tot tijdelijk leeraar in de scheikunde aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. Goedgekeurd. 3. Voorstel tot het bekrachtigen van de aanstelling van dr. W. Labruyère tot tijde lijk leeraar in de scheikunde aan de Hoo gere Burgerschool met 5-jarigen cursus. Goedgekeurd. 4. Voorstel tot hei verleen en van ontslag aan mejuffrouw E. J. Drechsler als onder wijzeres aan de o. 1. school aan de Paul Kru- gerstraat. Goedgekeurd. 5. Praeadvies op het verzoek van L. P. de Vries om ontslag uit zijn betrekking van keuringsveearts bij het Openbaar Slacht huis en den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. Goedgekeurd. 6. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening, groot 250.000 tegen een rente van 4 yK pet., af te lossen in 40 jaar. Goedgekeurd. 7. Voorstel tot het verhoogen van ver schillende posten der begrooting, dienst 1940, waarvan de raming te laag is geble ken en tot het to^Voegen van eenige nieu we posten aan die bégrooting. Goedgekeurd. 8. Voorstel tot het aanvaarden van een legaat van wijlen mejuffrouw Th. C. de Gijselaa'r, n.l. zes zilveren kandelaars en een zilveren bouilloire, alles Louis XVI. Goedgekeurd. 9. Voorstel tot het opnieuw verhuren van de woning c.a. aan de De Genestetstraat No. 123 aan T. C. van der Stoel, tegen 790 gld. per jaar. Goedgekeurd. 10. Voorstel: a. tot het verpachten van de exploitatie van de buffetten in de Stadsgehoorzaal aan W. F. van Ingen Schenau Jr. tegen 2400 gld. per jaar en verder onder de bestaande voor waarden; b. tot het aan den pachter van de onder a. vermelde exploitatie verleenen van vrij stelling van betaling van pachtsom over de maanden November 1940 tot en met April 1941. Goedgekeurd. 11. Voorstel tot het verleenen van kwijt schelding aan de Leidsche Vereeniging tot Oprichting en Instandhouding van Medisch Opvoedkundige Bureaux van de vergoeding over het 2e halfjaar 1940 (groot 50 gld.) voor het gebruik van twee lokalen in het gebouw van den Gemeentelijken Genees kundigen- en Gezondheidsdienst. Goedgekeurd. 12. Voorstel tot het verkoopen van een strookje water, groot 10 M2. gelegen aan de de Gijselaarstraat, aan J. B. Wilmink, voor 0.20 per M2. Goedgekeurd. 13. Voorstel tot het aankoopen van het perceel le Looierstraat no. 10, van J. van Rossen voor 250 gld. Goedgekeurd. 14. Voorstel in zake den aankoop en de onteigening van eenige perceelen begrepen in het saneeringsplan Geeregracht-Kraaier- straat. Goedgekeurd. 15. Praeadvies op het verzoek van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij om goed te keuren, dat de N.V. aan de Provin cie* Zuid-Holland verkoopt een strook berm, groot 150 M2., gelegen aan de ge meente Katwijk, voor 75 gld. Goedgekeurd. 16. Voorstel in zake het aankoopen van een perceel grond, gelegen nabij den Zoe- terwoudscheweg en de Meloenstraat, groot 7400 M2., voor 14000 gld, bestemd 181. Tot overmaat van ramp bemerkt hij, dat zijn adem haling moeilijker gaat worden. Hij moet een nieuw zuur stoftablet innemen, doch kan er niet bijkomen. Zijn krach ten beginnen te verminderen. 182. Zijn weerstand wordt geringer en de apen hebben hem eindelijk geheel overmeesterd. Ze zitten op zijn armen, zijn beenen, zijn borst en zijn hoofd. Hij is thans geheel weerloos. voor arbeiders- en kleine middenstands- bouw. Goedgekeurd. 17. Voorstel tot het verlengen van den termijn van ontruiming van 17 onbewoon baar verklaarde woningen. Dè heer v. D ij k gevoelt weinig voor die verlenging. Wethouder Wilbrink antwoordt, dat er op het oogenblik geen woningen be schikbaar 'zijn, zqodat men deze menschen er bezwaarlijk kan uitzetten. Daarna goedgekeurd. 18. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen C. J. Duyndam, te Noordwijk, strekkende tot vergoeding aan de gemeente van de schade, bedragende 36,69, haar toegebracht door aanrijding van een op de Middelstegracht staande walbalie. Goedgekeurd. 19. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur van de Vereeni ging voor Christelijk Onderwijs, alhier, tot het aanschaffen van leermiddelen ten be hoeve van de school voor g. 1. o. aan den Hooge Morschweg 12, voor een bedrag van 478 gld. Goedgekeurd. 20. Vaststelling van het verslag betref fende de verstrekking van schoolkindervoe ding en -kleeding gedurende het jaar 1940. Goedgekeurd. 21. Voorstel tot het wijzigen van de met de gemeente Waddinxveen gesloten over eenkomst betreffende de levering van elec- triciteit aan die gemeente door de Stede lijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden, naar aanleiding van een door ge noemde fabrieken gesloten overeenkomst met de N.V. Louis Dobbelmann te Rotter dam ten behoeve van haar te Waddinx veen in aanbouw zijnde fabriek. Goedgekeurd. 22. Voorstel inzake het aan Burgemeester en Wethouders opdragen van de uitoefe ning van de rechten der gemeente als aan deelhoudster der N.V. „Electriciteitsbedrijf Zuid-Holland". Goedgekeurd. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het op het ge meente-archief gedurende het jaar 1941 op arbeidsovereenkomst in dienst houden van mejuffrouw L. J. Ruys. Goedgekeurd. 24. Voorstel tot het beschikbaar stellen van 300 gld. ten behoeve van het afmaken van de ordening van de ten gemeente-ar- chieve berustende doopinschrij vingen van de Waalsche Kerk door den heer W. D. H. Rosier, commies bij de Waalsche Biblio theek. Goedgekeurd. 25. Voorstel tot het verhoogen van de over 1941 aan de Leidsche Reddingsbrigade toegekende subsidie van 100 gld. op 200 gld. per jaar. - Goedgekeurd. 26. Voorstel tot het verhoogen van de aan de afdeeling Leiden van de Nederland- sche Vereeniging voor Luchtbescherming voor 1941 toegekende subsidie van 4715 op 5715 gld. Goedgekeurd. 27. Voorstel tot het aanbrengen van ver schillende verbeteringen aan en in de Op leidingsschool voor u. 1. o. aan den Mare- singel, waarvan de kosten worden ge raamd op 17895 gld. De heer Huurman gelooft, dat de ge meente wat te optimistisch - is omtrent de afschrijving. Dat schoolgebouw bestaat geen 40 jaar meer. Wethouder Wilbrink geeft dit laat ste toe, maar het is nu eenmaal gewoonte om zulke afschrijvingen op 40 jaar te stel len. Bij nieuwbouw is men dan aan veili- gen kant, bij een oud gebouw niet zoozeer. Men moet het door elkaar nemen. Voorstel tot het aangaan van overeen komsten met het Rijk betreffende het in erfpacht verkrijgen van duingronden, ge legen in de gemeenten Katwijk en Wasse naar ten behoeve van de N.V. Leidsche Duin water-Maatschappij Goedgekeurd. DE OUDE MOLENSTEEGBRUG. 28. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden voor de verlaging van de Molen steegbrug. De heer Riedel bestrijdt de bewering, dat de hoogte van deze brug groote be zwaren mee zou brengen voor fietsers en auto's. De Commissie van het Verkeer is ook van meening, dat het verkeer ter plaat se verlaging van de brug niet eischt. De meerderheid van de Comm. van Fabricage acht het belangrijkste argument gelegen in den wensch van de N.V. Sijthoff. De firma Sijthoff heeft echter te kennen ge geven, dat zij althans voor het oogenblik geen prijs op verlaging stelt. Wat het aesthetische gedeelte betreft, merkt spr. op, dat de brug een monument is, welke men in de stad niet meer aantreft. De brug is samengegroeid met het stadsbeeld ter plaatse. Een deel van de Comm. v. Fabri cage heeft zich vereenigd met het voor stel van den directeur van Gemeentewer ken om een betrekkelijk kleine verlaging van 70 c.M. aan te brengen, doch spr. acht elke verlaging een beschadiging van het stedenschoon der gemeente. De heer Groeneveld vindt het be langrijk, dat zelfs de Verkeerscommissie de verlaging niet noodzakelijk acht. Wan neer deze brug in een verkeerscentrum lag, zou het iets anders geweest zijn. Ook spr. acht zelfs een verlaging van 70 c.M. uit den booze. Indien eenigszins mogelijk, dient deze historisch brug in zijn ouden vorm gehandhaafd te blijven. De heer Bosch v. Rosenth al is het met de vorige sprekers eens. Wethouder Wilbrink vindt het ge§n aangename taak te moeten ingaan tegen het adres van de Vereen. Oud-Leiden, waarvoor hij groote achting heeft, maar de voorstanders, waaronder ook het ge meentelijk departement van fabricage, hebben uitsluitend gekeken naar de prac- tische kant. Het gaat trouwens niet om een restauratie, want de brug moet geheel worden afgebroken en totaal vernieuwd, zoodat men moeilijk van een behoud van een oud monument kan spreken. Het zal de vraag zijn, of de nieuwe brug, "sUfs bij WINTERHU1P#NEDERLAND Gironummer van de W.H.N. 555 3. De Bank van de W.H.N. is Kasver- vereeniging N.V., Amsterdam, Postgiro- nummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877. behoud van haar oorspronkelijke hoogte, even mooi zou zijn als de oude. Spr. ge looft, dat, nu de zaken zoo staan en men een geheel nieuwe brug moet maken, de nuttigheidseischen moeten praevaleeren. Door een geringe verlaging zal het aspect ter plaatse niets lijden, doch zal het ver keer gebaat zijn. Wij mogen waardeering hebben voor hetgeen onze voorouders bouwden, doch laten wij niet vervallen in de fout om bij het aesthetische het practi- sche te verwaarloozen. Het standpunt van de N.V. Sijthoff heeft men verkeerd ge in terpreteerd; Sijthoff heeft er geen last van, maar de stijlheid van de oprit blijft een bezwaar voor het inrijden van de Mo- lensteeg. Laat de Raad een verstandig be sluit nemen en de brug laten herbouwen in den ouden vorm, maar zonder de bezwa ren voor het verkeer. De heer Riedel handhaaft zijn be zwaar; een verlaging van 70 c.M. maakt z.i. handhaving van de bestaande boog on mogelijk. De heer Jongeleen merkt op, dat deze brug beschouwd moet worden in ver band met de andere twee Vliet-bruggen.- Gaan wij thans de Molensteegbrug verla gen, dan scheppen wij een precedent voor de andere twee bruggen ook. De heer Groeneveld meent te kun nen blijven spreken van restauratie, als men den ouden vorm handhaaft en het oude materiaal zooveel mogelijk gebruikt. Wil men het verkeer diehen, dan moet men de brug plat maken, maar laten wij niet gaan schipperen. De heer v. Rosmalen verdedigt het voorstel van B. en W. Voor de voetgangers is de brug vooral bij gladheid levensgevaar lijk. De heer v. Bemmelen waarschuwt, dat wij niet teveel aandacht aan de „prac- tijk" moeten schenken. Verwaarloozing van ons stedenschoon kon in de practijk wel eens uitloopen op vermindering van het vreemdelingenverkeer. Wethouder Wilbrink wijst er nog op, dat de Molensteegbrug bij verlaging meer in verhouding tot de Vlietbrug aan de Boisotkade zal komen. Ook op aesthetische gronden is verlaging dus te verdedigen. De heer v. d. R e ij d e n meent, dat de Verkeerscommissie een slechten kijk op de werkelijkheid heeft. Spr. steunt het voor stel van B. en W. De heer Riedel zou wel iets gevoeld hebben voor een compromis, doch, zooals de teekening nu is, kan hij de plannen niet aanvaarden. Het voorstel van B. en W.wordt ver worpen met 1811 stemmen. Vóór: de 4 wethouders en de heeren v. Rosmalen, v. d. Reijden, Huurman, Schül- ler, Tobé, Lombert en v. Dijk. Sluiting om even 5 uur. Hedenmorgen is in het bureau van Ge meentewerken aanbesteed het verbouwen van de voormalige Kweekschool aan de Oude Vest no. 35 tot Volkslogement en het uitvoeren van eenige verbouwingswerken in een aangrenzend schoolgebouw. Inge komen waren 30 biljetten, waarop als volgt was ingeschreven: H. C. Geveke, Leeuwarden f 69.700. W. Oudishioorn en Zn, Leiden f 69.666. M. Ebbinik! Haarlem f 69.500.J. H. v. d. Linden en Zn., Hilversum f 68.300.P. Breyer, Den Haag, f 68.100.J. Vink, Noordwijk f 64.700.C. v. d. Wiel, Noord- wijk aan Zee f 62.900.C. Boel, Voor burg f 62.700.Gebr. de Vries, Haarlem en Burmetend f 62.100.Smimans, Aan- inemersmij., Utrecht f 61.370.A. J. v. d. Linden, Zeist f 60.900.Fa. A. Buur, Alk maar f 60.400.Fa. Doedens en Schilder, Alkmaar, f 58.900.A. Rothfusz, Delft, f 58.600.A. H. W. Simons, Breda f 58.540.J. Tervaas, Hilversum f 58.500. W. H. Oostveen, Amsterdam f 58.427. G. Brandjes, Bussum f 18.000.—; Fa Bee- <nes, Amersfoort, f 58.000.A. Verbeek, Zeist, 57.630.W. Mulder, Oegstgeest, f 56.425.A. v. Duim, Noordwijk f 56.400.- B. C. Stijl, Leiden f 56.000.G. Onderde- lenden, Hillegersberg f 56.000.Cihr. Die ters, Bussum f 55750.H. C. Bonten en A. G. Harteveld Leiden f 54.500.H. C. Heemskerk, Leiden f 51.200.Philips Bouwbedrijf, Haarlem f 50.655.S. de Langd, Leiden, f 49.650.J. H. N. Kranen- brug, Delft f 45.980.—. De gunning is aan gehouden. JONGEN TE WATER Gisterenmiddag omstreeks 3 uur is de ongeveer 5-jarige W. wonende in de Clara- steeg, ter hoogte van de Mirakelsteeg door onbekende oorzaakin de Oude Vest te water gevallen. De brugwachter L. Segaar, dienstdoende aan de Marebrug, die op het hulpgeroep kwam aanloopen, bedacht zich geen oogen blik en sprong gekleed te water. Hij mocht het genoegen hebben den drenkeling, die reeds zinkende was, maar boven te halen. Het bleek, dat hij reeds bewusteloos was. In de ouderlijke woning verleende dr. Poortman geneeskundige hulp. EINDEXAMEN GYMNASIUM Aan het Stedelijk Gymnasium zijn ge slaagd 'voor het eindexamen, Afd. A, le groep: J. C. J. Bronsgeest, A. J. Landaal, W. J. Slagter, allen Leidenv Hetty Dirkse, Oegstgeest, M. C. de Graaf, Noordwijk a. Zee en A. Hassefras, Hazerswoude. Voor het examen van apothekers-assis tente slaagde te Amsterdam mej. M. J. Ver boog, alhier. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 7552. N.V. Leidsche Zand en Grond-Maatschappij, v.h. J. M. Samson, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 34. Uittr.: Comm.: J. D. Stam, met ingang van 1 Ja nuari 1941.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2