[De Liturgie der Kerk [J Uetdwenm ZATERDAG 10 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Qemeng.de ffieüehten LIJK OPGEIIAALD Gistermorgen heeft het personeel van de rivierpolitie te Rotterdam uit de Merwe- haven het lijk opgehaald van den 69- jarigen D. J. van Rongen, uit de Rem- brandtstraat, die op 23 April op zijn ronde al3 portier te water is geraakt. CAFé EN BOERDERIJ IN DE ASCH GELEGD Twee gezinnen dakloos Gistermiddag omstreeks half vier brak brand uit in het café en de boerderij van den heer Jac. Groenendaal op de grens tusschen Kaatsheuvel en Dongen. Binnen een kwartier stonden boerderij, huis en café, alles met riet gedekt, in lichter laaie. Het vuur werd aangewakkerd door den feilen Noordoosten wind. De brandweer van Dongen was aanwezig, doch er kon niets worden gered. De geheele inboedel en 1400 aan geld, verteerden in het vuur. Het gezin bestaat uit man, vrouw en acht kinderen. Een op het erf van de boerderij staande ■woonwagen van een wegenbouwmaat schappij uit Bergen op Zoom, bewoond door een vrouw met drie kinderen, werd eveneens een prooi der vlammen, zonder dat iets kon worden gered. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. DUIZEND GULDEN GESTOLEN Gistermiddag werd uit de woning van den heer P. W. te Sittard een geldkistje ontvreemd, inhoudende ongeveer duizend gulden. Een geldbeugel met 150 gulden, die naast het kistje lag, bleef onaangeroerd De politie heeft de zaak in onderzoek. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK Buikspek zonder stempel De slager, J. den O. te Alphen a. d. R n, had spek en vleesch aanwezig gehad, waarop het keuringsstempel ontbrak. Een verordening schrijft voor, dat er op alle vleesch stempels van die gemeente moeten zijn, hetgeen noodig is, om te controleeren, of het vleesch soms uit andere plaatsen is ingevoerd. Nu had er op het spek zulk een stempel ontbroken evenals op de aangetroffen fri candeau. Verdachte voerde eerst aan, dat het genoemde spek buikspek genoemd wordt in vakkringen; om er daarna op te wijzen, dat er wel degelijk stempels op geweest zijn, maar dat deze bij het verwij deren van het zwoerd per ongeluk door den knecht weggesneden waren. De officier hield zich alleen maar aan het feit, dat er, toen het spul werd aangetrof fen, geen stempel op aanwezig was geweest. Verder deed het er niet toe wat verdachte aanvoerde. Ongestempeld spek blijft ongestempeld spek, oftewel buikspek. De eisch werd dan ook een geldboete van 15 subs. 15 dagen. Uitspraak 20 Mei. Een big op zolder. De verdachte P. A. K. te Lgidschen- d a m zeide absoluut niets te weten of te hebben geweten van een varken. Een feit was evenwel, dat het varken en nog wel dood, bij hem aangetroffen was op den zol der boven zijn schuur. Een vraag was even wel of het doode beest van verdachte was geweest, want hy was wel huurder van de schuur, maar geen eigenaar van het ge bouw. Als men het goed bekijkt, was eigenlijk niemand eigenaar van het varken, dat dus vermoedelijk uit zich zelf de trap was opge- loopen om op zolder het tijdige met het eeuwige te verwisselen. Hoe het ook was, de officier ging niet over één nacht ijs en had vijf getuigen gedag vaard en uit deze vijf getuigenverklaringen distilleerde de officier het bewijs tegen ver dachte. De eisch werd tenslotte een geldboete van 20 subs. 20 dagen met verbeurdver klaring van het varken. Uitspraak 20 Mei. Ontslagkwestie. Een werkgever te Leidschendam had iemand van zijn personeel, volgens de dagvaarding, onrechtmatig ontslagen. Ver dachte zeide van niet, maar getuigen ver klaarden anders. De officier eischte een geldboete van 10 subs. 10 dagen, waarna de verdediger een uitvoerig pleidooi hield en er op wees, dat van een veroordeeling een civiele actie het gevolg zou zijn. Uitspraak 20 Mei. Werden de rijwielen verduisterd? De officier had aan den melkventer C. J. D. te Noordwijkerhout, diefstal, subs, verduistering en meer subs, heling ten laste gelegd. Het ingewikkelde geval draai de om twee rijwielen, die onrechtmatig in verdachte's bezit zouden zijn gekomen. De officier achtte de verduistering bewe zen en eischte deswege twee maanden ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Schaper uit Leiden, was het hiermede absoluut niet eens, en in een uitvoerig pleidooi kwam hij tot de con clusie, dat er hier niets bewezen was en dat verdachte behoorde te worden vrijge sproken subs, vernietiging van de dagvaar ding, die foutief gesteld was. Uitspraak 20 Mei. Overtreding Octrooiwet. j. B. uit L e i d e n, zou de octrooiwet heb ben overtreden, door eenige radiolampen te verkoopen aan iemand uit Haarlem, hetgeen gebeurd was op 16 Januari van dit jaar. Na een getuigenverhoor over deze inge wikkelde lampenkwestie achtte de officier de overtreding bewezen en hij eischte daar voor een geldboete van 400 subs. 4 maan den. Uitspraak 20 Mei. Radio-programma ZONDAG 11 MEI 1941 HILVERSUM L 415.5 RL Nederlandsch Programma. 8.00 Gewijde muziek (gr. pL) 8.30 BNO: Nieuwsberichten 8.45 Gramofoonmuziek 10.00 Quatre-mains 10.50 „De Stem des Volks" Rotterdam R.M., solisten en het Rotterdamsch Philhar- monisch Orkest (opn.) 12.00 Gramofoon muziek 12.42 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Vervolg van 10.50 1.45 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Iets over oude archieven II", causerie 2.00 De Melo- disten 2.30 Sport van den dag 2.45 Landmans Lust 3.30 Uit Berlijn: 73e Verzoekconcert voor de Duitsche Weer macht 6.00 Voor de jeugd 6.30 Ge varieerd programma 7.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 8.00 bno: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Het Nieuw-Hollandsch strijkkwartet 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 Gramofoonmuziek 10.0010.15 bno: Engelsche berichten. HILVERSUM II. 301.5 M. Nederlandsch Programma. 8.00 Gramofoonmuziek 8.30 BNO: Nieuwsberichten 8.45 Gra mofoonmuziek 9.00 Rondom het orgel (voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting) 9.30 Morgenwijding (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 10.00 Het Philharmonisch kwartet 10.45 Gra mofoonmuziek 11.30 Kinderkoor „De Merels" 12.00 Cyclus „Kent gij Uw Bijbel?" (gr. pl.) (voorbereid door de Christ Radio-Stichting) 12.15 Klarinet en piano 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten 1.00 Omroeporkest en solisten 2.00 Declamatie 2.15 Concertgebouw orkest en gramofoonmuziek 4.00 Boeken praatje (voorbereid door het Vrijzinnig- Protestantsch Kerkcomité) 5.30 ANP: Sportuitslagen 5.35 Cabaretprogramma 6.15 Orgelconcert 6.45 Sport van den dag 7.00 Ensemble Bandi Bologh en gramofoonmuziek 7.45 Sportwetens- waardigheden 8.00 BNO: Nieuwsberich ten 8.15 Gramofoonmuziek 8.30 Om roeporkest, solisten en het Omroepoperette koor 9.25 Radiotooneel 10.00 BNO: Nieuwsberichten, sluiting. GEM- RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma. 8.0022.00 Hollandsch programa. 22.0024.00 Duitsch program ma. 2e Programma. 8.0022.15 Hollandsch Programma. 22.1523.00 Hollandsch Programma, uitsluitend voor Radio Cen trales. 23.0024.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma. 8.0024.00 Duitsch programma. MAANDAG 12 MEI 1941 HILVERSUM I. 415.5 RL Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Dag opening (voorbereid door het Vrijzinnig- Protestantsch Kerkcomité) 8.25 Ge- PAM BIJ DE MAANAPEN 123. Na een langen tocht stapt de professor eindelijk af en zegt: „Ziezoo Pain, nu zyn wij op dat gedeelte van de maan, waarvan de astronomen niets afweten. Hier begint onze taak. 124. Wy moeten een aantal maanbewoners gaan bevrij den. Dit is geen makkelijke opgaaf, doch een flinke jon gen als jij, zal mij hierbij van zeer veel nut zijn. Maar er is ook gevaar aan verbonden. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Prefatie van Paschen. (invullen: vooral in dezen tijd). Kleur: Wit. ZONDAG 11 Mei. Vierde Zondag na Paschen. Mis: Cantate. 2e gebed v. d. H. Gangulphus, Martelaar; (Zie in het feest eigen v. h. Bisdom); 3e voor den vrede. Credo. Zooals op iederen Zondag na Paschen is ook vandaag de Liturgie weer vol van de Paaschgedachte. Wonderbare dingen heeft God gedaan. Door eigen kracht is Christus van de dooden opgestaan en sterft niet meer (Introitus en Alleluja-vers). Ook wij, de ledematen van Christus, zijn met ons Hoofd, Christus, verrezen. Komt en hoort gij allen, die het hooren wilt, wat de Heer aan onze zielen gedaan heeft. Wij deen niets te veel als wij de geheele aarde uitnoodigen om een dankpsalm uit te ju belen. (Offertorium), maar bovenal: dank baarheid van den daad! Afleggen alle onreinheid en boosheid (Epistel), ons steeds meer en meer zuiveren van onze ge breken (Postcommunio), in één woord: onze levenswandel heiligen (Stilgebed), opdat, als de H. Geest zal komen (Evan gelie), Hij ons niet van zonde overtuige. (Communio). Maandag 12 Mei. Mis v. d. h.h. Nereüs, Achilleüs en Pancratius, Marte laren: Ecce oculi. 2e gebed Concede (ter eere van Maria); 3e voor Kerk of Paus; 4e voor den vrede. Kleur: Rood. DINSDAG 13 Mei. Mis v. d. h. Robertus Bellarminus, Bisschop, Belijder en Kerk leeraar: In medio. 2e gebed voor den vrede. Credo. In het jaar 1542 geboren in het gebied van Florence, trad Robertus Bellarminus op 18 jarigen leeftijd in de Sociëteit van Jesus. Als professor doceerde hij de god geleerdheid te Rome. Een onvermoeid verdediger is hij geweest van de waarheid en zijn verdiensten moeten vooral worden gezocht in zijn heldere en scherpzinnige verdediging van de geloofsartikelen, welke door de dwaalleeraars van zijn tyd zyn aangevallen. Zijn werken waren toen en zijn nu nog van groote waarde, vooral zijh catechismus. Paus Clemens VIII verhi-f hem tot het Kardinalaat. De even vrome als geleerde verdediger en prediker van de katholieke waarheid overleed in 1621. Woensdag 14 Mei. Mis v. d. h. Egbertns, Belijder: Justus. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. H. Bonifatius, Martelaar: 3e voor den vrede. De heilige Egbertus is de leermeester geweest van den heiligen Willibrordus, die door hem met elf gezellen naar onze ge westen werd gezonden om het H. Evangelie te verkondigen. DONDERDAG 15 Mei. Mis v. d. H. Joannes Baptista de la Salie, Belijder: Os Justi. 2e gebed voor den vrede. De Kanunnik van de Kathedrale Kerk te Reims, de heilige Joannes, is de heilige van het christelijk onderwijs. Vooral heeft htf door de stichting van de „Congregatie van de Broeders der christelijkè scholen" gezorgd voor het onderricht in godsdienst en goede zeden aan de arme kinderen van het volk. VRIJDAG 18 Mei. Mis v. d. H. Ubaldus, Bisschop en Belijder: Statuit 2e gebed Concede (ter eere van Maria); 3e (voor Kerk of Paus); 4e voor den vrede. In de reguliere kanunnik van de H. Augustinus had de dêugd van zacht moedigheid een yverig beoefenaar. Niet alleen verdroeg hij de ergste beleedigingen, maar toonde zelfs tegenover zijn beleedl- gers de grootste welwillendheid. ZATERDAG 17 Mei. Mis v. d. H. Paschalis Baylon, Belijder: Os JustL 2e gebed voor den vrede. De heilige Paschalis is de heilige van het Allerheiligste Sacrament. Zijn godsvrucht tot de H. Eucharistie bleek wonderbaar na zyn dood. Want op zijn doodsbaar sloeg hij tweemaal onder de opheffing zyn oogen naar de H. Hostie op. Door Paus Leo XIII is hij verheven tot Patroon van alle Eucharistische werken. IN DE KERKEN v. <L E.EJP.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender d. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z.Z. Benedictus van Urbino, Julianus van Valle en Jacobus Illyricus, Belijders; 3e voor den vrede. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Petronella van Troyes, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. d. H. Bonifatius; 3e Concede; 4e voor den vrede. ZATERDAG. Eigen Mis v. d. H. Paschalis Baylon: In omnL 2e gebed voor den vrede. Credo. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. wijde muziek (gr. pl.) 8.45 Gramofoon muziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Concertgebouw-orkest (gr. pl.) 10.00 Ensemble Jack der Kinderen en solist (10.2010.40 Declamatie) 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 12.00 Orgelconcert 12.30 Gramofoon muziek 12.42 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Ensemble Erica Helen en gramofoonmu ziek 2.10 Voor de vrouw 2.30 Orkest Eloward en het Rococo-octet 3.45 Gra mofoonmuziek 4.00 Pianovoordracht 4.30 „Guillaume Dufay", vraaggesprek met gramofoonplaten 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Het Omroeporkest 6.15 Beantwoording van de vraag „Heeft het beroep van tooneelspeler in Nederland toekomst voor de jongeren?" 6.30 Het Omroeporkest 7.00 ENO: Economische vragen van den dag 7.15 Ensemble Bart Ekkers 7.45 Politiek weekpraatje 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Het Omroeporkest en solisten 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 Gramofoonmuziek 10.0010.15 BNO: Engelsche berichten. HILVERSUM H. 301.5 RL Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gra mofoonmuziek 10.00 Morgendienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting) 10.20 Orgelconcert 11.00 Decla matie 11.20 Gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 De Ramblers 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Gerard Lebon en zijn orkest 1.43 Gramofoonmuziek 2.00 De Haarlemsche orkestvereeniging, solist en gramofoon muziek 3.30 Voor de vrouw 3.45 En semble Bandi Balogh 4.15 Gramofoon muziek 4.30 Voor de jeugd 5.00 Voor jongens en meisjes (voorbereid door do Christ. Radio-Stichting) 5.15 bno: Nieuws-, economische en beursbedichten 5.30 Zang met begeleiding op twee vleu gels en op Hammond-orgel 6.00 Ge sprekken met luisteraars (voorbereid door het Vrijzinnig-Protestantsch Kerkcomité) 6.15 Orgelspel 6.45 Reportage 7.00 BNO: Friesch praatje 7.15 Viool, plano en gramofoonmuziek 8.00 BNO: Nieuws berichten 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuziek 8.30 Amusements orkest en soliste 9.30 Voor de ouders 9.45 Gramofoonmuziek 10.00 BNO: Nieuwsberichten, sluiting. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma. 8.4522.00 Hollandsch programma. 2.0024.00 Duitsch pro gramma. 2e Programma. 6.4522.15 Hollandsch programma. 22.1523.00 Hollandsch pro gramma, uitsluitend voor Radio Centrales. 23.00—24.00 Duitsch programVna. 3e en 4e Programma. 8.0024.00 Duitsch programma. FEUILLETON naar het Engelsch bewerkt door A. J. HUISMAN. 1) EERSTE HOOFDSTUK. Buiten de St. Jermijn's Club viel de re gen meedoogenloos neer op het verlaten plaveisel. Mr. Robert Grell leunde met zyn armen op de tafel en keek een seconde strak door de beslagen ruiten. Hij haalde zijn schouders op, maar het leek meer als of hij rilde. Het is een bedonderde avond, riep hy vol overtuiging. Er was een flauw spoor van accent in zyn stem een bijna onmerkbaar slepen, zoo als kan overblijven in het spreken van een Amerikaan, die ver heeft gereisd en in aan raking was met allerlei soort van men sehen van allen mogelijken stand. Zijn metgezel trok zijn wenkbrauwen op en sneed het puntje van zijn sigaar af. Dat is het, gaf hij toe, maar de ma nier, waarop je het uitdrukt is meer voor den gewonen Bob Grell van vroeger, dan voor den beschaafden Mr. Robert Grell, maatschappelijken afgod, millionnair en di plomaat, en winner van den grootsten hu- welyksprijs in Londen. Grell trok aan zijn neerhangenden peper en zout-kleurigen snor. Dat is aH right, zei hij. Dit is niet een bijeenkomst van de Royal Society. Hier in mijn eigen club eisch ik het recht van ieder vrijgeboren burger het weer of wat dan ook af te keuren in de woorden, die ik zelf verkies. Groote hemel, Fairfield! Je kunt toch niet verwachten, dat ik altijd mijn pronkmantel draag. Ik zou barsten als ik geen veiligheidsklep had. Sir Ralph Fairfield knikte. Hij begreep het. Twee jaar lang waren die beiden dik ke vrienden geweest. Beiden hadden de wilde zwerflust gekend, die menschen naar vreemde plaatsen jaagt, om honger, dorst, vermoeienis en zelfs den dood te trotsee- ren alleen maar uit liefde voor het spel, en beiden hadden iets meer dan nationalen roem bereikt: Fairfield als vruchtbaar schrijver over volkenkunde en reizen; en Grell eveneens als moedig ontdekkingsrei ziger en als een man, die de aandacht had getrokken in de politiek en de financiën der Vereenigde Staten. Meer dan eens was hem door zijn regeering een kiesche diplo matieke zending opgedragen en steeds was hy geslaagd. Groote dingen waren binnen zijn bereik, toen hij plotseling verklaard had het plan te hebben, zaken, politiek en reizen op te géven en zich te vestigen in Engeland en het leven te leiden van een rentenier. Hy had twee duizend morgen grond in Sussex gekocht en in de stad een huis in Grosvenor Garden gehuurd. Toen had hij kennis gemaakt met Lady Eileen Meredith, dochter van den hertog van Burghley. Evenals anderen was hij 't slachtoffer geworden van haar grijze oogen. De pikante schoonheid, de lenige gratie, de onuitsprekelijke bekoring van het meisje hadden zijn liefde opgewekt. Als een man, die altijd zijn doel had be reikt, begon hij haar dadelijk op de vurig ste wijze het hof te maken. Hy had ge wonnen. Nu bracht hij den laatsten avond van zijn vrijgezellenleven in zijn club door. Voor een man van vijf en veertig zag hij er goed uit en het rokcostuum, dat hij droeg, deed zijn gespierde, rechte gestalte goed uitkomen. Elke beweging, welke hij maakte, had een lenigheid, die iemand on willekeurig herinnerde aan een tijger, zoo veel verborgen kracht zat er in. Zijn kort geknipt haar en neerhangende snor waren vroeg vergrijsd. Het gelaat was vierkant, de kin koppig, de lippen, half verborgen door den snor, waren dun en vast opeen geklemd. Hij was het type van een man, die overwinnaar blijft in eiken strijd, het zij met hersens, hetzij met spieren. Een voudig en helder als het in zijn bedoeling lag; sluw intrigant, wanneer sluwheid noo dig was. Een hevige rukwind joeg den regen woest tegen de ruiten. Sir Ralph zette zijn knieën naast elkaar, zorgvuldig lettend op de plooi in zyn broekspijpen. Je bent een groot man, Bob, zei hy langzaam. Je beschouwt het als iets heel gewoons, 'dat je het mooiste meisje uit de drie koninkrijken hebt gewonnen. Zijn stem werd peinzend. Ik ben benieuwd hoe het getrouwde leven je zal bevallen. Zie je, je bent nu niet juist het type van een man, wien men met den huiselijken haard verbindt. Hun blikken ontmoetten elkaar. De humo ristische schittering in de oogen van den baronet werd niet weerkaatst in die van den ander. Ook Grell was benieuwd of hij geschikt was voor het getrouwde leven. Hij hield er van zichzelf te onderzoeken, en dacht er over in hoeverre het vroolijke meisje, dat hem haar hart had geschon ken, invloed op de omstandigheden zou heb ben. Met moeite rukte hij zich los uit zijn overpeinzingen en keek op zijn horloge. Het was half tien. Je vergist je, Fairfield, zei hij lachend. Eileen en ik behooren bij elkaar en je zult zien dat wij het best met elkander zullen vinden. Wil je het cadeau zien, dat ik haar morgen zal geven? Het moet een kleine verrassing wezen. Kijkl Hij stak de hand in zijn borstzak en haal de een plat etui van blauw Marokijn le der te voorschijn. Hij drukte op een veer. Ziehier! Zacht, glanzend wit tegen de donkere flu- weelen voering rustte een snoer parels, dat zelfs in Fairfield's niet-kennersoogen een enorme waarde vertegenwoordigde. Elk juweel was volmaakt in zyn zachte rein heid, en zij waren met de grootste zorg bijeengebracht. Grell nam het op en liet het aan zijn wijsvinger bengelen, zoodat de vuurroode gloed van den kap om 't electrische licht weerkaatst kerd in de gladde oppervlakte der juweel en. Mooi speelgoedje, hè?, zei hij. Ik heb Streeters carte blanche gegeven om hun uiterste best te doen. Onverschillig legde hij het parelsnoer weer in het etui, knipte het dicht en stak het in zijn zak. Fairfield'sv ruk met het hoofd was veelzeggend. En je bent dwaas genoeg, dat ding zoo maar los in je zak mee te dragen. Goede hemel, man! Weet je wel, dat er menschen zijn, die niet tegen 'n moord zouden op zien, om zooiets te bemachtigen? De ander lachte luchtig. Maak je niet ongerust, Fairfield. Jij bent de eenige, wien ik het heb laten zien en ik ben niet bang dat je mij zult doo den. Hij veranderde plotseling van onder werp. Ja, ik heb een afspraak, die ik wil houden. Zou jij aan de telefoon willen gaan, in geval iemand mij opbelt? Zog dat ik hier ben, maar dat ik vreeselijk druk be zig ben, eenige zaken in orde te brengen, wil Je? De baronet rimpelde zyn voorhoofd, half verlegen, half als protest. Maar vergeef mij, Bob waarom mag ik niet zeggen, dat je bent uitgegaan omdat je een afspraak had? Grell was blijkbaar ietwat verlegen, maar trachtte dit te verbergen. O, het is maar zoo'n idee van mij, antwoordde hij luchtig. Ik blijf niet lang weg. Je wilt het wel doen, nietwaar? Spreekt vanzelf, gaf Sir Ralph toe, nog steeds met gefronst voorhoofd. Dat is dan in orde. Dank je. Ik ben in een half uur terug. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 9