Weerbericht KERKNIEUWS Burgerlijke Stand RIJNSTREEK DINSDAG 25 MAART 1941 CE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 8.uur Dinsdagavond. Zon op 7.31 uur Woensdagochtend. MAANSTANDEN. 25 Maart: De maan komc Dinsdagochtend te 6.35 op en gaat Dinsdagmiddag te 5.42 onder. 26 Maart: De maan komt Woensdagmor gen om 6.59 op en gaat Woensdagavond om 6 47 onder. 27 Maart: De maan komt Donderdag morgen om 7.21 uur op en gaat Donderdag avond om 7.52- uur onder. (Nieuwe maan). 28 Maart: De maan komt Vrijdagochtend om 7.44 uur op en gaat Vrijdagavond om 8.54 uur onder. 29 Maart: De maan komt Zaterdagmorgen om 8.08 op en gaat Zaterdagavond om 8.57 uur onder. 30 Maart: De maan komt Zondagmorgen om 8.34 op en gaat Zondagavond om 10.58 uur onder. 31 Maart: De maan komt Maandagmor gen om 9.01 uür op en gaat Maandagavond om 11.59 uur onder. 1 April: De maan komt Dinsdagmorgen 9 32 uur op en gaat Woensdagnacht om 0.57 uur onder. jOIIOIIOIIOIIOtlOIIOHOIIOllCl. 0 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd cnoet worden tusschen zonsonder- Q 0 zang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond E r en morgenochtend: U O ZONSONDERGANG n Q 8.00 uur. y ZONSOPKOMST Q S 7.31 uur. Q 0 Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. -in on on on o ii on o ii o ii on o NIEUWE NEDERLANDSCHE POST ZEGELS WELDRA VERKRIJGBAAR Binnen énkele weken zal een nieuwe serie Nederlandsche postzegels in de waar den van 5, 7)4, 10 12 y3, 15, 17y3, 20, 22 Vtt 25, 30, 40 en 50 cent het licht zien. De nieuwe postzegels zullen hetzelfde uiterlijk hebben als de bestaande zegels tot en met 4 cent. De verschillende waarden zullen, evenals dit reeds bij de bestaande lagere waarden het geval is, behalve door de ingedrukte waardecijfers, door kleur verschillen worden kenbaar gemaakt. De nieuwe postzegels zullen in de waar den van 5, 7i'a, 17 ys, 25, 30 en 50 met in gang van 1 April, in de overige waarden met ingang van 16 April a.s. verkrijgbaar worden gesteld. Tegelijk hiermede zal de verkoop van de overeenkomstige waarden met Quilloche-opdruk worden gestaakt, terwijl na 15 April ook de zegels met Guilloche-opdruk in de waarden boven 50 cent niet meer verkrijgbaar zullen zijn Nieuwe zegels zullen in deze waarden niet worden aangemaakt. Voor de zegels, wel ke in rolvorm worden gebruikt, en welke o.m. ook in de automaten worden gebezigd, zal de vervanging door de zegels van het nieuwe type in vele gevallen eenigen tijd later plaats vinden. Hetzelfde geldt voor de formulieren met zeeglopdruk van 5 cent en hooger, welke, in vele gevallen, nog eenigen tijd in het bestaande type in gebruik zullen blijven. De postzegels met Guilloche-opdruk blij ven voor frankeering geldig. Inruiling van deze zegels tegen nieuwe vindt niet plaats. SPERTIJD VESTIGING BANKETBAK KERSBEDRIJF EN EENIGE ANDERE BEDRIJVEN. Bij beschikking van den secretaris-ge neraal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart is de spertijd van zes maanden ten aanzien van de ves tiging van het banketbakkers en het ban- ketverkoopersbedrijf met zes maanden ver lengd. Een zelfde verlenging geldt van den sper tijd voor het terrazzo-bedrijf, voor den kleinhandel in tot verbruik bereide tabak en voor het mineraal waterbedrijf. INTREKKING DISPENSATIES TEN AANZIEN VAN DE PLAKBAND- INDUSTRIE. De directeur van het Rijksbureau voor papier heeft de dispensaties, verleend vol gens artikel 6 van de papierbeschikking, gedeeltelijk ingetrokken en wel voor zoo ver betreft het verwerken of doen verwer ken van papier tot gegommeerd papier, dat bestemd is om te worden verwerkt tot plak band. Voor deze handelingen zal voortaan een vergunqing noodig zijn. UITVAART MR. BOMANS In de R.K. kerk aan den Heerenweg te Heemstede is gistermorgen de Uitvaart dienst gehouden voor mr. J. B. Bomans, in leven lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en oud-lid van de Tweede Kamer. Een broer van den overledene, de zeereerw. heer Jos. P. P. Bomans, pastoor in Krommenie, droeg de H. Mis van Re quiem op en op een zij-altaar las pater Borromeus de Greeve een H. Mis. Om half één is het stoffelijk overschot ter aarde besteld op het R.K. kerkhof aan het Soendaplein te Haarlem, waar velen aanwezig waren, om den overledene de laatste eer te bewijzen. De absoute werd verricht door pastoor C van Mierlo, uit Heemstede, geassisteerd door pastoor P. P. Bomans en pater Bor romeus de Greeve. Van de velen, die op het kerkhof aan wezig waren, noemen wij mr. A. J. Backer, commissaris der provincie Noord-Holland, den rgiffier, mr. M. A. Stufkens en den oud-griffier mr. S. H. Venig Meinesz, de gedeputeerden mr. A. Bruch, mr. M. Slin- genberg, mr. dr. P. J. Witteman, F. v. d. Wall en A. W. Michels, oud-minister prof. mr. C. P. M. Romme, prof. dr. A. Steger, lid der Eerste Kamer, mr. A. J. Honig, lid van den raad van toezicht op de prov. be drijven, mr. Th. A. Westra, secretaris, W. J. B. van Liemt, wethouder M. A. Rei- nalda en mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, oud-wethouders der gemeente Haarlem, Jac. Rustige, wethouder van Amsterdam, jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van "Heemstede, H. van Aiohen, burgemeester van Zandvoort, C. G. M. van Baar, burge meester van Edam, ir. W. Mensert, direc teur van het provinciale waterleidingbe drijf van Noord-Holland, ir. J. A. Wijnma len, directeur van het provinciale Electrici- teitsbedrijf van Noord-Holland, jhr. C. J. A. Reigersman, oud-hoof din genieur-direc- teur van den provincialen waterstaat, F. L. Lulofs, president-rdirecteur der „Pegem", ir. C.Thomése, directeur-hoofdingenieur van den provincialen waterstaat, F. de Boer, T. F. Bastet en W. Clasie namens de Vereeni- ging voor Algemeene Scheepvaartbelan- gen, H. Prinsen en A. Haans namens de di rectie der Nederlandsche Heidemaatschap pij, J. W. Lucas en C. Ooms namens de directie der drukkerij „De Spaarnestad", J. v. Beek en ir. mr. M. C. Bongaerts namens de Spaarkas voor R.K. kerkeliike leenin gen, en voorts vele leden der Provinciale Staten van Noord-Holland. PATER JOH. VAN DINTER f In het St. Antonius-Gasihuis te Utrecht is overleden pater Joh. van Dinter S.J., een groot zielenherder en een bekend schrijver. Pater Johannes van Dinter S.J. was 19 Maart 1887 geboren. In 1907 trad hij in de Sociëteit van Jezus en in 1921 werd hij priester gewijd. Terstond werd hij als retraiteleider in het Retraitenhuis „Sint Ignatius Loyola" te Vught aangesteld, waar hij vele jaren werkzaam is geweest. Hier na werd hij benoemd te Nijmegen in de Parochiekerk van Petrus Canisius in de Molenstraat. Na van hier overgeplaatst te zijn naar de Sint Josephskapel op de Rozengracht te Amsterdam, werd hij we der aangewezen voor de retraitehuizen te Venlo en Vught. Eveneen- was pater van Dinter langen tijd werkzaam als assistent- directeur van het Apostolaat des Gebeds. In September 1939, vlak na den dood van pater Koehorst S.J., kwam pater Van Din ter als kapelaan in Utrecht in de Sint Aloysius-kerk. Hier verwierf hij zich, even als overal elders, door zijn prettigen om gang vele vrienden en bekenden. Binnen het jaar openbaarde zich zijn ziekte en in Juni 1940 werd hij in het St. Antonius- Gasthuis opgenomen. Sindsdien werd zijn gezondheidstoestand steeds slechter. Door het geven van talrijke priester- recollecties en retraites voor seminaristen en religieuzen was hij in geestelijke krin gen zeer geziep. Doch ook had hij het hart van vele leeken veroverd, bij wie hij be kend stond als een geestig man met een op gewekt karakter, de het leven altijd van den goeden kant bekeek. Ook zullen vele lezers van zijn schetsen in „De Heraut van het Heilig Hart", welke later in een bundel „Herauties" zijn uitgegeven en waarvan de „Bevindingen uit mijn kaoelaansleven in den Jordaan"' het meest bekend zijn, en van zijn „Scherven van Gods Rijk", die in talrijke bladen zijn verschenen, in hem een vlotten en geestigen schrijver verliezen. „Tijd" LEIDEN. Geboren: Leendert z. v. C. van Leeu wen en B. Lammers. i— Hendrika d. v. H. van der Veen en J. Burgersdijk. Catha- rina Cornelia Maria d. v. J. P. Nederstigt en C. Dorland. Bartholomeus Johannes z. v. J. Lambooij en C. van 't Wout. Agatha d. v. J. A. van der Meij en C. J. van der Geer. Gerrit Arend z. v. F. Spek en J. M. van den Bossche. Johan nes z. v. J. Boom en A. C. Mulder. He lena d. v. N. J. van Roijen en L. Cornet. Gerrit Jan z. v. W. M. Flim en C. G. S. de Boer. Isaac z. v. B. Ouvvrkerk en J. Bakker. Wilhelmus z. v. I. Pardon en A. W. van Rooijen. Margaretha Davina d. G. A. Brandt en J. Leugering. Hendrik z. v. H. Lacourt en J. van Hees. Jacobus z. v. N. J. van Weizen en M. Noordervliet. Wiilem z. v. G. J. Roetert Steenbergen en A. Nijboer. Jan z.' v. J. ten Donke laar en J. Hoogeveen. Maria d. v. A. Wolvers en C. Dubbeldeman. Haven Frederik z. v. G. H. Steenhuis en J. C. P. Weisfelt. Gehuwd: A. Crama jm. en S, Leppers 3 d- Overleden: A. van der Horst vr. 72 j. ALPHEN AAN DEN RIJN Ruiling van grond. Ten behoeve van de uitvoering van het werkverruimingsobject: verbreeding van de Verlengde Aarkade van de boerderij „Florahoeve" tot den West- kanaalweg, dient de gemeente de beschik king te verkrijgen over een strook grond, gelegen langs de Verlengde Aarkade tus schen de genoemde punten. Deze strook heeft een oppervlakte van ongeveer 6500 M2. en maakt deel uit van de landei'ijen van den heer M. C. Oosthoek alhier. De met dezen eigenaar gevoerde onderhande lingen hebben tot resultaat gehad, dat deze zich bereid verklaard heeft, onder bepaal de voorwaarden, mede te werken aan een ruiling van eigendommen in dezen zin, dat de heer Oosthoek aan de gemeente af staat de bovenbedoelde strook grond, in ruil voor een perceel weiland, deel uitma kende van de boerderij „Florahoeve", ter grootte van plm. 2,11.40 H.A. Het resultaat der ondei'handelingen is vastgelegd in een voorloopige verbintenis door den heer Oost hoek, welke B. en W. ter inzage leggen. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer C. Y. Ponsiben hield de Hanze Vrij dagavond in de zaal der St. Josephsgezel- len haar maar matig bezochte jaarverga dering. In zijn korte toespraak wees de voorzitter op het belang van vergaderen, vooral nu er zooveel te doen is in het kamp der middenstanders, waarin belangrijke gebeurtenissen elkaar opvolgen, welke alle zijn in het belang der leden. Nadat de secr., de heer C. J. Winninghoff, de notu len had voorgelezen, werd de kwestie be handeld van het Rijnl. Borgstellingsfords. Hiervan was door bemiddeling van den burgemeester een schrijven binnengekomen met verzoek tot nauwere samenwerking van de middenstandsvereenigingen. De secr., die een bespreking had bijgewoond namens de Hanze, gaf een duidelijke uit eenzetting van de garg van zaken van dit fonds, en besprak de vele aanvragen van middenstanders bij dit fonds. Op meer daadwerkelijke medewerking van de zijde der middenstandsvereeniging heeft, dit fonds recht. De voorzitter deede mededeeling, dat het bekende „Santos"-for.ds ook lijdt door de moeilijke tijdsomstandigheden. De zegel actie kon niet ten volle worden uitgewerkt, zooals aanvankelijk werd beoogd. De be treffende commissie zal echter spoedig tot hernieuwde actie worden opgeroepen. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur, waarin dit met genoegen er kent het volmaakte slagen van den bezin ningsdag, welke op Asch-Woensdag alhier werd gehouden. Die dag zal paar aanlei ding hiervan thans ook in de overige af- deelirgen worden georganiseerd. Dit be- teekent, aldus de voorzitter, een felicatatie aan de afdeeling Alphen. Het feest van Sint Joseph als patroon van den arbeid, wordt op den 3en Zondag na Paschen gevierd, ook in organisatiever- band. Hierna werd voorgelezen het jaar verslag, waarin o.m. werd gememoreerd het 25-jarig bestaandsfeest, alsook de op richting van V.Z.K., die thans reeds op vol le toeren werkt. De heer S. J. H. Breukel gaf hierna acte de présence met zijn finan cieel overzicht, dat sloot met een batig saldo ad ƒ-55.05 J4Het vaandelfonds bedraagt f 191.44, terwijl het „Santos"-fonds een klein batig saldo bezit ad f 14.04. Namens de financieele commissie bracht de heer P. Meereboer lof aan dezen functionaris. Hier na werd den aanwezigen consumptie aan geboden ter animeering van het vergade ring-bezoek. Bij de periodieke verkiezing werden de heeren C. Y. Ponsioen en Th. Rozenstraten met bijna alg. st. herkoz. Bij de rondvraag besprak de heer Adr. Breu kel de retraitecommissie en de aanschaffing van het veel besproken vaandel, waarop de voorzitter antwoordde, dat een en ander nog stokt op het benoodigd bedrag, hetwelk nog steeds niet geheel compleet is. Hierna sprak de geesteliik adviseur, kaoelaan C. M. Klaver over de sociale beteekenis van den arbeid. Na deze uiteenzetting werd door den voorzitter aan spr. hartelijk dank gebracht, waarmede de aanwezigen in stemden met applaus. Diefstal. Ten nadeele van een brand- stoffenhandelaar uit Roelofarendsveen werd uit een spoorwagen op het stations- emplachement een hoeveelheid brandstof fen ontvreemd. BOSKOOP Huisvlijt-tentoonstelling. Zondagmid dag is door den zeereerw. heer pastoor Cornet, de huisvlijt-tentoonstelling geopend. Spr. noemde deze tentoonstelling een be wijs van den gezonden geest en het door zettingsvermogen van de jeugdleiding in Boskoop. Het was een combinatie van het geheele jeugdwerk in Boskoop, t.w. Kruisvaart en Gezellenvereeniging en vele mooie werk stukjes waren te bezichtigen. Niet alleen op gebied van huisvlijt, doch ook wat be treft tuin-architectuur was er menig goed ontwerp voor aanleg van tuin, boomgaard en plantsoen te bezichtigen, welke ontwer pen door boomkweekers-Gezellen waren gemaakt. De door de Kruisvaart gemaakte werk stukjes, welke zeer talrijk de wanden ver sierden, waren goed verzorgd en menig ar tistieke eniging blijkt er onder'de jeugdige Kruisvaarders aanwezig te zijn. We mogen niet te veel namen gaan noemen, want er zijn ex velen, die hun medewerking aan deze tentoonstelling verleenden, doch de heeren Cor Houdijk en Henk Rodenburg, die als clubleidersvan teeken-, schilder en houtzaagclub hun vrijen tijd steeds be schikbaar stelden voor de jongens, mag ze ker een woord van dank hier worden ge bracht. De leider van de propagandaclub der Ge zellen zorgde ervoor, dat de stand van de Katholieke Actie voor God, die midden in de zaal stond, ook in het middelpunt der belangstelling stond bij de bezoekers, die er brochures over allerlei onderwerpen en godsdienstige vraagstukken konden beko men. Vele ouders en andere belangstellenden hebben deze tentoonstelling, welke in alle opzichten geslaagd mag worden genoemd, bezocht en weer eens opnieuw ondervon den, dat er door het jeugdwerk in de paro chie veel voor en door hun jongens wordt gedaan. LEIMUIDEN Hanzedag. Zondag 23 Maart heeft de Hanze, afd. Leimuiden, haar eersten Hanze dag gehouden. De dag werd begonnen met een algemeene H. Communie, onder de Vroegmis, welke voor' het geestelijk en tijdelijk welzijn van de Hanzeleden werd opgedragen. Om 2 uur 30 werd de middag- bijeenkomst begonnen met een Lof, waar onder een toespraak vaneen geest, advi- veur, kapelaan van Teijlingen, in de kapel van de Zusters. Hierin deelde de geest, al- viseur mede, dat hij tot zijn spijt door bij zondere omstandigheden de verdere bij eenkomst niet kon bijwonen. Ongeveer 3 uur 30 werd een vergadering gehouden in de spreekkamer der eerw. Zusters. De voorz., de heer Compeer, open de deze vergadering en gaf in het kort het doel der bijeenkomst weer. Hierna gaf hij het woord aan den heer Simonis uit Leiden, die geruimen tijd de leiding had van een aangename en interessante bespre king. Op verschillende vragen wist de heer Simonis een uitgebreide en duidelijke ver klaring te geven. En zoo kan de Hanze haar eerste Hanze-dag in Leimuiden, waar op het nuttige met het aangename werd vereenigd, zeer zeker geslaagd noemen. NIEUWVEEN Gemeenteraad. Morgen, des voorm. 11 uur, komt de raad dezer gemeente in open bare zitting bijeen. De agenda bevat o.m.: verlenging ontruimingstermijn onbewoon baar verklaarde woning sectie B 554; ver koop van gemeentegrond. REEUW1JK Drie en dertig boomen omgehakt en gestolen. Aan den Rijksweg no. 12 onder deze ge meente zijn des nachts 33 jonge Canadee- sche populieren boomen met den grond ge lijk afgehakt en medegenomen. Bij elk boompje stond een houten steunpaal, die echter onaangeroerd zijn gelaten. Gebleken is dat de boomen met twee auto's zijn weg gevoerd. De politie tracht nu de dader(s) op te sporen. Gemeenteraad. A.s. Donderdag, 27 Maart, houdt de Raad dezer gemeente een openbare raadsvergadering, des avonds kwart voor zes. De agenda vermeld o.m. de volgende punten: voorstel B. en W. in zake extra hulp aan werkloozen bespreking molest-verzekering; idem wijziging uit breidingsplan, idem deelname stichting vreemdelingenverkeer „Zuid-Holland"; be noeming lid lichtcommissie. Proces-verbaal wegens huuropdrijving. Door de plaatselijke politie is tegen den heer J. van G. te Utrecht, proces-verbaal opgemaakt wegens huuropdrijving. Van een woonhuis aan den Wethouder Venteweg al hier, thans eigendom van v. G., waarvan de huurprijs voorheen 6.50 bedroeg was deze verhoogd tot 10.per week. Groene Kruis. De heer J. Reer heeft wegens vertrek bedankt als bestuurslid resp. penningmeester van de afd. Reeu- wijk van de Ver. Het Groene Kruis. De heer Reer heeft deze functie vele jaren vervuld. R.K. Voetbalver. R.V.C. Zondag wist R.V.C. I een gemakkelijke 81 overwin ning, op het met 10 man verschenen Gou da 5-elftal te behalen. Ondanks dat er in dezen wedstrijd veel doelpunten werden gemaakt, bood het vertoonde spel in dezen wedstrijd weinig aantrekkelijks. Over het geheel genomen was het dan ook een vrij slappe vertooning, vooral in de tweede helft, toen ook de keeper bij Gouda V uitviel en zij dus met 9 man moesten verder spelen. Het overwicht van R.V.C. werd hierdoor nog grooter, wat aan het spel niet ten goede kwam, temeer daar de R.V.S.-spe lers dezen middag weinig activiteit aan den dag legden. Ongeveer een half uur over tijd wordt be gonnen. In het eerste kwartier is Gouda het meest in den aanval en geven zij door hun meer doortastend spel de toon aan, doch verder dan enkeel gevaarlijke momen ten voor het R.V.C.-doel brengen zij het niet. Geleidelijk komt R.V.C. er iets beter in, vrij spoedig neemt R.V.C., wanneer Kraan handig over de bal heen stapt met een mooi schot van v. Bakel de leiding (10). Ondanks er weinig verband in de voorhoede der thuisclub zit, weten zij de stand regelmatig tot 40 op te voeren. De Gouda-keeper maakte hierbij geen ergen goeden indruk. Kort voor rust verkleint Gouda de achterstand, wanneer Overbeek een der Gouda-voorwaartsen van den bal zet, waarvoor zij een strafschop krijgen toegewezen, welke wordt benut. Gedurende de geheele tweede helft is R.V.C. sterk in de meerderheid en krijgt de Gouda-achter- hoede het hard te verduren. Nog viermaal weten de R.V.C.-ers het net te vinden, waarvan een 'n strafschop. Wel onderneemt Gouda enkele uitvallen, doch verandering in de stand komt er niet meer, zoodat het einde komt met 81 voor R.V.C. Het tweede elftal leed in Woerden een zware nederlaag, het werd met dezelfde cijfers, waarmede R.V.C. I won, ge klopt. Zij waren echter wel zeer ongeluk kig, doordat 2 spelers niet waren ver schenen, waaraan dan ook deze groote ne derlaag moet worden toegeschreven. De wedstrijd Unio aR.V.C. a werd uit gesteld. ROELOFARENDSVEEN L.T.B.'ers en Jonge Tuinders. Donder dag 27 Maart a.s. heeft de Oud-cursisten- vereeniging nogmaals een vergadering be legd. Op deze vergadering zullen besproken worden de vraagstukken, welke zich mo menteel voordoen en waarmede elke kwee- ker op het oogenblik mee heeft te maken.' Deze vraagstukken zijn de volgende: De groei Van de plant in het algemeen; de voornaamste voeding van de plant; de voeding welke wij geven in de bemesting; hoe moet ik nu omspringen met mijn mest stoffen een mijn kunstmestbonnen; de be mesting van de 2e of hoofdcultuur; al deze problemen onder glas een buiten. Zooals u ziet een program, waarvoor elke kweeker of a.s. kweeker zich intereseeert. Wij verwachten dan ook, dat zeer velen deze vergadering zullen bijwonen. Nadat de Technisch Adviseeur de inleiding heeft ge houden, kwamen de bezoekers vele vragen en moeilijkheden ten tafel brengen. Deze avond moet zijn een bron van inlichtingen en goeden raad en de voorlichtingsdienst zal u daarbij dien avond en in de toekomst mee helpen. Vergeet vooral niet te komen en om 8.30 uur aanwezig te zijn. TER AAR Stille Omgang. Vooraleer de leden jaarvergadering van het Genootschap „De Stille Omgang" een aanvang nam, togen bijna allé leden naar de parochiekerk, waar een plechtig Lof met processie werd ge houden. Hierna begon de vergadering in het pa rochiehuis, onder leiding van den waarn. voorzitter, den heer H. A. Volgering. In zijn openingswoord bracht spreker dank voor de zoo groote opkomst, herdacht de leden die ons in het afgeloopen jaar door den dood zijn ontvallen, n.l. de directeur, pastoor Bilars, de voorz., de heer J. A. Koe- leman, de heeren C. Koeleman en J. Bontje en installeerde tot slot pastoor Hos- man, als directeur van het genootschap. De heer Volgering verscheen voor het voetlicht met zijn jaarverslag, waaruit wij aanteekenen dat het ledental 260 bedraagt en aan de bedevaart 206 personen hebben deelgenomen. De penningmeester, de heer C. v. d. Hoorn, las vervolgens het financieel ver slag voor, dat aan inkomsten een bedrag geeft van /353.75e uitgaven 263.20, alzoo een voordeelig saldo van 90.55. Een te ruggang van slechts 13.30. Bij de mededeelingen kwam het uit dat de vereeniging haar derde lustrum viert, v/elk feit door de omstandigheden eenigs- zins op den achtergrond is geraakt, maar toch mochten de aanwezigen een kop koffie in ontvangst nemen. En thans kwamen wij in de gelegenheid om drie kwartier te luisteren naar een schoone toespraak van der. kapelaan Schoonderwoerd, over „De Heiliging van het gezin", zooals dit jaar de algemeene in tentie luidde. Wat hebben de mannen hier van genoten. Bij de bestuursverkiezing werd het aftre dend lid, de heer C. W. v. d. Hoorn Azn., herkozen en in de vacature-Koeleman, be noemde men bij enkele candidaatstelling den heer Cor Hoogervorst Lzn. Nadat pastoor nog een opwekkend woord had gesproken, om steeds het Genootschap trouw te blijven, ook al maakt men niet de omgang mee, en altijd trouwe vereer ders te biijven van het H. Sacrament, spoorde hij tot slot allen aan, Zondag deel te nemen aan de algemeene H. Communie en aanwezig te zijn bij het H. Misoffer, dat wordt opgedragen voor levende en overleden leden. Hartelijk dank bracht de heer Volgering bij de sluiting aan den heer C. van Dam, die met een aantal leden verschillende mooie gezangen uitvoerde en uitte de wensch, dat ieder lid voor zich propagan dist moge zijn voor het genootschap. ZOETERWOUDE (H. R.) „Ik leer nog". De Pluimveevereeniging „Ik leer nog" is thans officieel erkend als verzamelaar. Gisteravond zijn ruim 2500 eieren ingeleverd en ingezameld voor den vastgestelden prijs. Ook pluimvee enz. wordt weer geveild zooals gewoon. ZWAMMERDAM H. L. van Bunningen. f Gistermiddag is op 61-jarigen leeftijd te zijnen huize te Zwammerdam na een korte ongesteldheid overleden de heer Henricus Lambertus van Bunningen, bekend auto handelaar alhier. De heer van Bunningen, die feitelijk de geheele ontwikkeling van het autobedrijf mede heeft gemaakt, is de oprichter en eigenaar van een in de geheele Rijnstreek zeer bekend autobedrijf, terwijl zijn be noemingen zich verder nog uitstrekten over een olie- en benzinehandel. alsmede een autobusdienst AlphenW oer denGouda. Hij was echter niet alleen een succesvol zakenman, ook het kerkelijk- en vereni gingsleven had zijn warme belangstelling en zoo vond hij naast zijn zeer drukken werkkring nog gelegenheid ook daarmede leiding te geven. Zoo was hij o.a. Kerk meester, Raadslid en Penningmeester van het Bestuur der R. K. Jongsschool.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2