B Weerbericht - - n RECHTZAKEN OMGEVING MAANDAG 17 MAART 1941 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; J 2.50 per kwartaal Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaaL Franco per post ƒ2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 7.46 uur Maandagavond. Zon op 7.49 uur Dinsdagochtend. MAANSTANDEN. 18 Maart: De maan komt Dinsdagnacht om 1.16 uur op en gaat Dinsdagochtend om 10.39 uur ouder. 19 Maart: De maan komt Woensdagnacht om 2.25 uur op en gaat Woensdagvoormid dag om 11.28 uur onder. (Laatste kwartier). 20 Maart: De maan komt Donderdag nacht om 3.26 uur op en gaat Donderdag middag om 12.22 onder. 21 Maart: De maan komt Vrijdagmor gen om 4.17 op en gaat Vrijdagmiddag om 1.22 uur onder. 22 Maart: De maan komt Zaterdagmorgen om 5 uur op en gaat Zaterdagsmiddags om 2.25 uur onder. 23 Maart: De maan komt Zondagmorgen te 5.36 uur op en gaat Zondagmiddag te 3.31 uur onder. 24 Maart: De maan komt Maandagmorgen om 6.07 op en gaat Maandagmiddag om 4.36 uur onder. .OIIOIIOMOIIOIIOIIOflOIIOIICl 5 Verduisteringstijden 0 Er ls bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder* 0 0 gang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond r en morgenochtend: ZONSONDERGANG n 7.4C uur. Z ZONSOPKOMST Z 7.49 uur. Q Q Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. I3MOIICDIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC? BOUWONDERNEMINGEN OP VLIEGVELDEN. Vaststelling loonen en verdere arbeidsvoorwaarden. Het college van rijksbemiddelaars heeft een regeling vastgesteld der loonen en ver dere arbeidsvoorwaarden voor op de vlieg velden van het Duitsche luchtwapen werk zame bouwondernemingen. Deze regeling treedt in werking bij den aanvang van de loonweek, waarin Maan dag 24 Maart 1941 valt In de eerste plaats zijn er vier loonge- bieden ingesteld en wel: 1. De provincies Noord-Holland en Zuid-Holland. 2. De provincie Utrecht 3. De provincies Limburg. Noord-Bra bant, Groningen, Friesland, Gelderland en Overijsel. 4. De provincies Drente en Zeeland. Voorts wordt bepaald, dat de regeling voor alle werknemers geldt, die werkzaam zijn in dienst van bouwondernemingen, welke arbeid verrichten op de vliegvelden van het Duitsche luchtwapen in Neder land. Verder zijn drie loongroepen ingesteld. Onder de eerste loongroep, waarvoor in de bovengenoemde loongebieden respec- veliek wordt bteaald 66, 63, 60 en 56 cent per uur, vallen de volgende werknemers: timerman, metselaar, schilder, pannenleg- ger, tegelzetter, voeger, betonwerker, af- werker, vlechter vakkundig werk, fundee- ringwerker, straatmaker, stucadoor en daarmede in vakbekwaamheid gelijk te stellen werknemers. In de tweede loongroep bedragen de uur- loongroep behooren: opperman-metselaar, pectieyelijk 60..58, 53 en 49 cent Tot deze loongroep behooren: operman-metselaar, talurwerker, afmaker, spoorlegger, stuca- door-opperman, spijkerman, stortbaas, rit- ser en vlechter, bij asfalt-, beton- en teer- slagwegen, voerder, menger en harker; bij oppervlaktebehandeling van wegen, gieter, spuiter, uitstrijker, straatmaker-helper en daarmede in vakbekwaamheid gelijk te stellen werknemers. In de derde loongroep zijn onderge bracht: grondwerkers, veger en alle ove rige werknemers, veger en alle en en rige werknemers. Deze ontvangen naar gelang van de loongebieden een uurloon van respectievelijk 56, 53, 48 en 44 cent In alle bovengenoemde loonen zijn duur- tetoeslagen begrepen. Geldt echter volgens de landelyke col lectieve arbeidsovereenkomst voor de bouwbedrijven (water-, spoor- en wegen bouw) voor een week een hooger loon, in clusief duurtetoeslag, of wordt ingevolge een wijziging van deze C.A.O. een hooger loon vastgesteld, dan moet dit loon betaald worden. Wat de tariefarbeid betreft is bepaald, dat de vaststelling van tarieven zoodanig moet geschieden, adt voor werknemers, die in verband met den aard van het werk een gemiddelde prestatie leveren, de mo gelijkheid is gewaarborgd een loon te ver dienen, dat 10 procent boven het vastge steld uurloon ligt. Wordt langer gewerkt dan de gewone arbeidsduur, dan worden de volgende toe slagen op het uurloon betaald: voor het eerste uur 10 procent, voor het tweede uur 25 procent en voor de volgende uren 50 procent. Voor Zondagsarbeid en arbeid op feestda gen wordt een toeslag van 50 procent be taald. Voor arbeid tusschen 22 uur en 6 uur en voor arbeid op Zaterdag na 13 uur wordt een toeslag van 10 procent betaald voor zoover het niet betreft overwerk als hier boven bedoeld. Deze toeslag wordt niet ge geven voor zoover het rêgelmatigen ploe- genarbeid betreft. Bij het samenvallen van meer dan één toeslag wordt alleen de hoogste toeslag be taald. Werknemers, die na het einde van den dagelij'kschen arbeidstijd naar him woon plaats terugkeeren en wier woonplaats meer dan 10 kilometer van het midden van het werk is gelegen, ontvangen een vergoe ding van 25 cent voor iederen arbeidsdag, waarop zij om arbeid te verrichten op het werk zijn verschenen. Wordt om het werk te bereiken gebruik gemaakt van openbare middelen van ver voer, dan worden de vervoerkosten door den werkgever betaald. In dit geval wordt de vergoeding ad 25 cent als hierboven be doeld niet betaald. Ditzelfde geldt wan neer het vervoer heen en terug kosteloos geschiedt Gehuwde werknemers of kostwinners, wier woonplaats meer dan 15 kilometer van het midden van het werk gelegen is en die na afloop van den dagelykschen arbeid niet naar huis kunnen terugkeeren, ont vangen vrij onderkomen en ƒ1.50 per ka lenderdag kostgeld. Kan geen vrij onderkomen worden ver schaft, dan wordt het kostgeld met 50 ct. per. kalenderdag verhoogd. Duitsche Landgerecht VERSPREIDING VAN BELEEDIGENDE GEDICHTEN. Hoe gevaarlijk het is, om onder elkaar in een kring van kennissen of op een kan toor mededeeling te doen van voor Duitsch- land of de weermacht beleedigende ge schriften, hebben drie beambten van een gemeentelijke instelling in Amsterdam P. de L. en G. ondervonden, die voor het Duitsche Landgerecht moesten terecht staan, omdat zy tijdens hun diensturen dergelijke geschriften onder collega's had den verspreid. De Staatsanwalt dr. Seiler eischte tegen hen gevangenisstraffen van resp. 9, 3 en 5 maanden. De rechter, de heer Joppich, wees nog maals op het ergerlijke van deze papieren propaganda, welke ontoelaatbaar is en veroordeelde P., die twee gedichten had verspreid, tot zes maanden gevangenisstraf, daarbij den gezondheidstoestand van be klaagde in aanmerking nemende, de L. tot drie maanden en G. tot vijf maanden gevangenisstraf. STRAF VOOR EEN GETUIGE. In een volgende zaak was de hoofdge tuige niet verschenen, terwijl hij evenmin een kennisgeving van verhindering had gezonden. Dit was voor den rechter aan leiding hem te veroordeelen tot een boete van 25 gulden en ind e kosten van het geding. De verdere behandeling van de zaak werd daarop uitgesteld. EEN KWAJONGENSSTREEK. Vervolgens stonden terecht drie jeug dige leerlingen van de Christelijke H.B.S. in Alphen aan den R^ij n. Zij hebben op St. Nicolaasavond aan verschillende leeraren geschenken gezonden, welke be trekking hadden op eigenaardigheden van de leerkrachten. Deze geschenken waren van onschuldigen aard met uitzondering van dat aan den leeraar K. Deze leeraar was toegetreden tot de N.S.B. en om hem te ergeren, hadden de leerlingen besloten hem een foto van' den Führer te zenden, met daarnaast een portret van de Konin gin en daaronder allerlei bijbelspreuken. Het geheel was beleedigend voor den Führer en daarvoor moesten zij zich he den verantwoorden. De beklaagden gaven toe gezamenlijk het stuk vervaardigd te hebben en het bij den leeraar te hebben laten bezorgen. Hun eenige bedoeling was dien leeraar te er geren en geenszins om den Führer te be- leedigen. De staatsanwalt dr. Seiler vond het ge beurde zeer ernstig. Bij de bepaling van de strafmaat wilde hij er echter rekening mee houden, dat hier in zekeren zin kan worden gesproken van een kwajongens streek en daarom vorderde hij een gevan genisstraf van zes maanden met een proef tijd van twee jaar. Rechter Joppich veroordeelde de be klaagden tot de gevraagde straf, daarbij eveneens rekening houdende met hun jeugd, waardoor zij de draagwijdte van hun daad nog niet ten volle hebben kun nen inzien. Hij drukte hen echter op het hart in den vervolge dergelijke dingen achterwege te laten. Ten slotte betreurde de rechter in hoo- ge mate, dat hij voor dergelijke gevallen hier te lande niet kan toepassen het z.g. jeugdarrest, waarbij jongelieden na school- of werktijd voor zekeren tijd kunnen wor den opgesloten. Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 15 Maart 20 uur tot Zaterdag 22 Maart 8 uur waargenomen door de Apotheek Boek wijt, Breestraat 74, Tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN De raad der gemeente Voorschoten ver gaderde op Vrijdamiddag te 3 uur, onder leiding van burgemeester M. T. Berkhout. Aanwezig waren 8 leden. Afwezig wa ren de heeren P. de Booy, J. A. Fortgens en wethouder O. I. R. Viveen. De beide laatstgenoemden met kennisgeving. Pe firma gebr. Bouw alhier heeft na een verzoek ingezonden om te bevorderen, dat aan hen subsidie wordt toegekend in de kosten van het diepdelven van tuingrond groot plan. 14.000 M2, door uitvoering in werkverruiming. De kosten worden ge raamd op 400 aan arbeidsloonen, terwijl een tweetal arbeiders, gedurende ongeveer 10 weken bij dit object werk zuilen hebben. B. en W. gaven den Raad in overweging medewerking tot de uitvoering van dit werk werd aldus besloten. Aankoop gronden voetpad langs Leidscheweg. Vervolgens stelden B. en W. Den Raad voor in 'het belang van de'volkshuisvesting te besluiten, tot aankoop van twee per- ceelen grond en he+ in gebruik nemen van één perceel grond, van: le. de N.V. Noord - Zuid-Holl. Tramw. Mij, te Haarlem, aan te koopen voor den prijs van 25, een per ceeltje grond 22 M2; 2e van de vereeniging „Kinderzor.g", te 's-Gravenhage, aan te koopen, 460 M2 grond, tegen den prijs van 1.80 per M2; 3e. van het R.K. Kerkbestuur té Voorschoten in gebruik te nemen, een gedeelte van het perceel sectie A no. 2174, ter grootte van 472 M2, onder' enkele voor waarden, die aan het in gebruik nemen van dezen grond zijn gesteld. Deze gronden dienen om langs de trambaan een voetpad te kunnen aanleggen. De heer J. Braggaar meende dat de prij- zij steeds de hoogte ingaan. Voor berm werd voorheen f 0.10 betaalt en thans voor alles 1.80 p. M2 Spr. vond dit minder juist. De voorzitter meende dat de heer J. Braggaar zich vergiste. Immers hier wordt aangekocht een stuk van het voorterrein. Wel wordt de sloot verlegd. Met alg. stem men werd 'het voorstel van B. en W. aan genomen. In verband met den bouw van 15 arbeiderswoningen aan de Nieuw-Voor- dorpstraat, is het noodzakelijk over te gaan tot het aanleggen van den kabel, waterlei ding en de gasleiding. De kosten werden begroot op 2500. Goedgekeurd. Een strop van 22.000. Centraal werkverruimingsogject, riolee- ring en verbreeding Leidscheweg en Veur- scheweg, aanleg parallelstraat, aanleg en vernieuwing rioleering bebouwde kom en 'bouw pompgemalen. In de subsidie voor waarden van het rijk is een wijziging ge bracht, wat voor de gemeente een finan cieel nadeel is van 22000.De toeken ning van de subsidie is verlengd tot 2 Janu ari 1942. B. en W. gaven den Raad in over weging deze subsidievoorwaarden te aan vaarden, alles is in het werk gesteld om deze wijziging in de subsidie voorwaarden ongedaan te krijgen, doch zonder eenig re sultaat. Het Rijks voorschot voor de riolee ring zal bedragen 132.00 en voor de zui veringsinrichting 80.000, terwijl de staat aan de gemeente ten behoeve van het ge- heele werk een voorschot verleent van 212.000 tegen een rentevoet van 3 pet. per jaar. Zonder eenige discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Herziening gemeentelijke belasting heffingen. Daar verschillende posten der begrootimg 1941 zullen moeten worden verhoogd o.a. post werikloozensteun met 8200.post armenzorg met 3000 en de ortkeering aan schoolbesturen wegens vergoeding van de kosten van vakonderwijs voor hchame- lijke oefening, wegens het verplichte in voeren van dit vak op die scholen, moet een nieuwe post op de begrootiug worden gebracht van 3000.— enz. is het noodza kelijk het aantal te heffen opcenten op de •personeele belasting met 15 te verhoogen tot 200, om een uitkeering van net Rij* te vragen. Na eenige discussie aldus besloten. Bouw zeven arbeidswoningen. Het college van B. en W. adviseert den Raad in 'beginsel te besluiten tot aankoop van een terrein groot 460 M2 gelegen aan de Hyacinthstraat en een perceel grond, benoodigd voor de verbreeding van den Leidscheweg, groot 53,4 M2, te samen voor een bedrag van 3000. Beide perceelen be hooren aan mej. P. M. L. de Graaf, alhier. Het terrein aan de Hyacinthstraat is be doeld voor den bouw Van 7 arbeiderswo ningen. De stichtingskosten per woning zullen bedragen 5.350 per woning. Bij een huuropbrengst van 5 per week, zal het nadeelig verschil per woning bedra gen 62.31. Het Rijk draagt in het exploi tatie te kort 25.per woning per jaar bij. De heer C. Eggink was bevreesd dat men moeüijkheden zal krijgen met de Ibe- noodige materialen, terwijl de heer J. v. d. Marei niet overtuigd was van de nood zakelijkheid van den bouw van dezte ar beiderswoningen De voorzitter antwoordde, dat de archi tect het mogelijk achtte, dat de materialen te bekomen zijn, terwijl hij meende dat ar beiderswoningen alhier nog wel noodza kelijk zjjn. Z.'hst. werd aldus besloten. Om een behoorlijke verlichting te ver krijgen in de Nieuw-Voordorpstraat, in de laan van Nieuw-Voordorp en de straat tusschen de Noordheystraat, is het noodig in dit stratencomplex 10 lantaarns bij te plaatsen. De kosten worden begroot op 1.200.De exploitatiekosten zullen be dragen 304, per jaar. Aldus besloten. Voor de beplanting van verbindingsweg Nieuw Voordorpstraat en Noordheijstraat werd in één der vorige vergaderingen een crediet verleend ten bedrage van f 700. waarbij bepaald werd, dat in 20 jaar tijd dit bedrag zal worden gedelgd, doch Ge deputeerde Staten wenschen dit bedrag gedelgd te zien in 7 jaren. Aan deze wensch werd voldaan. Vervolgens werd 'besloten een kasgeld- leening aan te gaan groot f 60.000.met de N.V. bankierskantoor Staal en Co. te 's-Gravenhage voor een tijdvak van dr;e maanden tegen een rente van 3 3/8 pet per jaar, terwijl de provisie is inbegrepen. Conform besloten. Voor extra hulp in den vorm van klee ding, dekking en schoeisel zal ook voor 1941 een zeker bedrag mogen worden be schikbaar gesteld, ook aan de z.g. groep B kleine grondgebruikers en tuinbouwers. Voor deze gemeente mag een bedrag wor den beschikbaar gesteld van ten hoogste 585.waarvan ten laste der gemeen te komt 180. Goedgekeurd. Hierna de sluiting. LISSE Gouden huwelijksfeest. Woensdag 19 Maart a.s. hoopt het echtpaar G. van Hou ten Sr. en T. van Houten geb. Zuidam, woonachtig in de Kanaalstraat binnen deze gemeente, den dag te herdenken, waarop zij vóór 50 jaren in den echt werden ver- eenigd. Het gouden bruidspaar geniet nog steeds een uitstekende gezondheid. De man is 73 en zijn gouden bruid 71 jaren oud' Reizigers- en Inkoopersvereeniging. Zaterdagnamiddag hield de Reizigers- en Inkoopersvereeniging in het bloembollen- bedrijf „R.I.V.I.B." een vergadering in „De Nachtegaal" onder voorzitterschap van den heer H. Luijk. De opkomst was zeer goed. De voorzitter heette allen welkom en wees er op, dat deze vergadering in hoofdzaak is belegd ter behandeling van het Virus- vraagstuk, waarvoor aanwezig waren de heeren drs. M. F. H. Botting te Haarlem en de heer D. van Egmond te Hillegom. Bei de sprekers bespraken op boeiende wijze het voor het bloembollen vak zeer belang rijke onderwerp. Na de uiteenzettingen wer den inlichtingen beantwoord. „Adolf Kolping". Onder voorzitter schap van den heer M. J. van Huiten, ver gaderde gistermorgen in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond de muziekver- eeniging „Adolf Kolping". De voorz. dealde in zijn openingswoord mede, dat deze vereeniging voor eenigen tijd in rust was gegaan. Thans heeft het be stuur wederom eenige lichtpunten gecon stateerd, waardoor het mogelijk is, dat de vereen, van deze "rustpauze afkomt en we derom onder de werkende vereeüigingen zal komen te behooren. Enkele financieele aangelegenheden zijn opgehelderd en afge daan. De directeur, de neer van der Knaap, is bereid gevonden om gedurende korten tijd het corps te dirigeeren tegen een ver minderd honorarium. Deze en nog enkele factoren hebben het bestuur doen besluiten om nieuwe levenskracht in de vereeniging te brengen en een laatste poging te wagen. Het inleidend woord van. den voorz. gaf aanleiding tot een uitvoerige gedachtenwis- seling. Na deze bespreking werd besloten de vereeniging weer werkend te doen zijn. De contributie werd vastgesteld op 0.10 per week en per lid. De repetitietyd werd voorloopig 'bepaald op Zondagmorgen om 11 uur in verband met de verkeersmoeilijk heden, terwijl de eerste repetitie werd be paald op Zondagmorogen, 23 Maart a.s. Zoodra de verkeersmoeilijkheden zyn op gelost zullen de repetities worden gehou den op Vrijdagavond. De voorz. sloot hier op de vergadering. Moge de R.K. muziek- vereeniigng „Adolf Kolping" weedrom wor den een bloeiende vereeniging. Hiertoe is evenwel noodig de medewerking van de leden op de eerste plaats; doch ook die van donateurs en kunstlievende leden. OEGSTGEEST Feestje op „Endegeest". Het Leidsch Klein Amusements Orkest, onder leiding van den heer J. de Water, Anneke Koppen, dans, Rie Otten, piano, Suuske de Wekker, liedjes-zang en „prof." Harri le Breièr goochelaar, hebben Zaterdagmiddag in de tooneelzaal van „Endegeest" een cabaret- programma uitgevoerd. Behoudens een daverend applaus na elk nummer en een bloemenhulde voor de da mes, mocht het gezelschap namens den ge- neesheer-directeur bij monde van dr. Jel- gersma den dank in ontvangst nemen voor deze voor allen zoo opwekkende middag. SASSENHEIM Benoeming schoolhoofd. Tot hoofd van de Chr. U.L.O. school de „Visserschool" is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd de heer E. Elferink, le onderwijzer aan de Geref. U.L.Ö. school te Zwolle. VOORHOUT Afscheid en installatie hoofd der Chr. school. Zaterdagmiddag om 3 uur was de groote zaal van café Boerhaave volge stroomd met genoodigden, die blijk van belangstelling gaven by het officieele af scheid van den heer Jac. v. d. Berghe en installatie van den heer J. H. Broersma als hoofd der Chr. school alhier. Onder de aanwezigen bevond zich het dagelijksch bestuur der gemeente hoofden van scholen uit omliggende gemeenten, de heer H. A. Allard ho'ofd der R.K. Jongens school alhier, mevr. Verduin beter bekend als mej. van Dijk oud-onderwijzeres aan de Chr. school alhier en voorts de familie leden der beide hoofden van scholen voor wie dezen middag was geënsceneerd. De zaal was smakelijk met groen en bloemen gesierd terwijl het schoolbestuur aan de groene tafel had zitting genomen, De voorzitter van het schoolbestuur, de weleerw. heer J. J. H. Klomp, Ned. Herv. predikant alhier, opende met gebed deze bijeenkomst. Allereerst sprak de voorzitter het schei dende hoofd toe, Spr. legde getuigenis af van de moeilijke taak van een onderwijzer en benadrukte de mooie karakter-eigen- schappen van den heer Van der Berghe, die hulpvaardig was voor een ieder, steeds bereid onj zijn evenmensch te helpen waar hy dat kon. Het schoolbestuur, de leerlingen en hun ouders hebben gemeend aan den heer Van den Berghe een blijvend stoffelijk aan denken aan de vele in Voorhout doorge brachte jaren te moeten aanbieden, waar in zy willen vertolkt zien de waardeering, erkentelijkheid en dankbaarheid voor het geen den heer Van der Beerghe voor de opvoeding van de Christelijke jeugd heeft mogen tot stand brengen. Daarna hield de burgemeester mi G. F. W. van Berckel een toespraak over ae voor de buitenwereld veerborgen deugden van den heer van den Berghe. Spr. besluit met de woorden: Gij hebt Uw taak vervuld in waarlijk Christelyken geest, waarin gij vele kinderen, de gemeen te tot heil, hebt groot gebracht. Vervolgens was het woord a>n den heer H. A. Allard, hoofd der R.K. Jongensschool die bijna 19 jaren geleden ongeveer tege lijk met den hefir Van den B-.rghe in Voor hout kwam en al dien tijd, zoo üun lij ge tuigen, was de samenwerking uitstekend. De Herfkens, hoofd eener Christelijke school te Leiden, die tot den huidigen dag het nieuw benoemden hoofd de heer Broer sma onder zyn onderwijzers telde, felici teerde thans zijn nieuwe collega. De .heeren Vercouteren, hoofd der Chris telijke ULO school te Sassenheim, collega van' den scheidenden heer Van den Berghe en de heer De Graaff, collega van den nieuw-benoemden heer Broersma, voerden nog het woord, waarna mej. J. B. Dopheide als laatste in de rij van sprekers, die se dert 4 jaren met den heer Van den Berghe heeft mogen samenwerken, in gloedvolle woorden dank bracht voor hetgeen zij in ai die jaren aan hartelijkheid en vriend schap van hem heeft ondervonden, en niet minder voor het vele dat zij van hem heeft geleerd. - De heer Van den Berghe sprak woorden van dank. In al de jaren van mijn verblijf zei spr. ben ik een volbloed Voorhouter geworden, zoodat ik met leedwezen de ge meente ga verlaten. De heer J. H. Broersma dankt vervol gens het schoolbestuur voor het in hem ge stelde vertrouwen. Hierna werd het officieele gedeelte door den voorzitter gesloten met gebed, waarna onder leiding van mej. Dopheide werd aan gevangen met muziek, zang en tooneel. Een non-stop-programma van bonte af wisseling dat deze afscheidsmiddag voor alle aanwezigen en speciaal voor de heer Van den Berghe en zijn familie tot een prettige maakte.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2