SPORT Qemengdeffi&Ucfïten Het meisje handschoen VRIJDAG 11 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 luk gebeurd. De boerenarbeider G. J. v. d. Brink was bezig, met paard en wagen hoo rnen te vervoeren naar den houthandelaar H. Huyskamp in Ittersum. Door den korten draai over den over weg kwam het paard scheef in het tuig te staan. v. d. B. wilde dit onder het rijden verhelpen, doch viel en kwam onder het paard terecht, waarna vervolgens het lin ker voor- en achterwiel van den zwaar op geladen wagen den man over het lichaam gingen. Met zware inwendige kneuzingen is het slachtoffer naar het Sophia Zieken huis te Zwolle vervoerd. DE MOORD OP DEN BREDASCHEN KOOPMAN. Zooals bekend verdween op Dinsdag 12 Novefber 1940 de koopman P. A. uit Breda, nadat hij voor zaken naar Rotterdam was gegaan. Uit het eerste onderzoek bleek, dat van A. in gezelschap was geweest van een koopman uit Bussum, zekeren J. H. J. D. uit Amsterdam en een vierden onbekenden man, en dat het doel was geweest 'een par tij textiel te koopen. De Bussumsche koopman verklaarde, bij zijn verhoor, dat hij op den bewusten dag in een café te Rotterdam was achtergeble ven, terwijl de anderen de partij waren gaan bekijken. Toen van A. niet terug was gekomen, was hij naar Bussum teruggekeerd. Toen de politie naar D. informeerde, bleek deze onvindbaar te zijn. Het bleek, dat D. omgang had met T. A. F. S., wonen de te Rotterdam. Toen S. aan het politie bureau werd ontboden bekende hij dat hy van A, met een kolenschop in zijn woning aan de Franschelaan te Rotterdam had ge dood en het lijk daarop in zyn woning on der den vloer had begraven. S. beweerde, dat hij het misdrijf in op welling van drift, veroorzaakt doordat van A, hem een vuistslag had toegediend, had gepleegd. Het geld en de voorwerpen van waarde zou hij hebben verbrand of vernie tigd, terwijl de Amsterdammer D. geheel buiten de zaak stond, aangezien deze in een café had zitten wachten. Het onderzoek in deze aangelegenheid werd echter voortgezet en reeds spoedig kon de onjuistheid van de verklaring van S. worden aangetoond. Het gevolg was dan ook, dat S. een bekentenis aflegde, waaruit ook de rol van D. in deze aangelegenheid bleek. Intusschen werd het onderzoek voortge zet, waarbij met omzichtigheid te werk moest worden gegaan, omdat D., die zich nog steeds schuil hield, niet mocht weten, wat reeds omtrent hem bekend was ge worden. Op Woensdag 12 April 1941 meldde D. zich bij de politie te Amsterdam, aange zien, naar hij zeide, hij had gehoord dat de politie hem zocht. D. werd naar Rotterdam overgebracht en ontkende elk aandeel in den moord op van A. Zyn vei-klaring was, dat hij met S. en van A. het café te Rotterdam had verbaten, maar later in een ander café had zitten wachten, terwijl S. en van A. alleen vei oer waren gegaan, om de textielgoede- ren te bezichtigen. Later was van S. by hem gekomen met de mededeeling, dat de koop afgesprongen was en van A. vertrok ken was. Intusschen was echter reeds zoo veel bewys tegen D. verzameld, dat hij zijn verklaring moest herroepen. Uit het onderzoek is thans wel het na volgende komen vast te staan: De bewering van D. en S., dat zij eea partij textifcjgoederen te koop hadden, was gefingeerd. Dit was voorgewend, om in aanraking te komen met een kapitaalkrach tig persoon. Via den Bussumschen koop man. die in deze affaire waarschijnlijk wel vrijuic gaat, is van A. naar Rotterdam ge lokt. De Bussummer werd in het café te Rotterdam achtergelaten, waarna S., D. en van A. samen naar de woning van eerst genoemde gingen. Hier heelt men van A. onverhoeds met een sm.'dshamer op het hoofd geslagen Het onderzoek wees uit, dat deze hamer eenige dagen voor den moord is gekocht. De hamer is na den moord weggeworpen, maar kon nog door de politie opgespoord worden. Toen van A. dood was, is het lyk be roofd van het geld en de voorwerpen van waarde. Het geld werd behouden, de op het lyk gevonden goederen echter vernie tigd, om ontdekking te voorkomen. Ten slotte werd het lijk van A. begraven, op de wijze, we ke reeds eerder werd vermeld. Op Woervcag 13 November 1940 kwamen S. en D. weer samen en hebben zij afge sproken, hoe zij bij eventueele ontdekking van den moord zouden handelen. H'erby werd overeengekomen, dat S. bij ontdek king alle schuld op zich zou nemen en zou voorgeven, dat van A. tijdens een twist was gedood, vast kwam te staan, dat S. en D. met alle geraffineerdheid hun plannen hebben gemaakt en uitgevoerd. Zoo heb ben beiden hun costuum na den moord la ten stoomen om eventueele bloedsporen weg te krijgen. D. nam zelfs de voorzorg dit costuim daarna nog te verbergen, maar het is gelukt dat costuum nog in beslag te nemen. Cp grond van hetgeen tot heien van deze zaak bekend is geworden, kan wel aangenomen worden, dat alleen ,S. en D. bij het misdrijf betrokken zijn. COMPLOT VAN FRAUDULEUZE SLACHTERS AAN HET LICHT GEKOMEN. Crisisambtenaren en marechaussee heb ben gezamenlijk in Zutphen en omgeving een wijdvertakt complot ontdekt, welks le den zich schuldig maken aan clandestiene slachting van vee en den kettinghandel in vleesch. In totaal is tegen ongeveer 30 per sonen proces-verbaal opgemaakt, terwijl eenzelfde aantal frauduleus geslachte var kens in beslag is genomen. Eenigen tijd geleden werd het complot ontdekt, toen een controleur van den crisiscontroledienst een inval deed bij den koopman T. in de Hoven. Hij vond daar een met bloed bedekt laken, bebloede touwen en nog andere aanwijzin gen, welke het vermoeden deed ontstaan, dat het huis van T. werd gebruikt als clan destine slachterij. Toen T. gearresteerd v/as, bekende hij, dat hij verschillende var kens, schapen en pinken voor opdrachtge vers heeft geslacht. Uit het verdere onder zoek bleek, dat een groote rol in het com plot speelde de Apeldoornsche slager N., die heel wat clandestien geslachte varkens in zijn winkel tegen bonnen verkocht. In Zutphen en omgeving bemoeiden zich verscheidene lieden met den verkoop, waarbij vooral de Zutphensche koopman P. een belangrijke rol speelde. In den loop van het onderzoek is voorts een dozijn le vende varkens in beslag genomen, bij eeni ge landbouwers te Brummel en Gorssel, welke kennelijk voor den clandestienen handel bestemd waren, daar zy niet in het veeboekje stonden ingeschreven. A.S.C.—LAAKKWARTIER. Voor den op Tweeden Paaschdag te spelen wedstrijd tegen den kampioen Laakkwartier is het eerste elftal van ASC vastgesteld als volgt: J. van Berge Henegouwen. H. Kok L. P. v. d. Valk W. Rietbergen G. J. Prevo P. van Nierop L. Smits J. H. van Nierpo P. Mooten W. Aniba J. de la Bije Het tweede elftal van ASC, dat des ochtends om half twaalf tegen Alphia 2 speelt, is vastgesteld als volgt: doel: P. Pranger; achter: J. Abrahams en A. Mei man; midden: N. A. Verboom, P. van Ho ven en J. Sloos; voor: J. J. Nijeboer, A. van Duuren, J. van Duyn, J. van der Luyt en C. Wertting. KATWUKSCHE DAMCLUB KT) r, De uitslag der tweede ronde voor den prijzen wedstrijd van K.D.C. is als volgt: A. v. BeelenA. A. Voys 02 P. Dijkstra—W. Böttcher 2—0 J. Houwer vrij. J. van ElkD. Hartkamp 02 J. SchoneveldA. Dijkstra De uitslag der 1ste ronde van den be slissingswedstrijd voor den beker is: J. Schoneveld—A. Dijkstra 20 zoodat J. Schoneveld nu reeds zeer gun stig staat om in het bezit van den beker te komen. SCHAKEN LEIDSCHE SCHAAKBOND. De competitie le en Ze groep. Van den wedstrijd in de le groep tus- schen de R.-K. Sch.cl. De 2 Kon. I en Al phen I werden twee partijen beslist: H. Elemans (2 K.) wint van H. v. d. Linden en C. v. d. Wrogt en A. H. Hooyer spelen remise. Volledige uitslag: 2 Kon. I 3% p. Alphen I 6% p. Eindstand der le groep: gesp.gew.gel.verl.v.t.. pnt. Alphen I L. S. S. F. L 2. Koningen I L. S. G. n 5 1 37—23 4 11 33—27 1 1 4 26—34 1 5 24—36 De tweede groep. Hierna werd nog gespeeld de partij H. E. Christiaanse (C.)J. Nievaar t (VTL) L'dorp, die door Nievaart is gewonnen. Eindstand: Caïssa 1 7% p. V. T. L. I 2 1/2 punt. Eindstand der 2de groep: L.Gym.Sch.cl. 6 6 40 20 12 Caïssa I 6 2 1 3 30%—29% 5 L. S. S. F. II 6 1 2 3 26%—33% 3 V. T. L. I 6 1 1 4 23 —27 3 R.K. SCHAAKCLUB „ZOETERWOUDE" De R.K. Schaakclub „Zoeterwoude" hield een ledenvergadering waar het volgende bestuur werd gekozen: A. H. G. Paarde- kooper Czn., voorzitter; E. van Niekerk, secretaris; H. J. C. Paardekooper, penning meester. De heer D. van Gelder zal naast de technische leiding ook de functie van competitieleider bekleeden. Na afloop speelde de heer D. van Gelder een simultaan wedstrijd aan 16 borden. Hij verloor 2 partijen aan Jac. van Leeuwen en E. van Niekerk en speele 7 partijen remise tegen pater C. Kauling, H. Paarde kooper,, P. Schouten, G. van Bemmelen, C. Paardekooper, W. Vink en A. Paarde kooper Czn. Aldus ruim 65 Het programma voor Vrijdagavond 18 April is: D. van GelderP. Schouten (afgebr.); C. PaardekooperC. Broxter- man (idem), H. SieverdingJac. van Haaster (idem); W. VinkG. van Bemme len (idem); W. van VelzenA. Paarde kooper Pzn (idem); W. FontijnA. Paar dekooper Czn. (idem); Jan de Boer—pater C. Kauling; E. van NiekerkJoop de Boer. PAARDENSPORT DUINDIGT WERKT TWEEDEN PAASCHDAG MET DEN TATOLISATOR. Na dertig jaren afwezigheid hier te lan de doet de totalisator zijn intrede weer en wel voor de eerste maal sedertdien op Duindigt, de prachtige renbaan tusschen Waalsdorperlaan en Zij de weg, waar op den Tweeden Paaschdag weder gewed zal mo gen worden, zonder „bookmaker", doch met wettelijk geoorloofde bewijzen van deelneming. Het bestuur van de Nederlandsche Hard draverij- en Renvereeniging stelde gisteren de Pers in de gelegenheid ter plaatse ken nis te nemen van de op de 35 jaren oude renbaan getroffen voorzieningen. Aan het payiljoen, waar men de biljeten van 1. ZEILBOOT OMGESLAGEN OP DE WESTEINDERPLAS. Een der vier inzittenden verdronken. Gistermidadg is op de Westeinderplas te Aalsmeer, een zeilboot omgeslagen, waarin vier leerlingen van een gymnasium te Haarlem hadden plaats genomen. Hier bij is helaas de 16-jarige Albert Hoolhorst uit Bloemendaal om het leven gekomen. De drie andere inzittenden konden gered worden. Het lijk van het slachtoffer is nog niet gevonden. VIJFJARIG MEISJE DOODGEREDEN. In de Groeseinöstraat te Tilburg waren gistermiddag eenige kinderen aan het spe len met een duwwagentje. De 7-jarige Jan de Kok duwde drie kleinere kinderen in het wagentje voort. Hij duwde het wagen tje voor zich uit doch hield het hoofd om laag, zoodat hij niet zag dat op de straat een zware truck met een met boomen ge laden opleggdr voorbijreed. De knaap duw de het wagentje tusschen de truck en den oplegger, met het droevig gevolg, dat de vijfjarige Petronella Schuurmans het zwa re wiel over het lichaam kreeg en op slag dood was. De twee andere kinderen kregen bloe dende wonden aan hoofd en handen en wer den ter plaatse verbonden. VAN WAGEN GEVALLEN EN OVERREDEN. Gisteravond tegen zeven uur reed de zes tienjarige K. van R. als bestuurder van paard en wagen op de Gedempte Biersloot te Vlaardingen. Naast hem op den bok zat de vierjarige Josina Moerman, dochter van zijn patroon. Toen de wagen door een kuil reed, viel Josina van den bok, terwijl op hetzelfde oogenblik van R. achterom keek, omdat eenige kisten van den wagen vie len. Het meisje viel eerst op de treeplank en toen op den grond, vlak voor het voor wiel van den wagen. Het voorwiel reed over haar borstkas. Voordat het achterwiel haar bereikte, was de wagen reeds tot stilstand gebracht. Het kind werd in hoogst ernstigen toestand per ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd, waar het inmiddels is overleden. Van schuld by den bestuurder is geen sprake. DOODELIJK ONGELUK BIJ WERKZAAMHEDEN OP BRUG. Bij het plaatsen van een ijzeren over spanning over een brug over de Ringvaart onder de gemeente Broek op Langendijk, is tengevolge van het breken van een tros, de montagemeester van de Hollandsche Constructie Maatschappij te Rotterdam, D. B., wonende te Rotterdam, bekneld geraakt en aan de gevolgen overleden. DOODELUK ONGELUK IN EEN MEUBELFABRIEK. Bij het verrichten van werkzaamheden is de vijftigjarige heer Geurts in zyn meu belfabriek aan den Steenweg te Sittard door de as van een groote zaagmachine ge grepen. Hij werd in het rond geslingerd en dood opgenomen. De ongelukkige laat een vrouw met drie kinderen achter. ARBEIDER ONDER MET BOOMEN GELADEN WAGEN. Gisteravond is op den verbindingsweg tusschen den Deventerstraatweg en de Schellerallee te Zwolle, een ernstig onge FEUILLETON met de EEN MODERNE ASSCHEPOESTER HISTORIE van MARIA SAWERSKY. (Nadruk verboden). 25) Vera trok haar gezicht in een teleur gestelde plooi, maar haar deelneming was niet bepaald gemeend. Reeds meermalen was dit Kerstplan ter sprake gebracht en ze had zich nachtenlang het hoofd gebro ken over de vraag, hoe ze een ontmoeting met Jens en Grootkau zou kunnen vermij den. Hoewel er aan dit, voor hem stellig onverwachte weerzien geen onmiddellijk gevaar was verbonden, bleef ze hem toch het liefst zoo lang mogelijk uit den weg. Wanneer zy eenmaal vasten voet op den Falksburcht zou hebben gekregen en voor haar grootvader onmisbaar was gewor den, zouden eventueele moeilijkheden, welke hieruit toch altijd konden voort vloeien, zeker veel gemakkelijker te over winnen zijn. Wat jammer, dat we Jens niet in ons midden zullen hebben, zei re huichelach tig. U had er u toch zoo op verheugd, meneer Grottkau. Dat had ik, ja. maar er is helaas niets aan te doen. Voor Paschen is er nu na tuurlijk niet aan te denken, dat we Jens en zijn vriend te zien zullen krijgen. En ik had nog wel zoo gehoopt, dat de samen gezellig Kerstmis zouden vieren. Maar ik heb een goed idee, meneer Grott kau. Vertel op, jongedame. Als Jens niet hier kan komen, waar om gaat u hem dan niet opzoeken in Ko penhagen? Een schitterend idee, riep Grottkau met zyn zware basstem. U bent een bo venste beste, juffrouw Falke, Wat zeg je er van, Remus, zal ik maar eens naar den jongen overwippen? Maar naturlijk, beste kerel, ant- woorde Falke hartelijk, daarbij wanhopig trachtend zyn eigen teleurstelling te ver bergen. Het vooruitzicht de beide feestda gen alleen in gezelschap van zijn klein dochter te moeten doorbrengen, had weinig aanlokkelijks. Smartelijker dan ooit zou 't besef zich aan hem opdringen, dat dit meisje een vreemde voor hem was en ook altijd een vreemde voor hem zou blijven. Harry laat ik hier, werkte Grottkau het plan verder uit. Die kan op den Falks burcht Kerstmis vieren. Met twee jonge menschen in je omgeving zul je niet over eenzaamheid te klagen hebben, wel Re- mus? O nee, stellig niet. Juffrouw Falke en ik zullen onze uiterste best doen het Kerstfeest zoo stem mig mogelijk te maken, verzekerde Oslan, terwyl hy Vera met zijn blikken verslond. Grottkau kwam bij het vooruitzicht op zyn aanstaande reis naar de hoofdstad bij na in een uitgelaten stemming. Hij ver telde anecdotes uit zijn jeugd, hield Harry Oslan voor den gek en noemde hem een droge stokvisch. Met de noodige overdry- ving beweerde hij, dat de jeugd van tegen woordig de streken, die hij in zijn vlegel jaren had uitgehaald, nooit zou nadoen, omdat het haar aan alle romantiek ont brak. Ik ben juist geweldig romantisch aan gelegd, verzekerde Olsan met een veron gelijkt gezicht en zich daarop tot Vera wendend, vroeg hy: Zoudt u met mij niet een romantische arretocht door den mane schijn willen maken, juffrouw Falke? Merci, wees Vera zijn aanbod lachend af, ik heb al genoeg aan onze wandelritten op klaarlichten dag! Harry Olsan toonde zich niet in het minst teleurgesteld door deze afwijzing, waarin hij veeleer een aanmoediging van zijn pogingen meende te bespeuren en het gesprek verliep dan ook verder zeer ge animeerd. Na de thee keerden Grotkau en Olsan naar hun landgoed terug, terwijl Vera met jonkheer Falke de gebruikelijke partij schaak speelde. Daarna ging men aan ta fel, waarbij, zooals gewoonlijk, weinig werd gesproken en na het diner trok Remus Falke zich in zijn eigen kamer terug. Ook Vera begaf zich naar haar appartemen ten. De kamenier verscheen om haar bij het uitkleeden behulpzaam te zijn, maar Vera stuurde het meisje weg met de bood schap, dat zy haar over een uur terug verwachtte. Zij wilde nog aan haar moe der schrijven en weldra was zij geheel in deze bezigheid verdiept. Toen zij hiermee gereed was, las zy dien brief nog eens door. Lieve Mama! Het gevaar, dat Jens Grottkau my hier als de kleindochter van Falke zou aan treffen, is gelukkig weer geweken. Zoojuist vernam ik, dat noch hij, noch zijn vriend Grundtvig Bagesen Kerstverlof krijgt, zoo dat er van het voorgenomen bezoek aan den Falksburcht niets kan komen. Zooals ik reeds schreef, heb ik me wer kelijk een oogenblik ongerust gemaakt. Natuurlijk is het lichtelijk overdreven van een „gevaar" te spreken, maar voorloopig dunkt het me toch beter, dat ik hier nie mand uit de Elmshornsche contreien ont moet, omdat de gevolgen van een derge lijke verrassende ontmoeting nu eenmaal nooit te overzien zijn. Enfin, vóór Maart of April ik weet niet uit myn hoofd op welke data Paschen het volgend jaar valt is daar nu geen sprake meer van en tegen dat tijdstip hoop ik mijn „grootpa pa" tot een reisje naar de Rivière of een ander uitverkoren plekje op dit tranendal te bewegen. Eenige afleiding zou me bij zonder goed doen, want op den duur is het hier gruwelijk vervelend. Mocht ik Falke bereid kunnen vinden aan dezen vurigen wensch van zijn beminde kleindochter ge volg te geven, dan zou ik dus Grottkau opnieuw uit den weg kunnen gaan en voor de rest moeten we dan maar afwach ten. Wie weet, of Grottkau en zijn brave vriend vandaag of morgen niet op een of ander oorlogsschip worden geplaatst, dat naar het andere eind van de wereld vaart De Kerstdagen beloven nu uitermate ge zellig te worden. Ik blijf hier alleen met grootpapa in gezelschap van een jongeling, die als volontair op het landgoed van Grott kau werkzaam is en naar den naam Harry Olsan luistert. Het is weliswaar geen licht, maar ik geioof, dat hy braaf op weg is zijn hart aan je onweerstaanbare dochter te verliezen en eerlijk gezegd vormt hij het eenige lichtpunt in dit stierlijk vervelende nest. Bovendien heeft hy geld Radio-programma ZATERDAG 12 APRIL 1941. HILVERSUM 1, 415.5 M Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8 00 Gramofoonmuziek 8.30 A. N. P.: Nieuwsberichten 8.45 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de Vrouw 9.17 Gramofoon muziek 10.00 Herhaling van avondpro gramma's (opn.) 12.00 Ensemble Rent meester 12.42 Almanak 12.45 ANP: Nieuws- en economische berichten 1.00 Mclodisten en solist (1.20—1.40 Gramofoon muziek) 2.00 „Verzorging van den oigen tuin", causerie 2.20 Omroeporkest en solist 3.15 Esmeralda 3.45 Gramofoon muziek 4.00 Bijbellezing (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 4.20 Zang met pianobegeleiding 4.40 Duitsche les in hoorspelvcrm 5.00 Viool en piano 5.15 ANP: Nieuws- economische en beursberichten 5.30 Hobo, fluit en or gel 6.15 Voor de binnenschippers 6.30 Ensemble Tonny Roxini 7.00 ANP: Vra gen van den dag 7.15 Ensemble Tonny xini 7.45 Dichter en boer 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Omroeporkest, soliste en gramofoonmuziek 9.40 Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 9.45 A. N. P.: Engelsche berichten 10.00 ANP: Nieuws berichten. hierna sluiting. HILVERSUM n, 301.5 M. Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6 50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 Gramofoonmuziek 8.30 A. N. P.: Nieuwsberichten 8.45 Gramofoonmuziek 9.15 Orgelconcert en zang. 10:00 Mor genwijding (voorbereid door het Vry'z.- Prot. Kerkcomité) 10.20 Gevarieerd t>ro- gramma (opn.) 12.00 Berichten 12.15 Trio Jonny Gmbach en solist 12.45 A. N. P.: Nieuws- en economische berichten 1.00 Gramofoonmuziek 1:45 „Het ei in de symboliek", causerie 2.00 Rotter- damsch Philharmonisch orkest en soliste 2.45 „Aardbevingen", lezing 3.00 Rot. tex-damsch Philharmonisch orkest 3.45 Gramofoonmuziek 4.00 Amusementsor kest en soliste 5.00 Cyclusc „De Biibel als boek" (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité) 5.15 A. N. P.: Nieuws- eco nomische en beursberichten 5.30 Melodis- ten en solist 6.15 Utrechts Madrigaal koor en gramofoonmuziek 6.45 „Tien Nederlandsche comnonisten thuis", vraag gesprek r 7.00 A. N. P.: Groningsch oraat- je 7.15 Gramofoonmuziek 7.30 „De wijde wereld lokt", causerie 7.45 Gramo foonmuziek 8.00 A. N. P.: Nieuwsberich ten 8.15 Spiegel van den dag of gramo foonmuziek 8.30 Bonte avond 10.00 A. N. P.: Nieuwsberichten, hierna sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. le Programma. 6.4522.00 Hollandscli Programma 22.00—24.00 Duitsch Pro gramma 2e Programma: 6.45—22.15 Hollandsch Programma 22.1523.00 Hollandsch Programma, uitsluitend voor Radio Cen trales 23.0024.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma. 6.4524.00 Pro- Duitsch Programma. en ƒ2.50 voor deelneming aan een wed denschap zal kunnen verkrijgen, werd reeds de laatste hand gelegd aan de gron dige restauratie, die dit gebouwtje na de pas afgekomen toestemming moest onder gaan. Zes loketten zijn' voor dit doel in gericht en bovendien op het middenter rein, waarvoor de laagste toegangsprijs geldt, drie loketten. Een bel luidt telkens v/anneer een start gegeven wordt en dan zijn van dat moment af de loketten onher roepelijk gesloten, tot de volgende start enz. In het hart van genoemd paviljoen bevindt zich zich centrale kas, vanwaar de voor de wedpartijen ingezette bedra gen, na aftrek van 15 procent voor de „be vordering der fokkerij" en voor noodzake lijke onkosten (resp. 12% en 2% procent) reglementair worden verdeeld. als water want hy stamt uit een rijkelijk mee aardsche goederen gezegende familie. Zijn vader is grootindustrieel en schijnt zoonlief met opzet naar het platteland te hebben gestuurd om hem van een ietwat lichizinnigefi levenswandel te cureeren. Blijkbaar verwacht hij, dat er van den di- gelijkschen omgang met koeien en var kens een veredelenden invloed op zijn eenigen teig zal uitgaan. Zoover ik kan be- oordcelen zal de oude heer in deze ver wachting worden teleurgesteld en blij ft Harry ten eeuwige dage de onbeduidende jongeling zonder bepaalde ambities, een weelde, welke men zich als eenige zoon van een welgestelde papa nu eenmaal kan veroorloven. Met Kerstmis, het feest voor gevoelige naturen, hoop ik een nieuwen aanval te doen op het hért van mijn adellijken groot papa. Geloof me. mama, aan mij zal het waarlijk niet liggen, maar voorloopig houdt hy zich nog steeds min of meer op een af stand. Ik weet niet waarom! Af en toe vrees ik m'n geduld, dat wel op een zeer zwo ren proef wordt gesteld, te zullen verlie zen, maar dan dwing ik mezelf maar voer tot kalmte en nuchter overleg. De oude heer zal ten slotte wel niet eeuwig blijven leven er het vc.oi uitzicht hier eens als eiie- nares van den Falksburcht den scepcer te kunnen 'waaien, ve.goedt veel. Als het hier maar niet zoo ncpeloos saai en ver velend was. Laat spoedig weer iets van je hooren, mama en .wees tot zoolang hartelijk ge groet van je dochter. Vera. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6