Weerberciht OFFICIEELE PUBLICATIE C. JEUSTER Burgerlijke Stand STADSNIEUWS DONDERDAG 12 JUNI 1941 ÖE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. By onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad f 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 22.01 uur. Zon op 5.17 uur. MAANSTANDEN. 12 Juni: De maan komt Donderdagavond om 12.11 uur op en gaat Vrijdagmorgen te 9.57 uur onder. 14 Juni: De maan komt Zaterdagnacht om 12.46 uur op en gaat Zaterdagvoormid dag om 11.07 uur onder. 15 Juni: De maan komt Zondagnacht om 1.14 uur op en gaat Zondagmiddag om 12.16 uur onder. 16 Juni: De maan komt Maandagnacht om 1.38 uur op en gaat Maandagmiddag om 1.22 uur onder. (Laatste kwartier). 17 Juni: Dè maan komt Dinsdagnacht om 2.01 uur op en gaat Dinsdagmiddag te 2.28 uur onder. 18 Juni: De maan komt Woensdagnacht om 2.23 uur op en gaat Woensdagmiddag om 3.30 Uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „De Zijl" 18 gr. C. Zweminr.: „Poelmeer:: 18 gr. C. VAM DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. fpilOIIOIICDIIOIIOIIOIIOIIOlIC^ Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worder. tusschen zonsondeT- gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 22.01 uur ZONSOPKOMST 5.17 uur Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. CD 11 CD 11 CD II CDII CDU CP II CDII Oil CD Radio-programma VRIJDAG 13 JUNI. HILVERSUM I. 415,5 M. 6.45 Gramofoon- muziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en Meditatie (voorbereid door de Chris. Radio-Stichting). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.40 Gramo foonmuziek (9.159.20 Voor de huisvrouw) 10.40 Declamatie 10.55 Gramofoon muziek. 11.00 Het Sylvestre-trio, en gramofoonmuziek. 12.0 Gramofoonmu ziek. 12.15 Orgelspel. 12,40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten. 1.00 De Romancers en gramo foonmuziek. 1.40 Gramofoonmuziek. 2.00 Het Utrechtsch Stedelijk Orkest, so liste en gramofoonmuziek. 4.00 Lezen in den Bijbel (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 4.20 Het ensemble Jonny Kroon. 5.15 BNO: Nieuws-, eco nomische en beursberichten. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Kamermuziek en gramo foonmuziek. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gra mofoonmuziek. 7.30 Sport. 7.45 Gra mofoonmuziek. 8.00 BNO: Nieuwsbe richten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 De Ramblers. 9.00 Fragmenten uit de operette „Frauen im Metropol". 9.30 Be richten (Engelsch). 9.45 Gramofoonmu ziek. 10.0010.15 BNO; Engelsche uit zending: „Economie news from Holland". HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45 Gramo foonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met pianobegelei ding en gramofoonmuziek. 12.00 Berich ten. 12.15 Klaas van Beeck en zijn or kest. 12.45 BNO: Nieuws- en economi sche berichten, 1.00 Bram Kwist en zijn mandolinisten. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.45 Het Amabile-sextet. 2.30 Gra mofoonmuziek. 3.00 Vrouwenuitzending en gramofoonmuziek. 3.45 Gramofoon muziek met toelichting. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO*: Nieuws-, economische en beursbe richten. 5.30 Het Amusementorkest en solist (6.006.15 Boekbespreking, voorbe reid door de Christ. Radio-Stichting). 6.45 Toeristische raadgevingen. 7.00 BNO Economische vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 8.00 BNO: Nieuws berichten. 8.15 Zang met pianobegelei ding en pianoduet. 9.00 Boekbespreking. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.20 Orgel concert. 9.55 Avond wijding (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.00 Nieuwsberichten; sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4522.15 Hollandsch programma. 22.1524.00 Deutsch pro gramma. 2e Programma: 6.4522.00 Hollandsch programma. 22.0023.00 Hollandsch programma, alleen voor Radio-eentrale. 23.0024.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 7.0024,00 Duitsch Programma. 1,10 p. kg. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. BERICHT No. 10. Met ingang van Donderdag, 12 Juni 1941 gelden de volgende maximumprijzen voor asperges in den winkel. Indien winkelier betrekt van: groothandel veiling Asperges. I. A. tot 26 cm. lang zonder gebreken t/m 25 stuks per kg. 1,30 p. kg. I. B. tot 26 cm. lang met lichte gebreken t/m 25 stuks per kg. 1,20 II. A. tot 26 cm. lang zonder gebreken 26 t/m. 40 stuks p. kg. 1,10 II. B. tot 26 cm. lang met lichte gebreken t/m 40 stuks per kg. 0,95 Blauwe. I. tot 26 cm. lang gevlamd en lichtblauw t/m 25 stuks per kg. 0,95 II. tot 26 cm. lang gevlamd en lichtblauw 26 t/m 40 "stuks p. kg. 0,75 m. tot 26 cm. lang met lichte gebreken 41 t/m 55 stuks p. kg. 0,50 Holle en stukken. uit de sorteering I. A. t/m Blauw I 0,65 0,80 0,60 0,40 0,52 HET VRAGEN VAN ANDERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. In de staatscourant is heden opgenomen het volgende uitvoeringsbesluit van den secretaris-generaal van het departement van Algemeene Zaken betreffende de ont binding van den Nederlandschen Opbouw- dienst. Artikel 1. Het op 21 Maart 1941 bij den Nederland schen Opbouwdienst ingedeelde personeel wordt geacht op dien datum den dienst te hebben verlaten^ Artikel 2. De werkzaamheden van het afwikke lingsbureau van den Nederlandschen Op- bouwdienst moeten uiterlijk op. 30 Septem ber 1941 zijn beëindigd. Artikel 3. Het bij het afwikkelingsbureau van den Nederlandschen Opbouwdienst ingedeelde personeel wordt, zoolang het als zoodanig dienst doet, bezoldigd naar de regelen, welke op 21 Maart 1941 bij den Nederland schen Opbouwdienst golden. Artikel 4. (1) Aan het personeel van den Neder landschen Opbouwdienst, het in artikel 3 bedoelde personeel daaronder begrepen, worden bezoldiging en toelagen uitbetaald tot en met den dag van vertrek. (2) Bovendien ontvangt het kader een uitkeering ten bedrage van: a. twee maanden bezoldiging, c.q. ver meerderd met toelagen, indien het vier maanden of langer bij den Opbouwdienst is werkzaam geweest. b. Een maand bezoldiging, c.q. vermeer derd met toelagen, indien het korter dan vier maanden bij den Opbouwdienst is werkzaam geweest. Artikel 5. (1) Aan het gezin en de verwanten van het personeel, dat niet overgaat naar den Nederlandschen arbeidsdienst, die in het genot waren van kostwinnersvergoeding, wordt de laatstelijk aan hen toegekende kostwinnersvergoeding uitbetaald tot en met het einde van de kalenderweek, vol gende op die, waarin het vertrek plaats had. (2) Ten aanzien van de in het eerste lid bedoelde personen, die op het einde van de week, volgende op die, waarin het ver trek plaats vönd, nog geen inkomsten heb ben verkregen of loongevenden arbeid heb ben kunnen aanvaarden, wordt de kost winnersvergoeding doorbetaald tot en met den dag voor dien, waarop zij zoodanigen arbeid hebben kunnen aanvaarden, doch uiterlijk tot en met het einde van de vierde kalenderweek, volgende op die, waarin het vertrek plaats had. (3) Aan ongehuwden, wien een vergoe ding voor ongehuwden is toegekend, kan deze vergoeding worden doorbetaald ge durende dezelfde termijnen en op dezelfde voorwaarden, als in het eerste en tweede lid is bepaald ten aanzien van de doorbe taling van kostwinnersvergoeding. Artikel 6. Dit besluit wordt geacht in werking te zijn getreden op 21 Maart 1941. Naar de gemachtigde voor de prijzen mededeelt zyn er maximumdetailprijzen vastgesteld voor asperges, die met ingang van heden algemeen zullen gelden. Daar mede zal een einde komen aan de vrij wil lekeurige vaststelling van den kleinhan delsprijs, zooals deze zich in den laatsten tijd voordeed. Bij het aan de markt komen van den nieuwen oogst bleek de prijs be langrijk hooger te liggen dan in het vori ge jaar, meer dan noodzakelijk en verant woord was. Om tot een behoorlijke prijsre geling te komen heeft men de asperges-in gedeeld in een aantal groepen, waarin de prijzen varieeren naar gelang van de kwa liteit. In een officieele publicatie van den ge machtigde voor de prijzen, welke elders in dit blad is opgenomen, vindt men een over zicht der nieuwe prijzen. De correspondent van de „N. Rott. Crt" te Stockholm meldt: Tusschen vertegenwoordigers van Neder - landsche bloembollenexporteurs en de or ganisaties van bloemenkweekers en zaad- handelaren in Zweden is een overeenkomst uv/ Geeft Uw bed de rust, waarop het recht heeft. Laat daarom Uw matras veraprgen. In één en berstollen Leidsch Matrassenhuis Breestraat 138, Leiden, Tel. 21586 Distributievrij zijn alles reparaties en bijvallen van matrassen. Wy hebben ook geheel Oistributievrij WAGEN- EN WIEGMATRASSEN, KUSSENS EN KiNDERKUSSENS, 1 PERS00NS MATRASSEN. 2 PERS00NS MATRASSEN in 3deelen - STR00ZAKKEN 8367 getroffen inzake den invoer van Neder- landsche bloembollen gedurende het sei zoen 1941. Evenals verleden jaar het geval was zal de invoer ongeveer vijftig procent bedragen van de in 1939 ingevoerde hoe veelheid. Bij de overeenkomst is bepaald, dat de Zweedsche afnemers hun oude re laties onder de Nederlandse he exporteurs zullen behouden. LEIDEN. Geboren: Clasina Johanna Gerdina, dr. van K. G. dien Os en G. Noppen. E mos ca, dr. van H. Spruijt en E. Knotzer. Jacobus, m van D. Hofkes en T. de Haan. Maaike, dr. van J. v. Es en M. Kantebeen. Maart je dr. van D. de Jong en M. Hoek. Jan, zn. van J. v. Beelen en C. v. d. Meij. Boukje, dr. van Y. Tijm- stra en W. Tijmstra. Jaeoba Maria, dr. van M. J. v. Blitterswijk en H. Ouwerkerk. G e h u w d: ÏC. J. M. Bakker, jm. en J. J. C. Uphoff, j<L J. v. d. Berg, jm. en G. H. v. <1 Voet, jd. J. Blankestein, jm. en W. Botter Fik, jd. J. H. Blöte, jm. en E. Nievaart, jd. A. J. de Boer, jm. en W. Lens, jd. A. J. Bon, jm. en J. Ju, jd. H. Doove, jm. en S. Groeneweg, jd. J. Hölper, jm. en C. E. Kanbier, jd. P. C. van Iterson, jm. en A. M. G. Stouten, jd. J. Janse, jm. en C. M. v. d. Burgh, jd. J. Kloot, jm. en A. Ehrenfest, jd. B. J. Kluts, jm. en J. de Roode, jd. J. v. Kralingen, jm. en J. Klunder, jd. J. On derwater, jm. en M. Barendse, jd. E. J. Roodakker,jm. en J. M. Heijmans, jd. W. v. Strien, Jm. en C. M. Eikerbout, jd. T. M. F. C. Sturm, jm. en J. C. v. Toren, jd. H. v. Tongeren, jm. en E. Verschra- gen, jd. P. Vermond, jm. en H. de Mooij, jd. C. J. G. v. Wijngaarden, jm. en G. Bink, jd. J. Zitman, jm. en B. Develing, jd. J. W. v. d. Zijden, jm. en A. M. Maas kant, jcL O n d e r t r o u w d: P. J. Nieboer, jm. 24 j. en J. S. v. d. Visch, jd. 22 j. F. F. L. Wezenaar, jm. 22 j. en J. M. Lunenburg, jd. 20 j. F. G* Post, jm. 25 j. en J. C. Witsenburg jd. 24 j. O v e r 1 e d e n: C. M. Hulstra, wed. van J. Schröder 68 j. Gemeenteraad IN ERFPACHT VERKRIJGEN VAN DUINGRONDEN. Aan de agenda van de gemeenteraads vergadering op a.s. Maandag is nog ge voegd een Voorstel tot het aangaan van overeen komsten met het Rijk betreffende het in erfpacht verkrijgen van duingronden, ge legen in de gemeenten Katwijk en Wasse naar tén behoeve van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. B. en W. geven den Raad in overweging te besluiten tot het ten behoeve van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij aangaan van erfpachtovereenkomsten met het Rijk, waarbij het Rijk aan de gemeen te in erfpacht afstaat: a. voor bescherming van den watervang van de L. D. M. de oppervlakte Staats- duingrond, gelegen te Katwijk aan 'Zee tusschen het kanaal der L. D. M. en de-n Wassenaarschen weg, groot pl.m. 40.58.20 H.A., tegen een jaarlijkschen canon van 2029.voor den tijd van 13 1/2 jaar, ge rekend te zijn ingegaan op 1 Januari 1939, met dien verstande, dat de gemeente be voegd is na het eindigen van dezen ter mijn de erfpacht met 25 jaren te verlen gen; b. voor uitbreiding van den watervang van de L. D. M. een ten minste 100 M. breede strook duingrond, gelegen bezui den Katwijk aan Zee. groot ter. minste 29 H.A., tegen een jaarlijkschen canon van ƒ3300.en een strook duingrond der ge meente Wassenaar, groot ten minste 34 H.A., tegen een jaarlijkschen canon van 1760.met dien verstande, dat voor elke bron voor oppervlakte-water, welke in deze erfpachtsterreinen wordt aange bracht boven het aantal van 30 resp. 16, de canon zal worden verhoogd met 50. per jaar en per bron, in te gaan op 1 Ja nuari van het jaar, volgende op dat. waar in deze bron in bedrijf komt, welke erf pachtsuitgifte geschiedt voor den tijd van 15 jaren, gerekend te zijn ingegaan op 1 Januari 1940. VEREENIGING DE AMBACHTSSCHOOL. Uitreiking diploma van opleiding in het bedrijf. Gisteravond had in een dér bovenzalen van de Ambachtsschool aan den Haagweg de uitreikin-g van diploma's plaats aan een 12-tal leerlingen, die na het behalen van het Ambachtsschooldiploma een tweejarige „Opleiding in het Bedrijf' genoten vol gens het Leerlingenstelsel als bedoeld in Titel II van de Nijverheidsonderwijswet. Hoewel slechts een betrekkelijk gering aantal leerlingen deze opleiding hadden .gevolgd, was aan de uitreiking dier diplo ma's toch een bijzonder karakter gegeven. Tegenwoordig waren o.m. de wethouder van onderwijs, mr, A. F. L. M. Tepe en de inspecteur van het gemeentelijk L.O, onder wijs, de heer H. Vriend, voorts het voltal lig bestuur der school en de ouders der1 leerlingen. De voorzitter van het Ambachtsschool bestuur, ir. J. J. G. van Hoek, heette de aan wezigen hartelijk welkom en herinnerde er aan hoe in 1939 het bestuur der Am bachtsschool het initiatief nartf om de leer lingen, die met een tweejarige schoolop leiding de school met een diploma .verlie ten, als nazorg nog een tweejarige oplei ding in het bedrijf te doen volgen. Aanvankelijk werd in 1939 een klein aan tal gediplomeerde leerlingen in verschil lende bedrijven geplaatst volgens deze nieuwe manier van voortgezette opleiding. Sindsdien breidde dit aantal zich uit tot 116. Bij deze opleiding wordt de welwillen de medewerking ingeroepen van den pa troon, om aan de verdere vakontwikkeling van den jongen werknemer de noodige aandacht te besteden. Hiervoor wordt aan den patroon door het bestuur der Am bachtsschool een vergoeding uitgekeerd. Op een aan het Departement ingediende voordracht benoemde het bestuur der school den directeur, den heer Kuijntjes, tot controleur van deze leerlingopleiding in het bedrijf. Deze heeft tot taak contact te zoeken met de bedrijven en de patroons teneinde d$ leerovereenkomstten tot stand te bren gen. Ook moet de controleur regelmatig de werkboekjes van de leerlingen inzien en met de patroons overleg plegen en deze van advies dienen inzake de opleiding. Waar de leerling in het bedrijf alleen een voortgezette praktische opleiding krijgt, is deze verplicht het theoretisch on derwijs aan' een Avondschool te volgen, zoo noodig nog uitgebreid met werkplaats- praktijkoefeningen op een vak avondschool. Aan het einde van den tweejarigen leer tijd worden de leerlingen aan een be- kwaamiheidsonderzoek onderworpen, waar voor zij een proefwerkstuk moeten maken en waarnaar hun vorderingen in vakbe kwaamheid worden beoordeeld. Aan 12 leerlingen, die in 1939 hiermede een aanvang maakten, werden door den directeur dier Ambachtsschool, den heer Kuijntjes, de behaalde diploma's uitge reikt. Deze leerlingen ontvingen in 11 verschil lende bedrijven hun opleiding en werden de vorige week aan een bekwaamheidson- derzoek onderworpen. De heer G. E. E. Kuijntjes zeide alvo rens hiertoe over te gaan, dat uit de resul taten van deze opleiding duidelijk blijkt, dat de leerlingen meer kennis en vooral meer practisehe bekwaamheid bezitten dan zij op den cursus der Ambachtsschool kun nen opdoen. Spr. wees er hierbij nog eens op, dat het te bejammeren is, dat de driejarige cursus tot twee jaren moest worden ingekrompen, dat de driejarige cursus toch altijd nog be ter is dan de tweejarigen cursus plus de opleiding in het bedrijf. De directeur reikte vervolgens de diplo ma's aan de geslaagden uit Hun namen zijn: C. J. Borst, Oegstgeest; C. G. J. v. Diest Sassenheim; W. Hannaart, Leiden; F. v. Nierop, Leiden; C. van Duijn, Katwijk Zee; P. v. d. Meij, Katwijk Zee; A. Nasveld, Katwijk Rijn; H. G. de Ru, Leiden; R. i Berg, Leiden; L. Immink, Leiden; C. A. Glasbergen, Leiden; N. J. Verdegaal, Led den. De voorzitter, de heer ir. v. Hoek, bracht hierna dank aan den heer Kuijntjes, die 1 ook hier weer getoond heeft hart tte be- Gemeentel. Aankondiging DISTREB Aanvragen binnenbanden, meer aangem Met inganj legenheid wi vragen voor dienen. Leiden, 12 irgemeester Agenda LEIDEN. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Juni 20 uur tot Zaterdag 14 Juni 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Drie- sum Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider Apotheek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark, Tel. 26274. zitten voor het vakonderwijs aan die jon gens. Spr. bracht -vervolgens dank aan de examencommissie en voorts aan de pa troons, die de leerlingen in dienst hadden. Op 1 April 1940 werden wederom 42 leer lingen met een leerovereenkomst bij ver schillende patroons geplaatst, waarvan er op 1 April jl. nog 38 aanwezig waren, ter wijl van de gediplomeerde schoolleerlingen op 1 April 1941 weder 66 leerlingen wendJen Het bestuur hoopt, dat deze vorm van opleiding steeds meer veld zal winnen en het vertrouwt, dat vele werkgevers ook in de toekomst het bestuur bij dit belangrijke werk zullen willen steunen. De voorzitter der examencommissie, de heer B. J. Huurman, gaf hierna nog eenige wenken ten beste, in het bijzonder over de werkboekjes en over de practisohe oplei ding der leerlingen bij den patroon. Namens de leerlingen sprak hierna de heer W. Hannaart woorden van dank, waarop de heer Kuijntjes den wenseh uitte, dat deze opleiding moge groeien en bloeien. Nadat een der ouders nog woorden van dank had gesproken, werd de bijeenkomst gesloten. EXAMENS MIDDENSTANDS DIPLOMA „ALGEMEENE HANDELSKENNIS" De examens werden gisteren voortgezet. Geëxamineerd werden 71 candidaten. Geslaagd zijn de heeren: W. v. d. Haak, Oegstgeest; A. Halm, Alphen a. d. Rijn; P. Hartog, Haarlem; B. Heersping, Wasse naar; A. J. Hemerik, C. Hendriks, Leiden; C. A. Hessels. Aarlanderveen, mej. P. C. den Hollander, Leiden; de heeren H. Hoo- gendoorn, C. J. v.-'d. Hulst te Alphen a. d. Rijn; J. C. Jacobs, Leiden; A. L. de Jong, Katwijk a. Zee; H. Jongenburger, Alphen a. d. Rijn; H. W. Kaatman, Haarlem, J. Kalkman, Bodegraven; M. Kersbergen, Reeuwijk; C. Ketel, Alphen a. d. Rijn; mej. J. C. Ketel, Koudekerk a. d. Rijn; de heeren W. N. Ketel, Koudekerk a. d. Rijn; C. v. Klaveren, Katwijk a. Zee; S. A. Korbee, Hillegom; C. J. v. d. Kruk, Loosduinen; W. C. Kruyt, Katwijk a. Zee; L. Kuipers, Lisse; C. F. Lardee, Leiden; D. A. v. Leeuwen. Sassenheim; mej. W. de Kwaasteniet, Sas senheim; de heeren H. L. Kwakkenbos, Nieuwveen; A. Lamers, Leiden; N. Lams- ma, Haarlem; H. J. Lemkes, J.A.Lemkes, J. J. de Looy te Alphen a. d. Rijn; H. Lucas, Leiden; J. M. C. Mank, Langeraar; P. J. Mathot, Rijnsburg; C. v. d. Mey, Hillegom; H. Meyer, Oude Wetering; J. M. v. d. Moolen, C. Mulder te Leiden; A. v. Muyen, Rijnsburg; G. G. C. .Mijnders, Lisse; C. P. Omtzigt, Leiden; J. van Oosten, Leiden; C. Ouwehand, Katwijk Zee; H. v. Paridon. Katwijk a. d. Rijn; C. v. d. Plas, L. v. d. Plas, Katwijk a. Zee; P. A. M. v. d. Poel, Zoeterwoude; mevr. L. C. H. v. Leeuwen- Reekers, Leiden; de heeren C. de Regt, Den Haag; J. J. Remmerswaal, Katwijk a. d. Rijn; J. D. de Ridder, Bodegraven. Afge wezen 18 candidaten. PERSONEELCONFERENTIE BIJ DE N. Z. H. T. M. Publiek wordt verzocht met gepast geld te betalen. De dezer dagen gehouden personeelcon- ferentie bij de N.Z.H. werd voor de eerste maal gepresideerd door den nieuwen di recteur, jhr. ir. J. Roëll. Deze gewaagde in zijn welkomstwoord van de bestaande aan gename verhoudingen en sprak de hoop uit, dat deze zouden bestendigd blijven. De directeur zette vervolgens zijn per soonlijken kijk op het N.Z.H.-bedrijf uiteen en verbond daaraan eenige beschouwingen aangaande de te volgen gedragslijn. Van de zijde der organisaties werd de directeur gelukgewenscht met zijn optreden bij de Maatschappij. Hierna werden eenige agenda-punten: behandeld o.m. over de positie van het hulppersoneel, de verkor ting van den arbeidstijd bij eenige groepen van personeel, de toekenning van den drie- wekelijkschen vrijen Zondag bij het rij dend personeel en van de mogelijkheid van z.g. „Doorstrooming" onder het personeel. Met dit laatste wordt bedoeld de gelegen heid om te komen tot meerdere promotie. Dit punt had de aandacht der directie. Ten slotte werd verzocht om een aanwij zing in de rijtuigen te hangen oip het pu bliek te verzoeken, in verband met de schaarschte aan wisselgeld, met gepast geld te betalen. Hieraan zal worden voldaan. Vlaggetjes op de tram. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der N.Z.H. Tramweg-maatschappij zullen morgen de trams met vlaggetjes versierd zijn. Handelsregister K. van K. W ij z i g i n g: N.V. Nederlandsche Roto gravure Maatschappij. Leiden, Noord- einde 812. Koperdiepdruk inrichting. Tot beheerder van het zich in het bezette Nederlandsche gebied bevindende bedrijf van de N.V. Nederlandsche Rotogravure Maatschappij, gevestigd te Leiden, is op grond van par. 7 der Verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied 12 Maart 1941 (VO. 48/ 1941), benoemd: Mr. O. H. Sap, Rotterdam.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2