Qemengde Si&dcfiJtm SPORT IVOROL: De Kw|a|fteits-tandpasta. RECHTZAKEN Visite-, V en C Juwelijks- Dertëharten. s PAM BIJ DE MAANAPEN Uetdweiien DONDERDAG 12 JUNI 1941 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 JONGEN OVERREDEN. De zevenjarige zoon van den heer P. Mink te Scharsterbrug reed gisteren met een melkwagen mee. Ter hoogte van het schoolgebouw wilde hij eraf springen. Hij werd daarbij overreden, een wiel ging hem over het hoofd. Spoedig na het ongeluk is hij overleden. BOSCHBRAND BIJ HELLENDOORN. Vermoedelijk tengevolge van het weg werpen van een eindje sigaar, dat nog niet was uitgedoofd, is Dinsdagnamiddag brand ontstaan in een dennebosch, staande aan den straatweg van" Hellendoorn naar Om men. De brandweer uit Nijverdal kon niet verhinderen, dat het geheele bosch een prooi der vlammen werd. CLANDESTIENE BOTER ONTDEKT. Boter in melkbussen verstopt. Ambtenaren van den crisiscontroledienst te Loenersloot slaagden er dezer dagen in een uitgebreiden smokkelhandel in boter op het spoor te komen, welke.handel zijn vertakkingen in de Vechtsttneêk had. Zij betrapten een Weespenaar, toen deze van een melkrijder een hoeveelheid in melk bussen verstopte boter in ontvangst nam. Bjj het verhoor kwam een kwitantie te voorschijn, welke de melkrijder bij het be talen van de boter van een veehouder on der Muidien had gekregen. Deze veehouder gaf tên slotte toe, dat de boter van zijn be drijf afkomstig was. Te Muiden werden hierop nog enkele arrestaties verricht. De melkrijder kocht de boter voor den prijs van 2.50 per porud en deed deze op zijn beurt voor 3.25 van de hand. ONTVLUCHTE UIT RIJKSOPVOEDINGS GESTICHT GEARRESTEERD. In December 1940 is uit een der rijksop voedingsgestichten hier te lande een 19- jarige chauffeur ontvlucht, die wegens een inbraak in het gesticht verblijf hielde De politie deed alle mogelijke nasporin gen, doch de chauffeur bleef onvindbaar, of wist op het laatste oogenblik aan de speurende oogen van de politie te ont snappen. 's Nachts hield hij zich meestal in spoorwagens op uit vrees, bjj eventueele controle in pensions of logementen te wor den aangehouden, In verschillende plaatsen in het land werd hij gesignaleerd. Ook kwam by de politie nog een aangifte bin nen van mishandeling, welke 4e chauffeur zou hebben gepleegd. Ook de Haagsche politie lette scherp op of zy den gezochte kon bespeuren en inder daad bleek, dat hij zich nu en dan ook in Den Haag vertoonde. Men legde nu nog grootere waakzaamheid aan den dag, te meer daar de chauffeur bekend stond als iemand, die niet gauw ergens voor terug deinsde. Eenige dagen geleden zagen rechercheurs hem rijden in de stad op een racefiets. Doch toen hij bemerkte, dat hij ontdekt was, spurtte hij weg en de rechercheurs waren spoedig zijn spoor bijster, totdat zij hem later in de Calandstraat ontdekten. Uit tegenovergestelde richting kwam de chauffeur op zijn racefiets aan gepeddeld. Direct sprong een der rechercheurs met zijn revolver in de vuist uit de auto, ter wijl zijn collega de auto dwars voor de fiets van den ontvluchte reed. Deze was door dit snelle handelen volkomen over rompeld en liet zich gewillig medevoeren. Hij werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Tevens wordt hij verdaoht eenigen tyd geleden diefstal door opensluiting te heb ben gepleegd. SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN DOCOS. Voor a.s. Zaterdag 14 Juni zijn vastge steld: Afd. D. 2 uur HaarlemmerstraatRa penburg I finale. Hierna te 2.45 uur prijs- uitreiken door den zeereerw. pater W. de Leeuw, voorzitter der commissie. Afd. A pl.m. 3 uur: R.-K. H. B. S. I— Kennis is Macht. Afd. A 4 uur: R.-K. ULO IAmbachts school. WERELDRECORD POLSSTOK- HOOGSPRINGEN. Warmerdam sprirgt 4.75 meter. Het A.N.P. meldt uit Los Angeles: De Amerikaansche polsstokhoogspringer Cornelius Warmerdam is er opnieuw in geslaagd het wereldrecord polsstokhoog springen te verbeteren. Met een sprong van 4.75 meter kwam hij 11 cm. boven zijn oude record. Dit is reeds de vierde maal. dat de Amerikaan het record verbetert sinds hij zijn landgenoot Sefton heeft onttroond. DUAL-MEET HOLLAND—PRO PATRIA. A.s. Zondagmiddag te 2 uur vindt op de sintelbaan aan de Leidsche Hout een twee kamp plaats tuschsen Holland (Leiden)) en de Rotterdamsche Athletiekverceniging „Pro Patria". Van beide kanten nemen de beste athle- ten deel, zoodat we van uitstekende sport zullen kunnen genieten. We noemen eeni~e namen als Nota (H.) en Grijseels (P.P.). beide 100 M., v. Bakel (H.), Fuchs (H en de Rooy (P.P.), benevens Engelman (PP.\ Ned. kampioen snelwandelen, allen 3000 M., Stuivenberg (H.) 1000 M.. Noordenbos (H.), Ned. Studentenkampioen polssfok- hoogspringen, v. d. Kade (P.P.) hoogsprin gen en vele andere min of meer bekende athleten. Aan spanning zal het bij deze ontmoeting tusschen beide gelijkwaardige ploegen niet ontbreken. Tevens zijn aan het programma toege voegd onderlinge wedstrijden (alleen voor Holland-leden) op de nummers 100 M., 400 M. en discuswerpen. Voor de vereeni- gingskamp worden de nummers 100 M., 1000 M., 3000 M., 4 x 100 M. estafette, O'ym- pische estafette (800 M., 400 M., 200 M., 200 M.), kogelstoten, hoogspringen, speer werpen, polshoogspringen verwerkt. De puntentelling is van 16, d.w.z. elke winnaar in elk nummer ontvangt 6 punten, de tweede 5 enz. De vereeniging met het grootste puntenaantal wint dus. Programma's 5 ct. op het terrein ver krijgbaar, fietsenstalling eveneens op het terrein. De toegang is vry! SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. De tweede ronde. Gisteravond moesten de volgende par tijen gespeeld worden: De Hondt—De Blécourt, TelengC. Brunt, KuilmanTummers, D. Posthuma v. d. Nat en BarkemaD. Brunt. Alleen de eerste partij kwam tot een einde, de andere 4 werden alle afgebroken. De Hond tD e Blécourt. Zwart verdedigde zich met de Frünfeld-variart van het Damegambiet, wat steeds kansrijk spel, ook voor zwart, geeft. De Hondt be hield den pluspion, maar raakte in stand achter. Daardoor verloor hij een officier. Hierna kon hij de partij niet meer houden en De Blécourt won. Te 1 e n gB runt. Dit was een Scandi navische verdediging der e4 opening, waar in zwart gedrongen kwam te staan, doch na afruil van enkele officieren kreeg hij twee verbonden vrijpionnen, die hem wel winst hadden moeten opleveren. Door zwakke voortzetting ging zijn voordeel ech ter weer verloren. Hij raakte de kwaliteit achter en nu is de afgebroken partij waar schijnlijk remise. K u i 1 m a nT u m m e r s. De Niemzo- ïndische verdediging van het Damegambiet. Door slordig spel verloor Kuilman reeds bij den 12en zet een kostbaren centrum pion. Ook deze partij is afgebroken. Tum- meers heeft de beste kansen, want niet al leen is hij den pion voorgebleven, doch ook kunnen zijn torens het witte spel binnen dringen. D. Posthum av. d. Nat. Aangeno men Koningsgambiet. Na afruil van eenige officieren wist Van der Nat een pion te winnen en behield daardoor in het eind spel een pion meer en bovendien een paard tegen een looper. Alleen zal het voor hem nog eenige moeite opleveren de winst er uit te halen. B a r k e m aD. Brunt. Ook dit was een d4 opening. Na eenige zetten ontstond een gelijken stand en ook na afruil van de meeste officieren was er van voordeel geen sprake. Echter gelukte het Barkema, toen er nog slechts één toren en een aantal pion nen op het bord stonden, met dezen toren het zwarte spel binnen te dringen, waar door hij vermoedelijk zal kunnen winnen. 5 Van de le ronde is de afgebroken partij Haagsche Politierechter Zes verdachten en een zwart schaap. Toen het zwarte schaap van den vee houder Langeveld te Noordwjjk met Nieuwjaar nog met verkleunde ledematen in de weide rondhuppelde kon het in zijn schapenbrein niet bevroeden, dat het zoc gauw dood zou zijn en dat zes ver schillende Noord wij kers in meerdere of minaere mate voordeel hadden probeeren te genieten van zijn dood. Want dood was het zwarte schaap gegaan, al was het dan zonder eigen toestemming en die van zijn eigenaar. Het beest was n.l. op 3 Januari door den 21-jarigen landbouwer Th. W. M. te Noordwyk uit de weide van Lange veld aan den Lage Weg gestolen, hetgeen door M. erkend werd. .,M. heeft eerst andere dingen willen steien, o.a. een varken te Voorhout, maar dat is toen niet doorgegaan" constateerde de Politierechter met Kennis van zaken, hetgeen ook door verdachte werd beaamd. De Officier vond vooral in dezen tijd, diefstal van vee uit de weide een hoogst ernstig feit en de eisch werd dan ook twee maanden gevangenisstraf. Ook de Politierechter was van meening dat een flinke straf een les voor verdachte zal zijn en veroordeelde hem tot zes weken gevangenisstraf. De tweede verdachte in deze zaak was de kapper J. C. Z. te N o o r d w ij k, die het schaap gekocht had, wetende, dat het TummersTeleng uitgespeeld en door Tummers gewonnen. Op een moment had Teleng echter nog remise kunnen maken. De party BarkemaDe Hondt is afgebro ken in gunstigen stand voor eerstgenoemde. Na deze tweede ronde staan Van der Nat en Tummers en waarschijnlijk ook Barke ma en C. Brunt er het beste voor. R.-K. S. C. „ZOETERWOUDE". Morgen komt de heer G. Bosscha, uit Leiden, simultaan spelen. De leden wor den verzocht allen aanwezig te zijn en op tijd natuurlijk. Aanvang half aclut. Be langstellenden voor het schaakspel zullen welkom zijn en kunnen, indien op tijd, ook aan een bord meespelen. BILJARTEN LIS SER BILJARTKRING. i der 2e klasse L. B. A. Vink pnt. brt. h.s. gem. 100 43 9 2.32 T. Ewijk 68 43 9 1.46 C. Berg 100 44 8 2.27 Jac. v. Kampen 65 44 8 1.40 H. Huiskes 100 37 15 2.70 M. v. Kampen 76 37 6 2.05 J. v. Kampen 100 42 18 2.38 J. Hoogkamer 55 42 6 1.30 Chr. Zwetsloot 100 34 16 2.94 H. v .d. Ploeg 79 34 15 2.30 J. Schoone 100 48 11 2.08 Jac. Wassenaar 97 48 11 2.02 J. Huiskes 100 43 11 2.32 A. Vink 98 43 14 2.20 H. v. d. Ploeg 100 29 16 3.44 L Hereygers 74 29 10 2.55 beest gestolen was. Ook hij erkende het ten laste gelegde, waarna de Officier een geldboete eischte van 25.subs. 25 dagen. Het vonnis werd conform dezen eisch. De 21-jarige landarbeider L. P. P. te Noordwyk had er van geweten, dat het schaap gestolen was. Hij zou echter zijn mond houden en niets zeggen als hij 2.van de opbrengst kreeg. Hij had de f 2.— gekregen en zich daar mede eveneens schuldig gemaakt aan heling subs, schuldheling. De Officier vond hetgeen verdachte ge daan had hoogst ongepast en eischte tegen hem een maand gevangenisstraf. Het vonnis werd hier conform den eisch. De volgende verdachte was de koopman A. S. uit Noordwyk. Hij had de vacht van het gestolen schaap gekocht voor een bedrag van 2.—. Verdacnte voerde aan, dat hij niet ge weten had, dat het schaap gestolen was, want de kapper, van wien hij de schapen vacht gekocht had, staat gunstig bekend. Verder was 2.voor de vacht de gewone prijs, aangezien het maar een armzalige huid was van een zwart schaap, waar hoogstens twee kilo wol aan was. De Officier vond, dat verdachte zich wel degelijk schuldig had gemaakt aan schuld heling. Wie in deze tijden een schapen vacht koopt van een kapper kan op zijn vingers natellen, dat zulks geen zuivere koffie is. De eisch werd dan ook een geldboete van 25.subs. 25 dagen. De Politierechter eischtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak verdachte vrij. Daarna moest in het verdachtenbankje plaats nemen de slagersknecht A-. v. d. L. te Noordwjjk. Volgens de dagvaarding zou verdachte het vleesch van het gestolen schaap verkocht hebben. Hij ontkende dit ten stelligste. Zijn aan deel in de zaak was geweest het slachten van het gestolen beest. Zijn broer, die ook A. v. d. L. heet, zou het vleesch verkocht hebben. De Officier kon toen niet anders doen dan vrijspraak voor verdachte vragen, er aan toevoegend, dat verdachte dan wel een andere maal terecht zal moeten staan we gens het slachten van het gestolen beest en dat zijn broer ook gedagvaard zal wor den in zijn plaats. Thans, voor het ditmaal ten laste gelegde, werd verdachte door den Politierechter vrijgesproken. Rechter eischt zes weken wegens beleediging. Voor de Rotterdamsohe rechtbank heeft zich thans te verantwoorden gehad de 52- jarige leeraar B E. uit de Residentie, ver dacht van beleediging van den heer P. C. J. Peters, burgemeester van Medemblik. De heer E. was hoofd van een mulo- school te MediembLik geweest en tijdens zijn verblijf aldaar was er wrijving ont staan tussohen hem en den burgemeester over een salariskwestie en over enkele an dere kwesties. E. werd ontslagen omdat de burgemeester van oordeel was, dat de hoofdonderwijzer niet op zijn plaats was in deze functie. Volgens E. was dit ontslag onreohtvaar- diig. Hij verhuisde naar Rotterdam en be gon door brieven en brochures een actie Vlugge levering" Lage prijzM tegen den heer Peters, waarna hij werd veroordeeld wegens beleediging. Van dit vonnis trachtte hij herhaaldelijk revisie te verkrijgen, evenwel zonder suc ces. In Maart en April j.l. schreef verdach te brieven aan het college van B. en W. en aan den gemeenteraad van Medemblik. Er werd in gesproken van het misleiden van de regeering en van den Hoogen Raad der Nederlanden door dien burgemeester, het opmaken van een valsche salarisbereke ning, het onder eede afleggen van een on juiste verklaring en het opmaken van een onjuist ambtseedig proces-verbaal. De bur gemeester en de beide wethouders, die in verband met deze kwesties waren ge noemd, achtten zich beleedigd en dienden een aanklacht in. Verdachte zeide, dat hij zijn opmerkingen niet beleedigend achtte. De burgemeester, de heer Peters, en de wethouders, de heeren Daalders en Snel, legden vervolgens verklaringen af, waarin zij zeiden zich beleedigd te achten. Dr. J. van der Spek, directeur der psy chiatrische inrichting Maasoord, verklaarde als getuige, dat verdachte een zeer gevoe lig mensCh is, wiens rechtsgevoel ge krenkt is. Als getuigen décharge waren door ver dachte opgeroepen mr. L. E. Visser, presi dent, mr. Taverne, vice-president en mr. J. G. Holstein, advocaat-generaal by den Hoogen Raad. Alleen de laatste was ver schenen, maar de meeste vragen van ver dachte wees de president mr. van Oosten Slingeland, als ontoelaatbaar af. De officier noemde in zijn requisitoir de zaak juridisch zeer onbenullig. Verdachte, die een ontwikkeld man is, blijft voortgaan met krenken en beleedigen en hem moet een halt worden toegeroepen. Beleedigtngen dienen blijkens een circulaire van het departement in het vervolg strenger te worden gestraft, in ernstige gevallen moet zelfs een vrij heidsstraf worden opgelegd. Aangezien het hier een ernstig geval betrof, eisch te spr. 6 weken gevangenisstraf. Verdachte voerde zelf een pleidooi, doch hij gebruikte daarbij dusdanige uitdruk kingen, dat de president hem het woord ontnam. Uitspraak 24 Juni a.s. „Vaderland". 173. En juist bijtijds, want weer komt er een groot stuk steen „aanwaaien". Met gemak kan hij het in een hand vast grijpen. Hij kijkt rond, doch kan niet ontdekken waar de- geen zit, die het projectiel gooit. 174. Hij springt van de rots, waarop hij gezeten is en tegelijkertijd volgt er een regen van steenen uit alle richtingen. Hij heeft de grootste moeite, om ze te ontwijken en te vangen. FEUILLETON naar het Engelsch bewerkt door A. J. HUISMAN. 27) ACHT EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Vijf minuten over tienen kwam Heidon Foyle zijn bureau binnen en vond daar Sir Ralph Fairfield, die met groote stappen op en neer liep en ongeduldig naar de klok keek. Hij antwoordde niet direct op den groet van den rechercheur, maar begon da delijk met de reden van zijn bezoek. Hebt u de „Wire" van hedenochtend gezien?, vroeg hij kortaf. Foyle ging voor zijn bureau zitten, on verstoorbaar en onbewegelijk. Neen, antwoordde hij, maar ik weet welke advertentie u hierheen bracht. Het is een feit, dat ik ze zelf naar de krant heb gestuurd. Ik zou u hebben laten roe pen als u niet was gekomen. Grell zond ze voor u in, zonder eenigen twijfel. De beteekenis van de toestemming van den rechercheur, dat hij wist van de adver tentie, trof Fairfield niet dadelijk. Hij sloeg het nummer van de „Wire" open. Wat begrijpt u van dit helsche ding?* vroeg hy. Voor mij is het absoluur Grieksch. Die advertentie van heden is geen cij ferschrift. Ze bedoelt precies wat ze zegt. Dank u, zei Fairflied droogjes. Ik ben nog even wijs als in het begin. Spijt mij, mompelde Foyle zoetsappig. U zult spoedig wel wijzer worden. Het ding is nog niet af. Als u mij eenige oogenblik- ken wil excuseeren, zal ik even mijn brie ven doorloopen en dan zullen wij als u er niets tegen hebt naar Lady Eileen Meredith wandelen. Een afwijzend antwoord kwam op Fair field's lippen. De laatste keer, waarop hij Eileen had gezien, was in zijn herinnering gegrift. Toen had zij hem uitgemaakt voor een moordenaar. Sedert had zij vernomen dat elke schaduw van verdenking van hem was afgenomen. Hoe zou zij hem ontvan gen als hij haar onverwacht met Foyle be zocht? Waarom wilde Foyle dat hij ging? Misschien beteekende het wel niets. Hij vertelde zichzelf woest dat er thans geen reden was. waarom die ontmoeting hem verlegen zou maken. Den een of anderen dag, vroeger of later, moesten zij elkaar wel treffen. Waarom niet nu? Hij snakte er naar haar te zien en toch was hij zoo zenuwachtig als een kind bij de gedachte dat hij naar haar toe moest gaan. Het lichtslaan van een lade en het zach te dichtknippen van een sleutel in een s'ot vertelde hem dat Foyle gereed was. Hij nam een nummer van de „Daily Wire" en zijn hoed en handschoenen. Nu, Sir Ralph, zei hij opgewekt, en samen gingen zij de smalle trap af, die naar een van de achterdeuren van Scotland Yard leidt. Ze waren spoedig te Berkeley Square. Fairfield voelde zijn hart snel kloppen, of schoon zijn gezicht onbewegelijk was, toen de deur op Foyle's schellen werd geopend. Misschien was ze uit; misschien weiger de zij hem te ontvangen. Geen van beide dingen gebeurde. Binnen drie minuten was Eileen bij hen in het salon. Zij bleef een sierlijk figurtje in het zwart bij de deur staan, en schrikte een oogenblik, toen haar oogen op den baronet rustte. Zij boog koeltjes. Ik wist niet, dat u hier waart, Sir Ralph. Ik dacht dat Mr. Foyle mij wensch- te te spreken. Foyle antwoordde haar. Ik heb Sir Ralph hierheen gebracht. Ik dacht dat zijn aanwezigheid misschien noodig kon wezen. Zij liep de kamer door en ging met ge rimpeld voorhoofd op de sofa zitten. U hebt zeker de een of andere onaan gename zaak te behandelen. Haast u alstu blieft er mee. De chef wist, dat hij te doen had met een vrouw, die zeer op haar hoede was. Ik wilde v/eten, zei hij langzaam, wat de beteekenis was van de advertentie, wel ke in het ochtendblad van de „Daily Wire" van hedenochtend door Robert Grell tot u is gericht. Hy had er een eed op kunnen doen dat zijn schot'doel had getroffen, dat zij iet wat ineenkromp, terwijl hij sprak. Maar als dit zoo was, dan toonde zij verder daar niets van. In plaats daarvan las hij verba zing op haar gezicht, toen zij antwoordde: Maar ik begrijp u niet goed. Welke advertentie? Ik weet niets van Mr. Robert Grell sedert hij Grosvenor Gardens ver liet. Wilt ge u nader verklaren? Kalm haalde de rechercheur een exem plaar van de „Daily Wire" uit zijn borst zak en las: „E. 27.14.5. Morgen. B." Dat is aan u gericht, zei hij. Het helpt niet te zeggen, dat u er niet van weet. Het is gisteravond gevonden op een man, die gearresteerd werd bij een poging tot in braak in Mr. Grell's huis. Ik beval dat het naar de krant gezonden zou worden, sa men met de andere, die bestemd was voor de oogen van Sir Ralph Fairfield. Blijkbaar was haar belangstelling ge wekt. Dan was de andere voor u!, riep zij uit en keerde zich naar Fairfield. Ik was al verbaasd of Zij zweeg, bemerkend dat zij had er kend, wat zij een oogenblik te voren had ontkend. Foyle's voet drukte zwaar op de teenen van den baronet, om hem te waarschuwen niet te spreken. Ja, dat was voor Sir Ralph, zei hij. Daarom heb ik hem hierheen gebracht. U zijt het, die den sleutel tot het geheim in handen hebt. Wij weten dat u uw juwee- len naar Grell hebt willen zenden, dat u in relatie staat met zijn vrienden. U bent jong Lady Eileen en begrijpt niet dat u met vuur speelt. Uw stilzwijgen kan uw minnaar geen goed doen het kan u en hem kwaad doen. U hebt bezoek gehad van Prinses Petrovska, een avonturierster, niet waard den zoom van uw kleed aan te raken. U zijt er al bij betrokken. Neem den raad aan van een man, oud genoeg om uw vader te zijn en stel vertrouwen in ons. Zij was opgestaan en haar slank figuur- tej stak hoog uit boven den zittenden re chercheur. Zij scheen op het punt zijn woorden kwalijk te nemen, maar barstte plotseling in lachen uit. U zou beleedigend zijn, als u niet zoo vermakelijk was, Mr. Foyle. Denkt u niet dat mijn hulp ietwat overbodig zou we zen, nu u zooveel weet?, vroeg zij rustig. Ik geloof, dat u nu maar moest heen gaan. Zij zelf hield de deur voor hen open om hen te laten vertrekken. Tot verbazing van Fairfield stak zij hem de hand toe, terwijl zij den rechercheur over het hoofd zag. Kom alleen terug, zoo spoedig ge kunt, fluisterde zij. Ik moet u spreken. Foyle had schijnbaar niets gezien of ee koord. Maar zoodra zij buiten het gezicht van het huis waren, keerde hij zich naar Fairfield. Heeft zü u gevraagd terug te ko men? Wat? De baronet was verbaasd. Ja. Hoe wist u het? Hebt u het ge hoord? Neen, maar ik hoopte, dat zij het zou doen, toen ik u mee hierheen nam. Dat was de heele reden van uw bezoek. Ik ver wachtte niet dat ze iets zou erkennen of vertellen. Fairfield bleef plotseling stilstaan en greep zijn metgezel bij den arm. Uw bedoeling was.... Om welke re den? Hoe kon u het weten? Gewoon gezond verstand, mijn waar de heer. Dat is alles. Gewoon gezond ver stand. Als u schaakspeler zijt, zult u we ten dat de man, die kan voorzien welken zet zijn tegenpartij zal maken, gewoonlijk wint. Hier, laten wij een stil theehuis in Piccadilly binnegaan en ik zal er u alles van vertellen. Ik vertelde u niet waarom ik u mee nam naar Lady Eileen, omdat ik bang was dat u zou weigeren. Zij was totnutoe tegen u. Het feit, dat Grell naar u ongeveer op dezelfde wijze adverteerde als naar haar, heeft haar op het idee gebracht dat u mis schien eveneens tracht hem te helpen. Na tuurlijk wil zij zekerheid hebben, opdat ge zoudt kunnen samenwerken. Daarom belet te ik, dat u iets zou zeggen. Als u nu weer naar haar toegaat, kunt u haar vertellen, dat ik u heb gedwongen met mij' mee te gaan. U kunt haar vertrouwen winnen en door haar kunnen wij op het rechte spoor komen. .'Wordt vervolgt

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5