Weerbericht SCHRIFTELIJKE CURSUS in de KATHOLIEKE LEER WOENSDAG 14 MEI 1941 OE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; f 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.26 uur Woensdagavond. Zon op 5.46 uur Donderdagavond. MAANSTANDEN. 14 en 15 Mei: De maan komt Donderdag nacht om 12.54 uur op en gaat Donderdag ochtend om 10.01 uur onder. 16 Mei: De maan komt Vrijdagnacht om I.38 uur op en gaat Vrijdagvoormiddag om II.09 uur onder. 17 Mei: De maan komt Zaterdagnacht cm 2.15 uur op en gaat Zaterdagmiddag om 12.16 onder. 18 Mei: De maan komt Zondagnacht om 2.44 uur op en gaat Zondagmiddag om 1.24 onder. (Laatste kwartier). 19 Mei: De maan komt Maandagnacht te 2.10 uur op en gaat Maandagmiddag te 2.30 uur onder. ZO Mei: De maan komt Dinsdagmorgen om 3.33 uur op en gaat Dinsdagmiddag om 3.35 ur onder. 21 Mei: De maan komt Woensdagmor gen om 3.55 uur op en gaat Woensdagmid dag om 4.38 onder. WATERTEMPERATUUR: Poelmeer 12 gr. C. jJ3IIOIICDNOIIOIICDIIOllOI»CDIICi 5 Verduisteringstijden 5 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond 0 0 ZONSONDERGANG 9.26 uur. ZONSOPKOMST 5.46 uur. Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. Tj MOIIOIIOIIOIIOIIOllOIIOIIcP DE CENTRALE KEUKENS. Naar het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening mededeelt, wordt overwogen om, indien mocht blijken, dat men het ver langt, ook op Zondag maaltijden van de Centrale Keukens te betrekken, dit moge lijk te maken. Velen van hen, die voedsel van de Cen trale Keukens betrekken, kunnen moeilijk van de aardappelenkaart afstand doen. Men vindt het een bezwaar, dat men dan niet op Zondag, wanneer men zelf kookt, aardap pelen kan eten. Stellig zou het aangena mer zijn, wanneer men hiertoe wel in de gelegenheid was. Maar de Centrale Keu kens zijn onder de tegenwoordige omstan digheden wel genoopt, de geheele aardap pelenkaart te vragen. Men bedenke overi gens, dat, waneer men, zelf zijn maaltijd bereidende, de beschikking over anderhal ve kilogram aardappelen per week heeft, men evenmin in de gelegenheid is, eiken dag aardappelen te nuttigen. Hierbij komt, dat, nu de aardappelen zijn gerantsoeneerd, aan het betrekken van voedsel van de Cen trale Keuken groote voordeelen zijn ver bonden. Wel is, ten gevolge van de rant soeneering, de hoeveelheid aardappelen in een maaltijd van de Centrale Keuken automatisch kleiner geworden, maar ge tracht wordt, de voedingswaarde van het menu toch zooveel mogelijk op peil te houden, en het resultaat van deze pogin gen is geenszins onbevredigend. Zooals men weet, is de portie voed sel. als gevolg van de aardappelenrant- soeneering, van 1.2 liter tot ongeveer een liter moeten worden verminderd. Maar deze vermindering is gepaard gegaan met een prijsverlaging van vijf-en-twintig tot twee-en-twintig en, voor de vetkaartverlaging van dertien tot tien cents. Dat men voor dergelijke prijzen thuis een maaltijd van dezelf de voedingswaarde zou kunnen berei den, moet uitgesloten worden geacht Juist ter verhooging van de voedings waarde wordt voorts de groente voor de helft gekookt, voor de andere helft rauw in het voedsel verwerkt. Dat de rauwe groente van stronken ontdaan en terdege gereinigd wordt, spreekt vanzelf. Zij wordt bovendien uiterst fijn verdeeld. De sma kelijkheid gaat, door gedeeltelijke aanwen ding van rauwe groente, niet alleen niet achteruit, maar neemt zelfs toe. Mis schien heeft men enkele dagen noodig om aan het nuttigen van een deel der groente in rauwen toestand te wennen, maar zoo dra men er aan gewend, is zal men dit be amen. Van belang is, dat de hoeveelheid groen te, die thans in een maaltijd wordt ge bruikt, dubbel zoo groot is, als zij vóór de aardappelenrantsoeneering was. Om de spijs voldoende te kunnen binden, verwerkt men er voorts een kleine hoe veelheid zoogenaamd ontsloten aard appelmeel in. Hierbij draagt men er nauw lettend zorg voor, dat de hoeveelheid aardappelmeel niet te groot worde. Op de ze wijze wordt voorkomen, dat het voedsel een glazig waas krijgt, dat voor sommige menschen den aanblik minder smakelijk zou maken. Ter vergrooting van de smakelijkheid worden in den maaltijd de noodige spece rijen, in de juiste mate, verwerkt. EEN NIEUW MODEL BANKBILJET VAN 10. Ontworpen door C. A Lion Cachet. De directie van de Nederlandsche Bank maakt ingevolge artikel 17 lid 1, der Bank- wet 1937 bekend, dat zij een nieuw model bankbiljet van 10 in omloop zal brengen. Op de voorzijde is de tekst: DE NEDERLANDSCHE BANK betaalt aan toonder TIEN GULDEN geplaatst in een geguillocheerde rozet, waarvan de kleur van links naar rechts overgaat van blauw in donker grijsachtig groen. De handteekeningen van den Se cretaris en van den President zijn resp. links en rechts onder de rozet geplaatst Het rechtergedeelte van het biljet wordt ingenomen door een gegraveerd portret naar het schilderij „De schoone herderin" van Paulus Moreelse. Het portret is ge plaatst boven een compositie van geguil locheerde rozetten en hiermede tezamen gevat in een lyst van geguillocheerde blad motiefjes. Het linker gedeelte van het biljet is in het midden onbedrukt en toont bij door zicht als watermerk het beeld van een ouden man 1). Verder komt ongeveer in het midden van het biljet eenige malen on der elkaar als watermerk het getal „10" voor, terwijl in den rechterbenedenhoek als watermerk de paraaf „J. F. de B." zich- baar is 1). Ter zijde van het portret-water merk staan verticaal in sierschrift de woor den „De Nederlandsche Bank" in blauwe kleur; onder het watermerk is een schelp vormige geguillocheerde figuur geplaatst, waarin tusschen de kleuren blauw en bruinrood een figuur van fijne witte lijnen zichtbaar is.. Het overige deel van de voor zijde van het biljet wordt ingenomen door een patroon van golvende lijnen, waarin de kleuren bruin, grijs-blauw en groen el kaar afwisselen; aan de bovenzijde is het getal „10" in gestreepte cijfers tweemaal aangebracht Op de achterzijde van het biljet staat een in rood, blauw en grijs gedrukt wapenschild, begrensd door geguillocheer de rozetten in de kleuren helderbruin, don kerbruin en groen en omsloten door smal le gelinieerde banden in helder- en don kerbruine kleur. De ruimten tusschen de banden zijn boven en onder het wapen schild gevuld door gestyleerde afbeeldingen van oranjetakken in roode, blauwe en grij ze kleur. In het midden over het wapen schild en de rozetten zijn de woorden „De Nederlandsche Bank" in donkerbruine kleur geplaatst. Ter rechterzijde van het biljet is ter plaatse van het portret-water merk een gedeelte onbedrukt gelaten. .Dit gedeelte wordt omsloten door een veld van blauwe en grijze horinzontale golflijnen, waarop het getal „10" boven en beneden voorkomt. Het getal „10" is verder ge plaatst in den linkerbenedenhoek van het biljet. Onder het witte vakje is op een grijzen ondergrond de tekst van artikel 208 van het Wetboek van Strafrecht afgedrukt. De overige ruimte op de achterzijde van het biljet is links gevuld met horizontale en rechts met verticale golflijnen in afwisse lend groene en bruine kleur. Serieletters en nummers zijn driemaal in zwart ge drukt, nl. links en rechts aan de boven zijde en links aan de benedenzijde van het biljet. Het woord „Amsterdam" en de da tum zijn in den rechterbenedenhoekaan gebracht De namen van den ontwerper, C. A Lion Cachet, en van de drukkers, Joh. Enschedé en Zonen, zijn boven het por tret-watermerk in het witte vakje ge plaatst. De biljetten zijn gedrukt op papier van ongeveer 144X82 mm en gedateerd van 9 Juli 1940 af. 1) Het ligt in de bedoeling dit water merk te zijner tijd te doen vervangen door een watermerk, voorstellende een druiven tros met ranken; in dit papier is een pa raaf-watermerk „de B." in den linkerbe nedenhoek gesplaatst. LAAD STATION VOOR METHAANGAS TE AMSTERDAM. Proefboringen hadden succes. Ook te Amsterdam rijden een aantal ge meente-auto's op lichtgas, evenals enkele particuliere auto's. Voor een regelmatige gasvoorziening is het noodig nog eenige laadstations op te richten. Op sommige plaatsen zijn proefboringen verricht ten einde te onderzoeken of op een bepaald punt aan den bodem voldoende methaan gas kan worden onttrokken, dat een twee maal zoo groote calorische waarde heeft als lichtgas. Op een terrein van het ge meente-energiebedrijf aan den Karperweg hebben deze boringen succes gehad, hier zal thans een laadstation voor methaan gas en voor lichtgas worden ingericht. De kosten van de uitgevoerde boringen, welke 6500 hebben bedragen en die van den bouw en de inrichting van het laad station, welke op 70.000 worden geraamd, behooren uit buitengewone middelen te worden bestreden. De regeeringscommissaris voor Amster dam heeft dienovereenkomstig besloten. Van het Katholiek Comité Voor de katholieke gezinnen, jeugdleiders, leekenapostelen, propagandisten, maatschap pelijke werkers, verplegenden, yooriederen katholiek, die werkeljjk belang stelt in katholieke leer. Met vragen en opdrachten ter vrije uitwei king door de inschrjjvers, die hun werk, steeds door denzelfden corrector nagezien, terug ontvangen. 25 LESSEN PER JAAR - DUUR 3 JAAR. Prijs t 4.50 per jaar, desgewenscht in termijnen. Schrijft nog heden inl Of vraagt gratis uitvoerig prospectus. van actie „VOOR GOD". BESTELSTR00K: Inzenden - niet als druk- Q werk - aan Postbus 2, Heemstede. Naam; Straat: Plaats 1. Verzoekt U hem tegen de bestaande bepalingen in te schrijven in den Schrit- teljjken Oursua in de Kath. Leer. 2. Gratis uitvoerig prospectus te zenden") Doorhalen wat niet verlangd wordt. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Bij besluit van den voorzitter van het Centraal Stembureau bedoeld in art 11 b van de Provinciale wet, is in de plaats van mr. M. M. Rost van Tonningen, die, we gens zijn benoeming tot president der Ne derlandsche Bank, ontslag heeft genomen als lid van de Provinciale Staten van Zuid- Holland, benoemd verklaard tot lid van de ze Staten de heer J. van Hoey Smith te Rotterdam. De heer Van Hoey Smith (N.S.B.) is reeds vroeger een aantal jaren lid van de Staten van Zuid-Holland ge weest. SCHRIFTELIJKE CURSUS IN DE KATHOLIEKE LEER Het is gebleken, dat nog vele katholie ken niet het bestaan kennen van een schrif telijken cursus in de katholieke leer, of schoon zij gaarne zouden zien, dat er iets dergelijks zou komen. Er is een schriftelijke cursus en deze wordt verzorgd door het Ka tholiek Comité van Actie „Voor God". Voor de ruim 4300 cursisten, die thans den cursus volgen, werd hij in dezen tijd de bron tot verlevendiging en verdieping der geloofskennis door echte en regelmatige zelfstudie. In een tijd, waarin op vrijwel iéder terrein wetenschappelijke schriftelijke studieleiding bestaat, is ook een schriftelij ke leiding in de katholieke geloofs- en ze denleer en in de leer der genade zeer op haar plaats gebleken. Men vindt hier gele genheid om onder goede leiding in regel matige en geleidelijk groeiende studie zich op de groote katholieke levensvragen te be zinnen. Mogen nog vele katholieken op den cursus inschrijven. Verdere bijzonderheden betreffende de inschrijving kan men vinden in de advertentie in dit DE HEER INGENEGEREN OVERLEDEN. In zijn woning te Delft Is overleden de heer W. P. Ingenegeren, een der directeu ren-generaal van de levensverzekering maatschappij „Utiecht" te Utrecht. De over ledene, die den leeftijd van 61 jaar bereik te, was officier in de Orde van Oranje- Nassau. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag 16 Mei des namiddags om drie uur op „Dennenrust" te Bilthoven. FINANCIËN EN ECONOMIC VEREENIGDE TOUWFABRIEKEN. De winst- en verliesrekening over 1940 sluit met een voordeelig saldo ad 993.489 (v.j. 959.656) inclusier 2319 onverdeeld saldo a.p., vóór afschrijving op de bezittin gen der vennootschap, aldus deelt de di rectie van de Ver. Touwfabrieken te Rot terdam in haar verslag over 1940 mede. De aanvoer van harde vezels ligt sinds Mei van het afgelooipen jaar geheel stil, waardoor verschillende beperkingen wer den opgelegd inzake de vervaardiging van fabrieken dier vezels. Niettemin waren wij, aldus de directie, in staat de fabriekbezet- ting op een redelijk peil te handhaven door zeer ruimen voorraad harde vezels in Mei j.L; in het najaar kreeg men verder de beschikking over vlas en papier voor de vervaardiging van vervangings-artikelen. Er worden geen redenen aanwezig ge acht voor het reserveeren voor winstbelas ting, daar het recht op vrijstelling we gens in het verleden verrichte afschrijvin gen van het kapitaal waarschijnlijk vol doende is. Er blijft een zuivere winst over van 393.483 (v.j. 399.169), welk bedrag, na afzondering van 1350 voor aflossing van 30 op elk der nog in omloop zijnde res- tantbewyzen, een uitkeering van 6 pet. zoo wel op de preferentie als op de gewone aandeelen toelaat (evenals v.j.). Omtrent de vooruitzichten is het uiterst moeilijk een voorspelling tedoen. In de eerste maanden van dit jaar is men voort gegaan zich in te richten voor de verspin ning van papier. Zoowel ten aanzien van spinpapier als van vlas is men uiteraard afhankelijk van de hoeveelheden, waar over men de beschikking zal kunnen krij gen. Niettemin acht de directie het waar schijnlijk, dat de productie in de eerste helft van 1941 niet ten achter zal blijven bij die in de overeenkomstige periode van VOETGANGERS, schuin een kruispunt over? Neen! Daar loopt men altijd haaks omheen. Vereeniging voor Veilig Verkeer. STADSNIEUWS VOLKSBONDNIEUWS. „Peper" tot slot!! De reeks cultureele avonden in het afge. loopen winterseizoen, welke door de leden van den R. K. Volksbond met huisgenooten tegen zeer gereduceerden prijs konden worden bezocht en waarvan zeer bevredi gend gebruik werd gemaakt, zou niet vol ledig zijn zonder de R. K. Tooneelvereeni- ging „Vondel." Deze onderafdeeling van den R. K. Volks bond is onmiddellijk bereid gevonden den sluitingsavond van dit winterseizoen te verzorgen en wel door het geven van een zeer populairen en veel amusement belo venden Tooneelavond in de groote Stads gehoorzaal op Zondag 25' Mei a. s., des avonds te 7.30 uur aanvangende. „Vondel" meende, dat by al de gerechten, den Volks bondleden voorgezet, „Peper" niet mocht ontbreken! Vandaar dat zij het blijspel in drie bedrijven van Henri t'Sas, „Peper", ten tooneele brengt als een smakelijk en gekruid nagerecht, waarvan naar wij ver trouwen, vele leden met hun huisgenooten gebruik zullen maken. Voor den prijs behoeft men niet weg te blijven! Deze is zéér laag gesteld, n.l. 10 cent per persoon voor leden met huisgenoo ten plus 4 cent vermakelijkheidsbelasting. Zaterdag 17 Mei wordt een aanvang ge maakt met het uitreiken der kaarten voor de leden en huisgenooten. Deze kaarten zijn te bekomen van 58 uur op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15. Indien er vakafdeelingen zyn, welke voor haar leden een aantal kaarten in voorver koop willen hebben, dan kunnen zij deze aanvragen aan het secretariaat: Verlengde Bloemistenlaan 45. Als allen medewerken aan den kaartverkoop, dat zal voor dezen laatsten avond eveneens het bordje „uit verkocht" te voorschijn moeten worden ge haald!! Dus het parool is: voorziet u spoe dig van plaatsbewijzen. UITVOERING LEIDSCHE SCHOUWBURG Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie zal de Kruisvaart van de parochie v. O: L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph op Hemelvaartsdag in den Leid- schen Schouwburg een uitvoering geven van het tooneelstuk: „Het Geheim van de Koomor", een oorspronkelijke drieacter van Lambert Melissen, avontuurlijk spel, waar bij de humor niet ontbreekt. Het geheel staat onder leiding van de baljuw C. Pie- terse. Gaarne bevelen we deze uitvoering in de belangstellinb van onze lezers aan. VAN 4 M. HOOGTE OP STRAAT GEVALLEN. Gistermiddag te kwart voor twee is de 15-jarige J. W. uit de eerste etage van het pakhuis Heerensteeg 12, eigendom van H. de M., van 4 M. hoogte op straat gevallen. De jongen, die niet in dienstbetrekking daar werkzaamheden verrichtte, leunde te gen dé luiken vaii het pakhuis en viel op straat. Hij brak den linkerpols en waar schijnlijk ook het linkerdijbeen en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. NOTARIEEL EXAMEN Het notarieel examen zal dit jaar worden gehouden te 's Gravenhage en zal voor het eerste en tweede gedeelte aanvangen op 17 Juni. Schriftelijke aanmelding, behoort onder overlegging van de vereischte stukken, te schieden bij prof. mr. J. van Kan, wonen de te 's-Gravenhage (Oranjestraat 14); ten minste 14 dagen vóór bovengenoemden datum. Voor bijzonderheden zie men Staatscourant no. 91. Tot lid en voorzitter van de examen commissie is benoemd: prof. mr. A. H. J. van Kan, oud-lid van den raad van Neder- landsch-Indië, oud-hoogleeraar alhier en te Batavia, te 's Gravenhage. SPEERPUNT UIT BRONZEN TIJDPERK. Eenigen tijd geleden is in de omgeving van Gorssel in de buurtschap Krign van Dorth een speerpunt gevonden. Blijkens een mededeeling van den directeur van het Rjjksmuseur voor Oudheden alhier dateert deee speerpunt uit het bronzen tijdperk, dus uit den tijd tusschen 1800 en 800 voor Christus. Door de politie alhier is aangehouden de 28-jarige D. S.t verdacht van rijwieldief stal. De aangehoudene heeft bekend en is na verhoor heengezonden. Gemeentel. Aankondiging SCHOEISELDISTRIBÜTIE. Om het tijdroovende en dikwijls vergeef - sche wachten voor het Distributiekantoor te voorkomen, zullen, vanaf morgen, Don derdag 15 Mei, weer volgnummers, voor meerdere opeenvolgende dagen, worden uitgereikt. Het ligt in de bedoeling iederen Maandag, van 9 tot 12 u. en van 2 tot 5 u. n.m., volg nummers te verstrekken voor Dinsdag. Woensdagmorgen, Woensdagmiddag (voor kinderen), Donderdag en Donderdagavond (voor diegenen, die overdag geen gelegen heid hebben) en iederen Docderdng van 9 tot 12 en van 2 tot 5 u. n.m., voor Vrijdag, Zaterdagmorgen, Zaterdagmiddag (voor kinderen en hen, idle op de andere dagen verhinderd zyh)|en iMaandag. Morgen, Dondarafig 9 uur v.m. wordt een begin gemaaktVmet fieze uitreiking en wel voor: Donderdag No. 501#80 wit Donderdagavond No. 160 geel Vrijdag No. 681860 wit Zaterdagmorgen No. 861950 wit Zaterdagmiddag No. 61150 geel Maandag No. 9511130 wit 's Woensdags en Zaterdags zullen hier ter plaatse de Nos. bekend gemaakt worden waarop de volgende dagen schoenenbonnen beschikbaar zijn. Voor zgn. zomerschoeisel is een groot, voor leeren schoeisel een zeer beperkt aan tal bonnen beschikbaar. Het publiek wordt dringend verzocht, hiermede rekening te houden en geen eischen te stellen, waaraan toch niet kan worden voldaan. In geen ge val zal een bon voor leeren schoeisel wor den afgegeven aan hen, die er reeds een ontvangen hebben. 7732 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Agenda Vrijdag, Conferentie voor Niet-Katholie ken,vyfde bijeenkomst parochie kerk Heerensingel, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Mei 20 uur tot Zaterdag 17 Mei 8 uur, waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zui- der Apotheek, Lammenschansweg 4 Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 2, Tel. 26274. AANBESTEDING Door den directeur van Gemeentewerken is aanbesteed: „het verrichten van buiten- verfwerken aan gemeente-eigendommen" in 12 perceelen. Er was als volgt ingeschreven: S. Wolff, Scheveningen: perc. 2: 730, perc. 3: 944; Fa v. d. Voort: perc. 7: 285, perc, 10 752; F. A. van Kleef, perc. 1: 1729, perc. 2: 1045; perc. 3: 1239; perc. 4: 1560; perc. 5: 995; perc. 8: 1496; perc. 11: 756; perc. 12: 1360; N.V. Rott. Zand straal Bedrijf, Schiedam: perc. 1: 2100, perc. 2: 1235; Bleijs N.V.: perc. 3: 1290, perc. 4: 1390; perc. 9: 1395, perc. 10: 985, perc. 11: 819, perc. 12: 1295; H. P. Jansen: perc. 1: ƒ1690, perc. 2: ƒ1117, perc. 3: 1435, perc. 4: 1560, perc. 5: 956, perc. 6: 1578, perc. 7: ƒ411, perc. 8: 1445, perc. 9: 1235, perc. 10: 1132, perc. 11: 734, perc. 12: 1362; B. de Vries: perc. 2: 930, perc. 7: ƒ430, perc. 11: 880; Fa. M. Ziege- laar en Zn.: perc. 1: 1624, perc. 2: 1097, perc. 3: 1470, perc. 4: 1500, perc. 5: 1025, perc. 6: 1470, perc. 7: 390, perc. 8: 1600, perc. 9: 1320, perc. 10: 1070, perc. 11 799, perc. 12: 1249; G. S. Bak- huyzen: perc. 5: 990, perc. 6: 1085, perc. 8: 1295, perc. 11: 680; P. F. Smit: perc. 3: 1354, perc. 4: 1535, perc. 10: 1020, perc. 11: 707; J. A. Verwer: perc. 2: 1270, perc. 3: 1365, perc. 4: 1480, perc. 5: 934, perc. 8 1590, perc. 11: 850, J. J. L. Koet, perc. 1: 1775, perc. 3: 1397, perc. 4: 1499, perc. 7: 375. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 5778. H. Zoetemelk, Al kemade, Rijp wetering, D. 179, zuivelberei ding. W ij z i g i n g e n: 239. N.V. Stoomhout- zagerij en schaverij „De Vlyt", Alphen a. d. Rijn, Hoorn 174. N. Comm.: mr. dr. J. Sprey Amsterdab; L. Sprey, Alphen a. d. Rijn en dr. K. Sprey, Hilversum. 6811. Nederlandsch College voor Alge- meene Studieleiding, Leiden, Rijnsburger- weg 169175. Bovengenoemde zaak is over gegaan in de naamlooze vennootschap: Maatschappij ter bevordering der Leidsche Onderwijs-Instellingen N.V. 7671. Gebr. Ouwehand, Katwijk a. Zee, Vlierstraat 23, grit- en kalkhandel. Venn.: H. Ouwehand, Voorst en P. Ouwehand, Katwijk a. Zee. 7673. Maatschappij ter Bevordering der Leidsche Onderwijs-Instellingen N.V., Lei den, Rijnsburgerweg 169. Dir.: I. J. Sloos, Oegstgeest. Maatsch. kap.: 175.000. waarvan geplaatst en gestort 35.000. 7669. Persgasstation Alphen aan den Rijn, Alphen a. d. Rijn, Gaslaan, exploitatie van een persgasstation. Morgen hoopt de heer H. Goddjjn den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden zijn functie als coupeur bij de firma Marks aanvaardde. Het zal den zilveren jubilaris stellig niet aan belangstelling ontbreken.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2