Weerbericht BIOSCOPEN TE LEIDEN OMGEVING VRIJDAG 7 MAART 1941 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Lelden 19 cent per week; ƒ2.50 per kwartaaL Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post ƒ2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeeüngen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 7.29 uur Vrijdagavond. Zon op 8.12 uur Zaterdagochtend. MAANSTANDEN. 7 Maart: De maan gaat Vrijdagmiddag om 12.58 uur op en Zaterdagmorgen om 4.51 uur onder. 8 Maart: De maan gaat Zaterdagmiddag om 13.52 uur op en Zondagmorgen om 5.34 uur onder. 9 Maart: De maan komt Zondagmiddag orn 2.55 uur op en gaat Maandagmorgen om 6.14 onder. 10 Maart: De maan komt Maandagmid dag om 4.05 uur op en gaat Dinsdagmorgen om 6.49 uur onder. 11 Maart: De maan komt Dinsdagnamid dag om 5.20 uur op en gaat Woensdagmor gen om 7.22 uur onder. 12 Maart: De maan komt Woensdagna middag om 6.28 uur op en gaat Donderdag morgen om 7.53 onder. (Volle maan). 13 Maart: De maan komt Donderdag avond om 7.59 uur op en gaat Vrijdagmor gen om 8.21 uur onder. 14 Maart: De maan komt Vrijdagavond om 9.20 uur op en gaat Zaterdagochtend om 8.51 uur onder. 0 Verduisteringstijden 0 0 0 Er is bepaald, dat er verduisterd r r moet worden tusschen zonsonder- U 0 ?ang en zonsopkomst. q 0 Deze tijden zijn voor hedenavond p jr en morgenochtend: 1; 0 ZONSONDERGANG Q E 7.29 uur - y fj ZONSOPKOMST y 8.12 uur 0 Q Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. y o -3MC31I Oil Oil CDI10II Oil Oil Oil O BEëEDIGING NIEUWE BURGEMEESTERS EN REGEERINGSCOMJVnSSARISSEN. REDE VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS. Het A.N.P. meldt: Gistermorgen heeft de Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied, Rijksminister dr. Seyss- Inquart de op grond van artikel 1 van zijn verordening nr. 3/1940 betreffende de uit oefening van de regeeringsbevoegdheden in Nederland benoemde burgemeesters-re- geeringscommissarissen van Amsterdam en Haarlem, Eduard John Voute en S. L. A. Plekker beëedigd. Tevens waren aanwezig de burgemeester-regeeringscommissaris van Hilversum, jhr. mr. Ernst von Böninghau- sen en C. van Ravenswaay, welke laatste tevoren reeds door den secretaris-generaal van binnenlandsche zaken mr. Frederiks, was beëedigd. Voor de plechtige beëediging wendde de Rijkscommissaris zich tot de nieuwbenoemde burgemeesters en regee- ringscommissarissen o.a. met de volgende woorden: „Gij hebt heden, mijne heeren, wegens uw benoeming tot burgemeesters den eed volgens de Nederlandsche grondwet af te leggen. Ik zou voorop willen stellen, dat uw benoeming niet als represaille op de gebeurtenissen van de laatste dagen be schouwd moet worden, die wij van het standpunt van de bezettende mogendheid niet begroeten en die van het standpunt van het Nederlandsche volk te betreuren zijn. Uw benoeming en de vervulling van uw taak is er op gericht, dat dergelijke ge beurtenissen in de toekomst worden ver meden. De voornaamste taak van de re- geeringscommissarissen echter moet zijn, aldus vervolgde de Rijkscommissaris, het oor bü het volk te luisteren 'te leggen, de behoeften van het volk na te gaan en het volk in zijn eigen belang met sterke hand te leiden, want het volk zelf wenscht den verstandigen en krachtigen leider. De bui tengewone maatregel van uw benoeming is uit den tegenwoordigen toestand geboren. Het is uw taak, de belangen van het Ne derlandsche volk in overeenstemming te brengen met de noodzakelijkheden, welke uit het feit der bezetting van het land voortvloeien. Wanneer gij deze taak ver moogt te vervullen, zult gij zeker eens de waardeering uwer landgenooten deelachtig worden' Na het afleggen van den eed wenschten de Rijkscommissaris en de bij de eedsafleg ging tegenwoordige commissaris-generaal de nieuw-ben óemde regeeringscommissaris- sen en burgemeesters succes bij het ver vullen van hun verantwoordelijke taak. PROFESSOR AALBERSE. Aan het einde dezer maand, de 27ste, hoopt professor mr. P. J. M. Aalberse de leeftijd der sterken te bereiken. Professor Aalberse. De heer Aalberse is een kwarteeuw lid van de Tweede Kamer geweest, zeven jaar minister, elf jaar rijks- bemiddelaar, jarenlang* journalist en pu blicist sedert drie jaar is hij thans lid van de Raad van State is maar twee jaar hoogleeraar geweest en toch is en blijft 'hij de professor. Vermoedelijk omdat hij feitelijk zijn le ven lang een lang leven heeft gedo ceerd. Met zijn Katholiek Sociaal Week blad is hij als docent begonnen, eigenlijk reeds in het „Dompertje van den Ouden Valentijn", waarvan hij als student al een opmerkelijk en opgemerkt medewerker was. Volle veertig jaren heeft hij de open bare zaak op voortreffelijke wijze gediend. Schaapman's mantel is bij diens overlijden op Aalberse's jeudige schouders gevallen, en als socioloog en econoom heeft hij uit stekend werk gedaan. Als minister was hij een waardig opvol ger van den betreurden en onvergetelijk?n Talma, en de arbeidersbeweging en de ar beiders zijn ook hem groote dank schuldig. Kan van een viering in de gegeven om standigheden -een sprake zijn, zeer veel Nederlanders, ook buiten de kring zijner geloofsgenooten, zullen op de herinnerings- dag professor Aalberse gedenken en h**m een lange en het kan wel niet anders werkzame levensavond toewenschen. „Volkskrant." KINDERBIJSLAG GELDT IN SOMMIGE GEVALLEN NIET ALS LOON. Bij besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Sociale Zaken zijn in de Invaliditeitswet, de Ongevallen wet, de Land-en Tuinbouwongevallenwet en de Ziektewet wijzigingen aangebracht, waarbij wordt bepaald, dat als loon vol gens die wetten niet geldt de kinderbijslag welke de verzekerde ontvangt ingevolge de Kinderbijslagwet of ingevolge een kin derbijslagregeling, welke als bijzondere regeling in den zin dier wetten is erkend. C.A.O. IN IIET SCHILDERSBEDRIJF. Het college van rijksbemiddelaars heeft op verzoek van den Bond van Ned. Schil derspatroons, den R. K. Bond van Schil derspatroons St. Lucas, den Ned. Bond van Chr. Schilderspatroons, de Friesche Schil- dersvereeniging, den Groninger Bond van Schilderspatroons, den Bond van Drentsche Schilderspatroons, den Veenkolonialen Schilderspatroonsbond, den Ned. Schilders- gezellenbond, den R. K. Bouwvakarbeiders bond St. Joseph en den Ned. Chr. Bouwar- beidersbond, een aantal bepalingen van de tussehen verzoekers gesloten collectieve arbeidsovereenkomst, welke geldt van 1 Februari 1941 tot 31 December 1941, alge meen verbindend verklaard. WEESPENAREN TE LAAT OP STRAAT. Boete: 5 pet. van hun maandsalaris afstaan voor Winterhulp. Tengevolge van de door den bevelhebber van de Luftgau Holland genomen maatre gelen mogen de bewoners van Weesp zich na negen uur des avonds niet meer op straat bevinden. De strikte naleving van dit uitgaansverbod wordt streng gecontro leerd en de eerste dagen zijn een vrij groot aantal overtreders door de politie mede genomen naar het bureau, waar zij tot zes uur 's morgens moesten blijven. Bovendien kregen deze Weespenaren een boete, gelijk aan vijf procent van hun maandelijksche inkomen. Dit geld zal worden gestort in de kas van Winterhulp Nederland. „Vaderland". HUUROPDRIJVING GASMETERS. Directeur gasfabriek geverbaliseerd. Te Hoogezand is procesverbaal opge maakt tegen den directeur-eigenaar van de gasfabriek aldaar, den heer V., wegens huuropdrijving van gasmeters. EEN NIEUW SPOORBOEKJE OP 10 MAART. De Nederlandsche Spoorwegen zullen 10 Maart een nieuw spoorboekje uitgeven, dat dan het zevende in tien maanden tijd zal zijn. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad der gemeente Alkemade ver gaderde Donderdagmiddag te 3 uur. Voor zitter mr. J. W. Peek, burgemeester. Te genwoordig 12 van de 13 leden. De voorz. herdacht het overlijden van den heer J. N. Los, die sedert de laatste vergadering in de maand Februari in den ouderdom van 77 jaar is overleden. Het was spr. reeds gegeven aan de groeve van deze overledene woorden van hoogachting, waar deering en erkentelijkheid te mogen spre ken. Het is spr. thans een behoefte ook in deze zaal, waar de overledene gedurende meer dan 22 jaar in veel functies de ge meente gediend heeft, ten deze te geden ken. Op 2 September 1919 werd hij be noemd tot lid van den Raad en jarenlang is hij van dit College de waardige nestor geweest. Met hem is een achtenswaardig in woner heengegaan, die in het volle leven stond. Hij kende de gemeente, had belang stelling voor alles en voor iedereen. Hij was het type van een eerlijk ouderwetsch raads lid. Behalve het raadslidmaatschap be kleedde hij nog de functie van lid van het algemeen bestuur der waterleiding, voor zitter van het stembureau, lid van de com missie voor de landerijen en vanaf 1919 was hij lid van het Burgerlijk Armbe stuur. Niettegenstaande zijn hoogen leef tijd en temidden van de economische inzin king, nam hij de zware en verantwoorde lijke functie van voorzitter van dit arm bestuur op zich. Vooral op deze moeilijke en delicate post heeft hij zich groote ver diensten verworven. Spr. eindigt zijn rede met de woorden dat zijn nagedachtenis bij ons allen in hooge eere zal blijven. Vervolgens richt de voorz. een woord van welkom tot den gemeente-secretaris, den heer van Harteveld, die na een ern stige ziekte weer voor de eerste maal de vergadering van den Raad kan bijwonen. Spr. hoopt, dat de goede gezondheidstoe stand van den secretaris van blijvenden aard zal blijken te zijn, en dat hij weer met denzelfden ijver en ambitie zich aan zijn ambt zal mogen wijden. Ook tot den heer van der Poel, die eenige weken zijn functie van wethouder niet heeft kunnen waarnemen, richt spr. een woord van feli citatie met zijn spoedig herstel. Allereerst een voorstel van B. en W. tot het verleenen overeenkomstig eigen ver zoek van eervol ontslag aan den heer van der Bijl als vaccinateur. Conform het voor stel wordt besloten. Vervolgens onderzoek van de geloofsbrie ven van den heer van der Bijl als nieuw benoemd lid Van den Raad. De heer van der Bijl wordt hierna tot de vergadering toegelaten eia legt in handen van den voorz. de vereischte eeden af. Hierna wenscht de voorz. den heer van der Bijl geluk met zijn toelating tot lid van den Raad, hem daarbij van harte welkom heetend in deze eerste vergadering. Spr. herinnert aan de plaats, welke door den heer van der Bijl thans wordt ingenomen, daarbij erop wijzende, dat de interesse van het nieuwe lid wel naar andere onderwer pen zal uitgaan dan die van zijn voorgan ger, in verband met zijn academische oplei ding. Het verheugt- spr. dat wederom een medicus in den Raad zitting neemt, terwijl het verleden van den heer van der Bijl, die reeds veel heeft gedaan op publiek terrein voor den voorz. een waarborg is, dat ook het lidmaatschap van den Raad bij den heer van der Bijl in goede handen zal zijn. De heer van der Bijl dankt den voorz. voor de waardeerende woorden. Hij is er zich ten volle van bewust, dat de taak die hij op zich heeft genomen onder de gegeven omstandigheden verre van gemakkelijk zal zijn, temeer nog nu hij de plaats zal gaan innemen van iemand, die zeer veel heeft gedaan in het belang der gemeente. Spr. roept de medewerking in van den voorz., mede-leden en ambtenaren en vertrouwt naar best vermogen de belangen der ge meente te zullen voorstaan. Gunstig wordt beslist op het verzoek van het bestuur der R.K. school om gelden be schikbaar te stellen voor verandering van den vloer in een der leslokalen van de Jongensschool te Roelof aren ds veen. De voorz. richt thans een woord van er kentelijkheid aan het adres van den heer L. van Dommelen, die tijdens de ziekte van den secretaris met de waarneming van het secretariaat is belast geweest, en gedu rende dien tijd deze waarneming tot volle tevredenheid van B. en W. heeft verricht, niettegenstaande de zeer moeilijke tijds omstandigheden. Spr. stelt voor aan dezen ambtenaar, behoudens gdedkeuring, een gratificatie te verleenen van 100, waar Theater Hoofdfilm Inhoud Aanvangsuur Keuring Lido: Moord in de villa Harden (Louis Gra- veure). Sensationeel lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: Lajla (Aino Tube) Natuurfilm lederen avond 8 uur. Zondag 26.30 uur. lederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: De misdaad van Fa breani (Karin Hardt) Detect ive-film lederen avond 8 u. Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd v. vplwassenen Casino: Ridders in lompen. (Watt en 1/2 Watt) Komisch lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4% en 8 uur Zaterdag en Woens dag 2& uur matinée Goedgekeurd Uex: Ontraden. toe met algemeene stemmen wordt beslo ten. Aan den kantoorhouder te Roelof- arendsveen wordt voar den tijd van 5 jaar verhuurd het gebouw met woning, ingericht voor hulp post-, telegraaf- en telefoonkan toor te Roelofarendsveen en wel tegen een huurprijs berekend naar 1200 per jaar. In het raadsbesluit van 17 October in zake verhuring van de woning B 443 aan mej. de wed. Bodaan, wordt wijziging ge bracht in dien zin, dat de huur van 4 per week wordt teruggebracht tot 3.50. Hier na had benoeming plaats van 4 leden van de stichting drinkwaterleiding „De Drie Gemeenten". De heeren P. J. Heemskerk, P. de Jong en S. Strijk worden wederom voor den tijd van 5 jaren met algemeene stemmen herkozen, terwijl in de vacature- J. N. Los na gehouden stemming wordt benoemd de heer «7. J. de Koning met 10 st. Bij de benoeming van 4 leden voor de burgèrlijke armbesturen in deze gemeente vraagt de heer Verweij het woord. Spr. zegt met belangstelling de voordracht ge zien te hebben en merkt op, dat men over het algemeen een voordracht toetst aan het algemeen belang, daarbij ook rekening hou dende met de evenredige vertegenwoordi ging. Eenerzijds zal dit tot bevrediging strekken, terwijl anderzijds de taak aan de functie opgelegd, hierdoor veel wordt ver licht. Hoewel het niet altijd gemakkelijk' is met deze factoren rekening te houden, ge looft spreker echter, dat de zaak hier ech ter anders is. Spr. merkt op, dat van de leden der burgerlijke armbesturen, die thahs zitting hebben niet één behoort tot de groep van de gereformeerde richting. Spr. zou derhalve gaarne zien dat no. 2 van de voordracht door B. en W. als no. 1 werd geplaatst. De voorz. wijst er op, dat juist het standpunt van B. en W. is, om met bepaalde richtingen zooveel mogelijk reke ning te houden. Dat dit college dit ook doet, moge blijken uit de aanbeveling bij de benoeming van een lid voor de water leiding. Bij de voordracht van een lid van het burgerlijk armbestuur dient evenwel ook rekening te worden gehouden met de meening van het burgerlijk armbestuur zelf, dat over de voordracht wordt gehoord. De heer van Ruiten wijst op een reeds eer- der gemaakte bemerking, nl. dat no. 1 van de voordracht tevens lid is van het kerke lijk armbestuur. 'De voorz. antwoordt, dat deze bepaling uit het reglement is ge schrapt, ten einde de mogelijkheid te schep pen dat ook een lid van het kerkelijk arm bestuur zitting kan hebben in een burger lijk armbestuur, met de bedoeling een be ter contact te hebben tusschen beide in stellingen. Na gehouden stemming wordt in de vacature J. N. Los benoemd de heer P. C. Vesseur. De heeren Krispijn, G. M. Beelen en W. Straathof worden wederom voor den tijd van 5 jaren herbenoemd. Overeenkomstig voorstel van B. en W. wordt aan het lager bezoldigd gemeente- personeel overeenkomstig de rijksregeling een duurtetoeslag verleend van 6 pet,, als mede een verhoogde kindertoelage, nadat door de heeren Zandvliet, van Emmerik en van Ruiten een verhooging is bepleit voor het los in dienst te nemen- gemeenteper- soneel en het personeel verbonden als vas te kern bij den luchtbeschermingsdienst. De voorz. zegt naar aanleiding van do gemaak te bemerkingen toe, deze zaak in de verga dering van het college te zullen bespreken, terwijl de loonen van de luchtbeschermings dienst geregeld worden in overleg met de Rijksinspectie. Onbewoonbaarverklaringen en nieuwbouw. Hierna komt in bespreking het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een 8-tal woningen, waarover zeer lang wordt gedis cussieerd en waarvoor zelfs een geheime zitting door wethouder de Koning noodig wordt geacht. De discussies gaan in hoofd zaak over het in een der vórige vergade ringen gen'omen besluit, waarbij bepaald was, dat allereerst de slechtste woningen voor onbewoonbaarverklaring in aanmer king zouden komen. Vele leden van den Raad meenen, dat B. en W. zich niet aan dit besluit hebben gehouden, want de thans ■ter onbewoonbaarverklaring voorgestelde woningen behooren in de meeste gevallen nog niet tot de slechtste. Door den voorz. werd ter motiveering van de geopperde be zwaren aangevoerd, dat een 3-tal van de 8 onbewoonbaar te i verklaren woningen eigendom waren van instellingen die finan cieel wel in staat werden geacht de gevol gen van de onbewoonbaarverklaring te dra gen, waarbij de heer van Emmerik opmerk te, dat de coöperatie op de woning annex winkel een schuld heeft van 8500. Na am-? pele bespreking, waarbij door den voorz. op een vraag van een der leden of de be trokken bewoners spoedig uit de huizen zullen worden gezet, een ontkennend ant woord wordt gegeven, wordt met algemee- nen stemmen besloten tot onbewoonbaar- verklaring van de 8 voorgestelde woningen te besluiten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan de woningbouwvereeniging „Alkema de" onder voorbehoud van rijkssteun, voorschot te verleenen voor den bouw van 20 arbeiderswoningen te Roelofarendsveen, groot 102.200. Aan de bijzondere schoolbe sturen wordt op grond van artikel 103 der L. O.-wet een voorschot over 1941 ver leend van 9 per leerling, terwijl in ver band met de verplichte invoering van het onderwijs in de lichamelijke oefening aan de bijzondere lagere schoolbesturen door den Raad wordt besloten afwijzend te be schikken op de ingediende aanvragen voor inrichting van een gymnastieklokaal ten behoeve van de Christelijke en de R.K. bij zondere school te Oude-Wetering, het in richten van bergruimten voor de R.K. Agenda LEIDEN. Zondag, Leidsche Kunstkring „Voor Allen" cello-matinee Tibor de Machula, Stadsgehoorzaal', 2.30 uur. Zondag. Vereeniging „Katholiek Leiden", lezing kap. W. Bende, in „De Har monie", 11 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 Maart 20 u" ur tot Zaterdag 8 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duys- ter, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 9, Tel 26274. school te Oud-Ade, en Rijpwetering en de Chr. school te Nieuw-Wetering, terwijl op de overige aanvragen de gevraagde mede werking wordt verleend voor aanschaffing van de hulp- en leermiddelen voor dit on derwijs, Bij de rondvraag bespreekt de heer Zand vliet de mogelijkheid tot invoering van de regeling zooals die voor de omliggende ge meenten bestaat voor het vaste personeel van den luchtbeschermingsdienst. De voorz. mérkt op, dat deze zaak niet in den Raad thuis hoort. Vervolgens wijst de heer Zand vliet op de uitwijkplaats in het Zuiden van Rijpwetering, die zeer gevaarlijk is. De :z. zegt onderzoek toe, waarna de ver gadering wordt gesloten. LISSE Geboren: Johannes Albertus Anto- nhis, zoon van A. Th. van Steijn en M. Wittenman. Adriana Catharina Helena, dochter van J. v. Dijk en H. J. v. Oosten. Franciscus Wilhelmus, zoon van F. H. v. d. Berg en A. R. v. Steijn. Joanna Adriana Maria, dochter van W. L. Onder water en C. C. M. Lanigeveld. Adrianus Hendricus, zoon van Th. Goedemans en A. P. Baak. Getrouwd: P. Bouma en R. den But ter. Overleden: Sijtje Mastenbroek, 79 jaar. Petrus Wilhelmus Verdegaal, 69 jaar, echtge. van C. Klijn. G e v e s f i ig d: H. C. Albers uit Koog aan de Zaan. B. J. van der Tol uit Al phen a. d. Rijn. J. H. Schenk uit Voor hout. M. H. Luijten en gezin uit No ord - wijkerhout. E. Baak en gezin uit Haar lemmermeer. J. I. F. Thijssen uit Schie dam. R. J. H. L. Scholtens uit Deventer. M. A. Ziekman uit Rotterdam. C. P. J. Kortekaas gebr. Kraan uit Hillegom. M. C. C. Teunissen géb. van Wijk uit Haar lem. V e r t r o k k e n: L. G. J. Baak, naar 's-Grawenhage. WASSENAAR Gevestigd: G.F. Bins, uit Rotter dam. L. C. W. Bornhaupt, uit Vlaardin- ger-Ambacht. M. C. Brandhorst, uit Zoe- tenmeer. A. B. Bruschetto, uit Kruinin- gen. W. M. v. Driél, uit Rotterdam. H. van Duiken, uit Voorburg. P. A. A. Elshout, en vrouw, uit Den Haag. M. A. den Elzen I uit Zoetermeer. L. Keers en vrouw, uit Rotterdam. Oh. Landesman, uit Den Haag. C. Moolenaar, uit Den Haag. J. J. Oudegeest, uit Nijmegen, J. A Pieterse van Wijok en vrouw, uit Oisterwijk. E. A. E. Baumann, uit Den Haag. E. M. van Steeden en vrouw, uit Den Haag. P. van Tilburg, uit Delft. A. J. Warmenhoven, uit Noordwijk. Wed. M. A. A. Steijns geb. Wille, uit Ois terwijk. F. C. de Wolff, uit Hillegersberg A. M. van Zwartsenburg, uit Rotterdam. V e r t r o k k e n; H. T. Bergsma, naar Den Haag. R. Nimet naar Oegstgeest. C. W. van Geest, naar Voorburg. G. H. van der Gaag naar Den Haag. R. Ade laar naar Middelburg. S. Muller en vr. naar Amsterdam. E. Jonkman, naar Den Haag. S. de Meij naar Utrecht. H. S. Weilmann naar Naarden. J. H. Mole- kaïmp naar Doetinc'hem. D. Lipse naar Oegstgeest. M. Platte, naar Amersfoort. C. P. BierndL, naar Voorhout. J. H. H. Le Roux, naar Noordwijk. C. B. Hilla- brand naar Eindhoven. M. J. van Ham, naar Roosendaal. Geboren: Aafke, d. van P. Pool en J. J. de Kloe. Hugo Jacobus Joseph z. v, H. A. G. van Veen en A. P. v. Leeuwen. Maria Cornelia Alida, d. v. G. T. Looije- stein en C. A. M. Vogels. Christina d. v. M. Boomkamp en C. Reiner. Elizabeth Cornelia Maria d. v. C. W. v. d. Barselaar en E. J. F. Venhuis. Eveline Josepha Ma ria d. van A. W. C. Spee en A. B. Okhuij- sen. Ondertrouwd: R. A. Baron van Heeckeren van Brandsenburg en C. H. Weise. R. E. Witte en C. J. M. Rooijak- kers. R. L. A. Muller en Jkvr. A. M. L. Rendorp. M. A. van Oosterhout en A. van der Stoel. Overleden: Petrus Cornells Overde- vest, 4 maanden. Gerardus Franciscus Jansen 42 j., echtgenoot van M. M. van Waas. Theodorus Wilhelmus Jacobus Tetteroo 10 maanden. Maria Christina Margaretha Ovink, 50 jaren, echtgenoote van H. Hooijer. Nicolaas Jacobus van Kempen 4 j. Theodorus Engelbertus Remmerswaal 6 j. Julie Scherer, 64 j., echtgenoote van J. M. K. Visser. Carl Gaston Theodor Kroemer, 63 j„ echtgenoot van A P. Franken. Christina Adriana Zandvliet 3 maanden.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2