Amerika en de oorlog De buitenlandsche schepen in Amerika O MGEVING ZATERDAG 5 APRIL 1941 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DE AMERIKAANSCHE SCHEEPVAART IN DE ROODE ZEE President Roosevelt heeft in een Vrijdag gehouden persconferentie het bericht van de „Washington Post" bevestigd, volgens hetwelk hij zijn proclamatie betreffende de oorlogszone in de Roode Zee zal ophef fen, zoodra de gevechten daar hebben op gehouden. Roosevelt voegde hieraan toe, dat dit waarschijnlijk „nog eenige dagen" zou duren. In de eerste tien maanden van den oorlog mochten Amerikaansche schepen door de Golf van Aden de Roode Zee bin nenvaren. Toen Italië ging deelnemen aan den oorlog riep Roosevelt de Golf van Aden uit tot oorrlogszöne. De opheffing van deze proclamatie zou het Amerikaansche sche pen mogelijk maken om de Kaap de Goede Hoop heen naar de Roode Zee te varen. President Roosevelt heeft voorts op de persconferentie medegedeeld, dat hij van het hem toegestane fonds van zeven mil liard dollar voor nieuwe, uitsluitend voor vreemde mogendheden bestemde opdrach ten deze week vijfhonderd millioen dollar beschikbaar gesteld. Van dit geld moeten twee-honderd-twaalf nieuwe koopvaardij schepen en vijftig a zestig nieuwe hellingen worden gebouwd benevens de kosten voor het herstel van beschadigde buitenlandsche vrachtbooten bestreden worden. Het herstel van beschadigde buitenlandsche koopvaar ders moet de Engelschen in staat stellen hun schepen in Amerika te laten reparee- ren en met brandstof vullen, daar de docks in Engeland zelf, naar Roosevelt zei, ge deeltelijk beschadigd en gedeeltelijk over belast zijn. Roosevelt verklaarde voorts, dat de eer ste der bestelde schepen, naar hij aannam, aan het eind van dit jaar gereed zouden zijn. DE STAKINGSACTIE IN DE V. S. De montagefabriek van het Fordconcern te Edgewater (New Jersey) heeft beslo ten tot ontslag van twee derde van haar personeel, d.w.z. omstreeks 2.000 man, we gens gebrek aan reservedeelen, dat door de staking van de fabriek te Detroit ver oorzaakt zou zijn. In de eerste plaats wordt de montage van duizend vrachtauto's voor het Grieksche leger hierdoor geschaad. HET AMERIKAANSCHE ANTWOORD OP ITALIAANSCH PROTEST Het ministerie van buitenlandsche zaken publiceert den tekst van de Amerikaan sche antwoordnota op de beide Italiaan- sche protestnota's. Huil betoogt hierin, dat het volgens Amerikaansch recht een mis drijf is, indien een kapitein in de territo riale wateren van de Ver. Staten moedwil lig zijn schip vernielt of de drijfkracht daarvan in het ongereede brengt. Deze Amerikaansche wet, zoo heet het verder, machtigt den Amerikaanschen staat bezit van het schip te nemen en officieren en manschappen te verwijderen. Voorts wordt verklaard, dat de vraag van den Italiaan- schen ambassadeur naar de bedoelingen van de regeering met schepen en bemanning thans onderzocht wordt. Uit Cristobal (Panamakanaalzöne) wordt gemeld: De bemanning van 500 koppen van het Italiaansche schip „Conté Biancamano" is gisteren door militairen gearresteerd om aan boord van het troepentransportschip „Leonard Wood" naar New-York overge bracht te worden. De autoriteiten weigerden zich uit te la ten over rapporten omtrent aanmerkelijke sabotage aan boord van het schip. VLIEGTUIGONGELUK IN AUSTRALIë Twee vliegtuigen van het Australische luchtwapen zijn Vrijdag, naar Reuter uit Sydney meldt, boven de residentie van den gouverneur-generaal met elkander in bot sing gekomen en neergestort. Een piloot werd gedood. De overige leden der beman ning konden met hun valscherm neerdalen. FRANKRIJK EN DE GAULLE Onder het motto „De waarheid over de Gaulle en zijn beweging" voert de Fran- sche regeering te Vichy dezer dagen in het geheele land een voorlichtingsveldtocht. In dit kader spreekt maarschalk Pëtain van daag voor de Fransche radio. Bovendien zal deze radio in een bijzondere uitzending den Engelschen overval op Dakar aan den schandpaal nagelen. DE LEVENSMIDDELENVOORZIENING VAN FRANKRIJK Tusschen de Duitsche bezettingsautoritei ten in Frankrijk en de Fransche regeering is onlangs een overeenkomst gesloten, waar door in ruil voor producten uit het bezette en onbezette deel van Frankrijk een betere levensmiddelenvoorziening bewerkstelligd zal worden. In het kader dezer overeen komst is bepaald, dat van het bezette ge bied naar het onbezette gebied in den loop van een jaar de volgende hoeveelheden ge leverd zullen worden: 800.000 ton graan, 200.000 ton suiker, 100.000 ton zemelen, 800.000. ton aardapelen. Uit het onbezette gebied naar het bezet- KATWIJK Geboren: Maria Elisabeth d. van H. Timmers en M. Bonefaas Willem z. van Ja de Hooy en L. Guyt Nienke Irene d. v. H. Steinz en A. J. Sluis. Nicolaas z. v. D. v. Beelen en A. v. Beelen Pieter- nella d. van P. M. Durieux en M. v. d. Plas. Wilhedmina d. van A. Zandbergen en J. Durieux Kniertje d. van A. Ros en K. Berkheij Cornelis z. van P. Ouwehand en W. Ouwehand Eland Gerardus z. van G. Sinon en H. Zwaan Pietje d. van N. v. Dijk en K. v. Duyn. Ondertrouwd: R. Nijgh en C. v. Rijn. Getrouwd: J. H. Goossens en W. G. A. Veerkamp J. Dingemanse en E. Ver lint. Overleden: Krijntje den Haas 72 j. Michiel v. Duyn 74 j. Gevestigd: G. A. Dilleman uit Den Haag C. A. Lumboo uit Gouda H. J. Groenewoud uit Den Haag A. K. Vooys uit Oegstgeest D. A. Hazebroek uit Lan ge Ruige Weide M. J. v. d. Does uit Rijns burg. Vetrokken: A. ten Have naar Vel- sen J. B. C. KortVerdoes naar Rijns- burg. NOORDWIJKERHÓUT Personalia. De heer Th. van Schaik, is door den burgemeester aangesteld tot plaatselijk leider van den Distributie- dienst. Winterhulp. Door Winterhulp Neder land is 1000.aan waardebons voor déze gemeente ter beschikking gesteld. De waardebons zijn reeds aan degenen die er voor in aanmerking komen uitgereikt. Dit is reeds de 3e maal, dat een uitkeering is gedaan. NOORDWIJK Schapenverkoop. De schapen, geweid ten bate van kerk en bewaarschool zijn de zer dagen verkocht. De opbrengst was 1148. NOOTDORP Zileveren dienstkruis. Aan den ge meenteveldwachter P. C. Bolk is wegens 201 jarigen politiedienst het zilveren dienstkruis van den Alg. Nederlandschen Politiebond uitgereikt. OEGSTGEEST Aan alle meisjes boven 17 jaar. Wij willen er nog eens aan herinneren, dat a.s. Maandag 7 April de plechtigheden van de Goede Week zullen worden uitge-. legd. Wij leggen er den nadruk op, dat we gaarne alle meisjes boven 17 jaar ver wachten. Waarom? Waarom hechten wy er zooveel waarde aan? Is dat dan zoo voornaam? Inderdaad. Want wat in de Kerk omgaat, welke gedachten en gevoe lens zij heeft, brengt ze naar buiten in haar ceremonies; zij is nu eenmaal een zichtbare Kerk, die met tastbare midde len moet werken. Zij doet dit alles, opdat ook wij in haar geest treden, haar gedach ten en gevoelens overnemen. Maar dan spreekt het vanzelf, dat wij eenig begrip omtrent die ceremonies niet kunnen mis sen. Over het algemeen worden de plechtig heden op den Paaschzaterdagmorgen slechts door een heel klein aantal men- schen bijgewoond, meest kinderen; zou dat niet toegeschreven moeten worden aan een weinig begrijpen? Ik geloof van wel. Nu is het de tijd om over dit alles iets meer te weten te komen. Het kost- mis schien een klein offertje om dien avond vrij te maken. In dit verband doen wij een beroep op hen, die meisjes in dienst betrekking hebben. Wilt u zoo vriendelijk zijn de werkzaamheden zóó te regelen, dat uw meisje dien avond vrij heeft? Alle meisjes boven 17 jaar a.s. Maan dag aantreden! Neem je parochiebundel mee, want we zullen ook gezamenlijk zin gen. Tevens zal de Paaschgroep, gemaakt door de Gidsen van onze parochie, worden tentoongesteld. A. L. UMANS, Pr. te gebied zullen de volgende hoeveelheden worden uitgevoerd: 190.000 stuks groot vee, 565.000 klein vee, 600.000 stuks varkens en kalveren, 36.000 ton sla-olie, 100.000 ton zout, 60.000 ton versche groente, 8.000 ton kaas en 17 mililoen hectoliter wijn. Ver wacht wordt, dat ook andere gebieden soortgelijke overeenkomsten gesloten zul len worden. Dinsdagavond 8 uur voor alle parochianen. Wij kunnen nog mededeelen, dat de uit leg van de Goede Week-plechtigheden ook voor alle parochianen zal worden gege ven. Dit zal gebeuren Dinsdagavond 8 April om 8 uur in het Gebouw. Ge wordt verzocht uw parochiebundel mee te bren gen; zoo kunt ge actief aan dezen avond deelnemen. Iedereen is welkom. A. L. UMANS, Pr. R.K. Sportvereeniging „St. Willibrord". Zooals u allen weet, is deze week be sloten, morgen met de training van de Bloembollenmarschen te beginnen. Wij vertrouwen, dat de leden hun woord gestand zullen doen én dat er morgenmid dag om half twee ihinstens dertig dames present zullen zijn aan het gebouw, waar de start zal plaats vinden. Voor hen, die deze week de vergadering niet bezochten, wordt medegedeeld, dat er is besloten, deel te nemen aan de Bloem- bollenmarsch op 20 April a.s. en dat de inschrijving open staat voor alle leden; de marsch van 20 K.M. voor meisjes van 1116 jaar en de marsch van 30 K.M. voor dames vanaf 17 jaar. V/y vertrouwen, dat velen zich zullen opgeven bij het bestuur der Wandelsport- vereeniging, opdat ook de, R.K. met een goede ploeg te voorschijn zullen komen. RIJNSBURG Bloemenhandel. Ook in de versche nen week verliep de handel in getrokken bolbloemen weer vrij vlot en de prijzen waren bevredigend. Er komen ook al flink wat bloemen uit de koude kassen of wa renhuizen, waarbij dan soms iets is ge stookt. In de Paaschweek komt er nog niets van buiten en mitsdien worden vol gende week goede prijzen verwacht. Voor tulpen per dozijn noteerden we: Cordell Huil 28—33, Edith. Eddy 39—42, Mr. Tu- bergen 23—25, Fred. Moore 17—20, Rose Copland 2932, Allard Pierson 2123, Ze- nober 2628, Sultane 2426, Grand due 4045, Oranje Nassau 3843, El Toreador 24—27, Brilliant Star 21—23, Pelikaan 27 30, Victoir d'Olivierre 2730, Corona 31—33, Nansen 28—30/ Mr. v. d. Hoeff 36 39, Krelage 2931, Fabiola 2629, La Reine 1922, Couronne d'or 2629, Goud vink 3235, Duchesse de Parma 3841, Marchel Niel 3941, Golden Harvest 42 46, Mozart 22-^26, Le Notre 2831, King of the Yellow 2023, La Reine Max 24 26, William Copland 2629, Zenith 2729, Theeroos 2932, Princess Elisabeth 32 35, Vuurbaak 4143, AlbiAo 3943. Nar cissen per dozijn: Poëticus Ornatus 10 13, Poetaz Pierson 1315. Victoria 1013, Laurens Koster 1214, Kink Alfred 14 17, Golden Spur 811. Crocussen wit 0.30—0.50, idem geel 0.60—0.80, idem blauw 0.500.70, Convalaria per 100 1.101.40. Hyacinthen per 100': l'lnnocen- ce /3.80—5.10, Pink Pearl ƒ3.20—3.60, Dr. Lieber ƒ1.80—2.40, Bismarck ƒ3.10—3.30, Nic. Dames ƒ4.10—4.30, Electra ƒ2.20— 2.70, Nimrod 1.301.60. UITHOORN Geboren: Geertruida Alida, d. van W. J. Voorn en A. A. M. Meijer. Jacöba- Maria, d. van P. C. Homan en E. M. Voor bij. Cornelis Jan, z. van A. Eikelenboom en K. P. Strijland. Overleden: Johanna van Heusdien, wed. van M. Mayenburg, 86 j. Jan Ros- loot, echtgen. van N. Vlas, 54 j. Ondertrouwd:?. Maijenburg, 28 j. en M M. C. van Piere, 21 j. Getrouwd: K. Hogenhout, 48 j. en N. Burggraaf, 32 j. VOORHOUT EINDEXAMEN BISSCHOPPELIJKE NIJVERHEIDSSCHOOL Kleermaken: C. Thiery. Elect ro-t e c h n i e k: P. Elderhorst, met lof, Zoeterwrude; J. Diels Tiel; P. Jon- genelen, Roosendaal; G. Sips, Groningen; H Zwart, Tegelen. Timmeren: J. v. Rossum, met lof, Heerlen; A. v. Leeuwen, Den Haag; A. v. Schaik, Monster; J. v. Haaster, Hoofddorp; J. de Vreede, Pijnacker; L.' Alkemade, Noordwijk; H. Kniesmeijer, Amsterdam; J. Harte, Heemskerk; H. v. Iersel, Zenderen. Bankwerken: E. Homan, met lof, Voorhout; P. v. d. Bijl, Tilburg; A. v. Don gen, Amsterdam; H. Reekers, Noordw\j; A. de Koning, Medemblik; J. Smal, Nibbix- woud; G. Kerk Oerle, Utrecht; J. Kareis, Egmond a. d. Hoef; Th. Schiphorst, Nijme gen; P. du Puy, Biervliet; J. Hendrikse, Den Helder; H. Scheffel, Zeist. Brood- en banketbakken: K. Schulte, met lof, Amsterdam; C. Schilder, Alkmaar; H. Musters, Kaatsheuvel; A. v. Swaay, Sevenaar; H. v. d. Broek, Weert; W. Lokin, Rotterdam; G. Kromme, Kloos terburen; C. Conijn, Hoorn; J. Stavenuiter, Ouddorp; R. Kaarsgaren, Alkmaar; A. v. Rooy, Tilburg; F. Voskens, Tilburg; R. de Theije, Westervoort; R. Steenkamer, Den Bosch. R.K. LANDBOUWWINTERSCHOOL VOORHOUT Openbare eindles op 3 April 1941 Op het vastgestelde uur mag de voorzit ter van de onderwijsvereeniging van den L.T.B., prof. A. Cleophas, het welkom toe spreken aan een groote schaar van belang stellenden. Hjj ziet hierin groeiende be langstelling van allen voor het landbouw onderwijs in het bijzonder en voor den landbouw in het algemeen. Dat deze op gaande lijn zoo moge blyven is zijn vurige wensch. Bijzonder worden verwelkomd de ouders der leerlingen. Vanuit het hooge Noordholland en den Wieringermeerpolder tot en met het verre Zeeland zijn ze opge komen ondanks alle moeilijkheden. Dé Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond is vertegenwoordigd door de heeren Heij- me^jer (oud-directeur der school) en Eik huizen; het hoofdbestuur van den L.T.B. door de heeren v. d. Weijden, A. de Jong. Sassen en van Baar; de commissie van toe zicht door de burgemeester van Voorhout, de heer Mr. G. F. W. v. Berckel; het ge meentebestuur van Voorhout door de heer v. Reissen, wethouder en den heer Meijssen secretaris; de L.T.E. van Voorhout door den heer Nijssen. Verder zijn aanwezig de leeraren: ir. A. Jacobs, directeur der school ir. P. Verhoeven, rijks veeteeltconsulent, ir. W. Huisman, rijkszuivelconsulent, rector v. d. Griendt en de heeren Vergouwen, Schouten en Heezen. Bericht van verhin dering is ingekomen van den inspecteur van het landbouwonderwijs, van de heeren van Beers, A. Verkleij, Boskam, Steijn, Br. Tarcisius en Br. Overste van de B.N.S. De openbare lessen worden achtereen volgens gegeven door de leeraren Ver gouwen, Schouten en Heezen, resp. over grondonderzoek, in verband met de moei lijke bemestingspositie, over ipotorenken- nis en over fruitteelt. De gegeven antwoor den getuigden van een grondige studie die deze klas aan den dag heeft gelegd. Aan 23 geslaagden kon vervolgens een diplo ma worden uitgereikt door den heer v. d. Weijden, met een toepasselijk woord. De heer van Berckel sprak hierna als voorzit ter van de commissie van toezicht een gelukwensch uit tot de geslaagden; hij memoreerde ook het zegenrijke werk van de leerkrachten der school voor de om geving in deze moeilijke tijden Voor ver andering van teelten. De directeur van de school, de heer Jacobs, feliciteerde de jon gens met hun succes. Het was ditmaal het grootst aantal geslaagden sinds het be staan der school, maar deze klas heeft zich vooral onderscheiden door haar wer ken. Die ijver en toewijding moeten ze ook meedragen naar hun diverse bedrijven, om de. ouders te steunen en om later als zelf standige boer een goede plaats te ver overen. Rector v. d. Griendt was over deze klas eveneens bijzonder te spreken als lesgever en als geestelijk leider. Door een ernstige wil en door een nauw contact met de priesters te onderhouden wil hij alle goeds hopen voor de jongens' in het volle leven. De heer Reijneveld dankte namens de ouders voor het gegeven onderwijs en de vorming voor de toekomst van de jongens. Br. Modestus complimenteerde de jongens met hun diploma en gewaagde van de korrelstructuur bij hun aankomst op de school en de B.N.S. Als kruimelstructuur vertrekken ze nu weer, om meer groei en bloei te brengen in de bedrijven en in hun omgeving. De leerling Niekerk vertolkte de gevoelens der jongens tegenover het Rijk, het schoolbestuur, de leerkrachten en de Broedercongregatie, die voor een uit muntende verzorging steeds had gewerkt. Prof. Cleophas kan in zijn slotwoord ge tuigen van een best geslaagden dag. Allen kunnen met trots op het afgeloopen win terhalfjaar terug zien. De volledige toe wijding der leerkrachten voor het onder wijs en zooveel ander werk wil hij nog maals onderstreepen. Met een ernstig be roep om mede te helpen aan allen in de voedselvoorziening sluit hij verder de bij eenkomst. N.B. Jongens die in de a.s. winter het onderwijs willen volgen, kunnen zich van nu af opgeven of inlichtingen ontvangen. Adres: R.K. Landbouwwinterschool te Voorhout. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar hield'Öe Raad der gemeente Warmond een openbare vergadering, waar bij alle leden tegenwoordig waren. De voorzitter herdacht het overlijden van .den heer C. H. van Stijn, die jaren lang op voortreffelijke wijze als raadslid de be langen der gemeente heeft behartigd. Op voorstel van* B. en W. werd besloten de eendenkooi aan den huidigen pachter voor het jaar 19411942 wederom te verhuren en wel voor een huurprijs van 200. En kele inlichtingen die door een raadslid werden gevraagd werden naar genoegen verschaft. Voorlezing werd gedaan van het bestek en de voorwaarden, waarnaar de verbou wing van de voormalige openbare lagere school tot gymnastieklokaal zal worden aanbesteed. Nadat de heer de Greef enkele technische opmerkingen had gemaakt, ver zocht de heer Weyers de aanbesteding te doen plaats vinden uitsluitend onder War- mondsche ingezetenen. Dit voorstel vond niet voldoende ondersteuning, weshalve het niet in behandeling kwam. In verband met de kosten dezer werkzaamheedn werd besloten een geldleening aan te gaan van 10.000, koers a pari rentende 41/8 pet. 'sjaars, aflosbaar in 20 jaren. In deze geld leening waren tevens begrepen de kosten van restauratie van het oude raadhuis. Te vens werd besloten aan den gemeente-ar chitect, den heer Bakker voor de werk zaamheden aan deze verbouwing verbon den, een gratificatie toe te kennen. Beslo ten werd aan de ambtenaren, wier loon minder dan 1900 per jaar bedraagt, een duurtetoeslag toe te kennen van 6 pet. van hun salaris mits met deze verhooging hun bruto wedde niet boven 1900 komt. Te vens werd. besloten de kindertoelage te WARMOND St. Josephsgezellen A.s. Maandag ver plichte bijeenkomst om acht uur precies. De spreker van dezen avond is de heer P. Schakenbos met als onderwerp: „Adolf Kolping en zijn tijd". De leden worden vriendelijk verzocht op tijd aanwezig te zijn. Kruisvaart. Zondag Ringverband om 4.30 uur. Woensdag adspiranten. Zaterdag 7.30 Willibrordus- en St. JeroenbaA, Jon gens allen op tijd aanwezig en denkt er aan de declamatie te lezen. WASSENAAR Gevestigd: T. B-ekelaar, uit Amster dam. A. v. d. Berg, uit Almkerk. G. A. E. Uijt den Bogaard geb. Biberle, uit Deventer. G. J. en J. G. Blijenberg, uit Den Haag. Den Haag. I. B. Brouwer, uit Zwolle. W. J. Dee, uit Den Haag. J. P. van Dijk en vrouw, uit Rotterdam. C. Dijkgraaf, uit Rotterdam. P. K. Gehrkens, uit Rotterdam. G. 'Groenen dijk. uit Rotterdam. C. E. van Hamers- vejd, uit Middelburg. H. C. van Hens- bergen en vrouw, uit Hillegersberg. D. P. Hoek, uit Hillegersberg. J. Hoek, uia Hiilegersberg. Wed. A. v. d. Horst geb. v. Nieuwenhuizen, uit Rotterdam. C. Jansen geb. Klarenbeek, uit Barneveld. T. Koning, uit Goes. A. F. Kool, uit Al phen aan den Rijn. S. M. C. van der Lecq, uit Amsterdam. M. A. Nieuwe- link, uit Leiden. J. M. Overmajis en ge zin, uit Rotterdam. Wed. M. J. Poude- roijen geb. Hertstein, uit Rotterdam. P. Reedijk en vrouw, uit Den Haag. G. A. Rikse en gezin, uit Schoonhoven. A. Ro denburg, uit Leidschendam. A. Spaan derman, uit Noordwijk, Prinseweg 9. Wed. A. Veenman geb. Stam, uit Rotter dam. L. C. J. Stroebei en gezin, uit Den Haag. H. v. Veen geb. v. d. Horst, uit Rotterdam. G. A. Visser en vrouw, uit Amsterdam. W. M. J. Pallada? uit Span broek. J. W. van Vliet en gezin, uit Rot terdam. W. Wesdorf, uit Zwolle. E. J. Willemsen, uit Zwolle. A. H. de Wit, uit Hendrik-Ido-Ambacht. A. L. M. v. d. Woude, uit Rotterdam. Vertrokken: M*A. Dernison naar Den Haag. A. van Oosterhout geb. v. d. Stoel naar Voorburg. J. Rijckwalski naar Utrecht. C. Voüte naar Den Haag. J. C. W. Holierhoek geb. Staakman naar Wa teringen» A. J. Minderman naar Den Haag. C. Bratengeijer naar Amsterdam. E. Rosga haar Gelsenkirchen. R. K. Walda naar Wymbritseradéel. Wed. M. A. C. Zoetmulder geb. Nolet en dochter naèr Rijswijk ZH. M. Kraut- schneider naar Kufstein (Did.). C. S. Reuhl geb. Burger naar Utrecht. C. P. Donker naar Utrecht. N. C. Manbus naar Noordwijk. H. Broekema en gezin, naar Den Haag. W. Boer naar Winschoten. G. Boer naar Den Haag. J. van de Weijer naar Haarlem. F. A. Nelemans naar Am sterdam. A. Hooymans en vrouw naar Amsterdam. J. v. d. Vijver naar Rijns- burg. M. P. Groenendijk naar Den Haag. A. v. <L Vijver naar Den Haag. H. sala naar Den Haag. J. Oosting naar Norg, Veenbuizen IL J. L. Noordhoff naar Dén Haag, Roelofsstraat 139; C. W. M. Vastbinder naar Nijmegen. W. G. van dè Logt naar Den Haag. J. C. van Rest naar Gouda. E. Burghoorn naar Rijswijk ZH. M. M. Beekman naar Den Haag. C. Rijsdam naar Katwijk. G. v. d. Lin de naar Den Haag. A.-P. van Dorst naar Den Haag. L. Wilschut geb. Remigius naar Leiden. J. Jongedijk naar Leiden. M. de Gunst naar Den Haag. C. C. -van Deurzen naar Schiedam. H. J. Koke naar Westenbork. Wed. P. A. Smit geb. Zimmerman naar Den Haag. J. A. van der Breggen naar Utrecht. Wed. J. v. d. Breggen geb. v. d. Stadt naar Den Haag. M. J. R. Crop naar Den Haag. M v. d. Toorn naaf Den Haag. N. H. J. Kos ter naar Haarlem. J. R. van Gent en ge zin naar Rotterdam. J. J. Overgaauw naar Den Haag. verhoogen van ƒ52 op 75 per kind per jaar, een en ander uitsluitend echter voor het gehuwd personeeL Op verzoek van Ged. Staten werd het ambtenarenreglement in dien zin gewijzigd, dat het ook van toe passing wordt op den secretaris, den ont vanger en de ambtenaren van den burger lijken stand. Als leden der commissie tot wering van schoolverzuim en van de lager onderwijs-commissie werden benoemd de heeren H. Moret, hoofd van den school met den Bijbel alhier, en A. van Moorsel. Op voorstel van B. en W. werd besloten voor het jaar 1941 voor de werkloozen als extra steun een bedrag beschikbaar te stellen van 6S50, terwijl voor de kleine tuinders als extra-steun beschikbaar werd gesteld een bedrag van 3.25 per kleinen tuinder. Van deze bedragen'zal resp. door het Rijk worden bijgedragen 4.50 en 2.25. Be sloten werd tot wijziging der begrooting dienstjaar 1940 zoomede die voor het dienstjaar 1941. Tengevolge van de veran dering aangebracht in het gemeentefonds en de heffing van opcenten op de gemeen tefondsbelasting, die is komen te verval len, komt deze gemeente een bedrag van ƒ3626 gunstiger te staan. Besloten werd toe te treden tot de stichting Vreemdelin genverkeer „Zuid-Holland" en hiervoor een subsidie beschikbaar te stellen van 10. Bij de gebruikelijke rondvraag werd ge wezen op den slechten toestand van de Dorpsstraat en op den onhoudbaren toe stand van het rijwielpad langs den Heeren - weg. Met klem werd aangedrongen op ver wijdering van het bord „Rijwielpad" of af doende opknapping, daar ongelukken an ders niet uitgesloten zijn. Burgemeester en wethouders zeggen toe op korten termijn de noodige voorzieningen'te treffen. Hier na werd de bijeenkomst gesloten. GEMEENTERAAD VAN WARMOND

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6