NIEUWS DINSDAG 1 APRIL 1941 LEÏDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Weeroericttt ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 8.12 uur Dinsdagavond. Zon op 7.14 uur Woensdagochtend. MAANSTANDEN. 1 April: De maan komt Dinsdagmorgen 6 32 uur op en gaat Woensdagnacht om 0.57 uur onder. 2 April: De maan komt Woensdagmorgen om 10.09 uur op en gaat Donderdagnacht om 1.51 uur onder. 3 April: De maan komt Donderdagmorgen om 10.52 op en gaat Vrijdagsnachts om 2.44 uur onder. 4 April: De maan komt Vrijdagvoormid- dag om 11.43 op en gaat Zaterdagnacht om 3.28 uur onder. (Eerste kwartier). 5 April: De maan komt Zaterdagmiddag om 12.39 uur op en gaat Zondagmorgen om 4.08 uur onder. 6 April: De maan komt Zondagmiddag om 1.44 uur op en gaat Maandagmorgen om 4.45 uur onder. 7 April: De maan komt Maandagmiddag 2.54 uur op en gaat Dinsdagmorgen 5.28 uur onder. 8 April: De maan komt Dinsdagmiddag 4.08 uur op en gaat Woensdagmorgen 5.48 uur onder. jJDIIOIICDIICD!ICDIIOIICDHC3|[OIIC-- Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd jr moet worden tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond r en morgenochtend: U ZONSONDERGANG 0 0 9 Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. M 11 CD 11 CD II C=) 11 CD 11 CD 11 CD 110 41 cP ZONSOPKOMST 7.14 uur. q De aflevering van melk beperkt De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij heeft be paald: Het is aan hem. die melk of volle melk aan den verbruiker verhandelt of aflevert, verboden per dag een grootere hoeveelheid daai'van te verhandelen of af te leveren aan verbruikers dan overeenkomt met een hoeveelheid van 85 pet. van zijn gemiddel de dagomzet aan verbruikers in de basis periode. Deze basisperiode is: a. Hetzij de periode van 15 September 1940 tot en met 12 October 1940 voor die gevallen, waarin de gemiddelde omzet of aflevering per dag over dit periode kan worden berekend. b. Hetzij de periode van 24 November 1940 tot en met 15 Maai't 1941 voor die ge vallen, waarin een gemiddelde omzet of aflevering per dag over de onder a genoem de periode wegens het ontbreken van ge gevens bij het betrokken standaardisatie- bedrijf of bij den betrokken slijter niet kan worden berekend. Het is aan een standaardisatiebedrijf ver boden aan een afnemer per dag een groo tere hoeveelheid melk voor consumptie af te leveren dan overeenkomt met een hoe veelheid van 85 pet. van de hoeveelheid melk, welke het standaardisatiebedrijf in de basisperiode gemiddeld per dag aan hem voor consumptie heeft afgeleverd. Het bepaalde geldt met dien verstande, dat de voorgeschreven maximum dagom zet, respectievelijk maximum aflevering per dag, op Zondag verdubbeld mag wor den. Bij de berekening van den gemiddel den omzet of aflevering per dag en van den maximum-dagomzet of maximum aflevering per dag blijven de leverin gen aan of ten behoeve van zieken huizen, sanatoria, kinderkolonies en daarmee gelijk te stellen inrichtingen, alsmede de leveringen ten behoeve van zieken en aan scholen ingevolge de schoolmelkregeling, buiten beschou wing. De directeur-generaal van de voedsel voorziening is bevoêgd om in naar zijn oor deel hiervoor in aanmerking komende ge vallen of groepen van gevallen de hoeveel heid melk of volle melk, welke maximaal mag worden verhandeld of afgeleverd, te verhoogen of te verminderen. DE UITREIKING VAN DE MELK- EN CACAOKAARTEN De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij deelt me de, dat zeer binnenkort zal worden over gegaan tot de uitreiking van melkkaarten en cacaokaarten. Op nader door de plaatselijke distributie diensten aan té' geven tijdstippen zullen, zooals wij reeds eerder hebben gemeld, op vertoon van de distributiestamkaarten ge noemde kaarten w-órden uitgereikt en wel: a. aan een kind, dat 1 April 1937 is ge boren: vier melkkaarten en één cacaokaart; b. aan eep kind, dat na 1 April 1927 maar vóór 2 April 1937 is geboren: twee melk kaarten en één cacaokaart c. aan personen, die vóór 2 April 1927 zijn geboren: één melkkaart. De onder c. genoemde groep van hou ders van distributiestamkaarten komt dus niet in aanmerk;ng voor cacaokaarten. Met nadruk wordt de aandacht van melk veehouders gevestigd oo het volgende: Aangezien het waarschijnlijk is, dat de aan melkveehouders en hun gezinnen, als mede de aan het bij hen inwonend .perso neel uitgereikte melkkaarten te zijner tijd wpderom zullen moeten worden ingeleverd, zullen de aan deze groep van personen uit- ge'-eilkte kaarten in ongeschonden toestand zorgvuldig bewaard dienen te worden. De nadere regeling zal znn spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. Over de eventueele distributie van melk en cacao zullen t.z.t. nadere mededeelingen volgen. REORGANISATIE VAN DE VERZEKERING TEGEN INVALIDITEIT. Nieuwe wettelijke bepalingen voor de ziekteverzekering in voorbereiding President Jakob^-heeft op de dagelijksche persconferentie een mededeeling verstrekt, dat het plan bestaat ondanks de ongun stige tijdsomstandigheden binnenkort tot reorganisatie der Nederlandsche verzekering tegen invaliditeit over te gaan. De Neder landsche prestaties liggen achter bij die van- het buitenland, met name bij die van Duitschland. Ook hier moet het gemeen schapsbeginsel tot uitdrukking komen. Nog niet is vastgesteld naar welke re gels de reorganisatie geschieden moet. De moeilijkheid is, dat juist deze tak van de sociale verzekering in nauw verband staat met de diverse wereldbeschouwingen. De ziekteverzekering daarentegen Is reeds zoover bestudeerd, dat de reorganisa tie er van wettelijke vormen kan aanne- TUINBOUWEXPORT NAAR ZWEDEN Nederlandsche tuinbouwproducten aangewezen Naar de „Tijd"' van bevoegde zijde ver neemt, is de export van bepaalde Neder landsche tuinbouwproducten naar Zweden toegestaan, wanneer de Nederlandsche en Duitsche behoefte gedekt zijn. BETALING OMZETBELASTING. Begin April zullen velen een aangifte biljet voor de omzetbelasting ontvangen, dat door hen moet worden ingeleverd met betaling der belasting. Anderen worden door den inspecteur der invoerrechten een accijnzen aangeslagen. Aan hen wordt een aansla gbiljet gezon den, waarop moet worden betaald. Betaling kan geschieden bij den ontvan ger der accijnzen per giro of in contanten, of op de postkantoren. Wanneer de noodige gegevens ontbre ken, kunnen onjuiste boekingen ontstaan, die later onaangenaamheden geven. Om deze te voorkomen is het dringend nood zakelijk bij betaling per giro steeds het aansla gnummer op te geven, indien reeds een aanslagbiljet werd toegezonden. Bij betaling op aangiftenbiljetten wordt een geel ontvangbewijs toegezonden, dat aan het aangiftebiljet moet worden ge hecht. Daarna dient inzending aan den inspec teur plaats te hebben. LEIDING RADIO EN FILM. De secretaris-generaal van het departe ment van volksvoorlichting en kunsten heeft met ingang van 20 Maart j.l. tot ad ministrateur benoemd bij dit departement den heer J. de Kloet, die de afdeelingen radio en film onder zijn beheer heeft ge nomen. De heer de Kloet werd 18 Maart 1887 te Kortenhoef in Gooiland geboren. Na de middelbare school aan den Dalweg te Hil versum te hebben doorioopen, deed hij examen vor klerk hij de P.T.T. Bij dit be drijf bereikt de heer de Kloetvia een aan tal vakexamens de hoogere rangen van het personeel, waarbij ingesloten een on geveer driejarige vakopleiding te Rotter dam In verschillende standplaatsen is de heer de Kloet werkzaam geweest o.a. Leiden, Am sterdam, Maastricht, Rotterdam en Den Haag, de laatste jaren op inspectie-afdee- lingen. In het begin van dit jaar werd de nieuw benoemde administrateur door de leiding van het P. T. T.-bedrijf bevorderd en aan gewezen tot adjunct-directeur te Amster dam. Voor het aanvaarden van deze func tie werd de heer de Kloet door den secre taris-generaal van het departement van volksvoorlichting en kunsten verdocht zich op zijn departement met de leiding van het radio- en filmwezen te belasten, als opvolger van der raadaviseur ir. W. L. Z. van der Vegte, die een meer algemeene taak krijgt. De heer de Kloet heeft Spaansch en Por- tugeesch gestudeerd en bovendien kolonia le en Zuid-Afrikaansche geschiedenis. Vooral voor Zuid-Afrika heeft hij altijd zeer veel belangstelling gehad. BENOEMING R.-K. UNIVERSITEIT. Prof. dr. Weerenbeck. Het bestuur der St. Radboudstichting heeft benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen voor het geven van onderwijs in de romaansche taalwetenschap, prof. dr. B. Weerenbeck, thans buitengewoon hoogleeraar aan de R. K Universiteit. DEFENSIESCHADE AAN VISSCHERS- VLOOT Volledige vergoeding voor Bunschoten en Spakenburg Naar het A.N.P. verneemt zal de schade aan de visschersvloot te Bunschoten en Spakenburg als defensieschade worden aan gemerkt, zoodat het geleden verlies, ook het tijdverlies, voor 100 pet. wordt ver- KUNSTMESTBONNEN De secretaris-generaal van het Dep. van Landbouw en Visscherij heeft bepaald: Het koopen, te koop aanbieden en ver- koopen, zoomede het ten geschenke geven en ten geschenke aannemen van kunstmest- bonnen is verboden. DE EERSTE PAAL VOOR HET EERSTE NIEUWE BEDRIJFSGEBOUW IN ROTTERDAM. De Robaver. In tegenwoordigheid van den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw, ir. Ringers, den ontwerper van het nieuwe stadsplan Rotterdam, ir. Witteveen, mr. Kolff namens de directie van de Rotter- damsche Bankvereeniging en verschillende andere autoriteiten, is gistermorgen om 11 uur met eenige plechtigheid de eerste paal, bestemd voor het nieuwe bankgebouw van de Robaver te Rotterdam, aan den Cool- singel in den bodem geslagen. Bij deze plechtigheid was de ontwerper van het ge bouw, ir. Mertens te Bilthoven, eveneens aanwezig. Alvorens de werklieden voor den eersten maal de stoomhamer op den betonnen paal lieten dreunen, nam de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, mr. K. P. van der Mandele, het woord namens directie en commissarissen van de Robaver en zeide, dat deze eenvou dige handeling wel een stérk symbolische beteêkenis had. Dit is n.l. de eerste daad voor de totstandkoming van het eerste nieuwe bedrijfsgebouw in de binnenstad. Spr. zeide verheugd te zijn, dat ir. Ringers er ir. Witteveen deze gebeurtenis met hun aanwezigheid hebben willen opluisteren en sprak enkele waardeerende woorden over hun arbeid. Spr. zou de zinspreuk van de Robaver „Spera prude'nter", d.w.z. „Hoopt voorzichtiglijk" op dit oogenblik met het oog op dit werk willen veranderen in „Spera confidenter", d.w.z. „Hoopt vol ver trouwen". Ir. Ringers, den vorigen spreker ant woordende, deelde mede, dat de officieele toewijzing van grond aan de Robaver nog niet heeft plaats gehad. Desondanks gaat de bankvereeniging toch met het slaan van de palen voor het nieuwe gebouw begin nen mei instemming van de autoriteiten, die den moed van de Robaver hebben willen steunen. Een POLDERNUMMER VAN DEN TOERISTENKAMPIOEN. ïn het komende zomerseizoen zullen dui zenden hun vacantip vermoedelijk bij eigen huis en dus ook in de polders moeten gaan doorbrengen, "want een groot deel van het Nederlandsche volk leeft in of bij de pol ders. Dan zullen deze wijde vlakke lan den, die ons nog zoo heel veel te vertellen nebben, niet alleen van hun schoonheid, doch ook van de grootheid van ons volk, tot ons spreken. In verband met deze te verwachten groote belangstelling voor ons polderland heeft de Toeristenkampioen, orgaan van den A. N. W. B., een speciaal poldernummer uit gegeven. Na een kort inleidend artikeltje van de redactie vertelt Piet Bakker in een vlot geschreven bijdrage iets over de geschiede nis van ons polderland. Mr. R. 'Houwink toont in een bijdrage de overeenkomsten en de verschillen tusschen de bewoners der oude en nieuwe polders aan, terwijl de bekende natuur historicus, ds. R. J. de Stoppelaar een korte schets schreef over „Maartsch Zonlicht over den polder". Over de jongste polderwarken, de inpol dering van de oude Zuiderzee, schreef Fred. Thomas een artikel, terwijl C. Visser de ontwikkeling van den Nederlandscheri mo len uiteenzet. Een groot aantal fietsroutes door de poldergebieden besluit dit uitste kend verzorgde nummer van den Toeristen kampioen, dat is verlucht met een groot aantal fraaie foto's en eenige teekeningen van Hans Borrebach, van wien ook de zeer fraaie en suggestieve voorplaat is. BURGEMEESTER VAN DE WIJK. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken van 26 Maart 1941, is mr. J. de Biieck, op zijn verzoek, met ingang van 14 April 1941, uit den dienst als burgemees ter van de gemeente De Wijk eervol ont slagen. Burgemeester mr. De Ruyter van Steveninck De nieuwbenoemde burgemeester van Leiden, mr. R. N. de Ruyter van Steve ninck, werd in 1894 te Tiel geboren en koos na zijn schooljaren de militaire loop baan. In 1914 werd hij als 2e luitenant ,be- eedigd en geplaatst bij het depot van het 2e regiment veld-artillerie. Vandaar ging hij in 1916 over naar het toen tot ontwik keling komende luchtwapen en ontving de opleiding tot waarnemer. In 1922 vertrok hij naar Nederlandsch-Indië, waar hij in 4 1/2 maand zijn militair brevet als vlie ger behaalde. Gedurende vijf jaren was hij aan de militaire luchtvaartaf deeling ver bonden, onder welke hij geruimen tijd het commando voerde. Voor zijn diensten werd hij beloond met de ridderorde van Oranje Nassau. In 1927 keerde hij naar Nederland terug en werd bij het wapen der artillerie her plaatst. Hij studeerde inmiddels te Leiden en te Utrecht in de juridische faculteit en promoveerde in 1932 tot mr. in de rechten. Groote bekendheid verwierf hij zich in de jaren 19351937 als leider van de luchtkarteerings-expeditie naar Nieuw- Guirea. Na afloop dier expeditie werd hij tot officier in de orde van Oranje Nassau benoemd. Bij het afkondigen van de mo bilisatie in 1939 werd hij majoor-comman dant van het toen juist opgerichte bataljon luchtvaarttroepen. Begin Mei 1940 keerde hij naar zijn oude wapen, de artillerie, terug. Als commandant bij dit wapen heeft hij daadwerkelijk aan de gevechten in de om geving van Leiden en Delft deelgenomen. Na de demobilisatie werd hij tot hoo,?d van de afd. juridische zaken aan het afwik- kelings-bureau van het departement van Defensie benoemd. G. H. A. KLUYTMANS. t Gisteren is plotseling overleden de heer G H. A. Kluytmans, inspecteur der Direc te Belastingen, Invoerrechten Accijnzen hier ter stede. De heer Kluytmans begon zijn loopbaan als surnumerair der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen, tot welke func tie hij in September 1905 werd benoemd. Na in verschillende takken van dezen dienst in enkele plaatsen des lands werk zaam te zijn geweest, werd hij bij Kon. be sluit van 24 Dec. 1912 met ingang van 1 Januari 1913 benoemd tot inspecteur der dmecte belastingen, invoerrechten en ac cijnzen. Na in deze functie werkzaam te zijn ge weest in Heerenveen en Roermond, werd de heer Kluytmans met ingang van 1 Aug. 1932 benoemd tot hoo'fd der Inspectie Di recte Belastingen, Invoerrechten en Ac cijnzen, 3e afdeeling te Leiden. Op 1 December 1933 werd hij hoofd der toen nieuw opgerichte inspectie der In voerrechten en Accijnzen, in welke hoeda nigheid de heer Kluytmans tot zijn dood is werkzaam geweest. De overledene bereikte den ouderdom van 57 jaar en was Officier in de Ordé van Oranje Nassau. De heer Kluytmans heeft in het katho liek charitatieve leven een belangrijke plaats ingenomen. Deze nobele mensch en disp-geloovige Christen had een warm hart en belangstellende daadwerkelijke liefde voor zijn hulp-behoevende medemenschen. Reeds in Roermond was hij president van den Bijzonderen Raad der St. Vincentius- vereeniging en lid van den Hoofdraad. Hier ter stede was hij lid van den Bijzonderen Raad en voorzitter van het Liefdewerk voor Kinderbescherming. Wij willen er ook aan herinneren, dat hij o.rn. is geweest de penningmeester en de financieele organisator- van de laatste zoo schitterend geslaagde Missieweek te Lei den. De begrafenis van het stoffelijk over- schot zal na de H. Uitvaartdiensten in de parochiekerk van den H. Willibrord te Oegstgeest plaats hebben Donderdag a.s. op de R.-K. begraafplaats aldaar. IN MEMORIAM G. A. H. KLUYTMANS Met diepe ontroering vernamen wij het plotseling overlijden van onzen' president, den heer G. A. H. Kluytmans. Met diepe ontroering, omdat hij ?oo ge heel onverwacht is heengegaan, doch ook met diep leedwezen, want hij was voor ons, zijn medebestuurders van het Liefdewerk voor Kinderbescherming der St. Vincen- tiusvereeniging, een waar voorbeeld. Zijn nauwgezetheid en ijver, waar het ging om het zieleheil van het misdeelde kind, dwon gen een ieder, die met hem in persoonlijk contact kwam, dé grootste eerbied en be wondering af. Hoeveel tijd door hem aan dit mooie en toch bij zoo vele katholieken onbekende liefdewerk werd besteed, is niet bij benadering te zeggen. Wannee'r wij al leen maar melding maken van zijn werk voor het Sint Vincentiushuis te Lisse, waar aan de moederlijke bescherming van de Eerwaarde Zusters v. d. H. Carolus Borro- meus een zestigtal kinderen zijn toever trouwd en aan welke inrichting de heer Kluytmans met nooit verflauwenden ijver zijn beste krachten gaf, dan geeft dit reeds een beeld van zijn hooggeprezt arbeid. Zijn werkkracht was echter veelzijdiger. Honderden kinderen, voor wie hulp en bij stand zoo noodzakelijk was, omdat hun na tuurlijke verzorgers tekort schoten, heeft hij geholpen, niet alleen bij hun geestelijke opvoeding, maar ook om van hen nuttige leden der maatschappij te maken. Veel zouden wij nog kunnen zeggen over het welbestede lev^en van onzen president, doch wij willen hiermede volstaan, omdat het naar wij meenen wel eenigszins een in druk geeft van het groote verlies, dat ons, zijn medebestuurders, door dit plotselinge verscheiden treft. Mogen de achtergebleven familieleden, evenals wij, troost vinden in de gedachte,- dat de ziel van den overledene reeds door God is beloond voor al het liefdewerk door hem verricht. R. I. P. Het Bestuur van het Liefdewerk voor Kinderbescherming. AVONDTEEKENSCHOOL R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Gisteravond kwamen alle leerlingen van bovengenoemde school, zooals ieder jaar gebruikelijk is, bijeen, om de uitreiking van de diploma's en rapporten bij te wo nen. Deze uitreiking geschiedde door den voorzitter van het schoolbestuur, den heer J. H. Nijhuis, in tegenwoordigheid van de overige bestuursleden, directeur en leeraren en de ouders der leerlingen. De voorz. sprak er zijn voldoening over uit, dat nog zooveel leerlingen lust gevoeld hadden alle moeilijkheden, aan de verduis tering verbonden, te trotseeren en trouw de lessen te volgen. Hij was verheugd aan een gedeelte van hen een diploma te mogen uitreiken. Vervolgens dankte hij directeur en leeraren voor de groote toewijding, waarmede zij dezen winter hun lessen had den gegeven, en wendde zich hierop tot de leerlingen van de lagere klasen, wien hij hun rapport van den afgeloopen cursus uit reikte en tevens mededeelde, wie van hen bevorderd waren. Daarna tot de pas gedi plomeerden sprekende, wenschte hij hen van harte geluk met het behaalde succes, en drukte hén op het hart, nu riiet te blij ven stilstaan, maar van de gelegenheid ge bruik te maken, die de vervolgklassen hen bieden, om zich nog verder in hun vak te bekwamen. De directeur der school, de heer P. J. J. van Weerlee, dankte allereerst den voorzit ter voor zijn waardeerende woorden aan het adres van de leeraren en vèrzekerde hem, dat allen zich geheel gegeven hadden, om de lessen zoo vruchtdragend mogelijk te doen zijn. Na ook de leeraren voor hun onmisbare medewerking te hebben bedankt, wenschte hij de leerlingen geluk methet behaalde diploma en spoorde hen even eens aan, geen gelegenheid te laten voorbij gaan, om zich nog verder te bekwamen. Hij hoopte, dat allen spoedig volop de gelegen heid zouden mogen verkrijgen om in de praktijk te kunnen toonen, wat ze op de school geleerd hebben. Een der leerlingen dankte het bestuur en de leeraren voor het genoten onderwijs. Tenslotte reikte de voorzitter nog prij zen uit aan de leerlingen, die zich dezén cursus door bij zonderen ijver en trouw scoholbezoek hadden onderscheiden. Deze prijzen bestonden uit diverse gereedschap pen. Bevorderd werden van de eerste naar de tweede klasse: P. J. Dickhoff, H. de Groot, Ph. v. d. Heij den, J. B. W. Kroon, C. J. M. v. d. Linden, J v. d. Meij, Rijnsburg, A. J. Oudshoorn, Rijpwetering, C. Pieters, P. L. v. d. Voort, Sassenheim, G. J. Zwart, J. C. Siebert, C. C. Beij, G. F. Knijnenburg, D. Galjaard, D. Op den Dreest, W. H. Bodrij, J. Brouwer, H. J. Hensing, Leiderdorp, W. Keijzer, J. Korenhof, B. Lambooy, P. W. Ranselaar, L. C. Snel, Leiderdorp, Th. H. van Stal, J. Tegelaar, J. van Velsen, Warmond, W. F. Vermond, H. v. d. Kwaak, Oegstgeest, C. J. de Groot, W. H. v. d. Hoeven en A. M. v. d. Hceven te Zoeterwoude. Niet bevorderd werden 9 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse: N. Brands, Th. F. J. Colijn, Roelofarends- 'veen, G. van Delft, Rijnsburg, W. J. Dick hoff, G. Mieremet, W. F. Mulder, R. Ranse laar, W. Stikkelorum, J. Vermond, N. A. Barning, J. Bekooy, A. Braamzeel, E. Friedhoff, W. van Hooven, J. v. d. Kwast, J. Lasschuit, J. Laurier, J. P. A. Pegt, A. M. J- v. d. Pluym, A. Tuithof, W. M. Uitten- hout, A. Horree, D. Ouwerker, C. L. Seijn, H. L. van Veen, Zoeterwoude, G. Willems, Oude Wetering, H. J. Blechstein, J. H. Cle ments, M. Dreijhus, B. S. J. Goddijn, W. C. Hoogduin, G. J. Huigsloot, A. P. G. de Kier, J. F. Ramak. Niet bevorderd 1 leerilng. Van de derde naar de vierde klasse: P. v. d. Burg, J. Hartevelt, C. G. Harte- velt, A. F. Jansen, Hazerswoude, H. Kors- wagen, G. F. Schoon, A. B. van Winkel, Lei derdorp, N. Flanderhijn, P. Heineman, H. Klein, A. L. Akerboom, Oegstgeest, D. Bon net, G. Filippo, Th. J. J. v. d. Pluijm, R. Regeer, B. J. van Stal, G. C. Vis, Th. M. van Schaik, P. Tekamp. Niet bevorderd 3 leerlingen. Een diploma ontvingen: B. Ph. Bisschops, Sassenheim, A. J. van Buuren, W. F. Buys, I. de O-raaf, P. Grif fioen, G. J.'Haamke, N. H. van Haarlem, K. Hulsbos, Abbenes, J. D. Hulsbos, Zoeter woude, H. P. v. d. Laan, Hazerswoude, J. v. d. Lucht, J. J. Mulder, J. Uiterdijk, H. C. v. d. Voort, Hazeréwoude, C. Th. van Wie- ringen, Alkemade, J. Mieremet, C. Willems, Oude Wetering, C. M. van Bakel, A. W. Blankenstijn, A. J. Kok, A. van Lienden, R. J. van Oosten, G. Rozier, L. J. van Scha- gen, A. Singeling, W. A. Verhoogt, L. de Bolster, en Th. A. van Houten. 7 Leerlingen uit de vierde klasse kwa men nog niet voor een diploma in aanmer king. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2