SPORT ZATERDAG 24 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om het kampioenschap van Nederland: ADOHeracles; Be QuickVSV. AFDEELING II. Tweede klasse A.: SpartaanSliedrecht; BMTNeptunus; BMTQuick (Woensdag 28 Me Tweede klasse B.: De HollandiaanFluks ExcelsiorODS. Derde klasse A: RVCBlauw Zwart. Be- al issings wedstrijd laatste plaats: SJC DOSR (LFC-terrein te Leiden). Derde klasse C.: ONA—DCV; DHS Pechvogels, FortunaSteeds Volharden. Vierde klasse A: TONATexas. Vierde klasse B.: PostaliaOranje Blauw Vierde klasse C.: Oude waterMSV. Vierde klasse D.: Quick StepsDelf ia DVK; SchoonhovenKranenburg. AFDEELING III. Promotie tweede klasse: Go AheadRig- tersbleek; PECVitesse. AFDEELING IV. Eerste klasse: BW—Willem II. SJC—DOSR Morgen zal de beslissingswedstrijd SJC— DOSR voor de bezetting der laatste plaats der 3de klasse A gespeeld worden op het LFC-terrein, gelegen aan den Zoeterwoud- achen Singel. Het programma voor de komende week luidt: Dinsdag 27 Mei: Afd. C: 6 uur: Wasse naarHaarlemmerstraat. Woensdag 28 Mei: Afd. C: 1.30 R.K. Ulo V—Leonardus I; Afd. C: 2.30 R.K. HBS V Noordwijk IV; Afd. C: 3.10 Noordwijk III —Voorhout; Afd. B: 4.00 R.K. HBS Hl— R.K. Ulo Den Haag; Afd, C 5.00 R.K. HBS IVCaeciliastraat. De wedstrijden voor Zaterdag 31 Mei worden a.s. Donderdag bekend gemaakt. Clubnieuws der Kath. Sportvereenigingen Docos: Docos a junioren spelen morgen op het Sportpark Haagweg tegen WSD a junioren en kunnen dan definitief kam pioen worden. Dus jongens allen met ener gie er voor werken. Een gelijk spel is reeds voldoende, maar een overwinning is mooier; aanvang 1 uur. De uitslagen van de op Hemelvaartsdag gespeelde wedstrijden waren: VCH IDocos II 42; Docos a jun.SJ C a jun. 50. U. D. O.: Het eerste elftal speelt morgen zijn laatsten competitiewedstrijd thuis te gen Foreholte I; hoewel met eenige inval lers wordt uitgekomen, kan deze wedstrijd toch gewonnen worden. Aanvang half drie. De wedstrijd D. O. S. R. Ill—U. D. O. 2 is uitgesteld. R. V. C.: Voor a.s. Zondag is vastgesteld de wedstrijd Olympia 5RVC 2 in Gouda. De Olympiamannen blijken geen gemakke lijke tegenstanders te zijn, de thuiswed strijd werd dan ook met flinke cijfers ver loren, wanneer echter Zondag volledig wordt uitgekomen achten wij de R. V. C 'ers niet geheel kansloos. Het eerste ju nioren elftal is vrij. Esto: Morgen speelt het eerste elftal zijn laatsten thuiswedstrijd tegen Moordrecht IH. Als deze wedstrijd gewonnen wordt, is Esto kampioen. In totaal zijn er nog drie weistrijden te spelen, waarvoor slechts twee punten noodig zijn. In den laatst te Moordrecht gespeelden wedstrijd werd met 81 gewonnen, zoodat er mooie kansen zijn. De junioren vertrekken om elf uur naar Gouda om tegen Donk a uit te ko men. Nic. Boys: Donderdag heeft Nic. iBoys I wederom een groote zege behaald. Met een 71 'nederlaag moesten de gasten huis waarts keeren. Na deze overwinning heb ben de Boys nog slechts een punt te be halen en. zij zijn kampioen. Zondag komen zij uit tegen Teylingen n uit Sassenheim. Uit werd de wedstrijd verloren. Het is ze ker, dat de Boys zullen trachten revanche te nemen voor de geleden nederlaag. Voor af speelt Nic. Boys II een oefenwedstrijd. Leimuiden: Donderdag speelde Leimui- den II thuis tegen Meerburg in en verloor met groote cijfers omdat gespeeld werd met 10 man, waaronder verschillende in vallers. Zondag speelt Leimuiden I haar laatsten competitiewedstrijd tegen Lisse II. Uit werd gelijk gespeeld, zoodat een spannende wedstrijd verwacht mag wor den. Als Leimuiden wint eindigt zij op de tweede plaats. ATHLETIEK. SPORTVER. „DOCOS". Morgen gaat er een ploeg athleten naar de nationale athletiekwedstrijden in Haar lem, waar zij op diverse nummers zullen starten. Zij vertrekken per fiets om half elf van den Haarlemmerweg hoek Mare- singel. Zorgt, dat allen precies op tijd aanwezig zijn. Bezoekt morgen de Beslissingswedstrijd, de belangrijkste van Leiden Terrein ZOETERWOUDSCHE SINGEL SaJ«Ca/'"1DIObSHRB Aanvang 2 our. Gewone prijzen. Leden en Donateurs van L.F.C. alle rangen 15 ct Rgwielstalling op het terrein k 5 cent. 1058 Tien jaren Athletieksport Oude Bataven-herinnering Zooals eertijds de Bataven zich in het oude Lugdunum Batavorum rond het vuur schaarden om hun stoute krijgs plannen te smeden, zoo schaarden zich ruim twee duizend jaar later in dezelfde stad, thans echter meer bekend onder den naam Leiden, een aantal stoere enthousiaste knapen onder leiding van Rector Groot rond het vuur of te wel de kachel in den R.K. Volksbond aan de Steenschuur. Zij dronken geen gerste bier, maar veel melk en limonade, zoo- nis dat goeden athleten betaamt, en zij waren bij elkaar gekomen om te komen tot oprichting van de R.K. Athletiek Ver. „De Bataven". Dat is nu tien jaar geleden en bij het bereiken van dezen nieuwen mijlpaal in de geschiedenis van de Bataven, thans al gemeen bekend onder den naam Docos pthletiek, zullen ongetwijfeld bij velen herinneringen op komen en zal menig een terug denken aan de roemlijke jaren, die voorbij zijn gevlogen. Gaarne voldoe ik dan ook aan het verzoek om in het kort in de „Leidsche Courant" een en ander uit de geschie denis der vereeniging weer te geven. Dat in beknopten vorm te doen is echter geen gemakkelijke taak, daar de afgeloopen tien jaar zoo rijk zijn aan noemenswaar dige voorvallen, dat vele kolommen zou den gevuld kunnen worden, wat de papierrantsoeneering echter niet toelaat. Volledig is de wensch uitgekomen, dien de eerste voorzitter, de heer Jac. Janson, in zijn rede tijdens de oprichtingsvergadering uitsprak: „Ik hoop, dat steeds met laaiend enthousiasme en onverflauwden clubgeest zal worden gewerkt, dan kan het niet an ders of onze vereeniging zal groeien en bloeien en daardoor van zich doen spreken in stad en land". De Bataven hebben van zich doen spreken, niet alleen in stad en land, doch zelfs over de grenzen werden successen geoogst. Voor mij liggen een groot aantal cou rantenknipsels en aan de hand daarvan heb ik eens geteld, hoeveel eerste prijzen in die tien jaar werden behaald. Ik kwam tot een getal van ver over de 300 en dat is nog niet eens volledig. Het is haast niet te gelooven, maar de welgevulde medaille kasten in het clubhuis en bij de leden thuis, bevestigen het en leggen getuigenis af van hetgeen gepresteerd werd. Kam pioenschapen werden behaald, records om zeep gebracht en het is een aaneenschake ling van triomphen geweest. Nniet alleen in athletiek deden de Ba taven echter van zich spreken, ook op het gebied der wandelsport werden vele lau weren geoogst. Bovenrien werd in 1933 de» Gymnastiek Vereeniging „W.V.S." in de Bataven opgenomen en eveneens met succes. Ook op godsdienstig terrein stonden de Bataven vooraan, iederen tweeden Zondag van de maand was er een H. Mis met alge- meene H. Communie, waaraan de ge- heele vereeniging en bloc deelnam, Tevens waren er de maandelijksche clubavonden, waar de toenmalige Geest. Adv., Kap. Ban- gert, altijd de gelegenheid te baat nam ook de godsdienstige training stevig ter hand te nemen. Naast de andere sporten heeft de athle tiek steeds de voornaamste plaats ingenomen, zooals het al begon bij het eerst in het openbaar optreden van de jonggeborene. Dat was op de Nationale Athl. Wedstrijden te Beverwijk. Met twee over volle touringcars werd daarheen ge trokken. Allen waren vervuld van ge- gedachte: „wij zullen ze laten zien wat de Bataven zijn". Ze hebben het laten zien, en nog beter: het den tegenstanders laten voelen, dat in het vervolg met dezen debu tant rekening moest gehouden worden. Vele lauweren werden geoogst en zoo ging het verder, iederen wedstrijd weer- aan in meerdere of mindere mate. Vooral op den langen afstand waren de Bataven in die eerste jaren primair en steeds kon men dan ook bij de uitslagen namen als Jan van Bakel, Joop Dubbelaar, Piet van Dam, Dick Tuithof, Theo Klein en vele anderen terug vinden. Hoe ver de organiseerende vereeniging ook weg zat, nooit ontbraken de Bataven er en in de meeste gevallen werd er op de fiets, welke getooid was met het Bataven- vlaggetje, naar toe gepeddeld om dan eenige zware nummers af te werken en dan weer lustig in de beste stemming naar huis terug te trappen. Ondanks dat primi tieve werden er echter toch prachtige re sultaten behaald. Was het niet in dien tijd b.v., dat Piet van Dam het Ned. Kampioen schap op de 10.000 M. behaalde en het record op zijn naam bracht! Toenmaals was de activiteit op athle- tiekgebied in de omgeving Leiden zeer groot. Zoo hadden wij de bekende wed strijden te Zoeterwoude met den populai- ren Schenkelloop, en verder te Bodegra ven, Sassenheim, Lisse, Oegstgeest, War mond. Overal werd hard gewerkt om deze mooie en gezonde sport populair te maken. Helaas behoort dit alles thans tot het ver leden. De athletiek ging hoogere eischen stellen en maakte geschikte terreinen en perfecte trainers noodzakelijk om niet in de wedstrijdsport achterop te raken. In de kleinere plaatsen kon men daar echter in de meeste gevallen niet over beschikken en dientengevolge verdwenen ze stuk voor stuk van het tooneel. Ook de Bataven maakten toen een moei lijken tijd door en zelfs kwam het zoo ver, dat een vergadering werd bijeen geroe pen om te beslissen over de al of niet op heffing. Het geheele bestuur plus een groot aantal leden lieten den boel in den steek en het zag er hopeloos uit. Gelukkig waren er echter nog eenige ondernemende jonge menschen, die wilden trachten het zinkende schip te redden, wat hun won derwel gelukte. Juist moesten toen de Ba taven in een Trial Meet te Alphen aan den Rijn uitkomen, doch door het groote ver lies aan leden was dat practisch onmoge lijk. Het oude vuur flikkerde echter weer op: koste wat het kost, het moest. De weinige getrouwen zwoegden en streden met alles wat in hen was en tot ieders verwondering kwamen de Bataven zege vierend uit den strijd. Maar als voorbeeld, wat voor moeite dat gekost heeft, noem ik het feit, dat twee man nagenoeg alle loopnummers voor hun rekening namen en achtereenvolgens liepen de 1500 M., de 400 M., de 800 M. en de 3000 M., een schijnbaar onmogelijke prestatie, die ech ter met succes werd volbracht. Het nieuwe bestuur begon met den heer A. J. J. Duindam aan te stellen als trainer en al spoedig bleek, dat hiermee een zeer goede keus was gemaakt. Tot nog toe voer den de Bataven alleen op den langen af stand de boventoon, doch nu werden voor al ook de technische nummers onderhan den genomen en met gunstig resultaat. Snelle vorderingen werden gemaakt en zelfs gelukte het A. Biluska om in 1935 te Geleen het kampioenschap van Nederland op Discuswerpen te behalen. Ook op de loopnummer^ spraken de Bataven echter nog steeds een duchtig woordje mee, wat bleek uit het kampioenschap op de 1500 M. van At van Leeuwen, terwijl Leen van der Klugt in datzelfde jaar het record op de 1500 M. verbeterde. In 1936 werd A. van Leeuwen uitverko ren om Nederland te vertegenwoordigen op de R.K. Olympiade te Weenen. Zelf was ik zoo gelukkig om eveneens daar van de partij te zijn en nog komt mij het wa ter in den mond als ik terug denk aan het indrukwekkende massale wat de'bloem der katholieke jeugd uit alle landen daar gedemonstreerd heeft. Nederland was daarbij slechts vertegenwoordigd met een heel klein ploegje, dat onze kleuren ech ter terdege hoog gehouden heeft. Overal zag men bij de atheletiek, de Oranjebroe ken in de voorste gelederen strijden, me nigmaal deed men de Nederlandsche drie kleur omhoog gaan en zelfs werd een Olympische titel behaald. A. van Leeuwen bracht het tot de zesde plaats op de 1500 M., wat geen slecht resultaat was, als men den grooien en sterken tegenstand be denkt. Onvergetelijk was vooral de vlag- genparade. Toen de kleine Oranjeploeg het Stadion binnentrok, brak een storm van ovaties los, die bij den rondgang in steeds grooter hevigheid toenam en zelfs zoolang bleef voortduren, dat wij gedwongen wa ren nogmaals een ronde door het stadion te maken om de huldigingen van de 80.000, welke de tribunes bevolkten, in ontvangst te nemen. In 1936 was het ook, dat de Bataven op waardige wijze hun eerst lustrum kon den vieren, doch toen was het ook gelijk met hen gedaan. Rector Beune voltrok de groote reorganisatie in de Leidsche R.K. Sportbeweging en smolt alle vereenigin- gen tezamen. De Bataven hielden op te be staan en werden omgezet in Docos-Athle- tiek. Een nieuw tijdperk werd ingeluid, even rijk aan gebeurtenissen, doch hier over een volgende maal. H. J. AVERDIECK. GYMNASTIEK SPORTVER. „DOCOS". Morgenmiddag om twee uur zal boven genoemde vereen, in het gymnastieklokaal aan de Potgieterlaan onderlinge wedstrij den houden. Ouders of andere huisgenooten der leden worden uitgenoodigd deze wed strijden bij te wonen. Ook zij, die belang stellen in het werk der R.K. S.V. DOCOS, mogen daar een kijkje komen nemen. LAWNTENNIS NEDERLANDSCHE LAWNTENNISBOND Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Hoofdklasse: Schiedam 1Rhijnauwen 1; Le monias 1Anglo Dutch 1; Groen Wit 1 Hilversum 1, Het Spiegel 1Festina 1. Eerste klasse: Siod 1Mattenklopper 1, Nwe Marlot Club 1Thor 1, Metselaars 1 P. Marlot 1, Rood Wit 1Haarlem 1. Overgangsklasse: P. Marlot 2N. Waalsd. 1, Sobri 1Leimonias 2. Tweede alksse A., Z.-W.: Oranje TC 1 Cocktail 1, Metselaars 2Thor 2, Ace 1— Pit 1; N. M. WaalscL 2—Nwe Marlot Club 2. Derde klasse A., Z.-W.: Cocktail 2—te Werve 1, Luckey Stroke 2Mattenklopper 3, Nwe Marlot Cl. 4—Oranje TC 2. WANDELSPORT. WANDELCLUB „O. K. E. Donderdag heeft de wandelclub „O. K. E." met goed gevolg een marsch geloopen te Rotterdam, waar zij den tweeden prijs wist te behalen. Deze marsch was uitge schreven door de G. W. C. aldaar. Ondanks het minder mooie weer,was de stemm ng goed en dit heeft zeker bijgedragen tot de ze mooie prestatie. ROEIWEDSTRIJDEN OP DEN AMSTEL. Njord in den eindstrijd der Overnaadsche Vier. Gisteravond werd te Amsterdam een aan vang gemaakt met de roeiwedstrijden op den Amstel, georganiseerd door de Neder landsche Roei- en Zeilvereeniging. Hoewel de weeromstandigheden den ge- heelen dag bepaald slecht waren geweest brak de lucht tegen het aanbreken van den avond, zoodat tijdens de wedstrijden het weer aanmerkelijk was verbeterd, hetgeen het verloop der wedstrijden ten z« erste ten goede'kwam. De Overnaadsche Vier, waarmede werd begonnen, bracht in de drie heats maar liefst twee diskwalificaties, doordat in de eerste heat De Amstel den verkeerde boei nam en daardoor De Delftsche Sport aan merkelijk dupeerde, terwijl in de tweede heat de Maas den verkeerde boei nam, waardoor De Laak werd gehinderd. Beide heats zijn hedenochtend overgeroeid. De derde heat leverde een goede over winning op voor Njord in 7 min. 42 sec. Nereus volgde met een halve bootlengte. De eerste voor wedstrijd van de Jonge Acht B. bracht een overwinning voor Ne reus in 6 min. 29.2 sec., daarna volgden: 2. Njord in 6 min. 32,1 sec. en 3. De Hoop. De tweede voorwedstrijd werd gewonnen door Het Spaarne in 6 min. 33.1 sec. voor Triton in 6 min.36 sec. en Laga. De Overnaadsche Skif bracht eveneens een diskwalificatie in den eersten voor wedstrijd van Het Spaarne, die als eerste 7 min. 5 sec. arriveerde doch een ver keerden boei had geroeid. De tweede voorwedstrijd leverde een overwinning op voor De Laak in 6 min. 42 sec. Willem III deed zes seconden lan ger over denzelfden afstand. De wedstrij den worden heden om negen uur voort gezet. ZEIL- EN ROEI VEREENIGING „HOLLANDIA" De volgende inschrijvingen voor de Roeiwedstrijden van „Hollandia" op 6 en 7 Juni a.s. zijn binnengekomen: 1. 2-riems Jun. A: Dordt. 2. 4-riems Jun. B: Hoop, Delftsche Sport 3. Overn. sciff: Hoop, Delftsche sport, Leythe, Willem III, Poseidon. 4. Sciff Jun. B: 5. 2-riems overn. beg.: Hoop, Triton, Willem Hl. 6. 2-riems Jun. B: Hoop, Argo, Willem III 7. 2-riems Sen.: Argo, Willem III. 8. 4-riems Jun. A: Laga, Argo, Triton. 9. Sciff Jun. A: Hoop, Maas, Willem III. 10. 4-riems Sen.: Nereus. 11. 8-riems Jun. B: Hoop, Nereus, Laga, Triton, Njord. 12. Sciff (lichte roeiers): Hoop. 13. 4-riems (lichte ploegen): Argo, Tri ton I, Triton II, Njord, Willem III. 14. 4-riems overn. beg.: Hoop, Maas, Nereus, Delftsche Sport, Laga, Argo, Tri ton, Njord, Willem III. 15. Sciff Sen.: Poseidon. 16. 8-riems Jun. A: Laga, Argo, Triton, Njord. 17. 8-riems Sen.: Nereus, Laga, Triton, Njord. 18. 2-riems z/stuurman: 19. 4-riems z/stuurman: 20. Double Sculling outrigged: 21. 8-riems (dames): Hoop, Vliet, Nereus, Willem III. ■22. 4-riems (dames): Maas, Dordt, Delftsche Sport, Argo, Willem III. 23. Double Sculling (dames): 24. Sciff (dames): Nautilus, Willem III. 25. Stijlroeien 4-riems Dames Sen.: Vliet. 26. Stijlroeien sciff dames Sen.: Hoop, Willem III. 27. Stijlroeien 4-riems overn. dames (beg.): Hoop, Vliet, Nereus, Dordt, Leythe, Argo, Willem III. 28. Stijlroeien Sciff overn. dames (beg.): Hoop, Vliet. 29. Stijlroeien 4-riems dames Jun.: Hoop, Vliet. 30. Stijlroeien sciff dames Jun.: Hoop. 31. Quadrupie-sculling outrigged (da mes): Hoop, Vliet. 32. Veteranen-Acht: Voor de nummers 1, 10, 12, 15, 25 en 30 waarin slechts 1 inschrijving is ont vangen, bestaat alsnog tot de loting ge legenheid tot inschrijving volgens art. 8 al. 6 van het Reglement voor Roeiwed strijden voor heeren. Indien ingeschreven ploegen om een of andere reden van deelneming afzien, wordt dringend verzocht daarvan zoo eenigszins mogelijk voor of tijdens de loting opgave te doen. De loting zal plaats vinden op Dinsdag 27 Mei 1941 om 5 uur n.m.'in café „De Kroon" Spui 10 te Den Haag. KAAGWEEK GAAT DOOR. Bestuur verleent bemiddeling voor huisvesting en maaltijden. De Kaagweek gaat door! Lang heeft het bestuur van „De Kaag" gewikt en gewogen of het mogelijk was, het traditioneele zeil- festijn ook dit jaar te organiseeren. De be sprekingen zijn gunstig uitgevallen. Het zou te erg zijn geweest, wanneer de Kaagweek niet door had kunne gaan, daarvoor vormt zij te veel het hoogtepunt van het seizoen. Met de genomen beslissing heeft het be stuur zich veel zorg en moeite op den hals gehaald, want de tallooze watersportlief hebbers, die de Kaagweek plegen bij te wonen, mogen niet in de booten overnach ten. Al deze menschen waarschijnl' minder dan andere jaren, maar toch nog ve len moeten in de omgeving van de plas sen, vooral in Warmond, worden onderge bracht. Het bestuur zal zich op de hoogte stellen van „de beschikbare slaapgelegenhe den, zoodat de gasten zelf kunnen kiezer welke hun het best past. Er zal daarbij worden gezorgd, dat ook de zeilers met smalle beurzen terecht kunnen. Dan is er het probleem van het eten. Ir. C. Van Hooi werf f, voorzitter van de Kaag, deelde aan het „Hbld." mede, dat het be stuur van plan is, eenvoudige maar dege lijke maaltijden te doen bereiden, zoodat de zeilers geen moeilijkheden hebben met gebrek aan petroleum of grondstoffen. Uiteraard zal ieder moeten zorgen, dat hij de noodige bonnen bij zich heeft. Nog een andere maatregel is getroffen om het vraagstuk van de nachtverblijven zoo makkelijk mogelijk op te lossen. De wedstrijden zullen later beginnen en vroe ger eindigen, zoodat de deelnemers zoo noodig makkelijk na afloop naar huis kun nen reizen. De verbinding met de Kaag is uitstekend, daar in Warmond vele trei nen stoppen. Het bestuur is aan het onder handelen over het instellen van een boot verbinding tusschen de jachthaven en den starttoren. Al met al zijn de vooruitzichten voor de Kaagweek, die als altijd den derden Vrijdag in Juli begint, geenszins ongustlg. Er zijn belemmeringen, maar deze zullen de be kende Kaagsfeer ten deele nog intiemer maken. De groote feesttent mag dit Jaar geen dienst doen als balzaal, maar wordt toch nuttig gebruikt als schuilplaats en eet zaal bij slecht weer. Zeilen naj zonsonder gang is streng verboden. Het voornaamste is echter, dat de Kaagweek ook dit jaar, alle moeilijkheden ten spijt zal doorgaan. BILJARTEN BILJARTCLUB T.E.P. Woensdag werd de drietallencompetitie voortgezet waarvan de uitsflagen luiden als volgt: J. v. Deventer res. 40 30 4 37 Th. v. d. Holst „6" 38 38 5 37 C. Goddijn 30 30 5 30 1,— J. v. d. Post 38 30 7 30 1.— P. Reizevoort 27 24 4 32 J. v. d. Post 38 30 5 32 „TEP" 8—„TEP" 8. 2—1. A. Lampo res. „8" 40 29 5 35 J. Compier „7" 32 30 4 35 C. Goddijn 30 30 5 31 J. Compier 32 32 5 31 P. Reizevoort 27 22 4 28 H. Keij 30 30 5 28 „TEP" 8—„TEP" 7: 1/2—21/2. Door deze uitslagen is het „TEP" 7 ge lukt beslag te leggen op het kampioen schap 2de klasse. De stand Is thans als volgt: gesp.gew. gel. verl.pnt. „TEP"7 6 4 119 6 5 2 1 2 5 8 5 2 3 4 A.s. Maandag wordt de laatste partij ge speeld van deze competitie tusschen de drietallen van „TEP" 6 en „TEP" 8. De biljartclub „de Poedelaars" onderafd. van den R K. Volksbond heeft 'n compe titie uitgeschreven, waarin 3 vijftallen van „TEP" uitkomen. De wedstrijden worden gespeeld naar het gemiddelde. De volgen de spelers zijn na loting opgesteld in de vijftallen: „TEP" I: 1. H. Devilee, 2. Ph. Smits. 3. H. Huying, 4. C. v. d. Meel, 5. D. Devilee. Res.: Th. v. d. Holst. „TEP" II: 1. A. Rodeburg, 2. N. v. d. Krogt, 3. B. de Groot, 4. J. Meiman, 5. A. Kienjes. Res. A. Lampo. „TEP" III: 1. J. v. Deventer, 2. J. v. d. Post, 3 J. Verhoogt, 4. D. Tuithof, 5. C. Goddijn. Res.: B. Verberg. De eerste wedstrijd vond Woensdag J.l. plaats in den Volksbond. De uitslag was: De PoedelaarsTEP I 41. A.s. Woensdag brengt het 2de vijftal een bezoek bij de „Poedelaars". Aanvang pre cies 7.30 uur. Ie de B afd. vielen Woensdag verrassen de uitslagen te noteeren. S. Tuithof wist z'n concurrent v. d. Veef een nederlaag toe te brengen. Ook B. femits deed zeer verdienstelijk door van den ongeslagen speler v. d. Steen te winnen. De stand, welke op alle plaatsen eenige verandering heeft ondergaan, is thans als volgt: S. Tuithof 4 H. Nijssen 4 A. v. d. Weijden 4 H. v. d. Veer 4 B. Smits 4 P. Kluts 4 L. v. d. Steen 3 J. Devilee 4 L. v. B. Henegouwen 4 P. Alkemade 4 A. Romijn I 4 A. Berbee 5 N. Bie-sstraten 4 G. Schoon 6 L. v. Deventer 2 A. Romijn II 4 G. v. Brugge 4 4 8 4 ke wedstrijd gespeeld ir i Voorschoten tus- schen „TVB" en TEP" 4. De uitslag was als volgt: L. Gerrit „TVB" 37 30 1.23 N. O ver dijk „TEP" 59 30 1.97 P. v. Noort 49 30 1.63 v. d. Berg 40 30 1.23 L. Lambo 42 30 1.40 S. v. d. Aar 32 30 1.09 v. d. Werf 41 30 1.38 J. Compier 22 30 0.74 H. Karreman 24 30 0.80 J. Hillenaar 21 30 0.70 L. de Holland 61 30 2.03 A. Lampo 27 30 0.90 „TVB" I—„TEP" 4: 5—1.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 11