Chvze OlaadóeiujedóUyxl 0n6 tcoït \Wihaal Wie deden mee in afd. E. (Een brief) 1. Frans Hop, v. Bemmelenstr. 1. 2. Kees Bakker, Groenend. 55 H'woude. 3. Antoon Bakker, idem. 4. Jan Bakker, idem. 5. Bennie de Winter, O. Wetering A 105. 6. Bep van Rijt, Dorpsstr. D 81 Z'woude. 7. Anna van Leeuwen, E 92 Oud-Ade. 8. Joop Nozeman, van 't Hoffstr. 9. 9. Peter Kriek, de Laat de Kanterstr. 20. 10. Rozeknopje. 11. Ria de Jong, Oude Wetering A 82. 12. Japie Keizer, Zutphen. 13. Willie Plei v. d. Waalstr. 17. 14. Marie van Amsterdam, Stationsw. B 450 Roelofarendsveen. 15. Sisca, Piet, Rickie en Annie Homan, Bij dorpstraat 15, Sassenheim. 16. Toos Stuifzand, Maresingel 70. 17. Cor van Wijk v. Genderenstr. 7 Alphen 18. Aresje Kriek, Pr. Hendrikstr. 14 19. Bertus v. d. Helm, Dekkerswald, Groesbeek. 20. Tonny en Jopie Boersema, Sumatrastr. 108. 21. Truus Vendrig, Hooge Rijndijk 226 22. Gretha v. d. Laar, Dorpsstr. A 265 Nieuwkoop. 23. Herman van Franfoort, v. Reestr. 30 Alphen. 24. Henk Cozijn, Romenijstr. 14, Voorhout 25. Ria Rietmeijer LTmuiderstr. 29 Noord- wijk (b.) 26. Gradda Visser, Alphen. 27. Greet Krol, Haarl.str. 46. 28. Thea Kroft, Noordwij kerhout. 29. Anonyme. 30. Elly Zwartelé, Franchimontl. 10. 31. Coba Huigsloot, R'veen. 32. Willie v. d. Ploeg, Julianapl. II, N'hout. 33. Alie Disseldorp E 69, Oud-Ade. 34. Miep Peeters, v. Assendelftstr. 19 Oegstgeest. 35. Nelie Romijn, Straat? 36. Ina v. d. Ploeg Julianapl. 11, N'hout. 37. Jannette Somers, Oude Tonge. 38. Gerda Ter Beek, Kanaalstr. 51. 39. Alfons Meiman, Wasstr. 3. 40. Janny van Wieringen, O. Wetering 14a 41. Annie van Amsterdam, Stationsweg B 450, Roelofarendsveen. 42. Dora Wortman, D 76, Rijpwetering 43. Plonia Steenbergen, Munnikenstr. 56. 44. Doornroosje, Noordwijk. 45. Esther van Benten, Dorpsstr. D 50, Zoeterwoude. 46. Fien Neervoort, Mariën Poelstr. 3. 47. Jan Disseldorp, B 294, Hoogmade. 48. Truus Sassen, Maredijk 45. 48. Martha v. d. Lans, Julianastr. 172, Lisse 50. Annie v. Frankfoort, Leliestr. 11 Alphen 51. Bernard v. d. Meer B 77, R'veen. In af<L G. (Versje) 1. Antoon Bakker, A 55 Groenendijk. 2. Bep van Rijt, Dorpsstr. 81, Z'woude. 3. Gonnie, Leiden. 4. Miep Onderwater (school Zoeterwoude) 6e klasse. 5. Coba v. Veen, idem. 6. Dien v. d.'Voort, idem. 7. Anny v. d. Poel, idem. 8. Jo v. d. Hulst, 5e klasse, idem. 9. AnnyZandbergen, idem. 10. Riet Vlasveld, idem. 11. Cok v. d. Meer, idem. 12. Dien v. d. Voort, idem. 13. Agie Over de Vest, idem. 14. Peter Kriek, de Laat de Kanterstr. 20. 15. Trees v. d. Geest, a/d Zijl no. 1 Oegstgeest 16. Rozeknopje. 17. Ria de Jong, Oude Wetering A 82. 18. Ans Keizer, Klaassen, Zutphen. 19. Jopie Keizer Zutphen. 20. Lida van Leeuwen, 3 Octoberstr. 35. 21. Toos Blom, Meloenstr. 47. 22. Marie van Amsterdam, Stationsweg B 450, Roelofarendsveen. 23. Riekie Homan, Bijdorpstr. 15, Sassenh. 24. Annie Homan, idem. 25. Toos Stuifzand, Maresingel 70. 26. Marietje Hermans, 's Grav.weg 89, Noordwijkerhout. 27. Frans Heemskerk, Seringenstr. 56a. 28. Nannie Diemei, Buys Ballotstr. 18. 29. Rietje v. d. Berg, Jorissteeg. 30. Corrie v. d. Meer, Vinkei. 41, Noordw. 31. Marietje Kortmann, Kortst.weg, Alphen 32. Antoon Juffermans, Wald. Pyrm.str. 29. 33. Gretha v. d. Laar straat? 34. Emmy v. Doorn, Haagw. 18. 35. Sientje v. Santen, Ofw. B 190 Wou- brugge. 36. Stiena Visser, Alphen. 37. Gradda Visser, idem. 38. Greet Krol, Haarl.str. 46. 39. Anonyme. 40. Jan van Dam, Oude Singel 26. 41. Johan Hermans, 's Grav.weg 89, N'hout. 42. Willie v. d. Ploeg, Julianapl. 11, N'hout. 43. Jan Frissen, Melchior Treubl. 1. 44. Nanny Roozen, Oosthaven 41, Sassenh. 45. Ansje van Ovost, Hugo de Vriesstr. 45. 46. Ellie An toni, Jan Lievenstr. 33. 47. Annie Hartwijk, Burgsteeg 4. 48. Jan v. d. Voorn, B 206, Hoogmade, CORRESPONDENTIE Riet van Leeuwen, Z'woude. Zoo, zoo Rietje, heb jij eens geprobeerd voor ons Hoekje een versje te fantaseeren. Dat is goed gedaan en echt lang niet slecht gefantaseerd ook. En om jou nu ook eens een pleizier te doen, laat ik hierander het versje volgen. Dag Riet! Veel groeten aan alle huisgenooten. Hier is het dichteresje en vertelt ons van de pret, die ze gehad heeft op het ijs. IJSPRET. Koning Winter kwam in 't land, Dus gauw de schaatsen bij de hand. En na twee a drie koude dagen, Kon het ijs ons al weer dragen. We wilden graag de kou trotseeren. Om het schaatsen goed te leeren, Maar je moest niet al te wild gaan. Wilde je stevig blijven staan. Met de hulp van groote zus, Reden we samen, o zoo knus! En aan 't einde van de baan; Deden we de moppentent nog aan. Nu, we hebben veel genoten, 't Feest voor kleinen en voor grooten, Maar nu is 't met de pret gedaan; Want ik moet weer ter schole gaan. Daar moet ik weer van alles leeren, En ook dit versje fantaseeren. Voor de kinderrubriek van de Leidsche Courant, Gegroet Oom Wim, met een stevige hand! Een onbekendt. Van iemand, wiens naam nergens te vinden is, krijg ik sen versje over „vissen" en een zestal raad sels gestuurd. Ik zal het versje, dat niet slecht is, eens laten hooren; ik hoor dan wel, wie de onbekende maker is. Daar is ie. VISSEN. Bob wou een dag uit vissen gaan, Met drie van zijne vrinden: Zij zouden samen wel misschien Een sloot met visjes vinden. Ze gingen stoeiende van huis, Én hadden grote plannen Ze hoopten vast, dat moeder straks. Veel visjes had voor alle mannen. Maar ach, dat viel hen vast niet mee, Niet één vis had gebeten, Ze moesten zonder vis naar huis, Als Bob dat had geweten!? Albert v. d. Horst, Leiden. Het opstelletje van jou over „Winterpret" is goed verteld, en als ik veel ruimte had, liet ik dit ook eens hooren. Die fijne reep- chocolade als 2de prijs kwam je eerlijk toe, Albert. Dag jongen! Groet je ouders van me en alle huisgenooten! Thea Wagenaar, Wassenaar. Ik had dit gescharrel en gezwaai op die vreemde rolschaatsen wel eens willen zien van dat dappere Anneke. Dat was ook leuk hé, dat die vreemde dame de moeder van Anneke zoo goed kende. En dat die kleine meid spoedig een paar fijne rolschaatsen had, begrijp ik. Dag Thea! Groeten aan alle huisgenooten, de hand voor jou! Met het oog op de ruimte moet ik van daag hiermede de correspondenten afslui ten. Tot de volgende week. Oom Wim. Kooipolder. 49 Rika Rijkelijkhuizen, Heerenweg 63, Rijnsaterwoude 84. 50. Jan Hermans 's Grav.weg 89, N'hout. 51. Janny v. Wieringen, A 14a, O. Wetering 52. Suze Heemskerk, Javastraat 12. 53. Dora Wortman, D 76, Rijpwetering. 54. Marie Deters, O. Wetering. 55. Frans de Boer, Heerengr. 86, Leiden. 56 Esther van Benten, Dorpsstr. D 80, Zoeterwoude. 57. Fien Neervoort, Mariën Poelstr. 3. 58. Plonia Steenbergen, Munnikenstr. 56 59. Ursula v. d. Voort, Duinzichtstr. 144, Oegstgeest. 60. Teun Hoogervorst, A 226, Pulmot, Langeraar. 61. Jacobus Schrama, Voorschoten. 62. Annie Bakker, Engelschel. Voorhout. 63. Bernard v. d. Meer, B 77, R'veen. EEN PAAR GRAPJES No. I. Een juffrouw had een papegaai, die in huis vrij mocht rond vliegen. Eens had hij lekkers gesnoept en de juffrouw zei: „Als jij nu nog eens snoept, trek ik je de veeren uit je kop". En meteen deed ze hem in de kooi. Drie dagen later komt een meneer binnen, met een kaalhoofd. De papegaai riep: „Hé zeg, heb je ook van het lekkers gesnoept?" No. n. Ik heb me leelijk in Annie ver gist; toen ze me zoo luid uitlachte, zag, ik, dat ze geen hart bezit. Deed ze dan haar mond zoo wijd open? Wie zijn jarig? Van 9 tot en met 15 Maart. Op 9 Maart: Simon Otto, A 34, Langeraar. Herman Wijsman, 2de Binnenvestgr10. Toos Paardekooper, Zoeterwoude. Henny v. d. Berg, Duinstr. 33, Oegstgeest. Jan v. Heteren, Haarl.str. 243. Piet van Rijn, Drechtdijk 29,"Kwakel. Miep van Cassel, Dorpsstr. 8, Z'woude. Wim Atteveld, Rondenb-str. 7. Sophie v. d. Slot, 's Grav.weg 63, N'hout. Wim Buil, Rijndijkstraat 21. Miep van Goozen, A 208, H'woude. Gerda van Meij gaarden, Bijdorp 13, Voor schoten. Hans Bouter, v. d. Sande Bakhuysstr. 10. Truus van Rijn, Hyacinthenstr. 15a. Piet Stolwijk, Rietveld H'woude. Jan Dingjan, J. Blokstr. 14. Op 10 Maart: Mien Bekker, Meije Bodegraven Cobie Horikx, Witte Rozenstraat 18. Corrie de Wit, A 322, Hazerswoude. Willem Barneveld, Leliestraat 2. Agnes Dingjan, Blokstraat 14. Theo van Ruiten, B 203 R'veen. Nelly v. d. Geest, Oud-Ade E 14. Lucia de Gunst, Galgenw. 11. Johan Zwetsloot, W. E. B 240, Hoogmade. Nelly Westgeest Kerkstr. 79, Noordwijk B. Anny Hoogervorst, A 81 Langeraar. Martien van Diemen, v. Baerlestr. 12. Nelly Zwanenburg, H. Rijndijk, Rijnegom- str. G 4, Zoeterwoude. Op 11 Maart: Sientje en Piet van Santen, Ofwegen Wou- brugge B 190. Jantje Zwaan, Bijd-straat 24, Sassenheim. Alida Vaneman, D 64, Rijpwetering. Rika v. d. Helm, Oosteinde»6, Stompwijk.- Op 12 Maart: Mientje Doeswijk, Gasthuispolder. Betsie Menken, Gem.weg 11, H'woude. Nellie van Ruiten; Haven B 288, R'veen. Marietje de Jong, Kerkw. D 5, Nootdorp. Jacques van Gent, Oegstgeest. Tonny Westgeest, Noordwijk (B). Kerk straat 79. Tonny v. d. Ploeg, Vondelweg 5. Fientje Broeken, Da Costastraat 46. Kas Elderhorst, Kerkw. 79, Nootdorp. Willy Smidt, Lage Rijndijk 90b. Nelly Soupart, H. Rijndijk 43. Gretha v. da Westen, Wald PJyrmontstr. 74 Gerard Wesseling( Hoogendorpsstr. 1. Herman Goddijn, Anna v. Saksenstr. 8bis. Coba v. d. Veen, Weipoort B 77, Z'woude. Gretha Tuijnman, Mgr. Broerestr. 9 V'hout. Truus en Coc van Leeuwen, Weip. B 86. Pep van Eijk, C 63 a Ter Aar. Op 13 Maart: Cicieltje Brunt, O. Rijn 11. Cor Schijf, H. Rijndijk F 94, Z'woude. Dora Luk, dr. van Noortstr. 152, Stompwijk Suze de Zeeuw, Koolgracht 11. Corrie v. d. Geest, Lagel. D. 14, Warmond. Mien Verhoogt, Sophiastraat 47. Dirk Kniest, Abspoelw. 5, Oegstgeest. Ina v. d. Ploeg, Julianapl. 11, N'hout. Wim van Beuk, Dorpsstr. 213, Leimuiden. Gerarda v. d. Helm, O E 6, Stompwijk. Adrie v. d. Werf, Haagweg 5. Jan de Winter, Meer- en Geerweg 15, te Stompwijk. Jo v. d Meer, M 131 R'veen. Annie van Cassel, De Genestetstr. 2c. Op 14 Maart: Adriaan de Korte, Otweg' B 15, Boskoop. Annie de Winter, 's Grav. weg 38, N'hout. Wini v. d. Geest, Zijldijk Leiderdorp. Trina Borst. Hoofdstraat 14, Voorhout. Hilda V. d Heiden, P. de la Courtstraat 6. Nico Kors, 3de Poell. Lisse. Louis Creijgh'ton, Hooigracht 46. Ntlly v. Winsen, Dorpsstr. B 143, Warmond Antoon de Cler, Magd. Moonstr. 1. Jopie Zandbergen, Morcchweg 23. Op 15 Maart: Cokkie Zandbergen, Rijnsb. vliet, O'geest. Nelleke van Gijlswijk, Havenstr. 25, N'hout Franke Schoonderwoerd, D 71 R'wetering. Ignatius van Bohemen, Noordheil. 2, L'dam Tuusje Bijlemeer, Langeraar A 176. Martien Cozijn, O Wetering A 2. Gerrit Mank, Levendaal 48. Nico Winters, Voorstr. 91, Katwijk. Kobus Voordouw, Bodegraven. Jan Mulder, Korevaarstraat 35. Nico v. Heemskerk, D 186, R'wetering. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam in deze lijst wil opgenomen zien. of bij het Verlaten der school van de lijst wenscht afgevoerd te worden, schrijve met opgave van den ver jaardag minstens 14 dagen voor dien dag. Zoo ook wie verandert van woonplaats, straat of huisnummer, of wie in de lijst een fout ontdekt. Oom Wim. MIJN HOND door Corrie v. d. Meer, Noordwijk. Ik heb een hond, een leuk en goed beest, En van hem houd ik het meest. Maar soms is hij ook wel eens stout, En dan krijgt hij straf zonder fout. En als ik 's avonds naar bed toe ga, Loopt hij me tot m'n slaapkamer na. En dan gaat hij weer vlug naar benêen, Want hij is nooit graag alleen. En als om 4 uur de school uit gaat, Dan wëet ik, dat Kees voor de school poort al staat. En als hij mij ziet, springt hij tegen me op En dan streel ik hem zachtjes over zijn kop. Ik heb hem veel kunstjes geleerd, Zoo zachtjes-aan geprobeerd. Soms zet ik 'n hooge muts op zijn kop, Dan wil hij heus stoten, net als een bok. En zeg ik „stil of je komt in de krant", Dan kruipt hij stil in zijn mand. Want daar wil hij bepaald niets van weten; Hij wil niet voor grapjas worden ver sleten. Maar ik vind hét wel leuk, mijn vers in de krant te zien staan, En ik zeg dan tegen Kees: kijk hier eens, kom aan! Hier zie je een vers van je vrouw, En maak jij maar je kunsten, en gauw! HET OUDJE! door BEP VAN RIJT (Zoeterwoude) Weer zie ik haar sloffen, Die oude figuur: Een Moedertje oud en vergrijsd. Geen mensch meer vertoont zich, Zoo laat op dit uur. Haar trekken door rimpels omlijst. Van wat ze geweest is, Geen spoor meer te zien. Versleten en moe door den tijd. Toch is het een Moeder. Van kind'ren, misschien. Toch is het 'n menschje, dat lijdt! Weer gaat ze voorbij, Op d'r daaglijksche tocht. „De strijd om het daaglijksch bestaan". Zé kijkt naar den grond en Het was of z'iets zocht, Zoo zie ik haar altijd weer gaan. En toch, in die oogen Zoo goed en zoo trouw. Ligt liefde, berusting, en moed, Dat is dan ook al wat Ik weet van die vrouw, Voor mij staat het vast: Zeis.... goed. EEN BRIEF ALS VOORBEELD door COR VAN DIEST Beste Oom Wim, Terwijl ik zoo lig te rusten, denk ik, dat U er niets op tegen zult heb ben om eindelijk weer eens iels van mij te hooren. Op 't oogenblik regent 't buiten baksteenen, maar ik lig hier droog en warm en kijk maar eens af hoe andere menschen, die toch door dit weer moeten, zich er doorheen wurmen! Kraag van den jas, hoog opgezet, voorover gebogen om 't .weer te trotseeren, spannen ze al hun klachten in om verder te komen. lederen dag is hier overigens precies aan den anderen gelijk, 't Is wakker worden, eten en drinken, medecijnen slikken en dan maar weer slapen als de dag om is. Verder lees ik veel, spannende en niet- spannende lectuur of knutsel het één of ander, 's Middags een siësta, anders duurt de dag te lang! lederen dag komt Moe eeii spelletje met me doen: „Mensch erger je niet!" Wat een klucht als we elkaar zoo dikwijls mogelijk uit het spel kunnen zet ten! En als we dan maar geen zes oogen van den dobbelsteen kunnen krijgen, zoo dat we niet kunnen opnieuw beginnen ook, zijn de plagerijtjes niet van de lucht! Ook spelen we dikwijls met de kaart, jassen of iets dergelijks; ook fijn! En dan probeer ik weer eens in mijn ééntje een dam of schoolpuzzle uit te puzzlen. Zoo draait de dag wel. Schrijven doe ik bijna niet, althans niet veel, daar word ik zoo gauw moe van! Maar U hebt nu al zoo lang niets meer van me gehoord; ik zal deze brief dan maar op mijn gemak schrijven, iedere dag een regel. Ja, maar dan kom ik er niet mee klaar, kan ook weer niet! Met Sint Nicolaas kreeg ik een mooie legpuzzle een prachtige leeuwenkop, maar moeilijk! Ik heb hem klaar gekregen; duidelijk en fijn is hij, om bang van te worden. Ons poesje is niet zoo speelsch meer; ze ligt maar liefst den heelen dag te slapen, en wordt alleen wakker als haar maagje jeukt! Dan gaat ze aan haar diner, waarna ze zich netjes oppoetst en.... slaapt weer! Zoo'n luie poes! Ik geloof toch niet dat ik haar zoo'n voorbeeld geef! Ik heb Moe er eens tusschen genomen! Is dat eigenlijk wel geoorloofd, Oom Wim? Nu ja, Moe lachte er zelf ook om, hoor, dus zal 't wel niet zoo erg geweest zijn. Ik vertelde dat ik met één woordje plus een streepje een zin van drie woorden kon maken. Dat be stond niet, zei Moe. En dat het wel kan wil i. DE WEDSTRIJD door ARESJE KRIEK 't Was doodstil in de klas, toen Zuster Geertruida om twaalf uur zei, „En nu meisjes gaan we een opstelwedstrijd doen. Wie 't mooiste opstel heeft, krijgt 'n mooi boek. 'n Luid hoera steeg op en lachend liet Zuster Geertruida de meisjes uit. Al de meisjes stonden of gingen in groepjes naar huis. Ook Jetteke Verhoogt en Greet- je Langëzaal, gingen druk pratende naar huis. „Wat maak jij voor 'n opstel Jet", vroeg Greetje „Dat weet 'k niet", zei Jetteke, „maar jou groote zus zal wel hel- .pen". Akelig toch dat ik geen groote zusjes heb, dacht Jet. „Nou ja Jet, jou moeder zal denk ik, ook wel meehelpen". „Nee Jet daarvoor heeft moeder geen tijd, trouwens, ze wil dat ik altijd eerlijk ben, en dat wil ik ook zijn." 't Gesprek zou haast in gekibbel geëindigd zijn, als ze niet bij Jet d'r huis gekomen waren. Daar namen ze van elkaar afscheid en wenschte elkaar goed succes met het opstel. Jetteke en Greetje woonde dicht bij elkaar. Al van jongs-af-aan waren ze twee vriendinnen geweest. Bijna nooit was er ruzie tusschen beiden geweest. En als er eens ruziek was, dan was de vrede weer gauw hersteld. Daarom ook kwam Greetje 's middags ook weer 'n boek leenen bij Jetteke. Jetteke vroeg of Greetje met haar opstel klaar was; -zij zelf had nog geen tijd gehad om het te maken. Nee, geen van beiden had den 't opstel nog gemaakt. Toen Greet 's avonds met haar huiswerk klaar was en aan haar zusje vroeg of deze haar hielp met 't opstel, was deze dadelijk bereid om mee te helpen. En al heel gauw had Greet je zes kantjes vol. Maar Jetteke's moeder was niet te verwurmen om mee te helpen. Want, zooals haar moeder al zei, een opstel dat zelf niet gemaakt was, is geen opstel. Jetteke kreeg toch een mooi verhaaltje maar, van maar twee kantjes. Het is 'n week later. Met groote span ning kijkt de klas Zuster Geertruida aan. Vandaag was de uitslag van de wedstrijd. Alle kinderen zitten te popelen van on geduld Zuster Geertruida zet 'n ernstig gezicht. „Ja beste kinderen, zei de Zuster, „er waren mooie opstellen bij. Ook waren er lange opstellen, 't Langste opstel was van wel zes blaadjes. Maar ik geloof niet dal het opstel zelf gemaakt is. Daarom heb ik maar 'n kleinere genomen, van twee blaadjes en deze is van Jetteke Verhoogt. Even was het stil in de klas, maar toen brak't lawaai los. Wie had dat toch gedacht. Jetteke werd er verlegen van al die felici taties. Toen reikte de Zuster het boek aan Jetteke toe. Blij dacht Jetteke bij zich zelf. Je kan beter een opstel zelf maken, dan als je er mee geholpen wordt. ik hier demonstreeren.Z E Er Snapt U 't, Oom; daar staat nu: „Recht door zee". Natuurlijk die lijn loopt toch recht door het woord „zee". Nu schijnt er weer een heerlijk zonnetje maar dat wordt telkens verdreven door fiksche hagelbui. Toch zijn 't nog geen Maartsche buien. Oom Wim, ik zal 't voor vandaag hierbij laten, tot een volgende heer. Hartelijke groeten zend ik U van Moe en Ans, maar natuurlijk groet ook ik U. IJ vraagt 1. Ik las in een blad van „onaanraak- baren". Wat zijn dat voor menschen? 2. Vader vraagt wat een guerilla-öorlog is? Dat stond in de krant. 3. Hoeveel is een „roodruggetje" waard? 4. Zus vraagt wat een „chevron" is? 5. Wat is een wisselwoord? 6. Wat is een vandaal? 7. Wat is „techniek"? Wij antwoorden 1. Onaanraakbaren of paria's zijn die Hindoes, die geboren zijn uit ouders, die tot geen enkele erkende kaste behooren. Dat zijn er nog heel wat in Br. Indië en wel nog ruim 60 millioen. Sociaal zijn ze vogelvrij verklaard en aan de ellende prijsgegeven. In dat zelfde groote rijk, dat 250 millioen menschen telt, zijn slechts 7 a 8 millioen christenen. 2. Dat is een ongeregelde oorlog; meest van niet soldaten tegen geoefende legers b.v. een bende gewapende boeren strijdend tegen een vijand. Het woord is Spaansch. 3. Dit is een aparte naam voor een biljet van 1000. 4. Dat is het onderscheidingsteeken op den mouw van een militair. 5. Dit is een woord, dat door achter waarts lezen of letterverplaatsing een andere beteekenis heeft. b.v. regen, neger; noot, toon. 6. Een ruwe vernieler. 7. Dat wil zeggen: de vaardigheid, ^de kunst en de inrichting; het doel en het gebruik der werktuigen en toe stellen voor de uitoefening van de een of andere kunst noodig.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 8