SXe haatten, die 11 ttaedlgi heeft! OFFICIEELE PUBLICATIE RECHTZAKEN UED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 12 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 BILJARTEN BILJARTCLUB T. E. P. Wegens de Goede Week zijn er geen wed strijden gespeeld. Daarom volgen hier eenige standen van competities, welke spoe dig na Paschen geëindigd zijn. Voor de on derlinge competitie om het persoonlijk kampioenschap moeten nog slechts 2 par tijen gespeeld worden en de beslissing om de 2de en 3de plaats. De stand luidt .hier: H. Devilee 20 18 1 1 37 Ph. Smits 20 17 3 34 H. Huying 20 17 3 34 C. v. d. Meel 20 15 5 30 H. Cambier 20 15 5 30 D. Devilee '20 13 2 5 28 N. Overdijk 19 12 7 24 S. v. d. Star 20 12 8 24 A. Rodenburg 20 11 1 8 23 J. v. Dam 20 11 9 22 J. Meiman 20 11 9 22 Th. v. d. Holst 19 7 12 14 A. Kienjet 20 6 1 13 13 C. v. d. Meijden 20 6 1 13 13 J. Compier 20 .6 7 13 13 N. v. d. Krogt 20 6 14 12 J. Hillenaar 20 5 2 13 12 J Verhoogt 20 6 14 12 J. v. d. Post 20 5 1 14 11 P. Reizevoort 18 3 15 6 H. Keij 10 3 17 6 Voor de 3-tallen-competitie 1ste klasse moet nog 1 wedstrijd gespeeld worden: TEP 3TEP I, welke beslissend is voor de lste plaats. TE. P. 1 55—18 T. E. P. 2 5 3 2 6 T. E. P. 2 6 2 4 4 T. E. P. 4 6 2 4 4 De 3-tallen-competitie 2de klasse is op de helft T: E. P. 6 T. E. P. 7 T. E. P. 8 T. E. P. 5 3 2 3 2 2 1 4 1 De B-afdeeling is vorige week begon nen. De eerste stand luidt: J. Devilee 1 1 2 S. Tuithof 1 1 1 2 L. v. B. Henegouwen 1 1 2 L. v. d. Steen 1 1 2 P. Kluts 1 1 2 B. Smits 2 1—12 A. Romijn I 2 1 12 A. Beitel 1 1 A. Romijn 1 1 H. de Groot 1 1 G. Schoon 1 1 P. Alkemade 1 1 A. v. d. Weiden N. Biegstraten H. v. d. Veer G. v. Brugge H. Nijssen De opstellingen voor Woensdag a.s. zijn: lste biljart: TEP 3—TEP I. 2de biljart: Onderlinge competitie afd. B A. v. d. WeidenN. Biegstraten, H. v. d. Veer—G. v. Brugge, H. Nijssen* P. Kluts G. SchoonJ. Devilee, S. TuithofA. Beil tel, L. v. d. SteenH. de Groot, L. v. B. HenegouwenP. Alkemade. A.s. Donderdag worden de laatste partijen der onderlinge competitie lste klasse ge speeld: P. ReizevoortN. Overdijk, Th. v. d HolstP. Reizevoort. Verder wordt de beslissingswedstrijd ge speeld om de 2de en 3e plaats: H. Huying Ph. Smits. Bij eventueele verhindering gelieve men zich met het bestuur in verbinding te stel len. SEVIULTAANSéANCE TE WOERDEN Woensdagavond was de schaakclub „Woerden" verhuisd van de sociëteitszaal, waar anders elke week de clubavonden worden gehouden, naar de groote zaal van hotel Ruys, waar een carré van tafels was opgesteld. De heer T. Ruben, voorzitter, heette alle aanwezigen welkom, vooral zijn broer: den sterken Haagschen speler J. B. N. Ruben Sr., die bereid was geweest naar Woerden te komen, om een simultaanséance te geven. Spreker dankte hem daarvoor en dankte ook hen, die de voorbereidingen tot dezen avond hebben getroffen. De heer J. B. N. Ruben dankte voor het welkom en beloofde ook van zijn kant alle krachten in te spannen. Aan 27 borden werd de strijd begonnen en regelmatig vorderde aan alle borden deze vriendschappelijke, maar taaie strijd. Even voor half acht werden de eerste zetten ge daan en even over elven werd de strijd be ëindigd. Tijdens deze massakamp bleek al spoedig, dat de jonge schaakclub goede krachten heeft, zoodat aan verschillende borden succes werd behaald. Vele gasten streden op de 64 velden en ook zij lieten hun tanden zien. Aan het eind bleek, dat de heeren G. Westerhuis, N. v. d. Horst, C. Breunesse, J. A. Peerdeman, A. v. Leeu wen, A. F. Peerdeman, J. v. Breukelen en D. v. Mourik hun partij hadden weten te winnen. In dit verband is het merkwaar dig, dat zes spelers van het eerste tiental van bovengenoemde schaakclub een over winning wisten te behalen. Remise werd bereikt door de heeren T. Ruben, W. Maas en C. v. Muiswinkel. Aan 16 borden wist de simultaanspeler winst te behalen, Uit dit alles blijkt, dat beide partijen het elkaar be hoorlijk lastig hebben gemaakt. Aan het einde van dezen wedstrijd nam de heer C. Guldemond, waam. voorzitter, het woord, om namens alle spelers en na mens alle spelers en namens het bestuur van de schaakclub den sympathieken si multaanspeler een hartelijk dankwoord toe te voegen. Daarbij bood hy den heer BON WARM GELDIG HOEVEELHEID 12 Brood of Gebak Van 14 April t/m 20 April. (27 April) 100 gram roggebrood of 100 gram ander brood of een rantsoen gebak 6 vBloemkaart) Meel of bloem of brood of gebak Van 24 Maart t/m 20 April. 35 gram tarwe-meel of -bloem, roggemeel of 50 gram witte brood of 1/2 rantsoen gebak 12 (Boter kaart) Boter Van 14 April t/m 20 April. (27 April) half pond boter 12 (Vetkaart) Boter, Margarine Van 14 April t/m 20 April. (27 April) half pond boter of margarine 21 Suiker Van 14 April t/m 11 Mei. 1 kilogram 11 Vleesch en Vleeschwaren Van 10 April t/m 20 April. (23 April) 75 gram voor gerookt of gekookt varkens- rund-, kalfsvleesch, paar den- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rol pens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongen worst en nierbrcod en 150 gram voor bloed worst. Geconserveerde kip, 100 gram. 18 Koffie of Thee Van 17 Maart t/m 27 April. 125 gram koffie, of 250 gram koffie- surrogaat of 50 gram thee. 63, 73, Kaas Van 7 April t/m. 20 April (4 Mei.) £lk der bonnen 100 gram kaas. 84 22 Eieren Van 14 April t/m 20 April (27 April) Van 10 t/m 16 April (19 Apri.1) 1 si 1 ei 15 Peulvruchten Tot 30 Maart nog geen nieuwe bon aangewezen. 19 Rijst of Rijste- meel of -gries of Gruttemeel (gemengd meel) Van 24 Maart t/m 20 April )4 pond 10 Maïzena of Griesmeel of Sago of Aardappel meel of Pudding poeder of Pudding sauspoeder Van 24 Febr. t/m 20 April 1 ons. Op twee bonnen mag 1 pakje maïzena van 225 gram worden gekocht, in verpakkin gen welke vóór 22 Juli 1940 zyn vervaardigd. 07 Havermout of Havervlokken of Haverbloem of Aardappelmeel- vlokken Van 24 Febr. t/m 20 April H pond 08 Gort of Gortmout of Grutten Van 24 Febr. t/m 20 April K pond 09 Macaroni of Vermicelli of Spaghetti Van 24 Febr. t/m 20 April 1 ons 117 Scheerzeep Van 1 Jan. t/m 30 April 50 gram scheerzeep, of een tube scheercrêmt, of kleine tubes, of een pot scheerzeep 20 Zeep Van 31 Maart t/m 27 April 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep oude samenstel ling of 150 gram nieuwe samenstel ling, of 200 gr. vloeibare zeep, of 250 gram zeeppoeder, of zelfwer kende waschmiddelen, of 125 gram zeepvlokken, of 150 gram toiletzeep of 600 gram waschpoeder. Period. Periode 9 tm. 31 Maart Petroleum tm. 20 April nog geen nieuwe bon aangewezen, voor de keuken 2 liter VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. Bericht No. 7. De volgende prijzen (omzetbelasting inbegrepen) mogen ten hoogste aan het publiek in rekening worden gebracht: Eieren: (hiermede vervalt Bericht No. 3) Versche eieren klasse 1 (65 gr. en meer) 9 cent per stuk 2 (6065 gr.) 8 y3 cent per stuk 3 (5560 gr.) -• 8 cent per stuk Z L 4 (50—55 gr.) 7)4 cent per stuk M 5 (4550 gr.) 7 cent per stuk m 6 (minder dan 45 gr.) 6)4 cent per ©tuk HET VRAGEN VAN HOOGERE PRUZEN IS STRAFBAAR. Bewaar deze opgave en gebruik' haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. 6983 Ruben een kistje sigaren aan als stoffelijk blijk van dankbaarheid. Een hartelijk ap plaus onderstreepte dit alles. Maar zeer vele schakers gingen nog niet naar huis, want er stond nog een bliksem- wedstrijd op het program. En haastig wer den de stoelen aangeschoven en nog haas tiger moest er gehoorzaamd worden aan den hamerklop, die om de vijf seconden be val, dat er gezet moest worden. Groote hi lariteit en grooteblunders werden er toen gemaakt en al spoedig was de helft der spelers van verdere deelname uitgeslo ten. De winnaars ontmoetten elkaar op nieuw en in hetzelfde bliksemtempo werd er gespeeld. Totdat eindelijk nog slechts twee spelers overbleven, waarvan de heer A. F. Peerdeman door den heer D. v. Mou rik te verslaan den eersten prijs en zijn tegenstander den tweeden prijs wist te be halen. Haagsche Politierechter Zij kwam, zag en verloor. „Zoo, daar ben ik dan," begeleidde de juffrouw, afkomstig uit Leiden, haar entree im de rechtzaal. „Ja, dat zie ik," zei de magistraat „dus wees u aandachtig naar hetgeen u zult hooren." De Officier vertelde haar waarvoor zij terecht stond: beleediging en mishande ling. „Dat wist ik al, want dat staat op dit pa pier" en ze zwaaide met haar dagvaarding, „maar het is niet waar." De getuige zei, dat het wel waar wac en begon met haar verhaal. „Ik ken ze al ja ren lang, van gezicht dan, maar ik héb ze nooit vertrouwd. Dat voel je soo, hé. Geen stroobreed héb ik se ooit in de weg geleid en daar gaat se soo maar ineens schelden. Ik see natuurlijk niks trug en daarom kon se wel fuur spuige. Maar ik doch soo bij me eige, Merie, houd je san1 nou dich, dan doe je wijs. Dat kon se niet hébbe en toen stompte se me tegen me borstkas." Toen we zoover waren vroeg de Politie rechter belangstellend of dat pijn gedaan had. „Méheer ik stond te snakken naar asem," zei de dame/ „Maar nu moet u me eens vertellen: de verdachte gaat toch maar niet zoo voor niets schelden en stompen", vorschte de Politierechter. „Ik heb niks anders gedaan dan d'r an- gekeke en me neus opgetrokke," zei de da me, die niets gedaan had. „Ze heb ook nog voor me op de grond gespuugd", interrumpeerde de aanvalster. „Nog geen reden om te gaan schelden" wees de Politierechter haar terecht. „En ik sou wel us willen wete wat u sou doen als se foor u foe te spuugden." „Ik zou niet gaan schelden," zei de Po litierechter. Toen wilde men nog weten waarvoor de getuige uitgescholden was. „Voor soo veel, mot ik dat allemaal her halen", zei de getuigende juffrouw be schroomd. De scheldwoorden kwamen hier op neer, dat de aldus aangesprokene het tijdige met het eeuwige moest verwisselen op een nog al ongewone en vreemdsoortige wijze, ter wijl haar voorouders en nazaten al niets beters werd toegewenscht. De stomp was met de gebalde vuist toe gebracht al sprak de agressieve van een „douwtje." De Officier zeide, dat hij dat z.g. douw- tje best begreep, gezien en gehoord héb- bende de juffrouw in het bankje die nu bepaald geen zachtzinnigen indruk maakte. Dat eeuwige geharrewar en deze onder linge kleingeestigheden moeten maar eens tot een einde komen en dat gaat blijkbaar alleen met gevangenisstraf. Reden om thans twee weken gevangenisstraf te eischen. Nou dat kunt u begrijpen. „Mot ik twee weken de gefangenis in. Als je me nou; as u maar weet, dat ik dat niet neem,", zei de recalcitrante geschokt en kleintjes. „Die hoeft u niet te nemen, die wil de Officier u geven", bracht de magistraat er tusschenin. „Voor ditmaal zal ik u nog een geldboete geven, maar gedraag u zich voortaan dan beter, want de volgende maal wordt het onherroepelijk de gevangenis," aldus de Politierechter. En het werd twintig gulden boete. Per plex verdween de juffrouw. HAAGSCH GERECHTSHOF De nacht is voor het ongedierte. De veehouder N. M. v. d. S. te Zoe- terwoude moest dienst doen bij den luchtbeschermingsdienst daar ter plaatse. Hij was officieel opgeroepen, maar, aange zien het dien dag bar slecht weer was, had hij zijn bed geprefereerd boven een nacht in het slechte weer rond te wandelen. Men was hem, toen hij niet verscheen, speciaal nog eens gaan roepen, maar ver dachte had het wel geloofd en gezegd: „de nacht is voor het ongedierte en wat er van komt is voor mij." Nu, er was wat van gekomen, n.l. veer tien dagen gevangenisstraf, hem door den Politierechter opgelegde Had hij toen gezegd „wat er van komt is voor mij", nu hij het had nam hij het niet, want hij was in hooger beroep gekomen bij het Hof om er van af te komen. President: „Nu zie je wat er van komt" De prooureur-generaal-generaal vond het optreden van verdachte niet in den haak geweest en de straf juist gewezen er. spr. vroeg ook bevestiging. Ter verdediging werd er nog aangevoerd, van de zijde van verdachte, dat er den ge- heelen oorlog niets was gebeurd en daarna ook niet, zoodat verdachte had gemeend, dat hetgeen hij gedaan had niet zoo erg was. Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK Diefstal van bouwmaterialen. De metselaar H. J. B. te L i s s e had! het metselwerk voor drie te bobwen hui zen te Voorhout aangenomen van den tim merman-aannemer P. G. Lammers te Voor hout. Toen er aan het metselen begonnen was, bleek, dat men eenige steigerpalen en kortelingen tekort kwam. B. had daarvoor gezorgd en de vrachtrijder Werkhoven had ze in Lisse gehaald. De steigerpalen, die men te kort kwam, waren er zes geweest, maar, toen het karwei afgeloopen was, had Lemmers gemerkt, dat er 30 steigerpalen door B. mee genomen waren. Verder ver miste hij ook nog kortelingen, een kruiwa gen en eenige ladders. Later had men al deze materialen gevonden in een garage te Nieuw Vennep, waarbij tevens uitgekomen was, dat B. ze verkocht had. Deze laatste ontkende pertinent, dat hij de materialen gestolen had, want alles was zijn eigendom geweest. De getuige Rietveld, metselaar te Lisse, die reeds jaren by Lammers werkzaam is, had de spullen echter pertinent herkend als toebehoorend aan Lemmers. De Officier van Justitie achtte dan dief stal wettig en overtuigend bewezen. Het is moeilijk uit te zoeken hoeveel er precies weggenomen is, maar één ding staat vast en wel, dat B. veel meer meegenomen heeft dan hem toebehoorde. Spr. eischte daarvoor drie maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Diefstal van een coupon stof. G. J. J. T. S. uit Amsterdam had ten na- deele van den kleermaker van Egmond te Leiden een coupon stof weggenomen, hetgeen gebeurd was op 15 Januari van dit jaar. Verdachte had het feit bij de politie toe gegeven. De Officier bracht naar voren, dat verdachte reeds tweemaal veroordeeld is en dat het ingewonnen rapport zeer on gunstig luidt, reden om thans acht maan den gevangenisstraf te eischen. Uitsprak over 14 dagen. Haarlemsclie Politierechter Diefstal van een heerenrijwiel. Terecht stond de 26-jarige los arbeider K. J. A. T. uit T e r A a r, wien ten laste was gelegd, dat hy op 13 October van het vorige jaar ten nadeele van een slooper te Haarlemmermeer een rijwiel had wegge nomen dat voor een café aldaar stond. Ver dachte deelde thans mede, dat zijn eigen rijwiel was gestolen en hij dit rijwiel maar mede had genomen om naar huis te kun nen gaan. Het was volgens verdachte niet de bedoeling van hem om het rijwiel te be houden. Deze zaak had reeds op de zitting van den Politierechter d.d. 3 Jan. j.l. ge diend. De broer van verd., die als getuige h décharge was opgetreden, had den officier van Justitie laten aresteeren op vermoe den van meineed. Op de zitting der meer voudige Kamer werd tegen den broer van verdachte, den 21-jarige tuindersknecht Th. T. uit Ter Aar een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden. De rechtbank veroordeelde hem op den 20 d.a.v. tot 3 maanden gevangenisstraf. De voortzetting van het geschorste onderzoek in deze zaak leverde niet veel bijzonders op. Alhoewel de officier van Justitie tegen hem een geringe vrijheidsstraf had willen eischen, kon hij dit thans niet doen in ver band met zijn houding ter terechtzitting. De officier van Justitie eischte thans te gen verdachte 3 maanden gevangenisstraf. De Politierechter veroordeelde verdachte tot 2 maanden gevangenisstraf. Overtreding Hamsterwet. Hierna stond terecht de 32-jarige han delaar Ch. M. uit Haarlemmermeer, wien ten laste was gelegd, dat hy op 18 Febr. j.l. 300 KG. capucijners en 50 KG. bruine boonen in voorraad heeft gehad, hetgeen te veel was voor het gebruik van een gezin bestaande uit 2 personen in een week. Eisch en vonnis luidde een geldboete van 25.subs. 15 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag ge- nomene. PASCHEN. Het heele voorjaar zegt het weer, De bloemen op het veld Het gras, de boomen en nog meer, Hoe 't heden is gesteld. De menschheid kijkt weer blij omhoog, De lucht is dikwijls blauw, 't Is Paschen en 't is lente ook, Al ril ik van de kou. De bloemen komen paars en geel Te kijken uit den bol Wy kijken van de koude scheel En zeggen: zijn zij dol? Maar 't voorjaar zit weer in de luch*, Da's duidelijk te zien, 't Is Paschen en 't is lente ook En koud nog bovendien 't Is 't feest, dat w' allen zijn bevrijd En dat in 't voorjaar valt, Bevrijd van alle narigheid, Die levenslust vergalt. Ons hart en onze ziel zijn vrij Van alles wat ons kwelt 't Is Paschen en 't is lente ook Met bloemen op het veld. Maar toch de wind waait nog zoo koud Zoo kil om onze ziel, Hoewel daar toch een zonnestraal Van lente binnenviel. Er bromt iets door de hooge lucht. Dat angst en dood versprefdt, 't Is Paschen en 't is lente ook Ondanks den oorlogstijd. De thermometer staat op nul Als 'k morgens vroeg ontwaak; Toch is de lente, bly en gul, Begonnen met haar taak. Geen oorlogsmoloch, geen geweld Weerhoudt haar van haar plicht, Omdat het morgen Paschen is En alles wordt weer licht. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 10