STADS NIEUWS Weerbericht Burgerlijke Stand N.V. ■RPQEüs ichitre^edrijf V ZATERDAG 7 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Lelden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. By onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad f 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïll. 2k>ndagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. i ZONS OP. EPi ONDEROANO. Zon onder 9.57 uur Zaterdagavond Zon op 5.20 uur Zondagochtend. Zon onder 9.50 uur Zondagavond, Zon op 5.19 uur Maandagochtend. MAANSTANDEN. 7 Juni. De maan komt Zaterdagavond om 7.14 uur op en gaat Zondagochtend om 4.55 onder. 8 Juni. De maan komt Zondagavond om 8.31 uur op en gaat Maandagochtend fe 5.41 üufr onder. (Volle maan). 9 Juni. De maan komt Maandagavond om 9.41 uur op en gaat Dinsdagochtend om 6.30 onder. 10 Juni: De maan komt Dinsdagavond te 10.41 uur op en gaat Woensdagochtend tè 7.39 uur ondêf. 11 Juni: De maan komt Woensdagavond te 11.31 uur op en gaat Donderdagmorgen om 8.47 uur onder. 12 Juni: De maan komt Donderdagavond om 12.11 uur op en gaat Vrijdagmorgen te 9.57 uur onder. 14 Juni: De maan komt Zaterdagnacht óm 12.46 uur op en gaat Zaterdagvoormid dag om 11.07 uur onder. 15 Juni: De maan komt Zondagnacht om 1.14 uur op en gaat Zondagmiddag om 12.10 Uur onder. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 19 gr. C. De Zyi 19.5 gr. C. QDIIOIICDIIOIICDIIOIIOIICDIIOIICi Verduisteringstijden jj 0 Er is bepaald, dat er verduisterd jr moet worden tusschen zonsonder- U 0 gang en zonsopkomst. p- Deze tijden zijn voor hedenavond 0 U en morgenochtend: 0 ZONSONDERGANG Q 9.57 uur. - ZONSOPKOMST s 5.20 uur. 0 5 Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. TbnoiioiiouoiioiioMoiioiicP LOONBELASTING In een der belasting-inspecties hadden eenige fabrikanten vanwege de belasting administratie de opdracht gekregen, bij ge deeltelijke werkloosheid voor de inhouding der loonbelasting onderscheid te maken tusschen de arbeiders die wèl en die, welke niét bij een werkloozenkas zijn aangesloten. Bij de laatsten kon voor die berekening de weektabel worden toegepast, bij de eer sten moest evenwel belasting worden inge houden overeenkomstig den dagloontabel, welke voor de arbeiders ongunstiger uit komsten geeft. De nadeelige verschillen gingen in de praktijk tot 0.45 per week. Deze handelwijze werd door den betref- fenden inspecteur hierdoor gemotiveerd, dat de bij een werkloozenkas aangesloten arbeider bij gedeeltelijke werkloosheid recht op uitkeering uit deze kas kan heb ben, welke uitkeering door de inspectie als loon werd beschouwd. Deze uitkeering ge schiedt echter door den vakbond en der halve is het juiste bedrag aan den werkge ver niet bekend. Deze kan dus geen loonbe lasting inhouden over het werkelijk uitge keerde bedrag. Hij moest zich volgens den inspecteur op andere wijze veilig stellen en dit zou dan worden bereikt door toe passing van de ongunstiger dagloon tabel. Op grond van verscheiden argumenten moet deze zienswijze echter als een vol strekt onjuiste toepassing van het besluit op de loonbeslasting 1940 worden be schouwd. Daar de kwestie voor vele arbei ders van direct practisch belang was, richt te het bestuur van het R.K. Werklieden verbond een schrijven tot den waarnemend secretaris-generaal van het departement van Financiën, waarin het zijn bezwaren uiteenzette en om een beslissing ln deze aangelegenheid verzocht. Op dit schrijven is een antwoord ont vangen, waaruit blijkt, dat de opvatting van den inspecteur inderdaad onjuist is. In dien een tegen werkloosheid verzekerde ar beider tengevolge van geringere werkge legenheid bij zijn werkgever eenige dagen in de week niet kan werken, cn geduren de deze dagen uitkeering uit zijn kas ont vangt, moet zijn loonbelasting, evenals voor zijn niet-verzekerde collega's gewoon volgens de weektabel worden berekend. INKOMSTENBELASTING. De Indische pensioenen. De nieuwe Inkomstenbelasting, waar van de verordening dezer dagen is versche nen, houdt, naar wij vernemen, wel reke ning met elders kl het Rijk over het inko men betaalde belastingen. Deze worden edhter niet zoo maar van het bedrag af getrokken, doCh men volgt geheel de be lastingtabellen, zooals die ook door ons zijn gepubliceerd, ten einde den belastingschul dige de volle progressie van 2ijn totaal in komen te laten betalen. Wij ziullen dit met een voorbeeld duide lijk maken: Gesteld iemand heeft een In disch pensioen van 4000 gulden en een ver der inkomen, bijvoorbeeld uit vermogen, van 2000 gulden. Dan is dus zijn totaal in komen 6000 gulden. Hiervoor is verschul digd aan inkomstenbelasting in Nederland een bedrag van 1035 gulden. Nu wordt over 4000 gulden in Indië reeds belasting be taald, Zoodat daarover hier geen belasting meer zal worden geheven. Men gaat nu in de tabel na, wat zou moeten worden be taald, als het inkomen slechts 4000 gulden bedroeg. Dit is 587 gulden. Dit bedrag trekt men nu van het eerste af, ongeacht welk bedrag in Indië wordt geheven. Er blijft dan over een bedrag van 448 gulden, welk bedrag hier nog aan belasting verschul digd is, boven en behalve de Indische be lasting. „Vaderland»" POLITIE» Bij besluit van den secretaris-generaal van Justitie is aan W. F. van der Drift eervol ontslag verleend als commissaris van politie te Kampen. Voorts is aan J. H. G. van den Berg eer vol ontslag verleend als commissaris van politie te Sneek en als commissaris van rijkspolitie. Ten slotte is aan P. J. E. Snippe, eervol ontslag verleend als commissaris van po litie te Rotterdam met ingang van 1 Juni 1941. Naar wij vernemen, zijn de theoretisch- technische examens Voor navigator der 2e klasse en vliegbewijs B., welke 23 Juni a.s. en volgende dagen zouden worden afgeno men, afgelast. Zoodra uitzicht bestaat, dat de examens ktinnefl wordeh afgelegd, zal zulks nader worden bericht. LEIDEN. Geboren: Cornelis z. van J. Lens en M. C. C. Segaar Hendrik Jan z. van H. Broekman en J. de Ridder Dirk Fredrik z. van D. F. v. d. Blom en C. Huisman Petronella Irene d. van H, de Koker en W. v. d. Wolf Johannes Bonifacius z. van J. A. v. Leeuwen er. M. de Jong Nikolaas Piëter z. van A. L. v. Leeuwen en M. Heemskerk Adriana Antonia d. van J. Tuijnder en J. v. Baren. Ondertrouwd: A. Wendt wedn. 56 j. en E. J. v. Rossum jd. 50 j. Overleden: J. J. Molenaar m. 35 j. W. Diersman z. 9 mnd. C. J. de Jong, hsvr. van A. Goudkuil, 35 j. Naai BREESTRAA (jterlijk LEIDEN. VEREENIGING „OUD-LEIDEN". Wethouder mr. Tepe gedelegeerd bestuurslid. Naar wij vernemen hebben Burgemeester en Wethouders tot Gemeentelijk Gedele geerde in het bestuur van de Vereeniging „Oud-Leiden" benoemd den heer wethou der mr. A. F. L. M. Tepe. De heer Tepe, die zooals bekend ook voorzitter is van de Commissie voor het Stedelijk Museum de Lakenhal,' is de vier de vertegenwoordiger van de gemeente in oud-Leidens bestuur. In 1903 trad als zoo danig het eerst op het lid van den ge meenteraad dr. E. F. van Dissel, die in 1905 opgevolgd werd door den heer Aug. L.. Reimeringer. In 1932 trad wethouder Reimeringer of, waarna Burgemeester van de Sande Bakhuyzen, zooals bekend, de laatste negen jaren de functie van Ge- mentelijk Geregeerde in het bestuur Van de Vereeniging „Oud-Leiden" vervulde. VERGADERING VAN DEN ARMENRAAD. - Op Donderdagavond vergaderde de Ar menraad onder leiding van 'den voorzitter prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink. De rekening over 1940 en de begrooting voor 1942 werden na toelichting vanwe ge het bestuur vastgesteld. Vervolgens deed de secretaris mededee lingen over een onderzoek, dat wordt in gesteld naar de omstandigheden, waarin oud-leerlingen van de scholen voor Bui tengewoon Lager Onderwijs verkeeren en vertelde het een en ander van de voor- loopige uitkomsten. Zulks gaf aanleiding tot vragen en opmerkingen uit de verga dering, waarbij het bestuur er op kon wij zen, dat bestuursleden van de vereeniging Zwakzinnigenzorg bij het onderzoek be trokken zijn en men mag verwachten dat deze vereeniging op het onderzoek zal voortbouwen om voor de volwassen zwek- ziningen gunstiger levensvoorwaarden te scheppen. Aan het slot van de vergadering spoor de de voorzitter de instellingen aan. om, wanneer zij voor bijzondere moeilijkhe den en vragen komen te staan, het be stuur daarmee in kennis te stellen. Hier op sloot de voorzitter de vergadering. ORGELCONCERTEN HOOGL. KERK Het programma der wekelijksche orgel concerten in de Hooglandsche Kerk door den organist Feike Asma, vermeldt a.s. Maandagavond van 8.15—9.15 uur werken van Bach, Pachelbel, Borowski, Handel e.a. De toegang tot dit concert is geheel vrij. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6949. Hartogs en Co., Leiden, Hooge Rijndijk 86, Confectiebedrijf. Tot beheerder van het zich in het bezette Ned. gebied bevindende bedrijf van de zaak Hartogs en Co.. gevestigd te Leiden, is op grond van parr. 7 der Verordening van den Rijkscommissaris v. h. bezette Ned. gebied van 12 Maart 1941 (VO. 48/ 1941), met ingang van de 20sten Mei 1941 benoemd: C. J. de Weerd, Oegstgeest. 7624. N.V. Bouw- en Handelmaatschappij „Aku", Voorschoten, Leidscheweg 158. N. Comm.: J. Koning, 's-Gravenhage. 6781. Centrale Krachtvoederhandel N.V., Oudewetering, A. 188. Uittr. Comm.: F. H. Kriek, Leiden. 7433. N.V. Nederlandsche Mengvoeder fabriek Muskator, Oudewetering (Alkema de), A. 186. Uittr. Proc.: F. H. Kriek, Lei den. 2520. Firma P. van Deursen, Sassenheim, Molenstraat 20, het kweeken van- en han del in bloembollen, planten enz. De zaak is verplaatst naar Voorhout, Teylinger- laan 4. 6346. Firma P. Schrier, Noordwijk-B., Molenstraat 1214, Ioodgietersbedrijf; han del in verlichtings- en san. art. Oph. filiaal: Noordwijk a. Zee, Hoofdstraat 131a, d.d. 31 Dec. 1940. Bioscopen Casino AFSCHEID J. W. F. KUIJK, CHEF COMMIES DER NED. SPOORWEGEN. In verband niet het feit, dat de heer J. W. F. Kuijk, chef-commies' en waarne mend chef der Ned. Spoorwegen op het station alhier, ingaand 15 Juni a.s. be noemd is tot onder-stationschef te 's Her togenbosch, had hedenmorgen half tien op het bureau van den stationschef in bijzijn van verschillende chefs de bureau, ambte naren, dames van het plaatskaartenbu reau en beambten een hartelijk afscheid plaats. Allereerst nam de stationschef, de heer Sleebos, het woord, die de aangename sa menwerking met den heer Kuijk in herin nering bracht en zijn spijt uitdrukte dat hij zijn trouwen medewerkers zal moeten missen. Als herinnering aan Leiden bood spr. namens het personeel een vulpen en vulpotlood aan, met de namen der gevers op verdienstelijke wijze geteekend door commies Buitendorp. Danrop sprak de heer Wijnnobel, asp.-opzichter van weg en werken, namens het personeel. De heer Kuijk dankte voor de groote belangstel ling en de mooie cadeaux, waarop het personeel met een handdruk afscheid nam van zijn chef. TIltöEN NIEUWE BELASTI 8266 Laat nu Uw boekhouding dotor ons fyricljten en controleeren HOOGSTRATEN's BOEKHOU«A(rS CRONESTEINKADE 20 TELEF. 25754 - LEIDEN. DE AMATEUR-JOCKEY. Eigenlijk is Heinz Rühmann in deze geestige klucht heelemaal geen amateur- jockey, want een amateur is iemaild, die iets uit liefhebberij doet en wat Heinz Rühmann overkwam was heelemaal geen liefhebberijRij was veeleer een jockey te gen wil en dank. Het begint al direct als Peter (dat is Heinz Rühmann's tijdelijk aangenomen naam) het renpaard Toni ont moet. Beiden waren ze aan het zwerven en Peter kon Toni niet meer kwijt wor den; overal liep het paard hem achterna. Maar als Peter het paard ten slotte aan zijn eigenaar heeft teruggegeven, is hij het, die niet meer weg kan; hy vindt het ten slotte toch wel prettig in de renstal en blijft er hangen. Peter en juffrouw Elly, alsmede Toni, de jockey Hans en de trai ner Waltmann worden de beste vrienden. Alles zou heel prettig gegaan zijn, als er geen concurrentie was geweest en de doch ter van den eigenaar van het paard het beest niet verkocht had aan een handelaar die dreigde er worst van te maken. Dan gaat Peter met Toni aan de haal en hij be landt in een circus, waar men den armen Peter direct omdoopt in Pietro Bianci en hem promoveert tot „de sensatie" van het programma. Met den moed der wanhoop bestijgt Peter het paard en slaagt er in zoo'n armzalig figuur te slaan, dat het cir cus buldert van het lachen en hij ge heel tegen de bedoeling een succes nummer wordt. Maar het toeval, dat zoo'n groote rol speelt, wil, dat de trainer, Elly en Hans ook in het circus aanwezig zijn, en dan verdwijnt het paard met Peter weer van het circusprogramma en wordt er weer wedstrijd gereden. Met het gevolg, dat Toni, in noodgeval bereden door Peter, den grooten prijs wint, waarna Peter weer zijn zwerftocht hervat. Een leuke film, welke dank zij het komisch talent van Heinz Rühmann en de dwaze situaties, waarin hij zichzelf brengt, een lachfilm eerste klasse is geworden. Vóór de pauze gaan twee kleinere films, n.l. een Hollandsdh een-actertje „Liefde en voetbal" en een muzikale Zigeuner-fan tasie. Een programma waarbij men zich eens hartelijk de lever kan laten schudden. Rex. DE LAATSTE RONDE Als hoofdfilm wordt deze week een boksfilm vertoond: „De laatste Ronde" met Attilla Höibiger, Camilla Horn, Ludwig Schmitz en Charlotte Daudert in de hoofd rollen Deze film verhaalt de geschiedenis van een jongen bokser, die een goede toe komst voor zich ziet, doch door den ma- neger van de tegenpartij tot minderwaar dige practijken Wordt uitgenoodigd door zich knock-out te iaten slaan. De jongeman voldoeit hieraan evenwel niet en wordt na de match op gèheiïhzininge manier on schadelijk gemaakt. Men waant hem dood, doch dit is niet.het geval én als hy later terugkomt besluit hy zijn leven te geven aan de opleiding van een jongen bokser. Deze dreigt ten onder te gaan als een jon ge vrouw hem het hoofd op hol brengt en in de match om het wereldkampioen schap dreigt de jongeman verlaten door zijn maneger ten onder te" gaan. Op het laatste moment keert deze tot hem tetug en hij zofgt Voor een goeden ommekeer. Voor wie van boksen houdt, een spannen de film! Luxor. CARNAVAL VAN VENÈTIë Deze week brengt Luxor een filmwerk, dat zich afspeelt in Venetië, waar men de uitbundige Carnavalvreugde kan meevie ren. Hoewel de film niet uitmunt in hooge filmsche kwaliteiten, biedt zy toch veel in teressants, terwijl men kan genieten van bijzondere zangkunst, want niét minder dan de beroemde coloratuur-zangeres te New-York, Toti Dal Monte, vervult hier in de hoofdrol. Zy zingt idverse aria's o.a, uit de opera's Carnaval de Venice, Lucia di Lammermoor en de Somnambule. Zooals bij dergelijke filmwerken gewoonlijk het geval is, wordt aan het muzikale gedeelte de grootste aandacht besteed, terwijl het verhaal ,dat er om heen is geweven, slechts bijzaak is. Deze film speelt zich af in een kunstenaarsfamilie, bestaande uit vader, dochter en kleindochter. Laatstgenoemde, studeert aan het conservatorium, doch houdt zich intusschen ook bezig met amoureuse zaken, waarvan haar moeder echter niet op de hoogte is. Op zekeren dag wordt haar idt op een niet bepaald tactische wijze me degedeeld en zij snelt verontwaardigd naar huis. Toevallig staat een bakkersknecht voor de deur, die een shawl van haar doch ter heeft gevonden en deze wordt zonder pardon voor de verliefde jongeling aange zien en tot verloofde gebombardeerd. Het meisje, dat de werkelijke toedracht niet wil vertellen, berust hierin, doch op de verlo vingsdag is zy verdwenen. Dit zou een re den zijn om het feest te laten vervallen, maar terwille van de praatjes viert men feest zonder verloofde. De werkelijk ver liefde jongeman zoekt een middel om de zaak weer in het reine te brengen en hij slaagt hierin dan ook wonderwel, waarbij zijn a.s. schoonmoeder nog als redster in den nood optreedt. Het voorprogramma is deze week bijzon der goed verzorgd en biedt behalve het ge bruikelijke journaal een interessante film „Van hier en daar uit Nederland". Hierin aanschouwt men de Folklore uit diverse deelen van het land o.a. Brabant en Lim burg en de gebruiken in het pittoreske Vo- lendam. Een mooie kleurenfilm Tempels 'in Indië besluit het geheel. Lido. MEISJES IN T WIT Men kan er staat op maken, dat deze film nooit in een meisjes-pensionaat ver toond zal worden. Het gejuich zou niet van de lucht zijn. Er komt een meisje in het verhaal voor, een baronesje, die 's avonds stiekum uit de kostschool wegsluipt om zangles te nemen. Zij (Maria Cebotari) heeft een heerlijk-heldere stem èn: zij heeft kunste- naarsbloed. Zij wil optreden in de opera, maar dat zou geen genade vinden noch bij haar adellijke familie, noch bij de direc trice en leeraressen van de kostschool en ook niet bij haar verloofde. En toch slaagt zy erin een contract te krijgen bij de keizerlijke Opera te St. Petersburg en een levenslang contract te sluiten met haar verloofde. Het scenario van deze film in buitengewoon boeiend ge schreven en handig verzonnen. Het is ook een zeer geestige film: de vermaningen van de houterige kostschool- leeraressen en het gichelplezier van de hoogwelgeborene jongedames is kostelyk Weergegeven. En dan de figuren van den grootvorst (Georg Alexander), een groot minnaar van de „kunst", die in zijn nachtpon en op den rand van zijn bed audiëntie verleent! Maar het aardigste van alles is toch het jonge baronesje, dat naar de opera wil. Alles loopt spaak voor haar. Zij wordt van school gestuurd wegens haar avond uitstapjes, zij wordt verdacht gemaakt door een intrigante vrouw, zy verliest een arm band, die het kostbaarste familie-kleinood is Van haar verloofde. Wanneer de tegen werking ten top is gestegen, komt de groot vorst als de edele redder opdagen. Het is een film, luchtig en licht, die een prettig zomer-amusement geeft. Ondanks allerlei precaire situaties is de uitbeelding toch zoo, dat eenieder er heen kan gaan. Men zal geen spyt van zijn avond en zyn entree-prijs hebben! Trianon. HET DOLENDE HART Een zeer boeiend verhaal, prachtige na tuuropnamen en een perfect spel maken de technisch hoogstaande film „Het dolende hart", welke deze week in Trianon wordt gegeven, tot een goed geheel. Op buitenge woon goede wijze worden de hoofdrollen hierin vertolkt door Anneliese Uhlig, Al- brecht SchÖnhals en Gustav Diesl. waarby vooral de aangrijpende strijd eener jonge vrouw, vechtend voor haar levensgeluk, door Anneliese Uhlig op meesterlijke wijze wordt weergegeven. Het geheele verhaal speelt zich af tusschen de beide stiefbroe ders Clemens en Alexander Diersberg en Verena Wieland, wie door beide broeders het hof wordt gemaakt. Deze stiefbroeders vormen een scherpe tegenstelling, zoo hard als Clemens werkt in het chemisch concern Diersberg, waarbij hij zelfs de samenstel ling van het beroemde geneesmiddel „hart- homoon" tot stand weet te brengen, een even groote en zorgelooze losbol is Alexan der, die van het eene pretje in het andere rolt en een gevierde verschijning in de vrou wenwereld is. Zoowel Alexander als Cle- Gemeentel. Aankondiging SCHOEISELDISTRIBUTIE Maandag, 9 Juni a.s. zullen 12 uur, volgnummers worden zoowel voor schoenenbonnen no, schoenehbonnènj^2 (z,g. zoiru en wel Voor: Dinsdag 10 J] Woensdagmi oranje. Woensdagm: Donderdag Donderdagavond Vrijdag 13 Juni Zaterdagmorgen oranje. Zaterdagnamidd De aandacht w< in den vervolge ii no. 871—960 171960 rood. er op gevestigd, dat 0_ - Maandags de af deeling schoenen voor het publiek gesloten is. Men verzuime vooral niet op den voor het volgnummer vastgestelden dag te ko men, daar men op öndere dagen onmoge- ïyk geholpen kan Worden. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden, 7 Juni 1941. L. O. iberstraat, Mapsingel en den Zuidsingel INSCHRIJVING VAN XEEHLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN. Burgeme«t^ en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot en m,et 30 Juni genheid tot inschrijving van nijl lingen, gedurende een half ui| aanvang van elk§n schooltijd a..,de Jongensschool voorX.L Pieterskerkstraat; j b. de Meisjesschool 1 Breestraat; c. de Opleifling»s<JI sium en H. B. SJ Kernstraat; d...de Opeidingsschi aan de Langebrug, den Rijnsburgersingi de Driftstraat; e...de O.L. schqj en de Medusastri f. de Centrale Schoof voor het 7e en 8e leerjaar (ingang AudjrVest 35); 2o. dat bij de Tfischrijving een geboor tebewijs moet worden getoond; 3o. dat de kinderen met uitzondering van die waarvoor toelating tot de U.L.O. scholen of tot de Centrale school wordt ge vraagd vóór 1 October a.s. den leeftijd van 6 jaar moeten hebben bereikt. STEVENINCK, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Juni 1941. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENB. BEWAARSCHOLEN B. en W. van Leiden bitengen tfer kennis van belanghebbenden, djt aan dl Open bare Bewaarscholen in leL Elisafcethshof, aan de Atjehstraati en aal^kle Gcfrtestraat tot en met 30 Juni 1941 geyïenlieil bestaat tot het doen inschrijven yal'l^grJngen en wel des voormiddag! van fcufert \fl&rnegen tot half tien en ruitg^onlerd 's vl^pens- dags en 's Zaterdag^ aes itamiddajA van kwart vóór 2 tot k\4artlia 2|uur. T De kinderen moeten bp heVtijfldfip van toelating den leeftijd jvan 4 jÜar hebben bereikt. STEVENOCK, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Juni 1941. Agenda BIOSCOPEN. Luxor: Carnaval van Venetië". Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: „De amateur jockey". Goedgekeurd Trianon: „Het dolende hart". Toelaatbaar voor volwassenen. Rex: „De laatste ronde." Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: „Meisjes in 't wit". Goedgekeurd voor volwassenen. Zondagsdienst der huisartsen te Leiden: De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bertel, Hartman, V. Leeuwen, Veldhuijzen, Verbrugge en de Vries. Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest: De Zondagsdiensten der Huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Juni 20 uur tot Zaterdag 14 Juni 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Drie- sum Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider Apotheek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark, Tel. 26274. mens hebben intusschen liefde opgevat voor Verena Wieland, die Alexander on danks zijn lichtzinnigheid verkiest boven den ernstige Clemens. Alexander echter, die zich heeft ingelaten met speculaties, is hiermede in handen gevallen van een oplfchtersbende, waardoor hij zijn geheele vermogen verliest en om de schande te ontkomen, moet uitwijken naar Zuid-Ame- rika. Diep onder den indruk ziet Verena hem vertrekken, nadat hij haar beloofd heeft terug te zullen komen om haar te halen. De zorgelooze Alexander is echter spoedig deze belofte vergeten en laat Ve rena weten, dat zij elkander maar moeten vergeten. Nu begint de groote strijd voor Verena, die Alexander niet vergeten kan, en de liefde welke Clemens haar toedraagt, een karakteristiek gedeelte. Vooral als Alexan der geheel onverwacht overkomt en haar in het buitenverblijf van zijn broeder op zoekt. In het voorprogramma kunnen Nwy een mooi filmpje bewonderen over de wouden in Oostenrijk, tusschen Donau en Bohemen. Veel idyllische plekjes oude burchten en bouwvallen laten een indruk van bewonde ring achter. Een uitgebreid journaal com pleteert dit voor volwassenen uitstekende programma.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2