RECHTZAKEN Land- en Tuinbouw DINSDAG 29 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 Kantongerecht te Letden Ergerlijke baldadigheid. De wagenmaker A. van T. te A 1 k e- made, de scheepsmaker E. W. te Oude Wetering en de schipper J. S. te Lei- tnuiden hadden zich aan een ergerlijke baldadigheid schuldig gemaakt. Zij had den, zonder dat er ook maar eenige reden voor bestond, een dominee en zijn geheele gezin in diens woning opgesloten, door al le deuren enz. van buiten af vas. te ma ken. Niemand kon er meer in of uit. Bo vendien hadden ze de electrische bel on bruikbaar gemaakt. De inmiddels gewaar schuwde politie had de grootste moeite ge had om alles weer in orde te maken en te zorgen, dat de bewoners weer naar buiten konden gaan. Op een vraag van den kan tonrechter aan den veldwachter, waarom de jongens dat eigenlijk gedaan hadden, vertelde de veldwachter, dat het niets an ders geweest was dan pure baldadigheid. Men heeft veel last van de jongens, want ze halen allerlei kattekwaad uit, door b.v. sehoorsteenen dich* te stoppen enz. De ambtenaar was absoluut niet te spre ken over de gedragingen van de verdach ten en noemde him optreden ergerlijk. De eisch werd tegen elk een geldboete van f 10 sobs. 5 dagen. Uitspraak tegen elk 5 subs. 2 dagen hechtenis. Sleepboot voer te hard. De schipper Ga H. uit Haarlem had te Leiderdorp met zijn sleepboot dus danig hard gevaren, dat de aan den kant gemeerde vletten waren gezonken. Buiten de veroorzaakte schade zal hij nu ook nog 10 boete moeten betalen. Onder de spoorboomen door. De chauffeur W. M. Z. te Amsterdam •was op 18 Januari, met zijn auto, onder de reeds dalende spoorboomen doorgere den, nabij het stationsplein te Leiden, met als resultaat, dat een der spoorboomen finaal werd afgekraakt. Eisoh en uitspraak 10 subs. 5 dagen plus betalen van de schade. Slechte verduisteraars. N. v. d. K. en J. de B. beiden te Lei derdorp, hadden hun woningen niet goed verduisterd, hetgeen hun thans een boete kost van 5.subs. 2 dagen. Te laat op straat. Mej. M. S. de W., J. van L. en J. R. had den te Leiden na twaalf uur op straat gewandeld. Elk had een ander excuus het geen natuurlijk niet aanvaard werd, zoo dat allen veroordeeld werden. Mej. de W. tot een geldboete van 0 en de beide an deren tot een geldboete van 3 subs. 2 da gen. Haagsche Politierechter Om de huurpenningen kwam hij. De metselaar J. J. B. te Noordwijk was op 26 Februari naar W. C. KL gegaan om zijn huurpenningen te halen. Wat hij al kreeg: geen huurpenningen, zoodat het eene woord het andere uitgelokt had. Via deze huurpenningen was de achterstallige huishuur ter sprake gebracht, maar ook dit kon geen genade vinden in de oogen van K. die zich hoe langer hoe meer op ■wond. Inplaats van centjp kreeg B. het aanbod om zijin hals afgesneden te krijgen. Toen de pret zoo'n half uurtje geduurd had ■was KL weer binnenshuis getogen en had daarvan kennis gegeven, door de deur met een donderenden slag dicht te knallen. B. wilde toen maar onverrichter zaken terug ikeeren en hij was al op weg daartoe, toen plotseling de voordeur van K.'s woning weer open vloog om den bewoner uitgang te verleenen. Voordat B. eigenlijk goed ■wist wat er gebeurde, had hy al een tik met een eindje gaspijp op zijn schedel te pakken. En aangezien het eindje gaspijp harder bleek te zijn dan B.'s schedel, was er een opening in ontstaan, die er niet in hoorde en waaraan de dokter drie weken werk heeft gehad, plus de natuur, om het geval weer in zijn ouden toestand terug te brengen. „Verdachte heeft gezegd, dat u gevallen ben en dat die wond daardoor ontstaan Is," zei de Politierechter hem. „Nee, ik heb wel een heeleboel sterre tjes gezien, maar gevallen ben ik niet", ant woordde verdachte. De officier eischte tegen den niet ver schenen K. veertien dagen gevangenisstraf wegens mishandeling. De Politierechter vonniste conform dezen eisch. Diefstal van vaten. Veel berouw toonde J. J. S. te L e i d e n toen hij terecht moest staan wegens dief stal van ledige vaten, ten nadeele van de firma T. en D. te Leiden, alwaar hij werk zaam was geweest. De Officier eischte evenwel een maand gevangenisstraf. De verdediger wees er op, dat verdachte momenteel een gevangenisstraf van zes maanden uitzit wegens rijwieldiefstal en riep de uiterste clementie in. Met een en ander rekening houdende werd het vonnis veertien dagen gevangenisstraf. De vader droeg de verantwoording maar zoonlief deelde de klappen uit. De 18-jarige smid J. T. V. uit Noorden Nieuwkoop had op 13 Maart met de dienst bode van de familie S. uit Zevenho ven staan praten. Dit werd door het hoofd van de familie van S. niet goedgekeurd, omdat genoemde dienstbode pas veertien jaar oud was. De familie van S. was bo vendien verantwoordelijk voor hei wel en wee van de hen toevertrouwde dienst maagd. Toen de 18-jarige en de veertienjarige dus zoo stonden te keuvelen was de zoon van de familie van S., de landarbeider H. J. van S. op zijn kousenvoeten de boerde rij uit komen rennen en had den achttien jarigen smid links en rechts om zijn hoofd gemept, door welke mepperij een bloed neus was ontstaan. Verdachte vond het gebeurde niet zoo erg, want thuis had men de verantwoor ding voor de dienstmaagd. „Maar u hebt u ook niet ontzien om het meisje een rammeling te geven", was het oordeel van den officier. „Vader had gezegd als ze gewaarschuwd is en het helpt niet, dan mocht ik haar een afstraffing geven", antwoordde verdachte. De officier vond da* wel een beetje rare verantwoording uitoefenen en eischte we gens mishandeling 15 subs. 15 dagen. De politierechter legde deze straf op en verdachte deed afstand van hooger beroep. De behulpzame buurvrouw. De vrouw van den landbouwer F. J. L. te Voorhout was op 19 Maart ziek en de buurvrouw, mej. J. M. was zoo goed om de zieke vrouw even te komen verbed den. Tijdens deze operatie had zij plotseling onder het bed een portefeuille zien liggen en vlug had ze van de gelegenheid gebruik gemaakt om er een bankbiljet van f 100 uit te halen. Thans noemde ze dezen diefstal een ver gissing, aangezien zij een biljet van f 10 'had willen nemen. Ze kende een bankbil jet van 100 niet zoo erg goed en had het voor een van tien gulden aangezien. Haar blanco strafregister redde haar van de ge vangenis, want voor ditmaal werd volstaan met een geldboete van 30 subs. 30 dagen. In een opwelling. Soms krijgt een mensch plotseling een verkeerde neiging. Is hij sterk van karak ter dan biedt hij weerstand, is hij zwak dan geeft hij er aan toe en dan zyn de ge volgen soms niet te overzien. Zoo ook de volgende verdachte, een be steller der P.T.T. te L e i d e n. Hij had uit een postpakket, dat uit Ter Aar naar Hil versum gestuurd werd en Leiden als tus- schen station aandeed, een pakje boter ge nomen. En door dit onnoozele pakje boter weg te nemen had hij zijn geheele verdere leven bedorven. Het kan toch gek gaan in een mensdbenleven. De Officier vond het feit zeer ernstig. Veel erger nog, dan dat het gepleegd zou zijn door een ander. Verdachte was toen immers ambtenaar en als ambtenaar heeft hy het in hem gestelde vertrouwen mis bruik gemaakt. Spr. kan dan ook niet an ders doen dan een maand gevangenisstraf eisehen. De Politierechter hield rekening met de moreele straf die verdachte reeds onder gaan heeft en tevens met zijn gunstig ver leden en veroordeelde hem daarom tot een geldboete van f 25 subs. 25 dagen. De kantoorbediende E. J. van S. te Katwyk aan Zee had zyy geld in 1939 omgezet "in tien bankbiljetten van honderd dollar. Toen de nieuwe deviezenbesohikking kwam had hy dit geld niet aangegeven en daarom moest hij nu terecht staan. Hij ver telde het gedaan te hebben als geldbeleg ging en het totaal te hebben vergeten om aan te geven. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van f 30 subs. 30 dagen maar met teruggave van het inibeslag genomen bank papier. „Denk er om, dat u ze nu aangeeft," gaf de Politierechter hem den wijzen raad mee. HAAGSCHE RECHTBANK VERKEERDE INDRUK WEGGENOMEN. In ons blad van 11 April jl., alsook in ons blad, hetwelk 14 dagen daarvoor is ver schenen, maakten wij melding van een door de Haagsche Rechtbank behandelde strafzaak tegen W. F. L. B. te L i s s e, we gens het verschaffen van inlichtingen en uitlokking tot diefstal van aan zijn patroon toebehoorend rundvleesch. In beide verslagen werd vermeld, dat het hier zou betreffen gesmokkeld of geham sterd rundvleesch en dat volgens het standpunt van verdachte B., diens patroon de vermissing van het vleesch niet zou hebben durven aangeven. Naar ons thans van bevoegde zijde werd medegedeeld, is er geen sprake van, dat het hier betrof gesmokkeld of gehamsterd vleesch, doch vleesch, hetwelk met inacht neming van de bestaande wettelijke voor schriften was gekeurd en geslacht en op normale wyze in het bezit was gekomen van den patroon, die fabrikant en grossier in vleesch te Lisse is, zoodat ook de bewering van den verdachte B., dat diens patroon van den diefstal geen aangifte zou dur ven doen volkomen onjuist is. Aangezien uit de door ons gegeven ver slagen het tegendeel zou kunnen worden opgemaakt, stellen wij er prijs op onze ver slagen hierbij te rectificeeren en nadrukke lijk te verklaren, dat de patroon van W. F. L. B. zich aan geenerlei onrechtmatige han deling betreffende het gestolen vleesch heeft schuldig gemaakt. WINTERHULP#NEDERLAND l_rironunniit.i au ae W H - Stort op 5553 of 877. Kasvereeniging N.V., A'dam. Postgironummer 877. De Bank van de W. H. N. is 5553 fZïe hontien, die 1L needig heeft! BON WAREN GELDIG HOEVEELHEID 14 Brood of gebak 28 April-3 Mei (11 Mei) 100 gram brood, gebak. 15 Aardappelen (Broodkaart, alle 20 bonnen). 28 Apr.—4 Mei (7 Mei) 1* Kg. (kinderen beneden 4 jaar 3/4 kg.) 7 iBloemkaart) Meel, brood enz. 21 April18 Mei. 35 gram tarwe-meel of -bloem, roggemeel of 50 gram wittebrood of 1/2 rantsoen gebak 13,14 (Boterkaart) Boter 21 Apr.7 Mei (10 Mei) elk één half pond boter 13,14 (Vetkaart) Boter, Margarine spijsvet 21 Apr.—7 Mei (10 Mei) half pond boter of margarine of 200 gram spijsvet (13) half pond boter of margarine (14) 21 Suiker 14 Apr.—11 Mei. 1 kilogram 14 Melk 28 Apr.4 Mei 1 3/4 liter. 13 Vleesch en Vleeschwaren 21—30 April (4 Mei) 75 gram vleesch, 100 gram gekookte worst, 125 gram leverartikelen, 150 gram bloedworst. 18 Koffiesurr. Thee 17 Mrt11 Mei. 125 gram koffie, of 250 gram koffie- surrogaat of 50 gram thee. 64.74 Kaas 21 Apr.4 Mei (18 Mei) £lk der bonnen 100 gram kaas. 85 Eieren 28 Apr.—4Mei (11 Mei) 1 ei 28 Peulvruchten Tot 11 Mei 1 pond. 23 Rijst enz. 21 Apr.—18 Mei K pond 27 Maïzena enz. 21 Apr.15 Juni. 1 ons (op 2 bonnen 1 pakje). 24 Havermout enz. 21 Apr.15 Juni. K pond 25 Gort enz. 21 Apr.15 Juni. K pond 26 Macaroni enz. 21 Apr.15 Juni. 1 ons 117 Scheerzeep 1 Jan.30 April 50 gram scheerzeep 29 Zeep 28 Apr.31 Mei 120 gram huishoudzeep, enz. Periode e Per. 10 Petroleum t.m. 31 Maart t.m. 15 Juni nog geen nieuwe bon aangewezen, voor de keuken 2 liter PRIJZEN TUINBOUWPRODUCTEN Volgens mededeeling van de Groenten- en Fruitcentrale zijn de prijzen voor ex port naar Duitschland voor onderstaande producten als volgt vastgesteld: per 100 kg. Roode Kool 9, Savoyekool (gele en groe ne) 7.60, Witte kool f 6.70, Uien 6, Breek- peen (ongewasschen) f 4.50, Breekpeen ge- wasschen f 5.50, Schorseneeren A ten hoog ste 20 stuks per kg. f 17; B. van 2045 st. p. kg. 10.50, Rabarber 17.50, Spinazie 15, Raapstelen f 17, Kaskomkommers A 28, idem B ff 21, idem C f 14, Glassla IA 8.50, I B 7, Glasradijs f 2.80. Voorjaar in .Art»". - Er is volop leven In het vogeldomein van den Amiterdamschen dierentuin (PaeHollend) Voorjaar op het land van Gror.sveld in Zuid Limburg. - In groote hoeveelheden wordt de stalmest over de akkers gespreid (H.i Zuid.n) In elndelooee colonne, rijden de auto'» door den Bolken, die voor der. aaiwoer van maler nel en munitie en voor de ravttailieering van dn oprukkende Cuitjche jJjj'p®"

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 8