RIJNSTREEK ZATERDAG 5 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN Het pers-gasstation. Met den bouw van een pers-passtation aan de Gasfabriek is men thans in zooverre gereed, dat met de inwendige voltooiing kan worden aan gevangen. Aanhouding. Door de politie is aan- gehouden G. V., als verdacht van heling of diefstal van een rijwiel. Aanbesteding. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed: het leveren van betontegels enz. voor den aanleg van het rijkswegenplan 1938 in de gemeente Markelo, te Diepen- heim. Laagste inschrijfster was Duinker en Verruit N.V. alhier voor 21.405.20. Geboren: Lou wrens z. van Philip Dijs en Paulina Hogervorst. Ondertrouwd: Reijer Zaaijer 34 j. te Echteld en Cornelia Jannetje Graafland 26 j. Gerrit Molenaar 25 j. en Lijdia Cornelia van Geelen 20 j. Overleden: Maria Oomen 71 j. wed. van Gijsbertus Griffioen. Arie Rietveld 7 mnd. (overleden te Leiden). Arie van der Snoek 65 j, gehuwd met Naatje Ver hagen. Ingekomen Izaak van Doorn en ge zin, van Wilnis. Anthonia van der Graaff (wed. G. v. Doorn), van Wilnis. Henricus Pijpers, van Leiden. Janna F. Herling, van Amsterdam. Cornells van 't Wout, van Zevenhoven. Jacobus J. A. van Dijk, van Gendringen. Jan de Jong, van Nieuwkoop. Arie van Ommering, van Hazerswoude. Vértrokken: Everardus W. A. He- melop, naar Leiderdorp. Hendrikus van den Eikhoff naar Schiedam. Arend La- dage, naar Schiedam. Jacobus M. den Hertog, naar Bergambacht. Jannetje H. de Ruijter, naar Arnhem. Jan .H Ber- loth, naar Noordwijkerhout. Martinus van Dolder, naar Hazerswoude. Cornells Mante, naar Boskoop. Margaretha M. v. Donk, naar Bodegraven. BOSKOOP Reddingsbrigade. D Reddingsbrigade hield haar algemeene le denvergadering *in de Nutsbewaarschool, onder voorz. van den heer Van Dam. Her dacht werd de heer Struve, die zoo veel werk verricht heeft voor de Boskoopsche Reddingsbrigade, warvan hij de oprichter is geweest, met daarbij inbegrepen alle voorname districten; daarna werd wijlen dr. Kater herdacht als organisator en schenker van de brancard aan de Boskoop sche Reddingsbrigade. Secretaris de Gunst gaf in zijn jaarverslagen verschillende ge vallen van redding aan, waaraan de wer kende leden van de Boskoopsche Reddings brigade hadden deelgenomen. De heer H. Goudkade, penningmeester, deed daarna rekening en verantwoording van inkom sten en uitgaven. De financiën werden goedgekeurd. Daarna volgde bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heeren: Hardijzer, Goudkade en de Gunst. Deze werden herkozen. De voorzitter, de heer van Dam, bedankte als zoodanig, wegens vertrek. Dr. Jongeneel werd als voor zitter met algemeene stemmen in diens plaats gekozen. Nog werden drie nieuwe bestuursleden gekozen en wel de heer v. Bergen, mej. v. d. Willik en mej. Bunschoten. Na de rondvraag bedankte de voorzitter den heer van Dam voor het geen hij voor de vereeniging gedaan heeft. Een voorstel hem tot eerelid te benoemen werd met alg. st. aangenomen. BODEGRAVEN Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie. In het clubhuis aan den Over tocht kwamen de leden bijeen om den pas sieavond te houden. Mej. C. Verver open de te acht uur met een woord van wel kom, bijzonder tot pastoor W. Janus. Al lereerst zette Pastoor janus het doel van dë Paaschactie „Lumen Christi" uiteen en gaf daarna een uiteenzetting van- de plech- ligneden van de Goede Week. Nadat eenige declamaties gezegd waren, voerde men een gedeelte op uit het Ko ninklijke Paaschkruis, hetgeen door litur gische zang werd afgewisseld. Met het zingen van een passielied sloot men den avond, die geslaagd mag heeten. Geslaagden. Voor het diploma typen slaagden de dames M. Bakker, R. van de Poll, R. Kromwijk en de heer C. van Muiswinkel Bzn., die allen opgeleid wer den door Zr. Alphonsa van het St. Joseph- Instituut, alhier. Het examen werd afge nomen door den Ned. R.K. Bond van „Groote" schrijvers „St. Genesius". Geboren: Catharina Johanna Maria d. v. B. van Velsen en C. J. Stolwijk. Overleden: Catharina Wilhelmina Warnaar wed. v. F. Fopma 72 j. Vertrokken: M. Liepelt, naar Noord- wijk. P. Codee, naar Waar der. J. Hamstra en gezin, naar Katwijk aan Zee. C. Veerman, naar Noordwijk. T, Zui- dam, naar Waddinxveen. G. C. Jansen, naar Rijp wetering. N. M. van de Panne, naar Wassenaar. LEIMUIDEN Kruisvaart. Wachtwoord voor de maand April: Het nieuwe leven. Woensdag avond om 8.15 uur Tarsiciusban. Op dit banuur is voor het laatst de gelegenheid opengesteld de teekeningen in te leveren voor onzen teekenwedstrijd, welken op 9 April eindigt. K.J.M.V. Dinsdagavond 8 uur bijeen komst, welke begint met een kort Lof in de kerk. Hierna zullen vier leden der Jozef gezellen uit Roelofarendsveen een demon stratie komen geven in het tafeltennissen. Deze heeren mogen tot de beste tafelten nissers van den heelen omtrek gerekend worden. Modevakschool. Op 2 en 3 April werd er op de modevakschool der eerwaarde Zusters van het St. Jo,zefgesticht alhier exa men afgenomen voor lingerie en costumiè- re. Van de 11 candidaten voor lingerie slaagden er 10, terwijl de 6 candidaten voor costumière allen slaagden. Na afloop deelde de pastoor aan de ge slaagden hun diploma uit, terwijl hij hen aanspoorde, hun reeds verkregen vaardig- heid te vermeerderen en nuttig te besteden. Een der meisjes bood, uit naam van allen een mooi bloemstuk aan, terwijl zij een hartelijk woordjj van dank uitte voor alle zorgen en moeite, welke de Zuster aan hen had besteed. De namen der geslaagden zijn: voor lin gerie's. Zoet, A. Hoekstra, N. v. d. Klugt, N.' Hulsebosch, D. Buskermolen, N. de Jeu, C. Langeslag, M. Lunenburg, B. v. Berkel en C. v. Vliet. VooT costumière: T. Kraan, B. v. Dam, G. de Wildt, J. v. Leeuwen, P. Kooi en J. L'Ami. NIEUWKOOP Geboren: Hendrikus Adrianus z. van J. J. van Ben ten en A. G. Straathof Cornelis z. van D. Pieterse en M. Lelie veld Jacobus Johannes Joseph z. van C. Bos en J. M. van Trigt Gerardus Petrus •Cornelis z. van J. Baas en G. C. H. Harte- veld. Kruisvaart. Zondag geen bijeenkoms ten. Dinsdag 7 uur Aspirantengroep. Jongens denken we allen er aan dat we Goede Vrijdag 3 uur enkele oogenblikken onze bezigheid onderbreken en eerbiedig het stervensuur van onzen Koning Jezus Christus herdenken? Bevorder ook dat het door een ieder in je omgeving gedaan wordt. Wachtwoord voor April; Nieuw leven. NIEUWVEEN Overleden: J. Klos 85 j. H. van Vliet 83 j. Gevestigd: M. J. Klijn van Bergen (N.H.) M. Schrijvers van idem A. C. Mostard van Den Haag A. Nijenhuis van Workum (F.). Vertrokken: E. Overeem naar Tiel M. Th.,C. Bonsen naar Bergen (N.H.) M. A. Lokker en echtg. naar Amsterdam M. J. P. de Mooij naar Castricum. REEUWIJK KERKNIEUWS. Heden, Palm-Zondag. De H.H. Missen om 8 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie, om 10.30 uur jrgt. voor Willem Kraan. Voor de Hoogmis wij- dig en uitdeeling der Palm. Onder de H. Missen collecte voor klooster, naai- en be waarschool. Des avonds o m7 uur Lof met meditatie over het lijden O. H. Maandag: De H. Missen om 7.30 uur in de kapel bij de Eerw. Zusters voor Wilhel mus Schinkel; om 7.30 uur in de kerk tot zeker intentie. Dinsdag: De H. Missen om 7.30 uur ter eere van St. Antonius voor Joannes Ver- kleij en echtgenoote; om 8^30 uur voor Martinus v. Leeuwen en echtgenoote. Woensdag: De H. Missen om 7.30 uur jrgt. voor Cornelia Joanna Vink; om 8.30 uur voor Joannes Blonk. Donderdag: De H. Missen om 9.30 "uur jrgt. Elisabeth Catharina Blonk. Vrijdag: Om 9 uur plechtigheden. Zaterdag: De H. Mis om 9 uur gezon gen Paaschmis voor Z. E. Pater Salesius Schalkwijk. Zondag: De H. Missen om 8 uur voor de parochie; om 10.30 uur voor Catharina Stigter. Medeeling: oDnderdag, Witte Don derdag, gedachtenis der instelling van het H. Sacrament des Altaars. Om 7.30, 8, en 8.30 uur uitreiking H. Communie, 9.30 uur gezongen H. Mis. Den geheelen dag aan- bididng voor vrede, des avonds om 7 uur wegsluiting van het H. Sacrament en lui de aanbidding. Goede Vrijdag om 7.30 uur uitstelling en aanbiddifig, om 9 uur aan vang der plechtigheden ,des middags om 3 uur Kruisweg. Paasch-Zaterdag om 7.30 uur plechtige wijding der Paaschkaars en water voor het doopvont, om 9 uur gezon gen Paaschmis. Biechthooren van 2 tot 4 en van 6 tot 8 uur. A.s. Zondag Hoogfeest van Paschen, Verrijzenis O. H., de H. Mis sen om 8 en 10.30 uur. Collecte voor 't H. Land. WOUBRUGGE Gevestigd: Adrianus S. Klever van Koudekerk Maggeltje van der Nagel van den Haag Cornelis Bouwmeester van Sassenheim Cornelia B. de Jong (echtg. Th. Westdijk) van Gouderak Helena C. van der Klauw van Alkemade Cornelis Timmers en gezin van Noot dorp Petrus J. van Veen van Velsen Jan J. Wolvers en gezin v?in Ter Aar Johannes A. van der Ploeg van Velsen Anthonetta Hooteijling van Reeuwijk. Vertrokken:. Cornelis Baak naar Hengelo (O.) Tenderijntje van Raad naar 's-Graveland Cornelis Windhorst naar Alkemade Hendrika W. Verdoes naar den Haag Bertus Singeling naar Leiden Johannes H. Baak naar Voor schoten Nicolaas Bode en gezin naar Ter Aar Petrus Th. Hoogenboom en ge zin naar Uithoorn Marinus Meuendijk en gezin naar Delft Johannes A. J. Col- paart en gezin naar'den Haag Cornelis M. Groen enberg en gezin naar den Haag Marinus A. van Reeuwijk en gezin naar den Haag Cornelis A. Telder en gezin naar den Haag Willem C. Schippers en gezin naar den Haag Hendrikje Esveld, wed. Schurink naar Steenwijk Cornelis J. Zweserijn en gezin naar Alphen a. d. Rijn Francina J. Kempenaar naar Rijn- saterwoude Dirk N. C. van Bey eren naar Zundert Roelof J. Bloember en ge zin naar Nootdorp Wilhelmus P. Schra- ma naar Warmond Jan van Iperen naar Alphen a. d. Rijn Petrus J. Colijn naar Helmond Jannetje van Vliet naar Hil versum Johanna M. van der Voorn naar den Haag Leendert van der Meij naar Hazerswoude Johannes H. Schrader naar Naaldwijk Hendrik Brunt naar Alphen a. d. Rijn Anna TT. van der Eng naar Utrecht. WOERDEN KETTINGHANDEL IN MELKPOEDER ONTDEKT Vertakkingen door het geheele Rijnland De politie alhier is in samenwerking met den rijksveldwachter te Nieuwersluis op het spoor gekomen van een wijdvertakten handel in melkpoeder. In den loop van den tijd werd een partij van tienduizenden kilogrammen melkpoe der clandestien aan den man gebracht. De frauduleuze handel kwam aan het licht toen een juffrouw uit Woerden zich bij de plaatselijke politie kwarti beklagen, dat binnen 24 uur de prijs van een pakje melk poeder met een dubbeltje was opgeslagen. De winkelier, bij wien de politie naar aanleiding van deze klacht een ondèrzoek instelde, vertelde den melkpoeder te heb ben ontvangen van een koopman te Leid- schendam. De koopman werd aan den tand gevoeld en deze zeide zijn voorraad melk poeder te hebben gekócht van iemand te Koudekerk aan den Rijn. Deze persoon wees op zijn beurt een relatie te Bodegra ven aan. Spoedig werd duidelijk, dat de kettinghandel zich uitstrekte over de ge heele Rijnstreek en dat in vrijwel elke plaats langs de rivier winkeliers of afne mers van een groot-leverancier te Alphen aan den Rijn zaten, -die duizenden kilo's melkpoeder omzette. Na verloop, van tijd kon de politie er achter komen, hoeveel kilo's precies er clandestien waren geleverd. Bij de verschil lende winkeliers werden de voorraden ge-' teld en tenslotte bleken er nog 200 kilo's te ontbreken. Bij den koopman te Leidschendam werd opnieuw een onderzoek ingesteld. Daarbij kwam vast te staan, dat hij de politie had voorgelogen en dat hij den winkelier al hier meer had geleverd, dan de man den eersten keer aan de politie had opgegeven. Het spoor leidde toen naar Waddinxveen en aldaar werd 400 kilo melkpoeder in be slag genomen: de politie had nu 200 kilo te veel Het vermoeden rees, dat de Leidschen- dammer de politie een rad voor de oogen draaide. Het einde van het onderzoek wees ook wel uit, dat deze man alles behalve be trouwbaar is. Tegen alle handelaren en leveranciers is procesverbaal opgemaakt. De prijs van den melkpoeder was opge- loopen van 54 cent per kilo tot 90 cent voor den handelaar, die den melkpoeder aan de klanten verkocht voor 1.20 en meer. Thans zijn duizenden kilo's melkpoeder in beslag genomen en alhier opgeslagen. Het Rijksbureau voor Voedselvoorziening in oorlogstijd zal nu den melkpoeder onder de ingezetenen van Woerden verkoopen tegen den normalen prijs van 30^ cent per kilo. ZOETER WOUDE R.K. Ziekenhuisfonds. Gisteravond hield het R.K. Ziekenhuisfonds een bui tengewone vergadering onder voorzitter schap van den heer Jac. v. Leeuwen. Aan het einde van het le kwartaal bracht de secr.-penningm., de heer Joh. Vaneman, een kort verslag uit waaruit bleek, dat het fonds na Nieuwjaar voor- deelig heeft gewerkt. Door omstandigheden voortkomende uit de' winstbelasting daartoe genoopt stelt het bestuur voor de vereeniging aan te sluiten bij de Federatie van Vereenigin- gen voor Ziekenhuisverpleging in Neder land. Nadat hiertoe na eenige overwegingen met bijna alg. stemmen in beginsel was besloten tot aansluiting, volgde hieruit een noodzakelijke reglementsherziening. Art. 2 wordt zoodanig gewijzigd, dat de leden die zich in een andere gemeente vestigen waar geen fonds bestaat dat bij de Federatie is aangesloten, zes weken lid kunnen blijven. (Voor de gevallen dat er een fonds bestaat dat aangesoten is, geldt dus de oude bepaling niet meer). Het bestuur wil van deze gelegenheid tot reglementswijziging gebruik maken een bepaling op te nemen, waarbij de le den niet meer verzekerd Zijn als zij in een ziekenhuis verpleegd moeten worden ten gevolge van oorlogsgeweld. Het bestuur acht dit risico voor de ver eeniging te hoog. Er volgen hierop vele besprekingen. Tenslotte wil de voorzitter wel toezeggen voor enkelvoudige gevallen, als geen groote gevaar meer te duchten is, aan de ledenvergadering voorstellep te doen de kosten wel te vergoeden. De laatste wijziging ging om de bestem ming van saldo bij ontbinding van de ver eeniging. Deze wordt bepaald te komen aan een katholieke vereeniging samenhan gende met ziekenverzorging te Zoeter- woude. De reglementswijzigingen met algemee ne stemmen aangenomen zijnde, wordt de finitief tot aansluiting overgegaan. Bij de rondvraag ontwikkelde zich eeh kwestie tusschen bestuur en bode omtrent het tijdig bezorgen van de convocaties, waarbij de voorzitter het standpunt vast hield, $at het bestuur kan bepalen op wel ke dagen de bezorging moet geschieden. ZOETERWOUDE-LEIDERDORP 1214 JARIG JUBILEUM St. Josephsgezellenvereeniging en RJC. Sportvereeniging Meerburg. Tijdens de Paaschdagen herdenken bovengenoemde vereeniging hun twaalf en een half jarig bestaan. De feitelijke datum voor elk afzonderlijk verschilt. De getijktijdige en gezamenlijke viering echter doet de nauwe band tusschen beide ver- eenigingen duidelijk uitkomen. Grondslag immers en doelstelling zijn gelijkluidend: „Leiding aan jonge mannen bij hun ont wikkeling en spel in het belang van hun vorming tot goede katholieken". Daarom ook vragen deze jubilea, al is de viering eenvoudig gehouden, het mee leven van heel de Parochie. Deze belang stelling immers wijst niet alleen op waar- deeering voor wat bereikt is, maar biedt de onmisbare steun om verder en zoo mogelijk beter nog daarop voort te bou wen. Op den eersten Paaschdag is er onder de Vroegmis (7.30 uur) Algemeene H. Com munie van alle leden der beide vereeni- gingen. In de Hoogmis (10 uur) op den tweeden Paaschdag zal de weleerw. Heer H. *C. A. P. van Drunen de feestpredicatie houden. Bij deze kerkelijke viering te vragen om gebed voor leiders en leden, is bepaald overbodig. In den namiddag van den tweeden Paaschdag: Maandag 14 April zijn er voet- balmatches door de elftallen van onze jubi- leerende sportvereeniging. Hierover vol gen nog nadere berichten. Dinsdag 15 April: de derde Paaschdag vraagt de St. Josephsgezellenvereeniging uw aandacht voor 't bekende tooneelstuk: „De Gril van den Hertog", op te voeren in 't Patronaatsgebouw, 's avonds om 7.30 uur. (De zaal is om 7 uur open). Sportterrein en tooneelzaal beiden geen plaats aan een onbeperkt aantal personen. Voorziet u dus tijdig van entree-bewijzen. ..St. Josephsgezellenvereeniging. Maan dagavond om 7.30 uur tooneelrepetitie. Wij zorgen nu ook 't derde bedrijf te kennen. Succes verkrijgen wij niet door goedkoope humor, maar door ernstige toeleg of goed spel. Het zelfde geldt voor Vrijdagavond. Een ieder is dan aanwezig en wel uiter lijk om 7 uur. Dinsdagavond worden alle Gezellen om 6.30 uur verwacht in de kerk. Tevens voor de deelnemers aan de Ontwikkelingscursus zal dan een korte uiteenzetting gegeven zeereerw. heer Pastoor heeft welwillend worden over liturgie, paramenten enz. De toegestaan, dat u daarbij het een en ander ook getoond mag worden. Voor degenen, die de cursus in de Geloofsleer volgen is dit een aanschouwelijk beeld van het ge leerde, voor anderen zal dit een aansporing zijn deze geloofscux-sus te gaan volgen. Zaterdagavond is in verband met zaalver siering en tooneelbouw de zaal gesloten. BIOSCOPEN TE LEIDEN Schaduwen der duis ternis. (Rudolph Fern au, Fritz Kam pers). Kor a Terry (Mari- ka Rökk). D III. 88. Wenzel). Morgen word ik ge arresteerd. (Kathe Dorsch, Paul Klin- ger). Circusgasten. (Watt en Half Watt). Detectivefilm lederen avond 8.15 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. lederen avond 8 uur. Zondag 26.30 uur. lederen dag 2 uur matinée. lederen avond 8 u. Zondag van 26.30 uur. lederen dag ♦natinée 2 uur. lederen avond 8 u. Zondag \/an 2—7 uur lederen werkdag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4 14 en 8 uur Zaterdag en Woens dag 2% uur matinée Toelaatbaar v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen dopr ProfDr. N. Greiiemann 6e Week, 612 April: Evangelie van Lukas 13 115; 32. Christus is geen boeteprediker, die los staat van het gewone leven der menschen. Integendeel: Hij leeft met Zijn tijd en met de menschen mee; Hij kent de groote ca- tastrophen die het volk teisteren en waar over iedereen spreekt. Zoo begint de lees stof van Zondag met het verhaal van twee nationale rampen, namelijk de te rechtstelling van eenige opstandige Gali- leërs en de tragische dood van 18 anderen, die bedolven werden onder het puin van den invallenden toren van Siloë. De men schen hebben deze rampen met Christus besproken, en Christus heeft zich daaraan niet onttrokken, maar Hij deed>meer! Hij weet dat het aardsche leven niet onze eer ste en laatste zorg is; daarom knoopt Hij aan deze catastrophen een les vast. Zij moeten ons te denken geven; wij moeten daardoor in onszelf afdalen. Wij moeten vóór alles zorg hebben voor onze ziel, en daarom moeten wij ons bekeeren. (Zondag). De nu volgende stof (13 10) draagt als opschrift: Het messiaansche Heil voor Jo den en Heidenen. Wij raken hier weer een van Lucas' geliefkoosde onderwerpen, na melijk dat Christus gekomen is niet voor een bepaald volk, maar voor alle volken en rassen, voor alle menschen zonder uit zondering, en dus ook voor* de Heidenen. Lukas is niet voor niets de leerling en reis genoot van den Heiden-Apostel, Paulus; ja hij zal ons zelfs laten zien, dat Christus alleen tot de Heidenen gaat, wanneer de Joden zich niet bekeeren en zich dus onwaardig toonen'. Deze onwaardigheid blijkt b.v. uit de tegenwerking der Jood- sche overheden, die Christus lastig vallen omdat Hij op sabbat een zjeke vrouw ge nas (Maandag). Nog duidelijker blijkt dit uit de nu vol gende gelijkenis: elk beroep op zooge naamde uiterlijke privileges is nutteloos. Het is niet voldoende, als Jood geboren te zijn; en evenmin is het voldoende als Christen geboren te zijn, in het Doopre gister te zijn opgeschreven men moet volgens zijn geloof leven en derhalve be ginnen met inwendig zich tot God te wenden, met andere woorden, zich te b e- keeren, Maar. dat Christus leed onder het vooruitzicht, dat de Joden zouden af vallen, blijkt wel uit zijn ontroerende woorden over Jerusalem, „dat de profeten doodt en steenigt die tot u gezonden zijn". (Dinsdag). De nu volgende dagen geven ons een serie prachtige parabels of gelijkenissen, waarbij de lezer zich telkens moet afvra gen, wat in zulk een verhaal toch eigen lijk de les is. Dikwijls is dit wel duidelijk: zoo bijvoorbeeld de os in de put én do onbaatzuchtige gastheer. Het gaat om de echte liefde en niet om de beloo ning. (Woensdag). Zoo handelt ook God. Hij let niet op ge boorterechten, afkomst, opvoeding, stand en dergelijke en dus ook niet op het feit, of iemand in naam Jood of Christen is, maar wel of hij zich eerst inweadig heeft bekeerd en dan uitwendig daarvan tee kenen geeft. God ziet naar den inwendi- gen mensch; Hij laat zich leiden door zijn liefde en niet door overwegingen van afkomst of stand. Daarom werden de Jo den verworpen, en treden de Heidenen al zijn ze nog zoo „blind, gebrekkig en kreupel", het Rijk van God birinen. (Don derdag). Gods barmhartigheid en liefde is daarbij zoo groot, dat Hij bij voorkeur het zwakke en zondige opspoort. Vandaar de heerlijke parabels van het verloren schaap en de verloren drachme. (Vrijdag). En niet duidelijker kon ons deze zelfde gedachte worden bijgebracht dan in de ge lijkenis van den verloren zoon, waaruit we Gods barmhartigheid het aangrijpendst vinden uitgewerkt. Het is wederom Lucas, t de Evangelist der barmhartigheid, die deze parabel alleen heeft bewaard. (Zaterdag). Deze twee gedachten: de oneindige barmhartigheid voor den zondaar en de liefde voor alle menschen, vinden, nu de Goede week is aangebroken, de welspre- kendsté bevestiging in de hoogste liefde daad van Christus, toen Hij zich voor de zo n d e n van de geheele wereld opof ferde. Wat ge bij 't lezen niet verstaat, zult ge begrijpen op den dag der bezoe king. (Navolging van Christus, III, 3). Zondag, 6 April: Lukas 13 1-9 Maandag, 7 1310-21 Dinsdag, 8- 13:22-35 Woensdag, 9' 141-14 Donderdag, 10 1415-35 Vrijdag, 11 151-10 Zaterdag, 12 1511-32

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7