STADSNIEUWS Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten SPORT MAANDAG 31 MAART 1941 CE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BOSKOOP Middenstandvergadering. Donderdag avond hield de Boskoopsche Middenstands- vereeniging haar jaarvergadering in hotel Neuf onder voorz. van den heer J. A. Boóy Uit de rekening en veranwoording van de penningmeester bleek, dat de ontvangsten 464.13 bedroegen en de»uitgaven 407.73, zcodat met een batig saldo van 56.40 kon worden afgesloten. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de aftr., de heeren J. A. Booy en J. J. v. d. Broek met bijna algemeene stemmen gekozen. Benoeming. Tot opperwachtmeester, hoofd der brigade marechaussée, die jn deze gemeente wordt geplaaist, is benoemd de heer A. Kooyman, vroeger brig. tit. der Rijksveldwacht te Hazerswoude. Geboren: Stephanus Jacobus z. van S. J. Vermeul en S. den Dunne Wilhei- mina Leentje, d. van G. v. d. Belt en J. Verwey. Overleden: Wilhelmus Johannes Verlaan, 11 jaar Arie van Eyk, 24 jaar Janny van Eyk, 5 jaar Arie van Eyk, 4 jaar Jacobus van Eyk, 3 jaar Marrig- je van Eijk, 2 jaar Hendrina van Eya, 1 jaar Bastiaantje Adriana Bol, echtgen. van D Schaap, 73 jaar. KOUDEKERK tVoetbal. Zaterdagmiddag speelde Kou- dekerk-adsp. tegen Noordwijk-adsp. De gasten waren met 10 man. Koudekerk was volledig. Al spoedig nam na de aftrap Kou- dekerk-adsp. de leiding (10), waarna zij vóór den ruststand nog tweemaal wisten te scoren (30). Na de rust deden Noordwijk-adsp. wel hun best, maar konden hun gemis merken, want het gelukte hun alleen maar de eer te redden. Koudekerk verhoogden den stand tot 5—1. NIEUWVEEN Verhuürdersbond. De Verhuurdersbond hield Vrijdagavond in hotel Schreuder een buitengewone ledenvergadering. De waarn. voorzitter, de heer A. v. Zoest, opende dzee bijeenkomst met een kort welkom. De overleedn bestuursleden C. de Vries en Chr. v. d. Berg werden herdacht. In de open gevallen plaatsen werden gekozen de hee ren C. v. Dijk en H. W. Nout. Het bestuur bestaat thans uit de heeren A. v. Zoest, voorz., H. W. Nout, secr., J. Kwakkenbos, J. v. d. Laan, P. v. Ankeren, K. J. M. Speet en C. v. Dijk. TERAAR Middenstand. Onder voorzitterschap van den heer Verhoef kwamen de leden van de R.K. Middenstandsvereeniging „St. Joseph" bijeen, om gezamenlijk Je agenda, van de jaarvergadering te behandelen. Uit het jaarverslag van den secr., den heer P. Otto, konden wij een vermeerde ring van het ledental vernemen, nl. negen. Wijders kwam het succes naar voren van den georganiseerden middenstandscursus, alhoewel het aantal nog grooter had kun nen zijn, doch mogelijk zullen de jonge ren aanstonds wel begrijpen, van welk voordeel het is, in hun plaats di* onderwijs te volgen. Het aangekondigde woordje van den geestelijk adviseur over „de arbeid in Gods Scheppingsplan'' werd met de grootste aandacht beluisterd. De eindrekening van den penningm., den heer R. Stijnman, gaf een voordeelig saldo aan van f 76.08, welk bedrag in overeen stemming bleek te zijn met de gemaakte boekingen, die aan een serieus onderzoek zijn onderworpen door de heeren J. Hijdra en G. Voortman. Had het bestuur vorig jaar besloten slechts voor een jaar de zaken 1' beharti gen, thans scheen de samenwerking van dien aard, dat de aftredenden we1 weer be reid zouden zijn een eventueele herbenoe ming te aanvaarden en dit .geschiedde dan ook bij acclamatie. In de controle-commissie benoemde de voorz. de heeren A. van Rijn en J. Wilden burg; ter completeering van het Santos comité koos men den heer J. Hijstra, we gens het bedanken van den heer A. Hoo- gervorst. Aangaande het Rijnlandsch Borgstellings fonds voelde de vergadering niet voor een „en-bloc"-aansluiting, wel kon het de goed keuring wegdragen om een gulden be schikbaar te stellen voor dengene, die in relatie wil treden met dit fonds. Verder vond men het van belang, in samenwerking met andere middenstandsorganisaties een bijeenkomst te beleggen, voor de behande ling van de nieuwe omzetbelastingwet door een insider. Hierna sluiting. WOERDEN Opening nieuwe Postkantoor. Einde lijk is het dan gebeurd. Woerden heeft zijn nieuwe postkantoor, een keurig gebouw aan de Utrechtsche straatweg, dat Zaterdag officieel werd geopend en heden Maandag in gebruik komt. Voor deze opening waren Zaterdagmorgen talrijke genoodigden aan wezig in de groote hal van het nieuwe ge bouw. Van deze noemen we den burgemees ter, den heer N. G. v. Kempen en de beide wethouders Sonnevelt en de Witt, den hoofdinspecteur der P.T.T. te Den Haag. den heer Duynstee, de architect der rijks gebouwendienst ir. Bremer, den heer Bou- dier, directeur van het P.T.T.-kantoor te Utrecht en de directeur van het kantoor Woerden, de heer Folmer. De heer Prick, inspecteur, opende de rij der sprekers en sprak over de goede ver houding die de P.T.T. wenscht met haar cliëntèle. Daarom ook dit nieuwe gebouw. Het oude was tot de draad toe versleten. Het personeel zal zijn taak in deze omge ving, aldus hoopte spr., zoo uitvoeren, dat het een vreugde is hier te komen. De architect, de heer Bremer, die het ge bouw overdroeg, zeide dat de vorm tot de meest eenvoudige was teruggebracht. De heer Duynstee, hoofdinspecteur, gaf in het kort een historisch overzicht. Spr. die zeer goed met de historie van Woerden als stad, op de hoogte bleek te zijn, bracht Woerdens geschiedkundig bestaan in ver band met haar postale geschiedenis. Woerden, dat lang een twistappel was tusschen Holland en Utrecht, is ook wat de post betreft, nogal eens van inspectie ver wisseld. Nagegaan is kunnen worden dat Woerden reeds voor 1752 een postkantoor bezat. De eerste directeur waarover we meer weten, was de heer L. Paling Jz., die in 1867 met den heer Knijff een stuk grond kocht en daarop het nu verlaten postkan toor bouwde. Van 1874 tot 1880 is de post gevestigd in de Voorstraat, waar nu de boekhandel v. d. Berg is. De oude brieven bus is hier nog te zien. In 1880 verhuist het naar de Wilheiminaweg, waar nu de R. K. kerk staat. Daarna wilde het Rijk de post laten resideeren in het oude Stadhuis, dat de gemeente toen juist had overgedragen. Men zag in dat dit niet ging en het getouw op de Oostdam werd betrokken in 1890, waar men tot nu toe is gebleven. En nu, nadat er reeds veel over was gesproken is men eindelijk in een geheel nieuw tehuis. Speciaal bracht spr. in herinnering de heer Wijffelman, die directeur was van 18801900. Deze heeft de hitte van den dag gedragen. Een eeresaluut brengt spr. hem. Hij werkte met 1 of 2 ambtenaren. In 1919 waren er 11 ambtenaren en 14 bestellers, thans 8 ambtenaren en 11 bestellers. Inte ressant zijn eenige getallen, die spr. gaf. Van 1880—1890 waren de ontvangsten 5 10 mille. In 1919 31 mille. In 1939 73 mille en in 1940 ruim een ton. De omzet liep van K millioen in 1900 tot 12 millioen in 1940. Het aantal telefoongesprekken steeg van 5000 in 1909 tot 179000 in 1940. Spr. hoopte tenslotte, dat dit gebouw tot in lengte van dagen zijn diensten zal be wijzen. De burgemeester, de heer H. G. v. Kem pen, uitte zijn groote voldoening er over dat Woerden een nieuws postkantoor rijk is. Spr. wenschte directeur en gemeente ge luk en hoopte, dat het geheel moge beant woorden aan de verwachtingen, die men er van koestert. De directeur, de heer Folmer, sprak even eens zijn voldoenirg uit. Hij was er van overtuigd, dat de arbeidsvreugde gestimu leerd zal worden door deze omgeving. Nadat de gasten waren onthaald op kof fie, sigaren en wijn ging men over tot de bezichtiging van het gebouw. In alle op zichten heeft men bij de inrichting met de practijk rekening gehouden. Licht in over vloed in een groote ruimte. Kostelük meu bilair van blank eiken- en beukenhout. Lo ketlessenaars naar het nieuwste model met ingeschoven geldruim'e. Centrale verwar ming. Een prachtige blauw glanzende vloer. Boven de ramen glastegels. Een practische los- en laadruimte. Kortom een inferieur, dat geheel beantwoord aan het in ver wachting brengende exterieur. Een schuil kelder met een betonlaag van 15 c.m. dikte geeft bescherming bij luchtalarm. Ook hier is alles ten gerieve van de tydelijke be woners ingericht De kosten van het geheel bedragen ruim f 53000. Tenslotte zij nog vermeld, dat van de officieele opening een oorkonde is vervaar digd, die een waardige plaats zal krijgen. ZOETERWOUDE Bezinningsdag. Gisteren hield de R.K. Middenstandsvereeniging een Bezinnings dag. 's Morgens om 9 uur vereenigden bij na alle leden zich in de St. Janskerk in de gezongen H. Mis, die tot intentie van de vereenigng werd opgedragen, waaronder ook een algemeene H. Communie. Des middags werd in het Patronaatsge bouw een bijeenkomst gehouden, waartoe de leden met de huisgenooten boven 18 jaar waren uitgenoodigd; de opkomst was zeer goed. De voorz., de heer Joh. Vlasveld, open de de vergadering met het openingsgebed en hield daarna een openingsrede, waarbij spr. de noodzakelijkheid van een geeste lijke heroriënteering aantoonde. Het zal u aldus de voorz. bekend zijn, dat onze afdeeling eertijds dp de Centr. Raadsvergadering heeft aangedron gen op een beter bondslied. Dezer dagen is de prijsvraag beslist waarbij aan den in middels overleden componist Peter Kallen- bacht, organist van de St. Jan in Den Bosch, 4e prijs is toegekend. Onze afdeeling zal nu ook de eer te beurt vallen, voor het eerst dit. lied in de verga dering te laten klinken, daar de heer Chr. B. A. Deckers met een klein koortje het nieuwe lied heeft ingestudeerd. Allereerst wordt nu de „Veni Creator" met orgelbegeleiding gezongen, waarna het bondslied voor het eerst opklonk. Hierna ving deken Jonckbloedt zijn rede aan, waarvan de inhoud een verklaring in hield op de bisschoppelijke brieven. Scho ne lessen werden gegeven hoe de mensch aan zijn doel moet beantwoorden. Bovenal was de rede een zeer leerzame beschouwing over de Voorzienigheid van God en aan het einde een troostrijke opwekking tot ver trouwen in den hemelschen Vader, die op de woelige wereldzee ons scheepje blijft besturen. De directeur van het Centraal Hanze- buteau hield daarna een krachtige propa ganda-speech voor het Santosfonds, waarna kapelaan Vroom zijn aangekondigd praatje hield over het kern- en retraitewerk, welk praatje een stevige aansporing tot het na streven dezer idealen was. Na de pauze sprak de heer J. Bakker over het onderwerp: „Verleden, heden en toekomst". Dit betoog over de midden standspositie in dezen tijd en vooral over de belangrijkheid van de stands- en vakorga nisatie vroeger, thans en ook in den toe- komstigen tijd, was zeer belangwekkend. Het was zeker goed gezien, dat spr. de cor poratieve gedachte duidelijk uiteenzette. Na afloop van deze in alle opzichten goed geslaagd, bijeenkomst gaven de aanwezigen zich naar de St. Janskerk, om tot besluit een kort Lof bij te wenen, waaronder de ge zangen door de leden werden gezongen en de geest, adviseur in een toewijding aan het H. Hart de geestelijke en stoffelijke be langen van de leden bepleitte. Zoo was deze dag in alle opzichten een schoone dag. ZOETERWOUDE (H. R.) Wit-Gele Kruis. Vrijdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de afdee ling van het Wit-Gele Kruis in het Patro naatsgebouw aan den Hoogen Rijndijk. De voorz., de heer H. v. d. Poel, herdacht bij de opening het overleden bestuurslid mej. A. Vromesteijn, die steeds in eenvoud en liefde heeft medegewerkt. Door den secr., den heer v, Mil, werden de notulen ge lezen, welke werden goedgekeurd. In het 10e jaarverslag werd dankbaar gememo reerd het vele werk van de Eerw. Zusters en de steun, welke de vereeniging van zoo vele parochianen heeft mogen ondervinden. De toename van het ledental is echter niet in overeenstemming met de uitbreiding der parochie, nog een groot aantal gezin nen zou zich kunnen aansluiten, meer malen komt het voor dat men zich komt opgeven als lid, wanneer men behoefte heeft aan vekpleging. In het jaar 1940 werden door de Zuster 3042 bezoeken afgelegd, terwijl 194 be zoeken werden ontvangen. Van de be schikbare hulpmiddelen werd een dank baar gebruik gemaakt. Het financieel ver slag gaf aan inkomsten: contributie 749.40, bijdrage voor hoogtezon 20. subsidie van de Gemeente Zoeterwoude 36.40 gekweekte rente 13.99. totaal 819.79. Uitgaven bedroegen totaal f 852.29, alzoo een -nadeelig saldo van 32.50. Dooi de heeren A. H. Volleberg en F. Klein v/aren boeken en bescheiden nagezien en in orde bevonden. De voorzitter dankte de penningm. voor zijn gehouden beheer. Tot nieuwe leden voor de controle commissie werden benoemd de neeren W. de Boer en P. J. Tijssen. De twee aftr. bestuursleden mevr. Tijssen v. d. Bosch en de heer I. J. Klaver werden herkozen en als nieuw be stuurslid werd gekozen den heer Goddijn van Leiderdorp. Bij de rondvraag werden verschillende huishoudelijke zaken besproken. Besloten werd dat de Wijkzuster geregeld op Maan dag, Woensdag en Zaterdag des middags van 3 tot 4 uur te spreken zal zijn in het gebouw naast het Patronaatsgebouw. De geestelijk adviseur, Pastoor v. Vas- tenhoven, dankte den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en sprak de beste wenschen uit voor het werk der vereeni ging. Hierna sluiting de;- vergadering. NOORDERLICHT. Tegen kwart voor twaalf gisteravond ont wikkelde zich aan het Noordelijk gedeelte van den hemel een vrij sterk Noorderlicht dat ook door velen in de stad werd opge merkt. Uit het diffuse schijnsel dat reeds boven den horizon zichtbaar was, kwamen een aantal lichtbar.den te voorschijn, die door verplaatsingen en kleurveranderingen een fraai lichaspel te zien gaven. Omstreeks twaalf uur waren de banden weer verdwe nen de bleef alleen het diffuse schijnscel over. NED. HISTORISCH NATUURWETEN SCHAPPELIJK MUSEUM. Aan het jaarverslag van de stichting het Nederlandsch Historisch Natuurweten schappelijk Museum is het volgende ont leend. Het beheer der geldmiddelen moest met de uiterste zorg en de grootste zuinigheid gevoerd worden. Verhieerdering der in komsten blijft dringend noodzakelijk, wil de toekomst van 't museum niet ernstig in gevaar komen. Vooral is het noodig, dat er een matig bedrag voor aankoop beschik baar komt. Thans laten de geldmiddelen alleen toe, nu en dan eenige kleinigheden te koopen; doet zich de gelegenheid voor belangrijke stukken te verwerven, dan staat het Museum machteloos, tenzij van particuliere zijde hulp wordt geboden. Toen den lOden Mei de oorlog in Nsder- lar.d uitbrak, werd met Museum voor het publiek gesloten en werden dienselfden dag de belangrijkste stukken in den kel der van het gebouw en in een paar ande re kelders opgeborgen (zie vorig jaar-ver slag). Gedurende de vijf oorlogsdagen werd het gebouw bovendien dag en nacht bewaakt. Eenigen tijd na de capitulatie kon het mus-eum wederom voor het publiek opengesteld; worden (28 Mei); met het oog op het steeds dreigende gevaar van bominslag en scherven zijn alle voorwer pen, die in de drie kelders in veiligheid waren gebracht, daar gelaten, totdat bete re tijden aanbreken. De plaatsruimte werd weer op belang rijke wijze uitgebreid, doordat ons den 15den Juni een derde' zaal in de beneden verdieping ter beschikking werd gesteld. Met het ontruimen van deze zaal is nog eenige tijd gemoeid geweest, maar den 14den Augustus stond zij geheel tot onze beschikking en kon in gebruik worden ge nomen, nadat door de goede zoigen van den 'Rijksgebouwendienst eenige belang rijke verbeteringen waren aangebracht. In deze zaal zijn thans, voor zoover moge lijk, tentoongesteld de microscopen, micros copische praeparaten en verder alle opti sche instrumenten, behalve de verrekijkers, die in de afdeelingen voor astronomie en Gemeente!. Aankondiging OPENBARE KENNISGEVING. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat binnen kort in deze Gemeente persoonsbewijzen zullen worden uitgereikt. Voor elk per soonsbewijs moet ƒ1.aan legers worden betaald. In geval van min- of onvermogen kan dit bedrag tot de helft worden verminderd of kostelooze uitreiking worden toegestaan. Zij, die voor vermindering der legers of voor kostelooze uitreiking in aanmerking wenschen te komen, moeten een daartoe strekkend varzoek indienen. Hiervoor wor den kasteloos formulieren beschikbaar ge steld ten Stadhuize, ingang Visohmarkt (Bodekamer), op werkdagen tusschen 9 en 17 uur; degs Zaterdags tusschen 9 en 12.30 Bedoelde formulieren moeten ingevuld en onderteekend worden toegezonden aan den Inspecteur der Gemeentebelastingen vóór 10 April as. Deze openbare kennisgeving is thans uit sluitend van belang voor de Inwoners der gemeente Leiden, wier geslachtsnaam aan vangt met een der letters A tot en et D. Onder geslachtsnaam van een gehuwde of gehuwd geweest zijnde vrouw wordt ver staan haar meisjesnaam. Naarmate de uitreiking der persoonsbe wijzen voortgang vindt, zal nader worden gepubliceerd, wanneer de overige inwoners der gemeente, die voor bovenbedoelde ver mindering of ontheffing in aanmerking wenschen te komen, een desbetreffend verzoek kunnen inzenden. De inwoners, wier geslachtsnaam NIET aanvangt met een der letters A tot en met D, zullen derhalve moeten wachten tot hun letter aan de beurt is. LEIDEN, 31 Maart 1941. De Burgemeester voonoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. 6685 voor de nautische instrumenten zijn geble ven. Wij zyn het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Curatoren der Rijksuniversiteit, de directie en het We tenschappelijke personeel van het rijks museum v; Natuurlijke Historie en van de collectie Dubois voor deze groote ver betering tot welgemeenden dank verplicht. Het Museum werd bezocht door 629 be talende en 87 nict-betalende personen. Vermelding verdienen de volgende bezoe ken: 15 Februari en 27 April, de collegiantcn van het college over de geschiedenis der Natuurkunde van den Directeur (31 per sonen); 2 October, een aantal leden van het Ge nootschap voor Geschiedenis der Genees kunde, Wiskunde en Natuurwetenschappen (35 personen); 5 October, een aantal leden van de Stich ting tot Bevordering van de belangen van den Hortus Botanicus (26 personen). De verzamelingen verkeeren in uitste kenden toestand. De voorwerpen, die in kelders zijn opgehor?en, worden van tijd tot tijd geïnspecteerd; met een hygrometer wordt de vochtigheidstoestand van de lucht in de kelders gecontroleerd. Tot dusver hebben wij gelukkig nog geen schadelijke gevolgen van het opbergen kunnen vast stellen. De aanwinsten waren in 1940 wederom zeer talrijk en zeer belangrijk. Hiervan verdienen in het bijzonder ver-» melding de barometer van Logeman (aan koop), de reconstructie van een klok van Huygens (bruikleen Kamerlingh Onnes Labcre'orium tc Leiden), Je snaargalvano meter en de instelinrichting, beide van Eint- hoven (brui'-leen Phvsiolo«*isch Laborato rium te Leiden), het microscoop Cuff (bruikleen Jhr. Slckinehe te 's-Gravenha- ge), de stereoscooo met groote opening (bruik'een Kamerlingh Onnes Laborato rium te Leiden) en d-* daa^b'i behoorende nhoto's (geschenk L. E. W. VAN Albada te Wasseraar), de fraai versierde 17de eeuw- sche gewichtsdoos (bruikleen N.N.), de reproductie der 13d? eemvsche wereMksart 'gesoherk Dr. J. C. J. Bierens de Haan te Amsterdam) en de greote collectie medi sche instrumenten (geschenk Dr. M. E. Po. lano te 's-Gravenhage). AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN. De 23-jarige metselaar P. Goudswaard, te Ridderktrk die eenige dagen geleden van een dak viel, is aan zijn verwondingen bezweken. TER AAR, 28 Maart. Centrale Veiling. Spinazie 5384 cent, andijvie 5673 cent. uien 6.00, spruitkool 18. prei f 8.50. pietersedie 5.506.10. selderie f 38, witlof 1216, raapstelen 1.501.90, knolse'derie 613. KATWIJK a. d. RIJN, 29 Maart. Groen- tenveiling. Per 100 stuks: knolsclderie A. 1213, schorceneeren A 1718, per '00 kg.: roodekool 78, gele kool f 5 6.40, groenekool 3—5.40, uien 5.506. per kist van 20 kg.: waspeen 1.201.80, kroten 0.580.68. LEIDEN. Geboren: Susanna, dochter van D. Gijsman en M. C. de l'Ecluse Johanna, dochtesr van C. D. Ligtvoet en J. Horree Maria, dochter van E. Willemsen en C. A. Erkelens Jan Eldert Wynand, zoon van J. E. Roggeveen en G. J. P. van den Broek. Ondertrouwd: A. Leget jm 27 jaar en M. Mieremet jd 26 jaar A. Monfils jm 21 jaar en J. Platteel jd 18 jaar J. Paats jm. 23 jaar en D. G. v. d. Blom jd. 20 jaar. Overleden:: G. K. J. Caron wed. v. H. B. Huijsmans 67 jaar. GESLAAGDE RECORDPOGING. Van een 15-jarige zwemster. De nauwelijks 15-jarige zwemster mej. A. Veldhuizen van de Hilversumsche zwemvereeniging „De Robben" slaagde er gisteravond in het Nederlandsch record op de 3 x 100 meter wisselslag met piet minder dan 5.6 seconde te verbeteren. Het record stond sinds 8 Augustus 1938 op naam van de Rotterdamsche zwemster Annie Timmerman met een tijd van 4 min. 36.6 sec. De Hilversumsche. die tijdens haar trai ning deze recordtijd met liefst 8 seconden wist te verbeteren, slaagde gisteren uit stekend in haar poging, hoewel de tijd, dien zy thans over deze afstand maakte geen 8 seconden, doch 5.6 sec. beneden den recordtijd van Annie Timmermans lag. De nieuwe recordtijd bedraagt 4 min. 31 sec. SCHERMEN OEGSTGEESTER SCHERMCLUB Zaterdag werd door de junioren der Oegstgeester Schermvereeniging, den flo- fet-wisselbeker verschermd, waaraan slechts de zeer geoefenden deelnamen, zoo dat daardoor het aantal deelnemers gerin ger, doch het gehalte van het werk vanzelf sprekend op hooger peil stond. De beker houder Ruurd Smits heeft, hoewel hij keu rig werk leverde en volmaakt beenwerk te zien gaf, toch zijn trophee moeten af staan aan H. van Ringen, die tactisch en rustig schermde. Als Smits bij zijn kring wering in zes de punt wat meer binnen het gevechtsvlak had weten te houden, waren zijn zeer snelle riporten alle raak geweest, terwijl het nu eenige malen een plak werd. Het zij echter gezegd, dat al is hij nu na bar rage met van Ringen dezen beker kwijt, dit aan zijn kwaliteit niets te kort doet; de toekomst zal hem zeker zien als een goeden schermer. Vanaf het begin was reeds het tempo snel, zonder ook maar een enkelen keer afbreuk te doen aan de sportiviteit of het werk. Dat P. Smit zich zag geslagen door Ruurd en Hamm was al een knauw voor hem, maar dat hy ook van den jong- sten deelnemer door snelle riporten ver loor, wijst er op, dat hij dezen dag wat on bezorgd aanviel en zich niet genoeg afwis selend op aanval en na-aanval instelde, het geen zii^toch goed werk doorzichtig maak te Hariim maakte hiervan dankbaar ge bruik door herhaalde malen goede aanval len op het ijzer te ondernemen. Hij is agressief en snel en zoekt de ongedekte plaatsen. Kruisheer is nu bezield van het voornemen, voortaan niet alleen te scher men om het schermen alléén, maar om met wat meer strijdlust z'n tegenpartij te ver slaan; een rem was het voor hem, dat hy met een niet geheel gehoorzamend been toch deel wilde nemen, daar hij zoodoende niet op het laatste moment uit wilde val len. Het werk van allen werd bij de uit reiking der prijzen door den heer de Troije, hun instructeur, geloofd. Ook de meer Bou- ters sprak als bestuurslid zeer waardee- rende woorden. De leiders van den wed strijd, de heeren de Troije Jr. en Witmans hebben snel en zeker de partijen beurte lings geleid, zoodat op een betrekkelijk vroeg uur alles was afgedaan. De uitslag is als volgt: gew. ont. g. tr. 1. H. van Ringen 4 15 24 2. R. Smits 4 15 24 3. K. Hamm 3 18 20 4. L. Koolloos 2 21 14 5. P. Smit 2 23 20 6. G. Kruisheer 0 25 15 KAMPIOENSCHAP DAMESFLORET. Gisteren zijn in de Schermzaal van Huls- sen te Utrecht de wedstrijden om het kampioenschap voor dames floret gehou den, uitgeschreven door den Nederland- schen Amateur Schermbond. I" totaal waren 16 deelnemers van de partij, die in twee poules ondergebracht werden van acht schermsters. De eerste vier van beide poules gingen naar de fi nale over. Dc uitslag lul&t als volgt: 1 mej. T. v. d. Klsauw (Cyrano) met 7 gewonnen par tyen. 14 ontvangen en 35 gegeven treffers: 2 mevr. Meyer v. d. Sluis (Cyrano) 518 31; 3. mej. Th. Dekkers (Cyrano) 428 29; 4, mej. van Es (Utrecht) 42926; 5. mevr Theerink (Schiedam) 33024; 6. mei. Pao!i (Amsterdam) 33227; 7. mej. Desta (Utrecht) 13421; 8. mej. Se- crève (Den Haag) 13418.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3