OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 22 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 OP DE BOLLENDEÜRS. Eindelijk waren de narcissen van het vrye veld in behoorlijk aantal en verschil lende conditie aanwezig en de belangstel ling van de beursbezoekers was zeer groot. De firma G. Lubbe en Zoon, Oegst- geest liet een uitgebreide collectie zien, waarin o.m. opvielen de groote gele Trom- petten Lubbe Sr., Pacelli, Prins Bernhard en Hindenburg. In een ander genre was Vathiné, met wit bloemdek en donker-oranje, gekartelde, eenigszins platte cup. Scarlet Lender, de alom bekende Ine, was in goede hoedanigheid aanwezig. Speciaal vroeg en verkreeg de heer Lub be de aandacht voor Quirinus. Een zacht geel bloemdek met diep oranje groote cup. Verder waren er van deze inzender ook nog eenige zaailingen onder nummer. G. B. van Rhijn, Noordwijk, had de groo te gele Trompet Garden Queen en de enorme trompet Lord Wellington ingezon den. De Vereenigde Culturen, Noordwijk, lie ten de bruikbaarheid van bindwerk zien van Inc. Gold Cresh en Poelaz Glorious. Bovendien vroeg deze firma de aan dacht voor Helma, met breede citroen-ge le trompet op roomwit bloemdek. Opvallend was de Barri Lady Kesteren; helder wit bloemdek, samengesteld uit spits uitloopende blaadjes, waarop een don ker oranje cup. Livia, dubbel zachtgeel, geleek meer op een roos dan op een narcis. J. Heemskerk, Noord wij kerhout" liet „van buiten" een dubbel witte narcis zien, welke heel goed was. Nog anonym? C. G. van Tubbergen, Haarlem, zorgde voor wat afwisseling tusschen de narcissen door haar inzending Hulipas. De zeer groo te Tulipa lanatra en de zeer kleine Tuli- pa Chupantha. Vooral de laatste was zeer lief. Hopman's Glory, de zacht-gele Gladiolen met de zeer groote stevige stengels was ook weer aanwezig. Een kleine maar fijne collectie bloemen bracht de firma P. van Deursen, Sassen- heim. Zeer gevarieerd, maar naar de na men mocht men raden. Dat ook de heer Gouverneur Jr., Sas- senheim, een specialiteit in groote Trom petten is bewees hij door de inzending van Willem de Zwijger en Willem Mengel berg. Warnaar en C., Sassenheim, had ook ver schillende mooie variëteiten ingezonden, o.a. Dubb. Nare. Golden Castele, Inc. Westminster, met de moie lange cup, en de groote Mc. Royal Creron. Een interessante show. HILLEGOM Wit-Gele Kruis. De statuten der»afd. Hillegom zijn goedgekeurd. In 1940 legden de Wijkverpleegsters 5713 huisbezoeken af. In huize St. Joseph werd 4557 keer hulp verleend; 707 maal werden verplegingsar- tikelen uitgeleend- Fiets zonder banden! Een voor een café staand rijwiel werd gestolen. Ontdaan van de banden werd het karretje bij het station teruggevonden. Kampioenschap Biljarten. De stand op 17 April der wedstrij enden in hotel „Flo ra" is als volgt: gesp.gew.verl.pnt. H. J. de Mon 7 6 1 1030 S. Mijzen 10 8 2 1395 P. Jong 9 6 3 1288 A. de Groot 8 5 3 1103 J. v. Dril 10 6 4 1375 A. Juffermans 10 5 5 1311 W. v. Dril 6 2 4 758 P. v. d. Drift 7 3 4 799 A de Goede 8 2 6 943 C v. d. Poll 7 1 6 796 W. Koyman 6 6 635 LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs kwam gisterenavond de K. J. M. V. St. Albertus Magnus in jaar vergadering bijeen. In zijn openingswoord spreekt de voorzitter zijn vreugde uit over de goede opkomst en bespreekt terloops de viering van het a.s. 10-jarig bestaan. Uit het keurige jaarverslag van den se cretaris mochten wij een tevreden toon be luisteren, terwijl nog met dankbaarheid werd herdacht wijlen burgemeester Keij- zer. Het financieel verslag van den pen- ningm. vermeldde een batig saldo van 11.35. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren G. Haagen en A. Halverhout. Bij de bestuursverkiezing werd met op twee na algemeene stemmen tot voorzitter herkozen de heer Wim Bleijs, terwijl ols bestuurslid bij acclamatie werd herkozen de heer J. van Veen en gekozen de heer Adr. Bontje. Volgt een bespreking van de viering van het 10-jarig bestaan der vereeniging op 10 December 1941. waarbij de plannen der feestviring worden uiteen gezet en o.m. ook een lustrumcommissie wordt benoemd. In verband met enkele op merkingen van eenige leden wordt de prijs uitreiking van den winter wedstrijd tot la- teren datum uitgesteld. De moderator, ka pelaan van Niekerk. wijst nog op het a.s. tri duum voor de geheele mannelijke jeugd on 30 April, 1 en 2 Mei en vertrouwt, dat allen op die dagen hier zullen tegenwoor dig zijn. Na het gezameljjk zingen van „Ons lied'.' v-ordt deze geslaagde vergadering met een 1 ropagandistisch wcord op de gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten. OEGSTGEEST Miva. Wij willen er aan herinneren, dat hedenavond om 8 uur, in het gebouw St. Willibrord, wordt gegeven de Miva-film „Het Testament van een Missionaris". Bo vendien zal spreken de bekende radio- priester Henri de Greeve. Wij vertrouwen dat niemand dezen avond, ten bate van de Missie, zal willen missen. Komt allen om 8 uur in het Gebouw. Gevestigd: A. J. Rotteveel van En schede H. Kok geb. Smit, van Rotterdam R. J. E. Dane van Leiden M. van Herk geb. Doorn van Leiden J. J. van Krevelen geb. van Houtum van Zeist S. Lipse van Amsterdam A. M. Captein van Alphen aan den Rjjn J. A. Wendte van Breda D. J. van Herwaarden van Delft F. J. M. de Groot van Delft W. J. Jansen van Leiden G. Haanstra van Voorhout E. G. Wesselink van den Haag C. Colpa en gez. van Leiden B. H. Reinink van Alkemade J. van der Meer van Leiden A. Schippers van den Haag L. van Bergen van Leiden A. C. W. Scholten van Hilversum J. Kukler en gez. van Leiden M. G. Mee- wezen van Amsterdam E. S. de Lan gen van Apeldoorn W. Z. Mulder van Leiden H. A. Smits van Haarlem L. Dfjkstra van Leiden M. de Bruin van Leiden P. P. Vlaming van Amsterdam G. Bruins van Haarlem M. A. H. de Vroom van Leiden J. Küneken van Voorschoten J. de Jager van Voor schoten M. G. M. de Rooy gèb. van de Ven van Heerlen A. W. Fries van Heem stede A. J. van de Weterink en gezin van Amsterdam H. P. Docter geb. Schilc- hof van Rotterdam M. Raaphorst van Leiden N. G. den Hartogh van Kampen V ertrokken: Th. P. van Doorn naar Voorschoten F. de Zwart van Abtspoel- weg naar Warmond H. Th. v. Breukelen naar Sassenheim A. Ruijgrok naar Beegden L. V. van Heusden naar Leid- schendam B. A. Krols geb. Redeker naar Amsterdam A. A. C. Reedijk naar Gouda G. Nijhuis naar Leiden C. P. Krabbendam naar Leiden A. W. Her mans naar Leiden J. van Druten naar Arnhem J. H. Plan je naar Leiden J. F. van Druten naar Leiden H. J. Olde- mans naar de Bilt H. Dullemond naar Noord Scharwoude A. Guijt naar Leiden M. K. Hommes en vr. naar Leiden A. L. Beef tink naar Goes M. Zuij der- houdt geb. Los naar Leiden J. B. W. de Koning naar Leiden A. van Nieuwkoop geb. Vlasveld naar Leiden J. Overbeek naar den Haag E. W. Vink naar Voor hout J. R. Moolenburgh naar Amster dam J. E. Angenent naar Zeist S. J. C. Dunlop naar Leiden B. Visser naar Sennheim Did. E. Looho naar Leiden W. I. Kaskes naar Wormer N. O. van Werkhoven naar Lisse M. C. Menningh geb. Overhoff naar Bloemendaal B. en C. Holsteyn naar Deventer G. J. Felix naar den Haag K. L. Jongeneel en gez. naar Leiden V. G. H. A. Rijsdijk naar Leiden A. O. Rijsdijk en gez. naar Dus- seldorf Did. G. de Jongh naar Bussum A. Borst naar Bussum A. M. Rempt geb. Bodde naar Leiden C. Valk naar Leidschendam H. E. Jedner naar Wanne Eickel Did. SASSENHEIM Grondaankoop verbouwing burgemees terswoning. B. en W. deelen aan den Raad mede: Ten behoeve van den bouw van de ga rage bjj de ambtswoning van den burge meester en het verkrijgen van een behoor lijke toegang tot deze garage is het nood zakelijk van het R.-K. Parochiaal Armbe stuur een strookje grond te koopen, ter breedte van pl.m. 50 c.M. en over een diep te van 52 M. Het armbestuur is bereid de zen grond voor 6.per M.2 aan de ge meente te verkoopen. Wij meenen, dat deze prijs redelijk is te achten en stellen u voor tot aankoop te besluiten. Invoering RegistratuurstelseL B. en W. stellen den Raad voor ter vervanging van het thans in gebruik zijnde systeem van opberging der stukken over te gaan tot de invoering van het Registratuurstel sel van het Registratiebureau der Ver. van Nederlandsche Gemeenten, welk systeem bij 70 pet. der gemeenten in Nederland in gebruik is. De kosten zullen per jaar ƒ85.bedra gen, waarvoor controle plaats vindt en ad viezen worden gegeven. Voor aanschaffing van materiaal wordt ƒ300 gevraagd. Voor de verzorging is noodig een admi nistratieve kracht, die ongeveer de helft van zijn dagtaak daaraan moet wijden. Door de uitbreiding der overheidsmaat regelen acht het college aanstelling van een 3en ambtenaar noodzakelijk, op een aan vangssalaris van ƒ900.met 4-tweejaar- lijksche verhoogingen van 125. Benoeming. Door B. en W. is benoemd tot tij.delijk ambtenaar ter secretarie, spe ciaal belast met de voorbereidende werk zaamheden verbonden aan de uitreiking der persoonskaarten, de heer L. van Leeu wen Lzn. Asperge-cultuur. Het „feesterrein'' aan de Noordelijke grens der gemeente, tot nu toe een woest en dor terrein zonder eenig nut, is thans geheel geploegd. Naar wü vernemen wordt hierop door een combina tie, waarin de eigenaar, de heer de Boer thans een aspergekweekerü opgericht, met grondverwarming; men wil trachten met December de eerste asperges te kunnen ste ken. STOMPWIJK Loonen veehouderij en tuinbouw. Door de arbeidersorganisaties zijn onder handelingen gevoerd met het bestuur van den land- en tuinbouwbond om te komen tot een met de tijdsomstandigheden over eenkomend beter dagloon. Door de orga nisaties is voorgesteld het loon vast te stellen op 22.per week voor de vaste arbeiders en voor de losse arbeiders ge durende 6 maanden ƒ4.per dag en voor de de overige 6 maanden ƒ3.50 per dag. Tevens is gevraagd om een vrijen Zon dag of of desnoods een vrijen Zondagmid dag per maand. De L. T. B. heeft zich met de gevraag- doch het toestaan van een vrijen Zondag of Zondagmiddag kon in verband met den aard van de bedrijven niet worden toege staan. VOORSCHOTEN Geboren: Cornelis Pieter z. van Cor- nelis Baker en Neeltje Dekker. Corne lia Emma d. van Franciscus Johannes Frerikus van Zonneveld en Helena Joan ne Rijsdijk. Ondertrouwd: Petrus Wilhelmus van Deventer wonende te Leiden en Ma ria Cornelit van Heiningen 26 j. Ingekomen. J. Kesseler, van Duitsch- land. J. S G. Harms, van 's-Graven- liage. A. Harms geb. Tielrooy, van Bel gië. S. Voorberg, van Rozenburg. A. v d. Berg echtgen. I. Bregman, van Delfta A. Yska, van Wonseradeel. J. C. Lether, van Nieuwerkerk d. IJssel. C. H. Branse, van Wassenaar. G. W. v. d. Bosch, van 's-Gravenhage. S. M. Oos- terveer, van 's-Gravenhage. C. Rovers, van Made ca., W. E. Dankmeijer, van 's-Gravenhage. R. H. Meijer, van Delft. B. v. d. Meij, van Koudekerk aan den Rijn. Vertrokken: A. M. van der Ham, naar Wassenaar. C. M. v. d. Laar, naar Tilburg. D. Oussoren, naar Leiden. L v. d. Kooij, naar Berken c.a. P. J. Veenenborsch, naar Weststellingwerf. A. F Vlag, naar Geldermalsen. C. Kooij-. man naar Montfoort. Martowilcromo, naar 's-Gravenhage. E. Bosman, naar Dalen. F. G. W. Voorham, naar Lands meer. H. P. v. d. Broek, J. C. P. v. d. Broek, P. J. v. d. Broek en P. Maasland, naar Noordwijk. WASSENAAR Tooneeluitvoering. De R.K. tooneel- vereeniging „Amicitia" gaf Zondagavond in het .R.K. Vereenigingsgebouw een uit voering. Opgevoerd werd „Robbedoes", een blijspel in 3 bedrijven. Om dit leutig spel, waarbij ieder der executanten haar of zijn rol zeer goed ver tolkte, is door de vrij talrijk aanwezigen harktelijk gelachen. Herhaaldelijk daverde een gulle lach dodr de zaal. Na het tweede bedrijf ontvingen dè vertolksters der dames-rollen een bloemenhulde. De muzi kale verzorging van den avond geschiedde door Radio Beuk. alphen aan den RIJK Samenvoeging van scholen Naar men weet, bestaan er plannen de O. L. school in de Schoolstraat en die in de Raadhuisstraat te combineeren. Het resultaat zal dan zijn, dat de gecom bineerde school een totale schoolbevolking zal hebben van 248 leerlingen, waarop voor het personeel zoowel van de een, als van de andere school plaats zal zijn. Om dit te bereiken, is het echter niet te vermijden, dat het gebouw in de Schoolstraat, waarin de gecombineerde school zal worden onder gebracht, wordt uitgebreid en verbouwd om aan de leerlingen behoorlijke huisves ting te bieden; voorts is het de bedoeling in het verbouwingsplan een lokaal voor het onderwijs in lichamelijke oefening te doen opnemen, dat bestemd zal worden voor het onderwijs in vak j, ook voor de in de omgeving gelegen bizondere lagere scholen. De secretaris-generaal van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming heeft inmiddels het verzoek van het gemeente bestuur om toestemming voor vorenbedoel de verbouwing ingewilligd, uit overweging, dat, aangezien aan de voorgenomen con centratie uit onderwijskundig oogpunt groote voordeelen zijn verbonden, tegen de daarmede gepaard gaande noodzakelijke voorziening in meerdere schoolruimte geen bezwaar bestaat. In verband met het feit, dat het bestaande schoolgebouw, dateeren- de van 1878, van vrij hoogen ouderdom is. en de toestand, waarin het verkeert, het aanbrengen van ingrijpende verbeteringen noodig maakt, laat de secretaris-generaal in het midden of 't gemeentebestuur de op lossing zal moeten zoeken in uitbreiding en verbouwing van de bestaande school, dan wel, zooals naar het oordeel van den bouwkundig-inspecteur van het L. O. aan beveling zou verdienen, door stichting van een nieuw gebouw. Ondertrouwd: Huibert Kwaker- naak, 26 j. en Catharina Stapper, 22 j. Jacob Tuis, 24 jaar en Elisabeth Visser, 28 j. Adrianus Hoogerwerf, 38 j. en Jacoba Loogman, 21 j. Getriuwd: Theodorus Heijnemen, 27 j. en Marijtje van 't Wout, 31 j. Reijer Zaaijer, 34 j. en Cornelia Jannetje Graaf land, 26 j. Gerrit Molenaar, 25 j. en Lijdia Cornelia van Geelen, 28 j. Overleden: Trijntje van Zwieten, 68 j. wed. van Antonie Lankhaar. KOUDEKERK Voetbal. Ondanks het slechte weer, speelde Zaterdagmiddag Koudekerk- Adspir. tegen Quick Boys-Adsp. van Kat wijk a. Zee. Na de -aftrap spelen Quick Boys voor den wind en waren steeds in den aanval, maar de Koudekerksche kee per wist geregeld zijn doel te zuiveren. Ruststand 0—0. Na de rust had Koude- kerksche-Adsp. het windvoordeel en be-, nutte dit door goed spel van hun voor hoede en wisten hierdoor een overwinning te behalen met 30. NIEUWKOOP Volksbond. In het parochiehuis werd de jaarvergadering gehouden van den R.K. Volksbond, bijgewoond door 25 leden. In zijn openingswoord spoorde de voorz., de heer Alb. Zimmerman, de leden aan om trouw te blijven aan de mooie arbei dersbeweging en onverminderd door te gaan met de propaganda. De secretaris, de heer E. H. van Dam, bracht na lezing van de notulen een keu rig verzorgd jaarverslag uit en wees op de successen, behaald op maatschappe lijk zoowel als geestelijk gebied. Vanwege de tijdsomstandigheden was een lichte daling van het ledental aanwezig, doch deze is tot staan gekomen en wederom meldden zich nieuwe leden aan. Het Pa troonfeest van St. Willibrord en het St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden was ondanks de distributiemoeilijkheden goed geslaagd. Daarna volgden de jaarverslagen van de instellingen en onderafdeelingen. „Hulp in Nood" had veel leed bestreden en „Her wonnen Levenskracht" had meer geld bij eengebracht dan in eenig ander jaar. Ook het Kanunnuk van Schaikfonds had met de thermometeractie zeer veel succes. In de financieele commissie werden be noemd de leden A. A. Wansinck en G. Leliveld. Van de 4 aftredende bestuurs leden werden er 3 herkozen en als nieuw bestuurslid werd gekozen J. van der Voorn Azn. Op voorstel van het bestuur wordt besloten het 50-jarig bestaansjubileum van de encycliek Rerum Novarum en het 10- jarig bestaan van de encycliek Quadrage- simo Anno op 18 Mei a.s. te vieren door een H. Mis te laten opdragen met alge meene H. Communie. Vervolgens bracht de voorzitter nog een goed verzorgd ver slag uit van de in Mei 1940 bijgewoonde bondsvergadering te Haarlem. De bonds vergadering voor 1941 wordt op 18 Mei a.s. gehouden te Den Haag. NIEUWVEEN Voetbal. Na langen tijd noodgedwon gen uitwedstrijden te hebben gespeeld vond Zondag onder groote belangstelling en be gunstigd door goed weer de wedstrijd plaats tusschen de twee oude rivalen Nic. Boys en Leimuiden op eigen terrein. Deze wed strijd, welke vooral voor Leimuiden van groot gewicht was, werd door de Boys met 21 gewonnen. Een zwaar bevochten ze ge, klein maar niet onverdiend. Als begon nen wordt blijkt al spoedig, dat de reser- ven parten spelen, waardoor minder goed gespeeld wordt. De spanning is er echter niet minder om. Iets beter wordt het wan neer de midvoor der Boys, gebruik makend van een misverstand in de verdediging der tegenpartij, de bal op korten afstand in schiet (10). Nog voor de rust weten de Leimuidenaren de gelijkmaker te scoren. Als de aanvallers dè verdedigers der Boys gepasseerd zijn, is het Lenting die toe snelt op het critieke moment. Als midvoor Overdevest zal inschieten komen beiden te vallen. Toch weet èe midvoor, liggend, met een omhaaltje in het doel te plaatsen; 11 ruststand. Van een overwicht was voor de rust geen sprake, maar in de tweede helft geven de Boys de toon aan, althans het eerste half uur. Aanval op aanval volgt. Voorloopig echter zonder resultaat, totdat bij een schot van Lebesque de keeper de bal maar half weert, de bal komt even binnen de paal en het ontgaat scheidsrechter Akerboom niet, die dan ook een doelpunt toekent (21). Het laatste kwartier spelen de Boys meer verdedigend, waardoor soms gevaarlijke momenten voor de Boys ontstaan.. Doel man Bader weet er echter wel raad mee en als het eindsignaal klinkt, hebben de Boys een 21-overwinning behaald en de ge vaarlijke tegenstander verslagen. Het was een sportieve kamp. Scheidsrechter Akerboom heeft zich goed van zijn taak gekweten. WADDINXVEEN Geboren Bertus z. van B. Versluis en H. C. Kerkhoven Catharina Geertruida Martina Emma Wilhelmina d. van J. W. L. van Asten en A. M. van Maan en Jacoba Aleida d. van J. van Eik en L. Hoogen- doorn Pieter z. van G. Burger en H. Rodenburg Gerrit Kostiaan z. van K. van Tilburg en C. van der Linde. Overledeen: J. Kleiweg echtgenoot van Chr. Borst, 74 jaar. Ondertrouwd: W. J. de Wit een W. van Eijk. TER AAR 40-jarig bestaan boerenleenbank Het was voor de boerenleenbank „Ter Aar" een merkwaardige dag, toen zij haar vijftigste algemeene ledenjaarvergadering hield in het café Verhoef. Voor veertig jaar hadden enkele personen het initiatief ge nomen om een boerenleenbank op te rich ten en thans is deze uitgegroeid tot een machtige organisatie. Een instituut, dat voor vele boeren en tuinders een steun is geweest en zeker zal blijven. Het achtste lustrum mocht niet onopge merkt voorbijgaan. De heer Verhoef had zyn zaal eenvoudig doch stemmig versierd, meerdere leden dan anders het geval is waren komen opdagen en de heer J. Kelder, die vanaf de oprichting deel uitmaakte van het bestuur, mocht nu in een mooi versierde stoel zetelen. Het veertig jarig bestaan der Bank, al dus de voorzitter, de heer A. P. v. d. Wey den, in zijn openingswoord, zullen wij heden gedenken, doch in verband met de omstandigheden niet luisterrijk vieren. Al is ons pad niet uitsluitend over rozen ge gaan en al zijn er vele moeilijkheden ge passeerd, toch mocht de onderlinge geest van bestuur en leden voortreffelijk ge noemd worden en steeds stond het belang van de Bank ons voor oogen, De heer Schoorl, die tot secretaris wordt benoemd, geeft de uitgebreide notulen weer, welke zonder op of aanmerkingen het zegel verkrijgen. Bij de mededeelingen blijkt de rente voor voorschotten en hypo theek gesteld te zijn op vier procent; loo- pende-rekening, debet 4 J4 procent en cre- diet twee procent; spaargelden in los ver band twee procent; vaste spaargelden voor leden drie en voor niet-leden 2J£ procent. Van de boerenleenbank te Noorden en de Centrale Veiling, alhier, is een schrijven binnengekomen, waarin beide instellingen haar gelukwenschen aanbieden vanwege het veertigjarig bestaan der Bank. Deze geste stéllen èn bestuur èn leden op hoo gen prijs. De rekening en balans volgt nu ter be handeling. Het eindbedrag der bezittingen staat op 1.367.115.70; de schulden op het zelfde peil, waaronder een reserve bezit van 71.750.00. De winst van 6.199.39, wordt met goedkeuring der vergadering als volgt verdeeld: afschrijving oninbare posten 180.69, afschrijving bankgebouw 400.00, rente reservefonds 1450.00, ter wijl het restant 5618.70 wordt aange wend voor reserve dubieuze cfebiteuren. Namens de controle-commissie brengt de heer Heyboer verslag uit over het ge veerde beleid, hetgeen loffelijk luidde voor de kassierster, mevr. Schoorl-Copray, met tevens een dankwoord voor haar vlotte medewerking. Het bestuursvoorstel, aan de Centrale veiling een crediet van 135.000.00 in loo- pende rekening te geven, ondervond geen tegenstand, evenals de vaststelling presen tiegelden van bestuur en raad van toezicht, op hetzelfde niveau. Tot leden der com missie voor het nazien van rekening en Balans 1941 zagen zich aangesteld de hee ren P. v. Ankeren, C. Hoogervorst Lzn. en S. Kroft. Nadat de aftredende leden van het be stuur en raad van toezicht, de heeren G. van Tol Mzn. en A. P. v, d. Weyden, bij enkele candidaatstelling zijn herkozen, worden wij onthaald op een lekkere sigaar en een gelag je naar keus. Aan het keurig verzorgde jaarverslag van den heer Schoorl ontleenen wij, dat het aantal dagboekposten in 1901 is be gonnen met 123 eii geklommen is tot de 22042; de omzet begon met 37.441.83, steeg naar de 9.658.872.68; de winst kwam pas in het vijfde boekjaar met 238.20, dit jaar boektemen een voordeelig saldo van 7649.39. Tijdens een korte pauze, grijpt de heer A. v. d. Weyden, de gelegenheid aan de secr. maakte er gewag van in z'n jaar verslag om den heer J. Kelder met en kele toepasselijke woorden te feliciteeren in verband met z'n veertig jarig jubileum als lid en bestuurslid der bank. Onder applaus wordt hem een mooie rookstoel overhandigd, en mevr. Schoorl spreekt den jubilaris ook hartelijk toe. Ondanks zijn hoogen leeftijd heeft de heer Kelder slechts eenmaal een vergadering niet bijgewoond. Dit is zeker een bewijs, dat hij zijn functie als bestuurder serieus opvat Nadat een dochter van mevr. Schoor! hem een prach tige bloemenmand heeft aangeboden, wordt uit volle borst „Lang, zal hij leven" ge zongen. Deze spontane huldiging is den heer Kelder bijna te machtig, hij dankt allen voor de waardeerende woorden en de mooie cadeaux. Vooraleer de rondvraag een aanvang neemt wü de vóorzitter nog even den overleden kassier, den heer Th. Copray gedenken, die een en dertig jaar lang de administratie op een keurige, stipte wijze heeft gevoerd. Onder zijn beheer is de Bank van een loot uitgegroeid tot een woudreus. Voor het einde dezer bijeenkomst waarin een gezellige sfeer heerschte sprak de heer P. v. Rijn enkele sympathie ke woorden tot het bestuur, de heer Ver hoef getuigde van een prettige medewer king en dan liet de voorzitter de hamer vallen, den wensch uitsprekende, dat Gods zegen rijkelijk over onze arbeid mo gen nederdalen. Thans vooruit naar het negende lustrum! ZEVENHOVEN Ondertrouwd: A. Lucardie, 52 j. en H. Vetten, 38 j. Ondertrouwd: Cornelis Hogervorst, 28 j. en Wilhelmina Cath. Bader, 24 j. Gevestigd: Cath. E. Postema uit Deventer Anna H. de Boer uit Voor burg. Theodorus J. F. Elsensohn uit Amsterdam Vertrokken: Aartje Fokker naar Mijdrecht.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6