DE KLANT IS KONING BV MIDZA-ZAKEN 5)e hennen, die 11 naadiy heeft! DINSDAG 15 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 BON WAREN GELDIG HOEVEELHEID 12 Brood of Gebak Van 14 April t/m 20 April. (27 April) 100 gram roggebrood of 100 gram ander brood of een rantsoen gebak 6 iBloemkaart) Meel of bloem of brood of gebak Van 24 Maart t/m 20 April. 35 gram tarwe-meel of -bloem, roggemeel of 50 gram witte brood of 1/2 rantsoen gebak 12 (Boter kaart) Boter Van 14 April t/m 20 April. (27 April) half pond boter 12 (Vetkaart) Boter, Margarine Van 14 April t/m 20 April. (27 April) half pond boter of margarine 21 Suiker Van 14 April t/m 11 Mei. 1 kilogram 11 Vleesch en Vleeschwaren Van 10 April t/m 20 April. (23 April) 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfsvleesch, paar den- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rol pens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloed worst Geconserveerde kip, 100 gram. 18 Koffie of Thee Van 17 Maart t/m 27 April. 125 gram koffie, of 250 gram koffie- surrogaat of 50 gram thee. 63, 73, Kaas Van 7 April t/m. 20 April (4 Mei.) Elk der bonnen 100 gram kaas. 84 22 Eieren Van 14 April t/m 20 April (27 April) Van 10 t/m 16 April (19 Aprl1) 1 «1 1 ei 15 Peulvruchten Tot 30 Maart nog geen nieuwe bon aangewezen. 19 Rijst of Rijste- meel of -gries of Gruttemeel (gemengd meel) Van 24 Maart t/m 20 April X pond 10 Maïzena of Griesmeel of Sago of Aardappel meel of Pudding poeder of Padding saaspoeder Van 24 Febr. t/m 20 April 1 ons. Op twee bonnen mag 1 pakje maïzena van 225 gram wor<ien gekocht, in verpakkin gen welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. 07 Havermout of Havervlokken of Haverbloem of Aardappelmeel- vlokken Van 24 Febr. t/m 20 April X pond 08 Gort of Gortmont of Grutten Van 24 Febr. f/ro 20 April X pond 09 Macaroni of Vermicelli of Spaghetti Van 24 Febr. t/in 20 April 1 ons 117 Scheerzeep Van 1 Jan. t/m 80 April 50 gram scheerzeep, of een tube scheercrême, of kleine tubes, of een pot scheerzeep 20 Zeep Van 31 Maart t/m 27 April 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep oude samenstel ling of 150 gram nieuwe samenstel ling, of 200 gr. vloeibare zeep, of 250 gram zeeppoeder, of zelfwer kende waschmiddelen, of 125 gram zeepvlokken, of 150 gram toiletzeep of 600 gram waschpoeder. Periode e Periode 9 Petroleum t.m. 31 Maart t.m. 20 April nog geen nieuwe bon aangewezen, voor de keuken 2 liter OMGEVING LEIDSCHENDAM Geboren: Catharina d. van W. J. Biegstraten en C. Schoneveldt. Jozef Cornelis Maria z. van J. H. Heemskerk en J. M. Oomen. Petrus Johannes en Adria- nus Franciscus zoons van J. F. van Baren en M. G. Greeve. Christina Wilhelmina d. van R. C. de Ruijter en A. J. Worst. Cornelis Johanens Maria z. van Chr. J. v. d. Krogt en J. Th. Zwetsloot. Overleden: G. C. Olijhoek z. 1 d. J. J. J. Olijhoek z. 1 d. M. M. E. van Vliet vr. 34 j. J. Laue m. 63 j. LISSE Zilveren jubileum. De heer D. van Gorsel, vakwerkman le klasse der telegra fie en telefonie, hoopt Donderdag 17 April zyn 25-jarig jubileum in dienst der P.T.T. te herdenken. Personalia. Mej. S. Nieuwenhuis slaag de voor het examen leerares Nijverheids- onderwijzeres voor meisjes akte N VII. NOORD WIJK St. Josephsgezellen. 2den Paaschdag hebben de St. Josephsgezellen op waardige wijze him 18e stichtingsfeest gevierd, met het geven van een mooie en uitstekend ge slaagde tooneelvoorstelling in hotel Het Hof van Holland, waarbij tegenwoordig waren de Deken en kapelaans, vele ouders en huisgenooten der leden, zoodat de ge il eele zaal tjokvol was. Pater de Boer, de tijdelijke Gezellen- vader, opende deze bijeenkomst met een kort woord van welkom, waarbij hij voor al dank bracht aan de ouders voor hun daadwerkelijke medewerking, want zon der de stimulans van de ouders kan een Gezellenvereeniging niet zoo vruchtbaar werken als zij in deze parochie doet. Spr. hoopte, dat dit ook in de toekomst zoo moge blijven. Hierna kwam de too- neelvereeniging „Utile Dulci" voor het voetlicht met het moeilijke maar mooie tooneelspel in vier bedrijven „Die geen hart bezat" van Jan E. Odijk. Het stuk is meer bekend onder den naam „Het Biecht geheim". Bij kennisname op het program van het aangeknodigde stuk, vreesden wij dat Utile Dulci wel wal te veel had aange durfd. Deze vrees was echter geheel on gegrond. Want met een zeer goede bezet ting in alle rollen is dit indrukwekkende spel op een voor hen meesterlijke wijze weergegeven. Onder groote spanning en stilte werd door allen dit mooie tooneel spel gevolgd, het beste bewijs dat het spel bij allen goeden ingang vond. Wij raden een ieder aan deze pracht-uitvoering, welke hedenavond nogmaals plaats heeft, te be zoeken. SASSENHEIM Schoenmakers. De R.K. Schoenmakers- en Schoenwinkeliersvereeniging hield haar jaarvergadering. Na een kort openingswoord installeerde de voorzitter een viertal nieu we leden en deelde mede, dat te Haarlem een cursus ter verkrijging van diploma A gegeven werd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het vergaderingbezoek beneden het middelmatige was gebleven en het aantal leden thans 33 bedraagt. De pen ningmeester rapporteerde een kassaldo van 21.70. De voorzitter en de secretaris, die aan de beurt van aftreding waren, werden herkozen. ook in deze abnormale tijden, nu de voorraden minder worden, de aanvoe ren langzaam binnenkomen enz., kunt Gij er van verzekerd zijn, dat Gij een goede en prettige bediening ont vangt Ook in deze tijden blijft in Midza- zaken nog steeds het parool: De Klant is Koning I 1751 Deze week aan premies Isfe Premiewinnaars serie le premie f. 25. Mevr. A.-R., Korte Mare, Lelden 2e premie f. 20. Mevr. W„ Janrvossenst., Lelden 3e premie f. 17.50 Mevr. v. d. H., HeerengracM 4e premie f. 15. Mevr. T., Lammermarkt, Leiden 5e Lm. 7e premie f. 12.50 Mevr. M., Hooigracht, Leiden Mevr. S., Heerenstraat, Leiden Mevr. M., Schelpehkad'e, leiden 8e premie f. 11. Mevr. T„ Papen-gracht, Leiden 9e en 10e premie f. 10. Mevr. P., Burggravenlaan, Leiden Mevr. D., de Sdtterlaan, Lelden. Mevr. A., Heerenstraat, Leiden 11e t.m. 13e premie f. 9.50 Mevr. C„ de SStterlaan, Leiden Mevr. AC., Heerenstraat, Lelden 14e en 15e premie f. 9. Mevr. D., H. Rojndnjik, Zoeterwoude Mevr. V., Hooigracht, Leiden 16e premie f. 8.50 Mevr. die J„ Brecterodestraat 17e t.m. 20e premie f. 8 Mevr. v. <L Boisotkade, Leiden Mevr. S., Spaargarenstr„ Oegstg. Mevr. EL, Hoofdstraat, Leiderdorp Mevr. V„ Verdamstraat, Leiden 21e en 22e premie f. 7.50 Mevr. v. H., de Costastraat, Leiden Mevr. v. L., Hoogmade 23e Lm. 25e premie f. 7. Mevr. 6., W. Rozenstraat, Leiden Mevr. v. d. S„ Rijksstraatweg, IAsse Mevr. d. V„ Maresingel, Leiden 26e en 27e premie f. 6.50 Mevr. v. d L„ J. Speelm.w., Voorfo. Mevr. v. L., Schoolsfcr., Voorschoten 28e t.m. 38e premie f. 6. Mevr. G„ Kanaalstraat, Leiden Mevr. H., OrAnjelaan, Oegstgeest Mevr. v. D„ v. <L Brandelerkade Mevr. v. L., Sophiastraat, Leiden Mevr. M., Hilleg.dijk, Haairf.meer Mevr. R., Stationsweg, Leiden Mevr. K., Willemstraat, Leiden Mevr. K„ Pr. Bernhardt, Oegstg. Mevr. V., Levendaal, Lelden MeVr.'D., Lammenschansw., Leiden Mevr. E.. H. de Grootstraat, Leiden 3 van f. 5.50, 6 van f. 5. 8 van f. 4.50, 13 van f. 4. 19 van f. 3.50, 27 van f. 3. 149 van f. 2.50,10 van f. 2.— 2e Premiewinnaars serie le premie f. 3.50 MevT. H., Schagenst., Leiden 2e en 3e premie f. 2.50 Mevr. M., Sohelpenkade, Leiden Mevr. 8.. Tasmanstraat, Leiden 7 van f. 2.25 van f. 1.50. 3e Premiewinnaars serie le premie f. 3.50 Mevr. S., Tasmanstraat, Leiden 2e premie f. 3. Mevr. E., W. de Zwijgeri., Oegstg. 3 van f. 2.19 van f. 1.50, 9 van f. 1. WASSENAAR EERSTE PLECHTIGE H. MIS Van pater Goar Koot O.F.M. Voor de eerste in haar bestaan geniet de parochie van „De Goede Herder" het voor recht van een eerste plechtige H. Mis door een zoon van de parochie, den weleerw. pater Goar Koot O.F.M. De eer van het ontvangen was toebe deeld aan de jeugd, vereenigd in Graal en Kruisvaart, die Zaterdagmiddag in hun kleurrijke uniformen en met fleurige vlag gen een haag vormden, waartusschen de neomist voortschreed naar de ouderlijke woning. Daar aangekomen sprak hij een hartelijk dankwoord voor deze ontvangst, een dankwoord dat hij bezegelde met het schenken van zijn zegen. Op den eersten Paaschdag, des morgens 9 uur, droeg de neomist aan het met witte bloemen en met palmen versierde altaar zijn eerste plechtige H. Mis op, waarbij hij werd geassisteerd door den weleerw. heer P. Riep, kapelaan der parochie als presbyter- assistens, pater Dignus Koot O.F.M., een neef van den neomist, als diaken en pater Daniels S.J. als sub-diaken. Ceremoniarius was pater Albers S.J. Onder leiding van pastoor Meijsing en den heer P. J. W. v. Adrichem, voerde het zangkoor de Gregoriaansche gezangen uit, daarbij op het orgel begeleid door den heer J. N. Beuk. De feestpredicatie werd gehouden door pater Dignus Koot O.F.M., die tot tekst had gekozen: „De priester is een andere Chris tus". Spr. schetste de drievoudige macht van den priester; die op den kansel als de leerarende Christus, in den biechtstoel als de zonden-vergevenden Christus en ten slotte de macht aan het altaar, een macht waarop wij eerbiedig neerzien. Achter eenvolgens gingen de gelukwenschen van den gewijden redenaar uit tot den neomist, diens moeder, zusters, broers en familie leden, alsmede tot de parochianen, waarna hij den neomist uitnoodigde het offer voort te zetten in den naam des Heeren. Met de moeder, zusters, broers en fami lieleden van den neomist zaten een zeer groot aantal parochianen aan de H. Tafel Na de H. Mis zong het zangkoor een Paaschlied, waarin, naast de vreugde over de verrijzenis van Christus, ook uiting werd gegeven aan de vreugde dat „een die uit ons midden kwam, tot priester werd ge wijd" Nadat te half twee door de Graal, door liederen en declamaties, een huldiging van den jongen priester had plaats gehad, vond van 2 uur tot half vier in het R.K. Vereeni- gingsgebouw aan de Stoeplaan een zeer druk bezochte receptie plaats. Te half vier volgde in de Parochiekerk „De Goede Herder" een plechtige Vespers, 'waarbij de neomist geassisteerd werd door kapelaan P. Riep als diaken en den zeer- eerw. heer A. M. Niekel, rector van de St. Jacobusstichting alhier, als sub-diaken. Cantores waren pastoor C. Meijsing en pater Dignus Koot. Gedurende deze Vespers sprak de neomist een hartelijk dankwoord tot al len, die in zijn vreugde hadden gedeeld en die op eenigerlei wijze hadden medegewerkt tot het welslagen van dit geest. Na het Te Deum, het Tantum ergo en den zegen met het Allerheiligste zong het zangkoor, dat dezen middag als organist was begeleid door den heer J. C. Beuk, an dermaal het Paaschlied, waarmede dan het einde kwam van een feestdag, waarin de parochianen van „De Goede Herder" op spontane en hartelijke wijze hebben mee geleefd. Diefstal van zomerjurken. Mevr. O. v. M. en haar dochter deden aangifte van de vermissing van een zilveren broche en een paar zomerjurken, waarvan een vroegere dienstbode uit Katwijk, verdacht werd. De verdenking bleek juist te zijn, want bij huiszoeking op haar tijdelijk adres te Voor burg werden de goederen aangetroffen, en heeft verdachte bekend. Begin van brand. Toen den 22-jarigen schilder de B., alhier, voor het huis van den heer L. aan den Duinweg, bezig was met het afbranden van een oude verflaag, vatte, doordat een raam op een kier stond, de vitrage vlam, waarbij de vlammen zich mededeelden aan het rieten dak. Door het kordate optreden van den ter plaatse zijn- den J. v. 't W-, uit Schiedam, kon het brandje in zijn begin gestuit worden, zoo dat de uitgerukte brandweer geen dienst behoefde te doen. Tegen den schilder is pro cesverbaal opgemaakt. Diefstal. Mej. S. alhier, deed aangifte van de ontvreemding van een tasch met in houd, vanaf haar rijwiel, dat geplaatst was voor een perceel aan den Oud Wassen.weg. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 18 April des namiddags te 4 uur.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 10