Laatste berichten Marktberichten WOENSDAG 30 APRIL 1941 IN LEIDEN GEVESTIGD. E. VisserBlikman, Morschweg 98. J. van 't HoffBuizer, van 't Hoffstr. 6a. A. M. Crama en fam., chauffeur, Voorstr. 6. A. C. Crena de long, Hooigracht 59. J. J. Degen, Fr. v. Mierisstr. 25. H. Dub- belaar,- typograaf, Alexanderstraat 45. J. van Duijssen en fam., Meerburgstraat 10 C. van Ede en fam., arb. blikfabr., Bin- nenlaan 2. D. M. Huijsmans, Noordeinde 50. A. Klinkenberg, verpleegster, Lijs- terstr. 31. F. F. H. S. PijnakerKohl en fam. Langegracht 42a. L. Kuster, Roe mer Visscherstr. 34. J. W. Kwak en fam., agent auto bevr.dienst, Zoeterwk. Singel 104. J. Langerak en fam., koopman in emaille, Hoogl. Kerkch.st. 11. J. Lan- gezaal, tuinder, Pr. Frederikstr. 18a. Wed. H. de BoerLouwrier, huishoudster, Rapenburg 21. W. S. van Manen, Ka- gerstr. 16. R. Meinema, Zoeterw. Singel 99. H. C. Montanus, coupeur, 3 October- straat 37a. G. Nievaart, schoenmaKer, Oude Vest 181. A. Pieterse, buffetjuff.. Stationspl. 3. W. RielPrins, Bilderdijk- straat 7. H. Raaphorst, hulp. i. d. huish., Groenhovenstr. 12. A. K. M. Rammers, Hooigracht 31. J. Roman en fam., adj.- commies Belast, Brederostr. 34. H. Stou ten, kleermaker, Schelpenkade 23. A. S. Struijs, Meezenstraat 2. Wed. G. Stro manTeseling, Zoeterw. Singel 104. F. H. O. Theunissen, serveerster, Boerhaave- laan 17. J. van Tongeren, sch'oenmaker, Binenlaan 12. K. Torin, kantöorbed.. Plantsoen 7. J. Vermond, grondwerker, v. d. Helmstr. 8. E. Vervat, Rapenburg 122. A. E. Vis, secretaresse NRO, Lijsterstr. 4. A. de Vries, machinist, Concientiestr. 19. N. de Water, grondwerker, Medusa straat 14. UIT LEIDEN VERTROKKEN. J. F. Abelman, Den Haa^, Wouwerman- straat 1. J. A. M. Averdieck, Den Haag, Pompstraat 10. A. A. van Balen, Naald wijk, Dijkweg 22. A. C. Barentsen Oegstgeest, de Kempenaerstraat 8. W. Beetjer en fam., Eelde Eeldewolde, Oude Dijk C62d. C. C. Blom, Alkmaar, Linde laan 73. -r- L. A. Bon, Amsterdam, Babao- slraat 11. L. Brands, Heemstede, Heemst Dreef 155. J. M. Broeken, Amsterdam, Czaar Peterstr. 197H. F. E. Hederik Bron, Heemskerk, Rijksstr.weg 103R. A. Buitenhuis, Amersfoort, Pauwstraat 30. T. I. M. Dickhoff, Delft, Oude Delft 203. M. E. Droog, Alphen aan den Rijn, Zeil- makerstr. 9. O. Elseman, Dordt, Jac. Catsstraat 11. Wed. J. M. Hilarius—En- dert en fam., Wassenaar, Tulpweg 25. M. E. Faes, Gineken en Bavel, Chasséstr. 17. A. C. van Toornde Fouw, Rotter dam, Matthenesserl. 228. M. B. de Geus, Maartensdijk Faiffeisenl. 19bis. E. Groenewegen, Bodegraven, Overtocht C49. I. Heieman, Vlaardingen, Hofsingel 31. V. J. Hellendoorn, Wassenaar, Oostdor- perw. 178. T. Huigen, Oostburg, Oude Stad 84. A. Jongerius, Zoetermeer, Dorpsstr. 65. C. A. M. van Kengen en fam., Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 43. L. M. de Klerk, Dordt., Sumatrastr. lOrd. D. Kleijn, Den Haag, Assendelftstr. 14. J. G. Klinkhamer, Den Haag, C. Speel- manstr. 17. J. Koren, Zwijndrecht, On- derd Rijweg 188. M. MinkLangezaal, Noordwijk, Bronkhorststraat 23. L. L. Limburg, Amsterdam, Meerhuizenpl. 3III. J. G. W. Loos, Rotterdam, Pretoriuslaan 111. L. van der Mandele, Rotterdam, 's-Graven weg 69. L. H. O. Manuel, Den Haag, Valkenb.kade 653. B. van der Mast, Rotterdam, Br. Hilledijk 225c. F. C. Meijer, Den Haag, A. v. Saksenstr. 56. J. de Mooij en fam., Rijnsburg, Smitstr. 49. W. A. Nieboer, Ommen v. Pal- landtns Quakerschool „Eerde". R. Rob bers, Rijnsburg, Smidstr. 49. E- Roest, Den Haag, Ch. de Bourbonstr. 73. G. T. de Ronde, Harderwijk, Leuvenumscheweg 91. H. W. G. Schellart, Oegstgeest, Rhijn- geesterstr.w. 20. Slijkhuis, Rotterdam, Belgischestr. 13c. J. J. Spierenburg, Overschie, Blankenburgerpark 164. Wed. J. de GraafTelkamp, Den Haag, Galielei- straat 69. G. Terstall, Alkmaar, Linde laan 73. N. van den-.Boschvan Varick, Zeist. Steinlaan 50. A. F. A. van Vel- zen, Schiedam, Warande 171. W. A. van der Voort, Hillegom, Haarlemmërstr. 8. C. J. Wassenburg en fam., Ter Aar, Jaag- par C77. T. Wiegers, Hilversum, Leeu wenhoekstraat 81. B. van Winkel, Hil legom, Weeresteinstr. 45a. G. van Win kel, Den Haag, Trompstraat 18. H. A. J. M. van Woerden, Oegstgeest, Rhijngstr.w. 38. Th. v. Dijk, Enschede, v. Kolstr. 12. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. WEG- EN WATERTOL BIJ HET „LEIDSCHE HEK". Bij raadsbesluit van 3 Februari 1941 werd het recht tot heffing van den weg- en wa- tertol tegenover den Rijnsburgschen Vliet bij het „Leidsche Hek", c.a. bij continuatie verpacht aan P. Ciggaar, te Oegstgeest, voor een pachtsom van 75 per maand tot uiterlijk 1 Mei 1941. Aangezien de onderhandelingen met de gemeente Voorhout inzake overdracht van een gedeelte van den Haarlemmertrek- vaartweg weliswaar in een vergevorderd stadium verkeeren, doch de overdracht, ge paard gaande met opheffing van den weg- tol, nog niet heeft plaats gehad, is het ge- wenscht de verpachting van maand tot msand te doen voortduren op den bestaan- den voet. De heer Ciggaar gaat hiermede accoord. VOLKSTUINTJES. In de Raadsvergadering van 13 Maart j.l. heeft de wethouder van. Fabricage mede gedeeld, dat de vereeniging tot aanleg en onderhouden van volkstuintjes P. Clos en Leembruggen haar volkstuintjes exploi teert op gronden, welke benoodigd zijn voor het plan tot aanleg van straatbanen benoorden den Maresingel. De wethouder heeft tevens uiteengezet, om welke redenen het college het ge- wenscht acht inplaats hiervan de meer noordelijk in den Stadspolder gelegen per- ceelen als volkstuintjes, te doen aanleggen, een denkbeeld, waarmede de Raad zich in principe heeft vereenigd. De onderhandelingen, welke voor de ver wezenlijking van dit plan gevoerd werden met den Leidschen Bond van volkstuinders- vereenigingen, de vereeniging „P. C. en L." en den heer J. Roeloffs, pachter van de voor volkstuintjes benoodigde perceelen weiland in den Stadspolder, zijn inmiddels tot een goed einde gebracht en wel met het vol gende resultaat. De pachter Roeloffs heeft er in toege stemd, dat de genoemde perceelen weiland, welke aan hem voor onbepaalden tijd ver pacht zijn tegen een jaarlijksche pachtsom van rond 105.— per H.A. tusschentijds uit de huur worden genomen, mits hem een schadevergoeding ad 1500.wordt uitgekeerd. Met de Commissie van Fabri cage zijn B. en W. van oordeel, dat in de ze schadevergoeding met het oog op de bepalingen van de Pachtwet dient te wor den berust. Tevens is met den pachter overeengekomen, dat de overige aan hem verpachte perceelen weiland in den Stads polder en aan de Zijl aan zijn beide zoons zullen worden verpacht op jaarcontract. De Bond van Leidsche Volkstuindersver- eenigingen heeft, daar het in de bedoeling ligt, bij de herziening van het uitbreidings plan verschillende gronden in den Stads polder definitief te bestemmen vooi volks tuinenpark en het beheer hierover dan in rijn handen te stellen, zich, mede op ver zoek van de vereeniging „P. C. en L.", be reid verklaard thans reeds als pachter op te treden. Overeenstemming werd bereikt over den voor teelland a ann ..meiij ken pachtprijs van 200.per H.A. per jaar en over de aan de verpachting te verbin den voorwaarden, aangevuld o.m. met de bepaling, dat de bond verplicht is de gron den op gelijke voorwaarden en tegen den zelfden' huurprijs beschikbaar te stellen aan de vereeniging „P.C. en L.". Op deze wijze komt de exploitatie van de nieuw aan te leggen volkstuintjes aan „P.C. en L.", welke vereeniging zich ook met 'den aanleg en de inrichting ervan zal belasten. Dit vergt van de vereeniging de voor haar hooge uitgave van f 3700.in welk be drag de kosten van het verplaatsen van haar tuintjes van het oude naar het nieuwe terrein zijn begrepen. Van particuliere zij de zal „P. C. en L." hierin worden tege moet gekomen met een bedrag van 2700, terwijl naar de meening van B. er W., nu particulieren zoo ernstig mede willen wer ken aan dit goede doel, de gemeente het resteerend bedrag ad f 1000.benevens 1500.voor den aanleg van de omran ding met boom- en struikgewas, ter be schutting van de tuintjes, voor haar reke ning behoort te nemen, mede omdat deze tuintjes, zooals vermeld, een onderdeel zul len vormen van het in de toekomst daar ter plaatse aan te leggen volkstuinenpark. De Vereeniging „P. C. en L." heeft vobrts nog verzocht ook dit jaar nog de beschik king te mogen behouden over het terrein, waarop zij thans haar volkstuintjes exploi teert. Zij is bereid den geldender pacht prijs van 110.— per H.A. per jaar te blij ven betalen. Hiertegen bestaat ooi met het oog op den voorgenomen aanleg var straat- banen geen bezwaar, aldus B. en W. VRIJE MAANDAGMIDDAG VOOR SLAGERS B. en W. stellen den Raad voor de Ver ordening op de Winkelsluiting aldus te wijzigen: 'Het is verboden een slagerswinkel voor het publiek geopend te hebben op Maan dag na des namiddags 1 uur. Het in het eerste lid bepaalde geldt niet: a. op den Maandag van de week, waar in de le Januari valt, wanneer deze dag geen Zondag is; b. op den Maandag van de week, waar in de Hemelvaartsdag valt; c. op den Maandag van de week, waar in de 25e en (of) de 26e December valt; d. op den Maandag van de week, waar in Leiden's ontzet wordt gevierd; e. op 14 Augustus en 31 October. GEEN VERVROEGD SLUITINGSUUR VOOR SCHOENWINKELS. Op 29 Juli 1940-werd door den Raad een adres van een aantal sohoenwinkeliers om den sluitingstijd voor de schoenwinkels te bepalen op 6.30 uur n.m. en voor den Za terdag op 8 uur n.m. om praeadvies in han den van B. en W. gesteld. Op 23 Augustus d.a.v. deelden B. en W. mede, dat zij zich voorshands van het uitbrengen van prae advies meenden te moeten onthouden. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart had n.l. te kennen gegeven, dat z.i. de door de schoen winkeliers aangevoerde argu menten bezwaarlijk kunnen worden aan gemerkt als „plaatselijke bijzondere om standigheden", die aanwezig moeten zijn wil het bepaalde in art. 9, lid 1, van de Winkelsluitingswet toepassing kunnen vin den. Voorts berichtte hij, dat een vervroeg de sluiting van winkels in het algemeen i.v. m van verschillende zijden kenbaar gemaakte, wenschen in overweging was ge nomen. In December is van den Secretaris-Gene raal bericht ingekomen, dat op een rege ling inzake vervroegde winkelsluiting voor deze wintermaanden niet gerekend kon worden. Met de Commissie voor de Strafverorde ningen zijn B. en V. van meening, dat op het standpunt van den Secretaris-Generaal, dat hier niet van „bijzondere omstandig heden" kan worden gesproken, niets is af DE LEIDSCHE COURANT LÉSSEN GEVRAAGD Plaatst een Telefoontje te dingen. De argumentatie van adressan ten is bovendien heel vreemd. Eenerzijds voeren zij aan, dat het werk zooveel zwaar der is geworden; anderzijds wijzen zij er op, dat zij minder te doen hebben, waar door het werk dius lichter wordt. Uit het adres blijkt verder niet, dat juist in Leiden het publiek hoogere eischen stelt en spe ciaal hier een kortere werktijd van belang is, aldus B. en W. „STICHTING PERSGASSTATION LEIDEN". In verband met dé schaarschte aan mo torbrandstof is in deze gemeente opgericht de „Stichting Persgasstation Leiden", wel ke de oprichting en exploitatie v,an één of meer tankstations voor persgas binnen de gemeente Leiden en haar omgeving ten doel heeft. Deelnemers aan de stichting zijn zij, die ten minste 300 in het kapitaal der stich ting bijdragen; de bijdragen wordt be paald naar de hoeveelheid af te nemen gas. Met het oog op den goeden gang van za ken bij de hieronder genoemde gemeente diensten en -bedrijven, is het noodzakelijk, dat de gemeente tot de stichting toetreedt en B. en W. hebben bereids de noodige maatregelen daartoe genomen. Deze toe treding vordert een uitgaaf van 5300. welk bedrag berekend is naar een afname van 10.000 M.3 gas per maand en als volgt is te verdeelen over de betrokken diensten en bedrijven: Openbaar Slachthuis 600 Gemeentewerken 1200 Gem. Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst 300 Gem. Reinigings- en Ontsmettings- diensj 1800 Stedelijke Lichtfabrieken 1400 5300 Voor het deelnemen in het kapitaal van de stichting is een besluit .van den Raad noodig. BINNENLAND. Engelsche bommen op Nederland In den loop van gisteren en in den jong- sïen nacht trachtten enkele Engelsche vliegtuigen ons land binnen te vliegen. Tengevolge van den krachtigen en succes vollen afweer gelukte dit slechts in en kele gevallen. De meeste neergeworpen bommen bleven zonder uitwerking. Slechts op twee plaatsen werd schade aangericht. Op een plaats werden een tabaksfabriek licht en een boerenhoeve zwaar getroffen. Op een andfere plaats werd een brisantbom midden in een woonwijk geworpen. Drie woonhuizen werden vernield. Van de be woners werden een vrouw en haar drie dochters gedood; verder werden 3 vrou wen en 3 mannen zwaar en 1 man licht ge wond; door een bomscherf werd voorts nog iemand licht gewond. Opmerkelijk is in dit laatste geval, dat deze vliegeroverval op klaarlichten dag gebeurde, zoodat de Engelsche vlieger zeer goed moest weten, dat de bom in een woonwijk geworpen werd. UITGESLOTEN SLAGERS. Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt bekend, dat wederom een achttal slagers (o.w. geen uit onze omgeving) wegens frauduleuze slach tingen of het voorhanden hebben van vleesch afkomstig van frauduleuze slach tingen, voor geruimen tijd van het ver krijgen van een toewijzing van vee en vleesch door de Nederlandsohe veehoude rijcentrale zijn uitgesloten. OVERMACHTSCLAUSULE IN DE SUIKERBIETENKOOPBRIEVEN. Naar aanleiding van bezwaren, welke van de zijde van de bietentelers zyn inge bracht tegen de overr.iachtsclausule in de suikerbietenkoopbrieven der suikerfabrie ken deelt het rijksbureau voor de voedsel voorziening mede, dat die clausule zoodanig zal worden gewijzigd, dat de gevallen, waarin overmacht voor de suikerfabrieken tot ontvangst der bieten zal worden aange nomen niet ter beoordeeling van de suiker fabrieken (zooals de koopbrieven vermel den), doch ter beoordeeling van den direc teur-generaal van de voedselvoorziening zullen staan. De bietentelers zullen in geval van over macht, als bovenbedoeld, alle maatregelen moeten nemen, welke noodig zijn om scha de aan de suikerbieten zooveel mogelijk te voorkomen. TE DURE BESCHUITEN De bakker R. te Naaldwijk meende, dat hij zyn verkoopprijs voor beschuit wel kon verhoogen van 15 cent per rol tot 20 cent. Hij had daarvoor geen vergunning, doch hij dacht dit wel te mogen doen, Omdat, naar hij verklaarde, zijn kostprijs was gestegen. Bij een nader onderzoek bleek dit niet juist te zijn. De inspecteur voor de prijsbe- heersching te 's-Gravenhage nam dan ook geen verzachtende omstandigheden in aan merking en veroordeelde R. tot een boete van ƒ500. Bij de bepaling van de hoogte dezer boete hield hij rekening met de fi- nancieele omstandigheden van den ver dachte. DOOR OMWEIDEN MEER VEEVOEDER. Hedenavond van kwart voor zeven tot zeven uur spreekt voor den zender Hilver sum 2 in het kader van den productieslag 1941: Nederland voedt zichzelf, dr. C. K. van Daalen, rijkslandbouwconsulent voor Utrecht, over het onderwerp; „Door om- weiden meer veevoeder." EEN PAKHUIS VOL GEHAMSTERD. De winkelier V. te Amsterdam werd er op heeterdaad op betrapt, dat hy kruide nierswaren, zooals slaolie en kaas voor prij zen verkocht, die ver boven de normale lagen. Slaolie, die 80 cent mocht kosten, verkocht hij voor 3.per flesch. Voor koffie vroeg hij 12.in plaats van 2. per K.g., terwijl een Edammer kaas 6. moest opbrengen, dat was driemaal den normalen prijs. Cacao verkocht hij voor 7.per k.g. en voor overeenkomstige bedragen gingen tal van waren over zijn toonbank. Toen de politieagenten een on derzoek instelden, troffen zij V. aan in een steeg naast zijn winkel, waar hy leiding gaf aan het optakelen van vaten slaolie. Het bleek, dat zich ter plaatse een pakhuis bevond, waarin hij uitzonderlijk groote voorraden levensmiddelen had opgeslagen. De agenten, die reeds veel gevallen van sluikhandel hadden behandeld, verklaar den, dat zij iets dergelijks nog nooit had den meegemaakt. Er lagen duizenden stuk ken zeep, groote hoeveelheden cacao, par tyen koffie en thee van meer dan 100 k.g., vele honderden kilogrammen vleesch, con serven, terwijl er een aantal balen peper korrels was opgeslagen van een totaal ge wicht van niet minder dan 635 K.g. Onaf zienbare rijen kisten bevatten geconden seerde melk, in hoeken en langs wanden waren honderden kazen opgestapeld. Al deze voorraden had V. voor de dis tributie-autoriteiten verzwegen. Hij kwam zelfs geregeld bij het distributiekantoor te Amsterdam tusschentijds om extra toewij - ringen vragen. Er bleek geen aanleiding te zijn om ver zachtende omstandigheden in aanmerking te nemen. De inspecteur voor de prijsbe- heersching te Amsterdam verklaarde daar om den geheelen zeer kostbaren voorraad goederen verbeurd. Daarnaast legde hij V. een geduchte geldboete op. BUITENLAND. HET ITALIAANSCHE WEERMACHT- BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 29 April. (Stefa- ni). Het Italiaansche Weermachtsbe- richt no. 328 luidt als volgt: Gisteren gedurende de eerste uren van den dag hebben Italiaansche vliegtuigen in scheervluchten een aanval ondernomen op Malta en daarbij opslagplaatsen van oor logsmateriaal vernield. Vliegtuigen van het Duitsche vliegercorps hebben in de omge ving van de vlieghaven Calafrana twee Engelsche watervliegtuigen van het type Sunderland met mitrailleurvuur bestookt en in brand geschoten. In den nacht van 28 op 29 April hebben formaties van het Duitsche vliegercorps de luchthavens van Malta bestookt. Branden en ontploffingen werden veroorzaakt en een vijandelijke kruiser werd getroffen door bommen van zwaar kaliber. In Noord-Afrika, ten Noorden van To- broek, hebben Italiaansche en Duitsche toestellen herthaalde malen fortificaties en batterijen getroffen en vijandelijke vlieg tuigen op den grond met mitrailleurvuur bestookt. In de zone van Solloem hebben Italiaansch-Duitsche verkenningsvliegtui gen gevoelige verliezen toegebracht aan den vijand. Uit Oost-Afrika niets van belang te melij den. AANVALLEN OP ENGELAND. BERLIJN, 29 April. (D. N. B.). Bij nachtelijke aanvallen van Duitsche ge vechtsvliegtuigen op Britsche schepen aan de Oostkust van het Britsche eiland in den afgeloopen nacht werd ten Oosten van Dun dee, naar het D. N. B. verneemt, een koop vaardijschip van 5.000 brt. door twee vol treffers vernield. Het schip zonk binnen enkele oogenblikken. Ter hoogte van Lo westoft kreeg een schip van 4000 brt. twee voltreffers midscheeps en geraakte in brand. Aangenomen kan worden, dat ook dit schip verloren is gegaan. DE BOMBARDEMENTEN OP BREST EN LORIENT. PARIJS, 29 Maart. (D. N. B.). De al gemeen gevolmachtigde van de Fransche regeering in het bezette gebied, ambassa deur de Brinon, heeft voor vertegenwoor digers van de Amerikaansche pers in Pa rijs ten aanzien van de Engelsche lucht aanvallen op Brest en Lorient een verkla ring afgelegd. EERSTE BLAD PAG. 3 De haven van Brest is onder bijna mis dadige omstandigheden gebombardeerd en geen enkel militair doel is getroffen. De Brinon las vervolgens een rapport voor van een zyner medewerkers, die ter plaat se een onderzoek heeft ingesteld. Het rap port luidt: „De Engelsche luchtaanvallen op Brest en de streek van Lorient hebben met uitsluiting van ieder militair doel hoofdzakelijk de burgerbevolking getrof fen. Het wreedst is het ziekenhuis geteis terd. Het is volkomen vernield en tot dus ver zijn 60 lyken uit de puinen geborgen. Talrijke personen worden nog vermist. De Brinon maakte vervolgens bekend, dat by den Engelsche bombardementsaan- val van 22 April op Lorient.waarbij 50 per sonen om het leven zijn gekomen, geen en kel der door den Londenschen omroep ge noemde doelen, dus schepen, haveninstal laties, docks, opslagplaatsen enz. getroffen zijn. Alleen de burgerbevolking was het slachtoffer van deze bombardementen, die, evenals in Bordeaux, van groote hoogte en over een groot terrein verdeeld werden uitgevoerd. Men kan onmogelijk zonder protest en zonder verontwaardiging der gelijke bombardementen aanvaarden, wel ke in hoofdzaak de Fransche bevolking treffen zonder het geringste oorlogseffect tc sorteeren. HET SPOORWEGONGLUK IN ENGELAND. NEW YORK, 29 April. (D.N.B.). Naar Associated Press uit Londen meldt, rijn bij het spoorwegongeluk van den Londen- Newcastle exprestrein zes studenten van het Ampleforth-college, waaronder twee zoons van den vroegeren Belgischen mi nister-president Pierlot gedood. Zes andere studenten, waaronder de derde zoon van Pierlot, werden gewond. DE BEZETTING VAN KORFOE ROME, 30 April (D.N.B.) De landing van de Italiaansche weermacht op het eiland Korfoe is, naar een speciale verslag gever van Stefani meldt, zonder incidenten verloopen. De Grieksche haven-comman dant werd met een Italiaansch watervlieg tuig als gevangene voor een verhoor over de door de Grieken gelegde mijnversper- ring naar een Italiaansch steunpunt voor vliegtuigen gebracht. In het verloop van den eersten dag leg den vijfhonderd Grieksche soldaten de wa pens neer. Een Grieksche batterij werd ont wapend, alsmede de in de stad aanwezig zijnde van het vasteland gevluchte leden van de Grieksche weermacht. De speciale verslaggever van Stefani geeft ongeveer den volgenden indruk: 1. De bezetting van Korfoe is ten uitvoer gelegd. 2. De bevolking heeft een vreedzame houding aangenomen en de Italiaansche troepen met een gevoel van oplichting be groet. 3. De voorraden levensmiddelen waren bijna uitgeput en totaal onvoldoende om de door de Italiaansche marine en het lucht- wapen gelegde blokkade van het eiland te kunnen doorstaan. 4. De vlucht van den koning naar Kreta en de laffe houding van de plaatselijke commandanten waren voor de bevolking een groote ontgoocheling, die zich in haar moeilijken toestand verlaten zag. ROTTERDAM, 29 April. Vee. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 2595 die- i* en, waaronder 1396 runderen, 853 nuch tere kalveren, 125 graskalveren, 80 scha pen, 69 bokken, 63 zuiglammeren. 8 big gen, 1 paard. Prijzen per stuk: melkkoeien J 545—425—325, kalfkoeien 555—430— 330; varekoeien 345275225; vaarzen 330275190, en pinken 280—200—160 per stuk. De aanvoer van Melk- en Kalf koeien was als vorige week met luien han del en prijshoudend. De aanvoer van vare koeien was iets kleiner met vlotten handel en onveranderde prijzen. De aanvoer van vaarzen en pinken was aLs vorige week met kalmen handel en de prijzen bleven stabiel. KATWIJK a. d. RUN, 29 April. Groen* tenveiling. Per 100 stuks: Knolselderie A 1214, schorseneeren A 16.4017. per kist van 20 kg.: waschpeen 3.504.70, 8—9, gelekoor/ 7.00—7.60, uien f 5.80— kroten 7074 cent, per 100 kg.: roodekool 6.00, prei 8.008.50, witlof 1520. LEIDSCHENDAM. 29 April. Groenten- veiling. Kropsla le soort 82e soort 5.206.50, 3e soort f 2.505, Stoofsla 12 19 ct. Bloemkool le soort f 1926, 2e soort /1018, Andijvie per 4 K.G. 6085 ct.. Spinazie per 4 K.G.'44 ct., Postelein f3238, Radijs ƒ2.50. Rabarber per 100 K.G. ƒ10—11. Selderie 1.20—3.60. TER AAR, 29 April. Groentenveiling. Spinazie 60 ct., Andijvie ƒ0.601.08, Sla 1—8.50, Vellen 20—50 ct., Peulen ƒ14.40 31.Witlof 12—20.80. Radijs ƒ2.80. Rabarber 6.108, Selderie f 5.10, Raap stelen 3.60, Bloemkool 533 ct., Kom kommers 23 ct. Door den tuinier J. v. d. Hoorn werden vandaag de eerste peu len aangevoerd, die gekocht werden door de firma J. Koeleman Czn., alhier.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3