DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Na de ondergang van de „Hood" De strijd in Irak De strijd om Kreta Momentje DINSDAG 27 MEI 1941 32ste Jaargang No. 9958 Ste £cki&cli£(Boii/fca/nt Telefoon: Redactie 20015. Administratie 20935. Giro 103003. Postbus 11. Bureaux Papengracht 32. Hoofdredacteur: /Th. Wilmer, Leiden Dit nummer bestaat uit twee bladen. V Hoopvolle perspectieven. h Met het doel „de godsdienstige en zede lijke belangen harer leden te behartigen, tusschen de leden, als zijnde de katholie ke werkgevers in de toekomst, een band te leggen van saamhoorigheid en onder ling verkeer en hen in de gelegenheid te stellen en aan te moedigen tot het verwer ven van de kennis, noodig, om hen later berekend te doen zijn voor de economi sche en sociale positie, welke hun in de maatschappij wacht" (art. 3 der statuten)) werd op 28 Mei 1916 in een te Nijmegen gehouden vergadering opgericht de Ka tholieke Jonge Werkgevers Vereeniging (K.J.W.V.), aanvankelijk Vereeniging van toekomstige katholieke^ werkgevers ge naamd De K.J.W.V. bestaat dus vijf 'en twintig jaar, welk jubileum j.ï.' Zaterdag en Zon dag herdacht is, eerstgenoemde dag in meer intiem samenzijn met een reünie en diner van leden, oud-leden en genoodig- den in hotel Kurhaus te Scheveningen en j.l. Zondag met een feestvergadering, te vens vijftigste algemeene ledenvergade ring, eveneens in het Kurhaus te Scheve ningen De eigenlijke herdenkingsdag werd be gonnen met een plechtige H. Mis in de ka pel van het„R.K. meisjes-lyceum (Lyceum plein bij de Mauritskade), opgedragen door den geestelijk adviseur, den zeer- eerw. pater prof. dr. F. A. Weve O.P., met. assistentie van de zeereerw. paters Domi nicanen dr. S. Tesser en F. R. van Rijn, resp. als diaken en subdiaken. Groot' was de opkomst van leden en 'oud-leden, daags te voren s uit alle deelen des lands voor het herdenkingsfeèst naar Scheveningen gekomen, bij deze godsdienstige plechtig heid, bedoeld als dankzegging aan God en om Zijn zegen af te smeeken over het ver dere werk der vereeniging. Ongeveer - tweehonderd jonge werkge vers naderden onder deze H. Mis tot de H. Tafel. -Een hoopvol perspectief.. Na de kerkelijke bijeenkomst werd de lustrum-vergadering gehouden, waarvan wij in de „Volkskrant" o.m. het volgende lezen: Een kort openingswoord van prae- ses J. M. G. de Jongh (Roosendaal), een indrukwekkend stichtelijk wöord van den geestelijk adviseur prof. dr. F. A. Weve O.P., hoogleeraar aan de Economische Hoogeschoöl te Tilburg, een woord van gelukwensch, tevens op grond van erva ring inhoudende enkele wenken en richt lijnen voor de jongeren der jubileerende zustervereeniging, van den voorzitter der Algemeene Katholieke Werkgevers ver eeniging (A.K.W.V.), den heer ir. E. F. E. Guljé en een bezielende feestrede van rector H. Drost (Amsterdam), die in en kele rake lijnen, uitgaande van de 19 eeuwen oude katholieke levensbeschou wing, de plichten van de katholieke jonge werkgevers als de toekomstige leiders van ons economisch-sociaai leven teekende en in enkele scherpe trekken aangaf hun taak bij de* vernieuwing van de maatschappij, bij de herordening der samenleving, vol gens de richtlijnen, aangegeven in „Rerum Novarum" en „Quadragesimo Anno". Wij willen hier even het licht laten vallen op een mededeeling in de rede van ir. Guljé. Deze verklaarde onder luid ap plaus, dat de oudere en jonge werkgevers het eens zijn over de richting welke ge volgd moet worden om de katholieke so ciale beginselen in het maatschappelijk le ven te doen doordringen, opdat daarop werkelijk een internationale orde kan ge- boliwd worden. Een hoopvol perspectief.... Zéér ver blijdend! Maar mogen wij er iets aan toevoegen? Dat nu oudere en jonge werkgevers het ook eens mogen zijn over de practijken, die reeds momenteel kunnen en moeten worden gevolgd, iederen dag, opdat de ka tholieke sociale beginselen worden be leefd, in voorbeelden, die de wereld trek ken naar het goede, het edele van een in daden omgezette gewetensvolle rechtvaar digheid en onbaatzuchtige, opofferende naastenliefde. TWEE TANKSCHEPEN AANGEVALLEN. BERLIJN, 27 Mei. (D. N. B.). Ten Qosten van de Orkaden eilanden is een tankschip van 3000 brt. vanuit zeer geringe hoogte voor Duitsche bommenwerpers aangeval len en zoo zwaar getroffen, -dat het met slagzij en stérke rookontwikkeling bleef liggen. Een ander tankschip van 4000 brt. - is door het Duitsche luchtwapen in den At- lantischen Oceaan aangevallen, waarbij de bommen vlak bij de scheepswand ontplof ten, waar aanzienlijke schade ontstond. DE „BISMARCK" IN EEN NIEUW GEVECHT GEWIKKELD. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Het slagschip „Bismarck" is sinds Maan dagavond 9 uur weer in een zwaar gevecht tegen een vijandelijke 'overmacht gewik keld. (De „Bismarck" is, zooals 'bekend, 'het oorlogschip, dat de „Hood" torpedeerde.) DE „TIMES" OVER HET VERLIES VAN DE „HOOD." De Londensche „Times" sehrijft over het verlies van de „Hood" o.a. het volgende: De vernietiging van den slagkruiser is een ernstig ongeluk. Het verlies scheurt een niet te loochenen gat in Engelands ge vechtslinies, die vooral sedert het uitval len van Frankrijk tot aan de uiterste grens harer rekbaarheid om den aardbol gespan nen hadden moeten worden. Niet minder 'beklagenswaardig is het verlies van meer dan 1300 van de beste officieren en matro zen der vloot. De admiraliteit vestigt er thans reeds de aandacht op, dat slechts en kele het leven er afgebracht zullen heb ben. Over de strategische en tactische om standigheden van den strijd is nog niets bekend geworden. DE STRIJD IN DE LUCHT. Het Duitsche luchtwapen heeft Zondag in totaal twaalf vijandelijke vliegtuigen in luchtgevechten en een vliegtuig door af weergeschut neergeschoten. Drié vijande lijke toestellen werden op den grond in brand geschoten en drie Britsche gevechts vliegtuigen zijn door marineartillerie ver nietigd. In totaal bedroegen de verliezen van den tegenstander dus 19 vliegtuigen. Twee eigen toestellen gingen verloren. IRAKS LEGERBERICHT Het Iraaksche weermachtbericht no 29 luidt als volgt: Westelijk front: Onze troepen heb ben met succes alle aanvallen van den vij and afgeslagen in de streek van Ramadi. Met achterlating van verscheidene dooden en een aanzienlijke hoeveelheid materiaal trok de vijand zich terug. De ongeregelde nationale strijdkrachten hebben de vijande lijke stellingen tussehen Ramadi en Roetba aangevallen. Na taaien strijd moest de vij and zich terugtrekken. Wij maakten ver scheidene gevangenen en maakten een machinegeweer buit. Z u i d e 1 ij k front: In den loop van gevechten bij Maakal en Sjoelba waarvan reeds melding is gemaakt in een vorig weermachtbericht, verloor de vijand 15 dooden en gewonden, onder wie zich eenige officieren bevonden. Luchtwapen: Bij Sineldebane be stookten onze vliegers vijandelijke op den grond staande vliegtuigen met machine geweervuur. Twee Hurricanes werden vernietigd, andere beschadigd. Onze vlieg tuigen openden machinegeweervuur op een troepentransport en Zuiden van Habbanija en veroorzaakten zware verliezen. Het tele graafkantoor van Sineldebane werd door bommen vernield, evenals vier stukken ge schut. Vijandelijke luchtactivit eit: Fritsche vliegtuigen hebben in de streek van Habbannija ..verscheidene bommen neergeworpen, deze veroorzaakten echter door de kortelings aangebrachte verdedi gingswerken slechts schade van geen be- teekenis. GEEN DUITSCH-RUSSISCHE ONDERHANDELINGEN Gisteren is in de Wilhelmstrasse te Ber lijn het bericht van het Finsche dagblad „Helsinki Sanomat" over Duitsch—Sovjet- russische onderhandelingen over een z.g. Duitsche bezetting van de Oekraine vol strekt dwaas genoemd. Van Duitsche zijde we.es men in dit ver band ook op het Moskousche blad „Praw- da", dat den inhoud van dit bericht even eens reeds energiek van de hand heeft ge wezen. BETOOGINGEN IN BOMBAY NEMEN SCHERPERE VORMEN AAN De anti-Engelsche betoogingen in Bom bay hebben, ondanks de uitgevaardigde ver boden en het gebruik van geweld door de politie een steeds grooteren omvang aange nomen. Dientengevolge zijn de incidenten Maandag zoozeer verscherpt, dat de Engel- sche politie .den toestand niet meer mees ter was. Opnieuw moesten sterke contin genten Engelsche troepen te hulp geroepen worden. Bij de poging om verschillende stadsdeelen te bezetten, kwamen de troepen in botsing met de Indische bevolking en schoten zij zonder pardon op de ongewa pende menigte. De verliezen der Britsch- Indiërs bedroegën Maandag alleen 21 doo den en 151 gewonden. Ruim 400 Indiërs werden gearresteerd. De gouverneur van Bombay en de president van politie reden in pantserauto door de straten der stad, om zich van den toestand op de hoogte te stellen. DUITSCH WEERMACHTBERICHT. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte gisteren bekend: In den strijd om Kreta heeft het lucht wapen, zooals in een extrabericht is mede gedeeld, buitengewone successen op de Britsche Middellandsche Zeevloot behaald. Alleen de Duitsche luchtstrijdkrachten hebben, volgens een samenvatting van de totdusver verstrekte 'berichten, sinds den 20sten Mei zeven vijandelijke kruisers of luchtdoelkruisers en acht torpedojagers, alsmede een duikboot cn vijf motortorpe- dobooten tot zinken gebracht. Door bom- voltreffers werden verder een slagschip, alsmede verscheidene kruisers en torpedo jagers zwaar beschadigd. Italiaansche zee- en luchtstrijdkrachten hebben in dezelfde periode vier vijandelijke kruisers tot zin ken gebracht en verscheidene andere scheepseen'heden 'beschadigd. Hierdoor heeft de Engelsche heerschappij ter zee in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee door de schitterende samenwerking van de zee- en luchtstrijdkrachten der ver bonden spilmogendheden een zwaar ver lies geleden. Op het eiland Kreta verloopt de strijd van de aldaar optredende formaties van het luchtwapen en van het leger onder voortdurenden aanvoer van versterkingen verder succesvol. Formaties van het Duit sche luchtwapen hebben ook gisteren doel treffend in de gevechten op den grond op het eiland ingegrepen. Zij wierpen Britsche steunpunten en mu nitieopslagplaatsen in brand, vernietigden twee vrij groote koopvaardijschepen en schoten in luchtgevechten drie Britsche ge vechtsvliegtuigen en drie jachtvliegtuigen neer. Drie andere vijandelijke vliegtuig e'n wer den op den grond vernield. Op het eiland vernietigden Duitsche jachtvliegtuigen door beschieting met de boordwapens vier op den grond gepar keerde jachtvliegtuigen en 'beschadigden zes andere zwaar. In het zeegebied rondom Engeland héb ben gevechtsvliegtuigen twee vrachtsche pen met tezamen 2.000 brt. tot zinken ge bracht en twee gróote koopvaardijschepen zwaar beschadigd. Bij aanvallen van Duit sche jachtvliegtuigen op de Engelsche Zuidkust en bij pogingen van. den vijand om overdag de bezette gebieden en de Duit sche Bocht binnen te vliegen werden in luchtgevechten drie Britsche j'achtvliegtui gen en drie gevechtsvliegtuigen neerge schoten. Bovendien schoot een patrouille vaartuig drie en de marine-artillerie twee Britsche gevechtsvliegtuigen néér. De vijand heeft overdag noch des nachts boven 'het "Duitsche rijksgebied gevlogen. BRITSCHE STELLINGEN OP KRETA DOORBROKEN. Naar de Britsche berichtendienst meldt, hebben de Duitsche strijdkrachten op Kre ta een krachtigen aanval ondernomen en de Britsche stellingen doorbroken, nadat die hevig door de luchtmacht gebombar deerd waren. NIEUWE LANDINGEN OP KRETA. De aanvalsacties van Duitsche troepen op Kreta worden naar het D.N.B. ver neemt doeltreffend gesteund door nieuw aangekomen gevechtsafdeelingen. Op ver scheidene plaatsen zijn de laatste dagen nieuwe eenheden geland, die zich reeds vereenigd hebben en in gesloten formaties optreden tegen de Britsche haarden van tegenstand. Op strategisch belangrijke pun ten hebben de voorhoedetroepen van de parachutisten den weg voor den opmarsch vrijgemaakt, zoodat de landingstroepen zich strijdend een weg konden banen van het Westelijk deel van het eiland naar het ove rige gebied'. HONGAARSCH DONAUSCHIP IN ISTANBOEL AANGEKOMEN Veel aandacht is te Istanboel getrokken door de aankomst van een uit Boedapest komend Hongaarsch vrachtschip. Men ziet in deze aankomst het bewijs, dat de Donau- scheepvaart op het geheele traject, dus ook in Zuid-Slavië ongehinderd haar gang gaat. Tot dusver had men het steeds nog voor mogelijk gehouden, dat dpor de vroegere Zuid-Slavische autoriteiten aangebrachte versperringen de doorvaart onmogelijk" zouden maken voor de schepen^ DE VALERA OVER DE DIENSTPLICHT PLANNEN IN NOORD-IERLAND In den Ierschen Dail heeft de minister president, de Valera, gistermiddag gespro ken over de plannen tot invoering van den algemeenen militairen dienstplicht in Noord-Ierland. Volgens te Stockholm ont vangen berichten verklaarde hij. dat hij bij de Britsche regeering reeds heeft geprotes teerd tegen deze plannen, aangezien men op een fundamenteel recht geen ernstiger aanslag kan plegen dan door iemand te wil len dwingen te vechten voor een land, waartoe hij niet'wenscht te behooren. Prof. Mr. E. E. J. VAN DER HEYDEN f Naar aanleiding van het overlijden van den Nijmeeegschen hoogleeraar prof. mr. van der Heijden, schrijft prof. dr. G. Brom in de „Gelderlander" een uitgebreid arti kel, dat aldus aanvangt: „Het overlijden van Egidius van der Heij den treft heel de gemeenschap. Hij heeft stad en land met vaste trouw gediend. Na zijn beproefd gezin lijdt allereerst onze Uni versiteit het ^rlies van deze nauwelijks 55-jarigen hoogleeraar. Hij was de ziel van de rechtsgeleerde Faculteit, waarin hij drie verschillende vakken met roem heeft on derwezen: niet alleen burgerlijk recht, het voornaamste deel in de vorming van juris ten, maar ook handelsrecht en vaderland- sche rechtsgeschiedenis. Zijn door historici niet minder dan door juristen gewaardeerd proefschrift over de- ontwikkeilng van de naamlooze vennootschap raakte deze drie wetenschappen samen, die hij met volgende publicaties nog ieder afzonderlijk zou be vorderen. Zijn meermalen herdrukt Ijand- boek voor de N.V. geldt als een onmisbaar standaardwerk. Eers'. in later jaren werd zijn omvangrij ke leeropdracht verlicht door het overdra gen van de rechtsgeschieednis en eindelijk ook van het handelsrecht aan een nieuwe ambtgenoot. De drievoudige taak was nooit zijn veelzijdigen geest, maar toch wel lang zamerhand zijn lichaamskracht te zwaar gevallen. Daarom was het dubbel verdien stelijk van hem. ongeveer vijftien jaar ge leden het eervol aanbod van een Leidsche leerstoel af te slaan, toen zijn naaste col-, lega's hem bezwoeren, dat onze Universi teit hem in de beginperiode oómogclijk kon missen. Hij doorzag, hoeveel hij prijs gaf. want hij zou aan de oudste hoogeschool van ons land uitsluitend handelsrecht hoe ven te doceeren, terwijl Zuid-Holland, waarin hij geboren en getogen was en waarin hij bovendien lid van de Princiale Staten was geweest, hem persoonlijk zoo lief moest zijn. Maar hij bracht het offer voor de zaak, die hij met volle overtuiging voorstond, ofschoon een paar geestverwan ten hem den.raad gaven, de.Leidsche uit verkiezing vooral niet te weigeren. Daarop deed hij het bemiddelingsvoorstel, dat hij voorloopig .zijn ambt in Nijmegen nog ge deeltelijk zou blijven waarnemen, tot er een geschikt leerling als opvolger was ge vormd. Toen Leiden deze combinatie meen de te moeten verwerpen, bedankte hij in vollen gemoedsvrede voor de onderschei ding, waarvan verder nooit meer spre ken zou Hoe de vakgenboten hem overal in het oog hielden, bleek genoeg uit het feit, dat hij een van de twee Nederlandsche rechts geleerden was, die een oordeel kregen uit 'te spreken over het toekennen van de Thorbeckemedalje aan een wereldberoemd geleerde. Belgische juristen stelden van der Heijden even hoog en promoveerden hem tot eeredoctor van Gent. Wanneer een al gemeen verwachte erkenning binnen ons land uitbleef, mag het aan zijn sloopende ziekte toegeschreven worden, die hem ten slotte verhinderde wetenschappelijke bij eenkomsten mee te maken". De redactie van de „Gelderlander" schrijft o.m.: *,Prof. v. d. Heijden was een heel bijzon dere figuur, niet enkel als man der weten schap, maar ook in vzijn karaktereigen schappen, in zijn breede en diepe visie op de noodzakelijkheid eener maatschappij-her nieuwing in christelijken geest; scherp zag hij de fouten van een verstarrend politiek leven en stelde daar met klem de organie ke maatschappij-opvatting tegenover. Hij was in alles een figuur van groot for maat, een jurist van nationale en interna tionale vermaardheid, een geboren docent, een opvoeder, die zichzelven gaf, ten bate van zijn studenten. Voor wie hem slechts oppervlakkig kenden, leek hij wat stroef en zijn puntige critiek kreeg, juist, omdat zij niet snel genoeg begrepen werd, daardoor iets scherps. Maar die scherpte was slechts uiterlijke schijn; zijn hart drong naar hel pen, meevoelen, voortstuwen. Dat wisten yooral zijn studenten, voor wier practische training hij de „Rota Carolina" had opge richt. Deze hadden in hem een strikt ver trouwen en vonden in hem een raadsman, die hun waarden voor het leven wist mee te geven. Zijn hoogleeraarschap beschouwde hij als een dienen van de wetenschap in diep gefundeerde katholieke overtuiging. Uit die overtuiging putte hij een bijna onbegrens de bereidvaardigheid ten opzichte van een ieder, die zijn vertrouwen had weten te winnen. Streng voor zich zei ven, stelde hij ook hooge karaktereischen aan anderen. Breed van opvatting, ook ten aanzien van anders denkenden, strevend naar wat vereenigen kan, pal staand voor eigen diep gefundeerde levensbeschouwing, wist hjj zich ook bij niet-katholieken groote en warme sympa thie te verwerven. Zijn nauw Contact met vooraanstaande persoonlijkheden in de we tenschappelijke wereld, het gezag, dat uit ging van zijn veelomvattende kennis en van zijn, nobel en gaaf karakter, drukten een heel bijzonder stempel op de Katholieke Universitét naar binnen en niet minder ook 'naar buiten. Ook in dit opzicht is zijn heen gaan 'een groot verlies". Morgenochtend ael de plechtige uit vaartdienst voor prof. mr. E. J. J. van-der Heyden in de St. Augustinuskcrk aan de Augustijnenstraat te Nijmegen worden ge houden. De begrafenis vindt plaats op het katholieke kerkhof aan den Daalschenweg aldaar. Morgen vroeg 'heeft er een plech tige rouwzitting plaats van den Academi- schen Senaat, waarbij prof. mr. P. Kamp huizen, voorzitter* van de faculteit der rechtsgedleerdheid - een herdenkingsrede zal houden. De openbare les van den privaatdocent in de Ikonographie van de Middeleeuwen ei van den nieuwen tijd aan de R. K. Uni- Er is zucht van ^verlichting gegaan door de rijen der Nederlandsche vrouwen. Zij hebben reeds den hemel geprezen, dat de maand Mei zoo koud was en'geen gelegenheid bood om in een luchtig zijdje uit wandelen te gaan. Wat hebben zij intusschen ge daan? De naaisters onder onze vrou wen zijn nóg handiger, slimmer en vindingrijker dan de kunstenaressen van de keuken, aan wie ik intusschen de eer niet onthoud van een bewon derenswaardige goochelkunst met hel alphabeth der vitaminen. Maar wat doéb de naaisters al niet? Die maken luierbroekjes uit regenjassen en avondjaponnen uit verschoten gor dijnen. En als ik mijn cga vraag, waar die vitragegordijnen toch ge bleven zijn, die eenige jaren geleden van de voorkamer 'naar de keuken verhuisden, dan lacht zij. Dan weet ik, dat zij daarvan mitsgaders van de tulle, welke de wieg van drie kleintjes heeft gesierd, en aangevuld met eenige strooken fluweel van een oud familie* manteltje, een middagcouplet heeft ge fabriceerd. dat straks alle vrouwen de oogen zal uitsteken. Ik boor het ze.al zeggen: Die koopt, maar! En waar dóen ze 't van? En nu is zij blij gemaakt met bon K en bon A. Dat wil zeggen: met een bedrukt zijdje en een zwempak. Mét de eigen vondsten is de gardero"be dus weer compleet. Maar de wind is nog koud en het water 14 graden. Als het nou maar wil zomeren WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN PROFETIEëN. In Lichtflitsen waarschuwt Henri de Greeve pr. tegen het leufen met aller lei profetieën** Het wordt hoog lijd dat er korte metten gemaakt wordt mei len onzin. Menschen die in God noch gebod geloovén, interesseeren zich ineens hevig voor een twijfelachtige voorspelling van Pastoor van Ars. Waarzeggers, .kaartleg gers en zieners verdienen dik geld met. het noemen van data en de voorspelling om- trént het levenseinde der voornaamste per sonen, al naar gelang van de stille wenschcn der bezoekers. Dezelfde generaal wordt voor den een als overwinnaar uitgekreten, en voor den ander aan een lantaarnpaal op gehangen. In heel dit vraagstuk is maar één gezonde houding aan te geven: Den vrede afsmeeken en voorbereiden door le vensernst, boete en gebed, de moeilijkhe den van den tijd verdragen met geduld, omdat wij. menschheid, in een verleden van eeuwen deze rampen zelf hebben ont ketend. Aan God de leiding der gebeurte nissen overlaten, wetend dat Hij uit het kwaad het goede zal laten' geboren wor den. Als de druk van den oorlog te zwaar wordt, moeten wij denken: God weet elke seconde wat er met mij gebeurt. HET VESTIGINGSVERBOD VOOR FOTOHANDELAREN EN FOTOGRAFEN. De algemeene bond tot behartiging der belangen van den Nederlandschen fotohan- del, Singel 135, Amsterdam (C) en de Ne derlandsche fotografen patroonsverecn i- ging, Insulindelaan 35, Hilversum, vestigen er de aandacht op, dat sinds 6 Februari 1941 de Vestigingswet-kleinbedrijf 1937 ook toepasselijk is verklaard ten aanzien van het fotografischbedrijf en den klein in fotografische' artikelen. Op dien datum is een tijdelijk vestigingsverbod, de z.g. spertijd in werking getreden. Ondanks het bestaan van dit wettelijk verbod, blijkt het in den laatsten tijd toch voor te komen, dat zich personen op den handel in fotografische artikelen, dan wel op het fotografisch bedrijf meenen te. kun nen werpen. Ook hebben zich in strijd met de wettelijke verbodsbepalingen gevallen voorgedaan, waarin een bestaande zaak (b.v. sigarenhandel, drogist enz.) er toe is overgegaan foto-artikelen te verkoo- pen, dan wel het fotografisch bedrijf als nevembedrijf uit te oefenen. Aan de daarvoor in aanmerking komen de politie-autoriteiten is verzocht met ge strengheid op te treden tegen overtredin gen van het voor fotohandel, zoowel ais voor het fotografisch bedrijf geldende ver bod van vestiging, verandering en uitbrei ding. DE OORLOG TER ZEE. BERLIJN, 27 Mei. (D. N. B In het zee gebied rondom Kreta heeft Maandag een Brilseh transportschip van 8000 brt. twee zware voltreffers gekregen, waardoor het schip zoo zwaar beschadigd werd, dat aan genomen kan worden dat het verloren is gegaan. versileil te Nijmegen, name lij'-, dr B. Knipping O.F,M., zal in verband met het overlijden van prof. Van der Heyden niet Woensdag a.s. maar een week later gehou den worden.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 1