RUNSTREEK OMGEVING Laatste berichten Burgerlijke Stand Marktberichten VRIJDAG 18 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ALPHEN AAN DEN RIJN De banden waren verdwenen. Giste ren werd uit de Aar, ontdaan van de ban den, een rijwiel opgevischt. Ook uit een sloot langs den Heerenweg werd een rij wiel zonder banden uit het water gehaald. Beide rijwielen bleken van diefstal afkom stig te zijn. De daders zijn nog onbekend. Geboren: Beatrix Irene, d. van G. de Vries en I. S. Q. A. Veenendaal Jacob, z. van J. Koster en A. Buis Dirk, z. van G. Huisman en T. T. van Essen Aagie Petronella, d. van A. C. Koetsier en L. de Jong Johannes Cornelis Louis, z. van J. G. Gaillard en G. M. van Hai'develd Mariejan, d. van C. van Egmond en F. Ro denburg Jannetje, d. van R. G. Oppe- 'laar en D. van Leeuwen Cornelis Her- manus, z. van G. C. van Es en J. C. Smits Susanna Elisabeth Maria, d. van P. Har- ting en S. K. Vermeulen. Overleden: Aagje van Ofwegen 14 maanden Johannes Gerardus Visser 27 j. Vertrokken: Cornelia H. Simmer- man naar Wassenaar Augusta W. F. Ja- cobsen naar 's-Gravenhage Marianne Duinker naar Heemstede Gerrit Baane naar Drunen (N.-B.). KOUDEKERK Geboren: Nicolaas z. van N. van Bos- telen en J. van Ommering. Ondertrouwd: H. Q. van Teijlingen 31 j. en E. P. van Wetten 28 j. LEIDERDORP Geboren: Gerritje d. v. J. Bosman en G. den Hollander. Lena Catharina Ma ria d. v. A. H. Bonneer en J. M. Verha gen. LEIMUIDEN Brandweer. Aan den heer A. Ange- nent is op diens verzoek eervol ontslag verleend als brandweercommandant. Tot commandant van de brandweer is benoemd de heer J. Maarse. Woningbouw. Door B. en W. is aan den heer Linthorst te Roelof arendsveen vergunning verleend tot het bouwen van een viertal arbeiderswoningen. De provinciale weg. Het werk aan den nieuwen procincialen weg vordert thans zoo, dat binnenkort een aanvang zal worden gemaakt met het sloopen van de woningen gelegen naby de Ger. Kerk al hier. Ook de daar aanwezige paardenstal zal worden gesloopt. NIEUWKOOP Geboren: Gerarda Maria, d. van P. M. Pieterse en C. Leliveld Jacoba Jo hanna Maria, d. van C. H. van Egmond en K. H Koek Hendrikus Jacobus, z. van J. Balvert en C. E. Kas Cornelia, d. van J. Immerzeel en H. van Haringen. Ondertrouwd: M. W. van der Zon 26 j. en J M. Verhaar 23 j. Overleden: Arie Kwakkenbos 38 j., ongehuwd. NIEUWVEEN Geboren: Bernhard Juliaan, z. van Willem Vollebregt en Neeltje Vork. Overleden: A. van Oosten, oud 89 j. Krijntje van Leeuwen, wed. Alewijn, oud 76 j. J. P. E. Boelens, oud 74 j. J. Jongeneel, oud 57 j. A. H. den Toom, oud 81 j. M. Verwoert, oud 64 j. R1JNZATERWOUDE GEMEENTERAAD De reed dezer gemeente kwam Donder dagmorgen in openbare vergadering bij een. Voorzitter de heer ,J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. Afwezig de heer A. van der Knijff, wethouder. Op voorstel van B. en W. worden enkele wijzigingen in de Algemeene politie ver ordening aangebracht, in verband met het ruimen van sneeuw op openbare wegen en voetpaden. Nog enkele besluiten werden'vastgesteld tot wijziging van de begrootingen dienst 1941 en 1940. TER AAR Kruisvaart in actie. Traditie getrouw vergast de Kruisvaart ons meestal in de Paaschweek op een tooneelavond, waar voor een groote belangstelling bestaat, want naast de ouders wier kinderen zich hebben geschaard in de rijen van het Ka tholiek Jeugdwerk, gaven ook blijk van medeleven de burgemeester met mevrouw Hoogenboom, leden van Kerk- en Arm bestuur, dames en heeren van de Kruis vaartleiding en verdere genoodigden. De directeur der K.J.C., kapelaan Switsar, opende met een woord van wel kom tot de aanwezigen, bizonder tot Pas toor Hosman de burgemeester en kapelaan Schoonderwoerd, gaf nog een korte toe lichting op het programma, om dan ver volgens de jeugdige tooneelisten in de ge legenheid te stellen hun spel te demon- streeren. Het eerste kleine stuk, eèn klucht in een bedrijf, getiteld „Twee deugnieten", van F. Smit, liet het geraffineerde werk zien van een paar oplichters met een geit, welk dier zich heel best thuis gevoelde op het tooneel en waarnaar sommige gerust thans een flink bod zouden durven doenDe jongens deden hun rollen goed, hier en daar soms wat vrijelijk. Komende aan de hoofdschotel, n.L de opvoering van „Schaak aan de Heks", sprookjestooneelspel in een proloog en vier bedrijven, door Juul v. Regemortel, kon men werkelijk genieten van het vlotte en aardige optreden van de jongens. Het moet de regisseurs wel veel moeite en zorg ge kost hebben, de juiste vertolking zoo te benaderen, want al is het maar een sprook je, toch eischt dit ontegenzeggelijk veel spel om het zoo gaaf mogelijk te krijgen. Ook de passende schildering, uitgevoerd door den heer P. Otto, droeg er niet wei nig toe bij, tot het welslagen van de „Schaak aan de heks". Alleen is het jam mer dat, wanneer men een plaats achter in de zaal veroverd heeft, men dikwijls veel moet missen van het gesprokene, voor al bij jeugdig stem-materiaaL Ruim half elf sprak kapelaan Switzar een dankwoord tot allen, die dezen avond tot een succes volle hebben gemaakt. WASSENAAR Gevestigd: J. C. D. van Altenburg en vrouw uit Amsterdam L. Balkenen de, uit Den Haag J. A. Boogerman uit Bussum C. M. Bos uit Ter Aar J. Bouwmeester uit Rotterdam W. J. Brenk- man uit Rotterdam B. II. G. Bresser uit Utrecht A. Burger en gezin uit De Bilt (U.). A. C. Desloover uit Rotterdam H. J. Gering uit Maastricht J. A. Habich uit Alblasserdam Y. E. J. M. E. Hart- mans uit Den Haag J. Hertle, uit Heem stede G. W. A. Heskes uit Den Haag W. B. D. Hulstijn en gezin uit Bussum J. Ingenegeren uit Velsen H. de Jager en gezin uit Dordrecht F. W. A. Keizer uit Den Haag N. W. O. Klein uit Boe karest (Roemenië) J. C. Klinkspoor uit Voorschoten C. K. Kok, uit De Bilt J C. Logemann en gezin uit Rotterdam M. J. Maters en vrouw uit Rotterdam A. Moret uit Rotterdam F. S. Ogier en vrouw uit Den Haag F. A. Pflitsch uit Den Haag F. de Rader uit Soest H. Rietkerk uit Leiden I. Tiggemann uit Oegstgeest E. van Velthuizen uit Arn hem F. N. Vosse en gezin uit Den Haag - G. Watzak uit Den Haag C. Weg scheider uit Rotterdam C. M. Wortman uit Hazerswoude M. C. M. van Wij he uit Rotterdam B. Hijstrach en gezin uit Den Haag Wed. L. Heemskerk geb. von Zaremba uit Den Haag. Vertrokken: T. de Ruiter naar Nij megen J. Heemskerk naar Rijnsburg F Kreeft naar Oegstgeest C. Boot naar Gouda A. C. M. Haring naar Den Haag M. A. Pieters naar Overveen A. K. Stolwijk naar Nieuwkoop L. M. Keuke- laars geb. Schiffers naar Rotterdam - H. Klahn naar Duitschland J. H. Kuiper naar Utrecht C. S. Gieben geb. van der Feen naar Nieuwer-Amstel A. Blanker naar Hillegersberg H. C. Lackraay naar Amsterdam C. J. F. Coers naar Amster dam H. H. van Soest en zoon naar Den Haa* D. L. M. Helfferich naar Den Haag J. E. Sichterman geb. Cats naar Voorburg C. W. Rink naar Groningen C. P. v. d. Burg naar Gouda L. Kus- ter naar Leiden M. C. J. Schagen naar Den Haag M. A. A. A. Wulkan geb. Wechs naar Renkum P. M. Berkhout naar opmeer W. J. Kerstens naar Den Haag T. M. Martens naar Rotterdam C. Wolf naar Rotterdam M. A. P. Her mans naar 's Hertogenbosch H. M. M. van Viersen naar Delft L. H. Franssen naar Haelen (L.). A. K. M. Rammers naar Leiden J. Ch. van Benten naar Voorburg. Reeds geplaatst ln een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. P. MOLTMAKER OVERLEDEN. Op 59-jarigen leeftijd is te Utrecht over leden de heer P. Moltmaker, lid. van de Eerste Kamer er. voorzitter van de Neder- landsche Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel. De overledene werd geboren te Arnhem op 13 September 1882. Hij kwam reeds jong in dienst bij de Staatsspoorwegen te Utrecht als administratieve kracht op het hoofdad ministratiegebouw. Hij sloot zich aan bij de sociaal-democratische arbeiderspartij. In 1912 werd de heer Moltmaker tot lid van den gemeenteraad van Utrecht gekozen. Hij bleef dit tot begin 1924. Op 19 September 1923 deed hij zijn intrede in de Eerste Ka mer. Het Nederlandsch Verbond van Vakver- eenigingen, in welks dagelij ksch bestuur de heer Moltmaker meer dan 25 jaar zitting had, vertegenwoordigde hij in den Hoogen Raad van Arbeid. In 1931 bezocht hij na mens het N. V. V. met twee andere be- stuursleden Nederlandsch-Indië. BUITENLAND. HET ITALIAAN SC IIE WEERMACHT- BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 17 April. (Stefani). Het Italidansche weermachtbericht no. 314 iuidt als volgt: In Joegoslavië rukken de gemechaniseer de colonnes van het tweede legercorps op van Spalato naar Ragusa. Marinedetache menten hebben de bezetting der Dalma- tijnsche eilanden voltooid. Uit Albanië zet ten anderen gemechaniseerde colonnes, na Antivari en Cettinje te hebben bezet en na den laatsten weerstand van den tegen stander te hebben gebroken, hun opmarsch naar Cattaro en Ragusa voort met het doel zich te voegen bij de troepen van het tweede legercorps, die uit het Noorden ko men. Aan het Grieksche front wordt ondanks den krachtigen weerstand van den vijand en talrijke onderorekingen in de wegen de opmarsch onzer troepen vanaf het Presba- meer tot aan de Adriatische Zee voortgezet. De troepen van het elfde legercorps hebben na een verbeten gevecht Klisoera bezet en rukken voorbij dit centrum op. De vijand heeft aanzienlijke verliezen geleden en tal rijke gevangenen benevens een aanzienlij ke hoeveelheid oorlogsmateriaal in onze handen achtergelaten. Twee Britsche bom menwerpers, die boven Albaneesch gebied trachten te vliegen, werden door onze jachttoestellen aangevallen: een toestel van het type Blenheim werd neergeschoten. Op den Piraeus hebben onze vliegtuigen in den nacht van 15 op 16 April een feilen aanval gericht op de haveninstallaties en gemeer de schepen. De torpedeering uit een vlieg tuig, waarvan melding is gemaakt in het w eermachtsbericht van gisteren en waarbij een groot schip van 15.000 ton tot zinken werd gebracht, is ten uitvoer gelegd door den kapitein-piloot Buscaglia en luitenant ter zee Castagnacci als waarnemer. In Cyrenaica wordt de druk der Duitsch. Italiaansche troepen op Tobroek en Solloem voortgezet. Het opruimen van de vijande lijke detachementen, die afgesneden wer den tijdens onzen krachtigen opmarsch, wordt voortgezet in de richting van Ujebel. In Oost-Afrika is op de vijandelijke strijdkrachten, die poogden de rivier Baro in Galla Sidamo over te steken, een krach tigen tegenaanval ondernomen. Zij werden cp de vlucht gedreven en lieten hun kam pement in onze handen achter. Tijdens felle gevechten ten Westen van Dembidollo in Noord-Gambella hebben wij den vijand zware verliezen toegebracht. DE AMERIKAANSCHE HULP AAN ENGELAND. TOKIO, 17 April. (D. N. B.). Volgens van net blad „Tokio Asahi" ontwikkelt Manilla zich tqt verzamelplaats voor transporten oorlogsmateriaal naar Engeland. Volgens dit blad hebben Amerlkaansche transport vliegtuigen reeds het verkeer met Singa pore geopend. Voor het geval, dat de trans portwegen via den Atlantischen Oceaan nog moeilijker zouden worden, zal in de toe komst Amerikaansch materiaal via den Stillen Oceaan en Indische Oceaan naar het Suezkanaal worden vervoerd. Het blad schrijft, dat men in Tokio de zen nieuwen toestand met groote aandacht volgt. JAPAN EN NEDERLANDSCH-INDIë. TOKIO, 17 April. (D. N. B.). De plaats vervangende minister van buitenlandsche zaken, Ohasji, heeft gisteren met minister president Konoje een vrij langdurig onder, houd gehad over vraagstukken betreffende de buitenlandsche politiek. Het blad „Tokio Nitsji Nitsji" schrijft in verband met deze conferentie, dat de vol gende punten de voornaamste onderwerpen van gesprek zullen zijn bij de komende be raadslagingen van het kabinet: Ten eerste: De kwestie Nederlandsch- Indië, dat in een steeds grootere afhanke lijkheid van Engeland en de Vereenigde Staten schijnt te geraken. Japan zal echter desondanks eerst nog probeeren, de onder handelingen met Batavia tot een einde te brengen. Ten tweede: De problemen, die in ver pand staan met Fransch-Indo-China en Thailand zullen besproken worden. Japan heeft niet het plan politieke compensaties voor de succesvolle regeling van het grens conflict te verlangen, daarentegen ver wacht het een volkomen opheldering van de handelsbetrekkingen tusschen Japan en deze beide landen. Men verwacht, dat bin nenkort desbetreffende onderhandelingen in Tokio. Hanoi en Bangkok gevoerd zul len worden. Ten derde: De betrekkingen tusschen Ja pan en de Vereenigde Staten zullen be sproken worden. Het is niet aan te nemen, dat de Veree nigde Staten ondanks de overeenkomst van Japan met Rusland hun houding tegenover Engeland of Tsjoengking zullen veranderen japan zal echter voorloopig pogingen in het werk stellen om een verdere verscherping van den toestand te verhinderen. Verder zal gesproken worden oyer het conflict met China en over de toekomstige ontwikkeling van de betrekkingen met Sovjet-Rusland na de sluiting van het pact. Binnenland 239 PAAR NIEUWE SCHOENZOLEN ONTVREEMD. Bij* de afwikkeling van de loopende za ken van de tuchtklasse van den voormali- gen opbouwdienst, welke gevestigd was in de Koning Willem III kazerne te Nieuwer- sluis, kwam men tot de ontdekking, dat niet minder dan 239 paar nieuwe schoen zolen ontbraken. De gemeentepolitie stel de in samenwerking met de marechaussee een onderzoek in. Men ging na, welke per sonen van de tuchtklasse belast waren ge weest met het vervoer van verschillende goederen en had toen aanleiding zich in verbinding te stellen met de recherche te Amsterdam en te 's-Gravenhage. Te Am sterdam vond men enkele schoenZblen, verricht, terwijl ook een Hagenaar werd aangehouden. Bij een huiszoeking te Am sterdam vond men enkele schoenzooien, een nijptang en een schoenmakersmes, welke voorwerpen eveneens uit de tucht klasse ontvreemd werden. De buit in den Haag was aanzienlijker, want hier vond men 29 paar nieuwe schoen zolen. Nadat tegen 't 3-tal proces-verbaal was opgemaakt, werden zij, in afwachting van het onderzoek, voorloopig op vrije voeten gesteld. Buitenland DE OORLOGSCHADE IN DUINKERKEN. BRUSSEL, 18 April. (A. N. P.). De oor logsschade, die Duinkerken tijdens de vijan delijkheden van het vorige jaar heeft opge- loopen, is thans door het stadsbestuur in een statistiek gepubliceerd. Uit deze statis tiek blijkt, dat er van de 152 straten en pleinen er slechts 55 tijdens de oorlogsge beurtenissen geen groote beschadigingen hebben geleden, hoewel de meeste gebou wen beschadigd zijn door beschieting en de vensterruiten vernield werden. 97 straten zijn door bommen of granaten of door bran den zwaar beschadigd, terwijl 21 straten geheel in puin werden gelegd. 43 openbare gebouwen en gedenkteekens werden totaal vernield. EEN ATHEENSCHE RADIO VERKLARING BOEKAREST, 18 April (D.N.B.) „De berichten van het oorlogstooneel zijn ongun- tig. De kracht van den Duitschen aanval neemt van uur tot uur toe. Ondanks onzen feilen tegenstand duurt de opmarsch van den vijand onverminderd voort". Zoo is ge zegd in een door den Atheenschen zender op 17 April om 23 uur 20 uitgezonden ver klaring. De verklaring zegt dan verder, dat on danks de vroegere successen aan het'Al- baneesche front het Grieksche leger is overwonnen. Het Grieksche volk, vooral de bevolking in het achterland wordt opgeroe pen kalm te blijven, opdat het leven zijn normalen loop kan nemen. „De koopman, de handwerksman en ieder mensch moet op zijn plaats blyven, want een verzaken van dezen plicht is verraad jegens het vader land. Het Grieksche volk bewijst door deze instructie op te volgen, dat het een dapper volk is, opgewassen tegen den gewijzigden toestand", zoo eindigt de Atheensche radio verklaring. LADING BANKBILJETTEN TE WATER. BOEKAREST, 18 April. (D. N. B.). De Turksche centrale ban1' heeft door den omroep van Ankara het volgende bekend gemaakt: „Het schip, dat de nieuwe bankbiljetten van honderd pond en vijftig piaster naar de haven van den Piraeus had gebracht, is daar verongelukt en de bankbiljeten zijn verstrooid. De biljetten van honderd pond onderscheiden zich van de thans in omloop zijnde doordat zij het portret dragen van den president der republiek Ismet Inoenu. Aangezien de 50-piasterbiljetten niet in omloop zijn, behoeven zij verder niet te worden beschreven. Het publiek wordt aan bevolen deze biljetten van 100 pond en 50 piasteT niet aan te nemen. HET YZER-GEDENKTEEKEN BIJ DIXMUIDEN. BRUSSEL, 18 April. (A. N. P.). Het Yser gedenkteeken bij Dixmuiden, het symbool en gedenkteeken voor de Vlaam- sche soldaten uit den wereldoorlog, is thans hersteld. Het gedenkteeken werd in Mei 1940 door Engelsche granaten zwaar be schadigd. REDEVOERING VAN LINDBERGH CHICAGO, 18 April (D.N.B.) Kolonel Lindbergh heeft in een redevoering voor het comité America First verklaard, dat het een wereldtragedie zou zijn, wanneer het- Britsche Rijk zou ineenstorten. Het ligt echter niet in de macht van de Vereenigde Staten den oorlog voor Engeland te win nen. 'Dit zal zelfs dan niet mogelijk zijn, wanneer Amerika al zyn hulpbronnen in den strijd zou werpen. Engeland bevindt zich in een wanhopige situatie. De Engel sche scheepsverliezen zijn ernstig en de En gelsche steden zijn door bommen vernield. De Vereenigde Staten zijn in staat zich te verdedigen tegen iedere macht. Zij moeten die mogelijkheid echter ook in stand hou den. Daarom mogen zij hun vloot niet Gemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE VAN RIJWIELBANDEN. Gedurende de jfiaan April kunnen geen nieuwe aanvraayonfulieren voor het ver krijgen van boiyei^ff^ywielbanden door het Distributiefai^oor, «reestraat 119 in behandeling winden geiAmen. Deze form uier en zulljn imet ingang van morgen 19 AJril nietiger worden uitge reikt. Zij zutfen metingang van 1 Mei a.s. weer beschijftaar zijn. LEIDEN, April 1941. De Burgemeester van Leiden, A. TEPE, Weth. loco^burgemeester. LEIDEN Geboren: Clara Jacoba, d!r. van' M. L. Bos en A. H. den Hertog. Paul Jo- sephus Maria, zn. van J. F]. Diepstraten en C. J. W. de Bie. Johanna Apolonia Cor nelia Maria, dr. van G. C. van Houten en A. Aanhane. O n d e r t r o u w d': H, G, Snel, jm. 34 j. en C. C. Gaastra jd. 27 j. J. J. G. Se- lier, jm. 25 j. en A. J. van den Broek jd. 25 j. O v e r 1 e d e n: M. du Pon, vr. 74 j. M. J. E. Aarts, vr. 46 j. blootstellen aan de gevaren van de Euro- peesche oorlogszone en moeten zij de ver zending van hun modernste gevechtsma chines naar Europa staken. Door wapenma teriaal naar Europa te verschepen begaan de Vereenigde Staten de fout hun positie te verzwakken en den oorlog te verlengen zonder zijn resultaat te kunnen wijzigen. De interventionisten in de Vereenigde Sta ten roepen thans uit, dat zij, die tegen een deelneming van de Vereenigde Staten aan den oorlog zijn, defaitisten zijn. Hij, Lind bergh, vraagt dezen menschen wat zij te zeggen hebben aan de Europeesche naties, die thans op den grond liggen, omdat zij onder interventionistische leiding overijld en zonder voorbereiding aan den oorlog zfjn gaan deelnemen. De bekende vlieger riep zijn toehoorders op zich aaneen te sluiten tegen de interven tionistische kringen in de Vereenigde Sta ten, teneinde aldus de Vereenigde Staten uit den oorlog te houden. Het comité America First heeft tegelij kertijd bekend gemaakt, dat kol. Lindbergh als lid tot de organisatie is toegetreden. LEIDEN, 18 April. Vee. Aanvoer: 6 stie ren, 160 kalf- en melkkoeien 300—560, handel matig; 240 'varekoeien e. a. 200 360, handel tamelijk; 62 pinken 160270 en 12 graskalveren 100200 handel matig 29 vette kalveren, 296 nuchtere slachtkal- veren, 691 weideschapen f 3446 handel matig; 123 vette lammeren; 308 mestvar- kens 2642, handel tamelijk vlug; 599 biggen 1420; 34 bokken of geiten 35 80 handel tamelijk. Kaas. Aanvoer totaal 35 partijen, waarvan 23 partijen Goudsche kaas le soort 41.50 en 2e soort 3940, en 2 partijen Leidsche kaas le soort 39 per 50 kg. Han del matig. LEEUWARDEN, 18 April. Vee. Aanvoer: 45 stieren, 395 vette koeien, 1241 melk- en kalfkoeien 180430, 210 pinken 100 310, 23 graskalveren, 1051 nuchtere kal veren, 442 schappen en lammeren, 2G drach tige varkens f 130200, 343 varkens en loopers, loopers 2460, 160 biggen 1 15 23, 64 bokken of geiten. Totaai aanvoer 3651 stuks. Overzicht: melk- en kalfkoeien aanvoer ruim, handel kalm, prijzen iets minder. Pinken aanvoer ruim, handel re delijk, prijzen duur. Drachtige magere varkens en loopers, aanvoer kort, handel stil, prijshoudend. Biggen aanvoer ruim, handel vlug, duurder. De N. V. C. nam over: 300 tot 400 koeien, 1100 nuchtere kal veren, 265 varkens en eenige biggen. Eieren. Aanvoer kippeneieren 19000 kg., prijs 5.68.1 cent per stuk, handels- prijs 1.051.08 per kg.; Eendeneieren 200 kg. prijs 78 cent per stuk. Vereeniging van Zuivel Mij. Prijzen: Edammerkaas 20 plus f 44, idem 40 plus 67.50, Goudsche kaas 20 plus 44, idem 40 puls 67.50, en broodkaas 40 plus f 67.50 per 100 kg. NIEUWERBRUG, 17 April. Eieren. Aan voer 4427 stuks. Prijzen wit 6.007.20, per 100 stuks of gemiddeld f 1.05 per kg. eendeneieren f 67 per 100 stuks. VINKEVEEN, 17 April. Groentenveillng. Spinazie 819, stoofsla 10.70, witlof 1033 per 100 kg.; bloemkool f 38 en kropsla 2.80-1-7.50 per 100 stuks; rabar ber 1016, pieterselie f 6.2010.10, sel derie 4.305.70, raapstelen 2.302.60, radys f 6.30 per 100 bos. KATWIJK a. d. RIJN, 17 April. Groen tenveillng. Per 100 stuks: Knolselderie A 1214, Schorseneeren A 16.4017.00, Per 100 kg.: roodekool f 8.008.50, gele kool 6.50—7.20, uien 5.40—6.00, per kist van 20 kg.: waschpeen 2.102.90, kroten 7074 cent. TER AAR, 17 April. Centrale Veiling. Spinazie 50—72 cent, andijvie 32—71 cent, slavellen 31—87 cent, dunsel 40—44 cent, prei 8.50, witlof 17—32.20, radijs 2.60 3.20, seldërie f 2.405.60, sla 4.00—8.00 bloemkool 1021 cent. ROELOFARENDSVEEN. 18 ApriL Groen- tenveiling. Aardbeien f 1.08 per doosje, sla f 1.60 per 100, slavellen 93 cent per kist, dunsel 7 cent per kg., radijs f 1.002.60 per 100 bos, spinazie 14—18 cent per kg. 5e TREKKING RAIGHTON CO. Wettige Premleleenlng 2e KLASSE. 3e TREKKING VAN VBIJDAG HOÖGE PREI 1 400.— 6999 f 100.— 1229 12899 10144 10338 10474 1541 12544 12688 12730 29 378 440 622 1273 2967 3164 3244 3282 3809 43C8 4318 4640 4784 5082 641Ó 6430 7247 7332 7726 9092 9101 9374 9406 10631 10808 11154 11655 12834 12978 13963 14363 14901 1557215755 16052 16068 16134 16150 16268 16289 16312 '.6634 1692^6955 16994 17037 17187 17431 17443 17825 17998 18067 182JB 185f 19045 19117 19258 19647 19885 19960 2005G 205S7 2Q06i 20718 ONGEdbltflGEERD Verbeteringen 2e klasei. 2e HJst. Premlën van f 30.1701 ontbreekt; 3315 moet zijn 3350; .,6483 moet zijn 16383; 17199 moet zyn 17JJ9.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3