OMGEVING 1 RIJNSTREEK DONDERDAG 27 MAART 194i DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 HAARLEMMERMEER VERKIEZING VAN EEN DIJKGRAAF. Twee candidate^ Voor het eerst in de geschiedenis van den Haarlemmermeerpolder zal gestemd worden voor de verkiezing van een Dijk graaf, ter voorziening in de vacature-J. C. Reinders-Folmer. De ingelanden zullen een keuze moeten doen t'jsschen mr. K. J. G. baron van Har- denbroek, burgemeester van Bennebroek, die door een speciale groep candidaat is gesteld en mr. S. Nooyen, advocaat te Rot terdam, de candidaat der Ver. tot bevor dering van de algemeene belangen van den Haarlemmermeerpolder. Tot nu toe heeft de verkiezing steeds plaats gevonden zonder hoofdelijke stemming, daar slechts één candidaat werd aangewezen, hetgeen geschiedde door genoemde vereeniging. De stemming zal plaats vinden op Woensdag 2 April in het Polderhuis te Hoofddorp, een eventueele' herstemming op Donderdag 24 April a.s. HILLEGOM „Securitas". Tot voorzitter der ver eeniging van Huiseigenaren „Securitas'" al hier is in de vacature wijlen S. Nieuwkamp gekozen de heer J. D. Philippo alhier. Bouwen. Door de firma De Groot en Kalkers alhier zullen worden gebouwd 6 burgerwoonhuizen, nl. 4 aan de Spoorlaan en 2 aan den Parallelweg. KATWIJK V. V. V. Gisteravond hield V. V. V. haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Lammens herinnerde in zijn openings woord aan al de teleurstellingen uit 1940. Het gastenbezoek had ongeveer 15 pet. van het normale bedragen. Gezien de verwach tingen. was dit nog gunstig. Spr. hoopt Voor 1941 op beter; er is een sterk ver langen naar buiten en de zeelucht is nog niet op de bon. Er is hoop dat degenen, die In andere streken, b.v. in Zeeland hun buiten zochten, naar hier zullen komen. Met de hoop, dat deze verwachtingen niet teleur zullen stellen opende spr. de verga dering. Het jaarverslag van den secr. de heer Huisman was een en al pessimisme. Et staan 618 leden ingeschreven. Het finan cieel verslag van der. penningmeester den heer Bloot wees aan ontvangsten aan 3215.68, de uitgaven 3102.02, batig slot 113,66. De aftredende bestuursleden J. Huysman en L. Hueting werden herkozen. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren J. v. d. Ploeg en C. van Rijs. Na een zeer uitvoerige rondvraag, waarbij ook het bonnenstelsel voor de pen sionhouders breedvoerig besproken werd, Volgde te 11 uur Sluiting. De Wassenaarsche weg. Zooals we reeds vermeldden, werd er, sinds enkele dagen nu vooral in het voorjaar tot uiting komt welke moeilijkheden het geeft, dat de Wassenaarsche weg van vele be langhebbende tuinders is afgesloten en men dus niet of langs een kilometerslange omweg zijn landerijen kan bereiken^ vanwege de tuinders op organisatorische wijze hard gewerkt om hierin te voorzien, b.v. door de toegang te verkrijgen oyer een weg, eigendom van de Leidsche Duinwater Mij. Een commissie werd hiervoor benoemd die met meerdere instanties reeds contact gezocht en verkregen had en algemeen Verwachtten de ruim 70 tuinders, die hier bij betrokken zijn, een gunstig resultaat. We kunnen echter reeds nu mededeelen, dat zulks op een teleurstelling is uitgeloo- pen. In een gehouden conferentie van de Directie der L. D. M. is de betreffende commissie ter kennis gebrachte,, dat op het verzoek der belanghebbenden op voor de L. D. M. hygiënische gronden afwijzend is moeten worden beschikt. Een en ander zal aan de commissie nog schriftelijk ge- ra pnorteerd worden. Voor de belanghebbenden, die toch door dit ongerief al zooveel schade geleden heb ben, een teleurstelling. NOORDWIJKFRHOUT V.V.V. In café Brama vergaderde het voltallige bestuur van V.V.V. onder voor zitterschap van burgemeester A. v. Iersel. Besloten werd om de contributie geduren de de oorlogsjaren te verlagen tot f 1 per jaar. De vergadering sprak het vertrouwen uit, dat de leden, door deze aanmerkelijke verlaging, allen bereid zullen zijn hun con tributie voor 1941 te betalen, om zoodoen de het V.V.V.-werk voor nu en voor de toekomst in stand te kunnen houden. Na een geanimeerde bespreking werd be sloten om lid te worden van de „Stichting V.V.V. Zuid-Holland", die speciaal de klei nere V.V.V.'s met waardevolle adviezen steunt. Verder werd besloten deel te nemen in het door de A.N.V.V. uit te geven handboek voor 1941, dat op groote schaal verspreid wordt. In dit handboek komt een blad, met uitvoerige gegevens over Noordwijkerhout. Aan het slot vertolkte de voorzitter de gevoelens van de vergadering door er den nadruk op te leggen, dat wij ook in dezen tijd, zij het op bescheiden wijze, met het V.V.V.-werk moeten doorgaan, om wan neer betere tijden mogen aanbreken, pa raat te zijn om de belangen van Noordwij kerhout op toeristisch gebied zoo uitgebreid mogelijk te behartigen. Personalia. Voor den land- en tuin- bouwcursus op de Bisschoppelijke Nijver heidsschool te Voorhout slaagden: voor di ploma met vrucht: N. Kors; voor diploma met veel vrucht J. Looyestein en J. v. Pa ridon; voor diploma met zeer veel vrucht C. v. Paridon, P. Verdegaal Gz. en P. Ho- gervorst, allen alhier. LEIDSCHENDAM Een varken gestolen en clandestien geslacht. De gemeentepolitie heeft gisteren bij J. H B. alhier een geslacht varken in beslag genomen. In vei-band hiermede werden gearresteerd J. H. B., J. G. B. en J. V. ai- .en alhier. Bij onderzoek bleek, dat het varken frauduleus was geslacht door J. C. K. bij H. C. v. d. A. alhier. Voorts bleek, dat de drie eerstgenoemden het varken hadden gestolen bij v. d. A. Deze drie zijn alhier ingesloten en worden morgen voor den Officier van Justitie geleid. Allen hebben bekend. NOOTDORP Personalia. Door B. en W. is met in gang van 1 April a.s. tot derden ambtenaar eer secretarie, tevens boekhouder bij het Electriciteitsbedrijf, benoemd de heer C. J. J. Notenboom te Oudenbosch. SASSENHEIM Mottïgerpolder. De ingelanden van ge noemden polder hielden hun jaarlijksche ingelanden-vergadering Dinsdagmorgén in hotel „Het Bruine Paard". Bij de opening van de vergadering door den voorzitter, den heer J. C. Verdegaal, waren aanwezig ingelanden, die konden uitbrengen 16 stemmen, terwijl het maxi mum aantal stemmen, dat kan worden uit gebracht, bedraagt 52. De rekening over 1940 werd vastgesteld aan inkomsten op 1512.17 en aan uitga ven op 1685.52. Het nadeelig saldo be draagt derhalve 173.35. Aan polderlasten is nog te vorderen over 1940 332.82, zoodat het batig saldo na in vordering dezer polderlasten zal bedragen 159.47. De onderhoudskosten van de elec- trische bemalingsinrichting hebben in 1940 bedragen 226.43; aan electriciteit werd verbruikt in 1940 1313 K.W., waarvan de kosten bedroegen 206.72, in 1939 werd verbruikt 1504 K.W'. voor een bedrag van 319.83. Aan rente werd in 1940 betaald 61.25, zijnde 3Yl pet. van de leening pro resto 1750 (oorspronkelijk 1 3500). Per ultimo Dec. 1940 werd op deze leening 175 afgelost, zoodat thans het restant be draagt 1575. De commissie voor onder zoek van de rekening over 1940, bestaande uit de heeren J. Nijssen, C. W. Prins en W. v. d. Vlugt, bracht een gunstig luidend rapport omtrent haar onderzoek uit. De zelfde heeren werden weder benoemd voor onderzoek van de rekening over 1941, ter wijl tot plaatsvervangende leden werden aangewezen de heeren J. A. Verdegaal, E. F. Knopport en A. Verdegaal. De omslag bedroeg over 1940 12 per H.A. De omslag- plichtige grootte bedraagt 89.97.46 H.A. De begooting voor 1941 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 2418.52. De post „onvoorzien", zijnde het batig saldo, werd geraamd op 315.14. De omslag werd in deze begrooting voor 1941 uitgetrokken voor 12 per H.A., dus dezelfde omslag als in 1940. Voor onderhoud van de bema lingsinrichting werd geraamd 50 voor ver bruik van electriciteit 250 e.a. Hierna sluiting. Geboren: Nicolaas Henry Lambertus z. van H. H. J. Smits en J. E. Berg. Overleden: G. C. Turk 8 j. M. J. Simons 47 j. wed. van L. P. Geerlings E. M. Fontein 77 j. wed. v. C. M. van der Voorden H. van Gulik 80 j. J. A. M. Langeveld 2 j. Gevestigd: G. J. van der Meer van Voorburg T. Voorsluijs van Breda P. Smit van Voorburg P. A. Voorsluijs wan Zeist J. C. J. M. Freriks van Zwolle M. Noldus van Zwolle B. J. Meeuwis- sen van Lisse. Vertrokken: C. Kraaijenga naar Groningen Fam. Geerlings naar Leiden Chr. H. Rooza naar Rheden. STOMPWIJK Wederom pluimvee gestolen. In den afgeloopen nacht zijn bij den landbouwer v. d. S. aan den Stompwijkschenweg 10 kippen gestolen. WASSENAAR Geboren Margarete Alwine, dochter van L. Wielders en V. M. Hanmercke Cornells Teunis, zoon van H. P. de Wit en P. van Delft Cornells, zoon van H. van der Does en C. van Beelen Heinrich Wilhelm, zoon van A. Steman en E. A. E. Kochskamper Lenard, zoon van D. van Diggelen en W. Blom Geesje Jantine, dochter van D. van Barneveld en A. Bloe mendal. Ondertrouwd: C. G. van Leeuwen en P. E, M. van der Kleij P. Ellens en J. Hollestelle J. A. van Thillo en M. C. A. Arnold. Getrouwd: M. A. van Oosterhout en A, Van der Stoel R. C. Reuhl en C. S. Burger G. Roijer en N. W. E. van Selm D. Hubers en L. Scheuffler. OverledenAnthonius Maria Leo- nardus van Lochem, 6 maanden Jacobus FJanncwijk, 50 jaren, echtgenoot van C. M. Moerman Arie Dijksman, 9 jaren Tonia Christina Bastiaan zich noemende Bastiaan, 79 jaar, weduwe van A. W. Weiss- man Johan Christiaan Gieben, 79 jaren, echtgenoot van C. S. van der Feen Nico laas Noort, 40 jaren, ongehuwd. WARMOND Boerenleenbank. De Boerenleenbank vergaderde onder voorz. van den heer J. C. v. d. Voet. Aan de hand van den sedert 1 Mei 1940 ingetreden toestand gaat spre ker na, van welke invloed die toestand is geworden op de gang van zaken bij de ALPHEN AAN DEN RIJN HET GYMNASTIEK-ONDERWIJS Ten aanzien van de beschikbare locali- teiten, welke geschikt zijn te achten voor het onderwijs in de lichamelijke oefening, hebben B. en W. zich, in overleg met de hoofden der openbare en de besturen der bijzondere scholen, de volgende regeling gedacht. De scholen aan den Oudshoornscheweg en de Schoolstraat beschikken over een eigen gymnast eklokaal. Voor de school aan de Raadhuisstraat be hoort een in de school aanwezig leeg lo kaal te worden Ingericht. De daarvoor voor- loopig vereischte leermiddelen enz. zijn ongeveer alle aanwezig. De bijzondei e scholen te Gouwsluis en in den Hoorn zijn aangewezen op daartoe door overeenkomsten met de eigenaren te slui ten, beschikbaar te stellen lokalen in het wijkgebouw van de Ned. Herv. kerk, te Gouwsluis en in het gebouw „Jonathan" in den Hoorn van de vereeniging van dien naam, een en ander tegen een nog nader overeen te komen vegroeding. Voor de inrichting dezer lokalen met de noodige leermiddelen en toestellen is door het betrokken schoolbestuur reeds de me dewerking van den Raad gevraagd en ver kregen. Ten behoeve van de bijzondere scholen aan de Jan Nieuwenhuizenstraat, de Julia- nastraat, de Paradijslaan en de Zaalberg- straat, zal de gemeente, zij het voor eenige scholen in meerdere en voor eenige in min dere mate, moeten voorzien in de ver eischte geschikte localiteit. Zal hierin mis schien eenigszins kunnen worden voorzien door het gymnastieklokaal der openbare school Schoolstraat, voor het overige moet naar localiteit worden omgezien. Hiertoe "hebben B. en W. het oog laten vallen op het gymnastieklokaal van de vereeniging „Hou-Vast" aan de Celebesstraat. Het be stuur der vereeniging is bereid dit lokaal daartoe in bruik af te staan tegen een ver goeding van 0.40 per uur, zonder verwar ming en verlichting. De bijzondere scholen aan het St. Joris- plein en die van de Martha-Stichting be schikken zelf over voldoende localiteit. De bijzondere school aan de Hooftstraat is aangewezen op het gymnastieklokaal aan de school aan den Oudshoornscheweg. De twee bijzondere scholen te Aarlan- derveen zullen, voor zooveel noodig, ge bruik ïtunnen maken van een daartoe in te richten localiteit in het Verenigingsge bouw aldaar, welk gebouw nog tot 15 Mei e.k. verhuurd is, en daarna weder ter vrije beschikking van de geiheente zal komen. Tot genoemden tijd zal het billijk zijn de huidige exploitatie-commissie voor het in gebruik te nemen lokaal eenige vergoeding te geven, alhoewel de gemeente op grond van de bepalingen vaii het loopende con tract daartoe misschien niet direct ver plicht zou zijn. Uit practische overwegingen is het voorts gewenscht, dat de gemeente dit voor het onderwijs te bezigen lokaal zelf, voor zoo veel noodig, inricht voor het onderwijs in lichamelijke oefening, waar het toch in de bedoeling ligt het door twee scholen te ge bruiken. De kosten van deze inrichting zullen geen groot bedrag beloopen en zijn te stellen op ongeveer 200. B. en W. hebben deze oplossing ontwor pen in afwachting van de beslissing, omtrent de eventueele verbouwing der openbare school-Schoolstraat, waarbij door den bouw tevens van een centraal gymnastieklokaal, een wellicht nog meer bevredigende rege ling zal kunnen worden verkregen. Hier komt bij, dat ook in de leerplannen van verschillende scholen nog de nieuwe rege ling voor het vak lichamelijke oefening moet worden opgenomen, waarbij er naar gestreefd moet worden het onderwijs zoo veel mogelijk te regelen in verband met en te verdeelen over de beschikbare localitei- ten, zoodat het juiste getal uren, geduren de welke elke school van de ter beschikking te stellen localiteiten gebruik zal maken, nog niet vaststaat. In de gemeente wonen twee personen, die boerenleenbanken. Groote opvragingen kwamen echter niet voor. Uit een en an der concludeert spreker, dat de boeren leenbanken voor haar taak berekend zijn. Uit het door den kassier uitgebracht verslag over het boekjaar 1940, blijkt dat de tot. ontvangsten bedroegen, 756.153.26 en de uitgaven f 749.558.31. Kassaldo per 31 December 6594.95. Op 31 December waren aan spaargelden belegd 225.610.32 en aan deposito's in ek. courant f 56.825.99. Er werd een reke ning geopend voor du'bieuse debiteuren ad 250.Met de over 1940 gemaakte winst steeg de reserve tot f 28.370.48. Aan voor schotten stonden uit f 60.417.69 en in loo pende rekening, waardepapieren, gebouwen eet. was belegd 241.132.42. Over nog niet verschenen termijnen was te vorderen aan rente 706.35, terwijl het saldo bij de Postcheque- en Girodienst be droeg 2205.38. Bij monde van den heer D. Breedijk, werd door de commissie uit de leden ver slag uitgebracht van hunne bevindingen en werd daarna door de vergadering de re kening en balans over 1940 goedgekeurd en door het bestuur geteekend. Als leden der commissie voor het boekjaar 1941 wer den aangewezen de heeren D. Breedijk, J. Oh. Heemskerk en J. K. Heijl. Als lid van het bestuur werd herkozen het periodiek aftredend lid, de heer H. van Schie, en als lid van de Raad van Toezicht werd in de vacature A. v. Moorsel gekozen, de heer B. M. van Stijn. Hierna sluiting. in het bezit zyn van het vereischte diplo ma, n.l. de heeren P. Zuidam en G. W. de Jong. De heer G. W. de Jong is of zal door eenige bijzondere scholen met het onderwijs in lichamelijke oefening worden belast, zoodat hij daardoor volledig wordt in be slag genomen. De gemeente is aangewe zen op den anderen onderwijzer in licha melijke oefening nl. den heer P. Zuidam, die mede nog aan eenige bijzondere lagere scholen zal worden verbonden en op die wijze een volledige dagtaak zal verkrijgen. De belooning van den te benoemen leer kracht zouden B. en W. willen bepalen op 1.50 per lesuur, terwijl zij de aanstel ling, voorshands," een tijdelijk karakter zou den willen geven. Inkoop van dezen tij de- lij ken dienst als pensioengerechtigden dienst, blijft dan mogelijk bij een even tueele latere vaste aanstelling. Met het oog op den aanvang van een nieuwen cursus, aan de meeste scholen per 1 April, ligt het in de bedoeling en is het ook ten zeerste gewenscht, het onderwijs in het vak lichamelijke oefening volgens de hier gedachte regeling, ook op dien datum te doen ingaan. CHR. H. B. S. WORDT LYCEUlif Met ingang van den nieuwen cursus Het bestuur der Chr. H. B. S. alhier heeft besloten de school om te zetten in een chr. lyceum door- uitbreiding met een gymna sium. Nadat hiervoor de vereischte goedkeuring is verkregen, is thans, naar de „Rijnbode" verneemt, besloten deze omzetting met September a.s. te doen ingaan. Hierdoor wordt dus voorkomen, dat leerlingen uit de Rijnstreek voor het volgen van gym nasiaal onderwijs zijn aangewezen op de gymnasia of lycea te Leiden of Gouda. Het middelbaar onderwijs ter plaatse is met deze omzetting dus ten zeerste gediend. In verband hiermede is tot leeraar in de oude talen benoemd de heer drs. A. W. Begemann, thans leeraar aan het chr. ly ceum te Zwolle. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagavond, a.s. te 6.39 uur. De agenda luidt: Voorstel van B. en W. in zake vaststel ling van een verordening betreffende slui ting van slagerswinkels des Dinsdagsna middags. Voorstel van B. en W. in zake wijziging van het raadsbesluit d.d. 21 November 1940, betreffende het aangaan van een grond- ruiling met de provincie Zuid-Holland. Voorstel van B. en W. in zake ruiling van grond met den heer M. C. Oosthoek, voor verdere verbreeding van de Verleng de Aarkade. Voorstel van B. en W. in zake verkoop van een perceel bouwgrond aan den heer A. van Dam q.q. Voorstel van B. en W. in zake verkoop van een perceeltje grond aan den heer W. Barreveld q.q. Voorstel van B. en W. in zake verkoop van eenige panden. Voorstel van B. en W. in zake het tref fen van voorzieningen in verband met het onderwijs in het vak lichamelijke oefening op de openbare en bijzondere lagere scho len. Voorstel van B. en W. in zake naamge ving aan enkele straten. Voorstel van B. en W. in zake wijziging der verordening gemeentepolitie. Benoeming van een gedelegeerde der gemeente in het bestuur der vereeniging tot bestrijding der t. b. c. alhier. Aanbevolen wordt de heer W. den Har- tog Azn. Voorstel van B. en W. in zake toeken ning van een toeslag op pensioen. Voorstel van B. en W. in zake vaststel ling van het voorschot op de uitkeering aan de bijzondere scholen ex art. 101 der L o. wet 1929 over 1941. 17. Voorstel van B. en W. in zake wijzi ging der gemeentebegrooting dienst 1941. Wit-Gele Kruis. Onder leiding van den heer J. F. Allart werd gisteravond de eer ste ledenvergadering gehouden van het Wit-Gele Kruis. Zooals bekend is werd deze af deeling op 16 October van het vorig jaar reeds opgericht op initiatief van den De ken, welke oprichting in deze vergadering door de leden werd bekrachtigd. De ver gadering werd bijgewoond door den Deken en een klein aantal der leden. In zijn ope ningswoord wees de heer Allart erop hoe er reeds een tiental jaren geleden behoefte werd gevoeld aan een afdeeling van het Wit-Gele Kruis. Door omstandigheden is het echter niet verder gekomen, dan enkele bijeenkomsten, waarin getracht werd tot oprichting te komen. Er is hier ook geen sprake van een strijd tegen het bestaande Groene Kruis, aldus spr. Het werk de verpleging als zoodanig mag geprezen worden, doch naast de lichamelijk, behoef ten, kan er ook behoefte komen aan geeste lijke verzorging. Dit nu kunnen we en moe ten we tevens verwachten van het Wit- Gele Kruis. Dat er Vel degelijk behoefte hieraan was, kan spr. door ervaringen be vestigen. Nadat spr. nog eenige bijzonder heden had geschetst omtrent de werkwijze van het Wit-Gele Kruis deelde spr. mede, dat er zich reeds plm. 185 katholieke ge zinnen als lid hebben aangemeld. Op 15 November reeds heeft deze afdeeling, die een kloosterzuster in haar dienst heeft, die op het terrein der verpleging en ook op an der terrein alleszins bekwaam is, haar werk zaamheden aangevangen en sindsdien zijn er al niet minder dan 434 bezoeken door haar afgelegd in zes weken. De contributie is minimum 5 ct. per week. Nadat het Huis houdelijk Reglement en de Statuten in vo gelvlucht waren behandeld, werd vastge steld, uit overwegingen van billijkheid, dat zij, die zich na 1 Mei a.s. als lid aanmelden een entree moeten betalen ad 1.50, welk bedrag voor toetreding na 1 September op 2.50 wordt gesteld. Voor 1 Mei wor den nieuwe leden zonder bijzondere kos ten aangenomen. Contributie gaat in op HET KOKEN VAN AARDAPPELEN IN DE SCHIL. Het Voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad deelt het volgende mede: Als over het koken van aardappelen in de schil wordt gesproken, krijgt men meer malen ten antwoord: zij zijn wel lekkerder van smaak, maar het koken duurt veel lan ger. Aan de hand van door ons genomen proe ven kunnen wij over den kooktijd nadere gegevens verstrekken. Bij de proeven is steeds hetzelfde ge wicht van aardappelen genomen en deze waren zoo veel mogelijk bij alle proeven van gelijke grootte. Aardappelen gekookt met weinig water: ongeschild (afval 4 pet., kooktijd 25 min., geschild (afval 15 pet) 20 min. Aardappelen in een aardappelstoomer gaar gemaakt: ongeschild 26 min., geschild 21 min. Tusschen de ongeschilde en de geschilde aardappelen ontstaat bij den bereidingsduur steeds een verschil van 5 minuten. Dit betee- kent echter niet het branden van de volle gasvlam gedurende dien tijd. Het aan de kook brengen met .dezelfde hoeveelheid water duurt bij beide manieren even lang. Het verschil ontstaat bij het aan de kook houden, en dit geschiedt op de spaarvlam. Het gemiddelde gebruik van een spaar vlam is 50 liter per uur. In 5 minuten wordt dus 4 liter gas meer verbruikt. Berekent men dit tegen een gemiddelden kostprijs van 14 cent per kubieke meter (1000 L.), dan geeft dit per maand een verschil van cent. Daar uit voedingsoogpunt bezien het koken van aardappelen in de schil ver re de voorkeur verdient, terwijl bovendien 11 pet. op den afval wordt bespaard, be hoeft het dus om het iets grooter brand stofverbruik niet gelaten te worden. den eersten der maftid, volgende op die waarin de aanmelding is gedaan. Bijzondere moeilijkheden hieromtrent zullen echter door het bestuur onder het oog worden ge zien. Bij de eerste bestuursverkiezing werd het voorloopige bestuur in zijn geheel ge handhaafd met bijna alle uitgebrachte stemmen, terwijl de heer J. F. Allart met bijna alg. st. tot voorzitter werd gekozen. De werkzaamheden zijn als volgt verdeeld: secretaris de heer H. S. v. d. Putte, penning meester de heer C. J. Winninghoff, terwijl voorts nog in het bestuur zitting hebben de heeren C. Y. Ponsioen en P. J. Schip per. De Deken is door den Bisschop be noemd tot geestelijk adviseur. De voorz. bracht dank aan den Deken voor diens ini tiatief, waardoor een mooi en nuttig so ciaal werk in de parcohie is tot stand geko men voor welks voltooiing niets onbeproefd zal worden gelaten. De groei, aldus spr., die deze vereeniging kan hebben, is nog zeer groot. Het bestuur zal zich beijveren om voor de leden, datgene te geven waar op zij recht hebben en wat zij van een der gelijke vereeniging mogen verwachten, zon der echter te vervallen in naijver met soort gelijke instanties. De vereeniging is ge- meentelijk.Ze reikt dus verder dan de gren zen van de parochie. De voorz. raadt aan lid te blijven van het Groene Kruis. Deze bestaat al jaren en werkt uitstekend. Spr. spoort ieder aan propaganda te maken en vooral te wijzen op de juiste doelstellingen van het Wit-Gele Kruis met name de ver- eeijoznrging van het lichaam der patiën ten, maar ook van de ziel. Dit waren de mo tieven, die de stimulans tot oprichting vormden. Moge hierdoor veler bezwaar om als lid toe te treden worden opgeheven. HAZERSWOUDE Geboren: Jan, zoon van M. van der Haven en J. Klaver Joseph Johannes Maria, zoon van N. J. Schoonderwoerd en J. van Gerven, KOUDEKERK Begin van brand. Gistermorgen werd de brandpsuit gealarmeerd voor een schoor steenbrandje bij den fabrieksarbeider H. op het z.g. „fort", waarop een 5-tal gezinnen wonen. Gelukkig dat het flink regende, waardoor de vonken op het rieten dak geen vlam konden vatten. De brand kon door de bewoners zelf worden gebluscht, zoodat de spuit geen dienst behoefde te doen. Gevestigd: van Vreeswijk: E. Ouds hoorn van Boskoop: M. Peters van Leiden: E. van Leeuwen van Boskoop: G. Berkien van Voorburg: J. Oppelaar van Hazerswoude J. Ploeg en gezin. Vertrokken: J. E. van Ooijen en ge zin naar Arnhem N. Nagtegaal naar Leiden M. Maurits naar Leiden N. A. Hoogeveen naar Gouda D. de Heer naar Bodegraven H. A. Schulenklapper naar Utrecht J. H. van der Stoel en gezin n. Leiderdorp. ZOETERWOUDE Geboren:-Anna Maria d. van E. J. Kraan en I. M. van Zoest Jozef Hendri- cus z. van C. Turk en M. 'j. van Velzen Cornelia Sophia Francisca d. van N. A. v. Velzen en J. E. van Zelst Wilhelmina Johanna Maria d. van N. A. van Leeuwen en J. Remmerswaal Wilhelmina Corne lia d. van J. P. Wolters en C. C. Disseldorp Wilhelmus Hendrikus z. van C. van Leeu wen en W. C. van Wieringen Johannes Jozef z. van C. J. Turk en Th. M. van Diest Steintje Elisabet d. van W. Viskil en G. de Jong Johanna Maria Theresia d. van B A. Roessen en W. E. van der Hoeven Petrus Wilhelmus Josephus z. van J. van der Drift en G. A. Kuijpers.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6