OMGEVING RIJNSTREEK Academienieuws Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten VRIJDAG 13 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 hillegom Gouden Bruiloft, Gisteren was het 50 jaar geleden, dat het echtpaar Pieter van Tilborg en Elizabeth van Tilborg Biesheuvel, wonende Arnoudstr. 7 alhier, in het huwelijk traden. De gouden bruide gom telt 73, de bruid 71 lentes. Beiden zijn zeer kras en genieten een goede gezond heid. Het gezin is zeer rijk met kinderen gezegend. De bruidegom was 13 jaar grondwerker in Brabant, ruim 10 jaar bootwerker in Poortérshaven bij Rotter dam, 7 jaar werkte hij in de tuinbouw bedrijven irt 't Westland en thans reeds ge durende 20 jaar werkt de krasse baas aan de Kalkzandsteenfabriek „de Arnoud" al hier. De belangstelling was geweldig, zoo wel van de zijde der directie, van het per soneel als van anderen. De post had 't mede voor Arnoudstr. 7 extra druk. katwijk aan den rijn Het late seizoen. Als een bewijs, welk een achterstand er "is ten opzichte van den groei van sommige der voorj aars koudengrondproducten diene, dat vorig jaar reeds vanaf den 7den Juni aan de vei ling vroege aardappelen werden aange voerd, terwijl' er nu nog niet bij benade ring is op te geven, wanneer dat zal kun nen plaats hebben. De prijs varieerde toen voor groote van 9.50 tot 13.50 per 100 K.G. Ook bospeen behoorde toen dagelijks tot de aangevoerde artikelen. Thans is er nog geen sprake van. Het ros en de roskam. Een paard van C. v. D. uit Katwijk Zee kreeg het in de v. Egmondstraat in z'n hoofd er van door te gaan. Het eindpunt was in de waranda van hotel „de Roskam" waar, wonder boven wondei', noch door het paard noch door den wagen schade was aangericht. Het geval trok veel belangstelling. leidschendam Jubileum. De heer J. Engberts, bank werker bij de Ned. Spoorwegen depot Leidschendam, herdenkt op 21 Juni a.s. den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. In beslag genomen. Door de gemeente politie is bij N. L. G. een groote hakbijl in beslag genomen, waarmede deze zijn buur man J. M. de G. had bedreigd. Proces verbaal is tegen G. opgemaakt. oegstgeest - Personalia. Voor het assistent-exa men der „Centrale vereenigipg voor open bare leeszalen in Nederland" (cursus Nij megen) slaagde mej. D" Wiersma te Gegstgeest. Geitenkeuring. Voor de op het A. S. C.-texrein gehouden geitenkeuring bestond een groote belangstelling, waarschijnlijk in verband met de. melkdistributie. Als keurmeesters traden op de heeren Roest uit Den Haag en Rietveld uit Hazerswou- de. Er- waren in totaal 45 dieren aange voerd n.l. 30 melkgevende geiten en 15 lammeren, waarvan prijzen werden toe gekend aan de hieronder volgende groepen: Overjarige, wit en ongehoornd: 1. J. v. d. Luit, 2. J. Slootweg, 3. v. d. Wilk, 4. C. Wassenaar, 5. W. Ley den, 6. C. Korpers- hoek. Overjarige gehoornd: 1. Arens, 2. W.s v. d. Sleet, 3. A. Maat. Twee-jarige wit, ongehoornd: 1. J. v. d. Luit, 2. M. de Mooy, 3. Arents, 4. J. Mac Daniël, 5. P. Vink. Tweejarige, gehoornd: 1. H. Roest, 2. J. J. Vliegenthart. Eenjarige, ongehoornd: 1. J. v. d. Luit, 2. A. Sieders, 3. A. Maat, 4. C. v. Steyn, 5. N. Wilbrink. Lammeren: 1. J. v. d. Luit, 2. P. Sloot weg, 3. Ringelenstein, 4. P. Vink, 5. C. Was senaar, 6. Ringelenstein, 7. Th. Doffer- hoff, 8. J. Los, 9. v. d. Voort, 10. J. Mac Daniël. Geboren: Johannes Wouter, zn van P. v. d. Kaaij en M. Lagerweij. Dirkje Adriana dr. van H. v. Iterson en P. Ravens- ibergen. Janny Elizabeth dr. van J. v. d. Hoonaard en M. v. d. Vijver. O v e r 1 e d e n: W, F. H. Linke, 63 j. O n d e r t r o u w d: H. Tijsterman en Ghr. Lagas. J. P. Wilschut en M. S. C. van Egmondi. sassenheim UITVAART H. BADER. Onder groote deelneming had hedenmor gen in de St. Pancratiuskerk de uitvaart plaats van den heer H. Bader, in leven wet houder dezer gemeente. De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door pastoor Th. de Haan. Onder de aanwezigen waren het college van Bur gemeester en Wethouders, de bijna vol tallige gemeenteraad, het lid van Gedep. Staden van Zuid-Holland mr. E. J. M. H. BoLsius, de heeren Homan en Hogewoning namens de N.V. Hollands Bloemibollenhuis en het afd. bestuur der ALg. Vereen, v. Bloembollencultuur. Er waren kransen van B. en W. van Sas- senheim, van den gemeenteraad, van de Bloembollencultuur en van de Hobaho. Raadsvacature. Als opvolger van wij len den heer Bader als Raadslid komt de heer F. Wilking allereerst in aanmerking. Personalia. Voor het Middenstands diploma slaagden mej. W. de Kwaasteniet en de heeren B. Wilbrink, G. v. d. Bent en D. v. Leeuwen. Zij werden opgeleid door den heer G. H. Zonneveld, alhier. Fietsendiefstal en gros. Donderdag middag werden voor zoo verre bekend 3 fietsen gekaapt. De heeren van Egmond, Oosthaven, van Pijpers, Molendwarsstraat en Roos, Hoofdstraat, waren eens de be zitters. Politie stelt een onderzoek in. warmond St. Josephsgezellen. De leden van de T. T.-groap worden er op attent gemaakt, dat zij Zaterdag naar Voorhout gaan om de proeftuin te bezichtigen van de B.N.S. Het vertrek is om precies 2 uur van af den Burcht. bodegraven Verkooping. Ten overstaan van notaris B. D. Krüsemann is in hotel van Haaf ten publiek verkocht een Jjurgerwoon- huis met steeg en erf aan de Kerkstraat no. 67, groot 1 are en 65 ca. Dit perceel werd in bod gebracht op 4400.Tevens werd verkocht de stalling of garage met bovengelegen werkplaats aan de Kerk straat no. 73, groot ongeveer 1.69 are. Dit perceel werd op 7700.in bod gebracht en op 40.afgemijnd. Totaal voor bei de perceelen 12.140. In combinatie werden de perceelen op 2.100.afgemijnd door den heer J. Beijen alhier voor de gemeente Bode graven, zoodat deze voor 14.240.eige nares werd. meije-zegveld Meijepolder. Aan den heer F. Bekker, secretaris-penningmeester van den Meije polder, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 Juli a.s. hoogmade Boschpolder. Dinsdag 10 Juni jl. vond in de zaal van café Witteman de jaarlijk- sohe algemeen e vergadering plaats van de stemgerechtigde ingelanden van bovenge noemde polder. Aanwezig waren 11 stem gerechtigde ingelanden, vertegenwoordi gende 44 van de 71 uit te brengen stem men. Een schrijven betreffende de keur en de bruggen in den nieuw aan te leggen rijksweg door de polder werden door de ingelanden, na besproken te zijn, ter ver dere afhandeling aan het bestuur overge dragen. Óc deelde de voorzitter mede dat een verzoek was binnengekomen van B. van Leeuwen om verhoog,ing van de re cognitie voor het molenerf, waarop goed gunstig werd beslist. Hierna werd overgegaan tot vaststelling van de rekening 1940, welke na door de daarvoor benoemde commissie te zijn na gezien en in orde bevonden, werd vastge steld in inkomsten op 1847.65 en in uit gaven op 2058.12 aldus met een nadeelig saldo van 210.47. De begrooting voor 1941 werd na uitvoerige bespreking van ver schillende posten vastgesteld in uitgaven en inkomsten op een bedrag van '2243.87 waarbij de omslag weid. vastgesteld op 10 (tien gulden) per H.A., een gulden lager dus dan vorig jaar. Tot leden van de commissie van onder zoek der in het volgend jaar af te leggen rekening werden benoemd de heeren L. v. d. Geest, P. C. Kapteijn en H. C. van der Meer en tot plaatsvervangende leden: J. P. v. d. Meer, J. de Graaf en P. L. Zwet sloot. Alvorens tot de rondvraag over te gaan werd het salaris van den secr.-penningm. weer vastgesteld op het oude bedrag, een en ander in verband met de zich steeds uit breidende administratieve werkzaamheden. koudekerk Geboren: Jacoba d. van C. Lekx en D. van Jieverden Overleden: Cornelis Johanna Goud kuil, oud drie uren C. J. de Jong, oud 35 jaren, echtg. van A. Goudkuil. nieuwveen Ondertrouwd: W. Augustinus, 26 j. en C. M. Nout, 26 j. reeuwijk Verduistering en valschheid in geschrifte Door de plaatselijke politie is terzake verduistering en valschheid in geschrifte aangehouden de grondwerker H. S. alhier. S., die in de werkverschaffing werkt, had twee bonnen voor rijwielbanden toege- 'wezen gekregen. S. nam op het distributie kantoor zijn bonnen in ^ontvangst. Een mede-arbeider in de werkverschaffing, S. B. alhier, verzocht S. ook zijn bonnen aan het distributie-kantoor te willen af halen, hetgeen S. deed. Van de twee bon nen van B. gaf hij er slechts een over, terwijl hij voor de andere bon van B. zelf een band kocht en bij de koop een valsche handteekening plaatste. Voor de twee bon nen, die hem zelf toegewezen waren voor het koopen van banden om naar zijn werk te fietsen, gebruikte hij slechts een band voor zijn eigen fiets, terwijl hij ook de fiet£ van zijn vrouw van een band voorzag. Dë op de bon van B. gekochte band had hij bij wijze van voorraad op zolder gehangen. S. B. kwam er achter, dat hij door* zijn collega werd bedrogen, en deed aangifte bij de politie. S. werd aangehouden en in gesloten. Na een bekentenis te hebben af gelegd, is hij op vrije voeten gesteld en is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. uithoorn Geboren: Willem Hendrik z, van T. Braam en H. M. W. van Amerongen. zwammerdam Personalia. Bevorderd is tot arts, aan de universiteit te Groningen, de heer J. Kuyvenhoven. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechten: G. J. de Gilde, Den Haag en N. W. de Grooth, Den Haag; doctoraal examen Geneeskunde: mej. C. M. F. de Vreede, N o o r d w ij k en de hee ren P C .M. Droës, Den Haag, A. C. Earent. sen, Middelburg; artsexamen le gedeelte: de heer H. v. d. Wetering, Rotterdam; Bevorderd: tot arts: mej. M. J. Tuynenburg Muys, Hillegersberg en de heeren F. Rempt, te Oegstgeest, H. H. Erdbrink, Baarn; Z. M. E. Gruber, Den Haag; W. M. Blom, Leiden; F. H. J. A. Wilmar, Den Haag, en F. Houdijk, Oegstgeest. Binnenland Engelsche bommen op Nederland In de avonduren van gisteren en in den afgeloopen nacht was de Engelsche lucht macht bijzonder actief. Een groot aantal Engelsche bommenwerpers vloog boven ons land. In de meeste gevallen van groote hoogte werden willekeurig zoowel brisant- als brandbommen neergeworpen. Over het algemeen richtten deze bommen geen noe menswaardige schade aan. Hier en daar werden eenige koeien gedood, een aantal visschersbooten beschadigd, Voorts is een school door een brisantbom getroffen en aanmerkelijk beschadigd. Belangrijke scha de werd in een enkele plaats in het Westen van ons land aangericht. Hier viel een bri santbom op een woonhuis. Dit huis werd geheel vernield, de beide belendende hui zen werden zwaar, verscheidene andere licht beschadigd. Helaas werden bij dezen aanval vijf bewoners dezer huisjes gedood, vier zwaar en 12 licht gewond. Aangaande de Britsche luchtaanvallen in den nacht Van Woensdag op Donderdag kan thans nog medegedeeld worden, dat hierbij vier bommenwerpers werden neer geschoten; van de bemanning vonden de meesten den dood, enkelen werden gevan gen genomen. HET GEBRUIK VAN DE DUITSCHE TAAL. De dienstinstanties van de Duitsche weer macht in Nederland constateeren, dat zoo wel Nederlandsche overheidslichamen, (bijv. gemeenten) alsook Nederlandsche ondernemingen en onderdanen zich vaak in hun verzoekschriften of andere briefwis seling van de Nederlandsche taal bedienen. Er wordt bekend gemaakt, dat Ne derlandsche stukken van overheids lichamen en ondernemingen, van wie moet worden verondersteld, dat zij de Duitsche taal meester zijn, in het ver volg niet in overweging worden geno men, en dat de daarin vervatte verzoe ken zonder meer van de hand worden gewezen. Ook aan particulieren wordt op de meest dringende wijze aanbevolen, iedere brief wisseling met de dienstinstanties van de Duitsche weermacht, in de Duitsche taal te voeren, en bij Nederlandsche stukken een Duitsche vertaling te voegen, aangezien anders de bewerking van dergelijke ver zoekschriften enz. aanzienlijk vertraagd wordt vergeleken met in het Duitsch ge stelde stukken daar eerst een vertaling bij de dienstinstanties noodig is. DANSEN. Het Rijkscommissariaat deelt het volgen de mede: De bekendmaking van 7 April jl. van den commissaris-generaal voor den veiligheids dienst inzake het verbod van openbaar ver maak wordt op grond van de verordening van den Rijkscommissaris nr. 201941 met onmiddelijken ingang zoodanig gewijzigd, dat tot nader order telkens op Woensdag, Zaterdag en Zondag in den tijd van 1623 uur met in achtnemen van de in ieder bij zonder geval te verleenen goedkeuring, openbaar dansvermaak weer toegelaten kan worden. DE UITZENDINGEN OVER HILVERSUM 2 De persdienst van den Nederlandschen Omroep meldt: In verband met werkzaamheden, welke nog noodig waren om de beide zenders van het nieuwe zendercomplex definitief in be drijf te stellen en welke werkzaamheden dezer dagen hun beslag krijgen, moet voor korten tijd de uitzending van het program ma Hilversum 2 over den zender worden gestaakt. Dit programma zal gedurende de ze zendpauze uitsluitend worden uitgezon den voor de aangeslotenen over die radio centrales, welke beschikken over een lijn verbinding met de studio's. De zender Hil versum 2 zal waarschijnlijk op Vrijdag 20 Juni 1941 weer in bedrijf kunnen worden genomen. Buitenland HET DUITSCHE WEERMACHTSBERICHT BERLIJN, 13 Juni. (D. N. B.). Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „In den handelsoorlog tegen Groot-Brit- tannië heeft het luchtwapen nieuwe suc cessen behaald. Gevechtsvliegtuigen hebben ir. het Kanaal van St. George vier gewa pende vijandelijke koopvaardijschepen, met tezamen 28.000 brt., tot zinken ge bracht en in hetzelfde zeegebied en aan de Oostkust van Schotland vier andere groo te vrachtschepen beschadigd. Lichte ge vechtsvliegtuigen hebben in den afgejoo- pen nacht verscheidene vliegvelden in Zuid- en Midden-Engeland met goed resul taat aangevallen en daarbij twee Britche vliegtuigen neergeschoten. In het gebied van de Middellandsche Zee was een aanval van het Duitsche lucht wapen op Haifa in den nacht van 11 op 12 Juni bijzQnder succesvol. In Noord-Afrika geen bijzondere ge vechtshandelingen. Bij pogingen van den vijand om Noor wegen binnen te vliegen schoten jagers twee Britsche gevechtsvliegtuigen omlaag. De vijand liet vannacht op verscheidene plaatsen in West-Duitschland brisant- en brandbommen vallen, waardoor verschei dene burgers werden gedood of gewond. Eenige woonhuizen werden verwoest of be schadigd. Branden konden door, den veilig heids- en hulpdienst en door den luchtbe schermingsdienst spoedig worden gebluscht. Nachtjagers en luchtdoelartillerie schoten vier van de aanvallende vliegtuigen om laag. In den tijd van 9 tot 12 Juni heeft de vijand bij elkaar zeven en dertig vliegtui gen verloren. Hiervan werden 26 door nachtjagers en in luchtgevechten, zeven door luchtdoelartillerie en vier door een heden van de marine neergeschoten. In hetzelfde tijdvak gingen zeven eigen vlieg tuigen verloren." HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 13 Juni. (Stefani). Het Italiaan- sche weermachtsbericht van heden luidt als volgt: Onze jagers 'hebben Donderdag tijdens felle luchtaanvallen boven Malta acht Hur ricanes neergeschoten. Een Roode Kruis- watervliegtuig werd, ofschoon het duidelijk zichtbaar het internationale 'teeken van het Roode Kruis droeg, door vijf Engelsche ja gers aangevallen, gedwongen neer te strij ken, en daarna nog met mitrailleurvuur be stookt. Behalve het Roode Kruis-vliegtuig worden twee van onze jagers vermist. In de Egeische Zee hebben Engelsche vliegtuigen het eiland Rhodos gebombar deerd. Een vijandelijk vliegtuig is door on zen, luchtafweer neergeschoten. In Noord-Afrika, aan het front van To- broek, activiteit der wederzijdsche artille rie. Formaties van onze duikbommenwer pers hebben stellingen luchtafweerbatte- rijen, barakkenkampen en troepen bij To- broek herhaaldelijk gebombardeerd. Een batterij kreeg een voltreffer. Verder wer den banden en ontploffingen waargenomen. Een van onze vliegtuigen is niet terugge keerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben wederfom eenige bommen geworpen op Benghasi en naburige plaatsen. In Oost-Afrika is in den ochtend van 11 Juni een Engelsch-Indische vlootformatie voor Assab verschenen, heeft de reeds door onze troepen ontruimde stad gebombardeerd en haar bezet. In. de zone van Gondar pogingen tot aanvallen op onze stellingen van Woltsje. Zij werden volledig te niet gedaan en de vijand leed verliezen van honderden manschappen. Andere vijan delijke detachementen, gesteund door bom men en machinegeweervuur, hebben met talrijke strijdkrachten ons garnizoen van Droba-Tabor aangevallen. Zij werden af geslagen, na tegenaanvallen achtervolgd en door onze jagers met machinegeweervuur bestookt. In het gebied van Galla en Sidamo worden'de bewegingen van onze troepen voortgezet, waarbij zij den vijand aanzien lijke verliezen toebrengen. VIER BRITSCHE SCHEPEN VERNIETIGD BERLIJN, 13 Juni. (D. N. B.) Naar het D N. B. Verneemt, hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht in het Kanaal van St. George vier Britsche vrachtschepen met een gezamenlijken in houd van 28.000 ton vernietigd. Verschei dene andere groote vrachtschepen werdep ernstig beschadigd in hetzelfde kanaal en aan de Noordkust van Schotland. ENGELSCHEN BESCHOTEN ITALIAANSCH ROODE KRUIS VLIEGTUIG. ROME, 13 Juni. (D. N. B.). Een bijzonde re correspondent van Stefani meldt, dat Engelsche jachtvliegtuigen een Italiaansch hulpvliegtuig hebben beschoten, dat duide lijk de kenteekenen van het Roode Kruis droeg, toen het probeerde, een op zee in nood geraakten vlieger te redden. ANTI-JAPANSCHE HANDELSMAAT REGELEN VAN DE VER. STATEN. TOKIO, 13 Juni. (D. N. B.). De „Tokio Nitsji-Nitsji" publiceert verscheidene be richten uit Hanoi, Bangkok en Batavia, vol gens welke Engeland en de Ver. Staten de gelegenheid der mislukte onderhandelingen tusschen Batavia en Tokio aangrijpen, om den Japansehen handel met Fransch-Indo- Ohina, Thailano en Nederl. Indië nog meer dan tot dusver te belemmeren. De Vereenigde Staten, zoo schrijft het blad, probeeren de geheele petroleumpro- ductie in Nederlandsch-Indië op te koopen. Eovendien zouden waarschijnlijk negentig procent van de geheele productie aan tin en rflbber in Malakka en Fransch-Indo- China naar de Ver. Staten gaan. Tevens oefent Engeland druk uit in Bangkok, om ■Japan van den handel uit te schakelen en bi^t hr-'-nV ;n n,ii P*n. Ten slotte werken Engeland en de Ver. Staten met Britsche en Amerikaansche fir ma's en met Chineesche zakenlieden in de Zuidzee samen, om in Thailand en Fransch- Indo-China de geheele rijstproductie op te koopen. Alles bij elkaar, zoo schrijft het blad, kan men van een duidelijke blokkade tegen Japan spreken, en temeer, nu Fransch Indo-China plotseling slechts de helft van het rijstcontingent der volgende drie maan den naar Japan wil uitvoeren. Tegenover deze berichten van het Japan- sche blad verklaarde heden de woordvoer der van het regeeringsbureau van voorlich ting, dat hieraan nauwikeurig aandacht dient te worden geschonken. De woordvoer der zeide echter op het oogenblik nog niet te weten, of hierover reeds officieele in lichtingen beschikbaar zijn. DE JAPANNERS VERLATEN BATAVIA. TOKIO, 13 Juni. (D. N. B.). De woord voerder van het Japancche departement van voorlichting Ishii, heeft heden in de persconferentie/verklaard, dat de regeering defënitieve instructies gezonden heeft aan den leider der Japansche delegatie te Ba tavia. Het antwoord, zoo verklaarde hij, is opge steld met in achtneming zoowel van de houding van Nederlandsch-Indië tegenover Japan als van den internationalen toestand. TOKIO, 13 Juni. (D. N. B.). De „Jomioe. ri Sjimboen" behelst een onderhoud met Josjizawa, den leider van de Japansche de legatie te Batavia, waarin deze verklaart, dat er met Nederlandsch-Indië geen com- LEIDEN. Geboren: Hans, z. van L. Zirkzee en A. Henzen Beatrix Irene Ilse d. van G. J. den Heeten en B. v. Wijk'. Overleden: M. Gijben, wed. van: J. Peter, 75 j. promis meer mogelijk is. Hij acht het der halve niet noodig, zich voor zijn vertrek naar Tokio waarvan de datum is be paald op 29 Juni a.s. met de autoritei ten van Nederlandsch-Indië in verbinding te stellen. Gezien de starre houding van Batavia, wordt de toestand steeds moei lijker. FRANSCHE ADVOCAAT IN SJANGHAI VERMOORD. SJANGHAI, 13 Juni. (D. N. B.). De be kende Fransche advocaat Auxion de Ruffe is Vrijdagochtend op de trap van zijn in de Fransche nederzetting gelegen kantoor door een onbekend gebleven dader met drie schoten vermoord. De dader wist te ontko men. Omtrent de beweegredenen voor de zen aanslag op den advocaat, die reeds meer dan dertig jaar in China woont, en vroeger in consulairen dienst was, tast men volkomen in het duister. Dit is reeds de tweede aanslag met doodelijken afloop, welke hier in kort tijdsbestek op vooraan staande Fransehen is gepleegd. LEIDEN, 13 Juni. Vee. Aanvoer 4 stie ren, 86 kalf- en melkkoeien 300540, han del tamelijk vlug; 62 varekoeien e. a, 200 380, handel vlug; 150 vette koeien; 22 pinken 170280, handel tamelijk vlug; 4 graskalveren, 8 vette kalveren, 118 nuch tere slachtkalveren, 74 weideschapen; 2351 lammeren 1827, 38 zeugen 6095, 148 mestvarkens en 620 biggen 1723 per stuk, oorlommeren duurder, handel iets vlugger; 33 bokken of geiten f 307.0 per stuk, handel tamelijk vlug. Kaas. Aanvoer 88 partijen waarvan 78 partijen Goudsche kaas le soort 40.50 41.50 en 2e soort 3940 en 10 partijen Leidsche kaas le soort 39 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 13 Juni. Vee. Aanvoer: 52 stieren, 125 vette koeien, 584 melkkoeien f 180440. 35 pinken f 120315, 55 gras kalveren, 334 nuchtere kalveren. 274 vette en weideschapen. 759 lammeren 1530, 55 vette varkens, drachtige "varkens, magere varkens, loopers te zamen 42. drachtige varkens 135235, magere varkens, loopers 25—63, 353 biggen 14—23, 100 bokken, 5 paarden, Totaal 2773 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien, aanvoer minder, han del vlug, prijzen prijshoudend. Pinken, aan voer minder, handel vlug, prijzen prijshou dend. Drachtife, magere varkens en loopers aanvoer kort, handel kalm, prijzen prijs houdend. Biggen aanvoer ruim, handel kalm prijzen prijshoudenw. Wolvee aanvoer kor ter, handel vlug, prijzen duur. De N. V. C. nam ongeveer 140 koeien, 300 nuchtere kal veren en 70 varkens over. Kaas. Goudsche kaas 20 plus f 44. idem 40 plus f 67.50, Edammer kaas 20 plus f 44.idem 40 plus 67.50, broodkaas 40 plus 67.50, Eieren. Prijzen kippeneieren 88.1 cent f 1.051.07 per kg. Aanvoer 15.0U0 kg. .Pluimvee. Prijzen: slaehthanen 1.50 2.75, slachtkippen 1.50-r-3.jonge hanen 1.25—2.50 en jonge duiven 25 cent per stuk. ROFLOFARENDSVEEN. 12 Juni. Groon- tenveiling. Aardbeien gevlakt 2433 cent, idem ongesorteerd 2741 cent, idem klei nen 2129 cent per doosje: sla 0.202.00 per 100 stuks, peulen 2.202.40, sniiboo- nen 3.30—3.90, idem stek 2 40—2.60 per 10 pond, radijs f 1.30 per 100 bos, spinazie 36 cent per kg. bospeen 4.20—'10.70 uer 100 bos. LEIDSCHENDAM, 12 Juni. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort f 15. 2e soort 10.50, 3e soort f 7.—, gelé kom kommers" le soort 14.2e soort 9. 3e soort 5.kropsla le soort 2.00, 2e soort 1.50, peen f 13.bloemkool le soort 14.2e soort 10.50, uitschot f 5. tomaten midd. f 20.gr. ronden f 20. 2e soort 20.—, 3e soort 16, bonken 18, uitschot 8.—, rijp 16.:—. andijvie per kg. 618 cent. postelein f 1217, spinazie per 4 kg. f 0.601.08, Radijs f 1.60. Rabar ber per 100 kg. 6.selderie 1.504.50, VINKEVEEN, 11 Juni. Groentcnveiling. Peulen 7082, capucijners f 48—56, kas- snijboonen I 7678, idem stek 5052, stamspercieboonen f 88, tomaten 2840, rabarber f 6.spinazie 513, postelein 913, en groene kool 11 per 100 kg., bloemkool f 314, kropsla 0.402.00, en komkommers 710.540 per 100 stuks, peen 1213 per 100 bos, aardbeien 2027 uer 100 doosjes. NEDERI,. STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van VrUdag 13 Juni 1941 Hooge Pryzen 10350 niet met premie van f 3000.— Prjjzen van f 70— 1192 1307 1688 1744 6425 7193 7213 7608 8091 9546 10671 12347 13286 15034 15745 16437 17895 17999 19280 21018 21789 Nieten 1267 1268 1394 1773 1794 1828 2424 2823 2638 2805 2813 3312 3363 3584 3728 4198 553F 5678 5713 5907 6285 6405 6440 7109 7391 7514 7558 7605 7619 7641 7719 7753 7908 8057 8147 9184 9753 9919 10031 10274 10886 11060 U"6L 12416 12627 1275- 12918 13028 13122 13169 13372 13700 13744 13844 14001 14403 15320 15907 16511 16785 17177 17295 17564 17836 18228 18230 18249 18588 18889 19089 19332 20549 20741 20767 21089 21184 21241 21509 Verbetering 5e klasse, 16e lijst: 20645 m. z. met f 70.—.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3