SPORT ffityfreCieziag, ZATERDAG 10 MEI 1941 CE LEIDSCHE COURANT TWEECE BLAD - PAG. 7 OEGSTGEEST „Wat maak ik van mijn leven". Het is een vraag, die wellicht in de een of andere vorm al eens bij je is opgekomen, waarover je wel eens hebt nagedacht Waarschijnlijk was je antwoord: „Ja, iets moois wil ik van mijn leven maken. Maarhoe is dat gegaan, wat is er in de practijk van dat „ik wil" terecht ge komen? Ben je werkelijk van toen af an ders begonnen of is het gebleven bij 'n ik „wil wel", of „ik zou wel willen" en ben je verder niet gekomen? Is het niet eenigs- zins beschmaend voor een meisje, dat in sport en spel veel kan bereiken, als ze wil, dat ze, wanneer het om veel belangrijker kwesties gaat, zich met 'n „ik zou wel wil len" tevreden stelt Je bent 't met me eens: Zoo kan het niet blijven. De maat schappij heeft menschen van de daad noo- dig. Begin dus te werken aan je karakter vorming. Bezoek daarom de bijeenkomsten, die voor alle jonge vrouwen van onze pa rochie zullen worden gehouden op Dinsdag 27, Woensdag 28, Donderdag 29 en Vrijdag 30 Mei 's avonds om half negen in ons Pa rochiehuis St. Willibrord. Bidt veel voor het welslagen van onze vormingsweek en spoor al je vriendinnen aan ook mede te komen. St. Laurentiusgild. Langs dezen weg herinneren wy alle jongemannen boven de 17 jaar eraan, dat a.s. Dinsdag om 6.45 uur een H. Mis wordt gelezen voor de gesneu velden onder den oorlog. Wij verzoeken alle jongemannen zeer dringend dit H. Mis offer bij te wonen en de H. Communie te ontvangen. A. SANDERS, Pr. NOOTDORP GEMEENTERAAD. Vrijdagavond kwam de Raad voltallig in vergadering onder voorzitterschap van burgemeester Schölvinck byeen. Spr. wenschte den heer Spiertz, die ook in deze vergadering aanwezig was, van harte ge luk met zijn benoeming tot burgemeester van Thorn. Na afloop van de vergadering heeft wethouder Post ook nog een woord van gelukwensch tot den heer Spiertz ge richt en hem namens den Raad als blijk van waardeering een rookstel aangeboden. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de heer C. J. J. Notenboom was benoemd tot opvolger van den heer Spiertz, terwijl als derde ambtenaar ter secretarie is be noemd de heer Zuure. De agenda vermeldde overigens weinig punten, die aanleiding tot discussie gaven. Zoo werd zonder hoofdelijke stemming be sloten tot toetreding van een gemeen schappelijke regeling tot behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden. Het ontwerp Arbeidsovereenkomstenbe- sluit werd zonder eenige verandering vastgesteld. Besloten werd tot deelneming aan de wachtgeldregeling voor de grafische bedrijven. Het voorstel van B. en W. de kapperszaken en slagersbedrijven des Dinsdags na 1 uur des namiddags te slui ten, vond algeheele instemming. Een be langrijk voorstel was dat inzake bestrij ding der Engelsche ziekte. Ter navolging van de gemeente Rotterdam verzoeken B. en W. om beschikbaarstelling van een cre- diet ten einde de kinderen van 6 tot 36 maanden eenige malen per jaar een lepel tje olie, waarin een groote hoeveelheid vi tamine D is opgelost, toe te dienen. Deze vitaminesoort heeft niet alleen de eigen schap rachitis te voorkomen, maar ook zelfs te genezen. Dit voorstel tot bevorde ring der volksgezondheid vindt by alle raadsleden zonder uitzondering groote waardeering en met alg. st. wordt dan ook het gevraagde crediet toegestaan. Nadat besloten is tot eenige wijziging van de be grootingen der gemeente voor de dienstja ren 1940 en 1941, wordt de vergadering na een half uurtje gesloten. RIJNSBURG Bloemenhandel. Met de tulpen uit de kassen is het zoo goed als afgeloopen en nu komen de bloemen van den kouden grond, voornamelijk Darwin-, Mendel- en Triumphtulpen. De weersgesteldheid is voor de bloemen goed, de aanvoer is niet, zooals in dezen tijd veelal voorkomt, over weldigend groot en de kwaliteit is zeer goed. Van Narcissen komen nog groote kwantums. Verders' komen er al Irissen, Ixia's, Freesia's, Trollius, Lathyrus, enz. De pryzenn waren in den afgeloopen week zeer goed. We noteerden de volgende prij zen: Tulpen per dozijn in centen: King of the Yellow 1114, Couleur Cardinal 25 35, Le Nótre 2225, Albino 2124. William Pitt 2532, Princess Elisabeth 2631, Zwanenburg 2536, Oranje Nassau 2633, Duchesse de Parma 116—20, Clara Butt 2224, Bouton d'or 2431, Farncombe San 1823, Rose Copland 2225, Carrara 2535, Witte Zwaan 2124, Hobbema 20 22, Grand due 2126, Victoire d'Olivierre 1721, Couronne d'or 1519, Bartigon 24 30, Krelage 2023, Parkiet Fantasie 48— 58, Zenober 1923, Sonja 1922, Suntan 1824, Aviateur 20—25, Kansas 3336, Narcissen varieerden van 0.26 tot 0.50 per 100. Ixit's 1.802.00, Anemonen 0.70—1.30 per 100, Lathyrus 0.30—0.55, Convallaria's 0.30 a f 0.40, IrL>sen 0.22 —0.27, Trollius 0.33—0.36, Irissen 0.22 0.27, Margrieten f 0.200.40, Rozen 23 31 per bos. VOORSCHOTEN Voetbalwedstrijd St. Josephsgezellen K.J.M.V. Donderdagavond, 8 Mei j.l., speelden de St. Josephsgezellen een voet balwedstrijd tegen de K.J.M.V. alhier. Te 7.30 uur n.m. stelden de beide elftallen zich op onder leiding van den scheids rechter van der Blom. Na twintig minuten spelen nam de K.J.M.V. de leiding door een mooie goal van den rechts-binnen. Met de rust was de stand 01. Nul voor de K.J.M.V. De rust had de gezellen goed gedaan. Na een half uur spelen was de stand opgevoerd tot 31, waarna de K.J. M.V. een offensief begon, zoodat de eind stand de uitslag bracht van 33. De uit slag was voor beide ploegen bevredigend. Diefstal. Ten nadeele van den heer W. alhier is een fiets staande voor het café van L. alhier gestolen. WARMOND St. Josephsgezellen. A.s. Maandag verplichte vergadering om acht uur pre cies. De spreker van dezen avond is er weer een uit onze eigen leden. Het bestuur stelt het op zeer hoogen prijs als de leden zelf een lezing houden. Deze avond wordt de lezing gehouden door J. Zevenhoven over Pater Pro. Woensdag om acht uur ban voor de ad- spiranten; de andere bans op den gewo nen tijd. Kruisvaart. Jongens, Zondag van 12 12.30 de boeken inruilen. Zondag gaan wij naar de tentoonstelling in Leiden. Het vertrek is om 2 uur voor hen, die willen gaan wandelen, en om half drie met de fiets vanaf de Burcht ZWEMMEN NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR DENEMARKEN. Naar wij van den secretaris van de tech nische commissie van den N-Z.B., den heer P. H. J.. Dogger vernemen, heeft de Deen- sche zwembond het verzoek van den Ne- derlandschen Zwembond om de interna tionale wedstrijden te Kopenhagen, waar voor de drie beste Nederlandsche zwem sters zijn uitgenoodigd, veertien dagen uit te stellen, ingewilligd. Thans zijn de beide ontmoetingen vastgesteld op 6 en 8 Jur.i a.s. Het programma op de beide dagen is als volgt: 6 Juni: 400 meter schoolslag, 400 meter borstcrawl, 100 meter rugslag, 3 x 100 me ter wisseelslag estafette. 8 Juni: 200 meter schoolslag, 100 meter borstcrawl, 200 meter rugslag, Zweedsche estafette 100 meter rugslag, 200 meter scholslag en 100 meter borstcrawl. Ten aanzien van het uitkomen van onze zwemsters kon de secretaris van den Deen- schen zwembond nog geen definitieve me- dedeelingen doen. Wel werd ten aanzien hiervan opgemerkt, dat in Zweden ern'tige pogingen worden aangewend om onze Ne- derlardsche zwemsters ook naar Zweden te krijgen en liefst gecombineerd met de Deensche reis. Tenslotte werd de Nederlandsche Zwem bond in kennis gesteld van de komst van Ragnhild Hveger, die de uitnoodiging van den Nederlandschen Zwembond om de Ne derlandsche zwemsters op haar terugreis naar Nederland te vergezellen om op ver schillende wedstrijden in ons land uit te komen dankbaar heeft aanvaard. De Nederlandsche zwemsters worden op 5 Juni in Kopenhagen verwacht en zullen daar tot* 14 Juni blijven. Agenda. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. Centrale van de R. K. Arbeidersbeweging. Secretariaat: Vrl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 7.30 uur (zaal 6). Bestuursvergadering Credo Pugno Club, 8 uur. Dinsdag: Rechtskun dig Adviesbureau voor de leden van de Af- deelirg Leiden en omstreken op het ksn- toor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.307.30 uur. Dag. Bestuurs vergadering R. K. Volksbond, 8 uur (kan toor). Woensdag: Bijeenkomst Kappers bedienden „St. Cosmas", 8.45 uur (bestuur). Biljartclub „De Poedelaars", 8 uur (zaal 9). Donderdag: Bestuursvergadering Transportarbeidersbond, 8 uur. Vrijdag: Uitbetalingen: te 6 uur Metaalbewerkers- bond; te 7 uur Transportarbeidersbond. Zaterdag: Bibliotheek 6.307.30 uur (zaal 5). Spaarbank op het kantoor, 78 uur. Uitbetalingen: 10 uur v.m. Fabrieksar- beidersbond; te 10 uur Textielarbeiders- bond; 3.30 uur nam. Houtbewerkersbord; 56 uur Bouwvakarbeidersbond; 56 uur Fabrieksarbeidersbond. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Om 7 uur Lof. Maandag: kwart over vijf: Cresc. Gr. I (jongeren). 7 uur: Lof. Om acht uur zingt een kleine Schola (zie onder) in het Triduum der Ma- ria-Congregatie op het altaar. Dinsdag: kwart over vijf: Cresc. Gr. II (ouderen) Zes uur: Schola. Zeven uur Lof. Acht uur als Maandag. Woensdag: 7 uur Lof. 8 uur als Maandag. Donderdag: kwart over vijf: Cresc. Gr. n (ouderen). Zes uur Schola. 7 uur Lof. Vrijdag: kwart voor vijf Aspiranten Kwart over vijf Cresc. Gr. I (jongeren). 7 uur Lof. 8 uur zingt de Schola bij de Conferentie van pater W. Sluys. Zaterdag: 7 uur Lof. Hallo boys! De kleine Schola, welke in het T.-iduum zingt, wordt gevormd uit de volgende jongens: T. v. Berge Henegouwen, H. v. Kesteren, P. Jacobs, Herman Goddijn, Arn. Driessen, J. Vinkestein, Jan v. Noord, J. Schouten, A. v. Zijp en A. de Groot. Deze jongens zorgen Maandag-, Dinsdag- en Woensdagavond om kwart voor acht aan wezig te zijn in de zijgang (ingang Alexan- derstraat). Wie een dezer avonden niet kan, waarschuwt mij Zondagavond. Hoe zit het met jullie prijsvraag. Ik heb al 2000 woorden met één A! Zet je heele familie maar aan de puzzle! Dag hoor! Tot kijks! Kapelaan E. A M. PAAP. PAROCHIE O. L. VR. HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Maria congregatie Afd. B. Tweemaal achtereen moest 's Dinsdag de aspiranten oefe- 11^^11 ning vervallen. En nu weer! Er is n.l. triduum voor de ge- huwde dames der M. C. in de kerk. Evenwel; den M.C.-oefening voor on ze meisjes gaat toch door op de gewonen tijd om half 8, en wel in de Maria Gijzen- steeg. Met 'n beetje passen en meten, en 'n do sis goede wil zal dat 'best gaan. We gaan zooveel mogelijk op dezelfde plaats zitten als in de kerk; we brengen congr.-boekje en collectegeld mee, maar laten lint en medaille thuis. Alle raadsleden willen wel zoo goed zijn, présent te zyn. Meisjes-leden, komt voor de goede orde vóór half 8 binnen; 5 minuten na tyd gaat de deur onwrikbaar op slot. Afd. A. De jonge dames beleefden Dins dag 1.1. iets nieuws. In de laatste Raadsvergadering is n.l. *n lijst van periodiek aftreden samengesteld. Als eerste „slachtoffers" vielen aan deze regeling ten offer: Annie Peeters en Rie Kriek. Ze hadden respect. 14 en 12 jaar on afgebroken haar taak lofwaardig vervuld, er heel wat tyd en moeite aan gegeven, en er zeker veel goeds door verricht. Maar er Is 'n tijd van- komen en van gaan. Ze weten, dat haar arbeid gewaardeerd is. Als nieuwe Raadsleden werden onder 6 Candi da ten gekozen: Rie van Kins 91 st. en An nie Juffermans 50 st. Reserve is Marie Ver hagen met 41 st Je bent van harte wel kom! Door deze regeling neemt ieder nieuw Raadslid voor 4 jaar zitting en is dan nog 1 X herkiesbaar wederom voor 4 jaar. In de eerstkomende M.C.-oefening zullen ze geïnstalleerd worden. Zondag kwart voor 7 Alg. H. C. voor afd. A en B. Komt in de Meimaand allen en op de bekende plaatsen. Dinsdag dus M. C. afd. B. Donderdag 8 u.: Zangrepetitie. Ja hsusch! Na de congr., Dinsdag, lag de volgende aankondiging in de brievenbus. Bescherm, Maria, ons kindeke klein, Opdat het van U en voor Jezus zal zijn. Binnenin stond: Heden werden wy ver blijd met de geboorte van onzen zoon Wim, die bij het H. Doopsel ond-er de bescher ming werd gesteld van den H. Wilhelmus en de H. Maagd Maria. Je ziet, goede voorbeelden zijn er in overvloed. W. J. A. MULDER, pr. dir. M. C. HARTEBRUGKERK. Maria-Congregatie, afdeeling Meisjes. Van Woensdag 14 Mei tot Zondag 18 Mei zal voor de leden der Maria-Congregatie, afdeeling meisjes het jaarlyksch triduum worden gehouden. Evenals verleden jaar is de volgorde der geestelijke oefeningen in die dagen als volgt: Woensdag, Don derdag en Vrijdag 's avonds om 5 minuten voor 8 conferentie voor de meis jes der laagste afdeeling; om half 9 Lof voor beide afdeelingen; na het Lof confe- j rentie voor de meisjes der hoogste afdee- 1 ling. Zondag 's morgens om half 8 H. Mis waaronder gezangen. Deze H. Mis wordt opgedragen tot intentie der leden. Onder deze H. Mis algemeene H. Commu nie. Zondag namiddag om 4 uur sluiting van het triduum en plechtige opdracht der nieuwe leden, waarna pauselijke zegen. Het triduum zal geleid worden door den weeleerw. pater Hubertus Nieuwenhuizen O.F.M. uit het Minderbroedersklooster te Woerden. Leden van de Maria-Congregatie, ik ver wacht van u, dat gij allen (ge zijt circa 200 in getal) trouw de oefeningen zult bijwo nen en te'.kens op den aangegeven tijd aanwezig zult zijn. Wie van u zelf een pa rochieboekje heeft, brenge dit mede. Denkt ook om uw medaille. 'Op den sluitingsdag van het triduum, dus 18 Mei, en ook op Dinsdag 20 Mei zal door eenige leden van de Congregatie in het Clubhuis aan de Mare worden opge voerd het mooie tooneelstuk: „Loes weet er raad op", een vroolijk spel in drie be drijven. Aanvang half 8, precies! 7 uur opening der zaal. De Congreganisten ont vangen Zondag 11 Mei aan de Romanuszaal tusschen 12 en 1 uur een gratis entrée- kaartje. waarop zij Zondag of Dinsdag de uitvoering kunnen bijwonen. Entrée- gaartjes voor niet-leden kosten 40 en 25 cent. Zy zijn verkrijgbaar Zondag 11 Mei tusschen 12 en 1 uur bij de Romanuszaal, verder Oude Singel No. 20, en ook Zondag 18 en Dinsdag 20 Mei aan den ingang van het Clubhuis. Pater BOOMS O.F.M., Directeur. KRUISVAART. Cohort Si Petras Maandag: 7 uur Huisvlijtclub. Dins dag: 7.30 uur St. Tarcisiusban. Woens- door Prof. Dr. Pi. Greitemann lie Week, 11—17 Mei Handelingen 2 29 4 31 De vorige week heeft de lezer reeds een begin gemaakt met de Pinksterpieek van Petrus. De Handelingen staan vol met pree- ken en toespraken, en het vereischt wel eenige oefening om de groote hoofdge dachte en den gang van het betoog te ach terhalen en vast te leggen. Toch verdienen deze eerste preeken onze bijzondere aan dacht, omdat wij er uit leeren, wat vol gens het oordeel der Apostelen het voor naamste was, dat de bekeerlingen en eerste Christenen moesten weten. Voor het gemak van den lezer geven wy nu een overzicht van deze eerste preek. Wanneer men aan de hand van dit sche ma deze preek nog eens doorneemt zal men zien, hoe goed deze is opgebouwd, en hoe duidelijk ook naar voren komt, op welk punt de nadruk ligt. Na de aanspraak (2 14) volgt de uiteen zetting over: De beteekenis van het Pinksterverschijnsel. I. Petrus verklaart het Pinkster verschijnsel: a. het is geen gevolg van dronkenschap, vers 15 b. maar de uitstorting van den H. Geest, zooals de profeet Joël had voorspeld, vers 1621. II. Het verband tusschen Pinksteren en den persoon van Christus. a. Christus is door de Joden gedood, maar volgens Gods raadsbesluit, vers 22 —23 b. Christus is daarom doqr God ver heerlijkt 1. doordat Hij werd opgewekt uit den dood, vers 2431 2. doordat Hy werd verheven aan Gods rechterhand vanwaar Christus den H. Geest zendt, vers 33 en heerscht over zijn vijanden, vers 3435. III. Korte samenvatting van de hoofdgedachte, vers 36. Men ziet het duidelijk: er is verband tusschen Pinksteren en het heengaan van Christus naar den Vader. Christus is niet meer op aarde, maar in zijn verheerlijk ten toestand zetelt Hij naast den Vader, en zendt vandaar den H. Geest aan de Apos telen en aan de Kerk, om Zyn leer en Zijn erfenis ongeschonden te bewaren door alle eeuwen heen. Het licht is dan ook opge gaan over de Apostelen, en vooral over Pe trus; zy zijn nu in staat de beteekenis van Christus volledig te te beseffen. Vanaf dit oogenblik geven zij dan ook Jezus een nieuwen naam of titel. Tijdens Zyn aard- sche leven noemde men Christus .Mees ter", „Leeraar", en zelfs sprak Christus van „Menschenzoon", maar nu krijgt Hij den titel van ,,H e e r", een naam die in het Oude Testament alleen aan God werd ge dag: 7.30 uur St. Sebastiaanban Donder dag: 7.30 uur Ringverband Vrijdag: 8.30 uur St. Petrusban. Cohort SL Pancras Maandag: om 7 uur gedialogeerde H. Mis. 's Avonds na het lof Cohortschouw, waar bij natuurlijk niemand ontbreekt. Op dien dag géén aspirantenbijeenkomst. Dins dag: om 7.30 uur Bonifaciusban Woens dag: na het lof W. Doyle- en Willibrordus- ban. Donderdag Godfriedban. Vrijdag: na het lof komen de nieuwe aspiranten. Vorige week is de bijeenkomst onver wachts vervallen, omdat de Odo-knapen onder ons moesten repeteeren voor het Meispel. Zaterdag: 67 uur afrekenen. Kruisvaarders, 't is Maandag groot feest van ons Cohort, n.l. de feestdag van St. Pancras, onzen patroon. Dus allen present 's morgens en 's avonds. Op dien dag hoo- ren jullie meer van onze a.s. uitvoering in de Schouwburg. Dus denkt aan het Ge heim v. d. KoomorI We gaan hard werken aan de repetitie en de kaartenverkoop. Tot ziens Maandag. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Maandag: 7.309 uur Marg. Sinclair- groep. Dinsdag: 7.45 uur H. Mis en Alg. H. Communie. Vrijdag: 78.30 uur The- resia-groep. 78.30 uur Agnes-groep. -» 8.15 uur zang. Nieuwe leden kunnen zich op de clubs aanmelden. geven. Christus staat dus gelijk mét den Vader. Dit was reeds vroeger zoo geweest, maar eerst nu onder de verlichting van den H. Geest worden de Apostelen zich dit bewust. Nu Christus verheerlijkt bij den Vader is, komen ook de teekenen van bo ven, dat deze verheerlijking een feit is, want de H. Geest daalt neer te midden van wonderlijke verschijnselen, en nog andere wonderen gaan volgen, waaruit de Apos telen zien, dat Christus naast den Vader zetelt en dat Hij met recht den titel van „Heer" draagt waardoor Hij over alle macht beschikt en over Zijn vijanden heerscht. Vandaar op het einde de korte samenvatting: „Heel het huis van Israël zij er van doordrongen, dat God dienzelf den Jezus, dien gij hebt gekruisigd tot Heer en Christus heeft gesteld". (Zon dag). Het is de H. Geest, die Petrus verlicht te om zóó duidelyk de eigenlijke beteeke nis en de waardigheid van Christus te doorzien en weer te geven; het is ook de zelfde H. Geest, die op de toehoorders in werkt. Het resultaat is verbluffend: 50 da gen na den smadelijken dood op het kruis laten zich ongeveer 3000 menschen doo- pen. Dit is de inwerking van den H. Geest in de breedte. Maar Hij werkt ook in de diepte: de eerste Christenen worden zich hun innige eenheid met Christus, die hen ook onderling verbindt, bewust. Zij le ven in de meest ideale gemeenschap, door zelfs alles met elkaar te deelen, en vooral door met elkaar in het gebed verbonden te blijven. Vandaar dat zij by elkaar blij ven iq den tempel en daar samen bidden. En dat alles verloopt in een sfeer van blijdschap en eenvoud, het teeken van de echte kinderen Gods! (Maandag). De gestadige groei der Kerk neemt toe, vooral door een wonder dat op de menschen nog meer indruk maakt dan welk wonder lijk natuurverschijnsel ook, n.l. een gene- zingswonder, waarby een lamme in een oogwenk wordt genezen. Men lette er op, dat dit gebeurt i n naam van Jezus, den verheerlijkten Zoon Gods; en ver der, dat de beschrijving opvalt door haar pakkende levendigheid. In de verzen 7 en 8 ziet men het wonder zich als het ware voor zijn cogen afspelen, stukje voor stukje: Hoe Petrus den lamme bij de hand neemt, hoe diens voeten sterker worden, hoe hij dan opspringt voelt dat hy staan kan begint te loopen den tempel binnengaat; men ziet hem stappen en zelfs van vreugde springen (Dinsdag). Daarop geeft Petrus verklaring van het wonder. Het is weer een bewijs, dat de ver heerlijkte Christus in Zijn Kerk blijft wer ken. De Apostelen zijn de getuigen vaa Christus' Verrijzenis, en Hij bevestigt dit door een wonder en staat aldus Zijn Apos telen by. (Woensdag). Intusschen genieten de Apostelen en de eerste Christenen de gunst van het volk. Maar by gunst mengt zich altijd afgunst. Deze komt hier van de Joodsche overheid; het is de eerste officieele tegenwerking der Kerk, de inzet van wat later de Kerkver volgingen zullen worden. De Kerkgeschie denis verandert eigenlijk nooit. Er zullen altyd vervolgingen zijn, maar juist daar door zal de Kerk sterk worden. De Han delingen bevatten het eerste bewijs. (Don derdag). Hoe reageeren de Apostelen op deze te genwerking? Zoo vrijmoedig, dat hun te genstanders in verlegenheid geraken! Christus is zoozeer de kracht, de zon, de vreugde der Apostelen, dat zij zich door niemand uit het veld laten slaan. Men traert den Apostelen het zwijgen op te leggen, men dreigt hen zelfs, maar niets kan hen tegenhouden. Zij moeten spre ken, en kunnen niet zwijgen. (Vrijdag). En dan wederom als afsluiting: het g e- bed der Kerk. Wij zullen het telkens zien: Wanneer de Apostelen in moeilijkheden verkeeren, vereenigt zich de Kerk in ge bed. En wanneer het gevaar gekeerd is, komt men weer bijeen om God te danken. De Apostelen kunnen sterk zijn, want Christus staat achter hen, Christus die op mystieke wijze verblijft temidden van de Christenen die in gebed vereenigd zijn. (Zaterdag). De drie hoofdthema's der Handelingen zijn: De verheerlijkte Christus. Het werk van den H. Geest. De groei der Kerk. Zondag, 11 Mei: Handelingen 2:2936 Maand., 12 Mei: Handelingen 2:3747 Dinsdag, 13 Mei: Handelingen 3:111 Woensd. 14 Mei: Handelingen 3:1226 Donderd., 15 Mei: Handelingen 4:112 Vrijdag, 16 Mei: Handelingen 4:1322 Zaterd., 17 Mei: Handelingen 4:2331 Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij DISTRIBUTIE VAN AARDAPPELEN „Wehrmachtmarken" voor aardappelen De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat alsnog speciale lichtroode „Wehrmachtmarken" met zwarten opdruk ter verkrijging van aardappelen in omloop zyn gebracht. Het opschrift van deze „Wehrmachtmarken" luidt) Deutsche Wehrmacht, Kartoffeln 1/4 kg. Marke-Niederlande. Deze bonnen mogen worden gebruikt door leden van de Duitsche weermacht, politie en S.S., rijkspost, rijksspoorwegen en grensbeveiligingsdienst, alsmede personen, die door een dezer instanties shriftelijk tot het'uitgeven van Wehrmacht marken zijn gemachtigd. In kwartieringsbewijzen gelden ook als een zoodanige machtiging. De detaillisten, die deze Wehrmachtmarken in ontvangst nemen, mogen deze niet tegelijkertijd met de overige ter ver krijging van aardappelen aangewezen bonnen inleveren bij den plaatselijken distributiedienst, maar dienen de bonnen vooraf bij dezen dienst in te wisselen tegen de Nederlandsche bonnen. 7625

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7