Wilt U iets weten? RECHTZAKEN OMGEVING KERKNIEUWS WOENSDAG 21 MEI 1941 Qmwig.de ffi&acMen HEVIGE ONTPLOFFING OP TEXEL. Projectiel tusschen rommel. Op 'het erf van „Maria-hoeve" te Texel is Maandagavond omstreeks halfzeven een projectiel met een geweldigen knal, die op het geheele eiland te hooren was, uiteen- gesprongen. Persoonlijke ongelukken kwa men riiet voor; de boerderij kreeg echter ernstige schade. De bewoner van „Maria-hoeve", de heer C. Gielis, had van iemand in De Kooij een partijtje oud koper, ongeveer acht kilo ge kocht, aldus meldt de „Tel." Hij -zag er wel een .eigenaardig voorwerp tusschen liggen, dat den vorm van een jampotje'had, maar hij dacht, dat het een zuiger was en schonk er verder geen aandacht aan. Hij gooide den rommel op zijn bakfiets en reed er mee naar huis,, waar hij alles in de schuur bracht. 'Benige uren later kwam zijn 20-jarige zoon Cor in de schuur. De jongeman hoor de een sissend geluid en dacht eerst dat er een band leegliep. Spoedig, bemerkte hij echter, dat het Tonde voorwerp het geluid veroorzaakte. „Ik hield het ding even tegen mijn ooi*", vertelde Co'r, „en legde het toen maar weer neer. Op dat. oogenblik dacht ik heelemaal niet aan een bom of iets dergelijks. Ik ging weer rustig naar huis om te eten. Toen ik na eenigen .tijd weer terugkwam, hoorde ik het ding nog veel meer lawaai m'aken. Ik dacht: Er kon wel eens wat gebeuren! Ik pakte het op, liep de schuur üif en gooi de het vootwerp een eind verder naast de boerderij. Maar nog voordat het den grond had geraakt, sprong het op een meter of zeven verder afstand met een ontzettende .klap uit elkaar. Naar alle kanten sloegen de wolken stof en roet. Mijn broer Jaap, die naast mij stond, en ik schrokken hevig en nog begrijpen we niet, dat we er heel huids zijn afgekomen!" Dat begrijpt overigens niemand, die de ravage naast de boerderij ziet. Er zijn ze ker twintig ruiten verbrijzeld. Een^ muur is van den grond af tot het raamkozijn toe opengereten. Van de vijf op. slechts één meter afstènd staande konijnenhokken was nagenoeg geen spoor meer te ontdekken, maar de twee konijnen zaten nog op de zelfde plaats en waren geen haar kwijt H-et projectiel is- vlak* voor de zijdeur ont ploft. Deze deur is aan den onderkant ver splinterd en ook de voor de deur liggende blauwsteenen plgat van 12 cM. dikte is in stukken geslagen. Een andere schuur werd door tallooze splinters doorzeefd; een der splinters is zelfs via de deur door de boer derij geslingerd en heeft door de wagen deur weer het vrije veld bereikt.' Een kalf je, dat op drie meter afstand van de plaats van de ontploffing stond, bleef ongedeerd BRAND TE ZAANDAM. Te Zaandam is gisternamiddag brand ont staan in de werkplaats van den heer F. Meerhoff, handelaar in heerenmodeartike len in de Westzijde.' De brand, die was begonnen bij het over hevelen van benzine, welk wordt gebruikt bij het chemisch reinigen van hoeden, liét zich aanvankelijk ernstig aanzien. Door het snelle en door en doortastende optreden van de brandweer, bleef de werkplaats grootendeels gespaard. De brand- en waterschade aan machine rieën en goederen is evenwel vrij belang rijk. Een bejaard famielid van den heer Meer hoff, die toevallig in de werkplaats ver toefde, kon zich slechts met moeite ei; ten koste van brandwonden aan hoofd en han den redden. OUDE GERMAANSCHE URN OPGEGRAVEN. Maandagniiddag werd bij het opdraven in het Gelloo op de Doesburgerheide een fraai gevormde urn van Germaanschen oorsprong blootgelegd. De urn verkeert in geheel ongeschonden staat. De asch en stukjes van beenderen zijn op den bovenrand zichtbaar. Het ligt in het voornemen de urn eenigen tijd aan de buitenlucht bloot te stellen, alvorens tot verder onderzoek over te gaan. Het op graven geschiedt onder toezicht van den heer W. Bom, bischopzichter te Lunteren. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Sassenheim^naar Onstwedde? Is hier of daar nog vergunning noodig voor bezet gebied? Hoeveel K.M.?- Antwoord: Sassenheim, Leimuiden, Wilnis, Loenen, Hilversum, Baarn, Nijkerk, Harderwijk, Zwolle, Berkum, Nieuw Leu zen, Dedemsvaart, Slagharen, Coevorden, Dalen, Veenoord, Erm, Emmen, Weerdinge, Horsten, Mussel, Onstwedde. Afstand 220 K.M. Op uw andere vraag is moeilijk een antwoord te geven. In het algemeen is een dergelijke vergunning niet noodig, doch een dergelijk besluit kan elk oogenblik plaatse lijk noodig blijken. Vraag: Inzake het hoofd van den Ne- derlandschen Arbeidsdienst. Antwoord: Het hoofd van den Ar beidsdienst is majoor Breunese. Laan Copes van Cattenburgh II, Den Haag. Vraag: Heeft de Gemeente het recht om van het ziekengeld van een mede- kostwinster 2*/3 gedeelte af te houden? Deze mede-kostwinster ligt voor reke ning van de Gemeente Leiden in het zie kenhuis. Antwoord: Ja, daartoe heeft de ge meente het recht. Haagsche Politierechter Uitspraken inzake den tarwesmokkel. De volgende schriftelijke vonnissen zijn geveld in de zaken betreffende l\et smok-> kelen van tarwe. A, J. v. d. M., bloemist te Rijnsburg werd,veroordeeld tot een geldboete van 10 tubs. 8 dagen. De eisch was geweest f 20 subs. 8 dagen. Tegen den bloemist D. de M. teRijns- burg was een geldboete geëisoht van 150 subs. 30 dagen. Hij werd veroordeeld vot een geldboete van 50.—^ subs. 20 da gen. De eisch' tegen D. J. van W. te R ij n s- burg was geweest f 50 subs. 20 dagen. De uitspraak luidde 25 subs. 10 dagen. S. M. te TCatwijkk a!' Zee had een eisch tegen zich gehoord van 50 subs. 20 dagen, Hier werd de uitspraak conform. De bloemist J. van D. te Rijnsburg werd vrijgesproken, nadat de eisch eVenzoo geweest was. In alle zaken, behalve in de laatste, werd de inbeslaggenomen tarwe verbeurd ver klaard. Tegen J. M. en J. van K. beiden te Sas senheim, was de eisch, wegens het aan wezig hebben van een aantal varkens, ge-; weest een geldboete van 15 subs. 8 dagen. J. van K. werd bij schriftelijk vonnis vrijgesproken, terwijl J. M. veroordeeld werd tot een geldboete van 10 subs. 4 da gen met verbeurdverklaring van alle inbe slaggenomen varkens. Diefstal van konijnen eft heling van fietsen. M. A. van E. afkomstig uit Leiden, thans gedetineerd, had zich schuldig ge maakt aan heling, door van diefstal afkom stige rijwielen te verkoopen en van diefstal van resp. tien en elf konijnen, gepleegd on der de gemeente Den Haag. De Officier er rekening mee houdende, dat verdachte al eens eerder veroordeeld is geweest, eischte gezien het feit, dat het hier een heele serie misdrijven is gepleegd, een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK Uitspraken. De slager Jan O. te A1 ph'e n a. d. R ij n had spek en vleesch in voorraad gehad, waarop het Alphensche goedkeuringstem- pel ontbrak. De eisch was geweest f 15 tubs. 15 dagert en de uitspraak werd 15 cubs. 10 dagen. C. A. K., te Leidschendam had een dood varken op den zolder, boven zijn< schuur, aanwezig gehad. Hij had nergens van'geweten, maar niettemin was'de eisch 20 subs. 20 dagen, met verbeurdverkla ring van het varken, geweest. Uitspraak: vrijgesproken van het ten laste gelegde. Een werkgever uit Leidschendam zou éen knecht onrechtmatig ontslagen hebben, hetgeen hü ontkend had. De eisch wêts geweest 10 subs. 10 dagen. Uitspraak f 10 subs. 10 dagen. Twee maanden gevangenisstraf had de Officier geëischt, tegen den melkventer C. J. D. te Noordwijkerhout, die te recht had gestaan wegens verduistering van twee rijwielen. De rechtbank vonnis wijzend veroordeeL de verdachte tot vier maanden gevangenis straf. J. B. te Leiden, zou de octrooi wet overtreden hebben, door eenige Philips- Jampen onrechtmatig te verkoopen. De Officier had de overtreding bewezen geacht en een geldboete geëischt van 400 subs, vier maanden. Uitspraak een geldboete van 100 subs, een maand. D. S. te Leiden, werd bij verstek ver oordeeld, wegens diefstal van een rijwiel, tot negen maanden gevangenisstraf, con form den eisch. „VRIENDENDIENST" DIE HEM ZES WEKEN KOST. Bij ontvluchting uit de gevangenis behulpzaam geweest. Veertien dagen geleden diende voor de rechtbank te Utrecht een zaak betreffende misdrfjf art. 191 S. W. B., het hulp verlee- nen bij een poging om uit de gevangenis ce ontsnappen. In het huis .van bewaring zaten twee ge detineerden, van wie de een op vrije voeten mocht worden - gesteld, terwijl de ander nog twee jaar voor den boeg had. De twee gevangenen kwamen overeen, dat de een zich zou voordoen voor den ander, zoodat toen afgeroepen werd dat de een in vrij heid zou worden gesteld, de ander naar vo ren trad en de gevangenisdeur voor zich zag open gaan, terwijl hij nog twee jaar achter slot en grendel, had moeten zitten. ,De ander, die werkelijk in vrijheid gesteld pad moeten worden, vroeg hierop, of hij nu eindelijk vrij kwam en zoo kwam de fraude uit Terzake misdrijf art. 191 S.W.B. werd tegen den 22-jarigen hotelbediende L. D. uit Utrecht een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van drie maanden. De recht bank veroordeelde verdacht® tpt een ge vangenisstraf van zes weken. DE LEIDSCHE COURANT LEIDSCHENDAM RAADVERGADERING. Officieele ingebruikneming van het nieutve raadhuis. Ter gelegenheid van de officieele inge bruikneming van het nieuwe raadhuis kwam gistermiddag de raad in openbare vergadering bijeen. Onder de genoodigden, die in de prachtig versierde raadzaal had den plaats genomen, merkten wü o.m. op: pastoor Kammers, de kapelaans Kok en v. Niekerk, ds. Vermet en Boukem-a, de architect Kropholler, de dagelijksch op zichter van het gebouw, de beer de'Hoop, de dokters Perquin, Reijers en v. Zeeland, de heer D. Nijland, kunstschilder te Was senaar, de hoofdambtenaren van' de ge meente-secretarie, terwijl de publieke tri bune bezet was met persmannen en ge meente-personeel. Na de ppening met ge bed, leest de voorzitter een gelukstelegram voor, dat was ingekomen van den Com missaris voor Zuid-Holland, jhr. mr. dr. v, Karnebeek. Hierna hield de burgeméester de volgen de rede: Rede burgemeester Banning. De jonge gemeente Leidschendam be trekt vandaag haar nieuwe woning. Het is 'alsof op dezen dag dè laatste banden ver broken worden met de voormalige ge meenten Stompwijk en Veur, waaruit onze gemeente is vöortgekomen. In de geschiedenis van de gemeente Leidschendam zal deze dag steeds als een zeer belangrijke blijven gelden. De ern stige tijd, waarin deze gebeurtenis plaats grijpt, vindt u weerspiegeld in den een voud dezer plechtigheid. Spr. herdacht het groote aandeel van burgemeester Keijzer aan de totstandkoming van dit raadhuis. Toen het raadsbesluit eenmaal gevallen was, hadden burgemeester en wethouders uitvoering te geven aan dat raadsbêsluit. Na het overlijden van den heer Keijzer hadden de beide wethouders en de ge meente-secretaris een groote verantwoor ding te dragen. Ik heb het voorrecht ge had sedert 1 November j.l. hun zorgen te mogen deelen, maar het grootste aandeel zij gehad. Tot de voorbereiding behoorde ook het kiezen van een architect, die dit belangrijke werk kón worden toever trouwd. De keuze viel op den heer sKropholler. I?u het werk voltooid is, blijkt allerdui delijkst, dat er redenen te over zijn om dankbaar te zijn voor dit besluit. Want dit gebouw is een voortreffelijk raadhuis ge- 'worden. Ook uiterlijk is het volkorhen geslaagd. Niemandverkeert in twijfel omtrent de bestemming van dit gebouw. Het heeft niets weg van een industrieele onderne ming, een bankgebouw, of een lyceum: het is een raadhuis en niet anders dan een raadhuis. Maar het is ook een typisch Nederlandsch raadhuis. Opgetrokken in baksteen, een product van vaderlandsche bodem, is dit raadhuis alleen in ons land op zijn plaats. De ruime toepassing van de baksteen, ook inwen dig, zal bij menigeen de belangstelling voor dit inheemsch product hernieuwen; en het bewijst, dat voor een gebouw ten gebruike van den moderne mensch, de tra ditie van onze voorvaderen niet behoeft verlaten te worden. De bogen en gewei van en de warme kleuren van de bak steen zijn nog altijd liever dan het koude en nuchtere balkijzer en beton. Ook de hooge roeping van de gemeente spreekt sterk uit de stijl van dit raadhuis. Inderdaad, wij mogen vaststellen, dat de gemeente Leidschendam niet alleen een nieuw raadhuis is rijk geworden, maar ook. een monument van kunst in dit gebouw bezit, dat recht heeft op de trots van de ingezetenen en de bewondering van ieder een. Groote erkentelijkheid zijn wij verschul digd aan den bouwmeester Kropholler. Het zal wel zijn, zooals een burgemeester van een provinciale hoofdstad mij zeide, toen hij dit gemeentehuis bezichtigde: 't is prachtig, 't kan niet anders, want' het is van Kropholler! De hulde, zoo haar de bouwer verdient, moet het werk zelf hem brengen. De waardeering, die reeds thans van zoovele zijden is uitgesproken, geeft on§ den indruk, dat dit werk den mees ter looft. Spr. dankte alle medewerkenden en ge vers van geschenken. Moge dit gebouw als eerste groote daad van deze nieuwe gemeente het bewijs zijn van het koene streven der bestuurders om deze gemeente een eervolle;, plaats te ver zekeren in de rij van Zuid-Hollandsche gemeenten. Als wij thans op dit plechtig oogenblik het nieuwe raadhuis in gebruik nemen, dan geschiedt dit met de bede, dat God zijn zegen zal doen rusten op den arbeid, die hier zal verricht worden doorden raad, burgemeester en wethouders en de ambtenaren. Moge in dit huis, waarin tra ditie en nieuwe opvattingen zoo harmo nisch zijn vereenigd, het ons gegeven zijn ook in het besturen der gemeente deze harmonie te bevorderen. Moge spoedig blijken, dat met de ope ning van dit raadhuis een nieuwe tijd voor gemeente en bevolking is aangebroken, een tijd van vrede, voorspoed en welvaart. Met dezen wensch verklaarde spr. het nieuwe raadhuis der gemeentë Leidschen dam voor geopend. Verder gingen achtereenvolgens onder den hamer door: voorstel tot goedkeuring van de rekening dienstjaar 1940 van de Instelling voor M. H., tot aanvaarding ge schenken voor het nieuwe raadhuis, tot het aangaan van een kasgeldleening, tot het verleenen van een vergoeding krach tens art: 13 der L. O. Wet 1920 en tot aan vulling van het raadsbesluit d.d. 14 Nor, vemher 1940 inzake overdracht van eeni ge perceelen grond. Ongeveer 4.30 uur werd door den heer S. Perquin, voorzitter van het eere-comité van de ingezetenen, in de hal, het geschenk van de ingezetenen aan het gemeentebestuur aangeboden, be staande uit een fraai schilderstuk van de kom van Leidschendam en vervaardigd door den heer D. Nijland, kunstschilder le Wassenaar. Bovendien bood de -heer Per quin, den burgemeester een gastenboek aan. De burgemeester dankte den h^er Per- "quin hartelijk voor het vele werk, dat deze heeft gehad en hij kan niet zeggen hoe dankbaar het gemeentebestuur is met dit mooie schilderstuk. Een bijzonder woord van dank richt spreker aan den heer Nij land, voor de opoffering, die hij zich heeft getroost om dit mooie stuk werk te ver vaardigen. De heer Nijland zegt, dat het hem ver heugde, dat hij deze opdracht kreeg en hij kan niet nalaten te wijzen op de prettige samenwerking, die hij hier gehad heeft. Van de gelegenheid om het gemeentebe stuur gelu,k te wenschen werd -zeer druk gebruik gemaakt. 's Avond werd een voetbalwedstrijd ge houden tusschen het gemeentepersoneel. De burgemeester verrichtte de aftrap. Al spoedig maakten de ambtenaren een goal, waarbij het tot aan de rust bleef. In het tweede gedeelte toonden de gemeente werklieden zich de sterksten, door spoe dig de stand 21 te maken. Op het laatste moment kregen de ambtenaren nog een kans en maakten gelijk (22). Vermeld zij nog, dat de speler Leo v. d. Plas door een trap onder het rechter-oog een scheur- wond opliep, waarmede hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. STOMPWIJK .In beslag genomen. De crisis-ambtena ren, in samenwerking mét de gemeente politie, hebben bij J. v. H., in de buurt schap twee varkens in beslag genomen. Het vleesch is naar het Slachthuis te 's Gra- venhage vervoerd. NOORDWIJKERHOUT Examens krankzinnigenverpleging. Geslaagd aan huize „Sancta Maria" voor het eindexamen diploma B: Th. Raltussen,' E. de Boer, E van der Bol, H, Brand, M. van den Brink, A. Dijker, A. van den Ei sen, C. Frijters, W. Jutte, C. Kerklaan, J. de Koning, P. van der Kooy, C. Kramer, J. van Latum, M. van der Meer, F. van der Meulen, M. van Meurs, M. Robben, C. Strijards, J. Veltman, Th. Wegman. Afge wezen 2. OEGSTGEEST E.HJJ.O.-examens. Bij het gisteren te Oegstgeest afgenomen examen voor het eenheidsdiploma voor E.H.B.O. vanwege de afdeeling Rijnland van het Nederlandsche Roode Kruis slaagden de volgende candi dates de dames N. Cuppen,.N. Gans, J. B. de Koning, F. Leujes, G. Segaar, J. P. W. Staal-v. Santvliet, T. Woudenberg-Gerrit- sen en de heeren:; N. H. Blom, L. Bakern, A. M, Bosman, H. v. Duuren, A. H. v. Grol, F. W. Korten, H. Maat, G. Pouw, J. A. Staal en A. v. Winden. Twee candidaten werden afgewezen. Exarpinatoren waren dr. M. D. Harst en H. Bertel, artsen te Leiden. VOORHOUT Sluitingsavond St. Josephsgezellen. Onder vrij groote belangstelling van de zijde der ouders, hebben de St. Josephs gezellen alhier hun sluitingsavond gevierd in de groote zaal van het Parochiehuis. De avond werd bijgewoond door den burge meester. Dg. Fiere Blazers, de inmiddels bekend geworden mondharmonicaspelers, traden voor het voetlicht en gaven eenige marschen en nog eenige andere liederen ten beste. Het woord was dan aan den districts- praeses, kapelaan van Drunen, uit Leiden, die vooral ook den ouders wees op het groote nut dezer vereeniging. Ookr,de jon gens bracht spr. plichtsbesef en verarit woordelijkheidsgevoel bij, speciaal mt hun toekomstige roeping als dragers va het gezag in het gezin. Vervolgens kregc de tóoneelisten van de onderafdeelii tooneel „Vader Kolping" de gelegenhc om een zeer amusant blijspel ten tbo'ner te voeren, waarom van het begin tot ei naar hartelust werd gelachen. Voordat het tooneelspel werd opg voerd, werden nog vele nieuwe leden g( installeerd, en toegesproken door hun. eigei Gezellenvader, die hen vooral wees op de verplichtingen van het lidmaatschap. Met een handslag, gereikt over het vaandel, be loofden allen him trouw aan Vader Kol ping. Aan het einde van den avond sprak kapelaan Stoelinga een dankwoord. Personalia. Voor het te Haarlem ge houden examen woor R.-K. Kraam- en Ge zinshulp slaagde mej. Ali Kortekaas. VOORSCHOTEN Verkooping. Bij de gehouden openbare verkooping door notaris W. A. Caron alhier, van een landhuis met tuin en garage aan den Leidscheweg alhier no. 391, werd koo- per, de heer P. J. Kóot alhier voor den som van 4500. Aanbesteding. Bij de inschrijving voor het verrichten'van 'grond-, straat- en rio- leeringswerken ten behoeve van- de ver- TWEEDE BLAD PAG. 6 OPENBARE GELOOFSBELIJDENIS IN HET AARTSBISDOM Naar wij vernemen zal op Zondag 8 Juni a.s. (Drievuldigheids-Zondag) in alle parochies van het Aartsbisdom de Geloofs belijdenis worden hernieuwd door alle parochianen boven de 18 jaar. Dien dag zal onder alle H.H. Missen een korte predicatie plaats hebben, waarna hernieuwing van 'de Geloofsbelijdenis, die door alle geloovigen te zamen zal worden gebeden. Ten besluite Zal des avonds in alle parochiekerken van het Aartsbisdom een plechtig Lof worden, gehouden voor alle personen boven de 18 jaar. Ter voorbereiding van- deze kerkelijke gebeurtenis zullen in de verschilende pa rochiekerken van het Aartsdiocees inlei dende godsdienstoefeningen of conferentiès worden gehouden, dienend tot bezinning op belangrijke punten van geestelijk leven. Deze inleidende oefeningen kunnen zoo wel het karakter van een triduum als van een over verschillende dagen verdeelde voorbereiding hebben. Uitvaart pater Leofridus Wildenburg O.F.M. Maandag 19 Mei overleed zacht en kalm na een smartelijk geduldig gedragen ziek bed te Katwijk aan dén Rijn in pension St. Joseph, waar hij sinds September 1940 ver bleef, pater L. Wildenburg O.F.M, Leonardus Cornelis Maria Wildenburg werd geboren te Gouda 31 Mei 1897. Na zijn lagere studies op het College der Pa ters Minderbroeders te Megen trad hij September 1916 in de Minderbroedersorde, werd in Maart 1923 te Weert priester ge wijd. Na zijn priesterwijding was hij eerst enkele jaren assistent te Vorden, vervol gens kapelaan te'Franeker, Den Haag, H.H. Antonius en Lodewijk, Amsterdam S. Fran- ciscus, en Delft.H. Martelaren van Gorcum. De Metten der overledenen werden ge houden Dinsdagavond in de kapel van het Missiecollege Sint Willibrord te. Katwijk aan den Rijn. Agens was de zeeréerw. pater •Isaias Opings O.F.M. rector van het Mis siecollege. Als diaken en subdiaken assi steerden pater B. Bruyniks O.F.M. en pater C. Bayer O.F.M., leeraren van het Missie college; als cantores fungeerden pater Th. Gantevoort" O.F.M. en pater M. Toussaint O.F.M., leeraren van het Missiecollege. Na .de gezongen Lauden werd de plech tige H. Mis van Requiem opgedragen door den zeereerw. pater W. Wildenburg O.F.M., broer van den overledene, met dezelfde assistentie ais In de metten; door den wel- eerw. heer Rutten, neef van den overle dene werd een H. Mis opgedragen op een dér zij-altaren. De gezangen werden uitge voerd door de leerlingen van het Missie college onder leiding van pater Th. Gante voort O.F.M. Na de H. Mis had de begrafenis plaats op het kloosterkerkhof van het Missiecollege door den zeereerw. pater dr. Isaias Onings O.F.M. Onder de verschillende medebroeders uit de omgeving en vrienden van den overle dene, die de plechtigheden bijwoonden, merkten we op: P. A. Bulters O.F.M., pas toor te 's-Gravenhage, Pastoor C. Hesp, van Katwijk; P. C. v. d. Berg O.F.M., pastoor te Delft, Z. F. H. Schrama, directeur Müssie- bureau te Katwijk a. d. Rijn en de eerw. Zusters van Pension St. Joseph te Katwijk I breeding van den Leidscheweg (gedeelte RaadhuisSt. Nicolaasbrug), met bijbehoo- rende werken was hoogste inschrijver de ^firma van Halem en Doornik, Leiden, voor ~a 69.534 en b 63.900. WARMOND Luchtbescherming. Onder voorzitter schap van dén heer Th. R. de Vroomen had in hotel „De Zoh" een alg. vergadering plaats van de Ned. Vereen, voor Luchtbe scherming. De voorz. herdacht het overlij den van den heer G. J. van Wickevoort Crommelin, in leven voorzitter der ver- leniging. Hierna werd, door de secretaresse, iej. J. A. Walenkamp, het jaarverslag uit bracht, terwijl tevens door haar een fi- incieel overzicht werd gegeven van het "geloopen jaar. Overgegaan werd tot een ^stuursverkiezing; in plaats van den heer J. van Wickevoort werd gekozen, de eer P. H. Romijn, terwijl in de vacature ntstaan door het vertrek van den heer I. Kalemink naar elders,- werd gekozen 'e heer A. Steensma. Als voorzitter der •ereeniging werd met algemeene stemTnen gekozen de heer A. Steensma. Het door het bestuur ontworpen huishoudelijk regle ment werd met alg. st. vastgesteld. Gevallen. Mej. A. de G. is bij het wit ten van den zoldertrap van de ladder ge- vallen en kwam zoo ongelukkig terecht, dat zij haar linkerpols brak. LEIDEN. BIOSCOPEN. Trianon: ,,'t Vriendinnetje van Papa". Toelaatbaar voor volwassenen. Lido: „Meisjes van 17". Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: „Episode". Toelaatbaar voor volwassenen. Rex: „De groote leugen". Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: „Op een avond in Mei".. Goed<*"1-enifr?.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6