OMGEVING AGENDA Burgerlijke Stand ZATERDAG 12 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK AAN DEN RIJN Wintercursus. Donderdag had de slui ting plaats van den tweejarigen winter cursus. Wegens de moeilijke treinverbin dingen konden geen autoriteiten aanwezig zijn. De voorzitter, de heer J. v. d. Perk, sprak de leerlingen toe, waarna het woord was aan den leider van den cutsys. Deze deelde o.a. mede, dat voor een aanschou welijke voorstelling van het geleerde ver schillende excursies nog op het program ma staan, o.m, naar het Westland. Nadat de leider woorden van afscheid gespro ken had, reikte de heer v. d, Perk de vol gende diploma's uit: met vrucht aan: Joh. V. Delft, L. v. d. Zwan, R. Vliegenthart, •Hen te Katwijk; G. de Vletter te Oegst geest, Alb. Heemskerk te Rijnsburg, W. J. Ooms te Valkenburg. Met veel vrucht aan: W. v. Delft Katwijk, J. H. v. d. Perk Kat wijk, D. Kralt, N. v. d. Nagel en J. v. d. Nagel te Valkenburg, M. Korpershoek en Alb. Hogewoning te Rijnsburg en G. Ver- degaal te Leiden. LEIDSCHENDAM NIEUW GEMEENTEHUIS. Nu binnen zeer korten tijd het nieuwe raadhuis van Leidschendam officieel in ge bruik zal worden genomen, willen wij daarvan thans een vluchtige beschrijving geven. Door het doortastend streven van den helaas te vroeg overleden burgemeester W. J. H. J. M. Keijzer, die de auctor intellec tualis van dit nieuwe raadhuis is geweest, werden de bouwplannen met groote voort varendheid tot stand gebracht. In de maand September 1939 werd om zooveel mogelijk spoed te betrachten, den bouw onderhands opgedragen aan architect A. J. Kropholler te Wassenaar. Aannemer was de firma G. A. Baten te Waspik en uitvoeder de heer H. *de Hoop en zoo is het de gemeente Leid- schen dam gelukt ondanks de moeilijkhe den in de bouwnijverheid zich van een mo numentaal gemeentehuis te voorzien dat ieders respect zal wegdragen. Het gebouw is opgetrokken van roode zandvormsteen en is wegens zijn hoog leien dak tot ver in den omtrek zichtbaar. In den gevel prijkt het wapen van groot- Leiidschendam, geflankeerd door de em blemen van de op 1 Januari 1937 tot Leid schendam vereennigde gemeenten Veur en Stomp wijk. Het bordes is versierd met 2 in zandsteen uitgevoerde leeuwen die het wapen van het Rijk en de Provincie hooghouden. Het trappenhuis van roode en blauwe baksteen, doet imponeerend aan. De aangebrachte Latijnsche spreuken Vigilate deo confi- -dentes (waak en vertrouw op God) alsme de het Concordia res parvae crescunt (door eensgezindheid worden kleine zaken groot) doen er dadelijk aan denken, dat we ons in een overheidsgebouw bevinden waar het welzijn van de gemeenschap op de eerste plaats behartigd zal worden. Verder voortgaande in het trappenhuis doet het glas-in-loodraam waarin alle af beeldingen van dé dierenriem 'zijn aange bracht als een symbool van den loop der tijden, zeer aangenaam aan. In deze ruimte is een in zandsteen uit gevoerd beeldhouwwerk van den kunste naar Altorf is aangebracht voorstellende een hondenfiguur. Vervolgens treffen we hier nog een hanenfiguur aan, welk beide voorstellingen zijn bedoeld als een bewijs van de waakzaamheid welke van de plaat selijke magistratuur zal uitgaan. In de muurwand is ruimte gelaten voor een schilderij van den kunstschilder D. Nijland, dat een beeld zal geven van de dorpskom van Leidschendam. Op den began en grond zijn de werkka mers voor den burgemeester en den secre taris benevens de bureaux van de secreta rie en sociale zaken en gemeente-ontvan ger. Deze bureaux zullen als regel alleen te bereiken zijn door de zij-ingang aange zien het de bedoeling is de hoofdingang al leen voor speciale gelegenheden open te stellen. Op de eerste etage bevinden zich de Raadszaal en de Trouwkamer welke beide flink van ramen zijn voorzien en boven dien licht geschilderd zijn. Boven de raad zaal is aangebracht de spreuk Sal us publi- ca suprema lex (het heil van het algemeen is de hoogste wet). Om het geheele imposante gebouw wordt onder leiding van Gemeentewerken een uitgestrekte parkaanleg aangebracht, dat spoedig zijn voltooiing zal hebben, waar na het raadhuis dat inmiddels reeds in ge bruik genomen is, officieel geopend zal worden. Voetbalwedstrijd. ter gelegenheid van de opening vam het nieuwe raadhuis, waarvan de dag nog niet bekend is, zal het gemeente-personeel in een voetbalwed strijd op het A.V.V.-terrein houden. LISSE Geboren: Cornelia Johanna, dochter van H. Grimbergen en Th. Duivenvoorden Aart, zoon van H. Frauenfelder en C. Kruithof Kaïel Hendrik, zoon van K. H van Dongen en W. M. J. van Kampen Hugo, zoon van J. J. Bos en J. Kamper Johannes Joseph, zoon van Th. Verhaar en H. M. Berkhout Adries, zoon van Th. Gort en A. E. Kruijff. Ondertrouwd: Theodorus Maria Köhne, 26 jaar, te Amsterdam met Jacoba Maria Ruigrok, 20 jaar, te Lisse Leonar- dus Hendrikus Schoone, 26 jaar, te Lisse met Margrietha Cornet, 25 jaar, te Haar lem. Getrouwd: Antonius Theodorus Ma rie Beelen ie Voorhout met Hendrika He lena Schoone te Lisse Overleden: Matthijs Anthonie van Steijn, 37 jaar echtgen. van S. H. van der Lans. Gevestigd: A. van den Nouland uit Voorhout L. J. Bon geb. van Maris uit Hillegom C. P. Schravendeel uit Roo sendaal J. J. Potman uit Haarlemmer meer M. Vermeulen uit Zoeterwoude. Vertrokken: P. van Waveren Ho- gervorst en echtg. naar Heemstede W. van der Reep.en gezin naar Den Helder K. Motshagen naar 's Gravenhage R. A. Smits naar Zwolle H. Boot naar Zeist - F. A. van Velsen naar Haarlem J. Q. van Es naar Maastricht A. W. H. de Roode naar Rotterdam H. M. C. Visser geb. Spaargaren A. M. Krösschell naar Leidschendam A. J. Schorro en echtgen. naar Essen. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Bij het deze week te 's-Gravenhage gehouden examen van ste nograaf, snelheid 130 lettergrepen per mi nuut, slaagden onze plaatsgenooten mej. Annie van Elzakker en de heer Wim Oost- dam, alhier. Zij waren opgeleid door den heer C. G. Booy te Sassenhekn. NOOTDORP Harm.-ver. „Gloria in ExcelsiS Deo". Deze vereeniging zal Maandag a.s. 14 April, 2e Paaschdag haar jaarlijksche mu ziekuitvoering houden, met medewer king van het komische duo Verhulst, in het vereenigingsgebouw aan den Veen- weg. Aanvang 7.30 uur. Het Bestuur. OEGSTGEEST Bloembollencultuur. In „Zomerzorg" te Leiden kwam de afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur bijen. De voorzitter, de heer A. C. Hendriksen, open de met een korte inleiding, waarop de no tulen van den secretaris, den heer G. J. Hoogervorst, werden goedgekeurd. De be schrijvingsbrief voor de a.s. Algemeene vergadering was ditmaal spoedig afgehan deld. Bij de rondvraag bracht de heer Bou- man nogmaals oprichting van een biblio theek ter sprake, wéarbij hij het groote nut voor den vakman en vooral voor de jongeren in 't licht stelde. Ook uit de ver gadering gingen stemmen op voor instel ling van dit instituut, waarop het bestuur besloot hieraan op bescheiden voet gevolg te doen geven. Na afloop van het officieele gedeelte werd het woord gegeven aan den heer T. van Egmond voor de vertoonning van een film uit de gemeente Oegstgeest, waarvan wij een schitterend overzicht kre gen van de beplantingen en groepeeringen langs de openbare wegen en vijvers en plantsoenen. Uit een en ander merkten wij op, dat hier een zeer zeldzame kleuren pracht is te bewonderen in eigen omge ving en wat er is te bereiken met beplan ting en verzorging van overblijvende plan ten. Tevens gaf de heer van Egmond een schitterend overzicht van planten uit eigen kweekerij, waarmede hij tevens zeer ge slaagd was. De voorzitter bracht aan het einde den heer van Egmond hartelijk dank voor hetgeen hij dezen avond te genieten heeft gegeven. SASSENHEIM Geboren: Wilhelmina Johanna Ge- rarda, dochter van C. J. F. van der Lans en W. E. G. Zwetsloot Wilhelmus Hendri- cus Maria, zoon van C. Langeveld en E. J. Hoogervorst Cornelia Maria, dochter van H. Franken en C P. de Groot Johanna Sophia Maria, dochter van Th. P. van Kes- teren en A. C. Nowijs. Overleden: H.' J. Slingerland, oud 1 maand. Gevestigd: H. W. P. van Lier -van 's Hertogenbosch H. Liefferink, van Noordwijk J. van Klaveren van Alphen aan den Rijn A. Langbroek van Velzen G. H. Goederee van Groningen A. M, Baas van Nieuwkoop. Vertrokken: M. Beerhorst naar Loosduinen A. M. J. Beerhorst naar de Eilt W. M. Roozen naar Heemstede A. M. Mutsaars naar Schnijdel. VOORSCHOTEN Gebor-en: Christiaan z. v. H. Kuit en C. P. van der Pijl. Ike d. van J. Wessel Bakker en N. ICorswagen. Johannes Jo- sephus z. van L. L. Cornelis en P. H. Rot teveel. •Ingekomen: A. J. van Luijk van 's-Gravenhage. P. W. Deerns, van 's-Gra venhage. N. Th. M. Bos, van Rotterdam. J. v. d. Haven, van Ter Aar. A. P. J. Brinkman, yan Maassluis. S. Bouma, van 's-Gravenhage. J. van Aarst, van Haar lem. J. G. Noppen, van Amsterdam. F. Dek, van Rotterdam. W. de Graaf, van Leiden. M. C. van Heiningen, van Was senaar. Vertrokken: I de Jong, naar Rot terdam. C. F. l'Istelle, naar Den Hel der. W. J. Raaphorst, naar Haarlemmer meer. P. Nagtegaal, naar Rotterdam. Wed. G. v. d. VeldeGroen, naar Alkmaar. H. van Bezouwen, naar Rotterdam. Wed. W. M. RijnaartsVerbij, naar Lei den. J. de Bruin, naar Ede. J. de Ja ger, naar Oegstgeest. J. v. d. Mast, naar Stad aan 't Haringvliet. A. Peters, naar Zwammerdam. H. Moret, naar War mond. D. de Groot, naar Zwolle. J. H. Mulders, jiaar Meersen. J. C. Klink- spoor, naar Wassenaar. A, van Klave ren, naar Amsterdam. J. Kuneken, naar Oegstgeest. P. Koet, naar Leiden. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is den geheelen dag gesloten Maandag 2de Paaschdag: Fees telijke bijeenkomst Houtbewerkers, nam. 3.30 uur. (Zaal 6) Dinsdag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio" 7.30 uur (Zaal 6) Rechtskundig Advies bureau voor de leden van de Afdeeling Lei den en Omstreken, op het Kantoor van het Eondsgebouw, Steenschuur 15, nam. 6.30 7 30 uur Dag. Bestuursvergadering R.K. Volksbond 8 uur (Kantoor) Woensdag: Bestuursvergadering Metaalbewerkersbond 8 uur Biljartclub „De Poedelaars", 8 uur Donderdag: Bestuursvergadering Transportarbeidersbond, 8 uur Ja&rver- gadeing Textielarbeidersbond, 8 uur (Zaal 6) Repetitie R. K. Tooneelvereeniging „Vondel", 8 uur Vrijdag: Bestuursverga dering „Herwonnen Levenskracht" 8 uur Repetitie R. K. Leidsch Symphonie-Or- kest, 8.30 uur (Zaal 6). Uitbetalingen: te 6 uur Metaalbewerkersbond; te 7 uur Transportarbeidersbond Zaterdag: Kaar ten verkrijgbaar op het Kantoor voor de Cultureele avonden van het Alma Mater koor en Pulchri Studio, 68 uur, voor de xeden van den R. K. Volksbond Biblio theek 6.308.00 uur. (Zaal 5) Spaarbank op het Kantoor, 78 uur Uitbetalingen: 10 uur v.m. Fabrieksarbeidersbond; te 10 uur Textielarbeidersbond; 3.30 uur ham. Houtbewei'kersbond; 56 uur nam. Bouw vakarbeidersbond; 56 uur Fabrieksarbei dersbond. INTERPAROCIEELE ST. JOSEPH's- GEZELLENVEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8—9 uur biblio theek. Beurtrooster: Heden aZterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: C. v. d. Meel, J. Koper en J. Hillenaar; Maandag: H. Devilée en J. v. d. Post; Dinsdag: alle commissarissen present; Donderdag: J. Goddijn en S. v. d. Aar; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: is de zaal ge opend van 12.302.30 uur en van 710 uur. Van 12 uur bibliotheek; van 810 uur verplichte bijeenkomst voor -de gezél len. 8. 15 uur prijsbiljarten. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 12.30 2.30 uur en van 7—10 uur. 7.30 uur tafel tennisclub. Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 8—10 ur. 8.30 uur ver plichte vergadering afd. gezellen. Woensdag: 7.30 uur zangles Kolpings Lijf wacht. 7.45 uur repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer. 8 uur biljartclup T. E. P. 8 uur bijeenkomst Ontwikkelingsclub. Donderdag: Bijeenkomst voor de ge zellen van 810 uur. 8 uur biljartclub T. E. P. en tafeltennisclub. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 89 uur bibliotheek. 8 uur kegelclub „Dé Poedelaars". Mededeeling: Zondag 20 April a.s. groot tafeltennistournooi; aanvang 's middags 12 uur. WANDELCLUB. Er is een wandelclub voor de leden op gericht. Voor deze nieuwe onderafdeeling is er veel animo, aangezien er al velen zich op gegeven hebben. Tweeden Paaschdag zal er een trainings- marsch geloopen worden voor senioren naar Scheveningen, voor junioren ifaar Noordwijk. De start is om negen uur des ochtends van het gezellenhuis. Leden, die zich als nog willen opgeven, kunnen dat doen he denavond aan de zaal of bij H. J. Keij, Oude Vest 63. Leider H. J. KEIJ. KRUISVAART Cohort St. Petrus Dinsdag: 7.30 uur St. Tarcisiusban. Woensdag: 7.15 uur St. Sebastianusban. Vrijdag: 7.30 uur Gelegenheid voor 't af rekenen van eischen; 8.30 uur St. Petrus- ban, Zaterdag: 5.00 uur Ring verband. Wij wenschen alle kruisvaarders, hunne ouders en al onze begunstigers een Zalig Paschen. Cohort Aeternus Pater Dinsdag: 7 uur Tarcisiusban. Woens dag: 7 uur Paschalisban. Vrijdag: 7 uur Gregorius-, Aloysiusban. Cohort St. Pancras Maandag 2de Paaschdag is er geen bij eenkomst. Dinsdag om 6 uur aspiranten; 7.30 uur nieuwe aspiranten. Woensdag 7.30 uur Godfriedban. Donderdag 7.30 i uur Bonifaciusban. Vrijdag 7.30 uur Wil- librordus- en W. Doyleban. Zaterdag 6 7 uur afrekenen; 's avonds 8.30 uur in de kerk avondwake vóór de installatie op Zondag van één onzer aspiranten. De an dere aspiranten volgen binnenkort. We wij zen op de mogelijkheid om zich nu reeds op te geven voor den nieuwen aspiranten cursus. Daarvoor is de gelegenheid open-1 gesteld op Dinsdagavond 7.30 uur. De as pirant St. Jansknapen komen op de gewo- pe uren Woensdag en Zaterdag. Dat is: 2.30 de 8-jarigen. Zaterdag om 2 uur de 9-jari- gen en om 4 uur de 10- en 11-jarigen. Jongens, de vasten is voorbij. Ik heb m'n ei-bon tot vandaag bewaard, nu kan ik ten minste een paaschei eten van de kip. Voor de rest doe ik het dan maar met andere eitjes, van suikei en marsepein. Kruisvaar ders, ook namens de staf: een zalig Paschen. Directeur. Wij brengen nog eens onder de aandacht van belanghebbenden, dat gasmaskers kunnen worden besteld bij het bureau door Prof. Dr. Greitemann 7e Week, 13—19 April: Evangelie van Lukas 16:118:30. De leesstof begint met de bekende para bel van den onrechtvaardigen rentmeester, een gelijkenis die niet gemakkelijk is, ja die zelfs vreemd aandoet. Want men vraagt zich af, hoe Christus het slechte optreden van dezen man als, voorbeeld kan geven, dat door de Christenen moet worden na gevolgd. Het antwoord hierop vindt men in de uitstekende verklarende aanteekening op bladzijde 177, waar wordt aangetoond, dat Christus alleen de voorzichtigheid, of be ter nog het overleg van den rent meester ons ten voorbeeld stelt. Ook wij moeten met, overleg, waakzaam, te werk gaan voor onze 'zaligheid. Maar dan na tuurlijk met geoorloofde middelen: name lijk waakzaam en trouw de geboden onderhouden. (Zondag), Over die trouw en waakzaamheid han delt ook het volgende. De Fariseën name lijk spreken wel voortdurend over de wet, maar ze zijn niet trouw; ze onderhouden de wet niet die zij prediken: „gij doet u rechtvaardig voor in het oog van de men- schen, maar God kent uw harten". Niet aangrijpender en harder kon dit worden verduidelijkt dan door de gelijkenis van Lazarus en den rijkaard. De vrek wordt gestraft, omdat hij tijdens zijn leven niet waakzaam en trouw is geweest. En als hij dan zijn broers, die nog op aarde wonen, een bizondere boodschap wil sturen, dan ontvangt hij als antwoord: „zij hebben de wet en de profeten". Met andere woorden: zij moeten in dit leven waakzaam en trouw de geboden onderhouden. (Maandag). Nu volgen eenige korte vermaningen van Christus, die de moeite waard zijn om langzaam gelezen en ernstig overwogen te worden. Zij handelen over de ergernis, de vergeving, de kracht van het geloof, en ten slotte weer de trouw, namelijk het die nen als trouwe knechten. Maar Christus gaat nu een stap verder. Als wij trouw zijn geweest, dan mag dit voor ons geen grond zijn voor hoogmoed. Want al doen we al les in trouw en waakzaamheid, wij zijn en blijven „onnutte dienstknechten". God heeft ons niet noodig. Maar Hij geeft ons een kans; wij mogen zijn knechten zijn. En als wij dan in die dienst getrouw hebben gehandeld, dan is die roeping en' die trouw het werk geweest van Gods ge nade. (Dinsdag). Het is hier de plaats om ons het verloop van Christus' openbaar leven weer voor den geest te roepen, Vanaf hoofdstuk 9:51 tot nu toe hebben we Christus gevolgd in het zoogenaamde „groote reisverhaal", dat we alleeh bij Lukas aantroffen. Nu is dit verblijf in het Noorden, namelijk in Gali- lea, ten einde en begint bij 17:11 het zoo genaamde Judeesche tijdperk. Christus gaat nu langzaam naar' het Zuiden, naar Judea met als centrum Jerusalem. Het groote drama, dat zich onder de steeds hef tiger aanvallen der fariseën steeds meer toespitst, nadert zijn hoogtepunt. Zoo trekt Christus dan uit Galilea weg en passeert eerst Samaria. Wat op dezen tocht door Samaria voorvalt, vinden we terug in de leesstof van de nu komende dagen dezer week. (Woensdag en volgende). Intusschen wordt de leer van Christus steeds duidelijker over het Rijk Gods. Hiervoor gebruikt Christus nu geen para bels meer, maar Hij zegt nu open en klaar, dat -men zich zijn rijk niet moet voorstel len als iets dat opzien baart, en dat nog komen moet. Neen het rijk is er reeds; het is er zonder vertoon. Herf; is „midden on der u"; in ons gewone dagelijksche leven, en het hangt van onze waakzaam heid en trouw af, of wij ook later op den dag des oordeels aan'Christus' zijde 2ullen staan. (Donderdag). Wij ontmoeten nu ook weer een trek uit den echten Lukas, namelijk de aandacht voor het gebed. Dit wordt ons duidelijk gemaakt door twee gelijkenissen: de rech ter en de weduwe, alsook de fariseër en de tollenaar. De eerste laat ons zien dat wij met aandrang en volharding moeten bid den, en dat wij God als het ware moeten lastig vallen. Als we zoo volhardend bid den verhoort God ons zeker, want Hij is geen onrechtvaardig rechter, maar onze Vader. Hij zal ons, „die nacht en d.ig tot Hem roepen", niet lang laten wachten, doch ons „recht doen met spoed". De pa rabel van den fariseër en den tollenaar leert ons dat wij, in het bewustzijn van on ze zonden, in het gebed tot God moeten gaan in nederigheid en deemoed. (Vrij dag). Ten slotte laat Lukas ons een prachtige tegenstelling zien: Christus zittend midden tusschen de kinderen, die het rijk der he melen in allen eenvoud reeds bezitten, en daar tegenover de volwassenen, die aan de aarde vastzitten en door de rijkdommen daaraan zijn vastgeklonken. Ze zijn niet zoo onbevangen als het kind, dat onmid dellijk op het goede reageert; maar de aar de en het bezit maken het hun zoo moeilijk •het goede, dat in hun ziel leeft, tot zijn recht te laten komen. Toch moeten de vol wassenen de kinderen navolgen. Christus stelt wel hooge eischen, als men eenmaal aan de aarde is vastgeklonken, maar nu •het om onze zaligheid gaat, moeten wij ook van het dierbaarste afstand kunnen doen, even onbezorgd en onbevangen als het kind. En wanneer de mensch dit niet uit zichzelf leert of doet, dan leert God het hem wel. Dan komen de groote rampen, de catastrophen en dan leeren we, dat al het aardsohe zoo weinig beteekent. Dan gaan ten slotte onze oogen open voor dat ééne dat waardevol is: het Rijk der hemelen. (Zaterdag). Lees den Bijbel i dezen geest: „Dit zegt God ook tot mij." Zondag, 13 April: Lukas 16 1-13 Maandag, 14 16 14-31 Dinsdag, 15 17: 1-10 Woensd., 16 17 11-19 Donderd., 17 17 20-37 Vrijdag, 18 18: 1-14 Zaterdag, 19 18 15-30 Luchtbeschermingsdienst, Politiebureau Zonneveldstraat, waar men op de normale werkuren ook inlichtingen kan krijgen over soort en prijs. (Tel. .22244). PAROCHIE O. L. VR. HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Maria-Congregatie. Deze week geen zang en geen asprrantenoefening. Half 8 M. IE, Al c- af- B- Van afd. B druppelen de op gaven voor de Euch. sectie bin nen. 't Gaat wel niet hard, maar de 1ste groep van 18 leden is bijna volledig. Velen willen het eerst 'ns afkijken, denk ik. Het valt ook niet mee, ofti iedere week op een bepaalden dag weer, of geen weer om 7 uur present te zijn. A.s. Dinsdag, na de Congr. van half 8 worden de plaatsen bekend gemaakt. Vervolgens wil - ik nog 'ns openlijk alle leden, die Dinsdag 1.1. voor me gebeden hebben en die me zoo'n mooi cadeau ga ven, van harte danken. Moge, door weder zijds medewerken, door meeleven met elkaar en een echte godsdienstige, offer vaardige en blijde geest, de Congregatie uiterlijk en innerlijk tot nog grooteren bloei komen. Dat in dezen tijd onze jeugd vooral kerkelijk, en dus in de M. C„ con tact en leiding noodig heeft en gelukkig ook zoekt en waardeert is duidelijk. Ik zal m\jn beste krachten daaraan blijven geven. Moge Maria's steun en voorspraak ons beschermen. En nu, na den vastentijd, en de, naar ik hoop, liefdevol meegeleefde Goede Week, een Zalig Paschen! Zondag a.s., het hoogfeest van Paschen, is het de beurt van de vrouwelijke jeugd voor de Alg. H. Communie. Meisjes en jongedames, wat 'n prach tige gelegenheid om nu allen samen 's morgens om kwart voor 7 in de kerk te zijn; dan thuis alles in orde te maken, mis schien met 'n kleine versiering van 't ta fellaken voor 'n feestelijk ontbijt en dan zelf naar de Hoogmis. De parochie-H. Mis staat dan meteen voor jullie als 't cen trum van je dag-indeeling. Ik reken op jullie allen; de meisjes rechts, de grooten links. Zalige Paaschcommunie. W. J. A. MULDER, pr., Dir. M. C. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag. Eerste Paaschdag: geheele Scho- la zingt in de Hoogmis en het Plechtig LEIDEN. Geboren: Willy d. van M. D. Segijn en A. M. Hüner Gerrit Jan z. van A. de Ruiter en M. Schoenmaker Pieter z. van J. de Ruiter en G. Schoenmaker. Ondertrouwd: J. J. Slothouwer jm. 27 j. en S. Ladan jd. 28 j. F. v. d. Vel den jm. 22 j. en M. C. van Es jd. 19 j. Overleden: J. van Wouw hsvr. B. G. van Bemmel 72 j. P. H. Paats vr. 81 j. Lof Maandag, Tweede Paaschdag: ge heele Schola zingt in de Hoogmis Dins dag, kwart over vijf: Crescendogroep II (ouderen); zes uur: Schola Woensdag, Lofbeurt: St. Ambrosiusgroep Donder dag, kwart over vijf: Cresc. Gr. II (oude ren); zes uur: Schola Vrijdag: geen repetities Des avonds om acht uur wordt de geheele Schola in de kerk ver wacht om te zingen bij de opening van de Conferenties, welke door Pater v. d. Sluys worden gegeven Zaterdag, Lof- beurt: Pius X Groep. Hallo boys! De Schola gaat deze week beginnen aan het Meispel allen present! De Cresc. Gr. II heeft gewoon repetitie vanwege overgang naar de Schola. De twee andere Groepen hebben vacantie. De Schola denkt wel aan de bijzondere beurt Vrijdagavond! Alle maal prettige vacantie! Tot kijks! Kapelaan E .A. M. PAAP. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE Parochie O.L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Dinsdag: 7.45 uur H. Mis en alg. H. Communie. Vrijdag: 7—8.30 uur The- resia groep; 7—8.30 uur Agnesgroep; 8 uur Zang. Nieuwe leden kunnen zich op de clubs aanmelden. Parochie St. Petrus. Dinsdag 7.15 repetitie Meispel aan de Heerensingel. Woensdag 7.15—9.30 uur Jongste groep. Vrijdag 7.15 precies Paaschbijeenkomst voor alle Leidsters en leden. Zaterdag 10.30—12 uur v.m. Muloclub. Aanmelding van nieuwe leden op de clubs, Clubhuls, Hooge woerd 53.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7