DINSDAG 15 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 R.-K. Sportver. „S. J. C." Het was voor de lagere elftallen van S. J. C. een goede dag. Het 2e elftal wist in een uitwedstrijd tegen Docos I een 11 gelijk spel mee te brengen, terwijl het 3e de moeilijke reis naar Hoogmade maakte en zijn moeite beloond zag door een kost baar puntje te veroveren door met 44 gelijk te spelen tegen VCH. De junioren a, die den voorwedstrijd thuis speelden tegen Docos a, moesten in een goed gespeelden wedstrijd in hun gas ten de meerderen erkennen en verloren met 12. RJL Sportver. „UDO" De wedstrijd UDO ILisse II is na een niet op hoog peil staanden strijd ge ëindigd met een 35 overwinning voor de bezoekers. De thuisclub, die met vrij wat invallers de strijd aanving had in de eerste helft de wind schuin mee, maar dit be lette Lisse II niet om aanvallend op te treden en UDO steeds weer in de ver dediging te dringen. Al spoedig nam dan ook Lisse de leiding door haar midvoor (01). De thuisclub probeerde zich aan de druk te ontworstelen en af en toe werd er ook wel een aanval opgezet, maar de af werking ontbrak. Lisse daarentegen had na ongeveer een half uur wederom succes (02). Nu kwam echter ook UDO iets meer los en het gelukte dan ook al spoedig daarna aan den midvoor om de achter stand te verkleinen (12). De tweede helft zette in met een UDO- offensief, maar steeds weer liep de aanval dood op de stugge verdediging van de be zoekers. Succes kwam daarentegen aan den anderen kant, waar eerst de midvoor den UDO-keeper met een hard schot in den hoek verraste, terwijl even later de rechtsbuiten van Lisse met een mooi boogschot vlak onder de lat zijn ploeg een 14 voorsprong bezorgde. Dit liet UDO niet op zich zitten; met man en macht trok de voorhoede ten aanval en na ongeveer een half uur kon de midvoor met een mooi schot succes, boeken, terwijl even later uit een penalty de rechtsback de achter stand tot 34 reduceerde. Fel werd nu ge streden om de gelijkmaker; beide partijen gaven elkaar niets toe, totdat ongeveer 6 minuten voor het einde de linksbuiten der bezoekers de overwinning voor zijn ploeg veilig stelde (3—5). Met deze stand brak tenslotte ook het einde van deze wed strijd aan. De junioren waren te gast by het jubi- leerende Meerburg A, dat in blijkbaar een echte feeststemming verkeerde en jde UDO- junioren maar liefst een 70 nederlaag te slikken gaf. N.B. De aandacht van de leden wordt verzocht voor de maandelijksche ontspan ningsavond, welke gehouden wordt op Woensdag 16 April a.s. te 7.30 uur n.m. in het Vereenigingsgebouw. R.K. Sportver. „Alph. Boys" In den thuiswedstrijd wisten de A. B.- reserven met een 20 overwinning op Teylingen II de beide puntjes in Alphen te houden. Hoewel de sterke wind, die schuin over het veld stond, aan het spel veel afbreuk deed en een goede controle over den bal bijna onmogelijk maakte, bleeken A.B. over het geheel iets sterker. Voor de rust wist de thuisclub dit over wicht in een fraai doelpunt van J. Borgers .uit te drukken. Ook in de tweede helft, toen A. B. het voordeel van den wind kre gen, werd bijna voortdurend op de Tey- linger helft gespeeld, doch de Boys slaag den er slechts eenmaal in, mede door de wind en het goed verdedigen van den Tey- lingerdoelman door van Egmond het net te vinden (20). R. K. Sportver. „Leimuiden." Voor Maandagmiddag was vastgesteld de wedstrijd Leimuiden ILisse III voor de competitie, maar aangezien de scheidsrech ter niet op kwam dagen, en Lisse III niet onder een andere leiding wilde spelen voor de competitie, werd er vriendschappelijk gespeeld. Voor de rust speelde Lisse met den wind in den rug. Van mooi spel was geen sprake, want de sterke wind stond dwars over het Veld. Leimuiden was het meest in den aanval, doch de aanvallen van Lisse waren iets gevaarlijker. Voor de rust wist geen der elftallen ook maar een doelpuntje te maken. Ongeveer tien mi nuten na de rust werd het Lisse-doel door boord door den middenvoor. Kort hierna maakte Lisse den gelijkmaker door den linksbuiten. Verschillende goede aanvallen werden hierna van beide kanten nog on dernomen doch doelpunten bleven uit. (1—1). R. K. Sportver. „Meerburg". Gistermiddag speelde Meerburg drie 'wedstrijden op eigen terrein ter gelegenheid van het 12%-jarig jubileum. Dit tournée werd ingezet door de Junioren a. Deze speelden om 12 uur tegen U. D. O. a uit Oegstgeest. Meerburg a wist een 'glans rijke overwinning te behalen met 70. Om kwart over één speelde Meerburg II een mooie w.edstrijd tegen Docos III uit Leiden. Ook hier wist Meerburg de puntjes thuis te houden. Het won met 1—0. Om drie uur speelde Meerburg I tegen DOSR II uit Roelofarendsveen. Niettegen staande den sterken wind werd er aardig spel te zien gegeven, Hoewel DOSR voor de rust met den wind in den rug speelde, mocht het hun niet gelukken de Meerburg achterhoede te passeeren, zoodat de rust inging met gelijken stand (00). Na de rust zaten beide partijen er geducht op tot op een gegeven oogenblik DOSR doorbrak en de leiding nam (01). Deze vreugde was echter van korten duur, daar Meer burg met een prachtigen kopbal den ge lijkmaker scoorde. Met dit gelijke spel moesten beide partijen zich tevreden stel len. (1—1). Meerburg III had een uitwedstrijd tegen VVLV III te Voorschoten, die de puntjes eveneens broederlijk deelden (33). R. K. Sportver. „St. Bavo". Daar het eerste en tweede elftal geen bondswedstrijd hadden, had het bestuur een wedstrijd vastgesteld van een combinatie dezer beide elftallen tegen de Christelijke Voetbalvereeniging C. N. V. te Noordwij- kerhout, met als voorwedstrijd een combi natie van Junioren tegen elkaar. Als Marijnen heeft afgetrapt, trekt onze voorhoede direct op het C. N. V.-doel af, Marijnen breekt door, maar 't tamme schot belandt veilig in des keepers handen. Uit een der C. N. V.-aanvallen ontstaat een schermutseling voor het Bavo-doel, waarbij de rechtsbinnen der bezoekers kans ziet den bal in het doel te werken (01). Steeds maar weer komen de bezoekers terug maar de goed spelende Bavo-backs weten het gevaar vooralsnog te keeren. Succes komt aan den anderen kant. Als na 20 min. VVSB fel aanvalt, schiet v. Schooten tegen den staander en het is Marijnen die de terugspringende bal in de touwen jaagt. Even later lost Rovers een vinnig schot, maar des werkelijk schitte rende doelman der gasten weet de bal op meesterlijke wijze te keeren. Als dan het spel eenigen tijd gelijk opgaand is geweest, komt CNV weer iets meer in den aanval. De midvoor lost een tam schot op het Bavo. doel, en onze keeper denkende dat de bal naast zal gaan, laat hem loopen, en zacht vliegt de bal in het doel (1—2). 10 minuten na rust is het Bader, die uit een vrije trap voor hands de stand weer gelijk maakt (22). Tot het einde blijft de thuisclub in de meerderheid, ofschoon de enkele uit vallen der bezoekers niet van gevaar ont bloot zijn. Met de stand 22 komt dan het einde van dezen wedstrijd waarin door beide partijen een aantrekkelijk partijtje voetbal ten beste werd gegeven. De uitslag van den voorafgeganen Junio renwedstrijd was WSB aWSB b 32. R.K. Sportver. „A.V.V." Voor een talrijk publiek speelde het le elftal op eigen terrein tegen Gr. Willem II 2. In een mooien wedstrijd, waarbij Gr. W. tegen de hechte AW-verdediging geen kans kreeg, wist AW een verdiende 80- overwinning te behalen. Na het beginsignaal zijn de eerste aan vallen voor de thuisclub en het duurt niet lang, als de Gr. W.-verdediging gepas seerd wordt en de score wbrdt geopend (10). Gr. Willem blijkt niet ontmoedigd en zet dan enkele aanvallen op, doch de AW-verdediging blijkt in goede conditie, retourneert alles en zet met verre trap pen de voorhoede aan het werk, die, ge steund door den sterken wind, telkens voor het Grafelijke doel opereert, waar de ver dediging lang stand houdt, doch niet kan voorkomen, dat de stand op 20 wordt ge bracht. Wat Gr. Willem ook probeert, het lukt niet. Uit een penalty weet AW den stand op 30 te brengen, terwijl nog voor de rust, als Gr. W. geheel op eigen helft wordt teruggedrongen, den stand tot 40 wordt opgevoerd. Na de rust had Gr. Willem het wind- voordeel, doch in de voorhoede ontbrak de goede schutter, zoodat de vele aanvallen geen succes brachten en de AW-verdedi ging telkens met succes kon ingrijpen. Zelfs een penalty werd hoog overgescho ten. AW had meer succes en geleidelijk werd de stand tot 80 opgevoerd, waar mede het einde kwam. Het 2e elftal speelde te Delft tegen DHL 3 en wist op schitterende wijze met een 82-overwinning het ongeslagen re cord te handhaven; ook het 3e elftal wil de voor de anderen niet onderdoen en versloeg op eigen terrein DHB 2 met 52. HOCKEY PAASCHTOURNOOI VAN ZWART WIT. Leiden in den eindstrijd geklopt. Het paaschtournooi van Zwart Wit te Breda leverde de volgende resultaten op: Eerste ronde: HHYC—Zwart Wit 2 1—0; Tilburg—Push 2 2—2 (Push wint), met strafschoppen); Klein ZwitserlandMid delburg 10; ForwardPush 21; SOS Lyceum 50; BredaCadetten 31; Peli kaan—Victoria 14; Zwart Wit—Maasstad 2—1; HTCCSROI 1—1 (HTCC wint met strafschoppen); TempoLeiden 03. Tweede ronde: HHYCPUSH 2 40, Forward—SOS 3—3 (SOS wint met straf- schoten), Breda—Victoria 0—0 (Victoria wint met strafschoten), HTCCLeiden 0—1. Tusschenronde: Klein ZwitserlandSOS 20; VictoriaZwart Wit 02. Halve eindstrijd: HHYC—Klein Zwitser land 23; Zwart WitLeiden 23. Eindstrijd: Klein Zwitserland—Leiden 2—0. DISTRICT ZUID-HOLLAND. Push IIZuidwijck H (heeren) 21. In een vrij goeden wedstrijd heeft Zuid wijck een onverdiende nederlaag geleden. Voor de rust werden een snelle Haagsche doorbraak, en een aarzeling in de Leid- sche achterhoede Zuidwijck noodlottig, zoodat de rust met den stand 20 inging, niettegenstaande onze stadgenooten zeker niet de minderen waren geweest. Vooral E. Wagtendonk viel op door zijn tactisch spel en keurig opstellen, evenals W. van der Bijl in de voorhoede, die met enkele uit moeilijke positie geloste schoten geen ge luk had. Voor de rust werd een dergelijk schot door een der backs van Push uit open doel getrapt de toegekende strafbully leverde niets op en na de rust belandde het juist tegen den paal, waarna Schilp den bal in het doel deponeerde (21). De linkervleugel deed ook verdienstelijk werk, doch over het algemeen toonde de voor- hoeke een gebrek aan doorzettingsvermo gen, en vat het haar ook bepaald mee, zoo dat Push enkele malen door het oog van l een naald kroop. Zuidwijck I—Ervea I (heeren) 12. In dezen, ter gelegenheid van het sport- tournooi van de Raden van Arbeid gespeel den, vriendschappelijken wedstrijd wisten de Rotterdammers revanche te nemen voor de beide in de competitie geleden nederla gen. De Leidsche ploeg, die uit het tweede elftal ge.reserves kon putten i. v. m. een door dat elftal te spelen comp. wedstrijd was zwak samengesteld, doch leverde toch goed partij. KORFBAL SERIEWEDSTRIJDEN DER L. K. C. FLUKS. Den 2den P.aaschdag vonden de jaarlijk- sche serie wedstrijden van Fluks plaats, die, ondanks koude en wind een geani meerd en sportief verloop hadden. Er werd gespeeld in drie afdeelingen. In elke af- deeling kwamen vier twaalftallen uit, die een halve competitie speelden. En de tra- ditioneele veteranen-wedstrijd is ook dit maal niet vergeten. In de eerste afdeeling kampten met elkaar D.T.V., Deto (Eindhoven), K.Z. (Koog Zaandijk) en Fluks I. Er werd door deze vereenigingen heel goed spel geleverd, vooral dat van D.T.V. viel in menig opzicht te prijzen. Ook Fluks stond met zijn spel veel hooger, dan tot tju toe in de competitie. Jammer, dat de doel- capaciteit der Leidenaars zoo gering is. In de drie wedstrijden werd één punt ge maakt De eer hiervan komt toe aan Han Nout. Over het algemeen werden er maar weinig doelpunten gemaakt. In de eerste afdeeling hoogstens twee per wedstrijd. De laatste wedstrijd, tusschen Deto en K.Z. was zeer spannend, omdat behalve deze twee kampende twaalftallen, ook D.T.V. nog kans had op den eersten prijs. De uitslagen waren ten slotte als volgt: DTV—Fluks 1—0; KZ—Fluks 1—1; DTV Deto 0—1; KZ—DTV 0—0; ,DetoKZ 0—2. Eerste prijs werd gewonnen door Koog Zaandijk, de tweede door DTV. Tweede afdeeling. Uitslagen: ALO—Fluks II 0—1; Haarlem ALO 1—1; Fluks II—Deto II 1—0; Haar lemDeto II 50; Deto IIALO 02; Fluks IIHaarlem 02. Eerste prijs: Haarlem. Tweede prijs: Fluks II. Derde afdeeling. ALO—Fluks IV 0—1; TCNH—KZ IV 1—2; KZ IV—ALO II 13—0; Fluks IV— TCNH 0—4; KZ IV—Fluks IV 0—0; ALO —TCNH 0—4. De eerste prijs viel ten deel aan KZ IV. De tweede aan TCNH. De veteranen-wedstrijd, waarbij 24 oud- Fluksers elkaar bestreden, was wederom zeer geanimeerd. De eene partij won van de andere met 40. Twee doelpunten wer den gemaakt door P. de Wolf, één door Schneiders en één door Ragut. Opmerke lijk is het, dat het dezelfden zijn, die ja ren terug ook voor de Leidsche doelpun ten zorgden. Voor de winnaars was een taart beschikbaar gesteld. Na afloop bracht de voorzitter van Fluks, de heer F. Schildhuizen, dank aan allen,'die tot het welslagen hadden mede gewerkt. Inzonderheid bracht hij dank aan het Leidsch Dagblad, de Leidsche Courant en den donateur Van Weesel, die elk een medaille beschikbaar hadden gesteld. Daarna reikte hij met een toepasselijk woord de prijzen aan de winnaars uit. De eerste prijs was in elke afdeeling een wisselprijs. In de eerste afdeeling een zil veren plaquette, in de tweede en derde af deeling een beker. Als tweede prijs werd in elke afdeeling een der geschonken me dailles uitgereikt. Ten slotte bracht de voorzitter nog dank aan UVS dat zijn terreinen en kleedloka len met groote bereidwilligheid aan Fluks had afgestaan. KANTOORWEDSTRIJDEN TE LEIDEN. Zaterdag werd te Leiden door de perso- neelen van de Raden van Arbeid een sport dag gehouden. Leiden won in de groep Korfbal den eersten prijs. De uitslagen wa ren: Leiden—Rotterdam 1—0; Vicus—AWS 2_0; AWS—Rotterdam 0—4; Vicus—Lei den 23. PAARDENSPORT WELGESLAAGDE COURSES OP DUINDIGT.. De totalisator. Alleen het feit, dat de totalisator terug gekeerd was, zonder dat er een bijzonder aanlokkelijk programma was uitgeschre ven, had zooveel menschen naar Duindigt gelokt, als wij er nog nooit byeen hebben gezien. Volgens taxatie van ingewijden mocht het aantal bezoekers op zeker zes duizend worden geschat, hetgeen ongeveer het dubbele is, van wat er de laatste jaren placht te komen op zeer bijzondere dagen, zooals bij internationale kampioenschappen e. d. Op gewone coursedagen bedroeg het aantal bezoekers ongeveer een kwart van het aantal, dat thans werd bereikt. Op een dergelijke enorme vermeerdering van bezoek had niemand kunnen en mo gen rekenen. De grootste stagnatie door 'den onver wacht grooten toeloop werd ondervonden bij het te kleine totalisatorgebouwtje, dat op de verwerking van deze menschenmassa in het geheel niet berekend bleek. Mis schien dat het dertig jaar geleden goed bruikbaar was voor de toenmaals heer- schende verhouding, thans was het zulks beslist niet. In de eerste plaats ontbraken de afzonderlijke loketten voor de uitbeta ling der gewonnen gelden, waardoor onnoo- dig oponthoud werd veroorzaakt. In de tweede plaats duurde de uitreiking der biljetten te lang, omdat men niet de be schikking had over voldoende geschoold personeel. Dit laatste kon natuurlijk niet, omdat de «tijd van Voorbereiding te kort is geweest, terwijl er van het vroegere per soneel niemand meer in leven is. Voorts DAMMEN Nationaal Paaschtournooi te Leiden Wim Huisman, besta speler van den dag H. D. C. te Haarlem wint den vereeniglngsprijs Een stroom van dammers uit alle deelen van Nederland waren Tweeden Paaschdag naar de Sleutelstad gekomen om aldaar uit te komen in het tournooi, voor den eersten keer georganiseerd door de beide Leidsche vereenigingen „L.D.V.'' en „D.C.L.". De muziekschool geleek een dampaleis toen de heer J. Huisman, voorzitter van het comité, de spelers bij de opening een harte lijk welkom toeriep. Spreker verwelkom de speciaal de spelers uit de eeregroep, w.o. de dammeesters B. Dukel en Cohen. De voorzitter van den N.D.B., de heer Groente man, was door vertraging der spoorwegen niet bij de opening aanwezig, maar arriveer de eenigen tijd later. De voorzitter bracht voorts dank aan de Leidsche dagbladen en de verschillende andere personen voor het beschikbaar stellen van diverse prijzen. Een speciaal woordje van dank bracht hij aar. den secretaris van dit tournooi voor het geweldige werk door hem verricht en wenschte den deelnemers veel succes. De heer Groenteman, die later het woord ver kreeg, memoreerde de geweldige deelna me, die nog nimmer bereikt was. Spr. was overtuigd, dat dit tournooi zeer veel zou bijdragen tot verbreiding van het mooie damspel in het algemeen en voor het Leid sche district in het bijzonder. De eerste ronde, die inmiddels een aan vang had genomen, was een geweldige strijd in de verschillende klassen. In de eeregroep speelde Wim Huisman tegen B. Dukel en wist zijn partij te win nen. I. Laterveer tegen Cohen werd remise. MertensLaros werd door Laros gewon nen. De Kluyver tegen Noordhoek: Noord- hoek gewonnen. Het is ondoenlijk om alle uitslagen te ver melden. Wij verwijzen dus naar de hier onder aangegeven prijswinnaars. De eerste ronde, die om 10 uur was aangevangen, duurde tot 3 uur 's middags voor de laatste speler zijn partij had uitgespeeld. Om 3 uur begon reeds weer de tweede ronde waarin de winnaars en de verliezers tegen elkaar moesten spelen om den resp. eersten, twee den en derden prijs. Deze tweede ronde bracht vele verrassingen, het uithoudings vermogen sprak nu voor velen een woordje mee en het duurde dan ook niet zoo lang of de eerste prijswinnaars konden hun prijzen komen afhalen. Wim Huisman wist ook nu zijn eigen par ty te winnen. De heer Laros wist in de tweede eere-groep den eersten prijs te be halen. Bij de prijsuitreiking dankte de heer Huisman de deelnemers voor hun opkomst en riep hen toe tot het volgende tournooi. De heer Dukel bedankte daarna het comi té namens de deelnemers en prees 'de ge weldige organisatie van dit tournooi, dat volgens alle deelnemers af was. Hierna reikte de heer Steenbergen de circa 120 prijzen aan de prijswinnaars met een toe passelijk woord uit. Wij zijn overtuigd, dat dit tournooi, dat zoo in alle opzichten ge slaagd mag heeten, zijn vruchten in rijken overvloed zal afwerpen. Eere-groepen eerste prijs: W. Huisman Leiden, H. Laros IJmuiden. Eere-groepen tweede prijs vergulde lau wertak: I. Laterveer, Leiden, J. Noordhoek, Aalsmeer. Eere-groepen derder prijs verzilverde lauwertak: B. Dukel, IJmuiden, J. H. Mer tens, Leiden. Hoofdklasse eerste prijs verzilverde me daille: B. Slegtenhorst, Leiden, R. A. Pos- thuma, Scheveningen, B. de Graaf, Rotter dam, J. M. Jansen, Rotterdam, A. Gorree, Rotterdam, Chr. Gerritsen, Haarlem, W. B. Knijff, Alphen a. d. Rijn, Th. Zwetsloot, willen wy den organisatoren aanraden een ander systeem van kaartjes in te voeren, die gemakkelijker te hanteeren zyn en die niet meer afgestempeld behoeven te wor den. Was alles geweest, zooals het zijn moest, dan was de omzet van den totali sator die op het oogenblik nog niet be kend is, doch die in de duizenden guldens moet loopen stellig veel grooter, zoo niet het dubbele van thans geweest. De uitslagen der courses luiden als volgt: Aanvangsprijs: Pry zendraverij 4de klasse 1740 meter. 1. Dalver (W. Geersen) 1740 m. in 2.51,8 (1.38,7); 2. Docotor Scott; 3. Decent Guy en 4. Diadema. Totalisator winnend Voor f 1 f 3.20: plaats respectie velijk 130; 1.50; 1.70 en 2.40. Auroraprijs. Handicap 1ste klasse voor Heerrijders. 2000 meter. 1. Bob Scott (Kla. reibeek) 2000 meter in 3.12,2 (1.36,1); 2. Y. Kemel; 3. Baroline. Toto; winnend 3.80, plaats 2.70; 2.10 en 5.40* Bliksemprijs: ren over 1400 meter. 1. Sa- rata 69 3 kg. (D. Siem Jr.); 2. op vele leng ten Petite Artiste. 68% kg.; Toto: winnend 1 70. plaats 1.60 en 3 20. Albatrosprijs. Priizendraverij 3de en 4de klasse 2040 m. 1. Donum Vita (W. Geer sen) 2080 m. in 8.17,6 (1.35): 2. Bobichon; 3 Benna Dosa. Toto: winnend f 2.20; plaats 1.40; 3 en 5. Ginnekenprijs. Ren ocer 2000 meter. 1. Indian Prince 76 kg. (D. Sier. jr.); 2. er 3. (dfad heat) Mon Petit Ami en Janucule. Tot.:, Winnend 1.30; plaats 1f 0.80, en 0.80. Astaprijs. Prijzendraverij lsta klasse 2020 meter. 1. Baronesse Hollo (E. G. in 't Veen) 2020 m. in 3.03,8 (1.31); 2. Crack; 3. Abdullth Scott. Tot. winnend 1 23.70; plaats 1.80. Bom kampioen van Nederland In hotel Atlantic te Amsterdam viel gis termiddag de beslissing ten aaivzien van het persoonlijk damkampioenschap van Nederland. De speler Bom uit Den Haag wist thyis beslag te leggen op dezen ti tel, waarbij de kampioen van verleden jaar Keller met 1 punt verschil thans op de tweede plaats eindigde. De uitslagen luiden: BlomHartman 11; Druyf—de Krij ger 11; HamBom 11; van der Kraan —Keiler 20. Het eindresultaat luidt als volgt: 1. J. M. Bom, Den Haaig, 11 pmt., 2. R. C. Keiler, 10 pnt., 3 en 4 P. J. van Dartelen en W. van der Kraan 9 pnt., 5 en 6 Fh. J. Ham en J. J. de Krijger 8 pnt., 7. J. Blom 7 pnt., 8. J. Druijf jr., 6 pnt, en 9. G. E. Hartman 4 pnt. Noorwdijk, J. J. v. Reijden, Rotterdam, K. F. de Haan, Rotterdam. Hoofdklasse tweede prijs medaille: M. v. Splunter, Rotterdam, D. Kinnegin, Rotter dam, A. Foppen, Rotterdam, J. A. J. Wort- man, Hazerswoude, K. Olij, Haarlem, H. Klein, Rotterdam, J. H. Meure, Haarlem, J. H. Möllenkamp, Rotterdam, W. Kars, Rotterdam, A. v. Eenenaam, Rotterdam. Hoofdklasse derde prijs damboeken en bussen vruchten: A. J. Bom, Den Haag, G. Zijlstra, Alphei a. d. Rijn, P. G. Amelung Haarlem, L. P. D. Nachtegeller, Leiden, J. Sladek, Leiden, J. Klomp, Rotterdam, R. N. Keessen, Aalsmeer, G. J. Aarts, Rotterdam, H. Kruit, Scheveningen, G. Bink, Rotterdam D. Schrijnemakers, Haarlem. Eerste klasse eerste prijs verzilverde me daille: W. Roest, Pernis, A. E. v. Leuffen, Haarlem, G. Molmans, Rotterdam, A. Kruit hof, Pernis, C. Bouwens, Haarlem, L. C. Klein, Rotterdam, J. v. Hoorn, Den Haag, M. v. Eyk, Rotterdam, C. J. Prevo, Scheve ningen, A. A. Wisman, Den Haag, A. v. Ros sen, Lisse, L. 't Hart, Pernis, P. E. Berg huis, Den Haag, A. v. Achteren, Rotter dam. Eerste klasse tweede prijs medaille: J. Boerkoel, Haarlem, F. Groeneveld, Pemis, M. Speelman, Pernis, J. Bastemeijer, Per nis, A. Tempelman, Voorschoten, J. Zuy- derduin, Voorschoten, A. Bauer, Alphen a. d. Rijn, Jac. v. Oeveren, Alphen a. d. Rijn, A. v. Sliedrecht, Rotterdam, J. H. Meure, Haarlem, W. v. d. Haak, Rijnsburg, C. Wi- nia, Den Haag, W. N. Varik, Rotterdam, F. Franken Sr., Leiden, A. Trouwbord, Rot terdam, J. Schoneveld, Katwijk. Eerste klasse derde prijs damboeken: F. Franken Jr., Leiden, G. Bakker, Haarlem, J. Holm, Haarlem, W. v. Leuffen, Haarlem, C. Vrolijk, Haarlem, D. Laterveer, Leiden, C. Heemskerk, Rijnsburg, L. Biesbroek, Scheveningen. D. Hartkamp, Katwijk, L. Mellon, Den Haag, P. Hakker, Voorschoten, C. Oudhoff, Haarlem. Tweede klasse eerste prijs verzilverde medaille: W. Waldekker, Rotterdam, E. Wassenaar, Leiden, W. Storms, Rotterdam, A. Spaargaren, Aalsmeer, J. H. Elderson, Rotterdam, D. J. Verkaik, Rotterdam, S. v. Vliet, Rotterdam. Tweede klasse tweede prijs medailles en bussen vruchten: P. v. d. Wal, Rotterdam, J. J. Zalm, Haarlem, C. J. Kerkhoff, Den Haag, H. v. Vliet, Rotterdam, G. v. Wage- ningen, Haarlem, A. Bron, Haarlem, B. Mooij, Haarlem. Tweede klasse derde prijs Damwerken: A. Berghuis, Rotterdam, D. H. Sinoo, Rot terdam, B. Niklewien, Aalsmeer, A. Dijk stra, Katwijk, A. A. Vooijs, Katwijk, D. Kastelein, Pernis, J. A. Beijersbergen, Den Haag. Derde klasse eerste prijs medailles: H. de Groot, Rmsterdam, J. P. de Bruin, Leider dorp, P. Piet, Aalsmeer, H. Boehmer, Lei den, J. de Vink, Leiden, C. Todel, Haar lem, B. v. Holst, Rotterdam. Tweede prijs medaille: J. v. d. Geest, Hoogmade, G. Zurel, Amsterdam, H. C. Pieëte, Leiden, G. Dille, Leiden, C. Klin kenberg, Leiden, J. Boerbloem, Haarlem, H. v. Merkum, Oude Wetering. Derde prijs Damboek of bus vruchten: W. Pieëete, Leiden, L. Poots, Haarlem, G. v. Vliegen, Pernis, G. F. Koks, Rotterdam, A. v. Diggelen, Den Haag, A. D. Kinnegin Sr., Rotterdam, C. v. Zuilen, Leiden. ZWEMMEN COR K1NT GESLAGEN. Rie van Veen klopt te Alkmaar Alie Stijl. De nationale zwemwedstrijden gisteren in de overdekte te Alkmaar gehouden en uit geschreven door D. A. W. mochten zich in een buitengewone belangstelling verheu gen. Ook de opkomst der prominente zwemsters en zwemmers was zeer groot. Verrassingen bleven ook nu niet uit. Jo- pie Waalberg werd op haar nummer 200 m. schoolslag geslagen door mej. Haverlag uit Hilversum. Cor Kint maakte op haar beste nummer 100 m. rugslag een slechten tijd, n.l. 1.17.5. Zij werd geslagen door Iet van Feggelen, die 1.17 noteerde. Fel was de strijd op de 100 m. borstcrawl dames sen. tusschen Rie van Veen en Alie Stijl. De Rotterdamsche won ondanks de formi dabele eindspurt van Alie Stijl met hand slag. Beiden maakten een tijd van 1.07.' Smitshuyzen was.een klas apart op de 200 m. schoolslag. Zijn tyd was 2.47. dus nog 4 sec. boven zijn beste tijd. Van Schou wen won de 100 meter rugslag heeren. TAFELTENNIS DE TREFFERS. Voor de club *e Leimuiden wordt medc- gedeeld, dat h tournooi van „Winfried" op het laatste moment is afgelact.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7