O NIEUWS Weerbericht SPORT WOENSDAG 21 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.37 uur Woensdagavond. Zon op 5.36 uur Donderdagochtend. Zonder 9.38 uur Donderdagavond. Zon op 5.35 uur Vrijdagochtend. MAANSTANDEN. 21 Mei: De maan komi> .Woensdagmor gen om 3.55 uur op en gaat Woensdagmid dag om 4.38 onder. ?2 Mei: De maan komt Donderdagmor gen om 4.18 uur op en gaat Donderdagna middag om 5.40 uur onder. 23 Mei: De maan komt Vrijdagochtend om 4.42 uur op en gaat Vrijdagavond om 6.43 Uur onder. 24 Mei: De maan komt Zaterdagmorgen te 5.07 uur op en gaat Zaterdagavond te 7.45 uur onder. 25 Mei: De maan komt Zondagmorgen te 5 36 uur op en gaat Zondagavond te 8.45 uur onder. 26 Mei: De maan komt Maandagmorgen orr 6.08 op en gaat Maandagavond om 9.43 uur onder. (Nieuwe maan). 27 Mei: De maan komt Dinsdagmorgen c m 6.47 uur op en gaat Dinsdagavond om 10.37 uur onder. WATERTEMPERATUUR: Poelmeer: 14 gr. C. De Zijl: 14 gr C. (•pllOIIOIICDIIOIIOIIOllOIIOlIC^ Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worder. tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 9.37 ZONSOPKOMST 5!36 Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. :oii o n on ou cd ii on on om INSCHRIJVING VAN MOTORRIJTUIGEN VOOR GOEDEREN- OF VEEVERVOER. De aandacht van alle houders van mo torrijtuigen, opleggers en aanhangwagens, geheel of gedeeltelijk ingericht tot het vervoer van goederen of vee, alsmede van motorrijtuigen, uitsluitend bestemd tot het voortbewegen van opleggers of aan hangwagens, uitgezonderd landbouwtrac- toren, wordt gevestigd óp hun verplichting om van die vbertuigen voor 22 dezer op een bij de distributiediensten verkrijgbaar formulier aangifte te doen. Niet nakoming van deze verplichting kan worden gestraft met hechtenis va nten hoogste een jaar of boete van ten hoogste 10.000 alsmede met verbeurdverklaring van het voertuig. Evenwel zullen, in verband met een bij het drukken ondervinden vertraging, alle formulieren, welk^ blijkens het poststem pel uiterlijk 24 dezer aan de post werden toevertrouwd, als tijdig -opgezonden wor den aangemerkt. Afwezigheid of onbruikbaarheid van be paalde onderdeelen, dus ook van banden, ontheft niet van de verplichting om het motorrijtuig te doen inschrijven. Slechts motorrijtuigen, die in zoodanigen staat van onbruikbaarheid verkeeren, dat dien tengevolge herstelling of wcderingebruik- neming uitgesloten is, komen op dien grond niet voor inschrijving in aanmer king. 'Ook behooren niet voor inschrijving te worden aangegeven motorrijtuigen van bijzondere inrichting, welke niet bruikbaar zijn voor vervoer van goederen of vee, zooals brandweerauto's, reinigingsauto's, reparatie-, takel- en kraanwagens en der gelijke. Personenauto's en autobussen blijven uiteraard eveneens buiten de inschrijving. JORIS VAN SEVEREN HERDACHT. Gisteren was het een jaar geleden dat de leider van het Verbond van Dietsche Nationaal-Socialisten in België, Joris van Severen, als slachtoffer van zijn strijd voor Groot-Nederland werd vermoord. Gisteren is ter herdenking van dezen Vlaamschen strijder en als symbool van de nieuwe eenheid, waarbij het Verdinaso^ in de N.S.B. >s opgenomen, de vlag van Jong Dinaso aan den nationalen jeugd storm te Utrecht plechtig aangeboden en terzelfder tijd is op^het Haagsche Binnen hof een plechtigheid gehouden, waaraan een ban stormers en een ""ban stormsters van de N.J.S. 'deelnamen. Ook te Amsterdam is de sterfdag van (F" Morgen, Hoogfeest van 's Heeren Hemelvaart, zal „De Leidsche Courant'' NIET verschijnen. Joris van Severen herdacht. Des morgens werd in een der R.K. ker ken een Mis van Requiem opgedragen. Des avonds belegde het Verdinaso een bijeenkomst, waar van Severen plechtig werd herdacht. Een portretteekening, hem voorstellende als oppersten leider der D. M.O.-, vervaardigd door Clamor Linde man werd onthuld, waarna de organisatie- leider K. van Wennink, een rede uitsprak, waarin hij de grootsche politieke visie van van Severen en diens sterke persoonlijk heid memoreerde. De plechtigheid had een besloten ka rakter. GEVOLMACHTIGDE VOOR VOLKS CULTUUR f. Bij beschikking van den Secretaris- Generaal van het Departement van Op voeding, Wetenschap en Cultuurbescher ming is aangesteld als gevolmachtigde voor Volkscultuur bij dat Departement ir. H. J. van Houten te 's-Gravenhage. PROF. ORNSTEIN OVERLEDEN Na een korte ongesteldheid is hier op 60-jarigen leeftijd overleden prof. dr. L. S. Ornstein, oud hoogleeraar in de theore tische natuurkunde aan de Rijksuniversi teit te Utrecht. ONREGELMATIGHEDEN BIJ VOETBALWEDSTRIJDEN STRÊNG GESTRAFT. Zondag 4 Mei j.l. -vonden tijdenSeen pr<&notiewedstrijd in het district Friesland van den Nederlandschen Voetbalbond tus schen de vereenigingen Freno II en Stiens ernstige onregelmatigheden plaats. Vier minuten voor het einde van den wedstrijd zag de scheidsrechter zich gedwongen den linksback van Freno een waarschuwing te geven. Terwijl hij hiermede bezig was, raakten achter zijn rug de mid voor van Stiens en de rechtsback van Frena II handgemeen. Het publiek stroomde daarna het veld op, zoodat de voetbalwedstrijd ten slotte ontaardde in een formeel vecht partij. Een speciale strafcommissie heeft deze zaak in behandeling genomen en de volgende straffen afgekondigd: De beide backs van Freno II worden voor het seizoen 1941'32 geschorst. De mid voor van Stiens wordt voor 4 wed strijden geschorst en voor 2 wedstrijden voorwaardelijk geschorst met een proeftijd van een jaar. De vereeniging „Freno" moet een wedstrijd van haar tweede elftal zonder publiek spelen en kreeg eveneens een voor waardelijke schorsing voor den tijd van een jaar te incasseeren met een proeftijd van een jaar. Onder het publiek, dat zich bij de vecht partijen lang niet onbetuigd liet, bevond zich de winnaar van den laatsten Elfsteden tocht: Auke Adema. Deze mag zich van nu af aan tot aan het begin van het nieuwe seizoen niet meer op het voetbalveld te Franeker vertoonen. ZWEMMEN EEN NIEUW WERELDRECORD OP DE 440 YARDS BORSTCRAWL. De Amerikaansche zwemmer Willy Smith is er te Honolulu in geslaagd het wereld record op de 440 yards te verbeteren. Met den prachtigen tijd van 4 mirt. 38.5 sec. bleef hij 2.3 sec. onder het sedert 30 Augustus op naam van Jack Medica staande record van 4 min. 40.8 sec. Bijna zeven jaar heeft Jack Medica het record in zijn bezit gehad, wel een bewijs, dat zijn tijd zeer snel geweest is. WANDELSPORT GEEN WANDELTOCHTEN BOVEN DE 40 K.M. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Nederlandschen Wandelsportbond be sloten, met ingang van heden alle wandel tochten boven de 40 K.M. te verbieden. Alle tochten daarboven moeten derhalve van de reeds vastgestelde programma's afgevoerd worden. De vereeniging „Viribus Unitis" uit Santpoort zal op 2 Jurii de eerste zijn om hiernaar te werk te gaan. Er zal nu over een afstand, van 20 en 35 K.üd. geloopen worden. PAARDENSPORT GEEN TOTALISATOR BIJ DE SPRINGCONCOURSEN. Het bestuur van de Berger Ruitersport- vereeniging deelt mede, dat de totalisator voorloopig niet op de sprinconcoursen in gevoerd zal worden. Daar er dit jaar weinig concoursen ge houden zullen worden en bovendien de publieke belangstelling niet groot zal zijn, heeft het bestuur den autoriteiten ver zocht thans geen proef met den totalisator te nemen. Op voorstel van denvoorzitter van den Hyppischen Sportbond zullen naar alle waarschijnlijkheid rennen op de vlakke baan en hordenrennen op Duindigt geor ganiseerd worden. Zij zullen op bepaalde dagen plaats vinden en uitsluitend bestemd zün voor de leden van de Burger Ruiter Sport vereen i gin g. Het bestuur is in onderhandelihg met Utrecht voor het eventueel houden van een concours op 21 Juni a.s. Doodenherdenking Door Alma Materkoor en Leidsch a Cappellakoor Wii kunnen zeggen, dat wij van de „Doodenherdenking" door Alma Mater- in samenwerking met het Leidsch a Cappella koor veel moois mede naar huis gekregen hebben, en ongeweten kwam de vraag in ons op: waarom was de belangstelling niet grooter voor dezen avond, waaraan de sympathieke idee ten grondslag lag hen te gedenken „die vielen voor het Vader land"? Willem Mizée had voor deze gelegen heid een mooi programma saamgesteld, dat evenwel aanzienlijke wijziging moest on dergaan. Zooals men weet zou dit con cert in de Pieterskerk zijn geweest. De kerkeraad evenwel beschikte afwijzend. Zoo vervielen de orgelsoli, die Leo Mens en Bram Martijn op hun geliefd instrument zouden spelen. In de plaats hiervan speelde Martijn, dien wij beter als organist kennen, twee werken voor klavier n.l. „Prelude en fuga bes moll" van Johan-n Sebastian Bach en de „Marche funèbre" uit de sonate met variaties van Beethoven. Vooral Bach ligt hem goed en zijn inter pretatie bewees duidelijk, dat hij de zui vere schoonheid van het contrapunt ten volle begrijpt. Hij speelde roker en ont wikkelde een zeer wel geproportioneerde klank. Ook in de „Marche funèbre" hand haafde Martijn zijn goeden naam. Met een klein koor, dat Mizée uit de bei de kóren gekozen had, werd psalm 10:3 „Gelijk het gras is ons kortstpndig leven" gezongen. Hubert Guypers' bewerkte deze verzen voor gemengd koor. Mizée door voelde dit bescheiden kleine werk evenals Handel's „Am Grabe des Helden" op de hem eigene wijze: de hevige ontroering voor zich zelf bewarend, maar tóch zóó, dat wij in de resonans van de ontwikkelde klank de émotie gevoelden, die uit de woorden opklaagt. Dan het groote moment: de bazuinen klonken van achter het concertpodium op men gaat staan dan stilte ernst overweging herdenking der nagedachte nis van hen, die vielen voor het vaderland. Weer klinken de bazuinen: de twee saam- gevoegde koren scharen zich om den di rigent en het 8-stemmig koor zet de Kyrie in van Bruckner's„E moll meSse". Mizee had voor de herdenking een werk gekozen van een, die behoort tot de aller grootsten, die steeds op een hoog plan blijft zonder zich ook maar in het minst tot eenig effect te vernederen. Vandaar mis schien, dat zijn muziek niet onmiddellijk toegang heeft voor den ongeoefenden toe* hoorder. Eiken Bruokner-minnaar evenwel zal het hart zijn opengegaan bij de innig muzikale, liefde-door-gloeide Missa onder de voortreffelijke leiding van Mizeé. Be schouwen moet men den rijkdom van ge dachten, de muzikale vondsten, de oprecht heid en zuiverheid, waarin de eenzame reus zich uit. Er is met groo4e toewijding en goede aestljetische verzorging gezongen.» De begeleiding was bij Bram Martijn aan het harmonium en mejuffrouw Loes Mosseveld aan den vleugel in bekwame handen. Aan de samenklank van de twee in timbre zoo verschillende instrumenten moest men wel even wennen, te meer om dat de toon van de sopraan nog wel eens even, zweefde. Niettemin het koor heeft goede en mooie dingen gepreseeerd, was glorieus en machtig van klank én wij roe men^ de intenties enopvattingen van den dirigent en zyn artistieke eigenschappen. Kenmerkend voor dezen avond was er „geen applaus", maar niemand zal in zich zijn waardeering hebben onthouden aan de opmerkelijke vertolking en *stuwkrach- tige voordracht van Mizeé en zijn koor, aan den diepgang van Bruckner's Muze, aan de devotie van dezen avond. J..K. UITVOERING R.K. VROUWENBOND „Prinses Lizi" als sluitstuk Het winterseizoen is gisteravond voor de afd. Leiden van den R.K. Vrouwenbond ge sloten met een gezellige opvoering van een romantisch blijspel in ,,'t Schuttershof". Het „Roomsch Tooneel" uit Rotterdam, dat een paar jaar geleden ook reeds voor den R.K. Vrouwenbond was opgetreden, heeft thans weer den sluitingsavond opge luisterd. Mevrouw Mandérs, de presidente, lichtte in haar openings-, en welkomstwoord waarin zij ditmaal ook de vrij talrijk opge komen leden van den Kring Leiden van den Vrouwenbond mocl)t begroeten alsmede verscheidene heeren, die voor dezen keer ook ^varen uitgenoodigd het begrip „slui tingsavond" nader toe. Het winterprogram wordt nl. gesloten, ofschoon er van een nor maal winterprogram in deze buitengewone tijden geen sprake kon zijn. Dat desalniet temin de Vrouwenbond in den afgeloopen winter toch nog eenige avonden heeft kun nen organiseeren en dat zelfs deze sluitings avond, dien het bestuur reeds had afge schreven, toch nog heeft kunnen doorgaan, stemt tot dankbaarheid. Met het oog op de omstandigheid, dat zoo wel het tooneelgezelschap als de leden uit de omgeving tijdig zouden moeten vertrek ken, werd vroeg begonnen. Om even 7 uur werd het-gordijn opengetrokken en hoor den wij juffrouw Suzanne uitvaren tegen den'knecht Emile, dat hij zorgen moest voor de feestelijke ontvangst van prinses Lizi, de kleine thans groot geworden wildzang, die vroegef in de houtvesterij haar kinderjaren had doorgebracht. Thans was er in déze houtvesterij een „toevallige" ontmoeting gearrangeerd tusschen de prinses en prins Otto, die voorbestemd was om haar toe komstige gemaal te worden. Zoowel de prins als de prinses, die geacht werden hiervan niets te weten, vonden het een er gerlijke comedie en zij kwamen beiden op het weliswaar niet meer oorspronkelijke maar toch altijd nog succesvolle idee om hunne hooge persoonlijkheden te verwisse len met die van een vriendin en van een adjudant. Prompt volgens het geijkte recept werden de pseudo-prins en de pseudo-prin- ses op elkaar verliefd en werden de ver momde echte hoogheden gevangen in de netten van Amor, die zij hadden getracht te ontvluchten. Zoo kwam tot groote opluch ting van hare excellentie de ietwat op jaren zijnde bewaarengel van de prinses en tot vreugde van papa Otto, den vorst van een tot np tóe ónbekend gebleven staat, het huwelijk tot stand tusschen twee menschen, die behalve prinselijke hoogheden boven dien nog twee gelukkige stervelingen wa ren.' Daar de Rotterdammers in hün beschei denheid geen programma's verstrekten en dus in onbekendheid wenschten te blijven, zullen wij het spel niet aan critische be schouwingen onderwerpen. Wat doet het er toe, of het gegeven oorspronkelijk was of niet, voldoende zij, dat de zaal plezier had in de doorzichtige verwikkelingen en zich amuseerde over de triomfen, welke de lief de behaalde in de eenvoudige houtvesters woning. Het doel van de Rotterdammers is bereikt, zij hebben den leden van den Vrou wenbond een gezelligen sluitingsavond be zorgd. Aan het einde dankte de presidente, mévr. Manders, de spelers hartelijk en sprak hun een tot weerzien toe. Den leden drukte zij op het hart, de Vrouwenrubriek in onze krant goed te volgen, omdat, nog een één-daagsche retraite in het voorne men ligt, waarover nadere mededeelingen gedaan zullen worden. K. J. M. V. „Het ideale middenstandsmilieu". Gisterenavond vergaderde de K. J. M. V. De voorzitter opende dezen avond met den groet der jongeren, waarna de mode rator het woord kreeg voor zijn inleiding: „Het ideale middenstandsmilieu". De eerw. spreker besprak de goede en slechte eigenschappen van het midden standsmilieu. Hij wees erop, dat in deze kringen de werknemer veelal opgenomen wordt in het gezin van den werkgever, ter wijl de werkgever er een eer instelt om van zijn bediende een goede werkkracht te maken, die later met succes een eigen be drijf kan vestigen. De moderator wees op den arbeidslust, die juist in den middenstand zeer groot is. Immers, werd bij den aanvang van het be drijf niet vaak van den nacht een werkdag gemaakt en vergoedt het ook thans niet den lust van het vele nawerken? Doch de middenstand heeft ook minder mooie eigenschappen. Velen zijn er nl., die lijden aan de z.g. „opsluitmentaliteit". Diegenen, die een kringetje trekken om hun eigen be drijf of bedrijfje en zich verder nergens* meer om bekommeren. Wij allen moeten samenwerken en ons organiseeren om dit individualisme weg te werken. Wij moeten zijn handhavers van het vaderlijk erfgoed, cLw.z. den kerkschen geest en den goeden gezinsgeest bewaren. De eerw. spreker spoorde aan om cursist te worden van den sociaal-economischen cursus, die spoedig zal worden aangevangen eii waarover heden avond door Hans Lammers zal worden ge spróken. Hij verzocht alle K. J..M. V.'ers daarbij aanwezig te zijn. Tot slot citeerde de moderator een en ander uit de encycliek „Quadragesimo An no" en gaf nog eenigen goeden raad mee voor het verdere leven. De voorz., de heer Herman Geyer, dankte den moderator voor zijn als altijdinteres sante inleiding, waarna nog eenigen tijd met ontspanning werd doorgebracht. VOLKSBONDNIEUWS. De uitvoering van „Vondel". Voor deze uitvoering bestaat een. zéér groote belangstelling, hetgeen niet te ver wonderen is, daar Zondag 25 Mei a.s. in de Stadsgehoorzaal „Peper" geserveerd zal worden, ondanks de moeilijke voedselvoor. zien, in den vorm van een gezelligen avond, waarop de gulle lach niet van de lucht zal zijn. Kaarten voor Volksbonderleden zijn, zoo lang de voorraad strekt, nog te verkrijgen Vrijdag 23 Mei a.s. des nam. van 79 yur en indien niet uitverkocht nog Zaterdag avond 24 Mei van 5.308 uur, beide keeren op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15. PAROCHIE O. L. VR. HEMELVAART EN ST. JOZEF. Congreganisten: vanavond Woensdag komt 't zang clubje om half 9 in de kerk voor 'n kleine repetitie. Vrijdagavond zijn we allen om kwart over 8 in de kapel van het Elisa- beth-ziekenhuis om gezamenlijk te bidden voor ons overleden lid: Martha Dijt. Als je kunt, draagt dan ook met den priester a.s. Zaterdag het H. Misoffer op voor haar zielerust. W. J. A. MULDER, Directeur M. C. <ïcmeente'. Aankondiging AANVRAAGFORMULIEREN VASTE BRANDSTOFFEN. Op Vrijdag 23 en Zaterdag 24 Mei a.s. zOllen huis aan huis bezorgd worden aan vraagformulieren voor brandstoffen, die uitsluitend bestemd zijn voor eigen huis brand. (haarden en kachels, centrale ver warming) en dus niet voor huurders, schouwburgzalen, spreekkamers e.d. Deze formulieren mogen niet worden ge vouwen, duidelijk leesbaar, netjes met inkt worden ingevuld èn schooh gehouden worden. De vertrekken, die kunnen worden op gegeven, 'behooren geregeld bewoond te worden. Hieronder vallen dus niet gangen, portalen, trapruimten, toiletten, zolders, kelders, garages, serres, hallen, badkamer tjes met uitsluitend douche ^(douche-cel), keukenkasten of kastkeukèn's. Èèn keuken met bijkeuken geldt als één verJrek, een z.g. dubbel-alcoof eiïeneens. Eei| badka mer, waarin een' badfcu^p (ligbad) aanwe zig is, kan als vertj^tcusvorden opgegeven, een zolderkamer olfrst afcp wanner zij vol ledig is afgetimnlerd enj| vertrek is ingoficht. (L men dus nietin aanrr Winkels, werkplaatsefh spre^- en be handelkamers vflfflF^doktate moefen op dit formulier nog <J\iet v^prdenKopgegeven. Opgave mo|t worden gedaan van het aantal gezinsleden. Hietonder zijn te ver staan inwonende ouderi, kinderen, klein kinderen, stiefkindereig verdere familie leden alsmede inwonend personeel. (Ka merbewoners, pensiongasten e.d. dus niet opgeven). De formulieren kunnen alleen ondertee kend worden door hen,'die in het bezit zijn van een distributiestamkaart met het woord „Hoofd" erop gestempeld. De uitreiking der Bonkaarten, Periode bonnen en Losse Bonnen, die aan de hier- bovenbedoelde categorie brandstofverbrui kers zal worden verstrekt,- zal Maandag 26 Mei a.s. beginnen en Zaterdag daarop volgende geëindigd zijn. Nadere inlichtin gen over deze uitreiking, die nauwkeurig gelezen moeten v/orden zullen Vrijdag 23 Mei a.s. op deze plaats verschijnen. De aanvraagformulieren moeten inge vuld meegebracht worden bij de uitreiking der Bonkaarten enz. "De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden, 21 Mei 1941. 7871 INENTING TEGE$r*^KKEN. Burgemeester fen We^ioqde^ van Leiden brengen ter a^emee^g^kenpis, dat op Woensdag 28 Méka.s. deS narhjjidags van 2 tot 3 uur, aan he&bureau vaneen Genees kundigen Dienst, \Mai* 13a, 'gelegenheid wordt gegeven toftkoftelooze^nenti^fi^J#- gen pokken. Het tr^u^oekjemijefworden medegebracht. jjjr STEVENINQ$t, Burgemeester. VAN STRUIN, Secretaris. - 7871 DAMES-CONGREGATIE ST. PETRUS-PAROCHIE. Donderdagavond na het Lof in de St. Petruskerk, Rozenhoedje bidden voor de zielerust van het overleden lid van de Con gregatie, Cornelia de Vriend. DE TROUWZAAL VAN HET NIEUWE STADHUIS IN GEBRUIK GENOMEN. Vandaag js de trouwzaal van het nieu we Stadhuis officieel in gebruik genomen. Het eerste paar, dat hier in den echt verbonden werd, was de heer Willem v. d. Lelie en mej. Alida Kedel. Wethouder v. Stralen heeft bij deze eer ste, huwelijksvoltrekking een korte toe spraak gehouden en het bruidspaar namens de gemeente bloemen aangeboden. Ook de negen andere bruidsparen, die vandaag in het huwelijksbootje stapten, ontvingen vanw'ege de gemeente een bloe menhulde. BELASTINGDIENST. .Verplaatst van Putten naar Leiden D. B. Ie afd. de assistent D. Klut. CHOPIN-AVOND. Vrijdag 30 Mei a.s. zal Theo van der Pas in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal een Chopin-avond geven. N.V. „De Leidsche Courant". In de heden ondet voorzitterschap van den heer M. Heyker gehouden aandeelhou dersvergadering van de N.V. de „Leidsche Courant" werden balans en winst- en ver liesrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 5 pet. De aftredende commissa rissen de heeren P. Colla 'en J. C. Stad houder werden herkozen. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 7673. Maatschappij ter be vordering der Leidsche Onderwijs-instellin- gen N.V., Leiden, Rijnsburgerweg "169. Pro curatie verleend aan: N. de Jong, Leiden (B. P.). Njeuwe inschr.: 7687. Firma de Haas* en Jansen. Leiden, Lage Rijndijk 92, generatoren- en brandhoutzagerij. Venn.: J. M. de Haas, Leiden en H. Jansen, Lei den. Twee surveilleeren.de agenten van politie hebben gisteravond een 66-jarige juffrouw, die tijdens de duisternis in de Vliet te wa ter was geraakt, op het droge gebracht.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2