DONDERDAG 10 APRIL 1941 CE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per tteek; 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd ""^ndagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Weerbericht ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 8.28 uur Donderdagavond. Zon op 6.53 uur Vrijdagmorgen. MAANSTANDEN. 9 April: De maan komt Woensdagmiddag 5.26 uur op en gaat Donderdagochtend 6.18 uur onder. 10 April: De maan komt Donderdagavond om 6.47 op en gaat Vrijdagmorgen om 6.48 uur onder. (Volle maan). 11 April: De maan komt Vrijdagavond om 8.11 uur op en gaat Zaterdagochtend om 7.17 uur onder. 12 April: De maan komt Zaterdagavond om 9.33 op en gaat Zondagochtend om 7.52 uur onder. 13 April: De maan komt Zondagavond om 10.54 uur op en gaat Maandagochtend om 8.32 uur onder. 14 April: De maan komt Maandagavond om 12.09 uur op en gaat Dinsdagochtend om 9.19 onder. 16 April: De maan komt Woensdagnacht om 1.15 uur op en gaat Woensdagochtend om 10.13 onder. ID 11 CD 11 CD 11 CD 11CU11 CD 11011 CD 11 CD 11 C~_ Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 3.28 ur. ZONSOPKOMST 6.43 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD DE BETALING DER LUISTER BIJDRAGEN NIET BIJ BANKEN. Houders van radio-onfvangtoestellen heb ben in sommige gevallen hun luisterbij drage betaald door tusschenkomst van bankinstellingen, gemeentelijke ophaal diensten enz. Bij deze wijze van betaling kwamen belanghebbenden echter niet in het bezit van een geldig bewijs, dat de luisterbijdrage is betaald. De op deze wij ze gestorte bedragen zullen daarom wor den terugbetaald. Betrokkenen wordt ver zocht ten. spoedigste aan hun verplichtin gen te voldoen door storting of oversphrij- ving van de verschuldigde bedragen op postrekening No. 40020Ó van het Staatsbe drijf der P. T. T. Voor distributieluisteraars heeft het bo venstaande eveneens belang, doch alleen voor de over het eerste kwartaal 1941 te verrichten betalingen. Na dit eerste kwar taal zijn de distributie'.uisteraars zelf van alle zorgen in dit opzicht ontlast: hun luis terbijdrage wordt nadien door de distribu tiecentrale, waarbij zij zijn aangesloten, te gelijk met de kosten van het distributie abonnement geïnd. OMGEVING HILLEGOM De Bloemenvelden. Het bestuur van V. V. V. deelt ons dien aangaande het volgende mede: Van alle kanten bereiken ons inlichtin gen en verzoeken omtrent den stand der bloemen in verband met de naderende feestdagen. Zooals het weer zich Zaterag j.l. liet aan zien, mochten de verwachtingen hoog ge spannen zijn. De voor April groote koude heeft den groei niet weinig getemperd. Dat neemt niet weg, dat zoo moeder Natuur ons milde feestdagen schenkt een bezoek aan de velden en aan onze mooie gemeente de moeite zeker loont. De Crocussen bloeien volledig, de Narcissen evenzeer, doch de Hyacinthen zullen ons geduld nog een weekje op de proef steL len. Hillegom heeft als vorig jaar getracht, den bezoekers ook nog andere attracties te mogen bieden. Zoo wordt op den hoek Van den Endelaan—Beekkade de uitkijkto ren geëxploiteerd, terwijl op datzelfde ter rein de vermoeide wandelaars of wielrij ders verpoozing kunnen zoeken. De rond vaarten zullen dra beginnen, waardoor we gelegenheid krijgen, de bijzonder mooie pelkjes zoo dicht mogelijk te benaderen. Groote wandelgezelschappen hebben reeds kennis gegeven van hun komst naar DE KEMA EN PHILIPS „BI-ARLITA" LAMPEN Wat is de KEMA! De groote gemeenten en de provincies van Nederland bezitten eigen electrische netten. Om de mogelijkheid te scheppen, electrotechnisch materiaal te keuren, heb ben zij samen een laboratorium gesticht. Dat laboratorium voor de Keuring van Electrotechnisch Materiaal te Arnhem wordt kortheidshalve met KEMA aangeduid. Het staat onder leiding van Prof. Ir. J. C. van Staveren. Door een daartoe aangewezen commissie van de KEMA worden voorschriften vast gesteld voor electrotechnisch materiaal. Iedere fabrikant kan zijn kabels, stofzui gers, schakelaars, strijkbouten, gloeilam pen, of wat dan ook, aan de KEMA opzen den en het KEMA-laboratorium stelt dan vast of aan deze voorschriften is voldaan. De eischen voor gloeilampen zijn vele. Zij worden gekeurd op veiligheid en licht gevend vermogen, op stroomverbruik, blij vende helderheid en levensduur. De KEMA geeft Philips het recht te ver klaren, dat de Philips „Bi-Arlita" lampen aan a'le eischen voldoen en dat de „Bi- Arlita" lampen, die U in den winkel vindt, onder voortdurende controle van het KEMA-laboratorium staan. 6922 N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Eindhoven. hier en de aanvragen van andere gezel schappen komen regelmatig in. Het bestuur van V. V. V. verwacht zelfs meer bezoek dan andere jaren. Een niet gering voordeel voor de bezoe kers is ook zeker, dat de middagen zoo lang zijn: dit beteekent voor zeer velen, dat zij zich niet behoeven te haasten om vóór donker thuis te zijn. De „verzette" klok begunstigt de uitgansplannen zeer. Vanzelfsprekend hangt alles af van het weer. Het fraaie weer van vorig voorjaar bracht tienduizenden bezoekers naar hier en al zullen nu weinig auto's of autocars kunnen komen, rijwiel en tram schenken alles, wat een 'naturu'.iefhebber zich op het gebied der bloemen denken laat. KATWIJK Arbeidsbeurs. Zooals we reeds meld den, zal de Arbeidsbeurs als bijkantoor hier blijven. We vernemen dat dit bijkan toor der Arbeidsbemiddeling tevens zal gelden voor Noordwijk, Rijnsburg en Val kenburg. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZLCHT Het was wel een teleurstelling, toen het in het begin dezer week, na enkele dagen redelijk leirteweei, er naar uit ging zien of we weer naar Maart of Februari terug keerden. Nachtvorst met scherp koud weer deed het gewas weer stilstaan en de pas uitgeplatne bloemkool- en andere planten zagen spoedig rood van de kou. Er zat ook nog wel een goede zijde aan, want de win- terproducten vinden naar gelang van mooi of minder goed weer aftrek. Waspeen b.v. was geregeld goed te plaatsen en ging voor zeer bevredigende prijzen, varieerend van 610.25 per 100 kg. met welke prijs de tuinder redelijk uitkomt. En Waspeen be hoort altijd nog tot de geheel vrije produc ten en dus niet gebonden aan een maxi mumprijs. Roode kool ging geleidelijk nog iets in prijs naar boven. Het maakt voor deze omgeving weinig meer uit. De voor raad is zoo goed als op en le kwaliteit is niet meer voorradig. Of men met een prijs van 7.508.40 thans zooveel beter af is dan eenige weken geleden met een op brengst van plm. 6.50 per 100 kg. blijft nog een vraag. Zoo ook wat betreft de gele kool die van 67 noteerde. Ook hiervan is hier weinig meer voorradig. En groene kool is geheel uitverkocht. Ook van de ver hooging van de spruiten tot 19 zullen wei nig tuinders meer profijt hebben. In den uienprijs kwam geen wijziging en de notee ring van 6 per 100 kg. is wel heel wat be ter dan vorig jaar in dezen tijd, doch geeft, gezien het vele uitschot in dezen tijd, wei nig winst. Kroten gingen in de maat tot 10 c.m. doorsnee iets naar boven, van 3.30 op 3.70 per 100 kg. In den vrij handel zou er heel wat meer te maken zijn. Niettemin is de prijs hooger dan voorjaar 1940. Ook Breekpeen ging in prijs naar boven en de bestaande opbrengst, 4.50 voor ongewassen en 5.50 voor ge wassen breekpeen is een alleszins rede lijke opbrengst. Knolselderie noteerde in de A en B soort tot 14 per 100 kg. en oak hiermede kan men tevreden zijn. Schorseneeren waren, als steeds, ook in de afgeloopen week goed gevraagd en de den in de A kwaliteit tot 17 per 100 kg, waarmede men hier ten volle tevreden is. Prei is nog niet mooi dit product heeft wat mooier weer noodig om van den stren gen winter weer wat op dreef te komen. De noteering van 8 per 100 kg. kan een ioonenden prijs genoemd worden. NOORDWIJK Opening Wijkgebouw van „Het Groene Kruis". Woensdagmiddag te 3 uur waren in het Vereenigingsgebouw, Hoofd straat, vele genoodigden aanwezig om de opening van het wijkgebouw van „Het Groene Kruis", afd. Noordwijk' bij te wonen. Aanwezig waren o.a. de burgemeester en mevrouw van de Mortel, gravin Van Limburg Stirum, Douairière Van Panhuys, de beide wethouders, de heeren C. G. J. Alkemade en G. Vogelaar, eenige bestuurs leden van het Wit-Gele Kruis, ds Bouma, ds. Siddré, de heeren F. J. Visser en C. W. J. M. Rujjter, beiden arts alhier, zr. Van Dijk, voorgangster van zr. Baalbergen, enkele bestuursleden van de Vereeniging „Protestantsche Ziekenzorg". De heer J. P. Niekerk, voorzitter van „Het Groene Kruis', afd. Noordwijk opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Spr. herinnerde eraan, dat jarenlang twee vereenigingen naast el kaar arbeidden op hetzelfde terrèin en met vrij wel één zelfde doel, nJ. de Wijkver- eeniging en „Het Groene Kruis". Daarom werd de laatste jaren contact gezocht en verkregen tusschen beide Vereenigingen. Dit denkbeeld was niet nieuw. Reeds vele jaren geleden zocht men tot elkaar ie komen. Toen nu de aansluiting verkregen was gevoelde men behoefte aan een cen traal punt en spr. geloofde dat men met dit gebouw een gelukkige keuze heeft ge daan. Het zal stellig in een behoefte voor zien. Met deze woorden verklaarde spr. het gebouw geopend. De burgemeester, hierna het woord verkrijgend tvenschte mede na mens het college van B. en W., de afdee- ling geluk met de opening van het eigen gebouw, dat door het particulier initiatief tot stand is gekomen. Het is een verheugend verschijnsel, aldus de burgemeester, dat in dezen tijd, waarin een initiatiefvermindering wordt gecon stateerd, nog menschen worden gevonden, die dit initiatief niet aan anderen willen .overlaten. Spr. hoopte van gansche harte, dat alle verwachtingen, die het bestuur van het werken in dit gebouw heeft, in vervulling mogen gaan. Mevrouw Van Gilse, voorzitster van de Wijkverpleging gewaagde ervan, dat deze dag tot verheuging stemt Doch ook tot dank aan hen, die de Wijkverpleging steu nen, n.l. gravin Van Bijland en gravin Van Limburg 'Stirum. Spr. hoopt dat het werk dat in dit gebouw zal worden verricht, tot heil van de Noordwijksche zieken mag zijn. Zich tot zr. Baalbergen riehtend, zeide spr. echter, dat deze zich in dit huis niet alleen als wijkzuster zal installeeren, doch tevens als huisvrouw. Zr. Baalbergen heeft zich reeds doen kennen als een gastvrouw, die haar zaken kent en spr. bracht hier voor dank. Doch ook u, mevrouw Bouma, zijn wij grooten dank verschuldigd. U hebt vaak uw eigen huis in den steek gelaten om dit te helpen inrichten. Mevrouw KeizerLa Plein, gecommit teerde van het hoofdbestuur van „Het" Groene Kruis" uitte haar vreugde over de energie van de afd. Noordwijk, alsmede over het totstand komen van het onderling overleg met de Wijkverpleging. De heer W. de Ruijter, voorzitter van het Wit-Gele Kruis geloofde dat, gezien de be langstelling bij deze opening, het gebouw spoedig te klein zou blijken. Spr. wenschte namens zijn vereeniging, hartelijk geluk. De heer Joha de Witt, voorzitter van „Ons Huis" sprak eveneens zijn vreugde uit over de concentratie en hoopte, dat het ge bouw in een lang gevoelde behoefte voor zien mag. De heer J. E. Kok, voorzitter van de Ver eeniging „Het Zwakke Kind", wenschte het bestuur geluk met dit gebouw. Spr. hoopte, dat God den arbeid, hier verricht, zal zegenen. De heer Kroondijk, secretaris van het dag. bestuur der Vereeniging tot bestrijding der tuberculose wenschte even eens geluk met het openen van dit ge bouw en hoopte, dat alle Noordwijkers lid zullen worden van „Het Groene Kruis". De heer Adr. Dorsman, oud-voorzitter der Noordwijksche afd. was zeer verheugd over de samenwerking en complimenteerde de besturen met dit mooie succes. Tot slot dankte mevrouw Van Gilse voor de vele giften, die waren gezonden en bracht haar byzonderen dank aan den directeur van het distributiekantoor, den heer W. van der Meer, voor de door hem verleende medewerking. De heer Niekerk dankte op zijn beurt mevrouw Van Gilse voor het vele werk, door haar verricht om het zoover te krij gen, dat het gebouw, volledig., ingericht, in gebruik kon worden genomen. Hierna verzocht de heer Niekerk aan Douairière Van Panhuys, om met den sleutel de deur van het gebouw te willen openen. Alle aanwezigen bezichtigden daarna de inrichting. NOORDWIJKERHOUT Bloembollencultuur. In café „de Zwaan", alhier, hield de afdeeling Noord- wijkerhout van de Alg. vereen, voor Bloembollencultuur een vergadering, wel ke slecht door de leden was bezocht. Na de opening volgde voorlezing der notulen en bracht de penningmeester verslag uit over het afgeloopen jaar. Hierna volgde bestuursverkiezing. Bij acclamatie werd herkozen de heer L. C. Bouwmeester. In- plaats van het aftredende lid C. A. v. Pa ridon werd gekozen de heer M. Braun. Tot afgevaardigden naar de Dinsdag a.s. te Haarlem te houden Algemeene Vergade ring werden benoemd de heeren E. Oost- dam en L. C. Bouwmeester. Hierna werd de beschrijvingsbrief be handeld en volgde na rondvraag sluiting. RIJNSBURG E.H.B.O. Het diploma E.H.B.O. be haalden de dames A. v. d. Gugten, J. v. d. Gugten, G. Schoneveld, B. de Mooij, B. Noort Td., B. Noort Dd., G. Ravensber- gen, J. G. Brüring, J. Vooijs, M. Timmers, H. v. Rootselaar, J. A. Collee, G. J. Vrie- sen, A. C. van Delft, M. Vos, A. van Iter- son, J. v. Delft, en de heeren J. Timmers, C. Zandbergen, Abr. v. Delft, J. van Root selaar, R. Blankert, C. van Delft. De cur susleider was dr. van der Laan. SASSENHEIM Bloembollencultuur. De opkomst was vrij goed, toen de heer G. Vlasveld de ver gadering opende met een kort woord van welkom, en de leden aanspoorde om, hoe wel de vooruitzichten van den export nog niet gunstig zijn. alles zorg aan de gewas sen te besteden. Spr. wees er op, dat Ame rika voor Nederlandsche bollen geen wtirmwaterbehandeling meer verlangt, het geen een groot voordeel is. Het overleden lid, de heer J. Zuidhof, werd daarna op de gebruikelijke wijze her dacht. Na lezing der notulen bracht de pen ningmeester zijn financieel verslag uit: be zit 699.77. De .aftredende bestuursleden, de heeren J. Heemskerk en L. van Leeu wen worden herkozen. Als afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering werden de heeren H. Arentshorst Jr. en B. Kap- t*/n aangewezen. De beschrijvingsbrief v/erd behandeld; de begrooting werd goed gekeurd; de afgevaardigden werd opge dragen bij de rondvraag te informeeren hoe het staat met de actie van de afdeeling om de 24 pet. niet te innen; of het H. B. r.og resultaat heeft gehad met de actie om de prijzen voor zandaardappelen te ver- hoogen. Meerdere interessante kwesties, zooals de Pachtwet, werden langdurig besproken, waarna de vergadering gesloten werd. Personalia. Bij het 9 April j.l. te Den Haag gehouden examen voor typiste slaag de mej. Annie v. Tol; zij was opgeleid door den heer C. G. Booij, alhier. WASSENAAR Personalia. Voor het examen nijver heidsonderwijs, akte N VIII slaagde te Amsterdam mej. A. J. Baatt de la Faille, alhier. VOORSCHOTEN Damvereen. „Voorschoten". In hotel Deurloo heeft de damvereeniging „Voor schoten" een ledenvergadering gehouden onder leiding van den heer J. J. Nederhof, voorzitter. In deze vergadering werd beslo ten, dat voor de kampioenschappen in de eerste klasse, de eerste 5 aankomenden, en in de tweede klasse de eerste 4 aankomen den, dubbele ronden zullen spelen. Doordat deze vereeniging den laatsten tijd sterk in ledenaantal toegenomen is, werd besloten het bestuur uit te breiden met een tweeden voorzitter en een tweeden secretaris-pen ningmeester. Als zoodanig werden gekozen de heeren J. J. Braggaar en S. H. Kuipers. Op voorstel van den heer B. P. de Kouse- maeker, werd een propaganda-commissie opgericht, bestaande uit de heeren B. P. de Kousemaeker, S. H. Kuipers, H. van Eg- mond, C. Bins, H. Oudshoorn en W. H. J. Ju. Aangezien besloten werd, dat de ver eeniging zich zal aansluiten bij den Ned. Bond, was het onmogelijk de contributie van 10 ct. te handhaven én werd deze op 20 ct. gebracht. Voorts werd besloten wed- strijdklokken aan te schaffen en binnenkort een paar lezingen te doen houden, waarvoor het bestuur onderhandelingen voert met enkele sprekers. Tot leden van de kascon trolecommissie werden benoemd de heeren: H. Strik en G. Oostergo; tot commissaris sen van materiaal de heeren: W. H. J. Ju en K. Ju. Met een woord van dank voor de prettige samenwerking tusschen alle le den onderling sloot de heer J. J. Neder hof deze vergadering. RECHTZAKEN BELEEDIGING VAN DEN FUEHRER. Een 35-jarige boekbinder te Leiden had zich einde Januari in beleedigenden zin uitgelaten over den Fuehrer van het Duitsche Rijk. Hij had n.l. allerlei scham pere opmerkingen gemaakt bij de aan schouwing van een in de uitstalkast van een winkel aldaar neergelegde plaat, waar op de afbeelding van den Fueherer voor-, kwam. Voor het Landsgerecht beweerde ver dachte, dat deze opmerkingen een plaat golden waarop Mussolini v/as afgebeeld. De winkelier, als getuige gehoord, ver klaarde echter, dat geen plaat met de af beelding van Mussolini in zijn etalage aan wezig was geweest, wel een waarop de Fuehrer en maarschalk Goering waren af gebeeld. De patroon van den verdachte schetste dezen als een stil, ingetogen werker, die reeds 15 jaren bij hem in dienst was en nimmer aan poliitek had gedaan. Verdachte werd, nadat de generaalstaats- anwalt een jaar gevangenisstraf had ge- eischt, door rechter Joppich tot acht maan den mbt aftrek van preventieg veroordeeld. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Er liep een oud heertje te wandelen. Op een zonnig en winterschen dag liep meneer van B., afkomstig uit Leiden, te wandelen met een jonge dame. Ze liepen gezellig te keuvelen toen meneer van B. bemerkte, dat een oudere heer, van om streeks 65 jaar, zijn aangebedene strak lie.p aan te kijken. Meneer van B. vond dit eerstens zeer brutaal en tweedens erg hin derlijk, waarbij nog kwam, dat hij ja- loersch was. Of de jeugdige in den andere misschien een concurrent zag? Hoe het ook zij, meneer van B. was boos gewor den en toen de andere, nog steeds het meisje aanziend, voorbij liep had meneer van B. hem, op een voetbalmanier, met zijn schouder tegen een muur gekwakt. In- plaats, dat de oude heer dit als een les had aangenomen, was hij doorgegaan met het meisje te fixseren en toen was de jonge ling pas goed boos geworden. Om te beginnen had hij den oude op een dergelijke manier tegen een hek geduwd, dat diens gebit een krijgsdans begon uit te voeren. Vervolgens had hij den tegen zijn wil klappertandende vergeld, dat hy met hem, zijnde zijn veege lijf, het pla veisel zou gan vegen en toen de bib berende daar bezwaar tegen had, was de volgende aanbieding geweest: „nog één woord en ik sla je over de straat." Het slot van de „terechtwijzing" was ge weest, dat de oudere een mep op zijn rib- i>enstelsel had gekregen waarbij het ram melende gebit in het niet verzonk. Lichamelijk was*de oude niet opgewas sen tegen den onversaagden ridder zonder vrees, maar hij had niettemin recht gezocht op de andere manier, door middel van de politie. Meneer van B., had het niet noodig ge oordeeld om persoonlijk te verschijnen, maar de Officier vond zulks geen bezwaar, want de mishandeling achtte spr. bewezen. De eisch daarvoor werd een geldboete van 25 subs. 25 dagen tot weLke straf de Po litierechter hem veroordeelde. STADSNIEUWS MONUMENT VOOR DE GESNEUVELDEN BIJ DÉ HAAGSCHE SCHOUW. Op Zaterdag 26 April zal nabij de Haag- sche Schouw te Oegstgeest, terzijde van den Rijksweg een monument worden ont huld, ter nagedachtenis van de gesneuvel den van het voormalige lie Depot Infan terie te Leiden met het voormalige ÏVe De pot B.A. De onthulling zal des middags om drie uur plaats vinden door den generaal-ma- joor W. F. A. Hackstroh. Het monument zal worden overgedragen aan het gemeentebestuur te Oegstgeest, na mens hetwelk burgemeester A. J. v. Ger- revink het zal aanvaarden. Bij de onthulling wordt medewerking verleend door de Harmonie Kapel „Werk- mans Wilskracht" en het zangkoor „Ex Animo". R.K. HUISHOUDSCHOOL Voor het praktisch gedeelte van het exa men voor de akte N VII (Leerares Huis houdkunde en Waschbehandeling) slaagden de dames: H. A. Habbema, Amsterdam; A. M. de Jong, Leiden; W. M. C. van de Ven, Heerlen. Voor het praktisch gedeelte van het exa men voor de akte N VIII (Leerares Koken en Voedingsleer) slaagden de Eerw. Zus ters Sophronia van Mil en Veridiana van der Avoort, Oegstgeest; en de dames: N. v. d. Boon, Bodegraven; M. Booy en J. Ges man, Alphen a. d. Rijn; H. M. A. Helmer, Amsterdam; Th. M. A. Brunklaus, Breda; M. Ch. W. Snelder, Utrecht; en H. P. Edel, Si eek. HET DIACONESSENHUIS. Gisteren vond de jaarvergadering plaats van de Chr. Vereeniging voor Ziekenhuis- verpleging „Het Diaconessenhuis" alhier. In de jaarverslagen werd dankbaar ge constateerd dat, ofschoon de huidige om standigheden zich in aanzienlijke mate deden gevoelen, het Huis voor bijzondere rampen bewaard bleef. Het aantal in 1940 opgenomen patiënten beliep 1992; het aantal verpleegdagen 37978; het aantal peraties 1180. De rekening over het afgeloopen jaar werd goedgekeurd en den penningmeester werd décharge verleend. De periodiek aftredende leden der ver eeniging, mevrouw H. C. van Nes-van der Pol en mr. L Sprey, werden herkozen, terwijl tot voorzitter werd herkozen prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink. WEEST ZUINIG MET GAS EN ELECTRICITEIT De Directie van de Stedelijke Lichtfa brieken schrijft ons het volgende: De eerste periode van de gas- en elec- triciteitsrantsoeneering is thans voor het grootste deel der verbruikers geëindigd. Het is ons een genoegen te kunnen ver melden, dat over het algemeen genomen door de aangeslotenen volle medewerking is verleend om met de beschikbare ko len rond te komen. Dat neemt niet weg, dat de aan de Lichtfabrieken opgelegde, rantsoeneeringsmaatregelen het noodzake lijk hebben gemaakt nog een flink aantal boetebrieven wegens overschrijding van het toegestane rantsoen uit te schrijven. Ter voorkoming van strengere maatrege len dringen de Lichtfabrieken er daarom in een advertentie in dit blad nogmaals op aan geen gas of electriciteit te verspillen. Raadpleegt regelmatig de aanwijzingen der bij u geplaatste meters! Handelsregister K. v. K. Opheffingen: 5311. Jac. van den Ak ker. Zoeterwoude, Stompwijkscheweg C95. Handel in afbraak. 6969. Farm's Poelierderij. Leiden, Hooi gracht 41, P. K. Koorsteeg 29. Zondag 20 April herdenkt de heer M. J. F. Bosmans, conducteur-bestuurder bij de Haagsche Tramweg Maatschappij Den Haag—Wassenaar—Leiden, den dag, dat hij voor 25 jaar bij genoemde Maatschap pij in dienst trad.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2