Faillissementen SPORT DINSDAG 22 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 OUD-ADE L.T.B. Donderdagavond hield de L.T. B.-afd. haar jaarvergadering in het café „Kleinrustoord'" alhier. Ongeveer half acht opende de secr., de heer W. v. d. Geest, de vergadering met den chr. groet, daar de voorz. wegens ziekte afwezig was. Spr. heette alle aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat er verlof voor deze vergadering is verleend, mits er geen politieke onderwerpen worden besproken. Hierna las de secretaris de notulen en het jaarverslag, welke zonder op- of aan merkingen werden vastgesteld. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Volgde nu verkiezing aftr. bestuursleden. Aftr. waren de heeren W. P. v. d. Geest en C. J. Verlaan. Deze werden met alg. stem men herkozen. Tot afgevaardigde naar de bondsvergadering werd gekozen de heer Jac. van Leeuwen en tot plaatsvervanger de heer W. C. v. d. Geest. Bij de besprekingen over het arbeidscon tract werd door verschillende leden het woord gevoerd, doch een definitief besluit- werd nog niet genomen, daar de richtprij zen voor de zuivel nog niet bekend zijn. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de leden dankzegde voor hun opkomst en de gezel lige discussies dezen avond gevoerd. REEUWUK L.T.B. Vrijdagavond hield de Land en Tuinbouwbond, afcL Reeuwijk, haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer H. Spruit. De penningm. bracht rekening en verantwoording uit over het afgeloopen vereenigingsjaar, waaruit bleek dat een klein batig saldo in kas was. De commissie tot nazien der boeken bracht bij monde van den heer W. v. Dijk gunstig verslag uit. Bij de bestuursverkiezing werd de periodiek-aftr. voorz., de heer H. Spruit, met alg. st. herkozen. Hierna werd het col lectief arbeidscontract uitvoerig besproken. Door de plaatselijke werknemersorganisa ties was, in verband met den hoogeren le vensstandaard, een verhooging van het col lectief arbeidscontract aangevraagd. Gezien dat met de andere werkgeverorganisaties en werknemersorganisaties nog een bespre king zal plaats hebben, kunnen hiervan nog geen verdere mededeelingen worden ge daan. Met een pittig woord van den advi seur, kapelaan A. H. Schrama, werd de vergadering gesloten. Aanvang der school. Aan de ouders der schoolgaande kinderen van de R.K. school, alhier, wordt bekend gemaakt, dat a.s. Woensdag 23 April de school wederom een aanvang neemt. Met ingang van dien datum worden de schooltijden tevens met een half uur vervroegd en zijn deze weer op het normale terug gebracht, nl. van 's morgens 912 en van 's middags 13 u. Voetbal. Zondag speelde RVC I op eigen terrein tegen haar oude rivaal UNIO I uit Oudewater, waarin zij een gelijk spel wisten te behalen, wat de verhouding vrij goed weer gaf. Over het algemeen werd in dezen wedstrijd aan beide zijden hard ge werkt, doch het vertoonde spel gaf weinig bevrediging, waarvoor de van doel tot doel staande straffe wind een grootè handicap was. Na eenig terrein verkennen krijgt TJNIO reeds spoedig een corner te nemen, welke door v. Vliet kan weggewerkt wor den. De UNIO-mannen zijn echter spoedig terug; als de mid voor de bal krijgt toege speeld, weet deze met een laag schot in den hoek v. Vliet te passeeren (02). Gesteund door den sterken wind blijft UNIO het meest in den aanval en krijgt de RVC-ach- terhoede het hard te verduren, doch zij weten ondanks enkele gevaarlijke momen ten voor het doel stand te houden. Bij een aanval van RVC krijgt Groen een pracht- krans om gelijk te maken, doch vrij voor doel staande weet deze de bal nog over te schieten. De eerste helft verstrijkt zonder dat er meer gedoelpunt wordt. Na de rust zijn de bordjes verhangen en weet RVC, gesteund door den sterken wind, UNIO ge heel op eigen helft terug te dringen, doch succes blijft aanvankelijk door te peuterig spel uit, waarbij het echter ook niet mee zit Na ongeveer een half uur spelen heb ben zij succes wanneer de Wit van korten afstand de bal keihard inschiet. De span ning komt er eerst nu pas in. Aan beide zijden wordt hard gewerkt voor de winnen de goal, doch de tijd verstrijkt zonder dat er meer gedoelpunt wordt. Na afloop van den wedstrijd protesteerde UNIO tegen den scheidsrechter, doordat dezen bij een aan val van UNIO, wanneer een der backs van RVC hands veroorzaakt, gelijktijdig het einde blaast. De wedstrijd werd in goe de verstandhouding gespeeld. Verkooping. Bij de door notaris J. van Kranenburg in hotel Zomerzorg alhier ge houden publieke verkooping van het dub- belwoonhuis met schuren en erf aan den Twaalfmorgen I 55 in deze gemeente, groot 5 A en 80 cA., is kooper geworden de heer N. S. van Eeuwijk alhier voor 2250. Gevestigd: Th. M. M. Baars uit Haastrecht L. M. de Boon uit Gouderak A. M. B outers uit 's Gravenhage G. de Graaf uit Montfoort T. v. Heuvel uit Berkenwoude J. Man uit Krimpen a. d. IJssel F. Meijer uit Waddinxveen. Geboren: Helena H. d. van G. A. No bel en M. Mastop Cornells J. z. van C. Habben Janssen en C. J. Vervoort. Ondertrouwd: J. M. Overbeek 27 j. te Willige Langerak en C. Mulder 24 j. Uitgesproken: Arie Blok, veehandelaar, Woerden, Rjjn 10. Cur.: mr. A. F. v. d. Bosch, Woerden. SCHOOLSPORTDAG VAN DE SPORTSTICHTING LEIDEN. Te organiseeren voor de leerlingen van Middelbaar en Gymnasiaal Onderwijs. Het ligt in de bedoeling van het bestuur der Sportstichting Leiden in de a.s. zomer een algemeenen school-sportdag te organi seeren, en wel voor de leerlingen van alle Leidsche instellingen voor Middelbaar en Gymnasiaal Onderwijs. De regeling daarvan wordt op het oogen- olik voorbereid, doch, zooals begrijpelijk is, zitten er aan een dergelijk algemeen op. tredenen heel wat moeilijkheden vast. In een bijeenkomst, gisteravond in de Turk gehouden, heeft de voorzitter der Sportstichting Leiden, de heer ir. F. Stok- huijzn, een en ander daaromtrent medege- deld. Het is niet zoozeer de bedoeling van dezen dag een wedstrijddag te maken in den waren zin des woords, al mag het begrip strijd natuurlijk niet heelemaal ontbreken. De sportstichting wil de sport meer in de algemeene belanstelling van de jeugd plaatsen, omdat het meeleven der jongeren met de sport in het algemeen niet bijster groot genoemd kan worden. Reeds het vorig jaar werden plannen voor een dergelijken sportdag gemaakt, doch de tijdsomstandigheden maakten de uitvoe ring ervan onmogelijk. De werkzaamheden strekken zich daarop enkel uit tot de offi- cieele openingsplechtigheden en de plan nen tot een schoolsportdag werden naar dit jaar verschoven. In den aan-vang des jaars heeft het be stuur daarop onmiddellijk pogingen aan gewend om bij de desbetreffende instan ties sympathie voor dit plan te wekken en zoowel bij de verschillende leeraren in de lichamelijke opvoeding aan de betrekken scholen als bij de directies der scholen zelf vonden de plannen een gunstig onthaal. Ook het gemeentebestuur betuigde zijn instemming met het plan, het zegde zijn volle medewerking toe en loofde een me daille uit voor de schoolploeg, welke de beste sportprestatie zal leveren. Zooals hierboven reeds uiteengezet is het niet de bedoeling een wedstrijddag te houden, maar een groote demonstratie te geven van de verschillende sporten. De heer Anton Metz heeft ais vertegen woordiger der verschillende leeraren in de lichamelijke opvoeding de leiding van het op te stellen plan, om den inhoud waar van hij ons een en ander mededeelde. Het hoofdprogramma, vermoedelijk op Zaterdag 5 Juli te verwerken misschien een week vroeger, of een week later, al naar gelang van de eindexamens zal voornamelijk uit het optreden der man nelijke leerlingen bestaan. De Vrijdagmiddag zal worden besteed aan de wedstrijden der meisjes van Gym nasium en Chr. H. B. S. Op Zaterdagmid dag zal het aandeel der meisjes slechts be staan in een demonstratie korfbal der Meisjes H. B. S. en een demonstratie hand bal tusschen ploegen van de meisjes H. B. S. en de Chr. H. B. S. onder leiding van mej. Los, leerares aan het gymnasium. Wat het programma der jongens betreft, voorop stond, dat zware athletieknummers en de gymnastiek in het algemeen tal van moeilijkheden met zich meebrengen. Voor zware athletiek zijn de jonge krachten ab soluut ongeschikt en voor de gymnastiek zijn tal van toestellen noodig, terwijl het programma bovendien niet te uitgebreid mag worden. Er zullen daarom personeele en ploegen- wedstrijden worden gehouden, waarvoor tal van nummers als voorwedstrijden in de ochtenduren zullen plaats hebben. Boven dien worden de leerlingen weer gescheiden in twee groepen, waarbij de leeftijdsgrens van 16 jaar geldt. In schoolverband zullen een driekamp en een vijfkamp plaats vinden; de eerste kamp bestaande uit: 60 M. hardloopen, vèrsprin- gen en kastiebal, de laatste uit: vèrsprin- gen, 80 M. hardloopen,, speerwerpeen, hink. stapsprong en kogelslingeren. Daarnaast voor leerlingen van 1316 jaar: hindernisloop en 60 M. hardloopen, voor 16 jaar en ouder: 80 M. hardloopen en speerwerpen. Des middags zullen de finales plaats vin den. Des middags te 2 uur zal de demonstra tie-middag beginnen met een opmarsch van. alle deelnemers(sters) en een nummer vrije oefeningen van 700 k 800 jongens. Daarna volgen de demonstratie korfbal der II B. S.-meisjes, de demi-finales en finales der persoonlijke athletiekwedstrijden, ter afwisseling een nummer touwtrekken, een demonstratie handbal tusschen de meisjes van Gymnasium en Chr. H. B. S., een es tafetteloop 5 x 60 M. en 5 x 80 M. hardloo- p n (elke school max. 2 ploegen) en ten slotte 2 x 15 min. voetbal. Het programma moet te half vijf of vijf uur ten einde zijn. Naar aanleiding van deze plannen werd er door de heeren Stokhuijzen en Metz nog een en ander medegedeeld, waaruit o. m. bleek, dat de belangstelling ervoor zoowel bij de leerlingen als bij het onderwijzend personeel zeer groot is, zoodat er alle re den bestaat te verwachten, dat deze school sportdag een succes zal worden. VOETBAL EXTRA-TREINEN VOOR. A.D.OD.H.C. In verband met'de te verwachten druk te in het Stadion Feyenoord Zondag a.s. ter gelegenheid van den beslissingswed strijd A.D.O.D.H.C. zullen de spoorwe gen, gelijk dit bjj internationale wedstrij den het geval is, speciale treinen laten rij den tot aan het station voor het Stadion. Op deze wijze zal men ook van het station D.P. het Stadion kunnen bereiken. TAFELTENNIS R.K. TAFELTENNIS TOURNOOI TE LEIDEN Te 12 uur precies opende de vice-praeses de weleerw heer H. C. A. P. v. Drunen het tafeltennistournooi met een woord van op wekking tot alle spelers, vooral de club leden van Treffers uit Roelofarendsveen, daar ze het niet gemakkelijk zouden krij gen wijl de leden van v. Nispen uit Leiden de laatste weken volop getraind hadden. (Het was maar goed, dat hij geen profeet was, anders had hij zooiets niet gezegd, daar de Veenders met de meeste prijzen naar huis zijn gegaan). Vervolgens stelde spreker zich voor als centraal-praeses van den nieuw opgerichten tafeltennisbond met als bestuursleden de senior C. Meel en P. Reizevoort. Hij vroeg daarom aller mede werking van de verschillende R.K. T.T.- clubs en zeide, dat men daarover spoedig meer zou hooren. Hierop gaf hij het woord aan den heer P. Reizevoort voor de voorlezing van enkele bepalingen betreffende het tournooi Dan nam het tournooi een aanvang on der leiding van de uitstekende tournooi- leiders de heeren S. Meel en P. Reizevoort resp. senior en assistent-senior. Als winnaar uit de le poule le klas enkelspel kwam niet zonder strijd te voor schijn de kampioen N. Heemskerk van Treffers, die zijn reeks overwinningen hiermede inzette. Zijn broer die in de 2e poule zat, deed niet voor hem onder, maar heeft meer strijd moeten geven vooral tegenover J. v. Dam die al zijn krachten gaf, waarin dan ook het beste spel van den middag werd gezien. Winnaars van de 3e, 4e en 5e poule werden A. Kien jet (v. Nispen), K. Klink (Treffers) en Leo Castelein (Treffers). Uit de halve finale kwamen de gebroeders N. en C. Heems kerk, K. Klink en L. Castelein, allen van de club Treffers. De finale bleef bewaard voor het laast. Wat de 2e klas enkelspel betreft, hierin kwamen in de halve finale A. Rodenburg (v. Nispen), G. P. Koek (Zoeterwoude), W. Rietbroek, D. v. d. Meer (beiden van Treffers) en de vrijgelotene J. Berkhout. De junioren klasse (adspiranten). die niet minder dan 44 deelnemers telde, had een vlot verloop, wijl deze klas gespeeld werd op twee tafels. In de halve finale werden geplaatst Th. v. Tongeren, C. v. d. Klink, C. Zoetemelk, J. Burghouwt, N. v. Buuren, P. Paridon, L. v. Berge Henegou wen, J. Bierman, R. v. Winsen, W. Ver hoogt en P. v. d. Zwet. Laatstgenoemde speler werd in de finale gedisqualificeerd omdat hij een klas te laag had inge schreven naar aanleiding van een protest door W. Verhoogt. Het dubbelspel le klas werd gewonnen door de gebroeders Heemskerk en het koppel K. Klink en L. Castelein; dus ook hierin waren zij de v. Nispenleden verre de baas. Het dubbelspel 2e klas werd gemakkelijk gewonnen door het koppel L. v. d. Steen en N. Biegstraten, beiden van de club v. Nispen. Hierna nam het spannendste deel van het touxmooi n.L de finale, le klas enkel spel een aanvang. Alle tafels op één na verdwenen van het gevechtsterrein. Deze werd geplaatst in de lengte van de zaaL Allereerst verschenen op het strydtooneel de gebroeders N. en C. Heemskerk, waar bij laatst genoemde verloor. De partijen C. HeemskerkL. Castelein en C. HeemskerkK. Klink werden beiden door C. Heemskerk gewonnen. De partij K. KlinkL. Castelein werd 12 voor L. Castelein en de partij N. HeemskerkK. Klink werd gewonnen door N. Heemskerk. De mooiste partij van heel den dag n.L N. HeemskerkL. Castelein werd hierna ge speeld. Hierin vielen vooral te bewonderen de prachtig opgebouwde aanvallen van L. Castelein en de schitterende verdediging van N. Heemskerk met zijn mooie back handslagen, die desnietemin geen afbreuk deden aan het spel van den aanvaller. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat L. Castelein deze partij die telkenmale met een luid applaus werd onderbroken, won in 3 sets. Maar ook hij bleek de dupe te zijn van de vooraf besproken regeling n.L de sets beslissen, alhoewel hij den beker absoluut had verdiend. Te ruim 9.15 uur werden de prijzen uitgereikt met een toe passelijk woord door den tournooi-leider, tevens senior C. Meel. Hieronder volgen de uitslagen. le klas enkelspel. le prijs wisselbeker N. Heemskerk, wel ke nu zijn eigendom is geworden, daar hij hem drie achtereenvolgende jaren heeft gewonnen. 2e prijs C. Heemskerk. 3e prijs L. Castelein alle vier van de T.T.C. Tref fers. 4e prijs K. Klink uit Roelofarends veen. 2e klas enkelspel. le prijs D. v. d. Meer „Treffers" Roelof arendsveen. 2e pr. A. Rodenburg „v. Nis pen" Leiden. 3e pr. G. P. Koek, Zoeter woude. Junioren: le prijs P. Paridon „M.C. Leo- nardus" Leiden. 2e pr. C. Zoetemelk „Steeds Vooruit" Warmond. 3e pr. K., v. Winsen „Steeds Vooruit" Warmond. 4e pr. W. Verhoogt „M.C. St. Joseph" Leiden. Dubbelspel le klas. le pr. Gebrs. N. en C. Heemskerk „Tref fers" Roelofarendsveen. 2e pr. K. Klink L. Castelein „Treffers" Roelofarendsveen. Dubbelspel 2e klas: le prijs L. v. d. Steen en N. Biegstraten „v. Nispen" Lei den. De prijzen van de win ter-com petitie vielen ten deel aan: le prijs wisselbaker le 3-tal van „Treffers" Roelofarendsveen le klas; le prijs 2e klas 3e 3-tal van „v. Nispen" Leiden een fraai sportbeeldje (wisselprijs). ZWEMMEN NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR DENEMARKEN. Naar het A. N. P. van den secretaris van de Technische Commissie van den Neder- landschen Zwembond verneemt, heeft het bestuur van den N. Z. B. de uitnoodiging van den Deenschen Zwembond om de drie beste Nederlandsche zwemsters, resp. op de nummers 100 meter rugslag, 200 meter schoolslag en 100 meter vrije slag in prin cipe aanvaard. In verband met het ver zoek van het gemeentebestuur van Am sterdam om onze beste zwemsters te doen starten bij de opening van het nieuwe Jan van Galen Parkbad heeft de secretaris van de T. C. thans een schrjjvesn gericht naar den Deenschen Zwembond met het verzoek het tijdstip van de internationale ontmoe tingen te Kopenhage 14 dagen uit te stel len, zoodat niet resp. op 16 en 13 Mei, doch eventueel 30 Mei en 1 Juni zal worden ge start. Bovendien ligt het in de bedoeling van het bestuur van den N. Z. B. dan de Deensche wereldrecordhoudster Ragnhild Hveger uit te noodigen onze Nederlandsche zwemsters op haar terugreis te vergezellen, opdat zij daarna als gast van verschillende Nederlandsche zwemvereenigingen op di verse plaatsen in ons land zal kunnen star ten. BRIDGE BRIDGECLUB „DE SLEUTELS". Wat een goed Culbertsonspeler(ster) moet weten. Halve dwangboden zijn biedingen, waar op de partner met het uiterste minimum mag passen. Het zijn echter smeekbiedin- gen en voor 90 pet. zal er dan ook door ge boden worden. 1. Sprong herbieding in dezelfde kleur; Noord 1 in Harten, Zuid 3 in Harten. 2. 2 in S. A. na een 1 antwoord; Noord 1 in Harten, Zuid 1 in Sch., Noord 2 in S. A. 3. Dubbele ophooging van 1 antwoord; Noord 1 in Harten, Zuid 1 in Sch., Noord 3 in Harten. 4. Openingsbieder herbiedt in hoogere kleur; Noord 1 in Ruiten, Zuid 1 in S. A., Noord 2 in Sch. 5. Noord 1 in Sch., Zuid 2 in Harten, Noord 3 in Klaveren. 6. Partner doet sprongherbieding in zijn zelbfde kleur; Noord 1 Harten, Zuid 1 in Sch., Noord 1 S.A., Zuid 9 in Sch. 7. Partner geeft eerst een afneembod, doet daarna een sprongebod in de kleur van de openingsbieder; Noord 1 in Har ten, Zuid 1 in Sch., Noord 1 in S. A., Zuid 3 in Harten. 8. De biedingen van de tegenpartij doen in de halve dwangbiedingen geen afbreuk. Voorbeeld: Noord 1 in Harten Oost past, Zuid past, West 1 in Sch., Noord 3 in Rui ten. A. Noord 1 in Harten, Oost 1 in Sch., Zuid 3 in Harten. B. Noord 1 in Harten, Oost 1 in S. A., Zuid 2 in klaveren, West 2 in Ruiten, Noord 3 in Harten of 3 in Sch. 9. Indien er door beide spelers nog niet gepast is, is iedere nieuwe kleur forcing. Noord 1 in Klaveren, Zuid 1 in Ruiten, (forcing voor 1 ronde). Noord 1 in Harten (forcing voor 1 in ronde), Zuid 1 in Sch. (forcing voor 1 ronde). Noord 2 in klave ren, nu is het geen forcing meer. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE. De eerste competitie-wedstrijd is voor de Swift-Combinatie in de A-klasse een succes geworden. Met 30 punten voor en 13 tegen werd van het Haagsche Hollandia gewonnen. In dezen wedstrijd kwamen 13 renners aan den start, n.1. 7 van de Swift-Combi natie en 6 van Hollandia. Om 2 minuten over tienen werd het startsein gegeven. De afstand bedroeg 58.5 K.M., welke bestond uit 5 ronden. In de eerste ronde bleven de renners bij elkaar, omreden de Haagsche renners het traject nog nooit hadden gere den. M. Segaar en een Haagsche renner hebben langen tijd een 400 meter voor ge legen, doch toen Segaar een lekken band kreeg, duurde het niet lang of de tweede uitlooper werd door het peleton ingehaald. De Swiftrenners hebben alles gegeven, om dezen wedstrijd tot een overwinning te brengen. W. Rijsbergen en C. Bijl wisten een voorsprong van 30 seconden te nemen en stonden deze niet meer af. W. Rijsber gen bleek in de sprint de rapste en won met wiellengte van C. Bijl, 3e werd J. Schul- der, 4e M. Segaar, 5e W. van Rooyen, 6e R. Riethoven en 7e P. Bijl. N. de Romijn had pech en L. v. d. Berg stapte 200 meter vor de finish af. Dertien B-klassers van Hollandia kwa men aan den start, waartegen Swift 3 renners stelde. Niettemin was het ook hier een Leidenaar, die het eerste de finish pas seerde, n.l. J. Laven. Vervolgens kwamen 7 Hagenaars en als 9e kwam H. Noest, die ook al met pech te kampen heeft gehad. Met 12 voor en 43 tegen verloren de E- klassers dezen strijd. A.s. Donderdag wordt er een tijd-rit ge reden. Samekomst op de bekende plaats te 6.45 uur. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN VOORSCHOTTEN 13e ronde, le klasse: J. ZuijderduinW. H. J. Ju 20; P. HakerB. P. de Kouse- maeker 20; J. TunisseJ. J. Braggaar 02 (regl.); G. OostergoJ. van Bemme- len 02; A. TempelmanC. Waarden- Radio-programma WOENSDAG 23 APRIL 1941 HILVERSUM I. 415.5 M. Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 Ge wijde muziek (opn) 8.45 Gramofoon muziek 10.00 Orgelconcert 10.20 De clamatie 10.40 Gramofoonmuziek 111.15 Pianovoordracht 12.00 Gramo foonmuziek 12.25 Voor de boeren 12.42 Almanak 12.45 ANP: Nieuws- en economische berichten 1.00 Ensemble Roxini en het musette-orkest „Les gars de Paris" 2.15 Voor de vrouwen 2.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek 3.15 Gramofoonmuziek 3.35 Omroep-Operette-Mannenkoor 4.00 Christelijke Radio Stichting: Bijbellezing 4.20 Voor de jeugd 5.00 Gramofoon muziek.5.15 ANP: Nieuws-, economi sche- en beursberichten 5.30 Causerie „Moderne militaire vliegtuigen" 5.45 De Ramblers 6.15 Voor de binnenschippers 6.30 Salonorkest 7.00 ANP: Esonomi- sche vragen van den dag 7.15 Volks zang met orgelbegeleiding 7.40 Gramo foonmuziek 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Berich ten (Engelsch) 8.45 Omroep-Sympho- nie-orkest 9,40 Christelijke Radio Stich ting: Dagsluiting 9.45 ANP: Engelsche berichten 10.00 ANP: Nieuwsberichten, Sluiting. HILVERSUM IL 301.5 M. Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 Gramo foonmuziek 10.00 Vrijzinnig Protes- tantsch Kerkcomité: Morgenwijding 10.20 Gramofoonmuziek 111.00 Voor de kleuters 11.20 Gramofoonmuziek 11.30 Ensemble Jonny Ombach 12.00 Be richten 12.15 Ensemble Jonny Ombach 12.45 ANP: Nieuws- en economische be richten 1.00 Omroeporkest en piano melodieën 2.00 Gewijde muziek (gr. pi.) 2.45 Cabaretprogramma 3.15 Het Nederlandsch Symphonie-orkest ,,'s-Gra- venhage" 4.15 Orgelspel 4.45 Gramo foonmuziek 5.00 Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité: Cyclus „Het geestelijk karak ter van ons volk" 5.15 ANP: Nieuws-, economische- en beursberichten 5.30 Spaarne-sextet 6.00 Gramofoonmuziek 6.15 Ensemble Tonny Roxini 6.45 Reportage 7.00 ANP: Brabantsch praatje 7.15 Klarinetvoordracht 7,30 Causerie „Het achip van oude tijden tot heden" 7.45 Klarinetvoordracht 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuziek 8.30 Ons sche meruurtje 9.30 Causerie „Volksdansen en gezelschapsdans" 9.45 Gramofoon muziek 10.00 ANP: Nieuwsberichten, sluiting. GEM. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF. le Programma. 6.4522.00 Hollandsch programma. 22.24.00 Duitsch pro gramma. 2e Programma. 6.4522.15 Hollandsch programma. 22.1523.00 Plollandsch pro gramma, uitsluitend voor Radio-Centrales. 23.00—24.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma. 6.4524.00 Duitsch programma. burg 20; H. OudshoornC. Bins 11. 2e klasse: P. HagendijkChr. v. d. Lee 02; H. van EgmondK. Ju 02; W. H. van MouritsS. v. d. Meij 02; H. Strik K. Waasdorp 11; M. W. Duijnisveld H. Nagtegaal 02; M. VeermanG. Vrie- zinga 20. Uitgestelde partij: S. v. d. MeijG. v. d. Lee 2—0. SCHAKEN DE EINDSTAND DER BONDEN COMPETITIE. Na den wedstrijd, jl. Zondag te Leiden gespeeld, tusschen de tientallen van den Leidschen en den Amsterdamschcn Schaak bond, is de eindstand de volgende gewor den: gesp. geew. gal. verl. v.<t. tot. A. S. B. 4 3_i 25.5-14.5 6 L. S. B. 4 112 17.5-22.5 3 St. G. S. B. 4 1 1 2 17 -23 3 Buftenlandsche Berichten BOSCHBRANDEN IN DE V. S. In de staten New-York, New-Jersey, New- Hempshire, Vermont, Maryland, West-Vir ginia, Virginia en Connecticut zijn door boschbranden ruim 100.000 acres bosch ver nield. Aan de Oostkust zijn bjjna 500 zo merhuisjes ten prooi gevallen aan de vlam men. De totale schade van de reusachtige boschbranden, die in deze dagen in de Oos telijke staten hebben gewoed, is nog vol komen onberekenbaar. De groote nog steeds woedende bosch branden in New-Jersey z(jn de zwaarste, die deze staat nog ooit heeft beleefd. De steden Cashville en Laurelton worden thans eveneens door de vlammen bedreigd. In totaal zijn reeds meer dan 42.000 morgen boschland afgebrand. Rond 100 huizen zijn ten prooi gevallen aan het vuur. Een per soon is gedood, 40 tot 50 gewond. De scha de bedraagt rond 2 millioen dollar. MIJNONGELUK IN SPANJE Door een mijngasontploffing in de om geving van Valencia (Spanje) zijn zestien mijnwerkers gedood. Talrijke andere ar beiders werden gewond.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7