Scheidsrechtersprsus. PAM BIJ DE MAANAPEN KERKNIEUWS Ve%duienen MAANDAG 26 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 NEDERLANDSCHE VOETBALBOND DE SPANNING IN DE KAMPIOENS COMPETITIE TERUG. OVERMAAS DOOR C. V. V. GESLAGEN GO- AHEAD VRIJWEL KANSLOOS D. O. S. R. DOOR S. J. C. GEKLOPT. De wedstrijden van gisteren hebben hier en daar nogal verrassingen opgeleverd. In de kampioenscompetitie wist A. D. O. op fraaie wijze revanche te nemen op Hera cles en door deze 32 overwinning keerde de spanning in de kampioenscompetitie te rug, want de Almeloërs hebben nu nog slechts één punt voorsprong op A. D. O. en twee op P. S. V. Be Quick boekte haar eerste zege door V. S. V. met 3—2 te verslaan. Alle kam pioenen hebben thans een onderling ver schil van één punt. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Heracles 4 3—1 13—6 6 A. D. O. 4 2 11 6—6 5 P. S. V. 4 12 1 5—6 4 Be Quick 3 111 3—5 3 V. S. V. 5 2 3 5—9 2 De promotie-degradatiecompetitie in Afd. I bracht K. F. C. en Z. F. C. tegenover elkaar. De eerste klassers wonnen dezen eersten wedstrijd met 2—0 en hebben daar. door moed gekregen voor de nog komende wedstrijden. K. F. C. Z. F. C. E. D. O. C. V. V. in Afd. II de het, alle sombere voorspellingen ten spijt, al niet slechter en versloeg Overmaas met 40. C, V. V. Overmaas Emma In het Oosten gaat het met Go Ahead hard bergafwaarts en er moet al iets heel bijzon ders gebeuren, wil de Deventer club den dans nog ontspringen. Dit is alleen theore tisch nog mogelijk, practisch is Go Ahead reeds verslagen. Intusschen leec Vitesse haar eerste ne derlaag door een 5—1 tegen P. E. C. Dit valt van de Arnhemmers tegen! Rigtersbleek 3 2 1 64 4 Vitesse 3 2—1 4—5 4 P- E. C. 3 111 7—6 3 G0 Ahead 3 2 2 4—6- 1 In het Zuiden deed de eerste klasser het ook al best. Limburgia versloeg n.l. Stan daard met niet minder dan 5—1 Picus won met 2—1 van R. B. C. Limburgia 1 1 5—1 2 Picus 1 1 2—2 2 R. B. C. 1 i i_2 Standaard 1 1 i5 Van de overige wedstrijden noemen we slechts dien tusschen S. J. C. en D. O. S. R. De Noordwij ksche en Veensche ploegen speelden gisteren den beslissingswedstrijd voor de laatste plaats. S. J. C. was de laatste weken door groote onvolledigheid al bijzonder slecht op dreef en we gaven haar voor gisteren ook niet veel kans. Maar de ploeg hield zich kranig en verraste D. O. S. R. volkomen, waarbij vooral midvoor Groenewoud zich onder scheidde. D. O. S. R. moet dus degradatie wedstrijden spelen. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland: A. D. O. —Heracles 3—2; Be Quick—P. S. V. 3—2. AFDEELING I. Promotie competitie 2e klasse: K. F. C. z. F. C. 2—0. AFDEELING II. Promotie competitie 2e klasse: C. V. Overmaas 40. Tweede klasse A.: Spartaan—Sliedrecht 1>7. Tweede klasse B.: Excelsior—O. D. S. 3-0. Derde klasse A: RVC—Blauw Zwart 4—4 SJC—DOSR (besl. laatste plaats) 51. Derde klasse C.: ONA—DCV 1—1, DHS Pechvogels 32, FortunaSteeds Vol harden 43. Vierde klasse A: TONA—Texas 14, Vierde klasse B: PostaliaCromvliet 22 Vierde klasse C: OudewaterMSV 04. Zij, die wenschel (leemte ntwen aan een gedurende den lomevjm houdfi cursus ter opleiding ran 6cfceiderfliters r#or de Onder- afd. Leiden tvaM de* w.Y.B^p worden ver- zoobt zich tenf spo/digVe qy te gevan aan het BondsbureJ, 7962 Kamerlingh brtneslaan 55, Leiden. AFDEELING III. Promotie competitie 2e klasse: Go Ahead Rigtcrsbleew 2—3; P. E. C.—Vitesse 5—1. AFDEELING IV. Eerste klasse: BW—Willem II 3—2. Promotie competitie 2e klasse: Picus RBC 2I; StandaardLimburgia 15. R. V. C BLAUW ZWART 4—4. BI. Zwart I speelde Zondag in Den Haag zijn laatsten competitiewedstrijd tegen R. V. C., welke eindigde met een gelijk spel. Het eerste doelpunt is voor BI. Zwart, wan neer de bal gevaarlijk voor den R. V. C.- doelmond zweeft en een der backs te hard op zijn keeper terugspeelt (0—1). R. V. C. komt dan sterk in den aanval. De bal komt bij den rechtsbuiten en met een goed schot is de stand 11. BI. Zwart maakt er spoedig 12 van. Maar het duurt niet lang, of de linksbinnen van R. V. C. passeert van korten afstand den BI. Zw. keeper (2—2). R. V. C. heeft dan het beste van het spel en nog voor de rust is de stand 42. In de tweede helft wordt er door BI. Zwart iets beter gespeeld. Er volgen ver scheidene goede aanvallen en al spoedig komt er succes, wanneer de linksbuiten goed voorzet en de middenvoor met een hard schot den R. V. C.-keeper het nakij ken geeft (43). De rechtsbinnen krijgt den bal. Maakt zich vrij en lost dan een hard, onhoudbaar schot. De stand is hier mede gelijk (44). Aldus komt het einde. De juniores a speelden op de Roggewo- ning tegen V. A. C. b en wonnen met 32; de juniores speelden in het Hoorn- park tegen Valkeniers b en wonnen S.J.C.—D.O.S.R. 5—1 De beslissingswedstrijd SJCDOSR is niet geworden hetgeen men ervan ver wacht had, n.l. spannend. Voor de rust was het zoo nu en dan wel aardig en werd er soms vinnig gespeeld, maar na de rust was er maar één elftal, dat voetbalde en dat was SJC. DOSR had nagenoeg niets in te •brengen en speelde, om het eens precies te zeggen, bar slecht, We hebben den Zon dag tevoren DOSR tegen LFC zien spelen en toen werd er zeker eens zoo goed ge voetbald. Het spijt ons te moeten schrijven, maar als er de komende degradatie wed strijden zoo slecht gespeeld wordt dan wordt het zeker de vierde klasse. GSV en Cromvliet zijn ploegen waar niet mee te spotten valt. Aan DOSR om dit pessimisme te logenstraffen. SJC is door deze overwinning voor de derde klasse behouden en ze heeft de zege in hoofdzaak te danken aan haar idvoor J. Groenewoud, die alle vijf dc doelpunten voor zyn rekening nam. Naast hem mag in eer. adem genoemd worden de rechtsback van SJC, het groote struikelbrok in de ach terhoede. De samenstelling der ploegen was: SJC- doel: H. v. d. Berg: achter: Th. Steenvoor de en J. v. d. List; midden: C. Vink, Jac. Groenewoud, A. Caspers; voor: E. van Rh ij, H. Commandeur, J. Groenewoud. C. v. d. Berg en P. Casper. DOSR-doel: J. de Koning; achter: C. de Koning, L. Hoogebeom; miden: A. Turk, P. Rodewijk, A. Hoogenboom; voor; B. Akerboom. A. Zwartelee. H. van Vel zen, Th. van Es en E. Rodewijk. SJC krijgt de eerste behoorlijke kans. welke niet benut wordt. Het spel gaat op en neer en na 15 min. weet DOSR te doel punten, maar na den neutralen grensrechter geadviseerd te hebben wordt dit doelpunt door den scheidsrechter wegens buitenspel geannuleerd. SJC., moed gekregen heb bend. gaat ten aanval, maar de prachtige •kopbal van Groenewoud wordt even netjes corner gewerkt. Als dan de rechtsbuiten tegen de paal gekogeld heeft, gaat aan den overkant een schot van DOSR juist over de lat. Na een half uur weet Groenewoud dan het eerste doelpunt te maken (10). Twee minuten later maakt van Velsen reeds gelijk als hij even eerder bij den bal is dan de keeper (11). Twee minuten voor de rust kopt Groenewoud ineens een voorzet van rechts in het doel '21). De tweede helft is, zooals gezegd, het aankij ken, als wedstrijd, niet meer waard ge weest. Na 10 min. maakte Groenewoud, weer met een schitterenden kopbal 31. om dit staaltje na 6 min nog eens te her halen (41). Een kans heeft DOSR nog ge had en wel toen de keeper van SJC den bal kwijt raakte, maar het lamme schot ging naast het leege doel, DOSR was gesla gen en liet het terrein aan SJC. Een halve minuut voor het einde knalde Groenewoud tegen den staander om 20 sec. later het vijf de doelpunt te maken (51). En zoo kwam het einde. ALPIf. BOYS I—ALPHEN II 4—3. In een vriendschappelijke kamp tus schen deze beide elftallen zijn de A. B. er in geslaagd de Alphen reserven een kleine nederlaag toe te brengen. Nadat de rust met een 22 stand was ingegaan, kwamen de A. B. er steeds beter in en wisten nog tweemaal het net te vinden, waar tegen Alphen slechts eenmaal wist te doelpun ten. Bij de A. B. bleek midvoor L. de Bruin de ster van het veld. Hij alleen nam reeds drie doelpunten voor zijn rekening. R. K. Sportver. „Leimuiden". Zondag speelde Leimuiden tegen Lisse III. Direct na den aftrap maakte Lisse een doelpunt. Spoedig daarop was de beurt aan Leimuiden. Beide elftallen bleken goed te gen elkaar opgewassen, hoewel de aanval len van Lisse veel gevaarlijker waren dan die der gastheeren, hetwelk bleek uit het feit, dat Lisse nog slechts eenmaal te vis- schen had en Leimuiden niet minder dap viermaal. In de tweede helft zag Leimuiden kans, den achterstand te verkleinen. Hierna volgden gevaarlijke aanvallen op het Lei- muiden-doel, waarbij de keeper tweemaal gepasseerd werd. Even voor het einde wist Leimuiden tweemaal te doelpunten en de eindstand te brengen op 65 voor Lisse. TAFELTENNIS Zondagmiddag zijn in „Custodia" te Den Haag de tafeltenniskampioenschappen ge speeld. De drie vertegenwoordigers van 't Leidsche District waren N. Heemskerk. C. Heemskerk en L. Castelein, allen van ..Treffers'' uit Roelofarendsveen. Van deze drie heeft N. Heemskerk wel de beste re sultaten behaald, daar hij de Limburgsche kampioen Sink versloeg en vervolgens de Haarlemsche vertegenwoordiger Duinis- veld uitschakelde. C. Heemskerk versloeg de tegenstander uit Hilversum: L. Caste lein kon het tot geen overwinning bren gen ondanks zijn felle tegenstand. Het al gemeen oordeel van de wedstrijdleiding was, dat onze spelers buitengewoon zijn vooruit gegaan in dit jaar. Zij missen ech ter nog het. harde en snelle spel der win naars. In dit veld van 17 spelers hebben de „Treffers"-spelers echter een alleszins goeden indruk achtergeuaten. Er was een overgroote belangstelling. Uitslagen: Heeren: 1. Pelser, Amster dam, 2. Strang, Den Haag, 3. Putman, Am sterdam. Dames: 1. Mej Staveruiter, Haarlem, 2. mej. Hoesing, Den Haag, 3. mej. Cornclis- sen, Haarlem. N.B. De wedstrijd „Van Nispen" uit Leiden tegen „Treffers" te Roelofarends veen kan Dinsdagavond niet doorgaan. DE ZOMERCOMPETITIE. De secretaris van v. Nispen doet een be roep op alle R.K. Tafeltennisclubs zich zoo spoedig mogelijk op te geven voor de a.s. te houden zomercompetitie. Men gelieve zich dan op te geven bij den competitie leider L. v. d. Steen Haven 36 Leiden. Ook nieuwe bondsleden zijn van harte welkom. Deze moeten zich richten tot J. v. Dam, Oude Singel 26 met opgave van aantal le den die dan de verdere inlichtingen zal verstrekken. T.T.C. VAN NISPEN. Hedenavond te 8 uur belangrijke leden vergadering. O.a. zal besproken worden, het vieren van het eerste lustrum op 28 Juli a.s. A.s. Dinsdagavond 27 Mei te 7 uur wordt er een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Treffers I. De opstolling is. A. Kienjet, J. Verhoogt, L. v. d. Steen en J. v. Dam. KATWIJKSCIIE DAMCLUB „L.D.C." De uitslagen der 6de en 7de ronde voor den prijzen wedstrijd zijn als volgt: J. SchoneveldJ. Houwer 11 D. HartkampA, A. Vooys 11 W. BöttcherD. Hartkamp 02 A. van BeelenJ. van Elk 02 J. HouwerA. Dijkstra 02 D. HartkampJ. Schoneveld 11 Uitslag afgebr. partijen: A. DijkstraD. Hartkamp 20 W. BöttcherJ. Houwer 20 A. van BeelenW. Böttcher 20 Uitslag uitgestelde partij: J. HouwerA. Dijkstra 02 147. „Kijk Pam, de aap, die daar de wacht houdt, heeft waarschijnlijk iets bemerkt. Hij geeft tenminste een sein. Gespannen wachten de professort en Pam af, wat er nu gaat gebeuren 148. Het duurt niet lang, of ze zien uit de ruiaspleeten andere apen komen. „Hé, wat dragen ze?" vraagt Pam. Ze kijken scherp toe en zien, dat iedere aap een stuk steen draagt. Zuidwijck verspeelde door deze neder laag haar laatste kans op promotie. In de eerste helft ging het spel gelijk op en de rust ging in met een 10 voorsprong van S.V '35. Hierna kwame nde Haagsche speelsters sterk opzetten. Toch wist Zuid wijck verschillende gevaarlijke aanvallen goed af te slaan, waarbij vooral de dames C. Houtermans en R. Timp goed op dreef waren. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duin- digt gehouden draverijen zijn als volgt: Goustorprijs: Ren over 2000 meter: 1. Pe tite Artiste 78 kg. in 2.21.2; 2. op 4 leng ten Zuénoula 75 kg. Tot. win. 2.90; pi. 1.40 en 1.20. Elenonoraprljs: Prijzendraverij 4de klas se. 1740 m. 1. Captain Norton 1700 m. in 2.45.6 (1.34.1); 2. Evelyn Hanover 1720 m. in 2.45.6; 3. Dromeleaque (buiten wedden schappen); 4. Diadema 1700 m. in 2.48.8. Tot.: win. 5.30; pi. 1.30: 1.30 en 1.80. Het zilveren schild: Ren over 2600 m. voor amateurs: l. Icare 82 kg. in 3.05; 2. op hoofdlengte Gracques 78 kg. Tot.: win. 2.30. Elisabethprijs: prijzendraverij 3de klas se. 2440 m 1. Dutch Hanover 2460 m. in 3.53.8 (1.35); 2. Benna Doza 2480 m. in 3.54.2; 3. Caesar S 2480 m. in 3.56.4. Tot.: win ƒ2; pl. 1.20, 1.60 en 1.30. Bussumprijs; Ren over 1400 m. 1. Sarata 74 kg. in 1.32; 2. op 2 lengten Echillais, 79 kg. Tot. win 1.40; pl. 1.40 en 2.40. Excellentieprijs; Heat prijzendraverij lste klasse. 1700 meter. lste heat: 1. Baronesse K. 1700 m. in 2.33 (1.30); 2 Crack; 3. Baronesse Hollo. Tot.: win. 8.20; pl. 3.50, 2.80 en 1.30. 2de heat: 1. Baronesse Hollo 1720 m. in 2.31.4 (1.28); 2. Baronesse K; 3. Highway man. Tot.: win. 2.80; pl. 1.10; 1.50 en 2.80. 3de heat: 1. Bonnie's Norton, 1700 m. in 2.32.1 (1.29.4); 2. Baronesse Hollo; 3. Baro nesse K. Tot.: win. 1.70; pl. 1.20: 1.10 en 1.10. Beslissing: 1. Baronesse K 1700 m. in 2.40.0 (1.33.9); 2. Bonnie's Norton; 3. Ba ronesse Hollo. BILJARTEN WEDSTRIJD TE VOORSCHOTEN. Vrijdag speelde een zestal van Voorscho ten een wedstrijd tegen een zestal uit Lei den, waarvan de uitslag is als volgt: brt. carb. h.s. gem. Overdijk, Leiden 20 59 1.99 A. Gerrits, Voorscholen 30 49 1.23 v. d. Berg 30 40 6 1.33 v. Noord 30 49 0 1.63 v. d. Aar 30 32 4 1.09 L. Lamboo 30 42 5 1.40 Lampo 30 27 4 0.90 De Hollander 30 61 13 2.03 Compier 30 22 4 0.73 v. d. Werf 30 41 5 1.37 Hillenaar 30 22 4 0.70 Karremans 30 24 4 0.80 Z. H. Paus Pius XII heeft bij breve van 21 April 1941 benoemd tot Proost van het Hoogw. Kapittel der Katholieke Basiliek van St. Jan te 's Herlogenbosch, als op volger van den Doorl. en Hoogw. Heer Mgr. C. C. Prinsen, den HoogEerw. Hooggel Heer Mgr. A. F. M. Sweens, oud-president van het Groot Seminarie te Tilburg; en tot Kanunnik van het Kathedraal Ka pittel te 's Hertogenbosch den HoogEerw. Hooggel. Heer A. v. d. Meijden, President van het Groot Seminarie te Haaren. WIELRIJDERS, bent U voornemens af te slaan, geeft dan o p t ij d de richting aan! Vereeniging voor Veilig Verkeer. FEUILLETON naar het Engelsch bewerkt door A. J. HUISMAN. 13) De chef lachte kort en spottend. Green, ik geloof dat jij den laatsten tijd te hard hebt gewerkt. Je moest veer tien dagen verlof vragen. Begrijp je niet dat Ivan naar buiten is gekomen en dat Waverley niet den tijd heeft gehad zijn ka meraad te waarschuwen, maar den man re gelrecht heeft gevolgd? Er hadden drie mannen bij moeten zijn. Green ging recht overeind staan. Foyle was nog niet bekomen van zijn prikkel baarheid, veroorzaakt door zijn eigen ver gissing, anders had hij niet zoo gesproken. Green was niet de man om haastige ge volgtrekkingen te maken. Een derde was niet beschikbaar, toen Waverley heen ging, zei hij. Hier is de re den, waarom ik zeg, dat Waverley vermist wordt. Het is vijf minuten geleden door een boodschapper hier gebracht, aan u geadres seerd. Als inspecteur heb ik het geopend. Foyle nam een getypt vel papier uit de hand van den ander. Er stond alleen op: „Beste Mr. Foyle. U deed beter uw man nen terug te roepen. Wij hebben een hun ner in handen, en houden hem als gijze laar voor onze eigen veiligheid. Als uw mannen de dingen voor ons onaangenaam maken, zullen de dingen voor hem ook on aangenaam worden. Dit is geen melodrama maar het zijn brutale feiten." Er stond geen handteekening onder Foyle's breede kaken werden strak en grimmig. Hij twijfelde geen oogenblik of deonbekende schrijver meende precies wat hij zei. Hij mocht Waverley graag lij den, maar dacht er geen oogenblik over zich door het gevaar dat hem dreigde, van den weg te laten brengen. De man was het slachtoffer geworden van een der gevaren van het vak. Hij stak zijn hand in een la, en, een greep je zwart poeder op den brief strooiend, zwaaide hij het voorzichtig heen en weer. Binnen eenige seconden staken vier vinger afdrukken zwart af tegen de witte opper vlakte. Zij stonden rechthoekig op de let ters en juist er onder. Op Foyle's gezicht kwam een aangename glimlach. Zü hebben ons toch iets gegeven, dat ons kan helpen, Green, riep hij uit. Kijk deze twee midelste zijn de afdrukken van den dolk. Laten wij nu eens zien of wij iets uit het typen kunnen leeren. Een half uur later stonden drie man nen in een kleine, donkere kamer, alleen een helder wit licht viel op een scherm van anderhalve meter. Foyle en Green keken gespannen naar het scherm, terwijl de der de man de schuif in de sterke tooverlamp liet glijden. Enorm vergroot stonden de ge typte letters helder -zwart tegen het wit. Wat dunkt je er van, Green?, vroeg Foyle na een poosje. Remington-machine, laatste model, antwoordde de ander kortaf. De letter „b" is ietwat versleten en de ,.0" staat niet in de lijn. Gebruikt door een beginner. Er is dubbel wit tusschen enkele lijnen en en kel tusschen andere. Een hoofdletter „W" is geplaatst over een kleine heen. Dat is zoo, zei zijn chef peinzend. Je zoudt kunnen onderzoeken of de Reming- tonfirma ons hierin kan helpen. Zoo moge lijk een lijst van de menschen, die gedu rende de laatste zes weken machines ge kocht hebben. Het is gissen, maar gissin gen zijn dikwijls juist. En als je in mijn kamer komt, zal ik je een revolver geven. Het zal goed zün dat je er een bij je hebt, zoolang je voor deze zaak werkt. Men heeft vandaag ook op mij geschoten. Ik dank u, mijnheer, zei de ander kalm, ik kan het wel zonder doen. Mijn twee vuisten zijn mij voldoende. Zooals je wilt, gaf Foyle toe. Green vertrok naar zijn taak. Toen hij terug kwam, legde hij in Foyle's kamer een lange lijst voor hem neer. De chef liet langzaam zijn vinger er langs glij den. 14 October, las hij, Mr. John Smith, per adres Israëls, 404a Grave Street, Whi- techapel. Hij keek op naar 't onbewegelijke ge zicht van Green. Schijnt het te zijn, vervolgde hij. Jij en ik zullen een tochtje maken vanavond, Green. En ik geloof toch, dat je beter doet, een revolver mee te nemen. VEERTIENDE HOOFDSTUK. Voor alle bezoekers, bloedverwanten, journalisten was Lady Eileen Meredith niet te spreken. Zij wilde alleen zijn met haar gedach ten. Haar levendige vroolijkheid had haar verlaten en zij was een sombere vrouw ge worden, met een strengen mond en een gloeiende zucht naar wraak, te onlesch- baar naarmate zij haar machteloosheid ge voelde. In onredelijken toorn kunnen som mige vrouwen gevaarlijk worden. Zij had kortaf haar vaders voorstel, dat zij een dokter zou raadplegen, geweigerd. Evenmin wilde zij Londen verlaten en trachten te vergeten te midden van een rjeuwe omgeving. Hier wil ik blijven tot de moord op Bob gewroken is, had zij gezegd en haar landen had zij kwaadaardig opeen ge klemd. Een dag en nacht waren voorbijgegaan sedert haar onderhoud met Heidon Foyle. Nadenken had haar niet overtuigd dat zijn xoude redeneering juist was. Zij had in haar geest vastgesteld dat Fairfield de moordenaar was. Niets kon haar van die overtuiging afbrengen. Scotland Yard, dacht zij, zag tegen hem op, omdat hij een man van aanzien was. De chef der recher che met zijn vierkant gezicht, die zoo kalm met' haar had gesproken, trachtte hem waarschijnlijk in bescherming te nemen. Maar zij wist het. Zij was zeker van haar zaak. Stel dat ze alles vertelde wat zij wist. Zij balde haar kleine vuisten tot de nagels haar in het vleesch sneden, terwijl zij zich vast voornam dat hij den prijs voor zijn misdaad zou moeten betalen. Er was rog een andere rechtvaardigheid dan die der wet. Als de wet haar niet hielp Een medicus of psychiater zou een ont leding van haar gevoelens interessant ge vonden hebben. Zij had de grens van mo nomanie bereikt, maar het moest wel een heel moedig man zijn die haar bepaald krankzinnig zou noemen. Behalve Foyle had zij niemand iets verteld van het ge voel dat haar bezielde. Met kalme bezadigdheid sloot zij een lade v^n haar schrijftafel open en nam er een mooie, kleine revolver met een ivoren greep Uit, waarvan de loop glinsterde. Hij was zeer klein, bijna een stuk speelgoed. Zij opende hem en deed er vijf patronen in. Met een steelschen blik over haar schou der stak zij hem in haar blouse en ging toen snel terug naar haar stoel bij het vuur en nam een boek op. Werktuigelijk gleden haar oogen over de regels van het boek. Zij las niets, ofschoon zij de bladzij den omsloeg Töen wierp zij het boek weg en, zonder haar kamenier te schellen, kleedde zij zich in eer eenvoudig, zwart 'wandeltoilet. Zij nam een zware mof en stak daar den re volver in Het meisje bereikte Scotland Yard, ter wijl Holdon Foyle nog in gesprek was met Green. Haar naam bezorgde haar onmid dellijk toegang tot hem. Zij lette niet op den stoel, welken hij haar aanbood, maar bleef staan, haar ernstige, grijze oogen on derzoekend op zijn gezicht gericht. Hij zag den hoogen blos op haar wangen en bijna intuitief raadde hij, dat zij handelde onde den een of anderen dwang. Neem u alstublieft plaats, vroeg hij. U verlangt te weten welke vorderingen de zaak maakt. Ik geloof dat wij morgen nieuws voor u zullen hebben. Ik hoop, dat het gunstig zal wezen. Staat u op het punt iemand te arres teeren? Wordt vervolgd.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5