Qemeng.de ffiexicfiten De moord te Soest opgelost PAM BIJ DE MAANAPEN Het meisje handschoen MAANDAG 17 MAART 1941 CE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 0 Tienjarige jongen de dader Binnen vierentwintig uur heeft inspec teur Schreuder den moord op het dochter tje van de familie Strumpel tot opheldering gebracht. Als dader van dezen moord is een tienjarig jongetje in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in een der noodwonin gen te Hilversum aangehouden. Het is gebleken dat het jongetje de vijf jarige Gerritje, die alleen in het bosch van Pijnenburg liep, in het water heeft gegooid. Toen het meisje probeerde uit het water te komen, heeft hij haar zoo lang onder water gehouden totdat het bezweek. De jeugdige dader was in gezelschap van een broertje. Hij is een der twaalf kinde ren uit een groot gezin, waarvan er zes wegens baldadigheid voor den politie rechter zijn geweest. Het kind zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Omtrent het onderzoek meldt de „Tel." nog het volgende: Nadat het lijk van het meisje Vrijdag- j namiddag omstreks halfzes was gevonden door eenige kinderen, die in het bosch van Pijnenburg speelden, begon de politie ter stond met een uitgebreid onderzoek. Hier bij werd gebruikgemaakt van een politie hond, maar aanvankelijk had men niet veel resultaat. Zaterdag werd, nadat het parket uit Utrecht een bezoek ter plaatse had gebracht, het onderzoek met kracht voortgezet. Inspecteur Schreuder volgde al spoedig een bepaald spoor, dat later op den dag juist bleek te zijn. De politie zocht namelijk naar enkele jongens, van wie twee uit een groot gezin, uit de z.g. noodwoningen te Soest. Ver schillende verhooren werden afgenomen. Aanvankelijk ontkende alle jongens zich aan het feit te hebben schuldig gemaakt, doch twee hunner waren nogal verward in hun mededeelingen, zoodat de politie meer argwaan kreeg. Het duurde toen niet lang of de tienjarige G. J. bekende Gerritje Strumpel in het bosch te hebben vermoord. Hij was er aan het wandelen met zijn negenjarig broertje en ontmoette het meisje. Hij sprak haar aan en duwde haar, na haar mishandeld te hebben, in een grep pel, welke met water gevuld was. De vijf jarige Gerritje trachtte in doodsangst uit het water te komen, maar, toen de jongen dat zag, hield hij het ongelukkige kind eenigen tijd onder water, net zoolang tot de levensgeesten waren geweken. Hierna wierp de ontaarde jongen het meisje op den kant van de greppel en maakte zich uit de voeten. Zijn negenjarig broertje was van de afschuwelijke daad getuige en stap te, alsof er niets gebeurd was, met zijn broertje mee naar huis. Thuis vertelden de jongens er niets van. De andere aangehouden jongeAs bleken geheel onschuldig te zijn. OUDE MAN VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks tien over tien Is de 73-jarige man, S. Th. Oudejans, ge woon hebbende in de Watergasstraat, tij dens de duisternis nabij de Lage Erfbrug te Rotterdam in het water van de Delfs- havensche Schie geloopen. Ofschoon een burger en een matroos van de Duitsche marine de drenkeling spoedig op het droge hadden, verkeerde hij in bewusteloozen toestand, terwijl hij na aankomst in een der ziekenhuizen aan de gevolgen bleek te zijn overleden. DOODELUK MIJNONGELUK. By zijn arbeid in de ondergrondsche wer ken van staatsmijn Hendrik te Brunssum, geraakte de 28-jarige mijnwerker T., wo nende Langenberg te Brunssum, onder val lend gesteente. Het slachtoffer werd met zware inwendige kneuzingen onder den zwaren last vandaan gehaald, waarna de dood spoedig intrad. T. was gehuwd en vader van een kind. „D'ORANJEBOOM" TE ZAANDAM GROOTENDEELS DOOR BRAND VERWOEST. Zaterdagmorgen heeft te Zaandam een felle brand gewoed, tengevolge waarvan het maalbedrijf „d'Oranjeboom" aan het Kalf van de N.V. Handelmaatschappij v.h. H. H. Obertob te Zaandijk in de asch ge legd werd. De brand was ontstaan in de steen en fa briek met twee verdiepingen, welke twee jaren geleden om den ouden molen „d'Oranjeboom" was gebouwd, van welken molen alleen nog het achtkante onderstuk staat. Toen de brandweer met zeven spuiten ter plaatse kwam, brandde de fabriek als een fakkel. Van Koog aan de Zaan werden eigener beweging een nieuwe motorspuit met een capaciteit van 2500 liter en een groote materialenwagen naar het terrein van den brand .gedirigeerd. Met een 10- tot 12-tal stralen werd de vuurzee aangetast. Men was ongeveer een uur met blusschen bezig, toen de fabrieksgedeelten, waar het vuur het ergst huisgehouden had, als een kaartenhuis in elkander vielen. In deze ge deelten lagen opgeslagen 40 ton blauw- maanzaad en een partij olie. Na twee uur bleek, dat de perserij en het ketelhuis, welke beide afdeelingen door branddeuren van het hart der fabriek wa ren afgescheiden, intact gebleven waren, alhoewel de in deze afdeelingen aanwezige kostbare machines groote waterschade had den opgeloopen. Van de eigenlijke fabriek was totaal niets gespaard. Zoowel de voor raad grondstoffen als de aanwezige machi nes, w.o. een 4-rols plet, een buul en een breker, waren verloren gegaan, terwijl het kantoor der N.V., met de omvangrijke ad- ministratieve^Descheiden van de Meel-Cen- trale en de Crisis-Zuivelcentrale, eveneens vernietigd waren. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door broeiing van het blauwmaanzaad. De schade aan gebouwen, machines en voorraad grondstoffen zal zeker 100.000 bedragen. De N.V. Handelmaatschappij v.h. H. H. Obertob was op beurspolis verzekerd. Te gen bedrijfsschade echter niet. BOERDERIJBRAND. Zaterdagavond is een hevige brand uit gebroken in een schuur naast de kapitale boerenhofstede van den landbouwer P. v. d. Zanden,- op den Hoek te Erp (N.B.). Aangewakkerd door den wind sloegen de vlammen weldra over naar de boerderij. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch men slaagde er niet in de vuurzee te be dwingen. Omwonenden hadden ijlings een 30-tal stuks vee uit de brandende stal ge red. Een aantal varkens en kippen is in de vlammen omgekomen. De boerderij met stalling en schuur is geheel afgebrand. In boedel, landbouwwerktuigen en een groote voorraad rogge en haver zijn eveneens door het vuur vernield. Men vermoedt dat de brand ontstaan is, doordat kinderen in de schuur met lucifers hebben gespeeld. De schade, welke zeer aanzienlijk is, wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. EEN BOOZE HOND VOOR EEN CLANDESTIENE SLACHTERIJ. Rechercheurs van de Utrechtsche politie hebben twee mannen gearresteerd, die zich geruimen tijd bezig hielden met fraudu leuze slachtingen. Het bedrijf werd uitge oefend in een schuur aan de Hoogweide, waarvoor een groote hond bezoekers door hevig geblaf afschrikte. Zelfs de politie mannen konden zich met geen mogelijk heid toegang tot de schuur verschaffen. Zij losten een schot in de lucht, waarop een paar mannen met bebloede kleeren naar buiten kwamen en den hond vastgrepen. Binnengekomen betrapten de rechercheurs de slachters op heeterdaad, toen zij bezig waren vijf varkens frauduleus te slachten. Gearresteerd zijn een 51-jarige opperman en een 43-jarige grondwerker. R.K. Ver. v. Kraamverzorging v. alle gezindten te Leiden en Omstreken verleent hulp door gediplomeerde krachten. Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 uur tot het verstrekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van con- tribueerende leden en aanvragen voor kraam hulp - Telef. 23420, b. g. g. inlicht. K08. Aanvragen (schrift.) adres le Binnenvestgracht 30 EEN K.G. HAM VOOR 5.75. Een slager in de Hoogstraat te 's-Gra- venhage verkocht ham voor 5.75 per K.G. en daar de normale prijs ongeveer 2.40 per K.G. was, beteekende dit een schrome lijke overtreding van het Prijsbeheer- schingsbesluit. Reeds 3 yK K.G. had hij bui ten de distributie om verkocht aan een dame uit de Paul Gabrielstraat. De politie heeft tegen verkooper en koopster proces verbaal opgemaakt. 12 MILLE KWIJT GERAAKT? Een ietwat fantastisch klinkende aangif te bereikte de politie van het bureau Adm. de Ruyterweg te Amsterdam: een in West wonende juffrouw kwam er n.l. mededee- len, dat men Vrijdag op de markt en de Ten Katestraat een bedrag van 12 mille aan bankpapier en haar spaarbankboekje uit haar tasch had gestolen! Op gelijke manier is de juffrouw vroeger al eens vier duizend gulden kwijt geraakt, maar ze bleef, volgens haar zeggen, bij haar gewoonte om als ze op straat ging al haar geld en kostbaarheden mee te nemen. Met het gevolg, dat nu alleen nog de gouden sieraden over zijn en het geld verdwenen is. De politie staat vrij sceptisch tegenover dit verhaal. BEROOVING IN EEN CAFé. In den laten avond werd een agent van politie gewaarschuwd, dat in een cafétje op het Noordplein te Rotterdam een vrouw van de dronkenschap van een man gebruik maakte, om zijn zakken leeg te halen. Toen de agent op het appèl verscheen, was de man reeds verdwenen. De 39-jarige vrouw, die niet gunstig bekend stond, werd mee genomen naar het politiebureau op den Boezemsingel. In haar kleeren had zij een bedrag van 90 verstopt. De politie slaag de er in ook den man op te sporen en toen deze zijn geld ging natellen, bleek hij nog 30 meer te missen. De vrouw is in bewaring^gesteld. OPLICHTER GEPAKT. De politie te Maassluis heeft een zekeren U. uit Rijswijk aangehouden, die op geraf fineerde wijze enkele winkeliers te Maas sluis voor een belangrijk bedrag aan geld had opgelicht. Bij het verhoor kwam te vens aan het licht, dat hij ook te 's-Gra- venbage en te Eindhoven een zevental win keliers op eenzelfdé wijze had opgelicht. De man is naar Den Haag overgebracht. Tevens hield de politie, in samenwerking met ambtenaren van den Centralen Crisis- controledienst iemand aan, die een hoeveel heid varkensvleesch vervoerde, dat niet voorzien was van de vereischte stempels. Het vleesch bleek uit Rockanje afkomstig te zijn. Het gevolg was, dat te Rockanje nog een vrij belangrijke partij vleesch, af komstig van frauduleuze slachtingen, in beslag kon worden genomen. TREINSTORING ROND UTRECHT. Reizigersverkeer ernstig gestagneerd. Vier uren lang is Zaterdagmiddag het treinverkeer rond Utrecht door een defect aan een der beugels van de electrische bo venleiding gestoord geweest. Om dit de fect te verhelpen moest het net van de lij nen naar Amsterdam, Arnhem, Eindhoven en 's-Hertogenbosch, stroomloos worden gemaakt en dientengevolge stapelde zich bij alle drukte van het jaarbeursbezoek de eene moeilijkheid op de andere. Toen de storing aan het net door het defect aan de bovenleiding ontstond, moesten allereerst verschillende locomotieven worden gechar terd om de electrische en dieseltreinen van en naar het station te versieepen. In allerijl werd een hulpcolonne gerequireerd en met alle macht werd gewerkt om de moeilijk heid zoo spoedig mogelijk op te lossen.. Voor zoover dat mogelijk was, werd het verkeer naar het Noorden en het Noord westen van het land over Hilversum ge leid, doch deze omleiding leverde tal van moeilijkheden op. Op het Utrecht sche station stonden de reizigers mannetje aan mannetje en na verloop van eenige uren, was het zoo vol, dat er zelfs nie mand meer op het perron kon worden toe gelaten. Daar vele reizigers vreesden, dat de storing eerst Zaterdagavond laat of Zon dagochtend zou zijn opgeheven, werden in middels de Utrechtsche hotels bestormd en om zes uur was in vrijwel geen hotel meer een plaats te krijgen. Dank zij het onver moeide, harde arbeiden van het spoorweg personeel was het defect om zeven uur verholpen en langzaam maar zeker nam het treinverkeer weer een normaal aan zien aan. Iimiddels mag wel worden aan genomen, dat vele tientallen reizigers, die uit de afgelegen streken van ons land de jaarbeurs hadden bezocht, door dit defect ernstig gedupeerd zijn geweest, doordat zij htm aansluitingen hebben gemist. Voor hen bleef niets anders over dan den nacht in de domstad over te blijven en eerst gis terochtend naar htm haardsteden terug te keeren. Buitenlandsctie Berichten NED. S.S. „RANTAÜ PANDJANG" VERLOREN BESCHOUWD. Het Neder la ndsohe s.s. „Rantau Pand- jang" moet als verloren worden be schouwd, daar het ver over tijd is. Van het schip en de bepianning ontbreekt elk spoor. De „Rantau Pandjang" maakte deel uit van de vloot dier Koninklijke Paketvaart Maatschappij. Het vaartuig werd in 1922 by Gebr. Pot te" Bolnes gebouwd. Het mat 2542 B.R.T. en had een laadvermogenn van 4400 ton. De laatste jaren deed het dienst op de l\jn van Singapore naar Zuid-Afrika. Radio-programma DINSDAG 18 MAART. HILVERSUM I, 414,4 M. Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.00 Schriftle zing en Meditatie 8.10 Gramofoonmu ziek 8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gramofoonmuziek 10.20 Zang en orgel 11.00 huishoudelijke wenken 11.20 Gramofoonmuziek 11.45 Declamatie 12.00 Reportage 12.15 Amusementsorkest 12 42 Almanak 12.45 Nieuws- en eco nomische berichten ANP 1.00 Frans Wouters en zijn orkest (1.301.45 Gramo foonmuziek 4.00 Cyclus „Ons geloof en ons werk" 4.20 DisCo-causerie 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP 5.30 Orgelspel 6.00 Omroepor kest (6.156.30 Reportage) 6.42 Alma nak 6.45 „Op Nederlandsche manier", causerie 7.00 Vragen van den dag ANP 7.15 Duitsche les (7.30—7.45 Berichten Engelsch) 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Gramofoonmuziek 8.30 Berich ten (Engelsch) 8.45 Cabaretprogramma 9.30 Gramofoonmuziek 9.40 Avond- wijding 9.45 Engelsche berichten ANP 10.00 Nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM H, 301,5 M. Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Carillonbespeling (opn.) 8.00 Gra mofoonmuziek 8.30 Nieuwsberichten ANP 8:45 Gramofoonmuziek 11.00 Secco en zijn ensemble (11.2011.40 De clamatie 12.0012.15 Berichten) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Omroeporkest 2.00 Het Nederland sche strijkkwartet 3.00 Gramofoonmu ziek 3.30 Cello, piano en gramofoonmu ziek 4.00 Esmeralda en solisten 4.40 Modepraatje 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 Nieuws-, economische en beursberich ten ANP 5.30 Pianovoordracht 6.00 Amusementsorkest en beursberichten ANP 5.30 Pianovoordracht 6.00 Amuse mentsorkest en soliste 6.45 „Op Neder landsche manier", causerie 7.00 Vragen van den dag ANP 7.15 Amabile-sextet 8.00 Nieuwsberichten ANP en sluiting. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4522.00 Hollandsch programma 22.0024.00 Duitsch pro gramma. 2e Programma: 6.4520.15 Hollandsch programma 20.1523.00 Hollandsch pro gramma, uitsluitend voor Radio Centrales 23.0024.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 6.4524.00 uur Duitsch programma. Naar eerst thans bekend is geworden, is Vrijdag éen Bulgaarsohe goederentrein, van 38 wagons in het station öborisjte in de Dobroedsja ontspoord. Hierbij werden tien personen gedood en dertig gewond. Er wordt een onderzoek ingesteld. 35. Juist als hij voor de derde maal wil aankloppen, be weegt er iets boven zijn hoofd. Een soort luikje gaat open en een hoofd verschijnt. Het is precies zoo'n. mannetje zooals de andere twee, die hij ontmoet heeft. 36. „Wat komt U hier doen?" vraagt een piepstemmetje. „Ik ben verdwaald en heb vreeselijke honger en dorst", antwoordt Pam en doet daarop het verhaal van den inge- sneouwen trein. FEUILLETON met de EEN MODERNE ASSCHEPOESTER HISTORIE van MARIA SAWERSKY. (Nadruk verboden). 3> V Vera had haar moeder by haar pols gepakt en rende nu met haar de trap af. Een minuut later hoorde men het rij tuig wegrijden. Senta Bratt leunde lachend tegen de post van de deur. Het programma voor je „rustigen" avond lijkt me min of meer overladen, m'n beste Anne. Ik vrees, dat er niet veel tijd zal overblijven om bij u te komen, juffrouw Bratt. Misschien een anderen keer. De schilderes sloeg geërgerd .met het schetsboek op haar vlakke hand. Anne, die toegeeflijkheid van jou maakt me razend. Je lijkt wel niet wjjs om je die tyrannie te laten welgevallen. Je moet je daartegen verzetten en behoor lijk van je afbijten. Je moet eenvoudig Boven aan de trap verscheen het grijze hoofd van Ursel. U bent een vrouw, die wat van de wereld gezien heeft, juffrouw Bratt, zei ze en dan moet u ook weten, dat niet alle menschen gelijk zijn. Juffrouw Anne be- hoort nu eenmaal tot die fijne, weerlooze naturen, die him ellebogen niet weten te gebruiken. De een kan krabben en bijten, de ander kan dat niet. Mijn Annetje weet haar nagels niet op tijd uit te halen, maar op haar verjaardag zal ze ten minste rust hebben. De oude dienstbode streelde het meisje teeder over het blonde haar. - Vier jij nu maar prettig je verjaardag met juffrouw Bratt, Anne. De oude Ursel zal den rommel wel opruimen ën de rest doen. Alleen zul je me het zilver even moeten geven, want daar kan ik niet bij. Toen Anne nog aarzelde, pakte Ursel haar eenvoudig bij de hand en trok haar met zich mee. Over 'n kwartiertje stuur ik juffrouw Anna naar u toe, beloofde zij de schilderes, die haar goedkeurend toeknikte. Mevrouw Olga Staniecki was tweemaal getrouwd geweest. Haar eerste echtgenoot was jonkheer Falke, de vader van Anne. Na diens overlijden was zij een tweede hu welijk aangegaan met den operettezanger Staniecki. Deze laatste had zijn •echtgenoote welver zorgd achtergelaten. Daarbij kwam nog een klein kapitaal, dat Anne van haar vader had geëerfd en dat zich in handen van haar moeder bevond. Van dit geld had Olga Staniecki met haar beide dochters onbezorgd kunnen le ven, maar zij was een onrustige natuur, die moeilijk op een plaats kon blijven. Vaak ging zij met haar beide dochters op reis. 's Zomers was zij een bakende verschij ning in gerenommeerde badplaatsen en ont spanningsoorden; 's winters trok zij met de meisjes naar de Rivièra. Bij al deze uitstapjes keek mevrouw Ol ga naarstig uit naar een goed gesitueer den heer van middelbaren leeftijd, wien zij de rol van echtgenoot nummer drie had toegedacht, want mevrouw de wed. Sta niecki dacht er met haar vierenveertig ja ren niet aan de kans op een der<!e, en zoo mogeHjk'eenigszins voordeelig huwelijk on gebruikt te laten voorbij gaan. Helaas echter schenen de goed gesitu eerde heeren, die bereid waren een wedu we met twee volwassen dochters hart en hand te schenken, uitgestorven te zijn. Na afloop van het derde jaar van haar we- duwenstaat was de uitverkorene althans nog steeds niet komen opdagen, terwijl daarentegen het bedrijfskapitaal, waaruit deze ontdekkingsreizen moesten worden gefinancierd danig was geslonken. Lang durige vacanties van drie personen eischen nu eenmaal veel geld. Maar eindelijk scheen het gel-ik haar dan toe1- weer toe te lachen. Salens een zomerverblijf in de Duitsche badplaats Homburg maakte mevrouw Olga kennis met meneer van Hazelen. Deze meneer van Hazelen was een zeer correst en innemend man met allerchar- mantste manieren en iets jonger dan me vrouw Staniecki, hetgeen deze echter geenszins als een beletsel beschouwde om de kennismaking verder voort te zetten. Hü was zeer vrijgevig met bloemen en doo- zen bonbons, met schouwburg- en concert- kaarten en wist buitengewoon interssante bijzonderheden te vertellen van Java, waar hij aan het hoofd stond van een bekende cultuuronderneming. Mevrouw Olga, die Java slechts uit haar schooljaren kehde, had weliswaar nooit van den naam dezer maatschappij ge hoord, maar in gedachten waande zij zich reeds de machtigste gebiedster over uitge strekte suiker-, thee- en rubber-plantages. Plotseling het was juist de dag voor dien, waarop de verloving publiek zou worden gemaakt geraakte meneer van Hazelen in pijnlijke geldverlegenheid. Na tuurlijk verklaarde mevr. Staniecki zich onmiddellijk bereid hem voor een paar dagen een vrij behoorlijke som te leenen en merkwaardigerwijze was meneer Van Hazelen sindsdien spoorloos verdwenen. In zijn plaats vervoegde zich al spoedig de politie bij mevr. Staniecki, die zich in bij zondere mate voor haar protégé bleek te interesseeren, en van wie zij venam, dat hy eigenlijk eenvoudig Jansen heette en dat hy niets meer of minder dan een geraffi neerde, by de justitie van alle hoofdsteden in Europa bekende oplicther was. Na deze onaangename ervaring, welker eenige gunstige zijde hierin bestond, dat zij mevrouw Olga weer iets had geleerd, dan de bres in haar vermogen te becijfe ren en daarbij was zij tot de conclusie ge komen dat de uitstapjes naar bekende bad plaatsen en de Cote d'Azur voorloopig tot het verleden zouden behooren. Het overschot van haar kapitaal stelde haar nog juist in staat ergens in een kleine plaats een landhuisje te koopen, waar ze zich dan voor de rest van haar veelbe wogen leven zou kunnen begraven. In Elmshorn, een onbeteekenend plaatsje aan de kust, vond mevrouw Staniecki de wo ning, die zy zocht. Dar installeerde ze zich met haar bei de dochters zoo huiselijk mogelijk, voor de buitenwereld een zekere welvarendheid ten toon spreidend, maar in huis een zui nigheid betrachtend, die daarmee wel al lerminst in overeenstemming was. Dit zuinigheidsprogramma was het ook, dat er haar toe gebracht had de bovenste verdieping van het bescheiden landhuis aan zoogenaamde betalende logé's te ver huren, een stap, waartoe zij te. gemakke lijker had kunnen besluiten, omdat de oude Ursel als keukenmeid en Anne als meisjes voor alles by uitstek goedkoope werkkrachten waren, zoodat de betalende logé's een behoorlijke bron van inkomsten vormden. En juist in dit onbeteekenende plaatsje, ver van de brandpunten der beschaving, was het, dat Fortuna haar werkelijk de hand reikte. Consul Eschental, een gefortuneerde vrij gezel, die de vijftig al eenige jaren gepas seerd was, had zich eveneens in Elmshorn ter ruste gezet. Zijn streven om in den kortst mogelijken tijd zooveel mogelijk geld te verdienen, had hem geen tijd ge laten naar een passende levensgezellin uit te zien, maar nu hij zijn schaapjes op het droge had, toonde hij een levendige be langstelling voor het vlokte, vroolijke weeuwtje, dat zoo amusant kon babbelen, guitige liedjes by de plano zong er zich als een goede bridgepartner deed kennen.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 8