Weerbericht OMGEVING Land- en Tuinbouw DONDERDAG 3 APRiL 1941 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. Bjj onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Adverterftiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 8.16 uur Donderdagavond. Zon op 7.09 uur Vrijdagochtend. MAANSTANDEN. 3 April: De maan komt Donderdagmorgen om 10.52 op en gaat Vrijdagsnachts om 2.44 uur onder. 4 April: De maan komt Vrijdagvoormid dag om 11.43 op en gaat Zaterdagnacht om 3.28 uur onder-. (Eerste kwartier). 5 April: De maan komt Zaterdagmiddag om 12.39 uur op en gaat Zondagmorgen om 4.08 uur onder. 6 April: De maan komt Zondagmiddag om 1.44 uur op en gaat Maandagmorgen om 4.45 uur onder. 7 April: De maan komt Maandagmiddag 2,54 uur op en gaat Dinsdagmorgen 5.28 uur onder. 8 April: De maan komt Dinsdagmiddag 4.08 uur op en gaat Woensdagmorgen 5.48 uur onder. 9 April: De maan komt Woensdagmiddag 5.26 uur op en gaat Donderdagochtend 6.18 uur onder. 10 April: De maan komt Donderdagavond om 6.47 op en gaat Vrijdagmorgen om 6.48 uur onder. (Volle maan). ,'pilCDilCDIICD IICDIIO IIOliCDIiQlIC- Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 8.16 uur ZONSOPKOMST 7.09 uur Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. VEZELCEMENTPLATEN IN PLAATS VAN HOUT EN TRIPLEX. Op tal van plaatsen in ons land wordt thans gewerkt aan nieuwe materialen, die, nu de invoer van veel goederen belemmerd is, een behoorlijke en soms zeer goede ver vanging bieden. Nu het buitenland ons veel niet meer kan verschaffen, is ons land meer dan ooit aangewezen op eigen krachten, waaronder behalve de binnen- landsche grondstoffen en de arbeidzaam heid stellig ook het technische vernuft moet worden gerekend, dat thans uitziet naar nieuwe combinaties van nog aanwe zige stoffen, wier eigenschappén met de vroeger gebruikte producten overeenko men. Moeilijkheden met de asbestvoorziening kunnen worden overwonnen door het ge bruik van zoogenaamde vezelcementpla- ten. Daarbij worden vezelstoffen gemengd met cement en bijproducten, dit mengsel goed geroerd, waarna het met behulp van geperforeerde roteerende perstrommels tot platen wordt gevormd. De trommels zijn zoo gebouwd, dat z'ij een groot deel van het water van de pap wegzuigen. Wanneer de vereischte dikte is bereikt, worden de platen afgesneden. Zij moeten dan harden, een proces, dat ongeveer vier weken in be slag neemt. De vezelcementplaten worden gebruikt voor muurbekleeding, voor lichte binnen wandconstructies en ook wel voor tafelbla den. OPENBARE NUTSBEDRIJVEN. Blijkens een beschikking van den Secre taris-generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart is bij het Rijksbureau voor verwerkende indus trieën ingestelu een sectie voor openbare nutsbedrijven. Als directeur van de sectie is aangewezen mr. J. Reinders. Ook is een commissie van advies voor deze sectie be noemd; voorzitter daarvan is ir. C. Noome. De sectie Openbare Nutsbedrijven van het Rijksbureau voor verwerkende- indus trieën is ingesteld voor alle ondernemin gen, die zich als hoofd- en bijbedrijf bezig houden met de openbare gas-, electriciteit- of watervoorziening. Burgemeestersbenoeming Bij besluit van den secretaris-generaal van het depertement van binnenlandsche zaken is mr. F. J. de Bruijn Tengbergen, met ingang van 1 Mei 1941, opnieuw tot burgemeester van de gemeente Ophemert benoemd. DE GEWESTELIJKE ARBEIDS- BUREAUX. De waarnemende directeur-generaal van het rijksarbeidsbureau heeft bepaald, dat de gewestelijke arbeidsbereaux hun werk zaamheden zullen aanvangen op 1 Mei STAATSBEDRIJF NEDERLANDSCHE OMROEP DR. ING. W. A. HERWEYER DIRECTEUR- GENERAAL Nadat door inwerking treden van de verordening 49/1941 d.d. 12 Maart j.l. de opdracht van ir. Dubois, tot concentratie van de omroepvereenigingen, geëindigd kon worden beschouwd, heeft de secretaris generaal van het departement van volks voorlichting en kunsten ir. Dubois ver zocht tijdelijk de functie van directeur- generaal van het staatsbedrijf van den Nederlandschen Omroep waar te nemen. Ir. Dubois is hiertoe bereid gevonden en zal deze functie tot 1 Mei e.k. vervullen. Als directeur-generaal is thans dr. ing. W. A Herweyer benoemd, die zijn taak op 1 Mei a.s. zal aanvaarden. De secretaris-generaal van het departe ment van volksvoorlichting en kunsten heeft ir. Dubois dank gezegd voor zijn diensten tijdens de concentratie van de omroepvereenigingen bewezen. De heer Herweyer is in 1906 als zoon van een suikerfabrikant in Zevenbergen ge boren. Hij bezocht de H.B.S. te Delft en daarna de technische hoogeschool te Aken, waar hij in 1931 het diploma van werk tuigkundig ingenieur behaalde. Na eenige jaren praktijk in Nederland werd hij inge nieur in het instituut voor werktuig machines en bedrijfskunde te Aken. In 1935 promoveerde hij aan de technische hooge school aldaar tot doctor in de technische wetenschappen op een proefschrift over de bewerkbaarheid van bepaalde alliages. Hierna was hij werkzaam als raadgevend ingenieur, waarna hij begin 1939 bedrijfs- ingenieur werd bij de stoommeelfabriek ..Holland" te Amsterdam, welke functie hij tot heden vervulde. De heer Herweyer is sinds acht jaren lid van de Nationaal Socialistische Beweging. In de N.S.B. heeft hij vele functies vervuld; zoo was hij o.a. districtsleider te 's-Graven- hagel Hij is oprichter van den kunstkring Con stants n Huygens. Sinds de oprichting is hij lid van den bond van volkshuishouding der N.S.B. In het najaar van 1940 stichtte dr. Her weyer het „technisch gilde", welke organi satie sindsdien onder zijn leiding staat. DR. GOEDEWAAGEN SPREEKT OVER ORDENING VAN DEN DANS In een zeer druk bezochte bijeenkomst van Nederlandsche dansleeraren in „Kras- napolsky" te Amsterdam heeft Woensdag middag te secretaris-generaal van het de partement van Volksvoorlichting en Kun sten, dr. T. Goedewaagen, een uitvoerige uiteenzetting gegeven van hetgeen de overheid zich in de toekomst voorstelt te doen om te komen tot een ordening op het gebied van den dans in het algemeen en van den gezelschapsdans in het bijzon der. Hoe luchtig de dans ook is, aldus spr., in oorsprong en beteekenis heeft hij een die pen achtergrond. Elke cultuur heeft haar eigen stijl van dans, van gezelschapsdans. Het strakke maar armelijk rhythme der na-oorlogsche jaren openbaart een tijdgeest, die.ook in andere vormen van kunst en samenleving tot uiting komt. De gezelschapsdans, opgekomen in de stedencultuur, grootendeels buiten verband met die gezonde krachten, die buiten leven, heeft het contact met de levende waarden van het volksch bestaan verloren en is daardoor verarmd, aldus spr. De gezel schapsdans putte zijn mogelijkheden liever uit de negercultuur en uit een brutaal, ver hit en zielloos sexualisme, dan uit de edele traditie van eigen land en volk en stam. Zoo werd de dans een caricatuur van wat hij moest zijn, een pendant van de stijlloos heid, die men ook in andere vormen onzer cultuur kan waarnemen. Er is ten aanzien van den gezelschaps dans een taak voor de overheid te ver vullen. Het is niet onbelangrijk, hoe het jeugdig geslacht zich weet te gedragen en hoe de leeraren op dit terrein het weten te vormen. Lichamelijke opvoeding is een eisch des tyds, maar stijlvolle houding bij den dans is het niet minder. De overheid kan haar vormende en con- troleerende taak evenwel niet tot een goed einde brengen, indien haar de instrumenten ontbreken. In de eerste plaats wil zij een overzicht hebben van allen, die als dans- leeraar optreden. Zij wil den waarborg hebben van vakkundigheid eenerzijds en moreele waarborgen anderzijds. Zij wil de ontwikkeling van den dans inspecteeren. Zij wil, aldus spr., ook op dit terrein de opleiding der jeugd slechts opgedragen we ten aan hen, die geheel van Nederlandschen en Germaanschen bloede zijn. De overheid wil concentratie van alle dansleeraren in één organisatie en wel zoo, dat niemand daarbuiten bevoegdheid heeft, dit terrein te betreden. Ook hier worde zoo spoedig mogelijk de gesloten organisatie opgebouwd, niet alleen in het belang der jeugd, doch ook ten bate der dansleeraren. Vervolgens heeft de heer F. Primo, hoofd van de afdeeling tooneel en dans van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, het woord gevoerd. Het theatergilde, aldus spr., zal het groo- te lichaam zijn, waarin gij als vakgroep zult opgenomen worden in een autonome groepeering van bonafide gezelschapsdans- leeraren, met uitsluiting van alle amateu risme en beunhazerij. Uw vakgroep wordt een beschermde associatie, met publiek rechtelijke bevoegdheid, waarin alleen des kundigheid en onderwerping aan moreele normen bij het onderricht en hét dansver- maak zullen gelden. Mr. K. J. G. baron van Hardenbroek benoemd. Bij de Woensdag gehouden stemming is tot dijkgraaf van den Haarlemmermeer- polder benoemd mr. K. J.'G. baron van Hardenbroek, burgemeester van Benne- broek en loco-dijkgraaf van den Haar lemmermeerpolder. Op baron Van Hardenbroek waren uit gebracht 228 stemmen en op den tweeden candidaat mr. S. Naayen, advocaat te Rot terdam 197 stemmen. De nieuwe dijkgraaf is 8 Augustus 1890 in Bunnik (Utrecht) geboren, bezocht de lagere school en het Chr*. Lyceum in Utrecht en studeerde aldaar in de rechts wetenschappen. In 1911 werd hij reserve officier bij de cavalerie en als ordonnance- officier bij een generaal diende hij in de mobilisatie. Na in 1918 gepromoveerd te zijn, vertrok hij naar Ned. Indië, om in het Indische leger dienst te doen. Na vier jaar keerde hij terug en werd volontair op de gemeente-secretarie van Soest. In 1925 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Bennebroek. In jagerskringen is baron Van Harden broek een bekende persoonlijkheid en ver vult het voorzitterschap van de jachtver- eeniging „Nimrod" en van de Nederland sche Jagersvereeniging. LEIDSCHENDAM R.K. Ziekenhuisverpleging. Onder voorzitterschap van den heer G. C. Kas- bergen kwam gisteravond de R.K. Vereeni- ging voor Ziekenhuisverplegng alhier in al- gemeene ledenvergadering bijeen. Na de opening met gebed en een wel komstwoord, feliciteert de voorzitter den secretaris-penningmeester met zijn herstel van het overkomen ongeval. Intusschen komt de zeereerw. heer pastoor ter verga dering, die door den voorzitter hartelijk wordt welkom geheeten. Het jaarverslag en financieel verslag van den secretaris-penningmeester, de heer L. C. de Koning, welk verslag aan alle leden werd toegezonden, en waarvan wij reeds eer. kort overzicht gaven, werd met alge- meene stemmen goedgekeurd, waarna de voorzitter den heer de Koning hartelijk dank bracht voor zijn keurige werk en ac curaat beheer. De heer Blokland brengt namens de ve rificatiecommissie verslag uit en zegt alles in keurige orde bevonden te hebben, waar voor den secretaris-penningmeester een woord van oprechten dank gebracht wordt, waarbij de voorzitter zich aansluit. Bij de béstuursverkie-zing worden de heeren L. C. de Koning en Jac. Schuijt met vrijwel algemeene stemmen herkozen. Tot lid van de verificatiecommissie wordt benoemd de heer Th. Tetteroo. Onder dank wordt hierna de bijeenkomst met den christelijken groet gesloten. Verlaging gastarieven. Volgens een officieele mededeeling van den Directeur van het Gemeentelijk Lichtbedrijf, kunnen als gevolg van een verlaging der kolen- kosten de gastarieven met ingang van het verbruik over de maand April 1941 worden verlaagd. De verlaging bedraagt voor alle gastarieven cent per M3. SASSENHEIM Handelsavondcursus. Een groot aan tal leerlingen van den plaatselijken Han delsavondcursus (dir. de heer Weusten) en een aantal introducés waren gister avond in hotel „Het Bruine Paard" aan wezig om een lezing te volgen van den heer van Essen, algemeen leider van de Inkoopcombinatie „St. Homobonus". De heer Van Essen hield zijn lezing in ver haaltrant, en noemde den held van het ver haal; een flinke 20-jarige middenstander; de tegenspeler: zijn 60-jarige vader en de figurant, de spreker zelf. In het eerste hoofdstuk van het verhaal kwam de jonge middenstander, Jan Jan sen, bij een oude vriend van zijn Vader om raad in zijn moeilijkheden bij het kiezen van zijn beroep. Deze vriend ver telde hem daarop een parabel over een Oostersche Vader die 3 zoons uitzond; de conclusie voor den Oosterschen Vader, dat ervaring absoluut noodzakelijk' is om te slagen in den handel, geldt ook nog thans en in deze streken. Als intermezzo in het verhaal schilderde de spr. 3 diverse typen van jongelui; zeer scherp en raak maar waar. Spr. wees er op, dat het noodzakelijk is veel ervaring op te doen, daar het velen mankeert aan een goed commercieel inzicht. Het verhaal vervolgende, betoogde spr., en wees op het verschil van den moed tus- dat ook moed noodzakelijk is in het leven schen bij een mensen en bij een hond. Spr. bewees het nut van de moeilijkheden om daardoor sterk te worden. Ook de noodza kelijkheid van organisatie werd in den loop van het verhaal aangetoond, alsmede die van een goede boekhouding, tevens zijnde een bedrijfsthermometer, welke aan geeft de afwijkingen, welke in een zaak ontstaan. De spr. eindigde met een aansporing tot orde, waarna de heer Weusten de spreker en de aanwezigen dankte. Geboren: Elisabeth Katharina d. van A. Zuiderduin en M. K. Brauer Maria Cornelia Johanna, d. van T. J. Lindaard en P. de Groot Jakob z. van J. Berg man en F. Kobilza Theodorus Petrus Joseph z. van M. P. Kortekaas en A. C. J. M. van Gastel. Ondertrouwd: K. Grimbergen, oud 26 jaar en H. M. Smit, oud 26 jaar. Getrouwd: H. F. Boekman, oud 23 jaar en L. Buurman, oud 20 jaar. Gevestigd: S. W. Wijnhout van Lisse D. Faas van Lisse E. Tampelman van Rotterdam H. H. Kuijlenburg van Rot terdam H. T. van Breukelen van Oegst geest. Vertrokken: C. G. van Leeuwen naar Lisse J. Welboren naar Leidschen- dam J. C. Waaijer naar Leidschendam J. W. Stam naar Brandwijk C. J. Rotteveel naar Heemstede A. Vliem naar Middenmeer. RIJNSBURG Aanvoer en omzet in 1940. De aanvoer en omzet der voornaamste producten aan de groentenveiling was over 1940 als volgt: Waspeen 2.633.588 kg.: 150.055.11; bos- peen 65.781 bos: 4.476.71, kroten 887.373 kg.: 22.973.11, boskroten 65.417 bos: 737.22, uien 834.928 kg.: 36.965.81, aard appelen 954.782 kg.: 42.197.97, bloemkool 365.893 st.: 41.256.12, roode kool 471.413 kg. 23.264.57, gele en groene kool 801.260 kg.: ƒ23.365.41, diverse 92.684.39. De totale omzet was 414.611.01 of 113.000 hooger dan vorig jaar. VOORSCHOTEN Verkooping. Gistermorgen had in het „Wapen Van Wassenaar te Wassenaar de openbare verkooping plaats van 5 heeren huizen met vóór en achtertuinen, staande aan de Narcislaan no. 10 en 12, 16, 18 en 2u ten overstaan van notaris W. A. Caron te Voorschoten. Kooper van no. 10 en 12, de heer H. W. van Wijk te Wassenaar voor 14948; kooper van no. 16 18 en 20, de heed J. Dalhuijzen voor 20.600. AmbachtsteekenschooL Dinsdagavond heeft het bestuur van de avondambachls- teekenschool, in de lokalen van het school gebouw in de Schoolstraat, een sluitings avond van den wintercursus (19401941) gehouden, terwijl op dezen avond tevens de gemaakte teekeningen en werkstukken werden tentoongesteld. De directeur van de school, de heer D. Scheer, hield een rondleiding langs de bouwkundige teeke ningen. Enkele leerlingen H. Balfoort, Th. Duivenvoorde, J. de Graaf en L. Kuneken hadden een werkstuk vervaardigd, hetgeen werd toegejuicht. Vervolgens gingen de belangstellenden naar het lokaal voor handteekeningen en versieringstechnieken, om door den heer de Water een uiteen zetting te hooren geven van het onderwijs in deze afdeeling. Nadat de heer Scheer aan enkele leerlingen voor het vervaar digen van een werkstuk als herinnering en aanmoediging een boekwerk had aange boden, sprak de waarnemende voorzitter de heer A. J[. Turion een woord van dank tot allen, die de school financieel hadden gesteund. Tenslotte reikte de heer A. J. Turion, namens het bestuur, aan de leer lingen, L. Kuneken, en C. J. Kuneken een getuigschrift uit, omdat zij met goed ge volg een 5-jarigen cursus hadden beëindigd. Onder de vele belangstellenden werden o.m. opgemerkt, de raadsleden: J. Brag- gaar en C. L. M. Bancken, de gemeente secretaris A. P. Schram de Jong, baron en baronesse Schimmelpenninck van der Oye. Aan het einde van den avond namen de leerlingen afscheid - van hunne leeraren. VALKENBURG ZILVEREN JUBILEUM. VAN DEN HEER DE WILDE. Als secretaris der gemeente. Op sobere wijze is het feit herdacht, dat burgemeester de Wilde 25 jaar secretaris was van onze gemeente. Om 6 uur werd de burgemeester per auto van zijn woning gehaald met zijn echtge- noote en twee dochters. Op het bordes van het Gemeentehuis werden mevr. de Wilde bloemen aangeboden, door de twee doch tertjes van den veldwachter Rous. Nadat de burgemeester in de Raadszaal waarin vele bloemstukken van vereenigin- gen en particulieren prijkten geleid was, heette weth. Bol de raadsleden met hun echtgenooten, het gemeente-personeel, ds. Veldkamp en andere genoodigden welkom. Daarna las hij een gedeelte voor van de notulen van 24 Maart 1916 waarin de se cretaris-benoeming gememoreerd werd. Spr. memoreerde vervolgens, hoe vele plaatsgenooten den heer de Wilde om raad vroegen en hoe hij steeds klaar stond, om hen naar beste weten te helpen. Nooit was hem iets te veel! Een ieder vond bij hem een geopend oor. De heer de Nies bood burgemeester de Wilde,een stoffelijk blijk van waardeering aan namens den raad en uitte daarbij in hartelijk woorden de gevoelens van den raad. Namens het gemeente-personeel sprak de heer v. Haarlem zijn bestë wenschen uit. De heer v. d. Berg, hoofd der school wenschte den burgemeester geluk namens de jeugd van Valkenburg. Ds. Veldkamp gewaagde van de humani teit, den werklust en ijver van den burge meester. Van 8 tot 9 uur bestond er voor verschil lende vereenigingen gelegenheid, om den burgemeester te complimenteeren. Om 8 uur hadden zich vele afgevaardigden van diverse vereenigingen in het raadhuis op gesteld. Ds. Veldkamp wenschte burge meester en mevrouw de Wilde nogmaals geluk, thans namens de 26 vereenigingen, welke de gemeente telt, waarna hij namens de vereenigingen, vertegenwoordigende xle burgerij der gemeente, een fauteuil met oorkonde aanbood. Nadat de burgemeester het een en ander gememoreerd had uit zijn ambtsperiode, dankte spr. diep geroerd voor de zeer vele blijken van belangstelling. Hij hoopte, dat God hem nog vele jaren de kracht en den lust mag geven om te arbeiden in het be lang en voor het welzijn der gemeente, waarna weth. Bol de vergadering sloot. Agenda LEIDEN. Donderdag, Passie-herdenkingsavond Leidsch Alma Mater-koor, toelich tende tekst van Henri de Greeve, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Zaterdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging Afd. Leiden, bureauzitting St. Vin- centiusgebouw, Hoogl. Kerkgr. 32, 4 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 29 Maart 20 uur tot Zaterdag 5 April 8 uur waargenomen door de apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060 en dee Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest wordt deze dienst waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. PRODUCTIE EN AFZET VAN ZILVER UIEN. De secretaris-generaal van landbouw en visscherij heeft regelen gesteld ten aan zien van de productie en den afzet van zil veruien. Het telen van zilveruien is verboden. Dit verbod geldt echter niet: a. Voor zoover betreft, het telen op gronden, gelegen in andere deelen des lands dan Zeeland en Noord-Brabant, indien het telen anders geschiedt den op contract; b. Voor zoover betreft het telen op gron den, gelegen in Zeeland en Noord-Brabant, indien de teler in het bezit is van en de teelt geschiedt overeenkomstig een met een outer aangegaan teeltcontract, waarop de schriftelijke goedkeuring is verkregen van de stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage. c. Indien het telen geschiedt in hoeveel heden, waarvan aannemelijk is, dat zij be stemd zijn voor eigen huishoudelijk ge bruik. Voorts bevat het besluit beperkende be palingen inzake het inzouten van zilver- uien. WASSENAAR Geboren: Petronella Emerentiana Jo hanna d. van R. A. W. Snelderwaard en E. C. G. Rooijakkers Johannes LeonarduS z van A. van Leeuwen en H. A. Schoorl Josephus Theodorus Johannes z. van J. M. J. Tans en G. P. Goeskens Jan z. van A. H. Runge en J. C. S. van Iperen Wouter z. van W. v. d. Pol en M. de Roo Floris Cor- nelis z. van J. C. W. H. Koelewijn en F. M. v. d. Haak Aarnout Rudolf z. van J. F. B. Vermaas en T. H. StuveL Ondertrouwd A. v. d. Woude en J. Vermeulen A. C. M. van Haeren en A. M. A. Kerckhoff G. J. Altorf en R. Schriebl, Getrouwd: F. W. A. Keilzer en C. A. van Kuijen J. H. H. Zillinger Molenaar en A. F. G. Nieuwenhuijs M. A. van Oos terhout en A. v. d. Stoel R. C. Reuhl en C. S. Burger. Overleden: Wouter van der Pol 2 d. Adriana Johanna Geppaart 59 j. echtgen. van C. v. Breugel Adrianus Verduijn 64 j. wedr. van A. Dijkman Pieter Pillekers 65 j. echtgen. van E. Huijgens Everdina Luppes 3 j. Roelofjen Alberts 53 j. echt genoot van A. Moes. Gevestigd: G. Barendse uit Rottav- dam C. A. Beijer uit Rotterdam E. Bosma uit Den Haag C. G. Brouwer uit Rotterdam H. de Bruijn uit Utrecht E. A. T. Buser uit Nijmegen L. A. Fafié uit Den Haag C. D. Goedhart uit Al phen aan den Rijn G. W. Hogervorst uit Den Haag F. Haack en vrouw uit Den Haag M. E. Heilbron uit Voorscho ten N. F. A. Hoffmans uit Waalwijk E. J. Jentzema uit Den Haag G. Ver- denius geb. Offerhaus uit Groningen J P. Klumpee geb. v. Olffen uit Rotter dam H. J. Kool geb. den Hollander uit Barwoutswaarder W. van Leeuwen uit Den Haag Wed. A. M. Linse geb. van Andel uit Den Haag M. C. Meeuwsen uit Rotterdam J. v. d. Niet uit Noordwijk T. M. Onderwater uit -Leidschendam A. Poelman uit Emmen S. G. Schöns uit Rotterdam M. G. Schoonderwoerd uit Alkemade A. W. H. Spekking uit Bergh S. de Sterke uit Rotterdam E. J. van Toorn uit Maastricht A. J. Tuink uit Raalte Jkvr. F. A. von Weiier uit Leiden M. van de Wetering uit Rotter dam. Vertrokken: T. D. van Gorkom naar Dordrecht R. Knuppe en gezin naar Den Haag L. G. van Leeuwen naar Arns_ walde (Did.) W. Grift naar Arnhem C. Bouman naar Renkum G. C. Bijl de Vroe naar Overveen D. Leguit en vrouw naar Warmond M. El C. Driessen naar Den Haag L. Doeve naar Den Haag E. J. Kuipers naar Alkemade N. W. E. Royervan Selm naar Amsterdam J. C. van Gorkom naar Den Haag J. Hoo- gendoorn naar Den Haag F. Schreutel- kamp en gezin naar Harderwijk N. Pas- schier naar Noordwijkerhout A. C. Kna- pe naar Zürich (Zwitserland) J. A. Noordover naar Den Haag J. C. v. d. Kroft naar Oegstgeest H. Timmermans naar Maastricht P. Jansen naar Den Haag Wed. R. de Kat geb. M. van Nug- teren naar den Haag C. M. P. Hanssen naar idem.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2