SPORT MAANDAG 26 MEI 1041 CE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Qemengde ffi&ticfUen DOODELIJKE VAL VAN EEN WAGEN Doordat het paard op hol sloeg, viel de 50-jarige landbouwer H.- J. Meikamp, uit Markelosche Broek, van den wagen. De man kwam op zijn hoofd terecht en is kort na het ongeval overleden. VERMISTE OSSENAAR VERDRONKEN. Sedert 8 dagen werd te Oss vermist de 45-jarige landbouwer J. Gielis aldaar. Hij was Zaterdag 17 Mei 1.1. per fiets naar Den Bosch gereden, teneinde daar eenige be talingen te verrichten, zoodat hij een vrij aanzienlijk bedrag aan geld bij zich droeg. Toen hij ter plaatse was aangekomen, had hij zijn rijwiel in bewaring gegeven en was hij te voet de stad ingegaan. Nadien had men hem niet meer gezien. Gistermiddag werd zijn lijk uit de Zuid-Willemsvaart te 's Hertogenbosch opgehaald. De bewuste som gelds werd nog op hem bevonden, zoo dat aan misdaad niet behoeft te worden gedacht. LUGUBERE VANGST VAN URKER VTSSCHER Tijdens het palingvisschen kreeg schipper H. Wakker van U. K. 38 het lijk van een man in zijn net. Hij is terstond naar Urk opgestoomd om hiervan aangifte aan de autoriteiten te doen. Het lijk is naar het Urker lijkenhuisje overgebracht. UIT DE GEVANGENIS ONTSNAPT, MAAR WEER GEGREPEN De bijzondere strafgevangenis in Sche- veningen was Zaterdagochtend in rep en roer-. Er was een gevangene ontsnapt en voorwaar niet de eerste de beste. Men zal zich herinneren, dat in Februari van het vorige jaar nabij Soesterberg in een tuin huisje een aanslag werd gepleegd op de echtgenoote van den adjudant-onderofficier vlieger Van derGriendt. De dader vluchtte, maar werd korten tijd later in de Boschjes van Poot gearresteerd en opgesloten. Tezamen met nog een gevangene was deze man Zaterdagochtend op een binnen plaats in de bijzondere strafgevangenis aan het werk. In hun nabijheid stond een lad der en toen de andere gevangene zich even had verwijderd en de omstandigheden voor een ontvluchtingspoging ook overigens ideaal bleken te zijn, klom hij op den bui tenmuur om een seconde later met een koenen sprong in de wijde wereld te staan. Uiteraard was de ontsnapping spoedig ont dekt. Het heele Haagsche politieapparaat werd in werking gesteld, politiehonden lucht gegeven, randgemeenten gewaar schuwd, enz. In den loop van den morgen vond men met behulp van de honden aan den Tapijt- weg de jas en de pet, welke de ontvluchte man op had, toen hij er vandoor was ge gaan. Deze kleedingstukken zijn rijks eigendommen en natuurlijk als zoodanig gemakkelijk te herkennen, hetgeen voor den man om begrijpelijke redenen aanlei ding was jas en pet weg te gooien. Gekleed in een gevangenisbroek en een hemd trok de ontvluchte zich terug in de Schevening- sche Boschjes nabij deh Badhuisweg. Hier werd hij 's middags te circa twee uur door twee surveilleerende agenten, die het struikgewas op een verdachte wijze had den zien bewegen, ontdekt. Gewillig liet hij zich arresteeren en overbrengen naar de plaats, vanwaar hij 's ochtends zijn vrijheid had trachten te heroveren. De vreugde was van korten duur geweest. R.K. Ver. v. Kr^amverzorging v. alle gezindten te Omstreken Plaatsing-Bureau Je Bl^iENlIiSTGRACHT 30, voorléen jfSrhaavïstr. verleent help (por /s-'P'o^erde krachten. Geopend elke Djh'fi)AG- /n DONDERDAG MIDDAG van 2^4 nuretot hdt verstrekken van de gewcnschie fiJifchtirtfeen.» 7522 Telef. 2WJH), b.geinlicht. K08. Aanvragen (schaft.) adres Ie Binnenvestgracht30 WOLKBREUKEN IN MEXICO. Associated Press meldt uit Carlsbad in den staat Nieuw Mexico, dat wolkbreuken de bergstroomen tot geweldige rivieren hebben doen wassen. Ruim 1000 personen zijn dakloos geworden, het noodweer heeft ongeveer een dozijn menschenlevens ge- eischt. Een 15 voet hooge watergolf stortte plotseling neer over Carlsbad en de in de nabijheid liggende plaatsen en sleurde hui zen, bruggen, en spoordijken mee. De auto. riteiten hebben bevel moeten geven tot ontruiming van in gevaar gekomen gebie den, aangezien de ongewoon zware regen val nog voortduurt. GYMNASTIEK Diocesane bondswedstrijden der Vrouwelijke Sport- beweging Gisteren te Haarlem gehouden Haarlem was gisteren opnieuw het mid delpunt der Vrouwelijke Sportbe weging in het Bisdom Haarlem. Voor de zevende maal werden daar de Bondswedstrijden, geor ganiseerd door h'et Diocesaan Sportcommis- sariaat gehouden en de deelname liet niets te wenschen over. Niet minder dan 550 meisjes boven de 16 jaar namen ditmaal deel, hetgeen verge leken bij de vorige Haarlem-wedstrijden 120 deelneemsters meer is. (De adspirant- wedstrijden worden later gehouden). Er werd een lijvig programma afgewerkt, zoo uitgebreid, dat de deelneemsters over drie zalen moesten verdeeld worden, nl. de Doelen, de Bavo-zaal en een gymnastiek lokaal. Het behoeft niet gezegd, dat er een en thousiasme onder de deelneemsters heersch- te en dat de prettige sfeer, waaronder de wedstrijden werden gehouden, bewees, dat men weer blij was bijeen te zijn. In de ochtenduren werd het verplichte werk in de diverse zalen begonnen en hoe wel er over het algemeen goed gewerkt is, bleek uit alles, dat de noodige concentratie van andere jaren in het afgeloopen jaar had ontbroken. Meer nog dan bij de ver plichte nummers kwam dit tot uitdruk king bij de wedstrijden in eigen gekozen werk, welke des middags in de Bavozaal werden gehouden en waarvoor goede be langstelling bestond. Daarom temeer was het jammer, dat het gepresteerde nog niet meer gewaardeerd kon worden. Niettemin houden deze wedstrijden toch weer een belofte in voor de toekomst, want zulk een dag van sport is een goede gele genheid om nog eens te zien wat er aan het reeds bereikte nog ontbreekt en de fouten wegen dan zwaarder, zoodat men zich zal beijveren deze zoo spoedig mogelijk te herstellen. De resultaten der wedstrijden laten we hieronder volgen. De wedstrijden der A, B. en C.-groepen hadden den volgenden uitslag: A-groep wisselbeker en 2e pijs, gew. door Leonidas (Haarlem); B-groep: wisselbeker en 2e prsij gew. door S. O. S. (Rotterdam); C-groep: wisselbeker en 2e prijs gew. door Spirit (Den Haag). De bekerhoudster in de A-groep, het Haagsche A. L. O., faalde ditmaal, zoodat de Haagsche ploeg het leelijk moest afleg gen tegen het Haarlemsche Leonidas. Bij het 's middags gedemonstreerde eigen gekozen werk, waaraan door een twaalftal vereenigingen werd deelgenomen, traden de rhythmische oefeningen sterk op den voorgrond. De Haarlemsche ploeg F. E. L. demonstreerde daarbij een meer nieuwe richting, welke de oefeningen een meer plastisch karakter gaf. Verschillende ver eenigingen lieten hierbij heel goed werk zien. zoowel bij de oefeningen mèt als die zonder gereedschappen. De resultaten waren: Eigen gekozen werk zonder gereedschap, pen: wisselbeker en le prijs A. L. O. (Rot terdam), 2e prijs Wilskracht, Amsterdam. Idem met gereedschappen: wisselbeker en le prijs Kwiek (Den Haag), 2e prijs S. O. S. (Rotterdam). De verdere resultaten der groepen waren: A-groep: 2e nrijzen: Leonidas (Haarlem); Wilskracht, Blauw Wit en Ifis (Amster dam); A. L. O. (R'dam); 3e prijzen: A. L. O., Cito. Spirit, Achilles (A'dam); en S. O. S. (R'dam). B-groep: 2e prijs: S. O. S. (R'dam); 3e prijzen: Actief (Leiden), Jeanne d'Arc, A. D. S.. V. K., Kwiëk (Den Haag), Hercules (Haarlem), S. O. S. en Sportief (R'dam). C-groep: 2e prijs Thor: 3e prijzen: Entos, F. E. L. (Haarlem), St. Christophus (Half weg), Struyvers en Spirit (R'dam). De prijsuitreiking geschiedde door den heer H. Goris, die ook het openingswoord had gesproken, terwijl een slotwoord werd gesproken door Z. D. H. F. Filhry, plebaan van Haarlem en districtscommissaris van de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katho lieke Actie. Deze bracht onder meer naar voren, dat de volgende wedstrijden in Am. sterdam zullen worden gehouden. Plebaan Filbry vestigde daarbij de aandacht der meisjes op de spreuk, welke in het Am- sterdamsche Stadion gegraveerd staat: Ci- tius. Fortius, Altius, Sneller, Sterker en Hooger. Deze woorden moeten de meisjes tot devies houden. Dan zullen zij m Am- uitstekend voor den dag kom°i ATHLETIEK HARBIG VESTIGT EEN NIEUW WERELRECORD OP DE 1000 M. Tijdens de a vond wedstrijden van de Dresdener S.C, slaagde Rudolf Harbig er in, een nieuw wereldrecord op de 1000 M. te vestigen. Met een tijd van 2 min. 21,5 sec. bleef hij 2,1 sec. onder het oude re cord van den Franschman Jules Ladou- mègue, gevestigd te Pariis op 19 October 1930. TRAININGS WEDSTRIJDEN VAN DE N.A.U. Goede beurt van Oscndarp op de 400 Meter. Onder groote belangstelling werden Zondagmiddag op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam trainingswed strijden gehouden door de Nederlandsche Athletiek Unie. Een groot aantal deelne mers, waaronder de beste krachten, ver schenen aan den start, terwijl ook van de zijde van het publiek de belangstelling uit stekend genoemd kan worden. Tinus Osendarp startte dezen middag niet op de 100 meter, doch ging zijn krach ten beproeven op de 400 meter. Begrijpe lijk bestond hiervoor allerwege bijzonder veel belangstelling. Hij slaagde er in op overtuigende wijze den specialist op dit nummer Sjabbe Bouman te slaan en no teerde op dezen afstand den fraaien tijd van 49.5 seconden, hetgeen een belofte in houdt voor de toekomst. Het Nederlandsch record staat immers op naam van K. Baumgarten, in 1938 gevestigd met 48 se conden. Voor onzen nationalen sprinter moet het onder iets gunstiger omstandig heden zeer zeker kunnen gelukken dezen tijd niet alleen te benaderen, doch ook te verbeteren. De voornaamste uitslagen zijn: Hoogspringen heeren kl. A: 1. J. J. Hout man (AV 23) 1.0 m.; 2. G. Carlier (AV 23) 1.75 m.; 3. C. Lamoree (Haarlem) 1.65 m. Kogelstooten heeren kl. A: 1. A. J. C. de Bruyn (V. en L.) 13.69. Hoogspringen dames kl. A: 1. J. de Vries (Athleta) 1.55 m.; 2. N. van Balen Blanken (Sagitta) 1.50 m. Fjnale 400 m. klasse A: 1. Tinus Osen darp (Trekv.) 49.5 s,; 2. Sjabbe Bouman (AAC) 51.1 s.; 3. C. Mahieu (V. en L.) 53.9 sec. 100 meter dames finale kl. A: 1. J. Ade- ma (Zeeburg) 13.2 s.; 2. A. de Vries (ADA) 13.3 sec.: 3. E. Dammers (Zeeburg) 13.5 s.; 4. L. Kok (Odia). 100 m. hardloopen heeren kl. A: 1. A. Osta (Trekv.) 11.5 s.; 3. J. J. Houtman Schaap (Haarlem) 11.5 s.; 2. Chr. van (AV 23) 116 sec.; 4. H. Geul (V. en L.). 00 m. heeren klasse A. Finale: 1. Frits de Ruyter (Quick) 1 m. 58.2; 2. J. J. de Roode (Haarlem) 1 m. 59.2; 3. G. W. Dob- belaere (Marathon) 2 m. 03.8. Discuswerpen heeren A: 1. A. J. G. de Bruyn (V. en L.) 42.08 m. 3000 m. hardloopen kl. A: 1. J. Meyer 9 m 14.3 sec.; 3. J. Koopman (Haarlem) 9 (Voiew.) 9 m. 8 s.; 2. J. Walther (Volew.) m. 22.8; sec. CRICKET v. c. C.L. M. C. C. Gewonnen door V. C. C. met 74 runs. le innings V. C. C. 96 waarvan L. P. Cou turier 20, J. van Thuyl 19, J. Roos 13 en P. A. G. Bakker 41. Bowlingcijfers L. M. C. C.: H. Coebergh 6 voor 25 W. van der Heyden 4 voor 50. le innings L. M. C. C. 22. Bowlingcijfers V. C. C.: L. P. Couturier 4 voor 10, P. A. G. Bakker 3 voor 7 en F. van Wijk 3 voor 1. ZEILEN HET JOLLENKAMPÏOENSCHAP VAN ROTTERDAM. Slechts vijf deelnemers vereshenen gis teren aan den start om deel te nemen aan de wedstrijden voor jollen om het kam pioenschap van Rotterdam. In totaal wer den zes races gehouden, welke het volgen de eindresultaat opleverden: Kampioen 1941: R. Kagchelland 83 pun ten, 2. v. 't Oever 70 punten, 3. Daniels 47 punten, 4. Moerman 43 punten, 5 van Veen 26 punten. De roeiwedstrijden op den Amsiel Goede overwinningen van Nereus en Triton De wedstrijden, van de Nederlandsche zeil- en roeivereeniging op den Amstel te Amsterdam zijn Zaterdagmorgen met da meswedstrijden voortgezet. De weersom standigheden wax-en ook nu niet erg ge schikt voor roeien, wel was het droog, maar er stond een straffe wind over de baan. Er was van de zijde der dames groote belangstelling, daar dit jaar voor het eerst nationale titels in het damesroeien verleend werden. Er moest dan ook een lijvig pro gramma afgewerkt worden. Voor deze wedstrijden begonnen, werd voor de Over- naadsche Vier nog een voorwedstrijd ge roeid. Deze bracht een overwinning voor De Laak op De Hoop. De uitslagen luidden: Overnaadsohe Vier: voorwedstrijd: 1. De Laak, 2. De Hoop: Stijlroeien voor dames, oude skif, beslis sing: 1. Willem III (mej. B. Stom) 85 pt. 2. De Hoop (mej. E. F. M. Sanders) 81 pt. Stijlroeien voor dames overnaadsche skif, eerste voor wedstrijd: 1. Cornelis Tromp 79 pt., 2. De Hoop 67 pt., 3. De Vliet 65 p. Tweede voorwedstrijd: 1. Het paar- ne 78 p., 2. De Amstel 64 pt. In den eind strijd plaatsen zioh Cornelis Tromp. Het Spaarne en De Hoop. Stijlroeien voor dames, Overnaadsche Vier eerste voorwedstrijd: 1. De Hoop 76 pt., 2. De Delftsche Sport 75 pt., 3. Argo 66 pt.; tweede voorwedstrijd: 1. De Vliet 80 pt., 2. De Amstel 74 pt., 3. Nereus 61 pt., derde voorwedstrijd: 1. De Vliet 80 p., 2. De Amstel 75 pt., 3. Nereus 61 p., derde voorwedstrijd: 1. De Laak 79 p., 2. Het Spaarne 77 p., 3. Willem III 72 pt. In den eindstrijd plaatsen zich De Vliet, De Laak en het Spaarne. Stijlroeien dames in acht: eerste voor- wedstrijd: 1. Nereus, 2. De Vliet, 3. Willem III. Tweede vooxrwedstrijd: 1. De Hoop, 2. Het Spaarne, 3. De Amstel. Stijlroeien voor dames Jonge Vier, be slissing: 1. De Vliet 82 pt., 2. Dordtsche 75 pt., 3. De Amstel 69 p. en 4. De Laak 65 p. Overnaadsche Skif: 1. Corn. Tromp; 2, Spaarne; 3. Hoop. Overnaadsche Vier: In de beslissing Over naadsche Vier ging het geruimen tijd ge lijk op, doch op het tweede deel der baan zakte Delftsohe Sport af en leverden Njord en Laak nog een scherpen strijd, die de Lei- denaars door een rake eindspurt fraai win nen met VA lengte voor Laak en drie lengten voor Delftsche Sport. Voor wedstrijden oude acht. Hët slot van den langen roeidag vormde een tweetal met veel spanning verbeide kampen van dè oude acht. Eerst roeiden Laga en Njord. Het water was veel stiller dan het den gan- schen dag geweest was. Het ging voortdu rend gelijk op, een geweldige strijd ont spon zich, die op het eind nog in scherpte toenam. Boot aan boot ging het onder aan houdend geloei der clubleden op de eind streep aan en alleen de man met de neus op de lijn kon vaststellen dat Njord de schitterende race met een handbreedte ver schil gewonnen had in 6.42 tegen 6.43 2/5. Daarop bonden de Amsterdamsche rivalen Amstel (boei 1) en Nereus den strijd aan. Ook hier ontspon zich aanvankelijk een zeer felle strijd, dooh op het tweede deel zakte Amstel af en deed de harde rustige eind spurt der Nereieden het beter. Met V/i leng te voorsprong behaalde Nereus onbedreigd de overwinning, in 6.30 tegen Amstel 6.36.2. Derhalve kwamen in den eindstrijd Ne reus en Njord als winnaars der voorwed- strijden met Amstel als snelste tweede. Het eerste belangrijke nummer van den laatsten dag van de wedstrijden van den Nederlandsche zeil- en roeivereeniging was de Oude Acht. Doordat de ploeg van de Amstel toch nog gediskwalificeerd werd, kwamen Nereus, Njord en Laga aan den start. Njord, dat Zaterdag in den voorwed strijd tegen Laga een goeden strijd geroeid had, viel in dezen eindstrijd tegen en kon het tempo van de twee andere ploegen niet volgen. Nereus was in uitstekenden vorm en nam van meet af aan de leiding. Het wa terwerk was bij de Amsterdammers zeer goed Verzorgd en hoewel Laga door felle spurts den achterstand trachtte te verklei nen won Nereus met ongeveer een lengte voorsprong in den tijd van 6 min. 18 sec. Bij de tijden van gistermiddag nvoet men rekening houden met het feit, dat de roeiers den straffen wind in den rug hadden. Bij de Oude Skiff wist de Poseidonman Logger een overtuigende zege op Marres eindspurt bezorgde hem een voorsprong van de Laak te behalen. Vooral zijn goede van ruim een lengte. In den eindstrijd van de Jonge Acht a bevestigde de tweede ploeg van Triton den goeden indruk, welke zij Zaterdag maakte. Door een uitstekend baantempo wisten de Utrechtenaren Laga en Njord achter zich te laten. Deze twee ploegen vochten een feilen strijd om de tweede plaats, welk duel tenslotte in het voordeel van Laga be slist werd. De uitstekende prestatie van de Utrechtsche ploeg komt,nog meer naar vo ren als men bedenkt, dat de eerste ploeg van Triton in de voorwedstrijden door Laga geslagen werd. Ook de tijd van 6 min. 35 sec. mag er wezen. In het laatste nummer kwam Nereus in de Oude Vier tegen de Amstel nog eens goed voor den dag. De Amstel was goed gestart, en nam dan ook een voorsprong, welke geleidelijk aan grooter werd. Zoo was het verschil na 1000 meter zelfs 3/4 lengte. Toen echter zette Nereus een zeer langen eindspurt in. Zienderoogen werd de afstand tusschen de twee booten kleiner. Geen oogenblik gaven de studenten den indruk reeds een zwaren wedstrijd in de oude acht achter den rug te hebben. Hard, zeer hard trok de Nereusploeg de laatste meters en slaagde erin de overwinning te behalen met ruim een lengte voorsprong in den tijd van 7 min. 6 sec. HET KOMENDE WEDSTRIJD PROGRAMMA DER ROEIERS INGEKORT Het bestuur van den Nedeidandschen Roeibond heeft besloten in verband met de huidige voedselvoorziening enkele wijzin- gingen in het wedstrijdprogramma te bren gen. Het is gebleken, dat de roeiers die in training voor de wedstrijden zijn, meer voedsel gebruiken, dan momenteel te krij gen is. De nationale kampioenschappen, welke oorspronkelijk op 20 Juli vastgesteld waren, zullen een maand eerder gehouden worden. De jubileumwedstrijden van Triton zullen n.l. tevens als nationale kampioen schappen gelden. De Hollandiawedstrijden op 6 en 7 Juni zullen wel doorgang vinden, de Hollandbekerwedstrijden te Amsterdam, welke op 5 en 6 Juli vastgesteld waren, zullen geen doorgang vinden. Op deze wijze zullen de wedstrijdroeiers een maand min der in training behoeven te zijn. SCHAKEN ALPHEN—VVGA 5—5 Ook de tweede match bracht geen beslis sing. Onder groote spanning werd de match aangevangen. D. Biunt maakte in de ope ning al een fout en verspeelde de kwali teit. Verder ging alles gelijk op. Op bord 5 en 6, stonden de partijen regelmatig op winst en Posthuma maakte geen fout in een Boedapestengambiet en won na 2 uur. De papieren stonden goed voor Alphen. De borden 3, 7, 8 stonden in kwaliteit voor, maar een goede stand is geen gewonnen stand. Dat ondervond Schollaards nadat C. Brunt en D. Brunt beiden voor de 2e maal de vlag hadden moeten strijken voor bun tegenstanders (13). Bord 9 en 10 maak ten remise Haverkamp op prachtige wyze. Iiooyer won regelmatig-en het was 34. Nu stonden de V.V.G.A.'s beter. v. d. Lin den was in tijdnood en D. Postruma liet zich de winst ontnemen maar nu zagen wij v. d. Linden op zijn best en zijn voortzet ting was subliem en Lom an ging ten twee den maal ten onder. Posthuma maakte re mise 4)44)4. Schuilenburg stond nog be ter er werd afgebroken. Koopmans wilde uitspelen maar Schuilenburg zag de winst voortzetting niet en besloot tot remise 55. De partij wordt niet meer overgespeeld. Zoowel Alphen als VVGA krijgen een an deren tegenstander toegewezen. Alphen heeft zijn kans behouden voor de le klasse. ALPHEN I—V. V. G. A. C. BruntJ. Been 01 H. v. d. LindenG. H. Loman jr. 10 D. PothumaQ. E. Witteman )4)4 D. BruntU Krabbendam 01 A. H. HooyerK. Schoemaker 10 R. PosthumaG. W. Spittuller 10 H. SchollaardsH. Adema 01 G. SchuilenburgW. Koopmans 'AA A. PostF. v. Setten AA P. HaverkampH. Roedema A)4 5—5 De opperste legerleiding beraadslaagt. De Führer bestudeert met zijn generaals De loterij, georganiseerd ten bate van Winterhulp Nederland blijkt een onverdeeld succes te worden. De verkoopers, die P de stafkaart (Wel.bild-Pax.Holl.nd) - »*kk" >r«kk"' lot" de" bre"9en' hebb*n

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6