MAANDAG 26 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 EXCURSIE „OUD-LEIDEN". Zaterdagmiddag werd, begunstigd door fraai weder, door de Vereen. „Oud-Leiden" een excursie gehouden met -als hoofddoel de bezichtiging van het bedrijf der Leidsche Duinwater-Maatschappij te Katwijk. Zij die niet fietsten, begaven zich. onder leiding van den heer A. Bicker Caarten per -tram naar Katwijk, om vandaar naar den water toren te wandelen. Deze groep wijdde tij dens de wandeling haar aandacht aan den fraaien molen te Katwijk en aan het land schap. De' groep wielrijders verzamelde zich bij de Rijnzichtbrug en ging onder lei ding van den heer N. J. Swierstra langs den Hoogen Morschweg over de Haagsche Schouw naar Valkenburg. Bij de oprijlaan naar Torenvlie't, de voormalige Cruyswech, werd even halt gehouden, om enkele dingen uit Valkenburgs verleden in herinnering te brengen en in .de tweede plaats om te wijzen op de opgravingen, welke daar op het oogenblik onder leiding van prof. dr. A. E. van Giffen uit Groningen plaats vin den. Het betreft hier namelijk de ontgra ving van de fundamenten van twee Ro- meinsche Castella, welke daar eens werden opgericht, het eene in het jaar 47, het an dere in 109. Van het laatste heeft men een reeds zeer belangrijk deel der fundamenten blootgelegd. Uit den aard der zaak moesten de mededeelingen hieromtrent zeer som mier zijn, daar het.werk nog niet afgeloo- pén is en wij gaarne eerst de volledige we tenschappelijke publicaties afwachten. Doch in ieder geval heeft men zich een idee kun nen vormen van de uitgestrektheid van zoo'n castellum en van de hoofdirideeling. Na een korte bezichtiging van de ontgra- virg hervatte men den tochtten kwam pre cies op tijd aaji den watertoren. Hier werd da leiding overgenomen door- den heer ii\ P. C. Lindenbergh; directeur van de Duinwa ter-Maatschappij. De voetgangers konden nu vervoerd worden met het werkspportje, dat naar de duinvlakte van Berghey voert, terwijl de wielrijders langs denzelfden weg het aardige paadje langs de spreng konden volgen.' Aan het eindpunt vlijde men zich tegen een duinhelling met een aardig meer tje aan den voet. Hier nam de heer Linden bergh het woord om een uitvoerig e-n hel der overzicht te geven over de werking van het bedrijf. Wij behoeven daarvan geen overzicht te geven aangezien er voor eenigen tijd in de bladen uitvoerig over is geschreven. Slechts op één punt willen wij de aandacht vesti gen. Doordat op den duur de duinen gebrek aan water zouden krijgen', heeft men naar een middel moeten omzien, om dat gevaar te beletten. Men heeft een vijver gegraven waarin langs kunstmatigen weg water ge voerd wordt uit een wetering in het Val kenburger broekland. Uit dien vijver stroomt hgt water door kunstmatig aan gelegde beddingen in de duinvlakte yan Berkhey en verdwijnt in het jjand. om ten slotte voor een deel in spreng terecht te ko men. Men kan de toevoer naar believen regelen. Deze kunstmatige watertoevoer heeft ten gevolge, dat het grondwater in de duinen rijst, hetgeen op frappanté wijze de flora en fauna der duinen ten goede komt. Zoo heeft men dus de middelen gevonden om op voortreffelijke wijze het eigenaardig schoon van het duinlandschap te bewaren. Nadat nog een korte duinwandeling was ondernomen, begaf men zich weer naar den watertoren, waar de technische "installaties werden bezichtigd onder deskundige voor lichting. Hoogstvoldaan keerde men ten slotte naar Leiden terug. DE FA. ZAALBERG KOOPT DE CRAILOOSCHE SCHAAPSKUDDE Zij blijft dus behouden voor de Gooische heide Zooals wij vorige week in een uitvoerig bericht reeds mededeelden, was de firma Zaalberg, Ned. Fabriek voor Wollen De kens hier ter stede voornemens onder ze kere voorwaarden dus van de- Vereeniging van Vrienden van het Gooische Natuur reservaat de schaapskudde op de Gooische heide aan te koopen. Deze attractie van de Gooische heide verkeerde sinds eenigen tijd in gevaar en stond op het punt, gelijk wij in bedoeld bericht reeds uiteenzetten, geheel te ver- dwijnen. De financieele moeilijkheden, welke -de vereeniging ondervond bij het instand houden van de kudde, deden 'het bestuur omzien naar een afdoende oplossing. Aanvankelijk wérden met de Stichting Gooisch Natuurrevervaat onderhandelin gen aangeknoppt om', de exploitatie over te nemen, doch déze zijn tenslotte ge strand. Toen de heer W. Schrandt, directeur der N.V. Zaalberg, van deze moeilijkheden hoorde, verklaarde hij zich bereid onder zekere voorwaarden de kudde te willen koopen. Deze voorwaarden waren zeer gunstig en verheugend voor het Gooische heide landschap. De kudde zal n.l. ten minste gedurende vijf jaren op de Gooische heide gehand haafd blijven en de vereeniging moest ge durende dien tijd jaarlijks 500.aan de N.V. betalen als bijdrage in de exploitatie kosten. Een bestuursvoorstel in dien geest werd bij de ledenvergadering ingediend en op de Zaterdagmiddag te Bussum gehouden buitengewone vergadering lichtte de voor zitter der Vereeniging van Vrienden van het Gooisch Natuurreservaat een en ander nader toe, waarbij bleek, dat de exploitatie na den verkoop evenals voorheen door de Vereeniging zal worden verzorgd en op dezelfde wijze zal worden voortgezet, zoo dat de kudde, welke thans 120 schapen, w.o. 43 lammeren telt, voor het Gooi be houden blijft. De schaapherder, Scheper de Heus, zal dus als voorheen de wacht houden bij de kudde. De Stichting Gooisch Natuurreservaat stelt 'de schaapskooi «en de bijbehoorende terreinen, welke h'aar eigendom zijn, even als voorheen ter beschikking van de kudde. De „Vereeniging van Vrienden" heeft na vij£ jaar het recht de schaapskudde terug te koopen. Met algerneene stemmen besloot de vergadering tot den verkoop, waardoor geld vrij komt voor andere zaken, die de Vereeniging in het belang van het Gooisch Natuurreservaat wil behartigen. K.J.M.V. „ST. PETRUS CANISIUS". Wij herinneren onze aspiranten aan den eersten avond van den oriëntatiecursus op morgenavond om half negen in ons Eigen Huis, Mare '34. De wandeling, die op a.s. Donderdag was vastgesteld, gaat door den dan te houden Vormingsavond niet door. EERSTE PLANTSOENCONCERT. Door het Muziekgezelschap „Werkmans Wilskracht-' onder leiding van den direc teur Ger. Dik, zal Donderdag a.s. het eer ste Plantsoenconcert gegeven worden. Het concert vahgt aan 8 uur precies. Men wordt beleefd verzocht gedurende het concert niet te loopem Programma: 1. Mooi Nederland, marseh, S. Vlessing. 2. Tancred, ouverture, Rossi ni. 3. Versmachte Liebe, wals, P. Linke. 4. Grosse fantasie Uber motieve aus Verdi's Oper Rigoletto, Ger. Dik. Pauze. 5. Fart.us Fortuna Verversmarsch), Ger. Dik. 6. Valse uit de Suite Bagalelli, Ger. Dik. 7. Mazurka. Ger. Dik. 8. Slavische Rapsodie No. 2. Carl Friedeman. 9. Sambre et Meu- se. marsch, Rauski. 10. Tribut de Lamora, Turin. OMGEVING HILLEGOM Zilveren jubileum Maria-congreg^tie. Zondag werd op plechtig-feestelijke wijze bet 25-jarig bestaan der Maria-congregatie in de St. Martin usparochie gevierd. De feestdag werd voorafeggaan door een tri duüm, gegeven door pater Joncbloedt. Zon dagmorgen te 8 uur werd een H. Mis te de zer intentie opgedragen met alg. H. com munie. Des avonds, deden ongeveer 100 le den hun plechtige opdracht, terwijl de overige rond 150 hun opdracht ver nieuwden. Drie jubilaressen zijn geduren de die 25 jaar onafgebroken lid geweest nl. de dames M. v. d. Berg, L. Prins en J. L.-Selhorst. Deze ontvingen de zilver'en eere-medaille. Oranje-kruis. Bij het voortgezet examen voor het eenheidsdiploma dezer vereeniging slaagden- van de leden van E.H.B.O. de dames C. Nieuwenhuizen, A. van der Vlist, J. de Rboy, Ph, Rotteveel en M. van Lierop én de heeren B. van Zonne veld en J. van Rijswijk. V.V.V. De opbrengst der bloembollen- Zondagen-collecte bij den uitkijktoren, ten bate van Winterhulp Nederland heeft 50 opgebracht. Geboren: Z. van I. C. van Wetering en. Meijer. D. van M. L. Th. Visser en_ Reimers. D. van J*h. L. Langeveld en' Grimbergen. O n d e r t r o u w d: C. M. J. van Lierop en M. C. Prins. Overleden: L. G. Hageman ni. 90 j. LE1DSCHENDAM K. J. M. V. Maandag 26 Mei a.s. van 8.3010.45 uur zal de K. J. M. V. ..St. Al- bertus Magnus" in het lokaal Damstraat 10 een gevarieerde societeitsavond houden. R. K. E. H. B. O. „St. Lucas". Onder leiding van dr. van Zeeland hield boven genoemde vereeniging haar 6e jaarverga dering. De Secretaris, de heer Jac. Scheltes 'brengt een keurig jaarverslag uit. Dit ver slag en het finantieel verslag van den pen- ningmeesteresse werden goedgekeurd on der dank voor. het gevoerde beheer. De aftredende bestuursleden mej. G. C. Knijnenburg en mevr. J. J. de GrootFase en de commissaris van materiaal, de heer J. de Heij werden bij acclamatie herkozefi. Het program voor de a.s. zomer werd besproken en de aandacht gevestigd op den in den a.s. winter te organiseeren .nieuwe E. H. B. O.-cursus, die per 15 October een aanvang zal nemen. De voorzitter deelde nog medé. dat het aanwezige materiaal aan. zienlijk zal worden uitgebreid. Vervolgens hield de voorzitter een cause rie over het onderwerp: „Practische wen ken uit ondervinding der oorlogsdagen." Na een korte rondvraag werd de bijeen komst onder dank op de gebruikelijke wijze gesloten. Ondertrouwd: J. L. van Schie en W. A. v. (j- Boogaard-''J. W. Barmentloo en E. Dijkman. OEGSTGEEST RERUM NOVARUM-HERDENKING GAAT NIET DOOR. De herdenking van dc uitvaardiging van de encycliek „Rerum Novarum", hedenavond, gaat niet door. SASSENHEIM Personalia. Naar wij vernemen iS onze plaatsgenoot, de heer A. Warnaar Wzn. door de commissie Woltersom benoemd tot haar adviseur voor zaken het bloembollen- bedrijf betreffende. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD De raad der gemeente Voorschoten ver gaderde Vrijdagavond. Aanwezig alle leden. .Daar verschillende straten voor herbe strating in aanmerking komen hebben B. en W. een volledige kostenbegrooting doen opmaken door den dienst van openbare werken en een vast plan. De kosten worden begroot op totaal 6000. Er blijft van de som 6000, nóg té dekken 5600 en deze dekking kaW geschieden door gedurende 8 achtereenvolgende jaren een bijdrage te verleencn van den gewonen dienst aan den kapitaaldienst ad 700. Aldus wordt be sloten. Met goedkeuring van den .secretaris-ge neraal" van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, zijn van 1 No vember 1940 de electriciteitstarifven voor kleine verbruikers met 1 cent p,er K.W.U. verhoogd. Deze verhooging moet nu wor den ingetrokken. Thans stellen B. en W. den raad voor deze prijzen vast te stellen voor de maanden Mei en Juni als volgt: a. enkel tarief op 26 p. K.W.U., b. vastrccht- enkeltarief 10,' j, c. vastrechtdubbeltaricf in speruren 10! 2, buiten de speruren op 5' d. normaaltarief tot 500 K.W.U. 16, van 500 1000 K.W.U. 13'-, van 1000—1750 K.W.U. 11' j. van 1750—2500 K.W.U. 9' j, boven 2500 K.W.U. 6! 2. c. hoog tarief 41 Vj, f. kappers tarief tot 500 K.W.U. 21 en daarboven 19 p. K.W.U., g. muntmetertarief 26, idem be woners Vernèdepark 35 .cent p. K.W.U. Af wijking van deze tarieven is niet toege staan. Evenzoo moeten de gasprijstarieven worden herzien overeenkomstig de richtlij nen van den secretaris der gasstichting en wel als volgt: voor gasmeter over den ge wonen meter: a. de eerste 15 M3 per aansluiting 0.09' i p. M3; b. voor de eerste 1000 M3. per aanslui ting per jaar boven de 180 M2. /'0.06!j per M3.; c. voor de tweede 1000 M3. per aanslui ting per jaar boven 180 M3: 0.05j'2 p. M3.; d. voor de volgende M3. per aansluiting per jaar 0.04 H per. M3; voor gas, gemeten over de mutnmeter, worden'vVorenstaande tarieven verhoogd met 1 cent per M3. Aan de E.H.B,0. wordt een subsidie toe gekend Voor het jaar 1941 ten bedrage van t 100 voor het houden van cursussen in het gymnastieklokaal van het instituut „Bere- stein" alhier, daar het gemeentelijk gym nastieklokaal niet meer beschikbaar kan worden gesteld. Ingekomen is een verzoek van het be- sluur van de Gereformeerde school om me dewerking te verleenen tot de aanschaffing van 7 schoolbanken wegens uitbreiding van het leerlingental. De kosten dezer banken worden geschat op 259. Goedgekeurd. Vervolgens stellen B. en W. den Raad voor tot het aangaan van een kasgeldlee- ning groot 100.000, bij de N.V. Kon. Ned. Ind. Luchtvaartmaatschappij te'Amsterdam rentdc 2%' pet. per jaar en de provisie 1/8 pet. om verschillende betalingen te ver richten. Conform besloten. Aanschaffing autobrandspuit. Naar aanleiding van het besluit van den secretaris-generaal betreffende de brand weer stellen B. en W. den raad voor om over te gaan tot aanschaffing van een twee de autospuit, daar de motörspuit door den rijksinspecteur is afgekeurd; zij vragen den raad een crediet aan van 13.000. De heer J. Braggaar opent de besprekin gen. Reeds in een bijeenkomst van den raad is deze zaak in den breede besproken en ofschoon de raad'niet overtuigd is van do noodzakelijkheid'der aanschaffing, is er niets tegen te doen. daar van hooger hand hierop invloed wordt uitgeoefend, wat spre ker spijt. De heer J. de Booy betreurt het, dat dc rijksinspecteur in zijn brief eenige alge meenheden heeft opgesomd, zonder zake- lijke -argumenten, waarom verzocht is ge worden. Spreker zal, zich onder protest ne- derleggen tegen deze uitgave, die ook hij voor de gemeente niet noodzakelijk acht. De heer A. Fortgens meent, dat de raad enkel en alleen nog maar een vrije beslis sing heeft of men -zal aanschaffen een nieuwe motorspuit of wel een autospuit. In dien de raad vrij was in hayè beslissing, zou men niet overgaan tot aanschaffing van een nieuwe spuit, daar men deze zaak voor de gemeente niet urgent acht, maar om te voorkomen dat bij de oplegging van hoo ger hand. de aanschaffing nog duurder zal worden, daarom kan de raad, hoewel on gaarne, niet anders doen dan B. en W. het gevraagde crediet verleenen, waarna zon der hoofdelijke stemming het voorstel wordt aangenomen. Na nog eenige besluiten comptabiliteit te hebben genomen, wordt de openbare ver gadering gesloten. WARMOND A. N. W. B. verzoekt opheffing van de tol. Aangezien onder de huidige omstandig heden de-tijd gunstig is om tot opheffing van de tol te geraken, heeft de A. N. W. B. aan B. en W. van Warmond verzocht de opheffing van dit 'verkeersobstakel met alle middelen te bevorderen. RIJNSTREEK BOSKOOP GEMEENTERAAD. Vrijdagavond te kwart voor negen kwam de Raad der Gemeente Boskoop in open bare spoedvergadering nijeen ten gemeen tehuize. Na opening met ambtsgebed door den voorzitter, burgemeester Verkerk, werd het eehige punt van bespreking, n.l. het aangaan van een geldleening, tor tafel gebracht. De leening was brstemd voor het terugbetalen van de op 3 Juli 1921 gestorte waarborgsommen aa.i de "veieeni- ging voor Christelijk Schoolonderwijs en liet bestuur der Chr. HerV. School, beide alhier. Het totaal bedrag dezer waarborg som bedraagt: ƒ21.075.75. In den loop der jaren werd voor dit doei een bedrag gere serveerd groot: ƒ6283.75, zoodat éen" be drag moet worden gevonden van 14.792. Bij den bouw, c.q. inrichting der bovenbe doelde scholen werden de ges'torte waar borgsommen in mindering gebracht van de voor dit doel gesloten leeningen, zoodat thans tot dekking van het ontbrekende be drag moest worden overgegaan. Het Col lege ontving een aanbieding van den heer P. H. v. Klaveren, landbouwer, wonende te Uithoorn. Deze leening kan worden ge sloten op onderhandsche schuldbekentenis tegen de koers van 100 pet. en een rente van 4 pet. per jaar; de aflossing zal elk jaar 1/10 van het leeningsbedrag bedragen. Gedurende de eerste 5 jaren zal de ge meente de bevoegdheid tot extra aflossing missen, daarna zal bij een eventueele ex tra aflossing 1 pet. boete over het bedrag der extra aflossing verschuldigd zijn. Be lastingen op de rente, en van eventueele döor de gemeente op hoofdsom of aflossin gen te heffen belastingen plus kosten ko men voor rekening der gemeente. Provisie is niet verschuldigd. Waar deze aanbieding het college van B. en W. redelijk voor kwam werd aan den Raad voorgesteld tot het aangaan van deze leening. De heer H. A. Boekraad merkte op. dat hij er zeker mede ac'coord kon gaan, hoe wel de aflossingsvoorwaarden zijn inziens voor een particuliere leening wel wat scherp waren gesteld. De voorzitter deelde nog mede, ook be treffende de voorlaatste leening, -gesloten bij de Boerenleenbank te_Alphen a. d. Rijn, dat middels Gedeputeerde Staten een verzachtende regeling was tot stand 'ge komen betreffende de belastingen op rente en aflossingen en hoofdsom. Er zal alleen belasting verschuldigd zijn over de rente, dusniet ever hoofdsom cn aflossingen. Verder werden geen aanmerkingen ge maakt en zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aangenomen. Personalia. Te Gouda slaagdé voor het examen verpleegster, in het Diaconessen- huis te Gouda mej. J. A. Aarssen. Geboren: Bernardus Jozefus. z. van L. M. v. d. Nieuwendijk en P. M. van Kersbergen Cornelia Elisabeth, d. van W. A. Klein en A. J. Fase Wilhelmina Maria, d. van J. Verlaan cn A. M. Voorbij. Overleden: G. Nederlof, echtgenoote van P. Verleun 53 j. L. Paling wed. van W. v. d. Heuvel 78 j. LEIDERDORP BEKENDMAKING. Op Dinsdag 27 Mei 1941 zal een aan- van gemaakt worden met de uitreiking van de brandstoffenkaarten voor het stooksei- zoen 1941—'42. Vopr woningen bestaande uit 1 t/m 4 vertrekken wordt de bonkaart ,.J" (van 15 eenheden) verstrekt. Voor wo ningen met 5 en meer vertrekken wordt de bonkaart ,.K" (van 20 eenheden) ver strekt. Voor gezinnen van 78 of 9 per sonen zullen tevens worden uitgereikt 3 losse bonnen voor „1 éénheid brandstoffen, en voor gezinnen van 10 of meer personen 6 losse bonnen voor „1 éénheid brandstof fen. De losse bonnen voorg^oote gezinnen worden alleen verstrekt/fa^^rreiking en afkruising. van de sjèr*kaartc|i. Aan alle verbruikers I van Ik categojfle „centrale verwarming word»Éen\bonkpart ,,L" uit gereikt. Der afkruii/ig distributie- stamkaart woorzie^'vay „fts/fd" geschiedt op het \ykje jpowerVoor de bon kaarten Jé K. abJL. Jm De af/ruisina» dJÊ los^e lrnmncn voor groote g^injp^i^eaclftedt op lilt vak F 3. Het publftTCwoéd^stmatsgew^Tze opgeroe pen enwel: Dinsdag 27 foi: Acacialaan, Achthove- nerweg, Berkenrcade* v. d. Doesstraat. Woensdag 28 Mei: Hoofdstraat. Donderdag 29 Mei: Zijldijk. Zijllaan. Zijl- oordkade. Spanjaardslaan, Dwartswetering- kade, v. d. Valk Boumanweg. Vrijdag 30 Mei:. Hoogmadescheweg, Ka stanjelaan. Koningstraat, van Leeuwen park. Lindelaan. Zaterdag 31 Mei: Bruggestraat, Doeswerf, Dr. de Bruynestraat, Dr. van Rhijnstraat, Eikenlaan, Eriealaan, Groendijkstraat, Kerklaan, Meidoornstraat, Munnikken- weg, Ouderzorg, Patrimoniumpark, Rese dastraat, Ruigekade, Steenbakkerslaan. Voor een goed verloop van de uitreiking Home men op de daarvoor vastgestelde dag. De uitreiking geschiedt op Kerklaan 3 en het Bureau is Dinsdag, Woensdag Don derdag en Vrijdag geopend van 912.30 en van 25 uur en Zaterdag van 912 30 uur. 7674 De leider van de Distribuliediënst, J. H. COMMIJS. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellenvereeniging. Dins dagavond 27 Mei zal er een voetbalwed strijd plaats vinden tusschen de St. Jos.- Gezellen van Zoeterwoude H.-R. en Ha- zerswoude Groenendijk. De opstelling van Zoeterwoude H.-R. is: (doel) G. Verv-oorn, (achter) R. Heemskerk én P. v. Mil, (mid den) Jan v. Mil, Jan Tijssen en P. Schijf, voor) Jac. v. d. Hoeven, Th. Zandbergen, K. v. Breukelen, A. v. Mil en C. Heems kerk, rgs. H. v.-Wetten. Laten wij hopen, dat alle leden onze c'ub zullen komep aanmoedigen, zoodat er een spoii|fcieven en spannenden wedstrijd te verwachten is. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 1000: 3666 15815 400.—: 3135 3511 11300 12412 13809 17053 en 18412. f 200.—: 2678 3865 4295 6549 8874 9571 en 18622 f 100.—: 2123, 6089, 6868 6906 10044 15437 19523 en 20880 Burgerlijke Stand LEIDEN. Ondertrouwd: M. v. d. Kaay, jm., 23 j. en M. S. la Lau, j<L, 22 j. D. P. R. Kuijvenhoven, jm., 32 en M. J. Kloot wijk, gesch., 32 j. J. v. Leeuwen, jfft., 24 j. én J. v. d. Burg, jd., 20 j. G. Speel, jm., en A."Paats, jd. B. A.v.Ulden, jm., 26 j. en G. H. M. Horstink, jd., 23 j. J.'P. de Wit, jm.. 26 j. en E. G. Stoter, jd., 27 j. -L. de Wit, jm., en P. S. Nauwen, Ja., 26 j. P. Groen, jm., 21 j. en A. de Graaf, jd. 20 j. I. A. Groot, jm., 31 j. en E. v. Egmond, jd., 22 j. Overleden: W. A. J. Harteveld. m., 78 j. H. v. Tongeren-Cuper, vr., 65 j. M. Louwrier, jd.. 87 j. A. J. E. v. Wijk- Eergman wed., 83 j. Laatste berichten Binnenland LIJK VAN VERMISTEN MAN OPGEHAALD. Sinds acht dagen werd te Gemert de 76- jarige A. Verbqkel vermist. Nasporingen le verden geen resultaat op. Gistermiddag werd onder Beek en Donk zijn lijk drijven de gevonden in de Zuid-Willemsvaart. Het slachtoffer was ongehuwd. Buitenland DE VLUCHT VAN DEN GRIEKSCHEN KONING. BERLIJN, 26 Mei. (D. N. B.) De Londen. sche berichtendienst meldt, dat twee Brit- sche officieren, die den Griekschen koning op zijn vlucht van Kreta naar Egypte heb ben vergezeld, hebben medegedeeld, hoe heele zwei-men Duitsche valschermjagers in de onmiddellijke omgeving van de ver blijfplaats van Koning George geland zijn. De Koning vluchtte hierop in het geberg te. In het' nachtleger van een hert heeft hij toen overnacht. Den volgenden dag is hij te voet naar de kust gegaan, waar hij zich, nadat de leden van het Britsche ge zantschap zich bij hem hadden gevoegd, heeft ingescheept. In een proclamatie aan de bevolking van Kreta heeft de Koning medegedeeld, dat hij- ..het eiland moest verlaten om de oor logshandelingen niet te hinderen." Marktberichten VINKEVEEN, 24 Mei. Groentenveling. Peulen 100120, tomaten f 4251, stoof- sla 6.9013.80, spinazie" 17, postelein 1621, rabarber f 8.raapstelen 10 per 100 kg.; bloemkool 320, kropsla f 2.505.00,komkommers 17.per 100 stuks,.peen 15 en radijs 1.80 per 100 bos, aardbeien f 2841 per 100 doosjes. LEIDSCHENDAM, 24 Mei. Groentevei ling. Platglas komkommers le soort f 19, 2e soort f 14.50. 3e soort 9.50, kropsla 25. stoofsla 2.0010.50, peen 17. bloemkool le soort f 20.-—, 2e soort 15. uitschot 412. tomaten A 25,50, idem B. f 25.50. idem C 25.50, idem CC 25.50. bonken 25.50, andijvie per kg.-819 cent, spinazie per 4 kg. 1028 cent, postelein 7 —12 cent, raapstelen 9.rabarber per 100 bos ,f 8.radijs f 1.80. 5e TREKKING HAIGHTON Co. Wettige Premieleenlng 1912 Se Kloste, le Lijst TREKKING VAN MAANDAG. 26 MEI 1941 HOOGE PREMIEN f 1000.— 7385 10935 15952 t 400.— 1463 t 200.- 13368 15871 f 100.— 805 5174 7994 13803 19425 20738 PREMIEN VAN 70.— 47 116 321 485 518 560 829 889 987 1079 1342 J413 1483 1604 1729 1796 1925 1962 2164 2658 2685 2831 2840 3230 3300 3324 3518 3542 3506 3641 3721 3872 3931 4245 43U 4324 4384 '4593 4630 4647 4652 4655 4683 4798 4823 4845 4933 4998 6085 5120 5141 6144 5277 5434 5458 5470 5488 5497 5531 6759 5930 5986 6167 6249 6291 6313 6335 6495 6658 0802 7210 7448 7532 7727 7741 7905 7921 7929 8014 8146 8163 8164 8526 8840 8973 9269 93&4 9523 9552 9687 9793 9813 9839 9804 9042 9945 lOflT 10586 10794 10878 10929 10976 11015, 1 20845 20884 408 422 718 779 10062 10369 10386 14 11166 11191 112-'!2 11256 11543 11644 11752 11954 12060'^ 197 12203 12285 12318 12345 12407 12465 12648 12677 12692#12695 12767 12852 12943 13224 13426 13431 13448 13571/359^13620 13648 141 14807 15394 15425 154$ 15478/54® 15544 15574 15! 1566G 15810 15882 10641 10683 16698 17398 17444 17542 1' 18220 18249 1! 19054 19142 19260 l9i26 1! 14712 15544 155&4 15599 15656 16180 16328 16337 16421 4 17117 17173 17250 17302 11S3«I-J7856 17983 f875948868 19005 19027 ,94 1965^19985 20241 20504 577 586 613 fft» 863 980 998 1080 1099 1168 1224 1327 l.i95§ 1398/ 1428 1452 1465 1604 1518 1543 1570 1592 172» 1894 1896 1973 1977 1995 2064 2068 2iei 2185 2301 2317 2397 2398 2465 2549 2581 2593 2017 264-5 264* 2797 2804 2811 2928 2944 2963 2978 3(13 3025 3043 3046 3060 3179 3187 3245 3264 3300 3317 3339 3351 3579 3620 3626 3656 3690 3706 3759 3817 3843 3847 3859 3874 3971 3972 3978 4051 4148 422 "i 4270 4320 4458 4678 4727 4730 4757 4764 4894 4976 5096 5139 5181 5194 5248 5320 5422 5446 5447 5452 5509 5564 5675 5579 5600 5627 6654 5722 5777 5787 5796 5846 5877 5928 5959 6008 6017 6037 6054 6089 6124 6232 6244 6272 6278 6280 6334 6400 6435 6537 6713 6716 6767 6790 6813 6850 6894 6903 6927 6979 7014 7019 7038 7099 7138 7380 7404 7446 7496 7609 7622 7654 7658 7721 7757 7831 7871 7963 8076 8099 8115 8170 8174 8295 8358 8359 8364 8492 8501 8559 8600 8641 8646 8754 8797 8821. 8854 8871 8920 9149 9198 9211 9243 9426 9436 9444 9454 9467 9493 954'j 9621 9682 9703 9707 9801 9888 9930 9960 10021 10048 10072 10189 10230 10322 10354 10358 10364 10388 10411 10447 10511 10527 10572 10627 10658 10667 10756 10773 10775 10783 10847 10867 10881 10888 10902 10934 11003 11053 11055 11068 11095 11112 11125 11185 11219 11268 11280 11309 11332 11333 11428 11452 11409 11491 11517 11603 11629 11638 11662 11817 11818 11820 11881 11921 11949 11960 12038 12140 12287 12308 12350 12406 12465 12497 12577 12642 12075 12735 12795 12805 12961 12966 12989 13009 13020 13036 13063 13248 13268 13296 13305 10325 13326 13406 13487 13791 13884 13919 13936 11065 1409° 14416 14153 14177 14218 14226 14298 14380 14499 14552 14578 14588 14621 14692 14723 14755 14792 14806 14813 14875 14831 14953 14966 15000 15105 15132 15212 15220 15271 15366 15383-15393 15420 15479 15543 15614 15648 15708 15783 15850 15873 15981 16011 16024 16049 16091 16159 16178 16191 16234 1630.5 16345 16416 16424 16505 16563 16584 16595 16617 16627 16G72 16689 16717 16753 16785 16798 10851 16861 16916 16967 17096 17124 17149 17150 17188 17229 17261 17290 17291 17308 17333 17438 17451 17594 17815 17630 17665 17094 17718 17720 17735 17780 17794 17799 17812 17848 17855 17880 17969 17991 18009 18020 18040 1818i 18187 18224 18225 18247 18254 18272 33273 18315 18331 18348 18370 18376 18385 18412 18512 1658P 18591 18599 18715 18955 18900 19015 19023 19107 19125 19145 19179 19393 19466 19473 19587 19607 19645 19745 19767 19781 19786 19827 19843 19847 19872 19879 19897 19958 20004 20044 20061 20071 20078 20088 20113 20158 20159 20168 20182 20196 20197 20229 20325 20465 20494 20495 20515 20543 20547 20649 20689 20875 20908 20965 20972 20980 ONGECORRIGEERD

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3