i STADSNIEUWS I OMGEVING 1 Laatste Berichten MARKTBERICHTEN DINSDAG 25 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 PROF. VAN WIJK. f Na een ongesteldheid van slechts twee dagen is in den afgeloopen nacht te zijnen huize overleden prof. dr. N. van Wijk, hoogleeraar in de Balto-Slavische talen aan de Leidsche Universiteit. Nicolaas van Wijk werd 4 October 1880 te Stad Delden geboren. Hij volgde van 1892 tot 1898 het Gymnasium te Zwolle en werd in laatstgenoemd jaar aan de Amster- damsche Universiteit ingeschreven in de faculteit der Ned. Letteren. In 1902 pro moveerde hij aan de Amsterdamsche Uni versiteit op een proefschrift, getiteld: „Der nominale Genitiv Singular im Indogerma- nischen in seinem Verhaltnis zum Nomi- nativ". Na zijn promotie verbleef hij gedurende een jaar voor studieverblijf in Leipzig dn Moskou, waarna hij tot tijdelijk leeraar werd benoemd aan de H. B. S. te Arnhem. Van 1904—1907 was hij leeraar aan de H. B S. te Goes, waarna zijn benoeming volg de tot onder-bibliothecaris van de Kon. Bibliotheek te Den Haag, welke functie hij tot 1913 vervulde. In laatstgenoemd jaar werd hij bij ko ninklijk besluit benoemd tot hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit om onderwijs te geven in de Balto-Slavische talen, welk ambt hij den 8sten October 1913 aanvaard de met een inaugureele rede, getiteld: ,.Balties-Slaviese problemen". Prof. van Wijk was in het academiejaar 19291930 rector magnificus der Leidsche Universiteit. Tevens was hij voorzitter der Nederlandsche Commissie voor intellec- tueele samenwerking. Prof. van Wijk was een man van weten schap van den hoogsten rang, zoodat het geen verwpndering kan wekken, dat een onnoemelijk aantal publicaties van zijn hand verschenen, vooral in de Verhande lingen der Kon. Academie van Wetenschap pen. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal plaats hebben a.s. Zaterdagmiddag te 3 uur op Rhijnhof. DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN" Het Nieuw Hollandsch Strijkkwartet, be staande uit de heeren Joachim Röntgen, le viool, Piet Nijland, 2e viool, Dick Vos, alt en Carel van Leeuwen Boomkamp, cello, dat zoowel in binnen- als buitenland groote successen oogstte en in dit seizoen zeer op den voorgrond is getreden, niet al leen door de vele radio-uitzendingen, maar vooral ook door de concerten voor vrijwel alle belangrijke Kunstkringen in ons land, waarbij de prachtige artistieke prestaties van dit Ensemble algemeen de aandacht trokken, zal op Zondagmiddag, 30 Maart a.s., concerteeren in de Stadsgehoorzaal. De gemeenteraad van Boskoop kwam in vergadering bijeen. Afwezig de heer G. van Capel. Mededeelingen. B. en W. deelen o.m. mede, dat de heer A. Frank, uit de waar neming van zijn functie ontheven hoofd der openbare school voor uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente, moet worden geacht te zijn ontslagen met ingang van I Maart 1941. In de aldus ontstane vacature zal door den Gemeenteraad dienen te worden voor zien binnen den tijd en op de wijze als is bepaald in artikel 36 der lager onderwijs wet 1920. B. en W. stellen zich voor den gemeenteraad daartoe tijdig een voor dracht aan te bieden. Voorts, dat bij besluit van de secretaris sen-generaal van het departement van sociale zaken en van binnenlandsche zaken bepaald is, dat de gemeenten Gouda, Gouderak, Haastrecht, Moordrecht, Reeu- wijk, Boskoop, Waddinxveen, Moerkapelle, Zevenhuizen, Nieuwerkerk aan den IJssel en Bleiswijk gezamenlijk den keurings dienst van vee en vleesch zullen regelen binnen drie maanden na dagteekening van het besluit, waarbij de gemeente Gouda is aangewezen als centrum-gemeente. Binnenkort zal een voorstel tot vaststel ling van een gemeenschappelijke regeling t.ï dezer zake met genoemde gemeente worden aangeboden. En verder nog, dat ter zake van de in middels ontworpen regeling voor de ge neeskundige armenverzorging het overleg met de daarvoor in aanmerking komende instanties is geopend. Deze mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot toekenning van voorschotten aan de besturen van scholen voor bijzonder gewoon en uitgebreid lager onderwijs, op de vergoeding, bedoeld in artikel 101 der lager onderwijswet 1920, over het jaar 1941. Deze worden bepaald op een bedrag per leerling van 10.15 voor het bijzonder ge woon en 21.99 voor het bijzonder uitge breid lager onderwijs. Bestrijding van plantenziekten. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning ter bestrijding van plantenziekten en schadelijke dieren. De voorzitter zegt, dat dit voorstel het resultaat is van een ver zoek om van gemeentewege datgene te doen wat mogelijk is ter bestrijding van plantenziekten, zulks na overleg met ver schillende instanties. De heer Brand vraagt of onder de wer kingssfeer van deze verordening ook par ticuliere tuintjes zullen vallen. Deze laat ste kunnen n.l. terdege besmettingshaarden zyn. De heer Veerman heeft dezelfde vraag. Ook de z.g. windakkers dienen onder de bepalingen te vallen. Er ontstaat eanige discussie OP DE BOLLENBEURS. De heer Frans Roozen Lzn. Vogelenzang had met zijn collectie parKiettulpen de al- geheele belangstelling. Wat een verschil met markgraat van Badeen en Caié brun van weleer! Sunshine, de hard gele,, was o. i. de beste van allen, met haar zeer grillige vor men, ofschoon ook Discovery pit Pr. Elisa beth naar den eeretitel stak. Blue Parrot en Orange Parrot waren forsch van bloem en levendig van kleur, zij waren echter nog niet genoeg „parkiet". Laetitia daarentegen, oud-rose, was te grillig van vorm; alle overdrijving schaadt. C. Nieuwenhuis, Lisse zond een pot met T. T. Red Giant in: Flinke lange stelen, helderroode bloemen C. Nieuwenhuis, Noordduin, lisse liet de bekende Darwin „Utopia" zien. C. A. v. d. Wereld, Roelofarendsveen, zond, ter vaststelling van den naam, een gele Trompet Narcisc in, welke hij Burge meester Vosters wenscht te noemen. Een verbetering by al het op dit gebied be staande, is deze variëteit zeker niet. Mooi was de Barrii Amiable, ingezonden door Jonkheers Bloembollenbedrijf te Hil- legom. De oranje cup, welke hier de vorm heeft vaen een schijf staat vlak tegen de zadige bloemblaadjes. N.V. Enchantress, Haarlem zond o. m. een vaas nieuwe Freesia zaailingen in. Prachtig! Niet prachtig maar treurig was de in zending van een bewoner van Texel. Eenige potten met verlepte witte Crocus. Hoe kan men nu toch zooiets naar een „keuring'' sturen? LEIDSCHENDAM K.J.M.V. Onder leiding van den heer Wim Bieijs kwam gisteravond de K.J.M.V. in haar clublokaal aan de Damstraat bij een. Na de gebruikelijke opening door den voorz., verkreeg Adr. Bontje het woord. Op duidelijke wyze werd door hem een uiteenzetting gegeven van zijn werkkring in den kaashandel, waarbij hy een beschrij ving gaf van oen handel en wandel op een kaasmarkt, van de verschillende soorten kaas en van welke streken en plaatsen deze hoofdzakelijk werden aangevoerd. Hierna sprak Jan van Bohemen over eeteelt". In zijn lezing deed hij uitkomen de wijze van melken vroeger en thans, waaruit bleek, dat nu vele eischen gestela worden. Hij besprak de verschillende kwa liteiten, het vetgehalte, de aflevering en anderszins. Door den voorzitter werd aan beide hee ren dank gebracht voor dit eigen werk, waarbij hij anderen aanspoorde dit goede vraag of de redactie van artikel 3 ruim genoeg is om de particuliere tuintjes en windakkers onder de bepalingen der ver ordening zoo ruim mogelijk kan worden toegepast. De heer Brand vraagt of het niet noodig is, dat, waar het boomkweekerygebied niet beperkt is tot de gemeente Boskoop, ook bij de omliggende gemeenten wordt aangedrongen op de vaststelling van een soortgelijke verordening. De voorzitter kan voor deze gedachte veel gevoelen. Of het gemeentebestuur of de Plantenziektenkundige dienst zal een verzoek aan de buitengemeente richten. Aan de agenda wordt voorts toe gevoegd het voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel tuingrond met twee woonhuizen met bestemming om te dienen als proeftuin en tot medewerking aan de totstandkoming van een laboratorium ten behoeve van grond- en verder tuinbouwkundig onderzoek. De vergadering gaat hierop in comité. Na heropening der deuren betuigen de heeren de Ruyter, Noest, Hage, Boekraad, Brand, van Wengerden en Smit hun in stemming met het voorstel, waarna het voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. De heer Veerman stelde bij de debatten nog de vraag of iedere booin- kweeker lid van de Vereeniging „De Proeftuin" kan worden. Wethouder van Kleef achtte het van het allergrootste belang, dat iedere boomkwee- ker lid wordt van deze vereeniging, wier feitelijk doel is, de boomkweekerij zooveel mogelijk op te voeren. Als uitvloeisel van dit voorstel wordt tevens besloten om aan de vereeniging „De Proeftuin" te beginnen met het jaar 1941 een jaarlijksche subsidie van 250. uit de gemeentekas te verleenen. Als vertegenwoordiger der gemeente in het bestuur van de vereeniging „De Proef tuin"' wordt aangewezen wethouder W. C. van Kleef en als zijn plaatsvervanger het lid van den Raad de heer D. Veerman. De genoemde vereeniging is einde 1940 belangrijk gereorganiseerd, in samenwer king met de Vereeniging voor Boskoopsche Culturen en de Vereeniging Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, terwijl voorts als lid der vereeniging is toegetreden de Nederlandsche Dendro- logische Vereeniging. De vereeniging „De Proeftuin" is thans voornemens haar werk zaamheden in het algemeen belang der Bos koopsche Cultures belangrijk uit te brei den. De vereeniging heeft daartoe de be schikking noodig over een proeftuin, een sortimentstuin en een naar de eischen in gericht laboratorium. Het Ryk zal zijn me dewerking verleenen om de exploitatie van een en ander mogelijk te maken, mits de gemeente Boskoop grond en gebouw ter boachikking stelt. voorbeeld te volgen. Nadat de voorzitter nog enkele leden, die hun vakdiploma had den behaald, hartelijk had gefeliciteerd, werd de bijeenkomst met het gebed voor den vrede gesloten. Redder onderscheiden. Het bestuur van de maatschappij tot redding van dren kelingen heeft de bronzen medaille wegens het opwekken van de levensgeesten by drenkelingen of door gas verstikten, toege kend aan L. Roos te Leidschendam. NOORDWIJK JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag te pl.m. 4 uur had op den Nieuwen Zeeweg tegenover café Rijn de rs een zeer ernstig ongeval plaats. Het 10-jarig zoontje van den heer Wamelink, Hoofdstraat alhier, wilde van ter zijde op een passeerende paard-en-wagen springen. Hierbij kwam het ventje echter te vallen en geraakte onder de wielen, waarbij hij zulke zware wonden bekwam, dat hij bijna onmiddellijk ter plaatse over leed. Nadat het stoffelijk overschot was overgebracht naar het gebouw van het Wit-Gele Kruis is het in den avond naar de ouderlijke woning vervoerd. RIJNSBURG GroentenveilingDe leden der groen tenveiling vergaderden in „Avondrust". De voorzitter, de heer D. v. Egmond Nzn., opende; de secretaris de heer Jac. Krom hout, bracht het jaarverslag uit. De om zet bedroeg ƒ414.611.01, dat is ƒ113.000 hooger dan vorig jaar. Er is een winst over 1940 van ƒ5.114.92. Het ingekomen rap port van den accountant was gunstig. Het bestuur stelde voor een nieuwe betonnen schoeiing langs het veilingterrein te ma ken, Kosten pl.m. 2000. Dit voorstel werd aangenomen. Evenzoo het voorstel om het statiegeld voor de veilingkosten op 1.— per stuk te brengen. Zulks in overleg met de omzetbelasting kon het bestuur nog de omzetbelasitng kon het bestuur nog niets definitiefs meedeelen. Als deze belas ting betaald zal moeten worden zal het veüingspercentage ongetwijfeld van 4 pet. op 5 pet. gebracht moeten worden. De pe riodiek aftredende bestuursleden D. v. Eg- mond Nzn. en N. Zandbergen Wzn. werden herkozen. Na rondvraag sluiting. STOMPWIJK Personalia. Geslaagd voor het diploma vakbekwaamheid voor broodbakkers de heer Ad. van Maren. WASSENAAR Personalia. Voor het apothekersassis tentexamen is geslaagd mej. L. Salm al hier. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7615. J. M. Samson, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 34. Aannemers-, transport- en overslagbedrijf. E.: J. M. Samson, Zoeterwoude. W ij z i g n g. 628. A. v. d. Berg, Noord- wijk, Hoofdstraat 78. Schoenmakerij en -winkelier. Overl. E.: A. v. d. Berg, Noord- wijk a. Zee, d.d. 9 Febr. 1941. BINNENLAND. LUCHTAANVALLEN OP NEDERLAND. In den afgeloopen nacht vonden enkele Engelsche luchtaanvallen plaats. Brisant- en brandbommen werden afgeworpen, die in enkele gevallen schade aan woonhui zen toebrachten. Eén persoon werd zwaar gewond, twee personen liepen lichte kwetsu ren op. BUITENLAND. HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. BERLIJN, 24 Maart. (D. N. B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: In het Noordelijke deel van den Atlanti- schen Oceaan opereerende duikbooten heb ben 27.500 brt. vijandelijke koopvaardij- seheepsruimte, waaronder drie tankschepen tot zinken gebracht Ook het luchtwapen zette den strijd tegen de Britsche scheep vaart op de Noordzee, op den Atlantischen Oceaan, en in de Middellandsche Zee met succes voort. Verkenningsvliegtuigen brach ten bij de Orkaden en de Faroer-eilanden twee kleine koopvaardijschepen van teza men ongeveer 2500 brt. tot zinken. In het zeegebied der Shetland-eilanden werd een gewapend koopvaardijschip van 6000 brt. in scheervlucht op succesvolle wijze be streden. In het gebied van de Middellandsche Zee vielen Duitsohe vliegtuigen ten Zuiden van Kreta 2 Britsche koopvaardijschepen van elk ongeveer 6000 brt, waaronder een tankschip, aan. Het tankschip werd in zin kenden toestand gezien. Het tweede koop vaardijschip bleef met zware schade lig gen. Op 23 Maart werden twee geslaagde aanvallen door formaties duikbommen werpers op de haven van La Valetta (Mal ta) ondernomen. Vijf groote vracht- en passagiersschepen werden door bommen van zwaar en het zwaarste kaliber ge troffen. Voorts kreeg een lichte kruiser in de haven van La Valetta drie zware vol treffers. Haveninrichtingen en een olie opslagplaats werden vernield. Italiaansche jachtvliegtuigen welke te zamen met Duitsche jagers de aanvallen op La Valetta garandeerden, schoten in luchtgevechten vier vijandelyke vliegtui gen van het type Hurricane neer. In Noord-Afrika deden Duitsche verken ningsvliegtuigen aanvallen op troepencon centraties van den vijand met bommen en boordwapenen. Op een station werden voorraden benzine bij het uitladen in brand geschoten. De daardoor ontstane groote brand kon op den terugweg der vliegtui gen nog op een afstand van ruim honderd kilometer worden waargenomen. Duitsche en Italiaansche gemotoriseerde troepen on dernamen gezamenlijk verkenningen aan den Oostelyken rand van de Woestijn van Syrte. In Bulgarije worden de bewegingen der Duitsche troepen stelselmatig voortgezet. Van drie vijandelyke gevechtsvliegtui gen, welke tegen den avond van 23 Maart naar de Nederlandsohe kust vlogen, wer den twee machines van het type Bristol Blyheim door jagers in een luchtgevecht neergeschoten. In den afgeloopen nacht vloog de vijand naar Noord-Duitschland en deed een aan val op de Rijkshoofdstad. In verscheidene Berlijnsche woonwijken werden brand- en brisantbommen van groote hoogte gewor pen, welke op sommige plaatsen dakbran den veroorzaakten. Er is geen militaire schade aangericht. Eenige burgers werden gedood en verscheidenen gewond. Zij hiel den zich buiten de schuilplaatsen op. De vijand verloor behalve de vier in de Mid dellandsche Zee neergeschoten jachtvlieg tuigen nog drie andere toestellen. Zes eigen machines worden vermist. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERÏCHT. ERGENS IN ITALIë, 24 Maart. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 290 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Van het Grieksche front valt niets bij zonders te vermelden. Onze formaties vlieg tuigen bombardeerden de inrichtingen van ae basis Preveza en de vijandelijke schepen, v/elke gemeerd lagen in de haven van Li- xurL Andere vliegtuigen bombardeerden vijandelijke stellingen en barakken aan het front van het elfde leger. Vijandelyke vliegtuigen deden een aanval op Devoli. Onderschept door onze jachtvliegtuigen werden twee toestellen van het type Hurri cane door de jagers en een ander van het zelfde type door ons luchtdoelgeschut neer. gehaald. De Vlootbasis La Valetta op het eiland Malta werd herhaalde malen door formaties van het Duitsche luchtwapen, welke geëscorteerd werden door Italiaan sche en Duitsche jachtvliegtuigen, aange vallen. Bovendien werden de haveninrich tingen en een reservoir stookolie, een krui ser, twee schepen van groote tonnage en drie schepen van middelmatigen inhoud herhaalde malen met bommen van zwaar kaliber bestookt. Tijdens luchtgevechten schoten de Italiaansche jagers vier Vijan- deliike eendekkers neer. Noord-Afrika: Optreden van gemechani seerde Duitsche detachementen aan den Oostelyken rand van de woestijn van Syrië. Formaties van het Duitsche luchtwapen bombardeerden en beschoten in Cyrenaica concentraties var. vijandelijke gemechani seerde striidmiddelen. In de Egeische Zee vielen onze jacht vliegtuigen een vijandelijke luchtbases op het eiland Kreta aan, waarbij een vlieg tuig op den beganen grond in brand ge raakte en verscheidene andere machines beschadigd werden In het Oostelijke bekken van de Middel landsche Zee hebben Duitsche vliegtuigen een tankschip van 6000 ton tot zinken ge tracht en een ander vijandelijk koopvaar dijschip ernstig beschadied. Oost-Afrika: De vijand hernieuwde zijn bardnekkige aanvallen in den sector van Keren op den avond van 22 Maart en op f den ochtend van 23 Maart werd hij overal met zeer zware vèrliezen afgeslagen, waar bij een vaan van het vreemdelingenlegioen in onze handen viel. HITLER IN WEKNEN AANGEKOMEN. WEENEN, 25 Maart. (A. N. P.). Van goed ingelichte zijde wordt gemeld: De Fuehrer is hedenochtend om 11 uur 15 te Weenen aangekomen. Hij werd door de bevolking met stormachtig gejuich begroet. De Fuehrer heeft zijn intrek genomen in hotel Imperial. MINISTERSBIJEENKOMSTEN TE WEENEN. WEENEN, 25 Maart. (D. N B.). De Rijks minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, is vanochtend in Weenen aan gekomen. WEENEN, 25 Maart. (D. N. B.). Heden ochtend is de Italiaansche minister van buitenlandsohe zaken, graaf Ciano, per extra trein te Weenen aangekomen. Ter verwelkoming was op het station aanwezig de rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop. Met den rijksleider von Schirach waren voorts vertegenwoordigers van staat, partij en weermacht aanwezig. WEENEN, 25 Maart. (D. N. B De Joe goslavische minister-president, Tswetko- witsj, en de Joegoslavische minister van buitenlandsche zaken, Cincar Karkowitsj, zijn hedenochtend per extratrein te Weenen aangekomen. De rijksminister van buiten landsche zaken, von Ribbentrop, verwel komde de Joegoslavische gasten op het per ron en heette hen welkom in Duitschland, Ter ontvangst van de Joegoslavische staats lieden waren met ryksleider von Schirach vertegenwoordigers in staat, partij en weer macht aanwezig. WEENEN, 25 Maart. (D. N. B In den loop van den ochtend is ook de Japansche ambassadeur te Berlyn, Osjima, in Weenen aangekomen. WOLVEN IN SPANJE. MADRID, 25 Maart. (D. N. B.). Wolven zyn verschenen in de velden van Merika, waar zij een groot aantal stuks vee hebben gedood. De bevolking heeft jachtpartyen georganiseerd om den plaag te bestrijden. 486ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Maandag 24 Maart 1941 lste klasse, 1ste lUst Hoogc Pryzcn f 1500.— 4923 f 1000.— 3047 5941 f 400.— 12983 t 200— 10558 173«4 f 100.— 12084 12805 19850 21063 Pr(Jïcn va m t 20. 1015 1024 1049 1088 1063 1113 1179 1194 1197 1218 1844 1471 1403 1520 1547 1560 1587 1610 1813 1840 1844 1850 1899 1905 1912 1961 1988 2035 2069 2095 2097 2105 2153 2210 2221 2239 2276 2294 2353 2386 2450 2589 2729 2731 2791 2803 2884 2893 2944 2960 2989 2998 3000 3089 3141 3196 3333 3354 3371 3431 3433 3508 3521 3598 3603 3642 3663 3790 38GO 3842 3876 3889 3895 3941 3953 3963 4001 4019 4023 4024 4037 4051 4067 4086 4091 4184 4188 4209 4241 4254 4258 4288 4341 4371 4382 4425 4464 4464 4474 4482 4516 4560 4588 4668 4694 4695 4794 4846 4915 4955 4990 5022 5037 5085 5096 5144 517» 5219 5231 5232 5236 5264 5330 5343 5350 5393 5403 5478 5486 5489 5520 5542 5544 5585 5603 5654 5723 5737 5753 5757 5792 5839 5854 5979 6056 6064 6096 6103 6121 6141 6164 6177 6100 6201 6202 6231 6251 6305 6334 6357 6414 6463 6524 6554 6645 6647 6671 6684 6774 6781 6829 6882 6939 6952 6953 6956 6965 6972 6985 7022 7028 7032 7097 7105 7154 7169 7198 7216 7243 7250 7281 7284 7286 7304 7324 7426 7428 7440 7473 7481 7485 7495 7532 7553 7578 7580 7620 7624 7639 7662 7674 7741 7749 7760 7843 7870 7937 7964 7969 7973 8172 8173 8175 8200 8205 8211 8244 8251 8298 8386 8414 8439 8464 8484 8516 8557 8611 8628 8661 8662 8663 8691 8697 8713 8770 8807 8820 8834 8855 8893 8910 8937 8938 9049 9074 9077 9108 9126 9132 9147 0159 9213 9260 9277 9280 9284 9289 930S 9323 9328 9334 9352 9377 9408 9419 9423 9487 9545 9566 9576 9695 9738 9779 9791 9802 9804 9871 9876 9904 9912 10021 10059 10069 10088 10102 10177 10191 10209 10239 10306 10334 10339 10351 10381 10382 10390 10460 10497 10519 10521 10539 10553 10589 10652 10688 10711 10734 10901 10916 10931 10949 10957 11006 11033 11091 11097 11129 11163 11167 11205 11228 11236 11241 11326 11415 11479 11517 11536 11612 11748 11768 11772 11773 11782 11794 11803 11830 11856 11858 11861 11896 11897 11899 11924 11957 11936 12023 12044 12075 12146 12147 12153 12155 12158 12168 12200 12207 12234 12279 12340 12350 12360 12366 12427 12475 12481 12488 12490 12556 12585 12592 12604 12630 12638 12644 12647 12686 12736 12749 12811 12829 12859 12875 12892 13991 12992 13007 13036 13055 13106 13121 163 13159 13179 13192 13211 13236 13326 13331 13349 13361 13374 13395 13414 13427 13464 13518 13604 ir 13661 13688 13764 13791 13810 13812 13830 13842 13862 13863 13899 13912 14051 14106 14117 14130 14133 14145 14172 14180 14192 14212 14231 14277 14315 14335 14345 14357 14387 14390 14399 14412 14434 14505 14530 14579 14583 14588 14724 14747 14776 14802 14833 14858 14865 14884 14918 14919 14960 14973 14974 14978 14992 15046 15081 15093 15158 15162 15217 15220 15239 15290 15291 15301 15303 15309 15348 15356 15447 15588 15589 15602 15606 16616 15631 15663 15632 15696 15700 15782 15800 15859 15868 15871 15892 15929 15941 15955 16010 16048 16110 16130 16163 16193 16194 16209 16220 16236 16278 16298 16320 16340 16355 16390 16393 16395 16410 16418 16460 16497 16530 16570 16588 16648 16651 16655 16668 16630 16684 16691 16710 18770 16777 16809 16813 16821 16C90 16896 10913 16932 16953 16969 17000 17044 17051 17086 17106 17176 17191 17213 17268 17298 17305 17346 17371 17409 17459 17463 17484 17570 17600 17603 17634 17678 17680 17684 17770 17772 17793 17801 17804 17813 17874 17875 17899 17960 18001 18012 18055 18059 18104 18110 18137 18176 18193 18205 18233 18245 18247 18282 18288 18358 18377 18410 18438 18509 18519 18542 18580 18643 18697 18710 18712 18759 18847 18880 18300 18930 18930 19012 19031 19061 19067 19082 19088 19200 19268 19278 10295 19307 19414 19430 19448 19451 19493 19524 19533 19574 10607 19615 19622 19641 19694 19695 19748 19795 19802 19821 19860 19861 19865 19870 19871 19896 19909 19914 10015 19933 19970 20010 20115 20126 20136 20174 20179 20183 20193 20266 20290 20293 20299 20335 20345 20380 20302 20423 20425 20476 20556 20631 20650 20658 20668 20720 20756 20818 20819 20834 20843 20879 20896 20934 20970 20976 21008 21014 21026 21131 21253 21259 21308 213C- 21316 21326 21365 21414 21445 21446 21458 21510 21514 21536 21609 21621 21654 21670 21697 21704 21709 21717 21733 21740 21700 21761 21784 21851 21868 21869 21877 21889 21893 21901 21024 21929 21939 21540 21943 21950 21959 21960 LEIDEN, 24 Maart. Groentenveiling. Per 100 kg.: Savoyekool 5.20, boerenkool 6 14, rapen 2.503.80, prei 8.50; kroten 1.503.40, kroten, gekookt 1114, uien 4.806.00, peen f 6.8013.50, spruiten 1018, andyvie 1725, sla 3842, geschoonde spruiten 1630, witloof 6 19, spinazie 19—27, per 100 stuks: sa- iade 3.1010.50, per 100 bos: pieterselie 5.508.00, selderie 1.103.30, rabarber 615, raapstelen 2.20. LEIDSCHENDAM, 24 Maart. Groenten veiling. Kropsla le soort 6.608.10, Stoof- sla 2428 cent, spinazie per kg. 7785 cent, raapstelen 3.303.00, radijs 8.00 —8.80, prei 8.50, selderie 1.60—1.80. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 24 MAART. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75,2875.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43 03—43.71 Bankpapier: Berlyn 75.19—75.34 New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 43.59—43.75. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3