'ij N.V.Meerpoel ;Naaim. Bedrijf io Academïenieuvys Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 24 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BREESTRAAT dl v ho< 171, LEIOEN FILMVOORSTELLING K. F. A. Voor een uitverkocht huis, gaf de K-F.A. gisteren wederom in- Trianon een film voorstelling voor haar leden. Dit is wel het beste bewijs, dat het streven van de. K^th. Film Actie op hoogen 'prijs wordt gesteld. Bij' deze gelegenheid werd vertoond de mooie Hollandschè film „De spooktrein Evenals in het tooneelstuk ligt ook in de gelijknamige film het zwaartepunt in den humor, die de angstige spanning van het geval steeds op amusements-hoogte houdt. Er komen zooveel komische situaties in het verhaal voor, dat' men zelfs bij de griezelige hoogspanningsmomenten niet door de tra giek overstelpt wordt. Wij kunnen niet an-, ders zeggen dan 'dat de K.F.A. een geluk kige keuze heeft gedaan met deze film. De volgende voorstelling zal plaats heb ben op 22 Juni a.é., waarbij „Vadertje Langljeen" zal worden vertoond. Handelsreigster K. v. K. Nieuwe in s c h r ij v i n g:> 7688. H. Bakker Zonen, N.V. Sassenheim, Hoofd straat 137. Maken van en handel in kisten e.a. emballage, handel in en verwerken van hout. Alg. .Dir.: 'J. Bakkér, Sassenheim. Techn. Dir.: ~M. Bakker Sr„ Sassenheim. G. D. Bakker; Sassenheim en M. Bakker jr., Sassenheim.-Maatsch. kap. f 23.000, geheel geplaatst en gestort. Er heeft zich alhier een Comité gevormd, dat zich ten doel stelt om het Leidsch Ac cordeon Gezelschap Hohn^r, dat 20 Decem ber 1938 is opgericht, ter gelegenheid van het a.s. 3-jarig bestaan, een vlag aan te bieden. Het bestuur van dat Comité is als volgt samengesteld: Q. J. van Trigt,voorzitter, J. J. de Graaf, secretaris (Janvossensteeg 44, telefoon 22136) en W. H.1 Waanders, penningmeester. Agenda. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: VerL Bloemistenlaan 45. Heden, Zaterdag: Van 5.30—8.00 kaarten verkrijgbaar voor de leden van den Volks bond op het kantoor voor de Uitvoering van Vondel te geven Zondag a.s. Zondag: Uitvoering van „Vohdel", in de Groote Stadsgehoorzaal, nam. 7.30 uur. Maan dag: Repetitie R. K. Gerh. Zangvereen ging' ■„Pulchri Studio", 7.30 uur (Zaal 6) Dag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Dinsdag: Rechtskundig Adviesbu reau voor de leden van de Afdeelirig Lei- aen en Omstreken op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.307.30 uur Bestuursvergadering'Me- laalbewerkersbond, 7.30 uur Woensdag: Biljartclub De Poedelaars, 8 uur (Zaal 9) Donderdag: Ledenvergadering Trans- portarbeidersbond, 8 uur. (Zaal 6) Vrij dag: Uitbetalingen: te 6 uur Metaalbewer- kersbonjd; te 7 uur Transportarbeidersbond Zaterdag: Spaarbank op het kantoor, 78 uur Uitbetalingen: 10 uur v.m. Fa- briekarbeidersbond te 10 uur Textielar- bèidersbond 3.30 uur nam. Houtbewer- kersbond 56 uur Bouwvakarbeiders- bond 56 uur Fabrieksarbeidersbond. INTFRPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur Bibliotheek Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bót en P. Reizevoort Zondag: H. Devilée, C. Goddijn en J. Hillenaar Maandag: S. v. d. Aar en A. van Haarlem; Dinsdag: C v. d. Meel en Th. v. d. Holst Donder dag- A. Koper en J. v. d. Post Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort Zondag: 11 uur: Leiderscursus voor Seneoren en Commisr ssiissen van het District Leiden Bijeen komsten voor de gezellen van 1,303 uur en van 710 uur Van 12 uur Biblio- tneek Van 8.159.45 uur Verplichte bij eenkomst voor de -gezellen Ob 8.30 uur prijsbiljaiten, hoofdprijs Ob 10 uur wordt d ezaal gesloten Maandag. Bij eenkomst "'"•or de gezellen van B10 uur 8 uur T-c.feltennisclub .8 uur Bijeen komst Dam- en Schaakclub ,,De Twee Sleu- f iels" 8. uur Tafeltenfiisvevgader ng Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur 8 uur Bijeenkomst ontwikke lingsclub; spreker de weled; heer Winkel-' molen; aller opkotpst verzocht Woens dag: 8 uur Laatste Leiderscursus voor Se- .nioren en Commissarissen uit het district Leiden. Deze laatste les wordt gegevén door den. WelEerw. Heer Drost, Centraal praè- ses Donderdag: Bijeenkomst voor de ge- éllen van 810 uur 8 uur Biljartclub T. E. P. en Tafeltennisclub 8 uur Ver gadering Kolpings Lijfwacht Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 8^—10 uur van 89 uur Bibliothèek 8 uur Ke gelclub .,De Poedelaars". Mededeelin- gen: Zondag 8 Juni a.s. feestrecollectie voor de oud-retritanten in de St. Lodewijkskerk de H. Mis tot intentie der leden. Na de H. Mis Algemeene H. Communie, waarna ont bijt in eigen huis en attractie. Daarna volgt de jaarvergadering met verkiezing van be- stuur. Vergoeding voor deze feestviering 35 cervts. Men geve zich zoo spoedig'moge lijk op bij den huismeester. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: 7 uur Lof. Maandag: kwart voor vijf: Asp. Kwart over vijf: Cresc. I. 7 uur: Lof. Dinsdag: kwart over vijf: Cresc. II. 6 uur: Schola. 7 uur: Lof. Woensdag: 7 uur Lof. n— Donderdag: zooals Dinsdag. Vrijdag: zooals Maandag.*^ Zaterdag: 7 uur: Lof. Hallo boys! Hoe 'staat het met de prijsvraag? Ik heb pas één oplossing binnen en wel van een as pirant. Denk er aan, dat ik Zondagavond om 12 uur alle oplossingen moet hebben, anders kom je niet voor een prijs in aan merking. Van ieder der vier groepen is er een winnaar, die een mooie prijs ont vangt, dus doet je best. De prijzen zijn natuurlijk „knal"! Hallo hoor, succes! Kapelaan E. A. M. PAAP. PAROCHip L. L. VR. HEMELVAART EN ST. JOSEPH. A.s. Zondag gaat de Euch. r* #J| sectie niet door. Ze is verplaatst iRal naar de volgende Zondag d/i. 1ste Pinksterdag. Dinsdag: M. C. afd. B. Nu weer gewoon in de kerk. Conferentie: het H. Vormsel. Woensdag: Komt de Euch. sectie van afd. B. te 7 u., als naar gewoonte, in de kerk v. h. gezamenlijk H. Comm. Denkt om je lint, jongelui; Donderdag: 8 uur zangrepeti tie. Er gaat 'n CongreganLste trouwen, en 't triduum is op komst. Dus zangeressen: aangepakt. De apart gehouden schaalcollecte achter fh de kerk bracht voor ons overleden lid Martha Dijt bijna 6.op. Prachtig hoor. 3 weken achtereen zal er nu om 7 uur een H. Mis voor haar zielerust worden gelezen n.l. 2 van deze collecte, 1 van de M. C. Doet allen je best, die ochtenden in de kerk te zijn. Als ze reeds in de hemel is en we behoeven daar niet bezorgd over te zijn zal ze haar mede-congreganisten zeer zeker tot voorspraak zijn.' Wij troosten ons in dit verlies: De Hemelvader heeft verhoed, dat 's werelds vlagen dit meisje, rein en nog zoo goed ooit zouden plagen. Moge ze rusten aarrZijn Hart en kennen: leed noch smart. W. J. A. MULDER, pr. - Dir. M. C. KRUISVAART. Cohort St. Petrus Zondag: 3.30 uur „Cohortschouw", allen Kruisvaarders op tijd in uniform aanwezig. Cnstallatie, Bevordering en uitreiking van de „Oriflamme" aan de winnende Ban van ons „Werktornier" Maandag: 7 uur Huisvlijtclub. Dinsdag: 7.30 uur St. Tarcisiusban. Woensdag: 7.30 \iur St. Sebastiaanban. Donderdag: 7.30 uur Ringverband. Sleutelkoon Dinsdag: 6 uu Schola. Vrijdag: 6 uur Schola. Cohort „Aeternus Pater" Zondag: 7.30 uur H. Mis waaronder alg. H. Communie voor K.J.C. en de Maria- Congregatie; 11 uur Aspirantenban.' Maandag: 7.30 uur Willibrordus-, Boni- fatiusban. Dinsdag: 7.30 uur Gregorius-, Alosiusban Woensdags 7.30 uur Paschalis-, Tarcisius ban. Cohort „St. Pancras Kruisvaarders, de felicitaties stroom den binnen voor jullie hoogstaand spel in de Schouwburg. Daar waren klinkende namen bij zooals de heer Wim Quint, lei der van het Meispel, die met veel lof sprak over het mooie stuk en den begaafden re gisseur. Hulde. Maar, jpngens, we stoo- men weer verder. Die begaafde regisseur heet nu weer Baljuw, de hazenhartigen Broes hééft z'n politie-uniform aan de kap stok gehangen, is weer Baanderheer, en Cfieleke is als Basseleer handiger dan als gezagsdragermaar blijft even goedig. Fred, Pim en Ton wefken verder aan hun eischen en vaardigheden. Hier komt het programma van a.s. week. Maandag: 7 uur gedialogeerde H. Mis, 's avonds om 6 uur aspiranten, om 7.30 uur Bonifaciüs- ban —Dinsdag: 7.30 uur Willibrordus- en W. Doyle-ban. Donderdag: 7.30 uur God- friedban. Zaterdag: 67 uirr afrekenen. Sint Jansknapen! Nog één week en er worden dan weer enkele nieuwe aspiranten aangenomen. De wachtlijst wordt steeds kleiner. Nadere berichten volgen, maar even geduld nog. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING f VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph. Maandag: 7.309 uur Marg. Sinclair- groep Dinslag: 7.45 uur H. Mis en Alg. H. Communie Donderdag: 7.309 uur Agnes groep 7.30-^-9.00 uur Theresia-groep 8.30 uur Zang. Nieuwe leden kunnen zich op de Clubavonden aanmelden. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal exapien Rechten: J. A. Driessen, Leiden; Th.'R. H. Vreede, Wassenaar, H. J. Louwes, Wassenaar; candidaatsexamen Rechten: Mr. J. M. Casille,. Den Haag, K. J. Cath, Leeuwar- deh, A. Merens, Haarlem; mej. M. B. Vos, Leiden; mej. G. J. B. Lely,. den Haag; mej. H. E. v. Hoevell, Den Haag; J. P. A. v. d. Hoeven, Dordrecht; doctoraal examen Klass. Letteren: P. J. G. M. v. Litsenburg, Den Haag; - candidaatsexamen Wis. en Natuurkunde (letter K): J. Ebes, Den Haag; doctoraal exémen Wis- en Natuurkunde (Pharmacie): mej. M. J. Groen, Den Haag; candidaatsexamen Romaansche Taal- en HET BELANGRIJKSTE VERGETEN. Komt uw geheugen te hulp. Het doet soms wel eens wat ouderwetsch aan, wanneer een. dame haar. handtasch opent en er een notitieboekje -uithaalt; om nauwkeurig een adres, telefoonnummer of afspraak op te schrijven. Deze kleinighe den, „die men toch best onthouden kan", worden door de vele 'beslommeringen, die het dagelij'ksche leven met zich brengt maar al te vaak vergeten en, eerlijk ge- zjegd, vinden we 'het teveel omslag alles wat we moeten onthouden, te noteeren. Telkens komt ïets, wat wij niet mogen Ver geten ons in de gedachte, we denken er zelfs bij het opstaan aan en toch vergeten we het, omdat zooveel andere dingen ons denken in beslag nemen. Neemt mep de proef op de som en schrijft men eens een dag alle mogelijke dingen op, waaraan ge dacht dient te worden, dan zal men, wan neer men het geschrevene na eenige da gen naleest tot de conclusie komen, dat er sórns zelfs véél vergeten is. Het begint bij een telefoonnummer, dat men ons opgegeven had, iets eenvoudigs, dat een kind wel kan onthouden.- We wil len telefoneeren, doch wisselen de cijfers om of zijn ze heelemaal vergeten. Komt het niet vaak voor, dat men dagen te vo ren aan een verjaardag'denkt die niet ver geten mag worden en wanneer de datum aanbreekt, is men hem volkomen vergeten. Wat .een ergernis geven zul'ken dingen, nietwaar? Hee is zoo'n kleine moeite om alle kleine dingen in een -notitieboekje te noteeren en men voorkomt er veel erger nis door. Verstandige menschen vragen zich niet af of iets antiek is of niet en gaan niet alleen op hun geheugen af, slechts en kelen kunnen zich deze vrijheid permitee- ren. Een bekende wiskundige had op zijn nachtkastje steeds een blocnote liggen om gedachten, die 's nachts invielen te notee ren. Hij vertelde, dat hij aan deze aantee- 'keningen, belangrijk werk te danken had, hetwelk hij anders niet dan met groote moeite en met veel tijdverlies .gevonden zou hebben. Wanneer zelfs groote mannen- zich niet laten weerhouden hun aanteekeningen te maken, dan kunnen, wij huisvrouwen dit zeker doen. We leven in een tijd, dat on ze huishouding hooge eischen stelt in ver band met de distributie van levensmiddelen' en ten deele ook van textiel-waren, dus zullen we niet al te zeer op ons geheugen mogen vertrouwen. Wanneer we stad waarts gaan om verschillende inkoopen te doen, dan is het maken van een lijstje ze ker wel noodzakelijk, omdat er vaak - zoo veel kleine dingen gé-kocht moeten worden. Om tijd te spar-en zullen we dan tevens de route-aangeven, zoodat we niet in een winkel zijn en later tot de ontdekking ko men, dat we een andere voorbij geloopen zijn, die eenige straten terug was. Binnenland Engeische bommen op Nederland VIJF DOODEN. Nadat in de laatste dagen geen Engelsche luchtaanvallen op ons land plaats vonden, zijn in den afgeloopen nacht weer eenige Britsche toestellen hier binnengevlogen. In totaal werden twee woonhuizen ver nield, ongeveer 15 woonhuizen kregen glasschade. Helaas werden vijf burgerlijke personen gedood, een vrouw werd licht gekwetst. Overigens vielen de meeste bom men op het vrije veld. TER AARDEBESTELLING MR. H. VAN WAGENINGEN. Na een rouwdienst in de R. K. kerk aan den Ouden Scheveningscheweg is heden cp de R. K. Begraafplaats aan de Kerkhof laan teraardebesteld het stoffelijk over schot van mr. H. van Wageningen, rechter in de Arrondissements-Rechtbank te 's-Gra_ venhage. Belangstellenden waren o. a. mr. W. J. Berger, procureur-generaal bij den Hoogen Raad, mr.; F. J. A. Hyink, en mr. dr. W. Fick, raadsheeren in den Hoogen Raad, laatstgenoemde namens het bestuur van de Ned. Juristen Vereeniging, mr. dr. A. P. N, Kooien, lid van den Raad van State, mr.-J, A. N. Patijn, oud-minister van bui- tenlandsche zaken, jhr. mr. A. K. C. de Brauw, wd. deken van de orde van advo caten, jhr. dr. Th. Calkoen, mr. H. Haga, mr. C. M. de Kuyper en mr. G. Scholten, raadsheeren in het Gerechtshof te 's-Gra- yenhage, jhr. mr. L. H. K. C. van Asch van Wijk, advocaat-generaal bij dat Ge- Letterkunde: F. C. de Rooy, den Haag; doctoraal examen Kunstgeschiedenis: R. van Luttervelt, Utrecht (cum laude). Bevor derd: tot doctor in de Geneeskunde op proef schrift getiteld: Heimwee, een pathopsy- chologisch onderzoek de heer J. Lindner, geboren te Amsterdam en wonende, te Leiden. Geslaagd voor het Apothekersexamen: de dames: F. E. Droogleever, Overveen; G. P. C. JongebreurBloem, Heemstede; M. B. E. Haanappel, Rotterdam;' G. A. J. Leffers, Leiden; J. C. Schouten, Utrecht, en M. H. Vrolijk, Leiden en de heeren: Ir. A. L. Barker, Vlaar- dingen; H. J. Polenbrander, Den Haag; K. W, J. Dambrink, Den Haag; M. v. Oosten, Len Haag; A. Riet, Den Haag; I. R. D. Rij ken, Leiden; M. A. v. d. Sluys, Den Haag; Mr. C. J. Spier, Leiden H. Schaa. i reman,. Rotterdam. rechtshof, prof. mr,; J. Kan, voorzit ter, en mr. H. J. Schölvinck se cretaris van de notarieele examencommis sie, prof. J. F. A. M. Buffart uit Utrecht, C. J. van Kempen, oud-gouverneur van Sumatra's Oostkust, jhr. mr. H. C. Feith, mr. G. N. Kühn en mr. H. W. E. Klomp, vice-presidenten van de Haagsche Rechtbank, voorts nagenoeg alle rechters aan deze rechtbank, mr. J.L. Nijsingh, offi cier van justitie bij de rechtbank te 's-Gra. venhage, mr. P. R. Blok, en mr. N. S. Hoek stra. subs, officier van justitie bij deze recht bank, mr. A. van -de Koppel, griffier van die. rechtbank, mr. A. J. van Soest, admi nistrateur van het departement van finan ciën, mr. C. van Hééften, kantonrechter te s-Gravenhage, dr. ,S. Baron van Wijnber gen, burgemeester van Wassenaar, mr. J. Westhoff 'en vele anderen. In den stoet kwamen mede mr. A. S. Rueb, president van de Haagsche Recht bank, prof. dr. W. Pompe, mr. A, baron van Wijnbergen en dr. D. J. van Prooye. De ambtgenooten van de Haagsche Recht bank hadden een grooten krans toegezon den, evenals o. a. de Ned. Juristen Vereen. Pastoor W. J. Pompe celebreerde de plechtige H. Mis van Requiem, kapelaan A. C. Schaaper verrichtte de absoute en be- aarding op het kerkhof. Buitenland HERTOG VAN SPOLETO NEEMT AFSCHEID. ROME, 24 Mei. (D. N. B.). De toekom stige koning van Kroatië, de hertog van Spoleto, heeft zijn póst als opperbevelheb ber van het marine-commando in het Noordelijke deel van de Tyrrheensche Zee neergelegd en afscheid genomen van de autoriteiten en zijn medewerkers op zijn ouden dienstpost, de oorlogshaven La Spe- DE ENGELSCHE BEDREIGING JEGENS FRANKRIJK. BERLIJN, 24 Mei. (D. N. B.). r De ver klaring vap den Engelschen minister van buitenlandsche zaken, dat de RoyaLAr- force geen verschil tusschen het onbezet te en het bezette Frankrijk zal maken, in geval de Fransche 'regeering haar politiek van samenwerking op het continent zal voortzetten, noemt de „Vöelkischer Beobachter" een „plompie bedreiging", die over'gens, gezien de houding van Enge land tot dusver tegenover zijn vroegeren bondgenoot, de ingewijden niet met verba zing kan vervullen. „Het heeft de regeering-Churchill, zoo meent het blad, sinds den dag van den Duitsch-Franschen wapenstilstand, nooit aan doorzichtige voorwendselen gemankeerd om de door Engeland tijdens *den veld tocht ;n het Westen smadelijk in den steek gelaten bondgenoote te mishandelen. Zoo wel het bombardement op de Fransche vloot voor Oran als de overval op Dakar werden daarmede verklaard, dat de regee ring van Vichy niet voornemens of in staat was, haar oorlogsschepen te -onttrek ken aan den gTeep van de asmogendheden. In hetzelfde hoofdstuk van Britsche trou weloosheid past deonverbiddelijke blok kade tegen vrouwen en kinderen ook van het onbezette Ffankrijk. Het blad geeft als zijn meening te kennen, dat de houding van Londen tegenover Vichy eigenlijk door een gevoel van wraak wordt ^voorgeschreven, n.l. de weigering van maarschalk Pétain, eind Juni 194Q, om ook nog de verslagen overblijfselen van het Fransche leger op het altaar van den Bi'itschen oorlog te of feren. Het doel is, de regeering van Vichy zoo te terroriseeren, dat zij niet de eenig verstandige politiek durft te, voeren, wel ke Frankrijk thans voeren.kan, n.l. de poli-: tiiek der Óprichting van een blijvende orde in Europa. Agenda LEIDEN, VERGADERING. TOONEEL EN CONCERT. Zondag, Tooneeluitvoering „Vondel", Stads gehoorzaal, 7.30 uur. BIOSCOPEN. Luxor: „Tusschen Hamburg en Haiti". Ontraden. Lido: „Scheiding op korten termijn". Ontraden. Trianon: „In de schaduw der bergen." Goedgekeurd voor volwassenen. Rex: „Parkstraat 13". Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: „Millionairs". Goedgekeurd. Artsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den vyordt waargenomen door de dokters: Verbriigger, P. van Es, Kortmann, Lahr en Teeuwen. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dok ter Varekamp, Tel. 1916. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 24 Mei 20 uur tot Zaterdag 31 Mei 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552 en de Haven-Apo theek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest: de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LEIDEN, 23 Mei. Groenten. Per 100 kg. Prei 30.30—37, Rabarber 6.10—8, Andij vie 4—16, Sla 5—16, Peulen 68—90, Raapstelen f 2.9010, Witloof 1936, Postelein f 1924, Spinazie f 7. Per 100 stuks: Komkommers f 2.5019, Bloemkool 6.70—20, Salade 3.30—5. Per 100 bos: Pieterselie f 11.20—13.90, Radijs f 1.40— 1.80, Selderie 4.40—12, Uien 4.80—6.40, Peen 12—15. 24 Mei. Boter. Boerenboter 1.70 1.75. Aanvoer 400 kg. Handel matig. TER AAR, 23 Mei. Centrale veiling. Spinazie 0.050.28, Andiivie f 0.901.05, Sla 0.50—5.00, Vellen f 0.34—0.50, Peulen 4.607.80, Snijboonen 7.608.20, Pos telein 0.13—0.21, Prei f 0.32—0.37, Peter selie 55.60, Radijs 1.80, Bospeen 0.15, Rabarber 48.20, Selderij 8.5010.90, Raapstelen 3.30, Bloemkool- 0.050.20, Komkommers 0.19, Aardbeien 0.170,28; Tomaten 0.26. KATWIJK AAN DEN RIJN, 23 Mei. Groenten. Per 100 kg.: Waspeen f 33 35, Witlof 22—27, Prei 31—37, Spinazie 4.50—7, Per 100 bos: Radijs 1.70—1.80, Raabrber 6.507, Sla pér 100'/ 3.505. LEIDSCHENDAM, 23 Mei. Groenten. Platglas komkommers le s. 19, 2e s. 14.50, 3e s. 9.50, wandkleurlge per kg. 914, Gele komkommers le s. 10,50 12, 2e s. 6.70—8.30, 3e s. 5.10—6, Stek per kg. 7—10, Kropsla f 5, Stoofsla 4.50 —6.80, Peen 17, Bloemkool le s. 19, 2e s. 14.50, uitschot 9.50» Tomaten A 25.50, B 25.50, C 25.50, CC 20—23, bonken 25.50, uitschot 1618, Andijvie per 5 kg. 7088, Spinazie per 4 kg. 10—28, Pos telein 1418, Raapstelen 810, RabarbéT per 100 bos 8, Snijboonen f 1.321.38, Ra dijs 1.80, Prei 36—38, Seldery 7—9. UTRECHT, 24 Mei. Vee. Totaal aan voer 400 runderen, 300 vaarzen 430, 220 Pinken f 290, 320 Melkkoeien 510, 340 Kalfkoeien 530, 160 Varekoeien 360. handel kalm, vrijwel gelijke prijzen. 250 Nuchtere kalveren; 140 Schrammen 2036 380 Biggen f 1321, handel" flauw met la gere prijzen. 1100 Weidelammeren f 17 24, handel redelijk met gelijke prijzen. Kleinhandel: Kaas 200 kg. 1.40—1.70, Eieren 1500: f 1.07 per kg. De zljdebijter, ook wel rietworm genaamd,komt op het oogenbllk in de binnenwateren veel voor en brengt dikwijls aan de fuiken belangrijke schade toe. De visschers zijn daarom genoodzaakt het boeten uiterst nauwkeurig te verrichten, opdat de vlsch niet kan ontsnappen (Pax-Holland)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3