Weerbericht Toerisme biJ honk Burgerlijke Stand DINSDAG 6 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.12 uur Dinsdagavond. Zon op 5.59 uur Woensdagochtend. MAANSTANDEN. 6 Mei: De maan komt Dinsdagmiddag te 3.02 uur op en gaat Woensdagnacht te 4.17 uur onder 7 Mei: De maan komt Woensdagmiddag te 4.18 uur op en gaat Donderdagochtend om, 4.43 uur onder. 8 Mei: De maan komt Donderdagnamid dag te 5.38 uur op en gaat Vrijdagmorgen om 5.13 uur onder. 9 Mei: De maan komt Vrijdagavond om 7.01 uur op en gaat Zaterdagmorgen om 5 45 uur onder. 10 Mei: De maan komt Zaterdagavond te 8.23 uur op en gaat Zondagochtend om 6.22 uur onder. (Volle maan) 11 Mei: De maan komt Zondagavond te 9.43 uur op en gaat Maandagochtend te 7.C6 uur onder. 12 Mei: De maan komt Maandagavond te 10.56 uur op en gaat Dinsdagmorgen te 7.57 uur onder. 13 Mei: De maan komt Dinsdagavond te 12 uut op en gaat Woensdagmorgen te 8.56 uur onder. WATERTEMPERATUUR Poelmeer 10 gr. C. De Zijl 10 gr. C. 0 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worder. tusschen zonsonder- U 0 gang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond r en morgenochtend: jJ 0 ZONSONDERGANG p 9.12 uur. - o - ZONSOPKOMST y 5.59 uur. q Q Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. - y o _3M<3IIOI!OIIOIICDtlOIIOIIO!IO GemeenleS. Aankondiging SCHADELOOSSTELLING VOOR LEVE RINGEN OF VERRICHTINGEN TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT De Burgemeester der gemeente Leiden brengt het volgende ter kennis van belang hebbenden: Ten einde te kunnen nagaan of en in hoe verre alsnog betaling mogelijk zal zijn voor leveringen of verrichtingen ten behoeve van de Duitsche weermacht, waarvoor de ver zoeken om vergoeding door omstandighe den buiten den wil van betrokkenen niet binnen den bij de verordening van den Rijkscommissaris no. 49/1940 gestelden ter mijn konden worden ingediend, wordt de gelegenheid geboden die aanvrage alsnog vóór den 15den Mei a.s. op de Gemeente- Secretarie (afd. Financiën) in te zenden. Als voorbeelden van de bedoelde om standigheden worden genoemd: a. indien op verzoek van een onderdeel der Duitsche Weermacht de rekeningen rechtstreeks bij dat onderdeel worden inge diend, welke later, nadat de voorgeschre ven termijnen waren verstreken, werden teruggezonden met de mededeeling, dat zij op den voet van bovenvermelde verorde ning bij de gemeente moesten worden in gezonden; b. indien vóór het verschijnen van meer genoemde verordening, d.i. op 17 Juli 1940, bij een verkeerde Nederlandsche of Duit sche instantie een verzoek om vergoeding werd ingediend en het herstellen van deze fout vóór 31 Augustus 1940 niet meer moge lijk was; c. bij het uitblijven van een aan een Duitsch Weermachtsonderdeel verzocht be wijs voor de gedane levering of verrichting, zonder welk belanghebbende van meening was, dat geen verzoek om vergoeding bij de gemeente kon worden ingediend; d. indien ten gevolge van ernstige ziekte of van verblijf buitenslands (krijgsgevan gene) betrokkene niet in staat was tijdig een verzoek om vergoeding in te dienen. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat verzoeken, als hiervoren be doeld, welke na 15 Mei a.s. worden inge zonden, niet meer in behandeling kunnen worden genomen. De Burgemeester voornoemd: STEVENINCK. Leiden, 6 Mei 1941. 7533 IN DE WESTELIJKE BUITEN WIJKEN. II. De beide kerken hebben ons bij de Zuidelijke ommezwaai van de stadskern even opgehouden. Met zeven-mijlslaarzen beenen wij voort naar de Heerenstraat. Op de gemeentelijke school de drie klaverblaadjes van Zoeter- woude en een steen met de bijna uitg^- wischte namen van dé volledige Zoeter- woudsche vroedschap een herinnering aan de onmogelijke toestand van vóór 1920, toen dit stadsgedeelte bij een plattelands gemeente was ingelijfd, waarvan de rom melige rooilijnen en bebouwing lang de sporen zullen dragen. Op het hoekhuis HeerenstraatSingel een windvaan, een vette koe, die op de afgebroken Koepoort draaide. Zuchtend en steunend op de kwakel- katteiirug, die met een athletische sprong de Vliet overwipt, komen wij in het Vreewijk-kwartier, waarvan de oude buitenplaats ingemetseld staat tusschen grenzeloos-vervelende huizenblokken. Dat voelden ook de Rijksbouwmeesters aan, die van de weeromstuit een zeer roman tisch gebouwen-complex neerzetten, het welk, wanneer wij het koortsige kreeft- rood van de uitgekozen steensoort ver geven, een welverzorgd menu van neo- Gothiek opdischt. Links het Laboratorium Pharmaceuticum Toxicologicum. Het naam kaartje wordt aangeboden door twee ge beeldhouwde papegaaienkooppen, en het jaartal (1908) door kluchtige narren op draagsteenen medegedeeld. Rechts het Laboratorium Chemicum Organicum (1895 1901), onder den vorigen wereldoorlog uitgebreid met het laboratorium voor Anorganische Scheikunde. In dit laatste boven de deur beschilderd glas: een met reageer-kolf en stampvijzel naarstig de scheikunde beoefenende man en vrouw. In de Witte Rozenstraat kwamen we de Leidsche Maagd tegen, die in haar lucht hartige kleedij rilde van de kou. „Je moet nooit ho! roepen voor je over de brug bent" aldus sprak zij ons min zaam aan, „want je dacht wel de bloempjes in al mijn hofjes te hebben afgeplukt, maar kijk eens hier": en zij wees ons met hare slanke vingeren naar een hek, waar op geschreven stond „Justus-Carelhuis". Wij hebben zachtmoedig geprotesteerd, want het Justus-Carelhuis (zoo genoemd naar twee weldoende broers Justus en Carel Pape) is geen onafhankelijke instel ling, doch wordt bestuurd door de regenten van het Barend van Namen-hofje, door wie het ook in 1936 is gebouwd. Op een juist voorbij-rollend Boskoopsch treintje reden wij mede over het S.S.-emplacement naar de Witte Poort, en sprongen er bij de Ambachtsschool uit 1892 met een (ruischen nieuwbouw) ongedeerd af. De Leonardus-kerk, aan den Haagweg naast de rattenklem van de Spoorbrug ge legen, is een toonbeeld van Franciscaan- sche nederigheid. Een vereenigingsgebouw zou de vreemdeling raden, indien de hou ten Friescherige klokkestoel hem niet in twijfel bracht. Het is de wegbereidster van een grootere parochiekerk; in het on zekere blijft echter, of deze Johannes-bouw gevolgd zal worden door een vervolmaken de vervulling. Het is een aardig, huiselijk kerkje, ontworpen door L. en ir. Jan v. d. Laan in 1925, dat ook van binnen een ver gader-zaal zou kunnen zijn. De drie bogen van het priesterkoor verleenen er een ge wijd karakter aan. Onder de middelste en hoogste spitsboog het hoofd-altaar een donker-marmeren tombe, gezalfd met een verguld Christus-monogram en op de hoeken symbolen in brons van de H. Eucha ristie: de visch en de broodkorf, en een Phoenix, de mythische vogel der onsterfe lijkheid, een zinspeling op het: „Wie Myn vleesch eet en Mijn bloed drinkt, zal niet sterven in eeuwigheid". Op den rand van de kaarsenbank in gouden letters: „Adoremus in aeternum Laten wij in eeuwigheid aanbidden". De koperen deuren van het tabernakel zijn geciseleerd met wierook-offerende engelen. Pater Randag o.f.m. heeft in 1931 de vakken tusschen de bogen en de holte boven het altaar met vlot penseel beschil derd. Rechts drie mannelijke, links drie vrouwelijke Franciscaansche heiligen. De mannelijke zijn: St. Franciscus van Assisië (met in de hand een zijner brieven over het H. Sacrament), Paschalis Bay Ion, die ais herdersjongen op wonderbare wijze werd gespijsd door de H. Communie en Nicolaas Pieck, de gardiaan van Gorcum, die te Brielle gemarteld werd wegens zijn heldhaftig,, standvastig belijden van de Transsubstantiatie. De vrouwelijke heiligen zijn: Clara, die de Saracenen op de vlucht joeg met een monstrans in de hand, haar zuster Agnes, de trouwe bezoekster van het tabernakel en Angela, die soms een tijd lang niets anders at dan de H. Hostie en daarom een mand met brood van zich af wijst. De compositie der twee groepen is bewogen en levendig; de gelaatsuitdruk king va nSt. Franciscus zeer expressief. De schilder heeft zich ter wille van het colo- riet de vrijheid veroorloofd wat afwisse ling te brengen in het Franciscaansch habijt; anders zou het tot één plas van bruin vervloeid zijn! Boven de toespitsing van de boog ziet men: het Lam Gods, staande op het Boek, met zeven zegels gesloten, waaronder een blauwe (wel erg blauwe) waterstroom op borrelt en langs de booglijnen neerkabbelt. Het beeld is genomen uit het Boek der Openbaring. Iets van het geheimzinnige der Catacom ben is blijven hangen in de schildering van de altaar-holte: purperroode vlekken en vegen, waarin zich wazig een korf en een visch afteekent: het in de Catacomben veel-voorkomende eucharistisch zinnebeeld: een mand met brood en een visch, omdat de letters van het Grieksche woord visch: (Ichtus), de begin-letters zijn van: Jezus Christus Gods Zoon Verlosser. De kerk heeft een chic doopvontje in de precieuse stijl van het Eerste Keizerrijk. Er was vóór den oorlog een autobus, die ons kon rijden naar den Rijnsburgerweg; bij ontstentenis van het busje, zullen we moeten tippelen. Uit den Leidschen Raad De bijeenkomst van den Leidschen Raad op Maandagmiddag was alleen daarom reeds belangwekkend, omdat zij de gele genheid bood nader kennis te maken met den burgemeester in diens kwaliteit van voorzitter van den Raad. Bovendien stond een punt op de agenda, waarbij de Leid sche burgerij sterk geïnteresseerd is, n.L een verdere verhooging van den gasprijs. Uit d ©plaatsing van dit punt geheel aan het einde van de agenda bleek reeds, dat men „eenige" 'bespreking over dit onderwerp verwachtte en het zou dan de taak zijn van den voorzitter de sprekers te beant woorden. Het dient onomwonden geconstateerd te worden, dat deze eerste ambtelijke aanra king van burgemeester de Ruyter van Ste- veninck met de officieeïe vertegenwoor digers van de Leidsche burgerij den gain- stigen indruk, welken zijn installatie reeds had gewekt, volkomen heeft bevestigd. Op een rustige, kalme en waardige wijze han teerde hij den voorzittershamer en door zijn welwillende en volkomen correcte lei ding der debatten wist hij een sfeer van wederzijdsch contact en vertrouwen te scheppen, en de discussies op een hoog peil te handhaven. Door volkomen onpartijdigheid bleef hij volkomen in overeensteming met zijn ambt boven de partijen en hun verschil lende inzichten staan en door de rustige er kenning van hetgeen te waardeeren viel in ieders standpunt maakte hij waar hetgeen hij zich als richtlijn van zijn optreden als burgemeester gekozen had: te zoeken naar hetgeen de burgerij vereent. Het bleek ook uit de beantwoording van de verschillende sprekers, die bezwaren opperden tegen de voorgestelde gasprijs- verhooging, dat de nieuwe burgemeester zich terdege had ingewerkt in deze materie, welke voor iemand, die nog niet samenge groeid is met de jaarlijksche begrootings- perikelen, vrij ingewikkeld moet zijn we gens het feit, dat de toestand der gemeen telijke Lichtfabrieken ten nauwste verwe ven is met de J^egrootingspositie van onze gemeente. De financieele banden met de gemeente, de- noodzakelijkheid om de financieele po sitie van de gasfabriek op peil te houden, vormen ten slotte hef groote motief voor het voorstel om den gasprijs wederom met 1/2 cent per M3 te verhoogen. Verscheidene sprekers betoogden, dat de ze op zich vrij geringe verhooging desal niettemin een belangrijke verrassing van lasten beteekent voor degenen, die op den rand van het levensminimum moeten le ven. Dat is inderdaad zoo, niemand zal het willen ontkennen. Maar de voorzitter wees er terecht op, dat het hier zooals in zoo vele andere gevallen een afwegen is van de belangen. Tegenover de inderdaad zwaar wegende bezwaren van de zijde der minst draagkrachtigen staan de verplichtingen, welke de gemeente heeft, ook en niet op de laatste plaats tegenover dezelfde cate gorie ingezetenen. Wethouder Verweij opende een weinig geruststellend perspectief op de waarschijn- Hjfcheid der te verwachten financieele te genvallers, waarbij ook met een niet on belangrijke overschrijding van het budget van Maatsch. Hulpbetoon te rekenen valt. Wanneer de situatie nu zóó was, dat alleen het noodlijdende deel der Leidsche bevol king getroffen werd door de gasprijsver- hooging, dan zou men kunnen spreken van gelden, die met de eene hand werden weg genomen om met de andere hand te wor den teruggegeven. Doch zóó ligt de zaak niet. Want de geheele burgerij en zelfs de buitengemeenten zullen hun deel hebben bij te dragen in de gasprijsverhOoging, waardoor zij mede helpen aan het in stand houden van de mogelijkheid om de aim- sten te helpen. Gezien het feit, dat de gas prijs hier nog zeer gunstig afsteekt bij het geen elders betaald moet worden, is deze geringe verhooging zeer wel aanvaaxbaar. Mr. H. G. HET GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU De bijkantoren. Vorige week bij den overgang van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs tot Geweste lijke Arbeidsbeurs, hebben we voor belang hebbende werkgevers en werknemers reeds medegedeeld tot welk bureau men zich dient te wenden voor de personeelsaange legenheden. Thans laten we hieronder nog volgen de plaatsen waar de diverse kantoren zijn ge vestigd: Leiden, Doezastraat 2 A, telef. 22741. Katwijk, Voorstraat 29, telef. 100. L i s s e, Heerenweg 280, telef. 3383. Al p h e n a. d. R ijn, Raadhuisstraat 102, telef. 168. DE UITREIKING DER PERSOONS BEWIJZEN Maandag j.l. is ten stadhuize ingang Breestraat begonnen met de uitreiking der persoonsbewijzen, hetgeen een zeer vlot verloop had. Zooals men weet, moet Ieder ingezetene behoudens enkele uitzonderingen die den leeftijd van 15 jaar heeft bereikt, bin nen enkele maanden in het bezit van dit bewijs worden gesteld. Men ontvangt van den Burgemeester een uitnoodiging om het Persoonsbewijs te ko men afhalen en is dan ook verplicht op den vastgestelden dag en tijd te verschijnen. Doet men dit niet, dan beloopt men zeer groote kans, dat men niet meer binnen den vastgestelden tijd in het bezit geraakt van het vereischte document, omdat men gedu rende de uitreikingstermijn niet meer ge holpen kan worden, en het niet uitgesloten is, dat er geen gelegenheid meer gegeven kan worden later alsnog het persoonsbewijs te verkrijgen. Hoewel de opkomst der uitgenoodigden jl. Maandag niet onbevredigend was, kon het toch beter. Men leze de ontvangen uit- noodigingen met bijbehoorende toelichting, welke in alphabetische volgorde worden toegezonden zeer aandacht door en vergete niet op tijd te verschijnen. De uitnoodigingen worden 8 a 10 dagen voor den verschijndag toegezonden, zoodat men dus gelegenheid heeft zich dien dag een oogenblik vrij te maken. Eenige opgeroepenen moesten worden teleurgesteld omdat de twee in te leveren foto's niet aan alle eischen voldeden. Men kan zich deze teleurstelling besparen door zichzelf van te voren ervan te overtuigen of de foto's goed zijn. Men leze daarom op de uitnoodiging de vereischten waaraan de foto's moeten voldoen goea na en contro- leere vooral de maten waaraan de foto's moeten voldoen. Vooral dient men erop te letten, dat het gezicht minstens 2 cm. in doorsnede moet zijn, dus ook over de smal- richting, dit is horizontaal, en dat het linkeroor geheel zichtbaar moet zijn. Voor al de dames dienen met dit laatste terdege rekening te houden, zij dienen zich te laten fctografeeren geheel met het hoofdhaar van het linkeroor verwijderd. Alleen met vol ledige medewerking van de daarvoor in aanmerking komenae personen, kan de uit reiking der persoonsbewijzen binnen den vastgestelden tijd regelmatig verloopen. VOLKSBONDNIEUWS. De cultureele avonden. Voor den cultureel7en avond, te verzorgen door het Alma Materkoor en te geven op Donderdag 8 Mei a.s. in de Stadsgehoorzaal, zijn géén kaarten meer verkrijgbaar voor de leden van den R. K. Volksbond tegen den halven prijs, daar het ter beschikking staande aantal geheel is uitverkocht. Men zich dus een vergeefsche reis!! BRAND IN MATRAS SENFABRIEK. Brandweer voor een zware taak. Gisternamiddag heeft een felle brand gewoed in de fabriek en magazijnen van matrassen van de agentuur en commissie handel J. Kleine, Stationsweg 47a. Het uit acht man bestaande personeel had te 6 uur de fabriek verlaten en om streeks tien minuten later ontdekten om wonenden, dat er een stevige brand woedde :n een naby de fabriek staande houten op slagplaats, gevuld met kapok, wol en ka toen, een hoeveelheid van omstreeks 80.000 kilogram. Hoewel de wind van het fabrieksgebouw af was, werd de brandbare inhoud toch spoedig door de vuurzee van het bijge bouwtje aangetast en toen de politiebrand- weer, onder leiding van inspecteur Dijkstra met een motorspuit en een ladderwagen het terrein van den brand betrad, stond het grootste gedeelte van het gebouw reeds in vlammen. De brandweer tastte de bestrijding van het vuur energiek aan, dat de uiterst brand bare inhoud der fabriek en het feit, dat men aanvankelijk slechts van één zijde en dan tegen wind en rook in het vuur kon bestrijden, maakte, dat de brandweer eenL gen tijd voor een lastige taak stond. Zware rookwolken golfden over 't Schut tersveld en joegen verder door het cen trum der stad, zoodat velen op dezen brand opmerkzaam werden gemaakt en zich naar het Schuttersveld spoedden, waar men den trand van dichtbij kon volgen. Ook de babyspuit van den luchtbescher mingsdienst werd bij het blusschen inge schakeld en werd op het Schuttersveld ge stationeerd, vanwaar via de naastliggende sloot met twee stralen werd water gege ven en het vuur aan de Noordzijde werd bestreden. Men kon evenwel niet verhinderen, dat de uiterst brandbare voorraad pakken wol, katoen en kapok voor het grootste deel door het vuur werd verteerd of door het water werd beschadigd. Deze goederen vertegenwoordigden een waarde van 35.000 h 40.000, welke niet door ver zekering gedekt werd: Het fabrieksgebouw is eigendom van de Ned. Spoorwegen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Op het terrein van den brand zagen we o. m. aanwezig den burgemeester, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck, wethouder mr. A. Tepe, den gemeentesecretaris, mr. dr. C. E. van Strijen, den commissaris van politie, commandant der brandweer de heer R. J. Meijer, hoofdinspecteur W. G. Weijers en verschillende inspecteurs. De nablussching van dezen hardnekki- gen brand vorderde geruimen tijd en ge durende den afgeloopen nacht en heden ochtend bleef nog steeds een brandwacht met een slang op het terrein van den brand. LEIDEN. Geboren: Jacobus Johannes Theodo- rus z. van S. Zwetsloot en E. W. van der Meer Adriana d. van H. van Laar en G. Schutte Paula Johanna Maria d. van H. Vos en S. Kallenberg Elisabeth Geertrui- da d. van S. S. Mulder en E. Sloos Alle- gonda Sophia d. van J. W. Schuster en C. M. Nobel Jacobus z. van J. C. van de Wetering en B. van Weerlee Pierre Maria z. van B. J. Ledeboer en A. J. Kuijk Geer- truida d. van J. van Houten en A. Stikke- lorum Jozeph "Maria z. van H. J. Beu- gelsdijk en A. A. M. Welsink Siebalt IJnte z. van IJ. Roode en A. R. Smits Geertruida Elisabeth Petronella d. van A. L. de Graaf en N. Hollander. Ondertrouwd: J. L. Schreurs jm. 23 j. en M. de Keijzer jd. 24 j. Getrouwd: A. E. Blijs jm. en M. Pen seel jd. N. P. C. Mieloo jm. en M. H. Bruggemann jd. J. J. G. B. Selier jm. en A. J. van den Broek jd. Overleden: J. Blijleven wedn. 68 j. EXAMENS PONTSCHOOL Voor het examen Steno-Typen in de Ned. taal (130 lettergrepen p. min), afgenomen door den Alg. Stenografen-Bond slaagden: de dames I. v. d. Hoeve, M. Schild, C. M. Scholtes, Hazerswoude, M. C. Verhoorn, Zoeterwoude, E. L. Versleyn, Oegstgeest. Voor kantoorstenograaf in de Ned. taal (130 lettergr. p. min.): de dames C. A. v. d. Meulen, M. Verboom. Voor machineschrijven B (ten minste 120 regels): de dames A. T. L. de Boer, J. v. d. Broek, J. L. Cleveringa, G. J. Crama, T. Crama, M. Doorn, Oegstgeest, C. M. Groe- neveld, Leiderdorp, H. C. v. d. Hij den, Heemstede, C. Jolles, M. de Jonge, M. E. A. Kern, J. F. Nierstrasz, R. v. d. Rhee, Kat wijk aan Zee, E. C. Schoute, M. C. Snellen, Oegstgeest, H. Stuifzand, F. Trippenzee, en de heeren C. T. de Boer, Noordwyk aan Zee, H. L. Bokern, J. Breuker, G. E. Hoek stra, H. H. Hoogeveen, Hazerswoude, A. J. T. v. Kerkhoff, Oegstgeest, J. Laan, G. C. Maan, Katwijk aan Zee,.A. F. J. Mes- schaert, J. H. Mirike, J. Parlevliet, Katwijk aan Zee, C. A. Schakenbos, Hazerswoude, A. Volbeda, Katwijk aan Zee, E. A. de Wekker. Voor diploma A: de heer G. D. Roden burg. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. Allen werden opgeleid door de Pontschool, Steenschuur 3. TENTOONSTELLING JEUGD EN ARBEID In onze eerste „openbare kennisgeving" hebben wij medegedeeld, wie er alzoo mee doen en welke organisaties deze tentoon stelling in elkaar zetten. Het aantal deel nemers zal niet ver van de veertig af zijn en daar de afdeelings-inzendingen ook tot stands zijn gegroepeerd, ligt het werkelijk aantal veel hooger. Dit is een gelukkig resultaat, een bekroning van het arbeids- program der jongerenbewegingen. Neen, over gebrek aan activiteit hebben de K.J.M.V. noch de Gezellenvereeniging te klagen. Nu, deze week, wordt er getim merd en geschilderd en bespannen; de jongeren tezamen bouwen hun tentoon stelling op. Weet u, waar de jongeren we eens een beetje over moeten klagen? Over gebrek aan belangstelling van den kant der oude ren! Ja, de interesse is er wel vóór leuke avonden, uitvoeringen. Niet echter in vol doende mate voor wat een beetje ernstiger is. En dat is niet prettig, dat is niet goed te praten zelfs. In dezen tijd zouden de jongeren *zoo gaarne zien een groote en spontane belang stelling van de zijde der ouderen en van de nog niet georganiseerde jeugd. De wer kers wenschen belangstelling voor een expositie, die immers hun werk is. En wat wiJ. een mensch nu liever dan op zijn tijd gewaardeerd te worden? Laten daarom in de dagen van de ten toonstelling de katholieken van Leiden en ook die uit de omgeving eens een wande ling maken naar het Gezellenhuis aan het Rapenburg. Daar zullen zij zien goede en fraaie resultaten van de leden der Gezel lenvereeniging en van de K.J.M.V. De tentoonstelling is al voor een deel ge slaagd door de uitnemende medewerking van de jongeren, van de leden der jeugd- stands-organisaties. En'voor de rest van het succes zorgen., al de andere leden van K.J.M.V. en Ge- zellenver. met hun belangstellende familie leden. Houden we bet zoo afgesproken? MEISPEL Katholieke Jeugdbeweging Alma Ma terkoor Het is een bijzonder cadeau, dat a.s. Donderdagavond aan het Alma Materkoor zal worden aangeboden! Het is het cadeau van de Leidsche Katholieke Vrouwelijke en Mannelijke Jeugdbeweging aan een zangkoor, waarvan doel en streven zooveel gemeenschappelijks hebben met de idealen die in de jeugdbeweging leven: veredeling van den smaak voor schoone, ware en goede kunst. Het cadeau is een opvoering voor leden van de jeugdbeweging, grootendeels be kostigd door die leden, van de première van het Meispel „De Blanke Dageraad" Er is stoer gewerkt, enthousiast gerepe teerd en veel tijd voor opgeofferd. Maar daarom belooft het ook iets schoons te worden. De belangstelling is bijzonder groot! Komt deze gebeurtenis allen mede vieren! Wij dringen er bij alle bezoekers sterk op aan o p t ij d te komen, want er zal on herroepelijk om acht uur aangevangen worden! Contactgroep Katholieke Leidsche Jeügbeweging

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2