RIJNSTREEK Laatste berichten OMGEVING Mark»berlchten VRIJDAG 11 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE LUCHTOORLOG. KATWUK Groene Kruis. Deze vereeniging hield haar jaarvergadering in „Casa Cara"'. Na opening en notulen het jaarverslag door den 2den secretaris, den heer J. Bernard, waaruit we vernamen, dat het consultatie bureau in 1940 werd bezocht door 194 zui gelingen. aanmerkelijk minder dan vorig jaar. Het financieel verslag, uitgebracht door den heer Bernard, zag er allerminst gunstig uit De kas was in een jaar terug- geloopen van 905 op 590, alzoo een na- deelig slot van ƒ315. De heer P. v. d. Laan rapporteerde namens de kascommissie, dat alles in orde bevonden was. De penning meester werd gedéchargeerd. Hierna volg de een langdurige bespreking over den fi- nancieelen toestand, die dringend verbete ring behoeft. Uit meerdere voorstellen werd ten slotte besloten het bedrag der contributie te wijzigen. Wanneer iemand bedankt in den loop van het jaar, en hij geeft zich later weer als lid op, zal 1.50 bijbetaald moeten worden. Voor de gewo ne leden zal de contributie 1 bedragen. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de periodiek aftredende bestuursleden W. v. Beeien en dr. L. Borleffs werden her kozen. Na rondvraag sluiting. LEIDSCHE NDAM Jubileum. Gisteren herdacht den heer W. J. H. Ligtenbelt, stationsambtenaar bij de Ned. Spoorwegen te Leidschendam den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Mij. In het stationsgebouw, waar de ju bilaris gehuldigd werd, merkten wij o.m. op, wethouder de Koning, in zijn kwaliteit van voorzitter van re Coöp. Groentenvei- ling ,,Veur en Omstreken", de vroegere haltechef, de heer v. Wel, de chef van de werkplaats, de heer Voerman en verder veel personeel en oud-personeel. Door den tegenwoordigen chef, den heer Heèinen werd den jubilaris, met een toepasselijk woord namens de directie, de bekende enveloppe overhandigd en namens het personeel een zilveren armbandhorloge met oorkonde, terwijl de vrouw van den jubilaris een fraaie bloemenmand in ontvangst had te nemen. Het woord werd verder nog ge voerd door den heer v. Wel, die den ju bilaris schetste als een ijverige ambtenaar, terwijl de voorzitter van de Groentenvei- ling waardeerende woorden sprak, in ver band met de medewerking die het veiling- bestuur steeds mocht ondervinden van den heer Ligtenbelt. Namenshet bestuur van de Groentenveiling overhandigde deze een grooten fruitmand aan mevrouw Ligten belt en een kistje sigaren voor den jubi laris. De heer Ligtenbelt dankte de aanwezi- pgen voor de aan hem en zijn vrouw ge brachte hulde. NOORD WIJK Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Donderdagavond hield de Maatschappij v. Tuinbouw haar maandelijksche vergade ring in hotel Royal. Wegens ontstentenis van den heer de Boer, werd deze vergade ring gepresideerd door den heer P. de Groot, die in zijn openingswoord allen wel kom heette, in het bijzonder de heer Hor dijk, den leider van den cursus in groenten- teelt en de cursisten. In het kort memo reerde spr. de tot standkoming van dezen cursus, welke een groot succes is gewor den. De deelname is zeer goed en het aan vankelijke plan van 4 weken is uitgegroeid tot 8 weken. Volgende week Donderdag zal de laatste les plaats hebben. Dank werd gebracht aan den heer Hordijk voor de belangelooze zorg aan dezen cursus be steed. Na lezing der notulen, werden en kele mededeelingen o.a. dat de afd. zitting had genomen met 2 leden in de plaatselijke afd. „Huis en Hof" welke tot doel heeft door tuinaanleg en plantsoentjes Noord- wijk te doen verfraaien. Geholpen door de plaatselijke pers zullen afdrukken van ar tikelen tot voorlichting van onderhoud en aanleg van tuinen, rotspartijtjes enz. on der de burgerij worden verspreid. Hierna hield de heer Hordijk een lezing over de practische wenken welke spr. hierin aan gaf, zullen velen een goeden kijk hebben gekregen op de dankbare teelt. In de vorige vergadering was besloten, dat ook dit jaar weder een Lathyrus expositie zal plaats hebben, waarvoor zich ruim 20 deelnemers opgaven. De plantjes kunnen volgende week na Woensdag bij den tuinbaas van „Klein Affern" aan de Offernweg worden afgehaald. Tevens werd ook nog besloten het najaar een Chry- santhen-expositie te houden; opgaven hier voor kunnen geschieden op de volgende vergadering. Na een korte pauze hield de heer P. de Groot nog een korte inleiding ever onze „Rotstuintjes" en gaf hierbij eenige nuttige wenken over aanleg en on derhoud dezer tuintjes op onze zandgron den waarvoor hem een dankbaar applaus werd gebracht. Na den gebruikelijke rond vraag, volgde sluiting van deze zeer leer zame en geanimeerde bijeenkomst. RIJNSBURG Bloemenhandel. Zooals het de laat ste weken met den bolbloemenhandel ging was het wel te verwachten, dat ook in de Paaschweek de bloemen een goeden prijs zouden opbrengen, temeer waar door de soms strenge nachtvorst het buitenstaan de slechts langzaam vooruit kwam. Narcis sen van den kouden grond, die dan een tijdje in de warmte gebracht werden, kwa men er al heel wat. De groote export naar Duitschland van Narcissen in de Paasch week, ontbrak dit jaar. Dit had een na- deeligen invloed op de prijzen. De koude- grond-Narcissen gingen van 25 tot 42 ct. per 100. Het waren voornamelijk de soor ten Helios, King Alfred en Spur. Van Tulpen noteerden we de volgende prijzen per dozenn in centen: Zenober 1922, Sultane 2022, Grand due 3943, Oranje Nassau 3235, El Toreador 2325, Brillant Star 18—21, Pelikaan 2528, Victoir d'Olivierre 2830, Corona 2932, Nansen 26—29, Mr. v. d. Hoeff 33—35, Krelage 28 31, Fabiola 2426, La Reine 1921, Cou- rone d'or 2426, Goudvink 2831, Mar- chal Niel 2731, Golden Harvest 3640, Mozart 1719; Le Notre 2225, King of the Yellow 1921, La Reine Max 2325, William Copland 2835, Zenith 2327, Theeroos 2830, Princess Elisabeth 3134, Vuurbaak 4245, Albino .3943, Allard Pierson 2123, Rose Copland 3134, Fred. Moore 2325, Mr. Tubergen 2528, Edith Eddy 32—35, Cordell Hull 27—30, Alberio 2629, Bartigon 2835, William Pitt 29 33, La Matalas 2325, Murillo 2125, Diadeem 2730, Prins van Oostenrijk 26—30, Witte Valk 28—31, Telescopium 32—35, Crown Imperial 3537, Couleur de Cardinal 4550, Peach Blossom 3640, Generaal de Wet 3642, Sonja 2632, Tournesol 2528. Ibis 3033, Rijzende Zon 4048, Prosperity 2326, Carrara 30—35. Narcissen: Victoria 1114, Poëticus Or- natus 812, Poetaz Pierson 1214, Golden Spur 7^-10, King Alfred 1418, Laurens Koster 1518, Helios 1013, Glory 1215, Hyacinthen per 100: L'lnnocence 6.10 6 40, Bismarck 3.604.10, Nimrod 1.70 2.10, Garribaldi 2.903.20, Lieber S 2.70 2.90, Pink Pearl 3.604.20, Dames 4.20 4.70, Convalaria'S per 100 2.302.70. Het was voor de bloementrekkers een goed-winstgevende week. STOMPWIJK Wit-Gele Kruis. Dinsdagavond heeft het Wit-Gele Kruis in café van Esveld haar negende jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. Boogmans, heette de vele aanwezigen welkom speciaal den geestelijk adviseur pastoor C. Floor als ook de zuster in algemeenen dienst van Tilburg. De secretaris, de heer J. van Maun, las daarna de notulen van de ver gadering op 4 April 1940 alsmede het jaar verslag welke beide zonder op of aanmer kingen werden goedgekeurd. Volgens dit jaarverslag bracht wijkzuster Dekker in totaal 5297 bezoeken. Het magazijn leende 197 maal het noodige materiaal uit. Het ledenaantal bedraagt 325 waarvan 116 hospitant-leden. De penningmeester bracht zijn rekening uit. Met het vorig saldo ad 655.40 was to taal ontvangen 3296.42 en uitgegeven £554.66 zoodat het saldo 441.76 bedroeg. Mej. v. d. Bosch bracht als secretaris- pc-nningmeesteresse verslag uit over de E.H.B.O. Ondanks het oorlogsjaar was 1940 voor E.H.B.O. rustig verloopen. Het leden tal was echter teruggeloopen van 19 tot 15. Het batig saldo bedrag 63.09 '4. De bestuursverkiezing had tot gevolg dat van de uitgebrachte 72 stemmen op elk der aftredende leden 65 stemmen waren uit gebracht zoodat de heeren L. C. Luiten en J. van Maren herkozen werden. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat door niet- leden wel eens artikelen uit het magazijn waren geleend, moest als regel gesteld worden dat voortaan alleen artikelen wor den uitgeleend op vertoon van een attest, afgegeven door den dokter of de wijkzus ter. Dit bewijs moet dan tevens voorzien zijn van de handteekening van den pen ningmeester. Pastoor Floor spoorde daar na de leden aan propagandist voor de ver eeniging. De katholieke vereenigingen moeten sterk zijn vooral in deze tijden. Verder spoorde spr. aan toch vooral zorg te schenken aan het kind vóór de geboorte, doch tijdig advies van een deskundige m te roepen. Nadat de begrooting voor 1941 sluitende met een bedrag van 2720.40 aan inkom sten en uitgaven was de vergadering ten einde en werd overgegaan tot de verloting van eenige huishoudelijke artikelen. VALKENBURG Wederopbouw. Door-de gemeente-ar chitect, den heer Haasnoot, werd een plan ontworpen tot de stichting van een 12-tal arbeiderswoningen te Valkenburg Z.H. in het kader van den wederopbouw. Met den bouw, welke wordt uitgevoerd door den heer C. J. Strijk, aannemer, te Oegstgeest, werd op 7 dezer reeds een aan vang gemaakt. Men hoopt deze woningen in ca. 4 maanden gereed te hebben. VOORSCHOTEN K.JJVLV. Bonte avond. Naar aanlei ding van verschillende gestelde vragen, deelen wij mede, dat de uitvoering op 2en Paaschdag doorgaat, onvoorziene omstan digheden voorbehouden. WASSENAAR Diefstal. fen nadeele van de vleescli- warenfabriek v. d. B. en Co. alhier, zijn uit een niet afgesloten schuur 18 kippen en 1 kalkoen ontvreemd. Dief aangehouden. Als verdacht van diefstal van 2 geiten en een aantal kippen ten nadeele van T. en een konijn ten na- deele van v. L., welke diefstallen door ons reeds eerder zijn vermeld, is aangehouden de 9-jarige K., alhier. Verdachte heeft be kend. Het gestolene heeft hij op markten verkocht. Personalia. De agent van politie P. J. Vos, alhier, is benoemd tot hoofdagent. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Theodorus Kors z. van L. de Graaf en R. van Gelder Marga- retha Antoinetta Hendrika, d. van J. Ver heul en W. E. van der Laarse Theodora Anna Maria d. van J. H. A. van der Heij den en M. C. van de Poll Caëparius Frederikus z. van J. Verkade en J. H. Demoet. Overleden: Alida van der Pijl, oud 80 j., wed. van Theodorus van Steijn Cornelis Stuijer, oud 67 j., gehuwd met Margrieta van der Wilk. Gevestigd: Hendrika C. van Lienden van Zuilen Jacoba C. Visser van Nieuw koop Paulina H. E. M. van den Hoven van Gouda Apolonia E. M. van den Hoven van Gouda Antje A. Bontenbal van Woubrugge Antonius Lijdens van Assen Geertruida J. Laanen Van Rotter dam. Vertrokken: Wilhelmina D. Diek- man naar Zoetermeer Pieternella de Leeuw naar Utrecht Gerritje Verbeek naar 's Gravenmoer. TER AAR Tuinbouwcursus. In de koffiekamer van de Centrale veiling vond gisteravond de overgangsles plaats van den tuinbouw- wintercursus. De volgende leerlingen gin gen over tot de tweede klasse: P. Hooger- vorst Hzn.; P. van Smoorenburg; A. Eg- berts; P. v. d. Hoorn; L. Koeleman; A. de Rijk; L. Bosland; J. Lek; F. Koeleman; P. J. Hoogervorst; G. v. d. Hoorn; P. Hooger vorst Jzn.; B. v. d. Jagt; A. Sanders; A. v. d. Jagt Mzn.; C. van Zwieten; J. van Zwieten; G. Hoogenboom; J. Vuyk; C. Vis; A. Kouwenhoven; F. Sanders; J. Pie- terse; B. van Tol; Th Janssen; H. van Eyk; J. Hoogenbooqi; A. Woerde; A. v. d. Hoorn Gzn.; W. Akerboom; S. van Straalen; A. van Tol; S. Sassen en A'. C. Hoogervorst. LEIMUIDEN Aanbesteding. De Rijkgebouwen dienst aanbesteed: het bouwen van een versterkerstation aan de Ringvaart nabij Leimuiden. Laagsten waren C. de Raat en J. Tolk te Alphen aan den Rijn voor 25.815. NIEUWERBRUG Verkoop van bouwterrein. In de ver gadering van den Raad der gemeente Bar- woutwaarder werd besloten het in 1938 aangekochte bouwterrein, waarin inmiddels een weg was aangelegd voorzien van be strating en rioleering, te verkoopen aan den heer K. de Dreu te Zeist voor een be drag van 18.200.ha aftrek van de pro visie. Op het gedeelte nabij de Korte Waardsche dijk zal een plantsoen worden aangelegd. In verband hiermede werden de begrootingen dienst 1940 en 1941 ge wijzigd. In deze vergadering werd tevens beëèdigd het nieuw benoemde raadslid de heer J. Kromwijk, die in den raad zitting heeft genomen als opvolger van wijlen den heer G. A. v. Rooijen. NIEUWKOOP Geboren: Anna Helena Maria, doch ter van L. M. van der Tol en A. M. Neu teboom Gerarda Maria, dochter van P. M. Pieterse en C. Leliveld. UITHOORN Winterhulp-soepverstrekking. Door de directie van de N.V. Uithoornsche con- servenfabriek „De Hoorn" is aan den bur gemeester als plaatselijk directeur van „Winterhulp Nederland" aangeboden om gedurende een groot aantal weken soep aan de schoolgaande jeugd te verstrekken. Het ligt in de bedoeling om deze soep eenmaal per -week, des Woensdags, op de scholen te laten nuttigen en wel eenigen tijd erwtensoep en daarna groentensoep. De soep zal van de beste kwaliteit zijn, waarin de beste grondstoffen verwerkt zullen worden. Aangezien het volgende week nog Paaschvacantie op de scholen is, zal de week na Paschen de soep verstrekking cen traal geschieden en wel op Zaterdag 19 April a.s. in de zalen van A. Th. Verdrik en J. J. Leenders. Het juiste uur, waarop de uitdeeling plaats heeft, zal volgende week nader bekend gemaakt. Geboren: Teunis, zoon van C. Spran- gers en L. Potters. Getrouwd: J. W. Jongkind, 29 jaar en F L. Verbrugge 26 jaar. ZOETERWOUDE-LEIDERDORP 12 Ij jarig jubileum St. Josephsgezellen- vereeniging en R.K. Sportverfeeniging Meerburg. Dit dubbele 1214 jarige jubileum tijdens de Paaschdagen zal zeker de warme belangstelling hebben van de parochianen van Meerburg. De St. Josephs- gezellenvereeniging alleen zou dit reeds ten volle waard zijn, en wel op de eerste plaats van de ouders, omdat hun zonen worden geholpen in de meest moeilijke jaren. Echte katholieke mannen te vormen, dat is het wat "de St'. Josephsgezellenver- eeniging zich voorstelt te bereiken door haar arbeid. Voor 12% jaar geleden opgericht door pastoor Meyer, heeft zij in die jaren steeds getracht aan haar doel te beantwoorden. De tegenwoordige praeses, kap. Rohde, heeft Het gezellenwerk aangepakt en voort gezet met onvermoeiden ijver. De belang stelling en de medewerking zal voor prae- Binnenland DOODELIJKE VAL VAN EEN KINDJE IN TOBBE Aan de Pluimstraat te Enschede is gis termiddag een anderhalf jarig kindje in een tobbe met water gevallen en om het leven gekomen. Men dacht aanvankelijk, dat de kleine verdronken was, doch later werd vastgesteld, dat de doodsoorzaak het breken van een halswervel is geweest. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Gistermiddag zijn te Gerwen, gemeente Nuenen twee boerderijen afgebrand. De brand ontstond in de boerderij van den landbouwer van Weert. Het vuur greep snel om zich heen. De bewoners slaagden er in het vee en den inboedel te redden. Door den krachtigen wind sloeg het vuur over naar de aan den anderen kant van den weg staande boerderij van den land bouwer Raaymakers. De brandweer uit Nnuenen bestreed het vuur krachtig. Zij kon echter niet verhinderen, dat ook de tweede boerderij in vlammen opging. Ook hier werden inboedel en vee gered. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. INBRAAK IN GOUD- EN ZILVER WINKEL. Eergisternacht is ingebroken in den goud en zilverwinkel van de firma A. D. Over- strijd aan de Witte de Withstraat te Rot terdam. Door vernieling van een deurpa neel zyn de inbrekers via de achterzijde binnengekomen en hebben uit den winkel een groot aantal dames, en heerenhorloges gestolen, waarvan aantal en waarde nog niet nauwkeurig zijn vastgesteld. Ruw ge schat is voor een waarde van achtduizend gulden verdwenen. Van de daders ont breekt elk spoor. De politie stelt een on derzoek in. Buitenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 11 April. (Stelani). Het 308ste communiqué van het Italiaan- ache hoofdkwartier luidt: „Aan het Julische front is Longatico be zet. Onze actie duurt voort in de dalen van de Save en Ljoebljana. Aan het Albaneesohe Oostfront duurt de opmarsch onzer troepen op Zuid-Sla visch gebied voort. Van het Grieksche front niets te melden. Onze luchtmacht heeft in scheervlucht vijandelijke troepen, geme chaniseerde strijdmiddelen en stellingen in Zuidslavië aangevallen. Afdeelingen bom menwerpers hebben de havenwerken en de opslagplaatsen van de vlootbasis Sebe- nico getroffen. De landingsplaatsen voor watervliegtuigen te Divolje en Slosella werden opnieuw bestookt met bommen en machinegeweervifur- en braken branden uit en vier watervliegtuigen werden be schadigd. Ook de militaire installaties te Ragusa werden getroffen. In Griekenland is het station te Kiparissia beschadigd en de spoorbrug over de Arkadeika op den Pelopponesus vernield. Op 9 April hebben vliegtuigen van het Duitsche vliegerkorps de haven van den Piraeus aangevallen. Een groote opslagplaats voor brandstof geraakte in brand, vier groote schepen en de haven werken werden ernstig beschadigd. In Cyrenaica duurt de achtervolging van aen vijand naar het Oosten voort. Een groo te menigte gevangenen en oorlogmateriaal blijft in onze handen vallen tot de gevange nen behoort generaal Neame. Afdeelingen van het Duitsche vliegercorps hebben de havenwerken en gemeerde schepen te To- broek getroffen. Duitsche en Italiaansche duikbommenwerpers, Stuka's. en Picchia- telli, hebben troepenconcentraties in de omgeving van Tobroek gebombardeerd. Uit Italiaansch Oost-Afrika geen nieuws yan beteekenis." ses Bohde een onmisbare steun zijn om verder en zoo mogelijk beter daarop voort te bouwen. Het programma begint met de H. Mis te 7 30 uur op den Eersten Paaschdag, waar onder algemeene H. Communie der leden. Op den 2en Paaschdag zal de kapelaan H. C. A. P. v. Drunen onder de Hoogmis de feestpredicatie houden. Alle leden van beide vereenigingen zorgen aanwezig ie zijn. Des namiddags zal de jubileerende Sportvereeniging op eigen terrein de roem van „Meerburg" trachten hoog te houden. Zeer belangrijke competitie-wedstrijden zullen worden gespeeld: Meerburg I DOSR II, 3 uur; Meerburg II—Docos III, I.15 uur; Meerburg aHDO a, 12 uur. Toont nu allen uwe belangstelling en medeleven door een massaal bezoek bij deze wedstrijden, waarvan de uitslag van belang is voor het kampioenschap. Des avonds is er een feestavond in het patro naat. De toegangsbewijzen hiervoor zijn strikt persoonlijk. Dinsdag 15 April des avonds te half acht zal de St. Josephsgezellenvereeniging in het patronaat opvoeren het tooneelstuk „De Gril van den Hertog". Plaatsbespreken voor deze uitvoering de 2j Paaschdag na de Hoogmis in het Patronaat. BERLIJN, 11 April (D. N. B.). In den afgeloopen nacht zijn enkele Britsche vlieg tuigen boven het West-Duitsche grensge bied' verschenen. Er werd maar weinig schade aangericht door enkele naar wille^ keur geworpen brand- en brisantbommen. EEN VRIJWILLIGE EVACUATIE VAN ISTANBOEL. ANKARA, 11 April. (D. N. B.). In een commentaar op de voorbereidingen voor een vrijwillige evacuatie van Istanboel heeft de zender Ankara er den nadruk op gelegd, dat deze 'maatregelen geen voorbo den van een oorlog zijn. Ongetwijfeld, al dus de omroep, is de oorlog tot voor da deur van Turkije gekomen, doch Turkije heeft geen oorlogsplannen. De maatregelen in kwestie zijn van denzelfden aard als de verduisteringsvoorbereidingen. De Turksche pers levert een dergelijk com mentaar. DE TOESTAND IN EGYPTE. ISTANBOEL, 11 April. (D. N. B.). Vol gens berichten uit Cairo beraadslaagt de Egyptische regeering grondig over den nieuwen toestand, die is ontstaan door de Duitsche successen op den Balkan en den Duitsch-Italiaanschen opmarsch in de Ly- bische woestijn. Voorts wordt gemeld, dat de posterijen van Egypte den kortegolf- zender Marconi voor een jaar hebben ge huurd en het voornemen hebben, daarover twee uur per dag eigen berichten uit te zenden. KLEIN LUCHTSCHIP VERONGELUKT. NEW-YORK, 11 April. (D. N. B.). As sociated Press meldt, dat bij het vliegveld te Lakehurst in New-Jersey gisteren een klein luchtschip der marine is gevallen. Er deden zich geen doodelijke ongevallen voor. TREINONTSPORING IN DE VER. STATEN. NEW YORK. 11 April. (D. N. B.). Bij Valdosta in den staat Georgië is door on bekende oorzaak een sneltrein van zeer moderne constructie op het traject Chicago Miami ontspoord. Hoewel de locomotief en vier van de zeven wagons van een hel ling vielen, werden zij niet buitengewoon beschadigd. Ook de passagiers kwamen er vrij goed van af. Weliswaar werden ruim twintig reizigers gewond, doch geen van hen verkeert in levensgevaar. MISLUKTE AANSLAG OP DECOUX. TOKIO, 11 April. (D. N. B.). Volgens een Domeibericht uit Hanoi zou op 6 April op den Franschen Gouverneur-Generaal van Indo-China, Decoux, een mislukte aan slag zijn gepleegd. De daders hadden de rails over een lengte van 20 meter opge broken, nadat de trein van Decoux, die een inspectiebezoek aan Laos zou brengen, reeds gepasseerd was. BIER IN BELGIë WEER VRIJ. Europress meldt uit Brussel: De maatre gel in België, volgens welke bier op brood bonnen verkocht werd en die genomen was in verband met besparing van graan, Is weer opgeheven. LEEUWARDEN, 11 April. Veemarkt. Aangevoerd werden: 50 stieren, 418 Vette koieen, 1455 melk- en kalfkoeien 185 440, 200 pinken 100300, 5 vette kalve ren, 16 graskalveren, 1070 nuchtere kalve ren, 296 vette schapen, weide schapen, lam meren, 33 magere en drachtige varkens en loopers. Drachtige 130200, Loopers 24—60, 196 kleine biggen 13—60, 51 bokken en geiten. Totaal aan 3796 stuks. Overzicht: Melk en kalfkoeien, banvoer ruim, handel vlug, prijzen flink prijshou dend. Pinken aanvoer ruim, handel rede lijk, prijzen prijshoudend. Drachtige ma gere varkens en loopers aanvoer kort, handel klam, prijshoudend. Biggen aanvoer ruim, handel klam, prijzen'iets lager. Voor de Nederlandsche Veehouderij Centrale werden deze week 350 koeien, 1200 nuchte re kalveren, enkele schapen en 146 varkens overgenomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. 10 April Groentenveiling. Per 100 stuks: Knolselde- rie A 13.1014.00. Per 100 K.g. Roode kool 7.50—8.00, Gele kool 6.00—6.80. Uiën 5.70—6.00. Witlof 12.00—12.50. Per kist van 20 K.g.: Waspeen 2.203.10. Kroten 0.6ft—0.74. LEIDSCHENDAM, 10 April. Groenten veiling. Kropsla le soort 9.50, 2e soort 7.00—8.00. Stoofsla 0.18—0.25. Andijvie per k.g. 0.120.18. Spinazie per 4 k.g. 0.600.84. radijs 2.803.60. Selderie 1.00—1.30. TER AAR, 10 April. Centrale veiling. Spinazie 0.500.96, Andijvie 0.490.62, siavellen f 0.780.85, Prei f 8.50, Sprui ten 18.00, Knolselderij f 6.00—12.00, Ra dijs 3.60, Witlof 12.00—24.00, Selderij 4.905.30, Raapstelen 2.002.30, Sla 5.80—9.50. NIEUWERBRUG, 9 April. Eierenveiling. Aanvoer 4479 eieren. Prijs witf 6.007.20, prijs bruin 1.07 per k.g. Prijs eenden eieren 7. VINKEVEEN, 10 April. Groentenveiling. Witlof I 30.00—32.00, idem n 23.00— 27.00, idem stek 13.0015.00, Spinazie 14.0021.00 per 100 k.g. Peterselie f 8.50, Raapstelen 2.70, Rabarber 9.Radijs 6.40 per 100 bos.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3