OMGEVING VRIJDAG 18 APRIL 1941 DE LElÜSCHË COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Radio-programma KATWIJK oeooren: Eland Gerardus z. van C. Sinon en H. Zwaan Teunis Marie z. van T. den Duik en M. v. d. Lenden Jacoba d. van J. v. Duyn en G. v. Duyvenbode Johanna Josephina Maria d. van M. Kosten en C. v. Duyn Antonie Jacobus z. van G. J. v. Welie en P. v. Duyn Arie z. van J. Plug en S. Berkheij Gerrit Cornelis z. van C. Rynsent en K. Messemaker Cornelis Johannes z. van C. Botermans en M. v. d. Meij Martinus Jacobus z. van M. Duif er en C. Bruin Huyg z. van T. v. d. Plas en K. van Duyn Jacob z. van J. v. Rijn en J. C. v. Duyn Getrouwd: R. Nijgh en C. v. Rijn W. v. Rijn en L. Plug. Overleden: Trijntje v. Duyn echtg. v. J. Parlevliet, 37 j. Gevestigd: P. v. Ewijk, v. Wasse naarkade 29 C. J. Plug en gezin, Var- kev.str. 256 C. A. Schooten, N. Comm. laan 14 M. v. Leeuwen-v. Hoekelen, Parkl. 313 KI. de Mol, Kanaaldw^str. A. v. Duin, Parkl. 13, Pieter Versluijs, Driepl.weg 17 Cornelia Rot, Driepl.weg 17 J. P. Sieck, Kon. Emmastr. 2b J. J. Doe, Kon. Emmastr. 2b J. Hamstra en gezin, Tramstr. lb Th. J. A. Maarschal- kerweerd, Overran 7 C. Rijsdam v. .d. Vegtstr. 28 G. Ouwerling geb. v. Ernst, Voorstr. 2b C. v. Bellen, Kerkst 24 J. M. J. v. Druenen, Varkevstr. 16 L. Mourik, Wyborghstr 10 M. J. Schuite maker, Voorstr. 82 P. v. d. Waal, v. d. Vegtstr. 61. Vertrokken: B. Zandbergen naar naar Valkenburg G. v. d. Vegte naar Warnsveld A. Haasnoot naar Nijmegen P. Nygh naar Hellendoom F. Kors- man naar Voorburg M. A. M. v. d. Anker naar Rijnsburg J. Zwaan naar Tholen. KATWIJK AAN DEN RUN TUINBOUWOVERZICHT. Ons overzicht kan in velerlei opzicht ge lijken op het vorige en mitsdien kort zyn. Het is nog steeds geen lenteweer doch veeral ruw en koud, vooral des nachts en er zit dus weinig groei in de jonge groente. Normaal kon er al spinazie van den kou den grond aangevoerd worden doch hier aan is momenteel nog niet te denken. En onder het glas gaat het nog maar matig met den groei, dus geen overvloed. Dit heeft ongetwijfeld invloed op den prijs der winterproducten. Met waschpeen ging het den laatsten tijd al zeer goed en er werd zelfs al boven de ƒ3.per kist van 20 K.G. betaald. Dit is een mooie prijs en het bewaren wordt hierdoor goed beloond. Er is nog een flink kwantum van al zit het product bij een beperkt aantal tuinders, en gezien dat het nog altijd tot de vrije pro ducten behoort, kan het voor die tuinders nog wel een verrassing brengen. Witlof, wat ook nog een vrij product is, brengt ook een vrij goeden prijs op, n.l. van ƒ12 13.10 per 100 K.G. -hetgeen in verhou ding der andere groentensoorten maar een redelijk prijsje is. Schorseneeren staan nog steeds op 17.voor de A-soort, wat ook loonend is en een aanmoediging geeft om deze teelt te gaan uitbreiden. Hetzelfde zouden we van knolselderie die in A en B op 14 per 100 K.G. staan, kunnen zeggen. Gewis zal ook hiervan de teelt uitge:breid worden. Het is onder de tegenwoordige om standigheden zeer riskant om veel pro ducten te telen die direct na het oogsten weg moeten. Daarom zal de teelt van ar tikelen die opgekuild kunnen worden, dus lang houdbaar zijn, zich wis en zeker uit breiden. In de koolsoorten geen wijziging en de aanvoer wordt van minder beteeke- nis. Uien staan nog op 6, als hoogste no teering in de goede kwaliteit wat wel wat weinig is voor dezen tijd. Kroten in de maat van 10 c.M. doorsnee tot ƒ3.70 per 100 K.G. Zoolang het koud weer blijft zal dit artikel nog wel goed te verkoopen zijn. Breekpeen ongewasschen op ƒ4.50 en ge- v/asschen op 5.50 per 100 K.G. geeft een Ioonende opbrengst. Met de spruiten is het totaal afgeloopen, evenzoo met groene kooL Prei is nog niet best van kwaliteit en moet nog wat uitgroeien. Dan is de prijs van 8.50 per 100 K.G. ook voldoende voor den teler. LISSE Coöp. Boerenleenbank. In het veiling lokaal van het H. B. G. hield de Coöp. Boerenleenbank gisteravond haar 34ste al- gemeene vergadering onder presidium van den heer J. W. A. Lefeber met een goeden opkomst. Uit het verslag van den kassier, den heer N. Mathijs, bleek, dat aan spaar gelden was ontvangen 1.056.717.30 en te rugbetaald ƒ1.340.290.55. Aan voorschot ten was terug ontvangen 25282.50 en ver strekt ƒ23.350. Van rekening-couranthou ders was ontvangen 2.541.936.13 en uitge geven 2.384.859.15. Van de Centrale Bank was ontvangen 1.734.422.58 en uitgegeven 1.603.898.92. Van diverse bankinstellin gen was ontvangen 687706.43 en uitgege ven ƒ678056.96: Aan rente reserves was ontvangen ƒ6092.41. Voorts was ontvan gen aan rente voorschotten 6437.76. Uit gegeven was voorts: aan rente spaargel den ƒ34218.72; aan rente rekening-cou rant ƒ11636.94. De totaalomzet bedroeg ƒ6.611469.13. Uit de balans bleek, dat de bezittingen waren als volgt: kas 66685.96, hiypotheken 96394, borgstellingen 71897.91, rekeninghouderc 1.272928.22, Centrale Bank ƒ72542.21, diverse bankin stellingen ƒ13206.25, aandeelen Centrale ƒ2140. aandeelen grondkap. bank 500, de- P' sito C. B. 38.000, waardepapieren 9C211 25, vaste goederen ƒ32500, meubi lair 1, postchèque- en girodienst 12039.82 en nog te vorderen rente en provise 660. Alzoo tezamen ƒ1.773696.62. Schulden: aan spaargelden ƒ1.232634.34. -Aan reke ninghouders 294219.65, reservefonds 222414.02, extra-reserve 24.217.60 en saldo winst ƒ211.01, ook weer samen 1.773696.62. De verlies- en winstrekening sloot tot een bedrag van 72502.04. Deze rekening en balans werden aldus vastgesteld. Ver volgens was in de Raad van Toezicht af tredend de heer B. Berbee, die werd her benoemd. In het bestuur was periodiek af tredend de heer J. W. A. Lefeber, die werd herbenoemd. De voorzitter deelde mede, dat met ingang van 1 Juli a.s. de rente der spaargelden wordt gebracht van 21/2 op 2 3/4 procent en voor een jaar vast van 2 3/4 op 3 procent. Besloten werd de winst op de reserve te plaatsen. De voorzitter deelde mede, dat de heer D. Guldemond wegens hoogen leeftijd heeft bedankt als lid van het bestuur. Na rondvraag slui ting. Geboren: Johanna Andrea, d. van P. A. Arrachart en M. van Oosten Cornelis Jacobus, z. van W. Vrijburg en E. M. Beu- gelsdijk Maria Anna Cornelia, d. van C. J. Duivenvoorden en C. E. Wolters Christianus Gerardus, z. van H. Veltman en G. Does Maria Jahanna Elisabeth, d. van J. Meijer en M. Lingscheid Adria- nus Johannes, z. van J. J. L'abée en A. F. J. Eijkemans Geertruida, d. van P. van Rossen en A. in 't Veld. Ondertrouwd: C. Pleiter 29 j. te Peize en C. E. Faas 22 j. C. Paardekoo- per 25 j. te Haarlemmermeer en J. H. Lindaard 21 j. G. van der Molen 24 j. te Weststellingwerf en E. Bouwman 19 j. Getrouwd: F. Hubers te Schoonebeek en A. Bol P. C. Koster te Noordwijker- hout en A. M. Kaptein H. Verhaar en C. Faas te Haarlemmermeer. Gevestigd: L. Verduyn uit Amster dam J. G. Tromp uit Rotterdam Th. M. Bouma uit Huizen J. P. Borst uit Woerden J. H. Warmerdam uit Tilburg H. G. van Haaster geb. van der Lans uit Noordwijkerhout. Vertrokken: J. van Duijsen en echtg. naar Leiden K. Grimbergen naar Sas- senheim M. P. M. Gooseens naar Am sterdam E. Bakker naar Grubbenvorst, NOORDWIJK Geboren: Wouter Jacobus, zoon van L Wassing en J. de Bruin Quirinus Cor nelis Adrianus, zoon van Q. C. Caspers en M. C. Caspers Victor Jozef Maria, zoon van C. M. F. Zonneveld en J. v. d. Burg Dé, dochter van J. Wassenaar en N. Imthom Evert Hendrik, zoon van E. H. v. d. Werf en A. K. G. Vogel Christiaan Cornelis, zoon van J. J. Deurman en W. van Gameren Martina Neeltje, dochter van L. van Rootfen en D. van Rooijen Alida Helena, dochter van J. v. d. Niet en C M. Sweers Pieter Johannes, zoon van D. Schrier en H. Bouwmeester Gerda, dochter van P. Vermeulen en T. C. de Ruij- ter Hans, zoon van M. Peen en E. M. S Michels Wilhelmus Petnis, zoon van P. Rietkerk en J. A. Wallaart, Cornelia Johanna Theodora, dochter van P. v. d. Meij en J. Th. v. d. Meer, Maria, doch ter van J. P. Bamhoom en N. Admiraal Beatrix Irene Juliana, dochter en Gerrit Cornelis Bemhard, zoon van J. v. d. Ham en J. van Beelen. Ondertrouwd: I. Dubbeldam en N. Rotteveel. Getrouwd: J. Kaptein en M. C. van Rijswijk J. Haasnoot en N. F. v. Duin. Overleden: Margaretha E. Leon- hardt 70 jaar wed. van L. W. Tappenbeck Cornelis J. Mooijekind 49 jaar geh. met C. M. Wetter Alida van Leeuwen 95 jaar wed. van R. Bierman Johannes F. M. Wamelink 10 jaar Aleida Lubbe- rink 87 jaar wed. van H. Blink Maria de Groot, 66 jaar, geh. met Kl. Koomen. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Leonardus Cornells Maria, z. van P. A. Bader en M. A. van den Heu vel Johannes Maria Simon, z. van P. van Leeuwen en P. Q. Pennings Elisa beth Adriana Maria, d. van Th. J. Broers en J. Th. Broekhof Agnes Jacbba, d. van B. L. van Kampen en A. A. Opdam Adriana Margaretha, d. van B. L. van Kampen en A. A. Opdam Franciscus Jo hannes Theodorus, z. van J. F. Duiven voorden en C. M. Hogervorst Adrianus Engelbertus Jozef, z. van C. van der Star en M. Broekhof Willem, z. van W. van der Zwart en J. Betgeen Petrus Helenus Leonardus, z. van P. W. Zonneveld en Th. J. Hoek Pieter, z. van P. Laan en J. van Beek Alida Gerarda, d. van A. van der Voort en A. C. Ijtekker Dirk Cornelis, z. van C. Noordermeer en E. Rietveld Adrianus Johannes Cornelis, z. van G. A. Geerlings en G. A. Ruigrok Jacobus Gijsbertus, z. van J. Turenhout en A. A. Caspers. Ondertrouwd: L. van den Burch 22 j. en M. Marjjnus 21 j. C. F. Koeman 29 j. en J. A. van der Slot 29 j. Th. van den Berg 36 j. en A. M. Lommerse 33 j. P. J. van der Raad 25 j. en C. W. van der Putten 22 j. Overleden: L. Kromhout 63 j., echt genoot van M. Zuidhoek H. J. Steen- horst 60 j., echtgenoot van W. B. Janse M. Houben 74 j., echtgenoot van A. Bergs- ma J. Krook 21 j. J. H. Duurkoop 83 j. H. A. Vollbregt 34 j. M. J. Mol 79 j„ echtgenoot van M. Tuin A. C. C. El- derhorst 44 j. C. M. van Stijn 79 j., we duwnaar van W. Warmerdam P. de Leest 79 j. J. de Mooy 37 j., echtgenoot van C. van Dijk B. van der Ven 88 j., weduwnaar van C. F. Schrijver W. L. Otto, 79 j., weduwe van J. Wallenburg. SASSENHEIM Geboren: Henriette Rosalie Maria, dochter van A. W. J. Otto en M. H. R. Sat- ter Geesje Annie Eefje, dochter van H. Rolleman en J. E. J. Poelman Ernestine, Donderdag vergaderde onze gemeente raad onder voorzitterschap van Burgemees ter Warnaar. De heeren Jac. Loomans en C. van Klaveren waren verhinderd. Na het uitspreken van het gebed las de secretaris de notulen. Onder de ingekomen stukken was de mededeeling dat de uitkee- ring, die de gemeente van 't Rijk krijgt, definitief is vastgesteld op 28.633.Aan vankelijk was deze uitkeering geraamd op 26.903.—. Twee jongens uit Hazerswoude bezoeken het Leidsche Gymnasium. De kosten die hieraan verbonden zijn worden slechts voor een deel gevonden uit het schoolgeld. Van de rest moet de gemeente de helft betalen. Dat bedraagt in dit geval tezamen 420. Eenigen tijd geleden heeft de gemeente Tn navolging van het Rijk voor het gehuw de lagere gemeente-personeel, dat een in komen had van minder dah 1900.per jaar, een duurtetoeslag vastgesteld van 6 pet. Naar aanleiding van een schrijven van het Dep. van Binnenl. Zaken werd deze toeslag thans ook vastgesteld voor den Ge meente-ontvanger. De plaatselijke vereeniging voor Werk verschaffing heeft haar werkzaamheden moeten staken, aangezien er geen hput meer te krijgen is, dat verzaagd kan wor den. Verleden jaar was op de begrooting iioor deze vereeniging uitgetrokken een subsidie van 750.Dit bedrag heeft men niet behoeven te verwerken. In de eerste plaats omdat de heer Kerkvliet omstreeks Nieuwjaar niet verder door kon laten wer ken en in de tweede plaats omdat het ver zaagde hout nogal voordeelig kon worden verkocht. Voor het sluitend maken van de rekening van de vereeniging is dus slechts 362.58 noodig. Aldus besloten. Als derde punt meldde de agenda een voorstel van B. en W. tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling van ge meenten inzake de behandeling van ge meentelijke personeelsaangelegenheden. Kosten 1.50 per 1000 inwoners. Aangeno men. De L. T. B. heeft het voornemen in deze gemeende een landbouw-huishoudcursus te coen geven voor meisjes boven de 16 jaar. Twintig meisjes hebben zich hiervoor reeds opgegeven. De L. T. B. vraagt dat de Raad de noodzakelijkheid van het houden van zoo'n cursus uitspreke en dat de gemeente 30 pet. draagt van de kosten. B. en W. stel len dit voor. Op een vraag van den heer Scheel antwoordt wethouder Kaptein, dat iedereen hieraan deel kan nemen, dat de cursus 8 uur per week neemt, 43 weken duurt en 10.cursusgeld kost. De heer Goedhart vraagt zich af of zoo'n cursus wel noodig is in verband met de huishoud scholen te Leiden en Alphen, die toch zeker beter zijn en waarvoor de gemeente maar 20 pet. behoeft bij te dragen. De Burgemees ter meent dat zoo'q cursus in het Dorp veel voordeelen heeft voor de deelnemsters De heer Goedhart had liever geweten hoe veel die 30 pet. bedroeg. Met algemeene stemmen aangenomen. De leden van de vaste kern der lucht bescherming worden door het Rijk be taald en door de Gemeente aangesteld. Deze menschen, die los worden aangeno men moeten natuurlijk niet vallen onder de werking van het Arbeidsovereenkom- stenbesluit met al z'n gevolgen van wacht geldregeling enz. Daarom stellen B. en W. voor aan art 1 van dit besluit toe te voe gen een tweede lid: „De artikelen 5 t. m. 43 van dit besluit zijn niet van toepassing op het personeel van de vaste kern der L. E D." Aangenomen. De heer Kouwenho- ven vraagt in verband hiermede of deze mehschen niet eens kunnen rouleeren. De Eurgemeester antwoordt dat de Inspectie dat niet goed keurt. De menschen moeten daar heelemaal inzitten. Aan de orde is vervolgens de wegbelas- ting. De Burgemeester deelt aan den Raad mede dat hierover in het college van B. en W. thans eenstemmigheid heerscht. Hier moeten de grondslagen van de grondbelas ting worden vastgehouden; Zou de gemeen te andere grondslagen voor het heffen van dochter van H. J. Schmohl en R. F. van Bensbergen Willem, zoon van L. Roos en H. H. Nieuwenhuizen Alphonsus Wil- friedus Jeroen, zoon van J. W. van Ree en B. M. Janse. Ondertrouwd: A. J. Jonker oud 24 jaar en A. J. Waasdorp oud 24 jaar B. Uijthoven, oud 24 jaar en C: van der Zwet oud 21 jaren. Getrouwd: K. Grimbergen, oud 26 jaar en H. M. Smit oud 26 jaren. Ge v e s t i g d A. M. C. Koning, van Leiden R. Geerling van Amsterdam. Vertrokken: M. G. Vrijburg naar Bloemendaal A. van Boort naar Ame- rongen P. van der Heiden naar Oegst geest. UITHOORN Geboren: Aagje Maria Elisabeth d. v. A. Liebeton en M. J. van Noord. Anto- nius Eenestus z. van J. A. Röling en G. H. van der Schot. Johanna Margaretha d. van J. J. van der Post en M. W. van de Ven. Ondertrouwd: W. J. Scheenaart 26 j. en M. G. C. van Zaal 28 j. H. van Schaik 28 j. en H. W. Oussoren 25 j. J. M. Levarht 32 j. en S. M. Klyn 22 j. VOORSCHOTEN Geboren: Cornelis Pieter, zoon van C. Bakker en N. Dekker Cornelia Emma, dochter van F. J. F. van Zonneveld en H. J Rjjsdijk. Ondertrouwd: Petrus Wilhelmus y. Deventer 26 jaar en Maria Cornelia van Heiningen 26 jaar. deze belasting vast gaan stellen, dan zou dit een hopeloos werk zijn. Ook is het niet mogelijk geen rekening te houden met de waarde van het land en een vaste grond slag per H.A. te houden. Er is land van 110,van 90.en van 70.per H.A. De onbillijkheid van dit soort belastingen wordt wel sterk gevoeld maar er is onder de gegeven omstandigheden geen andere weg. De gemeente moet ten behoeve van wegen enz. 15.278.bijpassen. Getracht moet worden hiervan tweederde te dekken. Bij het nieuwe voorstel van 1 y3 pet. op on gebouwd en 4 pet. op gebouwd zal de to taalopbrengst zijn 9797.81. Den heer Goedhart spijt het dat wet houder van Dam zijn bezwaren heeft opge geven. Hij houdt ze nog. Hij ziet een bui tengewoon ongunstige verhouding tusschen bouwgrond die altijd rendabel geweest is en weidegrond. De Burgemeester antwoordt dat het bouwland ook zelf weer zoo sterk varieert. De bezwaren van de boeren tegen deze belasting worden nog eens door wet houder van Dam uiteen gezet. Een timmer man en een metselaar betalen evenals een boer belasting voor gebouwd. Maar de on billijkheid komt als de boer ook nog belas ting moet gaan betalen van z'n bedrijf, z'n land, terwijl een timmerman en een metse laar dat niet behoeven te doen. De Burge meester corrigeert dit door op te merken dat hetzelfde geldt voor huiseigenaars die moeten leven van het verhuren. De heer Slootweg merkt op dat iedere belasting wel iets onbillijks zal hebben. Men moet er maar net door getroffen worden. De Raad dient het algemeen belang. De indruk is hier wél eens gevestigd of het belang der onbebouwde gronden hier te hoog werd aangeslagen. Na stemming wordt het voor stel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Punt 8 van de agenda betreft een tech- n'sche wijziging van de verordening waar in bepaald wordt dat in deze gemeente max. 6 vergunningen ingevolge art. 10 der Drankwet kunnen worden verleend, waar van 3 in het Dorp en 3 aan den Rijndijk. In verband met de onzekere tijden waar in we leven is het gewenscht dat de poli tiebewaking wordt uitgebreid. In verband hiermede doet de Burgemeester eenige me. dedeelingen. In overleg met den Districts commandant der Maréchaussée sch'ijnt het den Burgemeester wenschelijk toe dat er aan den Rijndijk 'n dubbelpost wordt geves. teigd. Daartoe zijn echter woningen noo- digd. Deze moeten gebouv/d worden. De kosten aan de exploitatie hiervan verbon den zijn veel lager dan dat een tweede ge meenteveldwachter aan den Rijndijk zou moeten worden aangesteld. Alvorens na dere plannen uit te werken hadden B. en W. graag de instemming van den Raad met het principe. De heer Goedhart is geen be wonderaar van dit voorstel. Alles loopt aan den Rijn toch nog gesmeerd. Wil de maré- chaussée reorganiseeren dan moet ze dat zelf maar bekostigen. De Burgemeester ver schilt met hem van meening. Bovendien wordt van hoogerhand ook aangedrongen op versterking. Aangenomen met de stem men van de heeren Scheel, Goedhart en Van Kampen tegen. De voorzitter brengt nog ter sprake een voorstel om de verbetering van het schuur tje van den heer Jansen te combineeren n..et het afbreken van het brandspuiten huis aan den Rijndijk. Bij de rondvraag wijzen de heeren Scheel en de Kort op de slechte woningtoestanden aan den Rijndijk en in het bijzonder in het Dcrp en op het gebrek aan volkswoningen dat zeer nijpend is. B. en W. zijn ter zake diligent en zeggen toe alles te zullen doen wat in hun vermogen is om in een bepaald geval verbetering te brengen. De heer de Kort vraagt of het niet moge lijk is dat de klokken weer gaan luiden. De Burgemeester antwoordt dat dit niet is toegestaan tenzij de gemeente zich een dure sirene aanschaft. Nadat nog enkele vragen door den voorzitter zijn beantwoord sluit deze de vergadering. WARMOND Aanbesteding. De aanbesteding van: I, verbouw voormalige O. L. school tot gymnastieklokaal, H. Restauratie oude ge meentehuis; III. Schilderwerk I en II; IV. Massa I en II had den volgenden uitslag: I. J. Diets te Leiden ƒ5000; II. ƒ1150; IV. ƒ6150; I. C. J. Witsenburg, Warmond ƒ5868, n. ƒ838, IV. ƒ6700; I. M. Kool Warmond ƒ5350. n ƒ850, IV. 6200; IV. Gebr. Beugelsdijk Warmond ƒ6218.50; I. N.V. Panagro Warmond 5265, II. 1240, IV. ƒ6427; I. Gebr. Meeuwissen Sassen- heim ƒ5950. n. ƒ950, IV. ƒ6900; L. J. A. P. Leenen Warmond 6260. II 625, IV. ƒ5825. Schilderwerk: N.V. Bleys te Leiden ƒ750; J. G. Schrijvers Oegstgeest ƒ910; Firma van Gent Oegstgeest 965; L. C. Schippers Warmond 850. De gunning is aangehouden. Gevallen. De heer van der K. uit Voorburg is bij het optuigen van zijn zeil schip zoo ongelukkig komen te vallen, dat hij zijn rechterbeen op twee plaatsen brak. Hij is per ziekenauto naar zijn woning ver voerd. Gevestigd: E. L. Texeira de Mattos van Bloemendaal P. C. Prins van Voor burg M. de Nie van Noordwijkerhout P. K. de Goede van Rotterdam A. S. Schepers van Leiden D. Leguit van Wassenaar H. Bamhoom van Noordwij kerhout. Vertrokken: L. W. Hogeboom naar •s Gravenhage M. J. C. v. d. Eeden naar Noordwijk C. W. van Benten naar Lei den J. J. Rutgers naar Oegstgeest C. Steenhorst naar Amsterdam F. W. J. Bende naar Haarlem. ZATERDAG 19 APRIL 1941 rtlLVERSUM L 415.5 M. Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 Gramofoonmuziek 8.10. Gewijde muziek (gr. pl.) 8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de vrouw 9.17 Gramofoonmuziek 10.00 Herhaling van ernstige avond programma's 12.00 Orgelconcert 12.25 Gramofoonmuziek 12.42 Almanak 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Musiquette en pianospel 2.00 Causerie „Peulvruchten en aardappe len" 2.20 Omroeporkest, de Romancers en solisten 3.50 Gramofoonmuziek 4.00 Christelijke Radio Stichting: Bijbel lezing 4.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 4.40 Duitsche les (in hoornspelvorm) 5.00 Vervolg van 4.20 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Orgelspel 6 00 Gramofoonmuziek 6.15 Voor de binnenschippers 6.30 Omroeporkest 7.00 Vragen van den dag ANP 7.15 Om roeporkest 7.45 Voor de boeren 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gramofoonmuziek 9.20 Cantate (opn.) 9.40 Christelijke Radio Stichting Dagsluiting 9.45 Engelsche berichten ANP 10.00 Nieuwsberichten ANP, slui ting. HILVERSUM II. 301.5 M. Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 Gramofoonmuziek 8.30 Nieuwsbe richten ANP 8.45 Gramofoonmuziek 10.00 Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité: Morgenwijding 10.20 Gramofoonmuziek 10.30 Verkorte operette „Die Fleder- maus" (opn.) 12.00 Berichten 12.15 Omroeporkest 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP 1.00 Gramofoon muziek 1.45 Voor de jeugd 2.00 Viool en piano 2.30 Gramofoonmuziek 2.45 Boekbespreking 3.00 Verkorte opera „Der Rosenkavalier" (gr. pl.) 4.00 De Melodisten, het „Vroolijke Klaverblad" en solist 5.00 Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité: Cursus „Twee tentoonstellin- •gen" 5.15 Nieuws-, en economische- en beursberichten ANP 5.30 Omroeporkest 6.15- Kamerkoor „Pro Musica" en gra mofoonmuziek 6.45 Reportage 7.00 Groningsch praatje ANP 7.15 Disco- nieuws 7.30 Causerie „Overzeesche fac torijen, welvaartsbron der Italiaansche stadstaten" 7.45 Disco-nieuws 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuziek 8.30 Ge varieerd avondprogramma 10.00 Nieuws berichten ANP, sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF le Programma: 6.45—22.00 Hollandsch Programma 22.0024.00 Duitsch Pro gramma. 2e Programma: 6.4522.15 Hollandsch Programma 22.1523.00 Hollandsch Programma, uitsluitend voor Radio Cen trales 23.0024.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 6.4524.00 Duitsch Programma. WASSENAAR R. K. Vrouwenbond. In het Centraal Theater vergaderde gis teravond de aid. van den R. K. Vrouwen bond onder leiding van de voorzitster Mevr. DyckhoffSmulders, die, na opening met den Chr. groet, allen welkom heette. Als haar program voor de toekomst, zei de nieuwe voorzitster, dat de Bond in werke- lüken zin een Bond moet zijn voor de vrou wen, dat er zal zijn een streven naar een heid, dat men zal weten te deelen in fikaars vreugd en leed en men eikaars las sen zal helpen dragen. In verband met dif 'aatste wil zij een „hulp in moeilijke om- tandieheden" stand brensen, welk plan nog uitgewerkt moet worden, doch waarbij zij hoopt op aller medewerking. De voorzitster vestigde voorts nog de aan dacht op de Elisabeth Leseur—groep, waar van zij het doel uiteenzette cn waarin ook vele dames worden gevonden, die bereid rijn om hulp en steun te verleenen. Het is een afzonderlijke groep, maar deze staat •och in verband met den R. K. Vrouwen bond, De secretaresse, Mej. Rooijakkers, bracht daarna een keurig en volledig jaarverslag uit, waaraan w;j ontleenen, dat de afdee- ling thans 240 leden telt. De penningmeesteresse, Mevr. Heselhaus, belichtte de financiëele zijde wan.ruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 160.65 en de uitgaven 103.69. zoodat er een batig saldo is, groot 56.B6. Mej. Covel vermeldde over het Baby fonds een ontvangst, groot f 39.26, inclu sief een saldo van 21.47, terwijl de uit gaven bedroegen 27.zoodat er nog in Kas is 12.26. He w"'" d^do daarna r"-" dat er in Noordwijkerhout van 6—9 Mei een retraite wordt gehouden voor leden v^an den R. K. Vrouwenbond. Na de vertooning van een film over die- rendressuur vond een vertooning plaats van de welbekende film „Vadertje Lang been", welke film zeer in den smaak viel der aanwezigen. In de pauze werd de aanwezigen een kop koffje aangeboden en bonbons, een vrien delijke en zeer gewaardeerde geste van de nieuwe voorzitster, ter kennismaking. Een in de pauze gehouden collecte voor net Babyfonds bracht 13.60 op.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6