Laatste Berichten f DE GRAAF - Distilleerderij - Slijterij I DINSDAG 1 APRIL 19 CE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ZONDAGMORGEN VAN ^THOLIEK LEIDEN." Rector Bernefeld over: Go11 de arbeid. Wel honderd bestuursledvan bij „Ka tholiek Leiden" aangesloteereenigingen waren in een vervroegde .schstemming „voor het opgaan der zon het scheelde tenminste niet veel) naa;e kapel van het St. Elisabeth-ziekenhigetogen, om daar de H. Mis bij te woridie door den rector van het ziekenhuis geestelijk ad viseur van „Katholiek Ltfi". den zeer- eerw. heer F. A. M. Bernd, werd opge dragen. Na de Mis maakten de amenlijke be- stuurderen een nuchter ihtend-wande- lingetje door de Zondagsstraten van de stad, om zich, in volmas harmonie, te vereenigen in het restaii „De Harmo nie" op de Breestraat, w in de prettig ste stemming het ontbeerd gebruikt op vertoon van boni natuurlijk en door het gastheerlijk tuur van „Ka tholiek Leiden" een sigawerd aangebo den, welke een geschenk^ van de firma Wijtenburg. Toen de tafieeg en leegge ruimd waren, gaf de vetter, de heer W. J. Kriek, het woorda rector Berne feld, die een boeiendeiordracht hield over: God en de arbeid De arbeid aldus sp?r is een van de problemen, die in ofdagen dringend om een oplossmg vrag<Wij, christenen, hebben den arbeid all beschouwd als een plicht ons door denh?PPer opgedra gen, maar door de alfeene verachting vooral voor den handeoeid hebben wij toch wel teveel gelet en op den last, dien de arbeid den mé* veroorzaakt. Alleen wanneer de eid beschouwd wordt, als God hem ziial de mensch in den arbeid weer vreug^nden om tot zijn doel te geraken en zje maatschappij weer zoo ingericht w<p. dat de arbeid geen probleem meer j Spr. citeerde het priigc gebed uit de H. Mis, als het water' den wijn wordt gedaan, waarin wordiegd, dat God dc menschelijke natuur «vonderbare wijze heeft geschapen nog wonderbaar der heeft hersteld. God heeft den menigeschapen en geplaatst in den tuin Eden om dien te bewerken en te bewi. De mensch was ook in zijn eersten t in het paradijs geroepen om te wej. De zondeval is slechts de oorzaak, det werk nu voor taan moeite zal kostélet vermogen om te arbeiden blijft eenjchenk van God en kan, zooals ieder Gocjschenk, van groote waarde zijn. Feitelijk had de epde tot gevolg, dat de menschelijke natiin dus ook de men schelijke arbeid, died zoo wonderbaar had geschapen, aandjk in waarde daal den. Leven zoowel arbeid zag men voor al als een last. v De {achting bij de be schaafde volken, alf. de Grieken, was zeer groot, en gevokn deze minachting was het dooi'dringeïr slavernij, die bij de volken der oudl een ontstellenden omvang aannam. God heeft de gein menschelijke na tuur ook herstefloor de komst van Christus, en door Hée menschen opnieuw tot Gods kinderen naakt. Hij heft ons ook geleerd de ju&aardeering van den arbeid. Dertig jare»ng heeft hy in het huis van Joseph, dimmerman van Na zareth, handenarbfiitgeoefend; als zijn voornaamste medefers koos hij mannen, die den harden Jenarbeid van vis- schers uitoefendenïrdoor alleen al heeft de arbeid den ade'uggewonnen, die hij door de zonde verli had. Geleidelijk ver dween de slaverni ontwikkelde zich in de gilden de chrijke maatschappij-ge dachte. Wat aan den ad volgens christelijke opvatting zijn waf geeft, is op de eerste plaats dit: hij isi middel voor den irensch om in hevensonderhoud van zichzelf en de zij te voorzien. De massa der menschen zah door den arbeid niet tot hoogere din^aten brengen als niet eerst het éérste i bereikt is. Ook dient de ïch door zijn arbeid de gemeenschap. Wven in een groote men- schen-arbeidsgeftschap, waarvan elke doelgeordende ad afzonderlijk een deel is. Wij leven nüs een Robinson Crusoë op een verlaterftnd. De arbeidsvreugde wordt wel eehns getemperd door de hedendaagsche rste specialisatie van den arbeid dbeider ziet niet 't eind product, waaraiij slechts voor een zeer klein deel heefcdegewerkt maar er ger is het, dat -pbrengst van de arbeid niet ten goede it aan de gemeenschap, uoch aan onpenlijke vennootschappen of aan het nogersoonlijke geldkapitaal Wil de arbeid'r haar waarde krijgen en vreugde rpengen, dan zal eerst weer de arbeid gerïmoeten worden op het welzijn van alpit is de bedoeling van de corporatiev«atschappij. In een wel geordende arbqemeenschap heeft elk lid zijn beteekeni©r het geheel. Tenslotte bquwde spr. den arbeid als: godsdienstanneer wij den arbeids plicht, den genrchapsdienst, aanvaarden als een gebod God. dan dienen we daardoor God.es wat wij ter eere van God doen, heeeuwiglieidswaarde. Of gii eet of drinf wat ge ook doet, doet alles ter eere l, zegt St. Paulus. Het gaat heel biizc op van onzen daeelijk- schen arbeid. Jrbeid is een heel bijzon der middel tot/ervolmaking. Hij brengt allerlei moeiliden met zich mee en schept een eogelegenheid om zelftucht te leeren. Hij jt ook samenwerking met ar.dere menscl— een pracht gelegenheid zichzelf te ovnnen. Die zelfverlooche ning is een'voreiding oP Gods liefde en ware vriendsc De arbeid besloot spr. kan ten zeerste bijdrj tot de vreugde van den mensch, als hiarin ziet een m'iddel om voor zich en flnen te zorgen, een mid- ael de gemeenp te dienen, een middel om God te eeen-zich door zijn arbeid voor te bereióp een eeuwig geluk. De GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert a.s. Maandag. De agenda vermeldt o.m. verhooging gas- prijzen met cent per M3., en eervol ont slag op diens verzoek aan dr. W. Stuur man als directeur van het slachthuis, in wiens plaats B. en W. voordragen den heer L. P. de Vries, keuringsveearts bij genoemd gemeentelijk bedrijf. maatschappij moet dan ook zoo ingericht worden, dat dit voor den doorsnee-mensch mogelyk is. De voorzitter, de heer Kriek, heeft met een dankwoord tot den spreker en tot de toehoorders, dezen welgeslaagden Zondag ochtend-samenkomst gesloten. DE PERSOONSBEWIJZEN. Binnenkort wordt een aanvang gemaakt met de uitreiking der persoonsbewijzen. Deze uitreiking heeft plaats in het Stad huis, ingang Breestraat, deur onder de monumentale trap. In alfabetische volgorde worden de daarvoor in aanmerking komen de ingezetenen der gemeente opgeroepen om op een bepaalden dag en op een be paald tijdstip te verschijnen. MEN IS VER PLICHT op den aangegeven dag en uur het persoonsbewijs te komen halen, daar de organisatie der uitreiking zoodanig is, dat hiervan niet afgeweken kan worden. Door op den vastgestelden dag en uur te komen, voorkomt men lang wachten en dus ook teleurstelling. In aanmerking voor het halen van het persoonsbewijs komen in het algemeen zij die vóór 1 Januari 1927 zijn geboren. Het persoonsbewijs wordt uitsluitend afgegeven na overhandiging van de uitge zonden uitnoodiging. Men beware de uit- noodiging dus zorgvuldig en netjes. Bij het afhalen van het persoonsbewijs moeten bovendien nog worden meegeno men: a. de distributiestamkaart en zoo men c-en afzonderlijk identiteitsbewijs heeft, ook dat bewijs; b. 2 foto's, geheel voldoende aan de ge stelde voorschriften (dezen worden huis aan huis per strooibiljet medegedeeld); c. zij, die een z.g. beschermd beroep uitoefenen moeten het officiceele bewijs stuk overleggen, waaruit blijkt, dat de per soon, krachtens aanstelling of diploma af gegeven door een wettelijk bevoegde of algemeen erkende instantie, tot de uitoefe ning van dat beroep in het bezette Neder- landsche gebied bevoegd is. Als bescherm de beroepen worden beschouwd elke func tie in overheidsdienst, in alle rangen en onder alle benamingen, advocaat, apothe ker, arts, candidaat-notaris, dierenarts, in genieur, makelaar, notaris, predikant, priester, procureur, tandarts, verpleegster, verpleger enz. d. zij, die in het bezit zijn van een aan stelling tot onbezoldigd rijksveldwachter, moeten medebrengen de akte van aanstel ling; e. zij, die werkloos zijn moeten het be wijs overleggen, dat zij bij de arbeidsbe- gemaakte vingers te verschijnen. Zooals reeds bekend geacht mag worden, worden bij de uitreiking van het persoons bewijs vingerafdrukken genomen. Om dit behoorlijk te doen slagen en oponthoud te voorkomen, dient men met goed schoon- gemaaktvingers te verschijnen. Voor het persoonsbewijs is aan leges ver schuldigd een bedrag van 1.Bij on vermogen kemt men in aanmerking voor een kosteloos bewijs. Bij minvermogen be taalt men 0.50. Om voor ïen kosteloos bewijs of een bewijs tegen verminderd ta rief (50 cent) in aanmerking te komen, moet men bij den bode aan het Stadhuis eer. formulier gaan halen, dit invullen en terugzenden aan den Inspecteur der ge meentebelastingen, die beoordeelt of men voor een kosteloos of een goedkooper be wijs in aanmerking komt. Zij die een geslachtsnaam dragen begin nende met een der letters A, B, C of D en meenen voor het bovenstaande kosteloos bewijs of verlaagd tarief in aanmerking te komen, moeten dit formulier thans on verwijld halen en tevens onverwijld over gaan tot het maken van de benoodigde foto's. De foto gehecht aan de distributiestam kaart of aan een ander identiteitsbewijs kan in geen geval dienst doen om aan het persoonsbewijs te worden bevestigd. VERBREEDING PELIKAANSTRAAT EN VERNIEUWING GEPEKTE BRUG. Door den directeur van Gemeentewerken is hedenmorgen ten stadhuize aanbesteed: het verbreeden van het zuidelijk deel van de Pelikaanstraat (van Haarlemmerstraat tot Oude Rijn) en het vernieuwen van de gepekte brug. grootendeels in gewapend beton, een en ander met bijkomende wer ken. Er waren 16 inschrijvingen ingekomen, waarop als volgt was ingeschreven: N.V. Aann. Mij v.h. v. Dongen en v. Hoven, Dodrecht 69.870 fa. Luymen en Bul, Ridderkerk 69.800 N.V. Beton- en Aann. Mij. Mono- lite, Amsterdam 68.900 N.V. v. Splunders Aann. Mij., Ridderkerk 68.800 Key's Wegenbouw, Rotterdam 67.950 G. Bartels, Haarlem 65.680 Gebrs. Schouls, Leiderdorp 62.400 C. Godschalk en Co., Leiden 59.760 H. C. Heemskerk, Leiden 59.700 fa. Thijm, Sanders en Snepvanger, Delft 59.310 W. F. Marcelis en Co., Leiden 59.000 Wed. H. van Driel, Koudekerk 58.900 Fa. v. Halem en Dovink, Leiden 58.600 C. M. Deerenberg en Gebrs. J. en P. van Wijk, Alphen a. d. Rijn 57.905 L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuif zand, Leiden 57.175 Th. L. J. Zitman, Zoeterwoude 55.500 De gunning is aangehouden. LEIDSCH TANDHEELKUNDIG INSTITUUT VOOR ZIEKENFONDS VERZEKERDEN. Gistermiddag heeft op officieele wijze de opening plaats gehad van bovengenoemd instituut. Een verslag daarvan plaatsen we morgen. Donderdag 3 April hoopt J. C. van Kampen, klerk bij de Ned. jrwegen op het plaatskaartenbureau op het station al- nier, den dag te heidenken, dat hij voor 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. Gisteravond te tien voor acht is op den Zijlsingel de 77-jarige B. R. over een stoep rand gestruikeld. Hij brak den rechteron- derarm en is door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. De Wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J van Stralen, is verhinderd mor gen spreekuur te houden. Voor het machinisten-examen diploma B., eerste gedeelte, is te Den Haag geslaagd c.e heer E. Velthuyzen, alhier. DE BURGEMEESTER VAN LEIDEN. Het dagblad van de N. S. B., het „Na tionaal Dagblad" schrijft over den nieuw- benoemden burgemeester van Leiden o.m.: „Toen per legerorder den militairen werd verboden om deel uit te maken van de weer-afdeelingen eener politieke partij of beweging, benoemde de Leider mr. R. N. de Ruyter van Steveninck tot hoofd van Afd. 1, organisatie en personeel. Bij het algeheele verbod voor militaire ambtena ren om lid te zijn van de N. S. B. werd hem eervol ontslag uit de N. S. B. ver leend. Sedert dezen dag heeft hij zich van de politiek geheel afzijdig gehouden; daar entegen wierp hij zich met alle energie op zijn werk." „Kam. de Ruyter van Steveninck heeft den strijd in de omgeving van Leiden en Delft daadwerkelijk meegemaakt. In de ge vechten om Valkenburg (Z.-H.) had zijn artillerie een zeer werkzaam aandeel. Zijn bevelvoering deed hem aller achting win nen, van zijn Nederlandsche superieuren zoowel als van zijn Duitsche tegenstan ders." „Deze kameraad is thans geroepen om in de functie van burgemeester het land te dienen, zooals hij dat voorheen als offi cier deed. Ook thans kent hij zijn plicht tegenover het geheele Nederlandsche volk". Enqelsche bommen op Nederland Gistermiddag en in de afgeloopen nacht zijn eenige Engelsche vliegtuigen boven ons land verschenen. Een aantal brisant bommen flterd omlaag geworpen. Het grootste deel viel op het vrije veld, zoodat geen schade ontstond. Op een plaats bij een Noordzee-eiland werden bommen om laag geworpen, die alle in het water vie len en eveneens geen schade deden. Elders werd door een vrij laag dalend vliegtuig met een machinegeweer op een veerboot geschoten. Gelukkig trof dit vuur op de uitsluitend met Nederlandsche civiele per sonen gevulde boot geen doel, zoodat won der boven wonder geen dooden of gewon den te betreuren zijn. Op een andere plaats werden door het omlaag werpen van bri santbommen vier woonhuizen verwoest en .eenige andere huizen beschadigd. Een bri santbom trof een nieuwe gebouw, dat mis schien voor een kazerne gehouden werd, en- richtte geringe schade aan. Daar het gebouw onbewoond was, vielen ook hier geen dooden ot gewonden. ORGANISATIE VOEDSELVOORZIENING BEDRIJFSORGANISATIES MET VERORDENENDE BEVOEGDHEID. In het Verordeningenblad is versche nen een besluit van den secretaris-ge neraal van het Departement van Land- bouw en Visscherij betreffende den op bouw van een organisatie voor de voed selvoorziening. Hierin wordt bepaald, dat bedrijfs organisaties in den zin van art. 152 van de Grondwet worden ingesteld. Deze zullen onder nader te stellen re gels adviseerende, uitvoerende en be sturende bevoegdheden krijgen, terwijl him pveneens verordenende bevoegd - heid kan worden toegekend. Wij komen op deze materie morgen uitvoerig terug. f OMZETBELASTING VAN TABAKS FABRIKATEN. Tengevolge van een misverstand is in het gisteren doorgegeven communiqué bè- treffende de omzetbelasting van tabaksfa brikaten een onjuistheid geslopen, met het oog waarop hieronder een herhaling volgt van den juisten tekst: „In verband met de op 1 April in wer king tredende verhooging van den tabaks accijns en de onzekerheid, welke tijdens de voorbereiding daarvan bij de industrie en den handel bestond ten aanzien van den invloed van die verhooging op de de tailprijzen van tabaksfabrikaten, is het wenscheljjk voorgekomen, de heffingg van omzetbelasting en invoerbelasting, welke voor deze artikelen op 1 April in werking Gemeentel. Aankondiging FOTO'S PERSOONSBEWIJZEN De Burgemeester der gemeente Leiden maakt bekend dat de heer P. J. W. Sleg- tenhorst, fotograaf, Nieuwe Rijn 46, alhier, zich bereid heeft verklaard, ten behoeve van de houders van vetkaarten, twee foto's ten dienste van de binnenkort uit te reiken „Persoonsbewijzen" te leveren voor den to taalprijs van 25 ets. De te leveren foto's voldoen aan alle eischen. Houders van vetkaarten, geboren vóór 1 Januari 1927, inwoners dezer gemeente, worden uitgenoodigd van dit aanbod ge bruik te m2ken en zich vanaf heden (ten spoedigste) by den voornoemden fotograaf te laten fotografeeren. De distributiestamkaart moet worden ge toond. 6710 De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 31 Maart .941. UITREIKING VAN MELK- EN CACAO- KAARTEN De uitreiking van melk- en cacaokaarten zal beginnen Donderdagmorgen 3 April om 9 uur en afgeloopen zijn Zaterdag 12 April a.s. om 1 uur. Op Goeden Vrijdag 11 April a.s. zal geen uitreiking plaats vinden. Zooals reeds bekend is gemaakt worden voor kinderen, die na 1 April 1937 gebo ren zijn vier melkkaarten en een cacao- kaart uitgereikt, voor kinderen van 4 tot 14 jaar, na 1 April 1927 doch voor 2 April 1937 geboren twee melkkaarten en een cacao- kaart en voor de ouderen één melkkaart. Men wordt dringend verzocht de stam kaarten van het gezin in de bekende volg orde te overhandigen, vader en moeder bovenop, de kinderen naar afdalenden leeftijd er onder. Afgekruist zal worden voor de drie cate gorieën het vakje U3. Ieder overtuige zich degelijk vóór het verlaten van het lokaal van uitreiking, dat hij het hem toekomen de ontvangen heeft, want reclames zullen later in geen geval in behandeling geno men worden. Het publiek wordt weer opgeroepen in de alphabetische volgorde der familienamen en wel: Op Donderdag 3 April de familienamen, die beginnen met A en B. Op Vrijdag 4 April de familienamen die beginnen met C, D, E, F. G. Op Zaterdag 5 April de familienamen die beginnen met H, I, J. Op Maandag April de familienamen die beginnen met K, L. Op Dinsdag 8 April de familienamen die br- Innen met M, N, O, P. Op Woensdag 9 April de familienamen die beginnen met Q, R. S. Op Donderdag 10 Anrü familienamen die beginnen met T, U. V. W. Op Zaterdag 12 April de familienamen die beginnen met X, IJ, Z. De bureaux van uitreiking zijn van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur n.m. (Zaterdags van 9 tot 1 uur) geopend aan de volgen de adressen: Christelijk Militair Tehuis: Morschweg 34, Vroegere Kweekschool: Oude Vest 36, Vroeger Bureau van Bevolking: Stille Rijn 3, Vroeger gebouw van de Burgerwacht: Utrechtsche Veer 3, Bestuursgebouw Tuin- st dswijk: Hyacinthenstr* at 18, Bestuursge bouw van de Eendracht: Lombokstraat 49. De Burgemeester van Leiden, A. TEPE, weth. loco-burgemeester. Leiden, 1 April 1941. 6709 SCHOENENDISTRIBUTIE De afdeeling schoeisel van het Distribu tiekantoor is met ingang van heden tot na der order voor het publiek gesloten. De Burgemeester van Leiden, A. TEPE, weth. loco-burgemeester. Leiden, 1 April 1941. 6709 zou treden uit te stellen tot 1 Mei a.s.". Zooals uit het bovenstaande blijkt, geldt het uitstel uitsluitend de heffing van om zetbelasting en invoerbelasting, doch niet de verhooging van den accijns, zoodat de aangekondigde prijsverhooging voor siga ren, sigaretten en tabak met ingang van heden, zooals was bepaald, in werking treedt. BUITENLAND. HET DUITSCHE WEERMACHTSBERICHT BERLIJN, 1 April. (D. N. B.l. Het op- perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Het luchtwapen heeft tijdens gewapende verkenningen in het zeegebied om Enge land een koopvaardijschip van duizend brt. deel uitmakende van een konvooi, tot zin ken gebracht, en een ander groot koop vaardijschip zwaar beschadigd. Bij den aanval in duikvlucht door geveohtsvliegtui- Agenda LEIDEN. Donderdag, Passie-herdenkingsavond Leidsch Alma Mater-koor, toelich tende tekst van Henri de Greeve, Stadsgehoorzaal, 8 uur. gen op een vliegveld in Zuid-Engeland werden vier hangars zwaar getroffen. Zij geraakten in brand. Andere bomaanvallen waren gericht op de haveninrichtingen van Falmouth. Bij luchtgevechten boven het Kanaal werden twee Britsche vliegtuigen neergeschoten. Artillerie van het leger be schoot in de middaguren belangrijke mili taire doelen in Dover. De uitwerking kon worden waargenomen. Des nachts vielen formaties van het luchtwapen de havenwer ken van Hull en Great-Yarmouth op suc cesvolle wijze aan. Groote branden veroor zaakten zware verwoestingen. In de ha ven van Great-Yarmouth geraakte een schip in brand. In Noord-Afrika bestreden Duitsche formaties duikbommenwerpers met goed resultaat veldstellingen en con centraties Britsche gepantserde afdeelingen De aanvallen geschieden met bommen van zwaar kaliber. De vijand liet vannacht met zwakke strijdkrachten brisant en brandbommen vallen in West- en Noord-West-Duitschland In een middelmatig groote stad van Noord- West-Duitschland ontstond grootere schade aan gebouwen. Bij Bielefeld werd de zie- keninrichting van Bethel voor de tweede maal binnen enkele weken tijds gebombar deerd. Een voltreffer verwoestte hier een ziekenhuis. Daarbij werden talrijke perso nen gedood of gewond. Patrouillevaartuigen schoten met lucht doelartillerie een der aanvallende vlieg tuigen neer. In den tijd van 16 tot 31 Maart verloor de vijand 55 vliegtuigen en elf versperringsballons. In denzelfden tijd gingen 24 eigen vliegtuigen verloren. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 1 April. (Stefani). in zijn weermachtsbericht no. 298 maakt het Itaüaansche opperbevel het volgende bekend: Grieksche front: In den sector van het elfde leger zyn vijandelijke acties van plaatselijk karakter gebroken. Onze lucht- formaties bombardeerden munitiedepots en schoten granaten af op vijandelijke troe pen. Noord-Afrika: Een onzer formaties bom menwerpers, vergezeld door Duitsche jachtvliegtuigen, bombardeerde vijandelijke uchtbases en militaire inrichtingen, waar- hij twee vliegtuigen op den beganen grond verhield en zware branden veroorzaakt werden. Tijdens luchtgevechten schoten Duitsche jagers een vliegtuig van het type Hurricane neer. Britsche vliegtuigen deden een aanval op Misurata, waarbij eenige per. sonen gewond werden en lichte schade aangericht. Oost-Afrika: De strijd in den Noordelij ken sector tusschen Keren sen Asmara woedt voort. Ondanks het steeds ruimere gebruik van troepen en gemechaniseerde strijdmiddelen door den vijand, bieden on ze afdeelingen heldhaftig verzet. Een onzer formaties bommenwerpers deed een aan val op het vliegveld van Djidjiga. Tijdens een gevecht tegen vijandelijke jachtvlieg tuigen werd een vliegtuig van het type Gloster neergeschoten. Andere Italiaansche vliegtuigen bombardeerden met succes Brit sche gemechaniseerde strijdmiddelen. Mark»berfchtcn LEIDEN, 31 Maart. Groentcnveiling. Per 100 kg.: roodt- kool 8savoyekool 6.80, boerenkool 813, rapen 3.30 3.70, kroten 3.30, kroten gekookt 14 55, uien J 7.505.peen 6.8012.60, spruiten 1018, andijvie f 1116, sla 2343, geschoonde spruiten 3146, witloof 82L, postelein 4043, spina zie 1927. per 100 stuks: bloemkool 27, salade 2.5010.50. per 100 bos: radijs 4.40, selderie 1.501.70, rabarber 17, raapstelen 2.302.60. zz BODEGRAVEN, 1 April. Kaas. Aange voerd 7 partijen Geudsche kaas, totaal 315 stuks, wegende 2835 kg. Prijzen met rijks- merk le soort 41.50 per 50 kg. Handel vlug. ROTTERDAM, 1 April Vee. Heden wer den ter veemarkt aangevoerd: 3188 dieren, waaronder® 173 paarden, 34 veulens, 508 vette koeien, 1100 gebruiksvee, 33 schapen, 1235 nuchtere kalveren, 39 graskalveren, 43 bokken, 22 zuiglammeren, 1 big. Prij zen per stuk: kalfkoeien f 540425—325, melkkoeien 530420320; varekoeien 345—275—225. vaarzen f 330—275—190. .pinken 280—200—160. Overzicht: De aanvoer van kalf- en melkkoeien was groo. ter met stroeven handel en iets lager in prijs. De aanvoer van varekoeien was iets kleiner met redelijken handel en goed prijshoudend. Vaarzen en pinken gelijk aan vorige week met stuggen handel en onveranderde prijzen. flIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIMIIItlllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIHB LAGE RIJNDIJK 2-4 1 KT VANAF 1 APRIL IS ONZE SLIJTERIJ f DONDERDAGS tot nadere aankondiging DEN GEHEELEN DAG GESLOTEN, als gevolg van nieuwe rantsoeneeringsmaatregel van gedistilleerd f b iiiitiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3