VOETGANGERS, MGEVING ZATERDAG 15 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 R.K. DIOC. VROUWENBOND Afdeellng Leiden TENTOONSTELLING VAN PAASCHGROEPEN. In aansluiting op de Paasch actie „Lumen Christi", bekend uit de artikelen in „De Bavo", de dagbladen, tijdschriften, alsmede de map uitgegeven door de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Avtie (waarvan de prijs 1.45 bedraagt), zal reeds op 21 Maart a.s. de tentoonstelling van Paaschgroepen, door bekende kunste naars speciaal voor dit doel ontworpen, en van godsdienstige gebruiken rond Pa- schen in Den Haag geopend worden, So- pihialaan 9 (bij Plein 1813). De tentoonstelling is te bezoeken: Vrij dag 21 Maart 79 uur 's avonds, Zaterdag 22 Maart 109 uur, Zondag 23 Maart 129 uur, Maandag 24 Maart 109 uur. De entrée-prijzen bedragen: 25 cent voor volwassenen, 75 cent voor 5' personen (ge- zinskaart), 10 cent voor jeugdgroepen. Leden van de afd. Leiden van den R.K. Vrouwenbond, die deze tentoonstelling in groepsverband willen bezoeken, kunnen zich opgeven bij de presidente, mevr. Man- ders, Boerhaavelaan 12. JAARVERSLAG OVER 1940 van de R.K. Vereeniging „Hulp in de Huishouding en de Baby." Telken jare opnieuw slaan wij met ge mengde gevoelens een terugblik op het af- geloopen jaar. 1940 behoort tot het verle den, maar zal zeker in onze herinne ring bleven. Het oorlogsleed gebracht over zoovele landen, trof ook ons dierbaar va derland en daarmede vele gezinnen. De charitatieve Vereenigingen ondervonden de financiëele terugslag, die noodzakelijk volgde in deze droeve tijden. De inkomsten bleven ver beneden de begrooting, zoodat onze Vereeniging dit jaar moest sluiten met een nadeelig saldo. Niettegenstaande finen- cieële zorgen mogen wij dankbaar terug zien op het voorbije jaar, want veel nood is gelenigd, veel leed verzacht, door onze veelzijdige hulpbieding: door het geven van hulp in de huishouding bij ziekte der moeder, waschbehandeling, gestichtsveh- pleging aan de kinderen, wanneer de moe der zelve elders verpleegd moest worden. Bij vermeerdering van het gezin verstrekte onze vereeniging de babyuitzetjes, hetgeen de zorg van menig moeder verlichte. Ruim 20 gezinnen ontvingen hulp van onze Ver eeniging. De warmvoedselvoorziening, een actie van het bestuur van den Vrouwen bond stelde ons in staat telkens geduren de 12 dagen een warme maaltijd toe te zeggen. Dit jaar hebben 4 moedertjes hier van mogen profiteeren. Ook met de andere charitatieve Vereeni gingen als Parochiaal Armbestuur Sancta Veronica, S. Vincentius Vereeniging en Maatschappelijk Hulpbetoon werd in pret tige verstandhouding samengewerkt. Op de vergaderingen van Katholiek I^i- en Armenraad werd onze vereeniging ver tegenwoordigd door onze presidente mej. Th. Elshof. De vergadering van huishoudelijke voor lichting werden bezocht door de dames Elshof en van Deene. 1940 was voor onze vereeniging een lus trum jaar. Den 12en Juni herdacht zij haar 20-jarig bestaan. Gezien de tijdsomstan digheden iis dit lustrum in allen eenvoud in tiemen kring gevierd. Des morgens werd door onzen geest. adv. rector Bernefeld een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen in de kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis, waarna de lunch gébruikt werd ten huize van een onzer leden mevr. Simonis. Mevr. Manders presidente van den Vrouwenbond en mej. M. Niemer als afgevaardigde van den Vrouwenbond waren mede aanwezig. Beiden boden de vereeniging namens den Vrouwenbond en S. Veronica een stoffe lijk blijk van belangstelling aan. Ons oudste lid mevr. H. Colla huldigde in een kernachtig speech je onze presidente en penn.esse, die tot de oprichsters van de vereeniging behoorden en offreerde haar namens alle leden bloemen als blijk van waardeering voor het vele, dat zij in die 20 jaren verricht hebben om onze vereeni ging tot steeds grooter bloei te brengen. Zooals in 't leven lief en leed elkander afwisselen, werd onze vereeniging diep getroffen door 't plotseling overlijden van onze beminde mag.esse mevr. Colla op 12 October. Voorzeker heeft zij reeds haar loon ontvangen voor haar verdienstelijk leven en haar onvermoeide arbeid verricht in onze vereeniging. Dit jaar werden 5 bestuurs- en 11 leden vergaderingen gehouden. Bij j aarlij ksche loting werden den dames de parochie aan gewezen, waarin zij dit jaar haar arbeids veld hadden en zij haar patiënten moesten bezoeken. Op de maandelij ksche vergade ringen werden de 'belangen van de patiën ten besproken om zooveel en zoo goed mo gelijk hulp te bieden; overwogen welke bronnen konden aangeboord worden om de kas van de noodige gelden te vodrzien. On ze inkomsten bestonden uit de vaste jaar lij ksche en maandelijksche bijdragen, de opbrengst van de bloempjesverkoop, col lecten en losse giften. Helaas ontvingen wij maar enkele pakjes babygoederen. Dankbaar voor het vele, dat wij mochten ontvangen, doen wij een beroep op al on ze trouwe weldoeners. Blijft in de toekomst ons helpen. Geeft allen iets van uw bezit, opdat onze vereeniging door haar mate- riëele hulpbieding vele moeders mogen be schermen tegen het grootste kwaad van onzen tijd. Hoewel de toekomst onzeker is ook voor voor onze vereeniging, willen wij die leggen in de handen van de Goddelijke Voorzienigheid. Die waakt over het lot der zijnen. Met zijn onmisbaren zegen gaan wij hoopvol het nieuwe jaar in en rullen wij onze taak, een blijmoedig op ons genomen, blijven vervullen God ter eere, de naasten dienend. De vereeniging bestaat uit 10 leden, alle bezoek dames. Uit de leden is het dage- lijksch bestuur gekozen, te weten: mej. Th. Elshof, presidente, mej. A van Deene, penmesse, mevr. A. Wijtenburg-Hofstee, mag.esse, mej. E. Timmermann, 2e secre taresse, mevr. J. M. Kampenhout-Ruhe, le secre.esse. Onze geest. adv. is de afdeelings- adviseur Rector F. Bernefeld. Als afgevaar digde van den Vrouwenbond bezoekt mej. M. Niemer zooveel mogelijk onze verga deringen. Het bureau van hulpaanvrage is geves tigd bij de 2e sec.esse, Kort Galgewater 4, geopend eiken Woensdagochtend van 10 12 uur. Het magazijn is gevestigd de Laat de Kanterstraat 3. Geopend 's morgens tus- scben 10 en 12 uur. Uitbetaling geschiedt door de penn.esse de Sitterlaan 2a. Dinsdag tussohen 10 en 12 uur. JAARVERSLAG OVER 1940. Retraite vereen. „St. Theresia.' De vereeniging kan zich ondanks de on gunstige tijdsomstandigheden in een gesta- digen bloei verheugen. Het ledental nam in aantal toe. De vereeniging telt thans 54 spaarsters, 22 donateurs en 6 zelatrices. Deze laatsten zorgen voor het ophalen der spaargelden voor deelname aan de re traites. Maandelijks worden de spaargel den opgehaald. De zelatrices werken ijve rig en hebben zich tot taak gesteld, dit jaar het aantal spaarsters te verdubbelen. In Juni werd een retraite gehouden in het retraitehuis „St. Clemens" te Noord- wijkerhout; 34 leden namen hieraan deel. Allen keerden zeer voldaan huiswaarts, ge sterkt voor haar verdere leven. Het bestuur is samengesteld als volgt: M. J. van Bergen HenegouwenColpa, Presidente. M. KokIterson, secretaresse. G. van Haastrechtvan Schaik, penning- meesteresse. B. SlootjesZonderop en M. KokVer hoogt, leden. Rector F. A. M. Bernefeld geestelijk adviseur. Mevrouw de Wilde, afgevaardigde van den R.K. Vrouwenbond. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN ST. JOSEPH-VIERING. De verplichte bijeenkomst van Dinsdag a.s. wordt verzet naar a.s. Woensdag 19 Maart. Om half negen begint de St. Joseph-vie- ring in onze vereeniging. De weleerw. heer kapelaan Ed. A. M. Paap zal dan tot de Gezellen spreken, terwijl muziek een de clamatie de omlijsting geven. We zijn de St. Joseph-maand ingegaan, en 19 Maart is het immers de feestdag van St. Joseph, den patroon der Gezellen. Dat moeten we weten en goed merken kunnen, dat we St. Josephs-Gezellen zijn. We moesten het ook merken kunnen in onze kerken, dat het St. Joseph-1 of ('s Woensdag) door onze jonge mannen werd bezocht, want we zijn toch leden van de St. Josephs-Gezellen vereeniging. En onze Patroon moet het stellen met zijn ge wone getal van vereerders en vereersters, en wij* die toch geroepen zijn hem na te volgen als den degelijken christen, den de- gelijken werker, wij denken niet aan hem. Dat is jammer, want er kan van het voor beeld van onzen grooten Patroon zoo veel uitgaan. Als wij zijn leven nagaan zullen wij zooveel mooie trekken vinden, die in onze dagen voor onze omstandigheden nog hun volle waarde hebben. De liefde tot den H. Joseph moest ons brengen tot een groo- te actie ter verspreiding van zijn devotie, althans kan ik zelf als Josephs-Gezel, met achting, liefde en vertrouwen hem bejege nen, die mijn bijzondere Beschermer is. Machtige St. Joseph, Voedstervader van Jezus en Hoofd van het H. Huisgezin, be scherm ons door uw voorspraak onze Ge zellen en leidt hem dor uw verheven voor beeld. Wees voor geheel ons vereenigings- gezin een Vader en Beschermer. H. C. A. P. VAN DRUNEN, V.-Pr. SINT JOZEF. Sober leven, Stille kracht, Ongeweken en verborgen Rijk geworden door de zorgen Die de hemel bracht. Sterke hulp en trouwe Hoeder Van het Kind en van de Moeder. Sober leven, Sterke man. Die de hamer hebt geslagen En de arbeid wilde dragen Met de last daarvan. In Uw liefde, trouwe Hoeder Voor het Kind en voor de Moeder. Sober leven, Lang voorbij, Want uw eenvoud werd herboren In een stralend hemelgloren. En rindsdien deelt Gij In de luister, trouwe Hoeder, Van het Kind en van de Moeder. S. V, D. er dreigt U groot gevaar, indien gij loopt op den rijweg en niet op het trottoir! Vereeniging voor Veilig Verkeer. KATWIJK De vuilverbranding. Naar we van be trouwbare zijde vernemen, blijkt de nieu we vuilverbrandingsoven alles te wen- schen over te laten. Deze aangelegenheid heeft al een paar malen een punt van be spreking uitgemaakt in den raad. Een defi nitief antwoord of de oven niet aan le stellen eischen voldoet, werd echter nog niet gegeven. Wel vernamen we, dat de oven niet geheel afbetaald is en dat de leverancier maar eens zal moeten demon- streeren hoe de oven wèl gestookt moet worden. In het dorp is er, naar we dan vernemen, een opeenhooping van vuil en afval. Als het warm weer wordt, kan dat een ramp worden. Men hoopt dat B. en W. de nopdige maatregelen zullen nemen voor het zomer is. Geboren: Neeltje, d. van A. v. Roon en T. Hoek Jacobus Marinus, z. van A. Durieux en M. J. Lit Gijsbertha Wilhel- mina, d. van J. H. Koetsier en G. Ruijg- rok van der Werve Martinus Willem Bastiaan, z. van S. den Duik en W. D. Wer vers Paul us, z. van W. v. Egmond en A. Verdoes IJsbrand, z. van G. v. d. Plas en G. Klok Maarten, z. van H. J. Haas noot en C. Ouwehand Andries, z. van W. Noppe en L. Paap Cornelis, z. van J. Hoek en C. Hoek. Ondertrouwd: P. van Schie en W. J. Olyslager Lichtenvoorde. Overleden: Jacobus Gljsbertus Koet sier 20 mnd. Jonnetje Aandewiel 74 j. Dirkje Meijvogel 92 j. Matthijs Hus 59 j. Neeltje van Duijvenvoorde 47 j. LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Maandag 17 Maart a.s. zal de K.J.M.V. in haar home aan de Dam straat een specialen kaartavond organisee- ren, waarop alle leden verwacht worden om den kaart wedstrijd tijdig te kunnen be ëindigen. Valschheid in geschrifte. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de winkelier D. te Leidschendam, terzake van valschheid in geschrifte. D. had zich beschikbaar gesteld om voor enkele hulpbehoevende inwoners, welke steuntrekken van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbe toon, de door dezen dienst verstrekte ko- lenbonnen in te wisselen bij het gemeen telijke gasbedrijf. Toen D. deze bonnen in zijn bezit had, zijn daarin veranderingen aangebracht, welke door de beambte, be last met de cokesafgifte, werden ont dekt. Tegenover de politie probeerde D. er zich nog uit te redden, door voor te ge ven, dat hij deze bonnen zoo van M. H. had ontvangen. Na proces-ver baal is de man op vrije voeten gesteld. NOORDWIJKERHOUT St. Barbara-vereeniging. In de groote zaal van café „De Zwaan", alhier, hield de St. Barbaravereeniging haar jaarvergade ring ondere voorz. van den heer H. Zwaan. Uit het jaarverslag van den penningm. bleek, dat de inkomsten in 1940 bedragen 862.55 en de uitgaven 774.56. Een batig slot dus van 87.99. Op 1 Januari 1940 was in kas 827.39, zoodat dus momenteel in kas is 915.38. Hierna volgde installatie van 10 nieuwe leden. Bij het punt „mede- deeling" zeide de voorzitter, dat in het af- geloopen jaar 11 leden, 14 niet-leden en 4 kinderen door de vereeniging werden ter aarde besteld. Het draagloon werd vervol gens gesteld op f 2.25. Bij acclamatie wer den tot bestuursleden herkozen: H. Zwaan, J. A. van Gijlswijk, H. Turenhout en P. van der Holst. In de vacature H. Koelewijn werd aangewezen de heer W. Kaptein. De rondvraag leverde alleen huishoudelijke besprekingen op, waarna de feestvergade- ring begon, in verband met het 25-jarig bestaan van de vereeniging. Vele leden voerden hier nog het woord, terwijl er tractaties werden rondgedeeld. Personalia. Onze plaatsgenoot J. Zwaan slaagde te Haarlem aan de am bachtschool voor het diploma electricien en instrumentmaker. ZILK Voetbal. Wegens het 40-urengebed zullen alle voor Zondag vastgestelde wed strijden van de V.V. Van Nispen geen door gang vinden. Ontvreemd. Ten nadeele van heer de J., alhier, werd bij het parochiehuis een rij wiel ontvreemd. Bii de politie werd aan gifte gedaan. OEGSTGEEST Aan alle werkers van de parochie Oegstgeest. Het St. Joseph-feest nadert weer en daar mee het Patronsfeest van allen, die met den arbeid hunner handen moeizaam het da gelij ksch brood verdienen. De goede gewoonte der laatste jaren ge trouw, zullen wij ook dit jaar het initiatief van het R. K. Werkliedenverbond volgen en ©nzen arbeid, naar St. Joseph's voor beeld, God toewijden. Morgen, Zondag 16 Maart, om 15.45, kwart voor vier, dus na de Derde Orde wordt daartoe een bijzon dere bijeenkomst in de kerk gehouden. Allen, die werken niet alleen de Yolksbondleden worden dan in de kerk verwacht met hun werktuigen: de bakker met zijn schieter, de monteur met een sleu tel, de tuinder met schop of hark, de klerk met zijn vulpen, enfin ieder weet wel het best, wat hij als het onderscheidingsteeken van zijn vak zal willen voeren. Gods zegen zal dan over die werktuigen worden afgesmeekt door den priester, op dat wij ze verder weer zullen gebruiken tot ons nut, volgens de bedoelingen, die God had, toen Hij ons tot deze plaats in de maatschappij heeft geroepen. Laat niemand verzuimen deze gelegen heid, om zijn werk op het goede peil te brengen, zonder ernstige reden verzuimen: een nieuw begin maken met God is de hoofdvoorwaarde voor een betere maat schappij. „Groene Kruis." Onder voorzitter schap van den heer J. de Visser is de jaar vergadering gehouden van „Het Groene Kruis." De heer de Visser, bracht als pen ningmeester verslag uit. Er is (een batig saldo van f 145.50. Door de vereeniging is één kind naar een school voor B. L. On derwijs te Leiden gezonden en daarna naar Katwijk aan de Buitenschool. Volgens het verslag van de afd. hoogtezon, uitgebracht door mevrouw Kramers, is er een regel matig stijgend gebruik van de toestellen gemaakt. Er is een batig saldo van f 96.70 te vermelden. Het financieel verslag T.B.C. door mevr. Brouwer samengesteld ble.ek een gunstig resultaat te hebben opgeleverd van 190.775. De zuster bezocht 225 gezinnen met 572 patiënten. Mevr. de Graaf gaf vervolgens een uit voerig jaarverslag van de vereeniging waarin o.a. werd herinnerd aan de moei lijke oorlogsdagen; het omvattende werk van de zuster iie ook hulpverleende in het noodziekenhuis en de verplaatsing van het consultatiebureau. Er zijn door de zuster 4812 bezoeken afgelegd. Namens de kas- commissie werd door den heer Hagens hulde gebracht aan de penningmeester. Tot bestuurslid werd herkozen mej. Hoo- gendoorn en in de vacature mevr. v. Ries- sen is gekozen mevr. A. M. C. Brouwer- Schram de Jong. Tot plaatsvervangend lid der kascommissie is gekozen de heer San- der. Na een korte rondvraag volgde slui ting. RIJNSBURG Bloemenhandel. De aanvoer was in de afgeloopen week nog toenemend en het sortiment breidde zich nog steeds uit. De handel was echter aanmerkelijk trager £an de vorige week en de prijzen als gevolg hiervan lager. Deze zijn hierdoor op een peil gekomen welke voor den trekker, die aanzienlijk hoogere uitgaven heeft dan on der normale omstandigheden, niet veel winst meer biedt. We noteerden voor tulpen per dozijn in centen: Corona 1922, Bartigon 2125, Zenober 1417, Golden Harvest 2832, Crown Imperia 12124, Vuurbaak 3033, Prinses Elisabeth 1620, Couleur de Car dinal 2428, Nansen 1922, Sonja 1416, William Copland 1419, Allard Pierson 10 13, Fabiola 1316, Pelikaan 1720, Witte Valk 16—19, Generaal de Wet 24—27, Ze nith 1619, Krelage 1416, Victoir d'Oli- vierre 1821, Albino 2124, Telescopium 2023, Peach Blossom 1823, Theeroos 18 21, Mr. v. d. Hoeff 2125, Prosperity 12 14, Duchesse de Parma 2326, Mozart 13 —15, Grand due 22—25, Edith Eddy 27—30, La Matalas 1215, Rijzende Zon 22—25, Le Notre 1618, Goudvink 2024, Oranje Nassau 2225, Mr. Tubergen 1619, Mu- rillo 12—15, Ibis 17—19, King of the Yel low 1316, Courone d'Or 1619, El Torea dor 1517, Fred. Moore 1013, Diadeem 1315, Tournesol 1416, La Reine 1214, La Reine Max 1518, Brillant Star 1416, Rose Copland 1721, Prins van Oostenrijk 1518. Narcissen: Poëticus Ornatus 710, Golden Spur 79, Laurens Koster 812, Helios 810, Victoria 9Early surprise 46, King Alfred 1015, Poetar Pierson 10—13. Hyacinthen per 100: L'innocence 4.20, 6.80, Pink Pearl 3.10—3.40, Lie- ber 2.202.50, Gertrude 2.903.30, Bis marck 4.104.50, Dames 3.303.70, Elec- tra 3.10—3.50, Garribaldi 2.10—2.30.' Convalaria per 100./ 1.301.50, Crocussen geel 0.40—0.80, idem wit 0.60—0.80, id. blauw 0.500.70. VOORHOUT „Hanze". De voorzitter, de heer L. P. H. Vester, opende Donderdagavond de le denvergadering van de Hanze in café „Boerhaave". Het jaarverslag van den secr., den heer G. W. Onderwater, werd goedgekeurd. De penningmeester, de heer Hub. H. Dijs- selbloem, bracht vervolgens verslag uit van de financiën. Aan inkomsten vermeld de het verslag ƒ360.48, met inbegrip van 27.98 saldo bij den aanvang van het verslagjaar; aan uitgaaf vermeldde het verslag 285.97, zoodat het verslagjaar sloot met een batig saldo van 74.51. De kascontrole-commissie, bestaande uit de heeren H. C. van Wieringen en P. J. IJs- selmuiden, bracht verslag van haar gunsti ge bevindingen uit. De begrooting werd vastgesteld, slui tend op een bedrag van ƒ424.54. Vervolgens bracht de penningm.-admi nistrateur van het Voorschotfonds, de heer H. A. Klaar, verslag uit van zijn gehou den beheer. De balans vermeldde ƒ711.45 in debet en creditzijde. De verlies en winst gaf een winstsaldo weer yan ƒ31.30, terwijl de kapitaalsrekening ƒ386.45 aan gaf- Thans werd het woord verleend aan den geestelijk adviseur, kapelaan Stoelinga, die aan alle leden een „puntje", meegaf, dat het overdenken zeker waard is. Met algemeene stemmen besluit de ver gadering den heer H. G. Warmenhoven als lid aan te nemen, geheel overeenkomstig het voorstel van het bestuur. Hierna wer den tien aandeelen van het Voorschot- De heer A TETTEROO te Zoetermeer, die zijn 25-jarig arbeids-jubileum herdacht. fonds uitgeloot. De bestuursverkiezing in de vacatures N. F. Bemelman en L. P. H. Vester, heeft tot resultaat, dat de heer N. F. Bemelman wordt herkozen en in de plaats van den heer L. P. H. Vester, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werden' gekozen de heeren P. J. IJsselmuiden en M. van Dam, die beiden een benoeming zich niét lieten welgevallen, zoodat de heer L. P. H. Ves ter tot de volgende vergadering nog de voorzittershamer zal blijven hanteeren. Bij de rondvraag pleitte de heer H. C. van Wieringen voor het Santoswerk, waar na sluiting volgde. Afscheid Jac. van den Berghe. He den zal de heer Jacob van den Berghe zijn ambt als hoofd der Christelijke School al hier neerleggen. Deze populaire figuur in deze- gemeente werd geboren 23 Mei 1880 in Zeeuwsch- Vlaanderen. Op 31 Maart 1922 werd hij benoemd tot Hoofd aan de school der Ver eeniging van Christelijk Volksonderwijs in de gemeente Voorhout. Hij heeft zich ge durende al de jaren in Voorhout doen ken nen als een mensch voor eenieder toegan kelijk; had zitting in meerdere corporaties, zooals Raad van Bestuur der Coöperatieve Boerenleenbank, bestuurslid der Vereeni ging „Voorhout Vooruit"; leeraar aan den cursus voor jeugdige werkloozen; penning meester der Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier; bestuurslid der Voor- houtsche IJsclub en bestuurslid van Win terhulp Nederland aid. VooThout, in wel ke functies hij een algemeene populariteit genoot. Op eenvoudige wijze zal hedenmiddag officieel in restaurant „Boerhaave" af scheid worden genomen van den heer Van den Berghe en familie, van welke gelegen heid ongetwijfeld door velen zal worden gebruik gemaakt. VOORSCHOTEN Ziekenhuisverpleging. Donderdagavond vergaderde in de zaal van den heer W. v. d. Berg de Vereeniging voor voor Zieken- huis-verpleging. Bij ontstentenis van den voorzitter werd deze 18e jaarverg. ge opend door den heer C. Vink. De heer Jac. Bogaard las de notulen. Uit het verslag van den penningm., den heer J. v. Vliet, bleek, dat er in het afgeloopen jaar 16 le den werden verpléegd,met een totaal van 322 dagen. De totale uitgaven waren 1588.22, de ontvangsten, met inbegrip der gekweekte rente ƒ2049.55, alzoo een batig saldo van ƒ461.53. De controle-commissie, bestaande uit de heeren H. Bardelmeijer en G. A. v. d. Pijl, verklaarde, dat de be scheiden van den penningmeester inorde waren bevonden. Het verslag van den ad ministrateur, den heer I. Zwaneveld, gaf aan, dat het ledental steeds stijgende is. Bij de te houden bestuursverkiezing wa ren aftredend de heeren C. Vink, Jac. Bogaard en J. Blom, die allen met groote meerderheid werden herkozen. De heer Th. de Vries deed een voorstel om de gra tificatie van adminstrateur, secr. en pen- ningm.ningm. te verhoogen. De administrateur zeide, dat het werk wordt verricht niet uit winstbejag, maar uit liefde voor de vereeniging. Echter zal het voorstel in een volgende bestuursverg. worden besproken. Hierna sluiting. Personalia. Door den heer W. de Ruij- ter, alhier, werd bij de examens van de Alg. Vereen, voor melkvoorziening te 's-Gravenhage, het diploma vakbekwaam heid als melkverkooper behaald. WARMOND St Josephsgezellen. A.s. Maandag verplichte bijeeenkomst voor de St. Jo- sephsviering. Kruisvaart. Zondag 4.30 uur Ring- verband. Dinsdagg 7.45 uur Willibrord- en Jeroenban. Woensdag 7.30 uur Aspiranten. Katholiek Comité van actie „Voor God" ONS DEEL VAN CHRISTUS' KRUIS De kruisweg van Christus is nog niet ten einde. Jezus heeft zijn kruis in duizenden deeltjes over de wereld verspreid en aan de menschen uitgedeeld. Ieder draagt zijn deel, dat deel van Christus' kruis, dat hem toe» komt; zoo moet ieder het hem toegemeten lijden voor Christus' mystiek lichaam dragen.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6