Laatste Berichten Marktberichten ZATERDAG 8 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Bioscopen Trianon. DE MISDAAD VAN FABREANI Een plezierjacht klieft vroolijk over het water van een meer, het dek beladen met luidruchtige jongelui. Plotseling raken twee van de opvarenden doodsnood: zijn zijn vergiftigd. De een sterft, de andere krabbelt er weer boven op. Het blijkt een moord en een poging tot moord te zijn. Alle op varenden staan onder verdenking, want ieder of niemand kan een motief gehad hebben voor de misdaad: de een is assis tente in een gift-laboratorium, een ander kweekt slangen, een derde gooit slaapmid- deltjes in de koffie, een vierde heeft compromitteerende brieven te verbergen, en zoo heeft ieder in zijn gedragingen iets geheimzinnigs, wat de politie tot wanhoop brengt. Het leukste is nog, dat sommige onschuldigen zich in edele zelfopoffering geroepen voelen, zich als de moordenaar of moordenares aan te geven, zoodat de politie, maar ook de toeschouwers, het hoofd wel eens omloopt. Daarmede heb ben de jongelui en ook de filmschrijver hun doel bereikt. Wanneer men thuis is in detective-verhalen kan men de goed gevonden oplossing van het raadsel zelf reeds uitvorschen. De titel van de film, die meestal het mysterie nog mysterieuser maakt, is in dit geval bizonder openhartig. En meer onthullen we niet van de ont warring dezer vernuftig-bedachte misdaad waarvan de eigenlijke misdaad geen misdaad is! Wij raden aan, dat men zelf zijn speur zin zal scherpen op de uitrafeling van de dubbele moord op het plezierjacht. De voornaamste meedespelenden 2ijn Karin Hardt, Karl Martell, Dorothea Wieck en Ivan Petroviten, die al hun talent aan wenden om de politie, zichzelven en het publiek op een dwaalspoor te leiden. Voor de pauze reizen we door Zwitser land, eerst door het Kander-dal met de stille, tusschen rotsmassa's verdoken Blausee. De toeschouwers smakken met de tong bij het zien van al die forellen. Interessant is ook de leerzame les over moraines, die al tippelend door het hoog gebergte aan de toeschouwers wordt ge geven. Het andere filmpje brengt ons naar dat uitgelezen gedeelte van het Eedgenoot schap: Granbunden, verdeeld in Engadin en Bündnerland. De schaarsche bewoners anderhalf honderdduizend spreken een eigen taal, die overigens nergens ter we reld voorkomt het „Romontsch", de huizen heb'ben er diep-ingebouwde ramen, de bewoners dragen hier en daar nog typi sche kleederdrachten een prachtig land, waar menigeen reeds een onbezorgde vacantie doorbracht. Men kan er ook uit leeren, hoe moeizaam het dagelijksch brood in het hooggebergte wordt verdiend. Het koren, dat geen gelegenheid krijgt tot rijpen wegens het vroege invallen van den winter, wordt busseltje voor busseltje op droogrekken of „friste" gehangen, om vóór de koude asem van de bergen waait het koren geel en rijp binnen te hebben. Casino. RIDDERS IN LOMPEN. Het móge voor velen misschien gek klinken, maar de oer-filmkomieken Watt en Half Watt blijken nog steeds de belang stelling der groote massa te trekken. Dat was gisteravond duidelijk merkbaar in het Casino-theater, waar dezq helden van het witte doek als Pat en Patachon optraden iri de film „Ridders in Lompen." Zij zijn hier de vaders (pleegvaders wel te verstaan) van een meisje, wiens vader in het circus, waar zij tezamen werkten, verongelukte. Zij hebben het meisje op een kostschool gedaan en zelf trekken ze als reizende muzikanten de „wereld" door. Het ongeluk wil echter, dat het meisje ken nis krijgt aan een gefortuneerd en jonge man, die natuurlijk tegen den zin van zijn vader, zijn zinnen op het meisje gezet heeft en deze wil natuurlijk haar pleegvaders van het huwelijk niet onkundig laten. Men stelle zich de ontmoeting voor tusschen den dikbuikigen fabrieksdirecteur, die toe stemming aan zijn zoon zal moeten geven tot een huwelijk met een meisje, wier (pleeg) vaders als reizende muzikanten hun brood verdienen. En daar komt nog iets bij. Van den beginne af worden Pat en Patachon vervolgd door twee personen, die, naar tenslotte blijkt, de allerbeste be doelingen met hen hebben, doch in wie de komedianten twee menschen van de poli tie zien, die zij maar liever niet zien en die zij derhave telkens opnieuw ontvluch ten, totdat tenslotte in de laatste scène wanneer beiden, na hardnekkig achtervolgd te zijn, in het water terecht komen, blijkt, dat de achtervolgens hen slechts zochten om hen te engageëren voor een loonende betrekking in een variété. Er is smakelijk gelachen om deze klucht die het uitstekend doet. In het voorprogramma gaat eveneens een klucht met talrijke achtervolginsscè- nes, die de lachspieren weer eens los ma ken. Lido. DE MOORD IN DE VILLA HARDEN. Het tooneel is een weerspiegeling van het werkelijke leven en daarom is het ook niet zoo verwonderlijk, dat scenario schrijvers een dooreenmengeling van too- neelgebeurtenissen met de werkelijkheid vaak als thema gebruiken voor hun film verhalen. In de groote film, welke Lido deze week brengt en blijkens den niet mis te verstanen titel een politie-film is, wordt dit thema eveneens verwerkt, althans bij den aanvang. Wij zien een opera-zanger, Harden, in de opera „Arme Pierrot" optreden in den titelrol. Hij wordt bedrogen door zijn \vrouw en klaagt in gloedvolle zangen zijn leed. Het is slechts tooneel, doch de man, die het publiek roert door zijn zang, is thuis evenmin gelukkig. Er gaan allerlei geruch ten omtrent vriendschapsbetrekkingen tus schen zijn vrouw en een beeldhouwer. De beeldhouwer dringt erop aan, dat de vrouw een besluit zal nemen en het ziet er naar uit of zij na een huiselijke scène in derdaad het fatale besluit genomen heeft. Het is echter slechts voorgewend en als de zanger, die de zaak ernstig opneemt, tot scheiding besloten heeft, komt de vrouw haastig naar huis om alles weer in orde te maken Doch zij vindt daar den dood. Wie vermoordde de vrouw? De politiecommissaris heeft oogenschijn- lyk een gemakkelijke taak. Alles wijst er op, dat de zanger de dader is. Had hij er geen belang bij? Hij wilde immers schei den. Was hij niet weggevlucht uit de stad, nog dien zelfden avond? Maar tochDe ervaren politieman doorziet de karakters van degenen, die bij deze misdaad betrokken zijn en speurt naar een andere oplossing. Hij weet deze inderd&ad te vinden en op een ingenieuze manier te demonstreeren. Het is een politie-film met voorname al lure, een film die boeit en pakt en door logische opbouw uitmunt. Vóór de pauze moest het witte doek wij ken voor een variété-programma, waarin de conferencier Arno Klein en het danspaar Mar ja en Petar optreden. Hetjianspaar, dat in dit programma debuteert," voert eenige dansen uit, op een beschaafden technisch geperfectioneerde wijze, welke wijst op een serieuze opvatting van de danskunst. Met het uitvoerige journaal een uitste kend programma. Luxor. LAJLA. Het groote succes van deze prachtige Noorsche natuurfilm heeft nu ook in Lei den genoopt tot prolongatie. Na het groo te succes in Amsterdam en andere groote steden kan ook'Leiden nu langer van deze mooie film genieten, die met een geheel nieuw voorprogramma wordt vertoond. Agenda NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R.K. Gem. Zangvereèniging „Pulchri Studio"; 7.30 uur (Zaal 6). Maandag: Bestuurs vergadering R.K. Textielarbeidersbond, 7.30 uur Dinsdag: Rechtskundig Advies bureau voor de leden van de afdeeling Leiden en omstreken op het kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.307.30 uur. Bestuursvergadering R.K. Graf. Bond, 7.30 uur; Dag., Bestuurs vergadering R.K. Volksbond, 8 uur. (Kan toor). Donderdag: Ledenvergadering R.K. Bond van Houtbewerkers, 8 uur (Zaal 6). Vrijdag: Repetitie R.K. Sym- phonie-Orkest, 8.30 uur (Zaal 6); Uitbe talingen: te 6 uur Metaalbewerkersbond; te 7 uur Transportarbeidersbond. Zater dag: Van 68 uur kaarten verkrijgbaar voor de Cultureele avonden te geven door het Alma Materkoor voor leden van 4en R.K. Volksbond; Bibliotheek 6.307.30 uur (Zaal 5); Spaarbank op het Kantoor, 67 uur; Uitbetalingen: 10 uur v. m. Fabrieks- arbeidersbond; 10 uur v.m. Textielarbei dersbond; 3.30 uur nam. Houtbewerkers- bond; 56 uur nam. Bouwvakarbeiders bond; 56 uur nam. Fabrieksarbeiders- bond. Mededeelingen: Wij vestigen er bijzondere aandacht op dat voor een zeer luttele prijs kaarten te bekomen zijn voor de Cultureele avonden voor leden van den R.K. Volksbond, een ieder grijpe deze ge legenheid aan!!! Men raadplege daarvoor deze agenda. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZEELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Beurtrooser: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: D. Devilée, C. God^ dijn en S. v. d. Aar; Maandae: A. Verhoogt en D. Goosen; Dinsdag: vervalt; Donder dag: W. v. d. Holst en J. Hillenaar; Zater dag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag. Zesde der zeven Zondagen, die het feest van St. Joseph voorafgaan 19 Maart. De zaal is geopend van 12.302.30 uur én Van 69.30 uur. Van 12 uur Bi bliotheek. Verplichte bijeenkomst van 8 9.30 uur. 8 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs??? Om 9.30 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: 7.309.30 uur Bijeenkomst voor de gezellen. 7.30 Tafeltennisclub. 8 uur: Eerste Aspirantcursus; allen op tijd aan wezig. Dinsdag: 11 Maart verjaardag van onzen oud-Praeses H. Schrama; adres Hui ze Callao te Katwijk a. d. Rijn. 8 uur Ver plichte bijeenkomst Gehuwde gezellen. Voor de gezellen is de zaal dus gesloten. Woensdag: 7.15 uur: Zangles Kolpings Lijf wacht. 7.30 uur Repetitie Muziekgezel schap. 8 uur: Bestuursvergadering Biljart club. Donderdag: 7.309.30 uur Bijeen komst voor de gezellen. 8 uur: Vergadering Commissarissen afd. gezellen. 7.30 uur: Biljart- en Tafeltennisclub. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 7.30 9.30. 89 uur: Bibliotheek. 8 uur: Kegel club De Poedelaars. Mededeelingen: Gezellen, zijt ge al aan het sparen voor de a.s. Retraite, zoo niet, begin er dan mede. SINT ODO'KOORKNAPEN. Zondag: Lofbeurt: geheele Schola. Maandag: kwart voor vijf: Aspiranten kwart over vijf; Crescendogroep I (jon geren). Dinsdag: kwart over vijf: Cresc. Gr. n (Ouderen) zes uur: Schola-So- pranen I kwart voor zeven: Schola- Sopr. II en alten. Woensdag: Lofbeurt: St. Ambrosiusgroap. Donderdag: kwart over vijf: Cresc. Gr. II (ouderen) zes uur: geheele schola. Vrijdag: kwart voor vyf: Aspiranten kwart over vijf: Cresc. Gr. I (jongeren) Kruisweg: St. Grego- riusgroep. Zaterdag: Lofbeurt: Pius X Groep. Hallo boys! De Schola krijgt druk werk. En staan drie uitvoeringen op het program. Zorgt cLus, dat er flink gewerkt kan wor den. Iedere jongen hebben we noodig. Laat dus wat jij moét doen niet aan an deren over! De St. Odo-Klok hebben jullie zeker al gelezen. Of heb je er nog geeneen. Denk dan Maandag of Dinsdag aan de twee centen voor ons eigen Maandblad, 't Is waarempel geen geld! Boys! Hallo hoor! Tot tkjjfcsl Kapelaan E. A. M. PAAP. PAROCHIE O.L.Vr HEMELVAART EN ST. JOSEPH Marla-Congregatie De M.C. gaat al „veelom- vattend" worden. We hebben II tenminste deze -. week een „uitgebreid programma" Moet je hooren: Zondag kwart voor 7 Algemeene H. Communie. Dinsdag 8 uur M.C.-oefening afd. A. Donderdag v.m. half 8 H.- Mis voor de levenden en overleden ouders van den directeur en de leden. Donderdag n.m. 8 uur Zangrepetitie in het Gym. locaal. Is me dat even wat! Nu nog een paar afspraken: Zondag: De jonge dames van afd. A. nemen allen plaats aan de rechterzijde van het middenschip; de meisjes van de B. afdeeling aan de linkerzijde. Afd. A. zoo als de vorige maand; afd. B. dat grooter aantal. Dinsdag: Geen aanmerkingen: of 't moest dit algemeene zijn „Denkt om je lint en let op je tijd. Donderdag: Dit is de 2e H. Mis, waar voor je gecollecteerd hebt. Was je 't mis schien verleden week vergeten, dan ben je nu wel present. 's Avonds gaan de 22 zangeressen de zelfde deur in, als verleden week; dus nu geen „schuilhoekje spelen of belletje trek ken". (Typiste: zijn de partituren gereed?) Korte meditatie voor den vastentijd: le „We zijn 'n „mensch", d.i. 'n wezen, waarin geest en stof samenwonen. Wie deze gedachte bewust beleeft, zal de voor rang van den geest boven de stof erken nen. In vraagstukken over liefde, reinheid, bezit en versterving zal de geest den weg wijzen, niet het instinct. Wie die verhou ding omdraait is 'n onmensch. 2e Christus kwam herstellen wat in ons door de zonde uit het evenwicht was ge rukt. Weet nu „Christen" d.i. navolger van Christus. Herstel het evenwicht in je, door Christus kracht en genade. Weest 'n waar achtig Christen-mensch. Onderzoek u Benut den vastentijd. Met haar Kind, u zoo genegen Geev' Maria, u haar zegen. W. J. A. MULDER, pr. Directeur M.C. KRUISVAART Cohort „St Petrus" Zondag: Geen bijeenkomst. Dinsdag: 7.15 uur St. Tarcisiusban Woensdag: 7.15 uur St. Sebastiaanban Donderdag: 7.15 uur Ringverband. Vrijdag: 7.30 uur Afrekenen van eischen voor alle Kruis vaarders; 8.15 uur St. Petrusban. Sleutelkoor. Dinsdag: 5 uur Middengroep. Na het lof Schola. Vrijdag: 5 uur Mid dengroep. Na het lof Schola. Kruis vaarders, er komt nu eenige teekening in ons werktornier. Blijft nu volhouden! Cohort Aetemus Pater Zondag: Geen aspirantenban; 3.30 uur Willibrordus-, Bonifatiusban Maandag: 6.30 uur Aspirantenban Dinsdag: 7 uur Tarcisiusban Woensdag: 2.30 uur Gre- gorjus-, Aloysiusban Donderdag: 7 uur Paschalisban. Cohort St. Pancras De algemeene H. Communie, vorige week, is weer mooi geslaagd. Zoo volhou den. Morgen is er geen algem. H. Com munie. De mededeeling daarover was 'n vergissing. Maandag: om 7 uur Gedialo- geerde H. Mis. Nu het 's morgens al tame lijk licht geworden is gaan van nu af weer alle Kruisvaarders op Maandagmorgen verschijnen. Ook de aspirant-St. Jans knapen komen in het vervolg. In de kerk wordt hun dan wel een plaats aangewezen Maandagavond om 6 uur aspiranten-bij- eenkomst; 7.30 uur Bonifaciusban. Dinsdag: 7 uur W. Doyleban. Woensdag: 7.30 uur Godfriedban Vrijdag: na de Kruiswegoefening Willibrordusban. Za terdag: 45 uur afrekenen. De St. Jans- knappen komen Woensdag en Zaterdag op de gewone uren. Er is bij de Michiels- knapen een dienstban ingesteld, welke verantwoordelijk is voor de orde en net heid der lokalen. Deze week zijn de dienst- bans de Godfried en Willibrordusban. Waarom er twee zijn, dat zullen je herau ten je wel uitleggen. En nu.... alle hens aan denk! VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE Parochie OX.Vr. Hemelvaart en St. Joseph Zondag: 3.305 uur Theresia groep; 3.305 uur Agnes groep. Dinsdag: 7.45 uur H. Mis en Alg. H. Communie. Nieuwe leden kunnen zich op de clubs aanmelden. Parochie St. Petrus. 1 Zaterdag, 2.153.30 uur Mulo-club Zondag 34 uur Middengroep 4.005.15 uur Jongstegroep Aanmelding nieuwe leden op de clubmiddagen, Clubhuis, Hoo- gewoerd 53. Parochie Hartebrug. Zondag, 2.303.45 uur Jongste groep; 34.30 uur Top-groep 4.005.30 uur Mid den-groep. Zaterdag, 2.304.00 uur Mulo groep. Aanmelden van nieuwe leden op de clubmiddagen, of bij Pater Booms. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN DE NEDERLANDSCHE ARBEIDS DIENST ZIJ VÓÓR ALLES NEDER- LANDSCH. Het weekblad van De Nederlandsche Unie De Unie wijst er op, dat het en thousiasme voor den Arbeidsdienst den voorstanders daarvan niet plotseling, na de 'bezetting van ons land, van elders is ko men aanwaaien. Velen waren immers reeds jaren geleden van de noodzakelijkheid van een verplichten Arbeidsdienst overtuigd. Met des te meer nadruk legt „De Unie" er echter de nadruk o>p, dat de Arbeidsdienst in ons land een zuiver nationaal karakter zal moeten dragen: „De Arbeidsdienst zal in Nederland noodzakelijk anders moeten zijn dan in Duitschland. „Wanneer wij hier een Arbeidsdienst zouden krijgen, die een volledige naboot sing zou zijn van den Duitschen, dan zou daardoor alleen al de Arbeidsdienst volle dig mislukt zijn. De Arbeidsdienst zal na tionaal zijn of hij zal niet zijn. Niet opge nomen in een nationale doelstelling, doet hij meer kwaad dan goed en verliest daar mede zijn reden van bestaan. Wij willen van meet af aan onzen steun aan den Arbeidsdienst gegeven. Willen wij dien b 1 ij ven geven, dan moet deze voorwaarde vervuld worden, dat hij onder alle omstandigheden Nederlandsch blijft. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat hieraan getornd wordt. Wij zeggen niet dat dit ge beurd is, maar dat dit m o g e 1 ij k zou zijn. En eenige artikelen, o.a. die de laat ste weken in de N.S.B.-pers over dit on derwerp verschenen, doen ons niet heele- maal gerust zijn. Jusit op dit punt van dit Nederlandsche karakter kunnen wij niet de minste aan tasting verdragen. Wij niet en ons volk ook niet Wij en met ons, op een zeer klei ne groep na, ons gehèèle volk, zijn op dat punt bijzonder gevoelig. Het is niet onze schuld dat wij dat zijn. Als bezet land moe ten wij ten opzichte van de nationale waarden bijzonder waakzaam zijn, op straf fe van anders aan nationalen eigenaard in te boeten. Wij meenden deze ernstige waarschuwing te moeten laten hooren, opdat niet door verkeerde methoden en verkeerd aanpak ken een zaak getorpedeerd wordt, die van zoo eminente t-eieekenis kan zijn voor de nationale opvoeding van onze jeugd." Binnenland OPLEGGER UITGEBRAND. Door onbekende oorzaak is gisteravond op het jaarbeursterrein aan het Vreeburg te Utrecht een tienwielige truck met opleg ger in brand geraakt. De wagen behoorde aan een expediteur in Venlo en was geladen met lichtdrukappa raten voor de aanstaande jaarbeurs. De brandweer kon niet verhinderen, dat de oplegger uitbrandde. De tractor bleef behouden. De lading, die verloren ging, was voor een bedrag van tienduizend gul den verzekerd. NIEUWE DIRECTEUR VAN ZIEKENHUIS Naar wij vernemen is dr. H. P. J. Koe nen, kinderarts tc Maastricht, tijdelijk be noemd tot geneesheer-directeur van het ziekenhuis Calvariënberg ter vervanging van dr. Ch. Mendes de Lion. Buitenland HET AANBOD VAN ROOSEVELT AAN ZUID-SLA Vlë. BERLIJN, 8 Maart. (D.N.B.) Omtrent de onthullingen van den specialen corres pondent te Washington van het Hongaar- sche blad „Magyarsag" betreffende de po ging van Roosevelt om Zuid-Slavië een be lofte van hulp op te dringen verklaart de „Voelkischer Beobachter": Het bericht, waarvoor alle aanleiding be staat om het authentiek te achten, vormt de duidelijke bevestiging voor de door Roosevelt in opdracht van Engeland ge voerde politiek om de nieuwe orde van Europa met alle middelen te verhinderen. Na dezen verwonderlijken stap der Aipe- rikaansche regeering, aldus de „Voelkischer Beobachter", is het „Amerikaansche raad sel" geen raadsel meer. De pacht- en leen- wet is niet, zooals zoo vaak beweerd wordt, een wet ter verdediging van de Vereenigde Staten, maar een bewuste poging tot inmen ging in Europeesche aangelegenheden. De „Berliner Boersen Zeitung" herinnert aan de belofte van Roosevelt tijdens de verkiezingscampagne, dat zijn regeering zich buiten alle niet-Amerikaansche con flicten zou houden. Zijn opdringerige po ging om' de Zuid-Slavische regeering te be- invloeden, aldus het blad verder, bewijst opnieuw, dat hij er met alle middelen naar streeft, invloed uit te oefenen op den loop van het Europeesche lot in den zin van de Angelsaksiche plutocratie en het herstel der consequenties van den woordbreuk van Wilson. Roosevelt zou zichzelf willen maken tot scheidsrechter in Europa, maar niet tot den scheidsrechter van het recht, maar van het onrecht, tot beul der jonge naties. Gemeentel. Aankondiging FIETSBANDEN. In het vervolg zal men voor het verkrij gen van een bon voor een fietsband het nummer van zijn rijwiel moeten opgeven. Zij, die in dienstbetrekking zijn en een rijwiel moeten gebruiken om meer dan 5 kilometer af te leggen teneinde zich naar hun bezigheden te begeven, dienen een •erklaring van hun werkgever over te leg gen. De Burgemeester. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 8 Maart 1941. Agenda LEIDKN. Zondag, Leidsche Kunstkring „Voor Allen" cello-matinee Tibor de Machula, Stadsgehoorzaal, 2.30 uur. Zondag. Vereeniging „Katholiek Leiden", lezing kap. W. Bende, in „De Har monie", 11 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Jasperse, P. van Es, Meijboom, Poortman, Stoffers en Veldhuijzen. De Zondagsdiensten der Huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- %p Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag M Maart 20 uur tot Zaterdag 15 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48. Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LEIDEN, 7 Maart. Groentenveiling. Per 100 K.g.: Savoyo kool f 6.groene kool f 4.20, boerenkool f 2.007.00, rapen f 2.403.60, prei f 4.608.50, kroten f 3.40. kroten, gekookt, f 7.0012.00, uien f 5.40 —11.10, spruiten f 8.00—18.00, Andijvie f 21.00—44.00, sla f 30.00—34.00, nero f 7.80 17.00, spuiten gestoomd f 20.0026.00, witloof f17.00—28.00, spinazie f 34.00 47.00. Per 100 stuks: salada f 3.208.70, knolselderie f 7.1016.20. Per 100 bos: peterselie f 11.20, radijs f 9.9012.10, sel derie f 5.706.70, rabarber f 12.0014.00, raapstelen f3.203.40. Boter. Geen aanvoer. VINKEVEEN, 6 Maart. Groentenveiling. Witlof I 27—30, idem II 21—24, idem stek 914, prei f 8.60, alles per 100 Kg., rabarber f 7.per 100 bos. TER AAR, 7 Maart. Centrale veiling. Andijvie 5066 ct., boerenkool 042 ct., waschpeen 2.607.00, uien 6, prei 6 8.50, spruitkool 1418, roode kool f 7, witte kool 5.10, groene savoye f 5.10, wittlof 16—22.60, kroten f 3.40, seldery 0.60—10.20, knolselderij 3—13. UTRECHT, 8 Maart. Vee. Totaal aan gevoerd 1575 stuks vee, o.a. 300 runderen. Vaarzen 3004.30, melkkoeien f 320 520, kalfkoeien 340530, varekoeien 230380, handel kalm, iets lagere prij zen; 35 magere kalveren 140230, handel matig, onveranderde prijzen; 1000 nuchtere kalveren, 145 schrammen f 2033, 95 big gen 1420, handel matig, onveranderde prijzen. Zuivel. 150 K.G. Boter 2.40, 300 K.G. kaas 1.20—1 50, per K.G.; 17.000 eieren 1.07 per K.G. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke en tel. transac ties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3,82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34 New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76-44.94 Zuerich 43.5943.75 Katholiek Comité van actie „Voor God" God, hoor mijn gebed, en geef acht op mijn smeeken. Verhoor mij om Uw trouw en om Uw barmhartigheid; treed niet in het gericht met Uw dienstknecht, want geen levende is voor Uw aanschijn rechtvaardig. (P.. 142)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3